DEMONSTRATIE VOOR DEN VREDE. Jieck d. School Jtac&tóecicfUen Slaatshtedf Volkenbondsherdenhtng in hei gebouw van K. en IV. ten Den Haag, Snellere treinen. Blijft „Leerdam" werken? SSn $45 sSS 19749 19759 19812 19851 19962 In het Gebouw voor Kunsten en We tenschappen te 's-Gravenhage, dat ge heel gevuld was met belangstellenden, heeft gisteravond de vereeniging voor Volkenbond en Vrede ter gelegenheid van den Volkenbondsdag een openbare bijeenkomst gehouden, waarin als spre kers optraden minister Colijn en het Tweede-Kamerlid mr. A. M. Joekes. Onder de aanwezigen werden opgemerkt de minister De Graeff, Oud, Deckers en Slingenberg, staatsraad, mr. Limburg, eenige leden van het corps diplomatique en verschillende Kamerleden. Na een kort openingswoord van den voorzitter van het hoofdbestuur der vereeniging mr. J. C. A. Everwijn, was het woord aan minister Colijn, die bij het verschijnen op het po dium met een hartelijk applaus werd be groet. Rede dr. H. ColUn. Spreker begon met er op te wijzen, dat over den Volkenbond en de daarmede samenhangende vragen een groote begrips verwarring heerscht. Het valt niet te ontkennen, zeide spr., dat degenen, die een innerlijken afkeer van den Volkenbond hebben, den wind in de zeilen hebben gekregen. Bovenal het jammerlijk falen van den Volkenbond bij sommige ge beurtenissen in den laatsten tijd heeft hun prognose tot op zekere hoogte gerechtvaar digd. Dit is op zichzelf te overkomn, omdat te leurstellingen nu eenmaal onvermijdelijk waren. Uit en te na is door de nuchteren onder ons, die overigens van harte den bond genegen waren, de leer gepredikt: verwacht er niet te veel van, span uw verwachtingen niet te hoog, de bond kan niet meer geven, dan de leden hem toestaan. Er waren er, die het kind reeds een marathonrace wilden doen opvoeren, voordat het nog loopen buiten de kinderbox had geleerd. Dat wa ren de gevaarlijke vrienden van den bond. want nu de zichtbare ontgoocheling hunner visioenen kwam, nu vallen juist zij licht ten prooi aan de oorblazingen van hen, die met zekere emphase zeggen: I told you so. Tot degenen, die thans slechts smalend over den Volkenbond weten te sprken en zelfs aan bevelen, om er ons maar dadelijk van los te maken, stelde spreker de vraag: wat is het alternatief? De vrijwel ongbroken eenheid in het sta- tenstelsel van Europa, die bij de eeuwen wenteling omtrent 1300 nog bestond, is in de daarop volgende 3 eeuwen geleidelijk teloor gegaan. Wil men nu weer naar dien tijd terug? Ook nu, in onzen tijd, met zoo gheel ge wijzigd wereldbeeld en met zoo tot onher kenbaar toe veranderde potentialiteiten op het gebied der oorlogvoeringen? Moet men dan alle pogingen tot het verwerven eener internationale rechtsorganisatie, tot gemeen schappelijke verzekering van elkanders vei ligheid, maar opgeven? Alle hoop daarop laten varen? Voor een antwoord bracht spreker eerst nog eens de preambule van het handvest van den Volkenbond in herinnering: ter be vordering van de internationale samenwer king en ter verwerving van internationale vrede en veiligheid verbinden de staten zich om de verplichting te aanvaarden, niet hun toevlucht te nemen tot het voeren van oorlog, om hunne wederzijdsche verhoudin gen te baseeren op eer en recht, om de inter nationale rechtsregelingen ten gerondslag te leggen voor hunne gedragingen jegens an deren, om rechtvaardigheid te betrachten jegens elkander en om alle gesloten verdra gen met angstvallige nauwgezetheid na te komen. Spreker vroeg, wanneer men zegt, dat er van al die fraaie beginselen niets te te recht gekomen: is men dan bereid, deze grondregelen voor het statenverkeer ge heel prijs te geven? Zoo neen, meent men dan dat de