rb"""n« Transpireerende Voeten, DE GEBROEDERS „GOCHEM" .Buitenland ^Binnenland het Fransche Algemeen Verbond van den Arbeid. legatie van niet bestaanden staat te londen. De toestand in Spanje. Spoorwegstaking in Mexico. botsingen te parijs de dum-dum-kogels-kwestie. VT~gr—-n-r-TTT" De vergadering van het nationaal comité. v Gisterochtend heeft het nationaal comité van het Algemeen verband van den arbeid (C.G.T.) vergaderd. De secretaris-generaal, Jouhoux, heeft hierbij uitvoerige beschou wingen gewijd aan de deelneming van het Algemeen verbond van den arbeid aan de regeering, in verband met de resolutie, die het. administratieve comité te Toulose heeft aangenomen. In deze resolutie wordt het Algemeen verbond toegestaan deel te nemen aan leidende economische lichamen. Hierin is de deelnemihg van de vakvereéni- gingen bij den staat niet begrepen. Het gaat thans om een uitvoerende verantwoor delijkheid. Het gaat piet om een advisee- rende stem in maar om de verwerkelijking van het, plan van het Algemeen verbond van de narbeid. Volgens dit plan kunnen in een jaar tijds alle werkloozen van Frank rijk te werk worden gesteld om een pro gramma van openbare werken uit te voe ren, pat niet vergeleken kan worden met alle voorafgaande plannen. Jouhaux zeide, dat het noodig was het volgende te.eischen: 40-urige werkweek zonder vermindering van de salarissen, controle van de arbeiders en yerlenging van den leerplicht. Wat deze punten betreft zoo zeide hij verder, eischen wij onmiddellijke uitvoering. Wat de financieele mogelijkheden van het plan betreft, merkte Jouhaux op: Ons voor stel is arbeidscontracten te sluiten. Deze arbeidscontracten zullen gewaarborgd wor den door nog te scheppen fondsen, tevens 2ullen er bronnen gevormd moeten worden voor de oprichting van een nationalen her verzekeringskas. Men merkt tegen deze financieele plannen op, dat de nationalisatie dan zoo moeilijk zal worden, doch in dat geval is de uitvoering van het plan voor eenigen tijd op te schorten, gedurende wel ken tijd een plan voor de nationalisatie en een organisatie voor de controle kan wor den uitgewerkt. Jouhaux vervolgde: een bekende leus is „Laat de rijken betalen", doch men vergeet dat dit niet in eenige dagen te verwerkelij ken is. Dit neemt niet weg, dat ook in deze richting nadere regelingen te zoeken zijn, te beginnen bij de successierechten. Doch voor alles moet staan, dat er begon nen moet worden, en dat men geen symbo lische maatregelen moet afwachten. Wy hebbert thans niet meer het recht om ons afzijdig te houden. Het experiment moet worden uitgevoerd. Sprekend over den internationalen toe stand zeide Jouhaux, dat deze toestand niet het failliet van den Volkenbond beteekent, doch wel van de regeeringen, die het zoover hebben laten komen. Een eerste eisch is, dat de wapenindustrie volledig genationa liseerd wordt. Verder dient den wederkee- rigen bijstand verdedigd te worden, doch alleen op deze voorwaarde, dat men hierbij niet terugvalt in het oude systeem van allianties. Met betrekking tot de technische verwer kelijking van he plan van den Algemeenen bond van den arbeid, zeide Jouhaux in den loop van de morgenzitting op een vraag nog, dat dé controlë kan worden uitge oefend door commissies die uit de beidg ver hondengekozen kunnen wordèn en die te zamen met de regeering nagaan, welke on derdeden. van het plan voor onmiddellijke uitvoering in aanmerking komen. Zijn de commissies het over de voorstellen eens, dan is een nadere ministerieele goedkeuring niet noodzakelijk. De resolutie. Aan het einde van de vergadering van he nationaal comité van het Algemeen ver bond van den arbeid is de volgende resolu tie met algemeene stemmen aangenomen: De houding van het bestuur van het Alge meen verbond van den arbeid met betrek king tot het aanbod van de Sfio wordt goed gekeurd. De mogelijke samenwerking van het Algemeen verbond van den arbeid