IBIS SHAG lekker... man! Een wereldstad „verduisterd", Dobbclmann publicaties ALKMAARSCHE COURANT VM WOENSDAG 20 MSI T9S6 Binnenland Men heeft gezien, wat mogelijk is en wat niet Amsterdam in 't donker. Glimlache yoot OE PUf Hedennacht heeft de hoofdstad haar eerste verduisteringsproef geno men. Ditmaal voornamelijk gewijd aan de technische oplossing van een voor een Metropole zoo bij uitstek moeilijk vraagstuk. Het was ruim 1 uur, toen de sirene, die geplaatst was op het dak van de hoofd wacht van de brandweer aan de Nieuwe Achtergracht, voor de eerste maal haar sinister geluid deed hooren, een geluid, dat byna over de geheele stad waarneembaar was, op hetzelfde oogenblik daverden de motoren van het vliegtuig van waaruit de proeven werden geïnspecteerd over het ge bouw. Dit onheilspellend duo vormde de inlei ding van een fantastisch schouwspel, dat eenige minuten later een aanvang zou ne men. Wederom loeide de sirene en lang zaam doofde over de geheele stad de ver lichting, de lantaarns langs de straten, de lichtreclames tegen gevels en op pleinen, seinlampen en alles wat vanuit de centrale wordt gevoed, begon een onzeker licht te verspreiden. Op de pleinen en langs de hoofdstraten van de city hadden zich honderden opge steld om getuige te zijn van het „verduiste ren" van een wereldstad. Bijzonder inte ressant was vooral de wijze waarop de ne onverlichting van groote gebouwen, zooals b.v. het theater Tuschinski en de Cineac „stierf. Eerst begon het licht te trillen, werd langzaam minder helder, groote ge deelten van de neonbuizen gaven geen spoor van licht meer en even later toon den nog slechts zeer zwakke lijnen aan, waar de anders zoo schitterende verlich ting zich bevond. Straten, die anders ook des nachts helder verlicht zijn, waren nu vrijwel donker. Een fantastisch beeld le verden de grachten op, die den indruk maakten of zij spaarzaam met vetpotjes waren geïllumineerd. Ook het IJ, waarin zich anders honderden seinlichten weer spiegelen, bood en geheel ander beeld dan wij des nachts gewoon zijn. Ook de groote gebouwen, waar anders op dat tijd stip de verlichting volop brandt omdat er gewerkt wordt, lagen vrijwel geheel in het duister en hier en daar was voor het kwar tier, dat de proef in beslag nam, een nood verlichting in gebruik gesteld zooals b.v. in de ziekenhuizen en op de redactiebureaux. Over het algemeen waren weinig koplam pen van auto's, motoren en fietsen afge schermd, zoodat nu en dan breede licht bundels door de duistere straten vielen, af komstig van de koplampen van auto's. Te omstreeks tien voor twee werd het volle voltage weer ingeschakeld, de eerste ver duisteringsproef te Amsterdam was ten einde. Verduisteringsproef niet bevredigend. De eerste verduisteringsproef in de hoofd stad, die in verband met een luchtbescher mingsoefening in den afgeloopen nacht werd gehouden is als proefneming niet zonder beteekenis geweest, aangezien zij duidelijk heeft uitgewézen, dat de wijze, Waarop men hoopte Amsterdam vanuit de lucht onzichtbaar te maken, niet tot 't ge- Wenschte resultaat zal leiden. Zooals men weet, hoopte men het ge- Wenschte resultaat te bereiken, door ver mindering der voltage der G.E.W., waarvan de stroomlevering normaal geschiedt met een spanning van 220 volt. Om het resultaat van deze poging waar te fiemen, vertrok te een uur een K.L.M.