toepassing daarvan bevorderd zal worden door de afwezigheid van een collectief orgaan, dat in het leven werd geroepen om te waken voor de handhaving van die regelen? Ook hierop verwachtte spreker geen toestemmend antwoord. Maar wat blijft er dan over? Den Volkenbond in zijn huidigen vorm geheel doen verdwij nen en dan van nieuws aan weer beginnen met den opbouw van wat anders? Die op lossing zou toch van weinig practischen zin getuigen en dient reeds daarom ter zijde te worden gesteld. Wel is volgens sommigen de bond reeds ter ziele, maar waarbij doelt men toch meer op zijn zede lijke beteekenis dan op zijn formeel be staan. We moeten thans afwachten, het hoofd koel houden en nadenken over mo gelijke wijzigingen in het handvest, die de werkzaamheden van den bond op meer reëelen grondslag zullen kunnen vestigen. Het ligt niet op sprekers weg thans de daarb ijte volgen richting aan te geven. A ldadelijk is hier weinig te bereiken als het initiatief niet van een der groote mach teen uitgaat en al ware dit anders, dan nog zou een Nederlandsche regeeringspersoon het probleem langs anderen weg aan de orde moeten stellen dan via een vergade ring als deze. Zeker zal zulk een herziening groote moeilijkheden opleveren, maar het alter natief is zoo afschrikwekkend, dat een uit weg moet worden gevonden. Vervolgens sprak mr. Joekes, die erop wees, dat niet van prijsgeving en ver- zwakxi.ng van den Volkenbond heil kan worden verwacht, maar in versterking er van en in aanvulling van de leemten. De terugkeer in den Volkenbond van de landen, die daaruit zijn getreden en de toetreding tot den bond van de groote Amerikaansche republiek blijve het doel, waarop het streven is gericht. In den loop van zijn rede bracht de heer Joekes dank voor hetgeen de leden der Nederlandsche ambulance in Abes- sinië hebben gepresteerd, welke woorden door de vergadering met luid applaus werd onderstreept. De verdere avond werd gevuld met zang door mevrouw Maria Last, aan den vleu gel begeleid door Hans Schouwman, en met het vertoonen van de film „Vergeten mannen", een documentaire film van den wereldoorlog 19141918. Weerstandsproeven op de lijn AmsterdamRotterdam. (Van onzen R.-correspondent.) Geen snellere dienst. In vergelijking met het buitenland maakt de gemiddelde snelheid van onze treinen maar een matig figuur. Merkwaardig is, dat speciaal de internationale treinen op Ne- derlandsch gebied opvallend langer rijtij den hebben dan in het buitenland, hetgeen ieder kan constateeren, die er wel eens een reis mee heeft gemaakt. Het snelst rijden nog de electrische treinen en na deze de diesel-treinen. Beide typen hebben evenwel een maximum-snelheid, welke nog beneden die van sommige sneltreinen in het buiten land ligt. Ze kunnen wel vlugger, want ze zjjn gebouwd voor een maximum-snelheid van ongeveer 150 K.M. per uur, maar van die mogelijkheid wordt geen gebruik ge maakt. Bij de diesels had het dit voordeel, dat ze onmiddellijk door stoomtreinen kon den worden vervangen, zonder de dienstre geling te desorganiseeren. De groote moeilijkheid is hier niet gele gen in het materiaal, maar in den slappen bodem, die voor grootere snelheden allerlei kostbare voorzieningen noodzakelijk maakt. Niettemin wordt er, mede door verbeterin gen aan de spoorbanen, naar gestreefd de snelheid onzer treinen op.te voeren. De eisch van dezen tijd is nu eenmaal: snelheid, en ook de Nederlandsche spoorwegen verstaan dezen eisch. Verblijdend was daarom op het eerste gezicht het bericht, dat ons dezer dagen bereikte, volgens hetwelk op de geelec- trificeerde spoorlijn tusschen Amster dam en Rotterdam proeven zullen wor den genomen met speciale treinen, waarvan de snelheid