met de regeering moet geschieden in overeen- stmrhing met de resolutie van Toulouse, t.w. door een officieele medewerking van het Algemeen verbond van den arbeid aan de leidende economische organen, of aan de goedkeuring van het plan van het Algemeen verbond van den arbeid. De resolutie dringt verder aan op een krachtigen strijd tegen staking. Tot dit doel moeten er ten spoedigste de volgende her vormingen worden ingevoerd: verminde ring van de werkuren voor alle loopklassen, een regime van collecieve contracten, orga nisatie van een controle door de arbeiders, eenerzij ds door het indienen van wetsont werpen en anderzijds door middel van een actie van de regeering. In den strijd tegen de staking is het bo vendien noodzakelijk, den leerplichtigen leeftijd hooger te stellen en wel onmiddel lijk op 13 jaar en nadat een nieuwe regeling voor het onderwijs is ontworpen met behulp van de onderwijzersbonden, die zich aan den nieuwen toestand heeft aangepast, tot lo jaar. i Grap achttien maanden lang vol gehouden. a De Sunday Express maakt melding van een verhaal, dat, indien het niet juist zou zijn, toch aardig zou zijn géyonden. Het blad vertelt, dat. de niet-bestaande staat Astoria achttien maanden lang in het Londensche West End een „legatie", heeft onderhouden, waaraan verbonden waren een gezant en vloot-, militaire-, luchtvaart en handelsattaché's. Ér werden ontvangsten en maaltijden aangericht, waar de gezant en de attaché's pompeuze uniformen droegen, rijkelijk ver siérd met onderscheidingsteekenen. 'In vele gevallen verleende dé gezant zelfs namens zyn regeering aan gasten der lega tie onderscheidingen. Tenslotte werd van officieele zjjde een on derzoek ingesteld naar de activiteit der lie den, die zich zelf diplomatieke functies had den toebedeeld. Het gebouw werd gesloten: de gezant, zijn echtgenoote en het legatiepersoneel ver dwenen Het geval was op touw gezet door eenige welgestelde grappenmakers, waartoe een uit Zuid-Amerika afkomstige millionnair be hoorde. Tegen vier guinjes per week werden twee verdiepingen gehuurd van een groot huis in het West End van Londen, voorloopig voor den tijd van zes maanden. De huur werd by vooruitbetaling voldaan. De „gezant" zelf was iemand van gevor derden leeftijd, zijn „vrouw" een charmante jonge dame, die vlot haar talen sprak. De insiders lachten vaak tranen om de wijze, waarop vele gasten werden geïmponeerd. De bluf was berekend op de ijdelheid van dames en heeren, dfe zich slechts als te ge lukkig prezen op de legatie te dineeren te worden gevraagd. Zoo noodig kreeg men de beschikking over de auto van een „echten diplomaat", die bij het complot betrokken was. In deze auto werden dan een paar deurtjes gezet, waarop het wapen van den „staat Astoria" was aangebracht. Het gezel schap had zich ook een vlag aangeschaft, welke bij tijden en gelegenheden van het legatiegebouw werd uitgehangen. Het behoeft geen betoog, dat vele gasten van den „gezant" de grap waardeerden. Hoe vreemd het evenwel moge klinken, vele jongelieden, die hun eerste schreden op het pad der diplomatie hebben gezej, lieten zich er door bij den neus nemen. De huisbedienden waren gestoken in schitterende grijs met „goud" afgezette uni formen, welke 20 pond per stuk hadden ge kost. De beste geslaagde ontvangst was een gala-avond ter eere van het huwelijk van de kroonprinses van Astoria met den kroon prins van Kravonie, een anderen slechts in de verbeelding der grappenmakers bestaan- den staat. De uitnoodigingen waren schitte rend uitgevoerd en op buitengewoon kwis tige wijze van lakstempels voorzien. Zij wa ren gesteld in het „Astorisch", een taal be staande uit woorden ontleend aan het Spaansch, Arabisch, Duitsch en Roemeensch. Die avond was de clou. Maar aan alles komt een eind. De Zuid- Amerikaansche millionnair stierf. De vlag werd halfstok gehangen van het legatiege bouw. Aangezien ook de politie