- vliegtuig, het F 8 toestel P.H.A.G.R., be stuurd door gezagvoerder te Roller van Schiphol. In dit toestel hadden plaats ge nomen de commandant van de luchtbe scherming in Amsterdam, de commandant der brandweer de heer C. Gordijn Jr., de hoofdcommissaris van politie, de heer J. H. Versteeg, de directeur der G. G. D., dr. L. Heijermans, de directeur der gemeente telefoon, de heer G. C. Snijders, de direc teur der G.E.W., de heer W. Lulofs, de mede-directeur der G.E.W., de heer W. Haitink, als mede kapitein v. d. Zande van de luchtvaartafdeeling te Soesterberg en een redacteur van het A. N. P. Te Roller trok de machine tot op een hocgte van circa 1800 meter en vloog over plan-Zuid en den Amstel naar Noord, om vervolgens uyer het stadscentrum te cirke len en de inzittenden in de gelegenheid te stellen, waar men zich bevond en de ver schillende stadsdeelen te onderscheiden. Zij werden hierbij geholpen door zoeklichten van de politie die in verschillende deelen van de stad en op enkele gebouwen zoek lichten hadden opgesteld, en het vliegtuig van tijd tot tijd in hun luchtbundel gevan gen hielden. Overigens waren deze oriëntee- ringspunten vrijwel overbodig, omdat de verschillende neon-lichtreclames van tal van groote firma's en instellingen uit de lucht duidelijk zichtbaar waren. Daarna ging het vliegtuig op grooter hoogte vlie gen, zoodat men in een blik de geheele stad kon overzien. En altijd weer even aan de schijnsels kon waarnemen waar men zich bevond. Ook kon men zeer goed aan den helderen hemel de lichten van Haarlem en tal van andere steden duidelijk waarnemen. Het wachten was nu slechts op het aan vangen van de verduistering en te half twee zag men inderdaad hoe in 't Noorden der stad de verlichting der straten mindei helder werd, donkerder van kleur werd en dof begon te gloeien. Aan de overzijde van het Y was de Ce"" trale Noord nog slechts met groote moeite te onderscheiden, doch de vuilverbranding, welke daarnaast gelegen is, daarentegen met gemak. Tengevolge van de van boven naar onder uitstralende lantarens van de Amsterdamsche straatverlichting ziet men vanuit de lucht altijd een indirect licht, van straat omhoog wordt geworpen. Men kon echter vrijwel de meeste stra ten nog eenigszins herkennen zij het ook minder helder. De neon-reclames in de binnenstad wierpen een minder kleurig schijnsel dan gewoonlijk, doch bijna geen oogenblik geheel verdwenen. Nu eens hier, dan eens daar, daalde de lichtsterkte en werd het stadsbeeld vager, doch steeds bleef het voldoende zichtbaar om de waarnemende waarnemers in de ge legenheid te stellen zich te oriënteeren. Te ongeveer 10 voor 2 gloeiden overal de lichten weer tot volle sterkte aan en als een juweel, dat een even over zyn oppervlakte gespreide dofheid verliest, schitterde Am sterdam weder onder ons. Te twee uur precies stond de fokker machi ne weer op 't platform op Schiphol en moes ten de inzittenden tot de conclussie komen, dat deze wijze van een gedeeltelijke ver duistering vanuit een centraal punt als mis lukt moest worden beschouwd. Na informatie kon de heer Lulofs mede- deelen, dat de spanning slechts gedurende korten tijd tot 80 volt kon worden terug gebracht, doch dat het gevaarlijk voor de machines had kunnen zijn, wanneer men voortdurend met deze lage spanning nog verder had verlaagd bij eén volgende gele genheid zal men dan ook totale uitschake ling der openbare verlichting moeten over wegen. En daling van de spanning der stroomlegering voor de huisverlichting. De piloot te Roller verklaarde nog, dat hij op het moment, dat de waarschuwings sirenes zouden loeien, boven de binnenstad vloog met sterk bijgedrosselde motoren en tot op geringe hoogte was gedaald, doch het sirenenegeloei niet had kunnen oriën teeren en punten als het Centraal station de electrische centrale enz. voortdurend kunnen waarnemen. Opmerkingen en conclusies. In den afgeloopen nacht te kwart voor drie, na terugkeer van Schiphol, heeft de commandant der Amsterdamsche brand weer, de heer C. Gordijn Jr. in zijn kwali teit van leider der luchtbescherming te Amsterdam in de hoofdwacht aan de nieu we Achtergracht de Amsterdamsche pers vertegenwoordigers nog ontvangen in een persconferentie, die ook werd bijgewoond door den directeur der G. E. W. dr. W. Lulofs, die eveneens de nachtvlucht boven de hoofdstad had meegemaakt. De heer Gordijn deed verslag van de waarnemingen, die tydens de vlucht kon den worden gedaan en kwam tot de con clusie, dat, hoewel het