tot 120 K.M. per uur wordt opgevoerd. Het is ons even wel na informatie gebleken, dat deze proeven niets te maken hebben met een toekomstige versnelling van den dienst, maar geheel los daarvan worden gehou den. We hebben ons om inlichtingen hierover gewend tot ir. W. Hupkes, den chef van den dienst van tractie en materieel der Neder landsche spoorwegen. Deze deelde ons me de, dat het hier slechts weerstandsproeven geldt, die uit technisch oogpunt noodig wor den geoordeeld. Voor passagiers zijn deze treinen niet toegankelijk en ze rijden buiten de bestaande dienstregeling om. Het publie moet hierin niet zien een begin van een ver snelden dienst. Daarmede hebben deze proe ven niets te maken en als ze zijn afgeloo- pen zullen alle electrische treinen weer met de gebruikelijke snelheid rijden. Onderhandelingen met huiseigenaren en middenstand. Naar wij vernemen zou de directie der glasfabriek „Leerdam" mogelijkheid zien, nieuw kapitaal aan te trekken ter voortzetting van het bedrijf. Daartoe zal o.a. een nieuwe loons verlaging noodig zijn. Ten einde de ge volgen van die verlaging te verzachten of geheel weg te nemen, heeft de di rectie een beroep gedaan op de huis eigenaren en den handeldrij venden middenstand om te komen tot huur- enprijsverlaging voor de personeels leden van de glasfabriek. Ten aanzien van de voorgestelde loonsverlaging zal heden een bespreking plaats vinden met de hoofdbesturen der contractee- rende vakorganisaties. VECHTPARTIJ TE WAGENINGEN. Om eA glas bier. Te Wageningen is op Paaschmaandag- avond in een café, bij een twist over een glas bier, de 42-jarige melkboer A. Looijen door den 18-jarigen J. de W. met een dolk mes in den rug gestoken. De verwonding leek aanvankelijk niet ernstig en de man werd na een kort verblijf in Ziekenzorg, thuis verpleegd. Zaterdagavond evenwel is hij overleden. Op last van de justitie heeft de politie het lyk in beslag genomen en overgebracht naar Ziekenzorg, waar vandaag de sectie zou worden verricht. STRIJD TEGEN KWAKZALVERIJ. Verzwaring der straffen in overweging. De ministers van Sociale Zaken en van Justitie hebben op vragen van mevr. dr. de VriesBruins, betreffende de bestrij ding van de kwakzalverij en het weder- opnemen van de behandeling van het wetsontwerp tot wijziging van de wet, regelende de uitoefening der artsenij- bereidkunst, geantwoord, dat moeilijk is te constateeren of de gevaren der kwak zalverij steeds toenemen. Zij betwijfelen inderdaad of met de tegenwoordige wet telijke bepalingen in voldoende mate kan worden opgetreden. Verzwaring van de bestaande strafbe palingen maakt bij hen een punt van overweging uit. De reeds vroeger toegezegde wijziging van de wet inzake de artsenijbereidkunst is in voorbereiding. ONGELUK MET EEN SCHIETMASKER. Slagersknecht gedood. Gisteren was de 23-jarige slagersknecht J. W. in de slagerij van Swank te Oud- Beyerland bezig met het slachten van een varken. Plotseling hoorde men een knal, waarna men hem op den grond vond lig gen. Het schietmasker was afgegaan en de kogel was den man in het hart gedrongen. De onmiddellijk ontboden arts kon slechts den dood constateeren. VROUWEN-VREDESGANG. Deputatie bij B. en W. van Amsterdam. In ons vorig nummer hebben wij reeds uitvoerig melding gemaakt van den Vrou wen-vredesgang, welke gistermiddag te Am sterdam is gehouden. Ter aanvulling nog het volgende: Een deputatie van vijf vrouwen, bestaan de uit twee hoofdbestuursleden van den al- gemeenen Nederlandschen vrouwen-vrede bond en den Internationalen vrouwenbond voor vrede en vrijheid, benevens drie afge vaardigden uit het Zuiden, midden en Noorden van Nederland, met als woord- voerdster mej. de Kruyf uit Haarlem, heeft