zich in de zaak mengde, werd de zaak stopgezet. Sedert dien bestaat ook de staat Astoria niet meer. Algemeene staking in Zamora. In Zamora hebben de vakvereenigingen gisteren de algemeene staking afgekon digd. Binnen enkele uren breidde de sta kingsbeweging zich over de geheele pro vincie uit. Het geheele verkeer werd stop gezet. Ook de dagbladbedrijven moesten sluiten. De levensmiddelenzaken -waren slechts in de vroege morgenuren een tijd lang open. De aanleiding tot de staking lag in een ernstige vechtpartij die Zondag ontstaan was in het 25 K.M. van Zaragoza liggende dorp Aspariegos, tusschen een herbergier en zyn gasten aan den eenen kant en socialisten aan den anderen. Bij deze vechtpartij waren één persoon gedood, drie zwaar gewond en veertien licht ge wond. Uit Salamanca en Valladolid zijn krach tige afdeelingen politie naar Zamora ge zonden. Officieren in arrest gesteld. Bijna alle officieren van de twee caval erieregimenten, die te Alcala de Henares liggen, zyn gistermorgen gearresteerd en overgebracht naar de, militaire gevangenis te Guadalara. De officieren hadden ge weigerd gehoor te geven aan een bevel, volgens hetwelk de beide regimenten nieu we garnizoenen" zouden betrekken te Valencia en Salamanca. Madrileensche af deelingen politie zijn naar Alcala gezonden. In deze stad is het rustig. Spoorwegstaking onwettig ver klaard. De Federale Junta tot arbitrage ver klaarde dat de staking van de spoorweg arbeiders onwettig is. De minister van het verkeerswezen heeft maatregelen genomen om het verkeer met vrachtwagens te ver zekeren. Aangezien de staking onwettig is ver klaard zullen de stakers geen loon ont vangen, zoolang zij staken. De Junta tot Arbitrage heeft hen 24 uur toegestaan om het werk te hervatten, daarna zullen de arbeids-contracten worden opgezegd en zullen de werkgevers maatregelen kunnen nemen om andere spoorwegarbeiders te werk te stellen. 5000 stakers vergaderden in de Natio nale arena. In deze vergadering werd een motie, om de overige arbeiders aan te sporen in sympathie-staking te gaan, ver worpen. Tot nu toe is de staking kalm verloopen. Het werk weer hervat? u wordt vernomen, dat de werk vatten besloten het werk te her- terenavond te Pariis «ZC vereem8'ng gis- stratie georgani£rT De'min'ter ItT"" nenlandsche zaken had deze bijeenkomst verboden en een sterke politiemacht had de omgeving van de plaats waar de de monstratie zou plaats hebben afgezet. De deelnemers aan de vergadering werden niet tot de plaats toegelaten, waarbij herr haalde botsingen plaats'haddeft.De Roya listen verspreiddén: zich* doch kwamen el ders weer bijeen. Ook hier greep de politie in en eerst omstreeks 11 uur was de Orde hersteld. TWEE PERSONEN DOOR ONWEER GEDOOD. Doordat te Washington een circustent door een onweersbui werd getroffen, zijn twee personen om het leven gekomen. De tent was bezet met 16.000 toeschouwers. Het kapitool werd door den bliksem getroffen, doch schade werd niet aange richt. De staking omvat 50.000 man. Gisteravond 11 uur is in Mexico de spoorwegstaking uitgebroken. Dit werd aangekondigd door het fluiten van de locomotieven. Den geheelên clag zijn op het paleis van den gouverneur besprekin gen gevoerd, evenwel zonder resultaat. Aan de .staking nemen meer dan 50.000 personen deel. Vanaf de stations en werk plaatsen van de spoorwegen wapperen roode vlaggen, posters beletten hier bin nen te gaan. Dit is het eerste conflict tusschen de arbeidende klasse en presideht Cardenas. Eden bespreekt de kwestie in het Lagerhuis. In het Lagerhuis heeft Eden gistermiddag de kwestie van de levering van dum-dum- kogels aan Abessinië besproken. Hij zeide dat in Abessinië patronen van allerlei soort werden gebruikt als betalingsmiddel. Verder wordt in dit land op groot wild gejaagd, waarvoor gebruik wordt gemaakt van pa tronen met weeke punt. Munitie van deze soort, welke door jagers werd achtergela ten, is