verminderen der spanning op het lichtnet niet tot een vol doende verduistering der straatverliching had geleid, men toch had bereikt, dat er prachtisch geen lichtuitstraling uit de par ticuliere woonhuizen viel waar te nemen. Indien men bij een volgende gelegenheid de straatverlichting uitschakelt en de groo te instellingen in de binnenstad hun étala ges en lichtreclames laat dooven of afscher men zal men door vermindering der volta ge bereiken, dat uit de woonhuizen geen licht straalt. De heer Lulofs bevestigde deze meening. Een van de positieve kanten van deze proef neming was, dat men geleerd had wat wel en wat niet mogelijk was. Het volkomen uitschakelen van het geheele lichtnet, wat volslagen duisternis tengevolge zou hebben, zou in geval van een werkelijken luchtaan val de paniekstemming die zich dan van de bevolking zou kunnen meester maken, slechts vergrooten en het zoeken van dek king slechts bemoeilijken. Het is daarom van belang dat de bevolking over eenig licht in de huizen kan blijven beschikken en deze overweging heeft geleid tot de proef neming met een verminderde netspanning. Deze is gebleken voor de openbare verlich ting niet afdoende te zijn, zoodat de straat verlichting zal moeten worden uitgescha keld. In de huizen zelf voldoet dit systeem echter beter dan aan de bevolking zelf over te laten, het normaal sterke licht zoodanig af te schermen dat het niet naar buiten uit straalt. Proeven hebben uitgewezen dat een ach ter een raam met 70 volt brandende lamp van buiten af niet te zien is. Echter is in den afgeloopen nacht ge bleken dat men niet plotseling de op een spanning van 220 volt ingestelde installatie op 70 volt kan terugbrengen. Om dit te be reiken zal men de volgende keer twee van de drie in normale omstandigheden wer- Het fortuin is onberekenbaar. kende turbines, die voor de stroomlevering zorgen en ook vannacht in bedrijf zyn ge bleven, moeten uitschakelen. De heer Gordijn sloot de bespreking met de opmerking dat met deze conclusies de eerste proefneming in Amsterdam toch vrucht had gehad en dat men alles in het werk zou stellen om ook in de hoofdstad tot een effectieve luchtbescherming te komen. HET HERSTEL VAN DE CUNERAKERK Publiek kan weer worden toege laten. De burgemeester van Rhenen, de heer G. C. D. dAumale baron van Hardenbroek, deelt ons mede, dat de herstellingswerk zaamheden in de Cunerakerk thans zoover gevorderd zijn, dat er geen gevaar voor instorting meer bestaat en er wederom publiek ter bezichtiging van de kerk kan worden toegelaten. VOORLAATSTE BRUGSPANNING VAN DE MOERDIJKBRUG GEPLAATST. Gistermorgen om half twaalf is de ne gende brugspanning voor de nieuwe brug over het Hollandsch diep bij Moerdijk naar de plaats van bestemming vertrokken. Door vier sleepbooten getrokken bereikte het transport om half één Willemsdorp, waar het om één uur bij de peilers voor anker ging. Om vier uur, bij hoog water, werd de brug boven de peilers gebracht en ving het plaatsen aan. Om zes uur was de brug op haar rust punten neergelaten en in den loop van den avond werden de bakken, waarop het transport rustte, er onder uit gevaren. Bij dit transport waren aanwezig de ingenieurs Groeneveld en Mijnlieff van den Rijkswa terstaat en de heeren van Aardenne en ir, de Vries van de firma Penn en Bauduin. In Juni hoopt men de laatste spanning te plaatsen. VEROORZAKERS VAN DOODELIJKE AANRIJDING MELDEN ZICH. Op 13 Februari jJL. had te Zuidwolde (Dr.) een aanrijding plaats met doodelyken afloop, waarvan de 46-jarige echtgenoote van den heer P. D., landbouwer te Ommen, het slachtoffer werd. De chauffeur van de vrachtauto, die de aanrijding veroorzaakte, reeds na het ongeval door en ofschoon de politie alle pogingen in het werk stelde dezen op te sporen, bleven deze vruchte loos. Thans hebben de bestuurder van de vrachtauto en zijn mede-inzittende, G. K. en D. H., beiden wonende te Hoogezand, zich aldaar bij de politie