zich na de meeting naar het stadhuis te Am sterdam begeven, om aan het college van B. en W. dank te brengen voor de buitenge wone hulp, die door het gemeentebestuur en de politie was verleend by de organisatie van den vrouwen vredesgang te Amsterdam. Daarbij zette mej. de Kruyf ook nog uiteen, wat de diepere beteekenis van dezen stil len rondgang is. Wethouder S. R. de Miranda, die de de putatie namens den burgemeester (die we gens universitaire plichten niet aanwezig kon zijn) ontving, drukte in zijn antwoord de groote tevredenheid van het college van B. en W. uit over het feit, dat de vrouwen vredesgang dit jaar in Amsterdam gehou den was. Hy legde er den nadruk op, dat hij hier niet persoonlijk sprak, doch in naam van het geheele college van B. en W., wanneer hij zeide, dat hy verheugd was, dat vrouwen uit alle lagen der bevolking, zon der onderscheid van godsdienst, rang of stand, uit alle deelen des lands hier teza men waren gestroomd om voor den vrede te betoogen. Hij hoopte zeer, dat het voor beeld van Nederland door andere landen zou worden gevolgd. Alleen wanneer de vrouwen uit alle la gen der maatschappij hare daadwerkelijke hulp eveneens verleenen, zal het mogelijk zijn den vrede te handhaven. Om die reden juichte het college van B. en W. het feit, dat de vrouwen in grooten getale van hun daadwerkelijken vredeswil kwamen getui gen, zeer toe, en wenschte de deelneemsters aan den vrouwen-vredesgang veel succes met haar werk toe. „AMSTERDAM" IN REPARATIE. Na het herstel inspectie door Italiaansche deskundige, in verband met de verkoops plannen. Nederland's grootste vrachtschip, het s.s. „Amsterdam", dat Zondagnacht van Ant werpen in de hoofdstad teruggekeerd is, heeft ligplaats genomen bij de Nederland sche Dokmaatschappij te Amsterdam, waar men thans bezig is met de reparatie van de schade, welke het schip aan de boeg had opgeloopen als gevolg van de kortgeleden plaats gehad hebbende botsing met één der pijlers van de Hembrug. Voor de voortzet ting van de reis naar Antwerpen was deze schade voorloopig hersteld. Waarschijnlijk zal de „Amsterdam" ook nog moeten dokken, zulks in verband met de inspectie van Italiaansche zijde, van wel ke inspectie o.m. den verkoop van het schip aan een reederij te Napels afhankelijk is gesteld. BRAND TE HILLEGOM. Op het terrein van de gasfabriek. Bij het verrichten van werkzaamheden aan een buis op het terrein van de gas fabriek te Hillegom, is gistermiddag om streeks vijf uur brand ontstaan. Een vlam van twee meter hoogte vloog naar buiten, hetgeen groot gevaar opleverde, aangezien de gashouder zich in de onmiddellijke nabij heid bevond. Personeel van de fabriek en de ontboden brandweer trachtten aanvankelijk het vuur met water te blusschen, maar toen dit niet lukte, wierp men eerst los zand en daarna zakken zand op de plaats, waar de v'ammen uitsloegen. Na een uur hard werken was het vuur gedoofd. Schade van beteekenis is niet veroorzaakt, terwijl het bedrijf geen stagnatie ondervond. VROUW UIT HET RAAM GEVALLEN. Met verbrijzelden schedel opge nomen. Een tragisch ongeluk heeft gisteravond omstreeks half negen de Dapperbuurt te Amsterdam in beroering gebracht. De 58-jarige weduwe van Neerden, ge boren Panhaak, was bezig waschgoed te drogen te hangen aan ijzerdraden, die be vestigd waren aan een rek voor de ramen van de achterzijde van het door haar bewoonde perceel 2e van Swindenstraat 104 aldaar. Hierbij schijnt de vrouw het evenwicht ta hebben verloren, want plotseling hoorde haar 22-jarige zoon, die in de voorkamer zat, een gil en een slag en toen hij naar achteren liep om te zien wat er gebeurd was, was zijn moeder verdwenen. Hij keek uit het raam en zag tot zijn groote ontstel tenis, dat zij met het gezicht voorover badend in haar bloed op het plaatsje van de benedenburen lag uitgestrekt. Hevig ontstelde buurtbewoners snelden toe en politie en medische hulp waren spoedig ter olaatse. 