door de bevolking zonder twijfel ge bruikt als munt, reeds lang voor het uit breken van de vijandelijkheden. Toen nu de Italianen. Abessinië binnenvielen, kwa men vele inlandsche stammen op met de oude wapenen, welke zij hadden en de pa tronen, welke zij hierhij bezaten. Hierdoor wordt verklaard, dat Italianen gewonden hadden, welke door kogels met weeke punt waren gewond. Tevens wordt hierdoor ver klaard, hoe de patronen van Britsch fabri kaat werden gevonden. Een valsche introductiebrief. In zijn rede over de dum-dum-kwestie in het Lagerhuis zeide Eden nog, dat een Britsch onderdaan van Poolschen oorsprong bekend onder den naam kolonel Lopez en andere namen, met een valschen introductie brief van de Egyptische bank bij de Britsche munitiefabriek Bates namens de Abessini- sche regeering was komen spreken. De Abessinische gezant dr. Martin wist van deze geheele kwestie niets af. Later werd vernomen dat Lopez in verbinding stond met de Italiaansche' legatie en op vriend schappelijke wijze werd de Italiaansche le gatie medegedeeld, dat de betrekkingen tus schen haar en een verdacht persoon als Lo pez de goede betrekkingen tusschen beide landen in gevaar brachten. De Italiaansche gezant dankte voor deze waarschuwing en verklaarde dat hierdoor de betrekkingen tusschen beide landen versterkt waren. Verder is gebleken, dat Lopez de Abes sinische legatie heeft krocht onder den naam Mezler. De verklaringen van Eden kwamen verder overeen met het reeds me degedeelde relaas over Mezler. DE KERKSTRIJD IN DUITSCHLAND. Het orgaan der katholieke Duitschers in Polen, genaamd „Der Deutsche in Polen", publiceert een oproep, die op 2 Mei j.L door de Duitsche bisschoppen in Duitschland was opgesteld, maar die in Duitschland niet kon worden gepubliceerd. De oproep was be stemd voor de katholieke jeugd. In den oproep wordt o.m. gezegd: „Wan neer uw katholiek geloof bedreigd wordt in de organisatie waarvan gij deel uitmaakt, zijt gy gehouden uit deze organisatie te tre den". De Duitsche bisschoppen beklagen zich erover dat de „banden van fatsoen en welvoeglijkheid los gemaakt worden en dat de paus en de bisschoppen, de pries ters en monniken gehoond worden op grove wijze in woord en beeld". Voorts wordt in den oproep gezegd: „Wij hebben talrijke pogingen gedaan, waarover de openbare meening niets heeft vernomen en die tot dusverre vruchteloos zijn gebleven. Ten be hoeve van de verdediging van uw rechten hebben wij in den herfst van 1935 onzen kanselier en Fuehrer een gedetailleerd me morandum toegezonden. Speciale gebeden voor afgezette en gearresteerde geestelijken. De Times meldt uit Berlijn, dat in geheel Pruisen Zondag van den kansel speciale ge beden zijn gezegd voor afgezette en gear resteerde geestelijken der belijdeniskerk. De namen van vijf geestelijken der belijdenis- kerk, die het slachtoffer waren geworden van plaatselijke kerkelijke of nationaal-so- cialistische autoriteiten, waren ter kennis gebracht van alle kerkelijke gemeenten. Twee voorgangers uit Hessen hadden bevel gekregen dit land te verlaten, een derde werd in de gevangenis opgesloten, omdat hij geen gehoor had gegeven aan het bevel der Gestapo af te treden. Dit was het resultaat geweest van een tegen hem gevoerde cam pagne der Duitsche christenen. In den nacht van 1 op 2 Mei was een ruit van zijn ambtswoning ingegooid en was door een onbekend gebleven persoon een schot gelost. Op grond van deze incidenten had men verklaard, dat deze geestelijke, ds. Pecina uit Seelow, de orde had verstoord. DE SMOKKELARIJ IN NOORD-CHINA. Japansche apologie. In antwoord op een vraag van vertegen woordigers der buitenlandsche pers heeft de woordvoerder van het Japansche mi nisterie van buitenlandsche zaken verklaard, dat de regeering wacht op nadere mededee- lingen van den Japanschen consul-generaal Soema in verband met de smokkelarij - kwestie. Bij dezen consul-generaal heeft de Chineesche minister van buitenlandsche za ken namelijk geprotesteerd op 16 Mei: hij V eischte toen de ontbinding van de Japansche transportonderneming „Siho", die hij be schuldigde van begunstiging der smokkela rij, en verzocht de Japansche regeering con trole uit te oefenen op de Japanners, die by de kwestie betrokken zyn. In politieke kringen wijst men er overi gens op, dat niet alleen China, maar ook Japan van den sluikhandel in Noord-China te lijden heeft. Omdat de Japansche han delsbelangen ernstig worden benadeeld, blijft de Japansche regeering alsdus ver klaart men controle op den toestand uit oefenen, voor zoover Japansche onderdanen by de smokkelarij betrokken zyn. Men schrijft den omvang van het euvel in de eerste plaats toe aan de buitengewoon hoo- ge invoerrechten, die door de Nanking-re- geering van eerste levensbehoeften worden geheven, in de tweede plaats aan het gebrek aan ijver bij de Chineesche douane-ambte naren. DE POLITIEKE SITUATIE IN NOORD-CHINA. Van de zijde van het ministerie van bui tenlandsche zaken in Nanking wordt naar aanleiding van Japansche beweringen ver klaard, dat de wapenstilstand van 1933, die de gedemilitariseerde zone in Noord-China schiep, geenszins een rechtvaardiging is voor de Japansche aanmatigingen ten aan zien van het douanebeheer in Oost Hopei. De wapenstilstandsovereenkomst heeft de politieke en administratieve rechten der Chineesche regeering en der douaneautori teiten volkomen onaangetast gelaten. Het belemmeren van den douanedienst moet dan ook beschouwd worden als verdrags schending. Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 ct. Alleen bij Apoth. en Drogisten. werd genomen. Dit bedrijf produceert uit turf actieve kool. Na dit bezoek begaf men zich naar de draadtrekkerij en de draadnagelfabriek van de N.V. v/h. Nagtegaal en Bruggenwirth eveneens te Klazinaveen. Deze fabriek is, wat de draadnagelfabri- ca ge betreft, pas sedert begin 1936 in be dryf. Zij werd destijds overgenomen van de firma Caron te Eindhoven, die haar bedrijf in verband met het optreden van het inter nationale draadnagelsyndicaat reeds sedert eenige jaren had stopgezet Vervolgens werd te Emmen ten huize 'van burgemeester Bonuma thee gedronken en ten slotte een bezoek gebracht aan de N.V. Machinefabriek Werkland te Nieuw- Weerdinge. Om vijf uur begaf het gezel schap zich naar Assen, van waar de minister naar Den Haag is teruggekeerd. VRAGEN IN HET LAGERHUIS OVER DE OOSTENIUJKSCHE POLITIEK. In het Lagerhuis heeft de Labour afge vaardigde Coks den minister van buiten landsche zaken gevraagd, of de regeering met het oog op het feit, dat Oostenrijk ge weigerd heeft de sancties tegen Italië toe te passen en door de invoering van den alge meenen dienstplicht andere verdragsnlich- ten heeft geschonden, ter kennis van de Oostenrijksche regeering en andere ge- interesseerde regeeringen heeft gebracht, dat naar de meening der Britsche regeering Weenen geen recht meer heeft op bescher ming van zijn onafhankelijkheid in den om vang, die door het Volkenbondspact en an dere verdragen gegarandeerd is. Eden ar.t- woordd op deze vraag: „neen'. De Labour-afgevaardigde Arthur Hen- derson vroeg, of de regeering voornemens was, stappen te Genève te doen in verband met het telegram van Starhemberg, die nog in zijn functie van vicè-kanselier de politiek van Mussolini heeft geprezen. Eden ant woordde ontkennend en zeide, dat een der gelijke stap niet wenschelijk scheen, temeer waar de Oostenryksche regeering is ge reorganiseerd. MINISTER GELISSEN IN DRENTE. Een aantal industrieën in den Z.