't Bleek, dat de schedel van de oude vrouw was verbrijzeld en dat zij bijna onmiddellijk dood moet zijn geweest. Per auto van den G. G. D. is het stoffe lijk overschot naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis overgebracht. Tot laat in den avond groepten de buurtbewoners nog bijeen. LANDGOED „PUTTEN". Opengesteld voor het publiek. De regeling van de openstelling voor het publiek van het landgoed „Putten" ter grootte van pl.m. 12 H.A. en gelegen ten Zuiden van Elburg, aan den Rijksweg ZwolleAmersfoort, is als volgt: Het geheele landgoed is met uitzondering van de naaste omgeving van het huis en van de boomgaarden tusschen 9 uur voor middags en zonsondergang opengesteld op vertoon van wandelkaarten die bij den tuin baas verkrijgbaar zijn. REPARATIE S.S. „STAVANGEREN". Machine wordt gedemonteerd. De reparatie door de Amsterdamsche Droogdokmaatschappij van het Noorsche s.s. „Stavangeren", dat tengevolge van machine- schade hulpeloos op de Noordzee heeft rond gedreven, zal een week in beslag nemen. Aangezien de krukas is gebroken, welke door een reservekrukas vervangen zal wor den, moet de geheele machine worden gede monteerd. DE NEDERLANDSCHE KAMPEERKAARTEN-CENTRALE. De Nederlandsche kampeerkaarten- centrale, waarvan wij voor eenigen tijd de oprichting meldden, is thans in volle werking. Er zijn reeds vele kampeerkaar- ten uitgereikt en nog steeds houdt de stroom van aanvragen aan. Naast de reeds genoemde gemeenten hebben intusschen weer eenige anderen de kaarten verplicht gesteld en het laat zich aanzien, dat gedurende dit seizoen nog vele gemeenten zullen volgen. Uit dien hoofde wordt een ieder, die plannen heeft dezen zomer te gaan kam peeren, aangeraden zoo spoedig mogelijk een kampeerkaart aan te vragen, zulks om moeilijkheden bij het verkrijgen van een kampeervergunning te voorkomen. Ook in die gemeenten, waar een kam peerkaart nog niet vereischt wordt ver dient het toch aanbeveling een dergelijke kaart te toonen bij het aanvragen van een kampeervergunning. De betreffende auto riteiten weten dan, dat de aanvrager een behoorlijk kampeerder is en zullen de vergunning zonder meer gaarne uitreiken. In de gemeenten, waar wel een kam peerkaart vereischt wordt, geldt dit niet alleen voor den eigenaar van de tent, doch ook voor alle medekampeerders. Aanvraagformulieren ontvangt men na toezending van een visitekaartje met naam en volledig adres aan de Nederlandsche Kampeerkaarten Centrale, postbus C 750 Amsterdam. Tusschen het inzenden van een aanvraagformulier en het uitreiken van een kampeerkaart kunnen 14 dagen verloopen, men houde hier met het maken van plannen rekening mede. PREDIKBEURTEN. Donderdag 21 Mei (Hemelvaartsdag). ALKMAAR. Ev. Luth. kerk, geen dienst. Doopsgezinde kerk, geen dienst. Geref. kerk, 10 uur, ds. C. von Meijen- feldt. Vrij Ev. Gem., Geesterweg la, 10.15 en 8 uur, ds. Ruys en anderen (conferentie). Leger des Heils, stichter William Booth. Limmerhoek 40; Hemelvaartsdag, 7.30 uur, vereenigde samenkomst, geleid door de of ficieren van de korpsen IJmuiden en Alk maar. UIT DE OMGEVING. BERGEN, 10 uur, ds. v. Kieboom. Ger. kerk, 10 uur, preeklezen. Evangelisatie Maranatha, 10.30 uur, ds. Grootjans, van Amsterdam. BROEK OP LANGENDIJK, 4.30 uur, (nieuwe tijd). In de zaal van den heer Borst, ds. vroeg in de Wey van Waddinx- veen. DRIEHUIZEN, geen dienst. GROET, 9.30 uur, ds. Boeke. HEILOO, 10 uur, ds. Bloemhoff. OUDE NIEDORP, geen dienst. SINT PANCRAS, 9.30 uur (oude tijd), ds. Molenaar. WESTGRAFTDIJK, 10 uur, samenkomst met het Leger des Heils in de kerk. ZUIDSCHERMER, geen dienst. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 18 Mei 1936. Op de heden gehouden veiling werd betaald yoor: Aard appelen per 100 K.G. (nieuwe) 1215; Andijvie per 100 stuks 1.504; Asperges per 100 bos 822; Bloemkool le s. 9 16.50; 2e s. 58; Kropsla 0.503.50 en Komkommers 612.50 per 100 stuks: Prei 1.50—2.20, Peterselie 3.60—5.80, Rabarber 1.505.50, Raapstelen 0.50 1.10, Radijs 1.50—2.60, Selderie 1.50— 3.60 en Wortelen 4.508 per 100 bos; Postelein perbakje 1956 cent; Spinazie per bak 1650 cent; Tomaten per 100 pond 17 21. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 19 Mei 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 305.500 K.G. PURMEREND, 19 Mei 1936. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 16 partijen, wegende 48000 K.G. Hoogste prijs 17.50. Handel matig. Kaas: 13 stapels Kleine boeren 18.50 per 50 K.G. en met ryksmerk, handel goed; 1549 K.G. Boter 1.351.40 en weiboter 1.23 per K.G.; 874 stuks Runderen, w.o. 240 stuks vette koeien 3050 ct. per K.G., handel stug; 325 Geldekoeien 80150; 265 Melkkoeien 110190; 44 Stieren 32 38 cent per K.G.; 29 Paarden f 60f 130; 48 Vette kalveren 3055 cent per K.G.; 721 Nuchtere kalveren (slacht) 3f 10 en fok 8—13; 257 Vette varkens 30—32 ct. per K.G., 38 Magere varkens f 155 25, auo Biggen 9—/ 15, 569 Schapen 1 10— 22 en 95 Bokken 3—11, handel matig; 1189 Lammeren 5—f 9; Kipeieren f 2.40—2.80 en Eendeieren 2.40 per 100 stuks; Piep kuikens 6067 cent en oude kippen en hanen 40—47,cent per K.G.; Konijnen o.401.70 en Eenden 3060 cent P- st Duiven 40 cent per paar; 2338 stuks Een deneieren A 2.45 en 1848 stuks kippen eieren A f 2.202.70. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G-A. (Afd. eieren) 160000 st. Eendeieren 2.35 2.45 en 90000 stuks Kippeneieren, waar- van de prijzen als volgt: 7080 K.G. f 2.9 4, 65—66 2.70—f 2.80, 63—64 f 2.65— 2.70, 60—62 2.50—f 2.65, 58—59 f 2.45— 2.55, 56—57 f 2.402.45, 53—55 2.30— 2.40 en 50—52 f 2.102.25. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Mei 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 360 K.G. Tomaten: A 34.80, B 33.90, C 28.20, CC 15 per 100 K.G. en 4100 bos Rabarber 1.70—2.40 per 100 bos. NOORDSCHARWOUDE, 19 Mei 1936. Noordermarktbond. 1500 K.G. Uien, w.o.: uien 2.30—2.60, grove uien 2.60, drie lingen 0.60. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 18 Mei 1936. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 93090 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5862 K.G. (per 100) 2.35—2.60, 62—64 2.50—2.65, 64—70 2.60—2.90, 50—56 2.10—2.35. TEXEL, 18 Me' 1936. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 3 Schapen 1216; 17 Koeien 110—160; 7 Graskalveren f 15— 30; 36 Nuchtere kalveren 47; 24 Biggen 812; 4287 Lammeren (reeds opogegeven) f 7.5011.25. PURMEREND, 18 Mei 1936. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken", Aardappelen: Sch. muizen 33.25 en Blauwe 63—82 cent, Schotsche muizen (kl.) 3.25 per kist, 25 K.G.; Aardbeien 10—18 cent per doosje; Komkommers 7 per 100 stuks; Bloemkool f 1.5017 per 100 stuks; Spinuazie 1228 cent en Postelein 4278 cent per kist, 6 K.G.; Sla 0.50f 2.30 per 100 krop; Andijvie 8—26 cent per kist; Ra dijs 1.30—2.60, Raapstelen 30—70 cent en Rabarber 2.4C—f 3.70 per 100 krop; Wortelen 9—19 per 100 bos; Prei 2.60 5.10 per 100 bos. (Niet officieel) 5de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 19 Mei 1936 Hooge Prijzen 5000.— 6624 1000.— 1609 400— 482 200.— 1359 100.— 13 3884 9263 10633 11057 11214 123C8 20480 Prijzen van 70. 