-O. hoek in oogenschouw genomen. Zooals reeds is gemeld, heeft de minister van handel, nijverheid en scheepvaart, prof. dr. ir. H. C. J. H. Gelissen, gisteren een bezoek gebracht aan Drente, om zich op de hoogte te stellen van den toestand in ver schillende industrieën, in hoofdzaak in het Zuidoosten van de provincie. Na het bezoek aan de metaalwarenfabriek Drentina te Hoogeveen, begaf de minister Zich naar Klazinaveen, gemeente Emmen. Hier werd een bezoek gebracht aan de Purit- fabriek van de N.V. Alg. Noria Maatschappij te Amsterdam. De dir. bood in hotel Wie- ringa een koffiemaaltijd aan, waarna onder geleide van den president-commissaris, den heer A. J. Brandt, en den hoofddirecteur, den heer Stappe, de abriek in oogenschouw rr~ T -n~- TOLLEN IN DRENTE. Te Zuidlaren zullen ze over twee jaar verdwijnen. Naar men meldt, zullen de tollen in de gemeente Zuidlaren in Drente per 1 Mei 1938 verdwijnen. De minister van binnen- landsche zaken heeft aan de betrokken in stantie meegedeeld, dat de concessie, die op 1 Mei 1937 afloopt, slechts met 1 jaar ver lengd mag worden. Er blijven dan nog over de tollen in Eelde, Dwingeloo, Peize en Roden. In verband met den nieuwen weg, die aal worden aangelegd van het vliegveld Eelde naar Groningen, zal de tol in Eelde ook ver dwijnen. HET BAKKERIJ-CONFLICT. Ook de staking by van Thyn op geheven. Gistermiddag hebben de patroons- èn de arbeidersorganisaties geconfereerd over het conflict bij de broodbakkersfirma van Thyn te Amsterdam. Aanvankelijk stelde de firma voor drie arbeiders niet weder in dienst te nemep, waarin de besturen der arbeiders organisaties niet wilden treden. Een tus- schenvoorstel van het bestuur van de Ne- derlandsche Werkgeversvereeniging werd in overweging genomen. Gisteravond is langdurig met het perso neel vergaderd. Het voorstel van de directie luidde aldus: Het personeel gaat aan het werk. De werkwilligen, die het laatst aan genomen waren, worden ontslagen. Voor drie arbeiders, die niet direct in dienst kunnen komen, wordt een arbitrale uit spraak gevraagd, welke arbitrage onder worpen wordt aan mr. Goseling, voorzitter van de r.-k. Staatsparty. Beide partyen ver binden zich de arbitrage bindend te ver klaren. Het personeel was aanvankelijk niet te vinden voor dit voorstel. Tenslotte is be sloten het werk vandaag te hervatten. De firma zal evenals de andere patroons in Amsterdam de aangekondigde loonsverla ging terugnemen, zoodat door partijen, pa troons en arbeiders, overeenstemming zal zyn bereikt voor het totstandkomen van een arbeidsregeling. TENTOONSTELLING „HET GRONINGER BOEK". Van 23 tot 30 Mei 1936 zal in het biblio theekgebouw der gemeente Rotterdam een tentoonstelling worden gehouden van Gro ninger boeken. Deze expositie zal omvatten alles wat in het dialect van Stad en Lande is gepubliceerd en voorts werken, hande lende over de gewestelijke spraak,, geschie- nis, oudheidkunde en folklore. Voor deze tentoonstelling wordt verder bijeengebracht een merkwaardige collectie boeken van al gemeen bekende Groningers, ongeacht het door hen behandelde onderwerp. Deze ver zameling loopt van een zeer oud boekje, heologische geschrifen van Wessel Gansfort, uitgegeven in 1522 te Bazel bij Adam Petri, tot het laatste werk van prof. J. Huizinga, „In de schaduwen van morgen". Als curiosa vermelden wij nog het Inven- trone Dialectica van Rudolphus Agricola, gedrukt te Venetië in 1559, en het scheeps journaal van den ontdekkingsreiziger Abel Tasman. Aan deze tentoonstelling wordt een collec tie grafisch werk toegevoegd van jonge Groninger kunstenaars, die zich in het bij" zonder met boekillustratie bezig houden. De expositie wordt op 23 Mei a.s. officieel geopend door den voorzitter van de lande lijke vereeniging „Groningen", den heer K. ter Laan, burgemeester van Zaandam. T'i-a hangende tak van een boom ïast ï'g" zoo buigzaam dat zij eerst een einri h u WaS echter rugsprong en haar last met een sierlhw» g'-toen te~ inslingerde. «erlyke zwaai de lucht 282. De kapitein kwam met een smak. op den grond te recht, terwijl hij verdoofd bleef liggen. Pit en Pat ren den op den hewusteloozen roover toe en onderzochten vlug zijn zakken.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6