372 436 517 520 799 819 1019 1061 1112 1116 1250 1271 1311 1344 1360 1413 1624 1707 2427 2543 2607 2676 2928 3123 3322 3366 3564 3753 3782 4075 4079 4237 4372 4625 4693 4822 4890 5068 5145 5241 5285 5556 5729 5845 6072 6114 6151 6230 6358 6424 6618 6973 7022 7174 7198 7249 7471 7939 7950 8318 8396 8472 8485 8499 8772 8908 9045 9235 9264 9652 9697 9983 10035 10063 10446 10541 10639 10789 10841 10946 10955 10996 11119 11457 11469 11736 12197 12333 12341 12464 12495 12791 12896 12938 13192 13403 13428 13450 13664 13705 13730 13888 13895 13999 14044 14087 14296 14362 14585 14587 14753 15083 15510 15751 15956 15991 16067 16139 16334 16427 16453 16526 16568 16569 16899 17444 17762 17812 17820 17989 17993 18236 18332 18378 18452 18471 18572 18638 18647 18689 18835 18881 18918 19114 19417 19475 19686 19980 20085 20130 20137 20184 20188 20207 20277 20475 20708 20709 20770 20916 20975 Nieten 8 34 44 90 127 203 262 298 363 431 447 469 542 560 592 626 632 682 688 738 834 839 897 899 1016 1032 1040 1055 1088 1130 1149 1185 1207 1208 1237 1257 1262 1318 1365 1388 1428 1456 1463 1561 1570 1581 1583 1751 1799 1810 1865 1902 1905 2052 2181 2200 2263 2284 2291 2352 2396 2416 2431 2468 2471 2476 2499 2541 2563 2581 2693 2728 2731 2814 2869 2940 2969 3019 3140 3156 3190 3289 3312 3377 3415 3479 3506 3561 3606 3645 3703 3705 3744 3761 3860 3899 3982 4001 4044 4123 4131 4149 4213 4220 4286 4307 4346 4355 4418 4455 4463 4502 4532 4566 4622 4629 4704 4734 4870 4882 4900 4924 4973 4974 4997 5062 5109 5213 5214 5221 5239 5250 5333 5346 5362 5379 5395 5408 5409 5414 5423 5444 5501 5518 5537 5545 5597 5630 5693 5723 5733 5803 5838 5882 5913 6031 6065 6173 6199 6210 6211 6277 62916317 6410 6441 6471 6526 6577 6581 6815 6837 6841 6979 6987 6990 6994 7015 7031 7084 7231 7245 7269 7328 7404 7558 7565 7570 7589 7597 7602 7627 7652 7653 7910 7920 7964 7979 8033 8043 8079 8149 8168 8184 8186 8206 8239 8256 8312 8397 8402 8421 8424 8453 8549 8562 8566 8591 8629 8654 8687 8700 8891 8922 8978 8979 9126 9136 9179 9205 9206 9223 9229 9306 9406 9445 9456 9460 9483 9514 9538 9544 9627 9669 9682 9789 9829 9869 9952 9986 10005 10061 10116 10175 10191 10196 10274 10407 10476 10521 10527 10559 10564 10566 10698 10767 10788 10800 10803 10832 10978 10980 10985 11088 11107 11218 11265 11321iil347 11356 11399 11522 11528 11543 11673 11708 f1762 11784 11821 11880 11885 11906 11964 11991 12040 12161 12203 12245 12251 12295 12314 12351 12352 12357 12395 12528 12554 12606 12624 12637 12683 12727 12737 12747 12809 12894 12901 13002 13039 13055 13184 13236 13261 13274 13319 13322 13332 13383 13396 13440 13454 13524 13537 13570 13580 13630 13663 13678 13680 13695 13733 13774 13777 13878 13898 13919 13943 13953 13987 14026 14103 14120 14168 14188 14197 14198 14243 14253 14259 14470 14549 14588 14593 14602 14606 14644 14720 14771 14820 14852 14858 14873 14901 14923 14942 15004 15132 15207 15222 15239 15244 15296 15326 15361 15362 15382 15449 15474 15509 15523 15527 15603 15615 15623 15632 15650 15732 15800 15846 15878 15889 15891 15897 15989 16042 16045 16104 16109 16132 16185 16206 16282 16303 16324 16344 16351 16399 16403 16414 16432 16444 16495 16513 16542 16570 16591 16650 16692 16777 16787 16814 16900 16907 16925 16959 16964 16966 16988 17002 17045 17049 17051 17105 17124 17321 17326 17375 17457 17520 17521 17543 17549 17570 17660 17747 17780 17873 17897 17915 17943 17952 18068 18106 18132 18195 18199 18247 18253 18272 18319 18328 18336 18348 18479 18669 18693 18701 18730 18777 18799 188 18872 18883 18947 19019 19037 19091 19m 19221 19977 onisa 202°7 20243 20276 20317 lllll S SS 90573 20616 20658 20783 20802 20835 20879 20896 20697 20922

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7