aangemeld. Zij schijnen door gewetenswroeging tot deze bekentenis te zijn gekomen. Tegenover de politie hebben zij verklaard bij het pas- seeren van een andere vrachtauto de aan gereden wielrijdstèr te hebben „gesneden" en aanvankelijk te hebben gemeend, dat het ongeval goed was afgeloopen. Tegen beiden is procesverbaal opge maakt en hun zal waarschijnlijk dood door schuld ten laste worden gelegd. RUSTVERSTORING IN DE RESIDENTIE. Alles om een hond. Gisternamiddag ongeveer half zes sur veilleerde een politiemotor met zijspan in de Teellustlaan te Den Haag, toen plotse ling de motorbestuurder door een hond werd aangevallen. De agent trachtte door een schoppende beweging den hond van zich af te houden, waarop de eigenaar van den hond den politieman toeriep, dat hij het dier niet moest trappen. Dit was voor den agent aanleiding om proces-verbaal tegen den eigenaar van den hond op te maken wegens het niet terughouden van dit dier, waarbij de eigenaar werd uitge- noodqigd, in het zijspan plaats te nemen en mee te rijden naar het bureau. Inmiddels drong het publiek danig op, terwijl geroepen werd: „sla ze (de agenten) dood". Van deze gelegenheid maakte de eigenaar van den hond, zekere J. H., wonende in genoemde laan, gebruik om uit het zijspan te springen en in zijn woning te vluchten. De agenten namen hiermede uiteraard geen genoegen en maanden bij de voordeur J. H. aan om weder naar buiten te komen. Er werd toen echter een steen naar de agenten gewor pen, waarop deze met hun revolver een tweetal schoten in de lucht losten. De rust keerde toen spoedig terug en er kon pro cesverbaal worden opgemaakt. Arrestaties hadden niet plaats. SPOORWEGBEAMBTE DOOR TREIN VERMORZELD. Gistermiddag omstreeks half vier was de 45-jarige wegwerker bij de Ned. Spoor wegen, B. van der Linden tusschen Maarn en Maarsbergen aan den arbeid, toen een goederentrein uit de richting Driebergen naderde. Teneinde deze te laten passeeren, week hij uit naar het andere spoor, doch merkte daarbij niet den trein uit Arnhem op, die kwam aandaveren. De ongelukkige werd door den trein gegrepen en vermor- zeld. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zeven kinderen. TWEE WONINGEN AFGEBRAND. Gisteravond omstreeks zes uur heeft een groote brand twee woningen te Nistelrode in den asch gelegd. Het vuur ontstond in de boerderij van den heer Kerkhof. In een oogwenk stond de geheele boerderij in lichter laaie. Spoedig sloegen de vlammen over naar de arbeiderswoning van den heer van den Boom. Hier had men intus- schen een en ander in veiligheid kunnen brengen. Het mocht de brandweer geluk ken verdere uitbreiding van het vuur te voorkomen. Beide huizen brandden geheel af. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt gedeeltelijk door verze kering gedekt. DE TOESTAND BIJ DE KAARSEN FABRIEK TE GOUDA. Er is nog geen personeel ontslagen. De directie van de Koninklijke Stearine- kaarsenfabriek te Gouda heeft ons met be trekking tot de situatie, welke voor het per soneel door den brand is ontstaan, het vol gende meegedeeld: Het volledige mannelijke personeel is in dienst. De ploegen zijn bezig met het lossen van hout, het maken van kisten en met op- ruimingswerk op de terreinen. Voorloopig zal hiermee voor hen nog voldoende arbeid in het vooruitzicht zyn. Het bedrijf ligt nog stil, met uitzondering van de teerfa'|:iek. In deze af deeling kon een paar dagen niet gewerkt worden door dat het ketelhuis niet functionneerde. Nu dit weer in gebruik is gesteld, is de teerproduc- tie hervat. Bij de uitbetaling van de loonen zal het mannelijke personeel de volle bedragen kry gen uitgekeerd. Ontslagen zullen nog niet worden gegeven. Voor de meisjes, die op de fabriek wer ken, is er nog steeds niets te doen. Haar zal vandaag vier dagen loon worden uitbe taald. Maar ook van het vrouwelijke perso neel zal op dit oogenblik niemand worden ontslagen. Al deze maatregelen dragen een tijdelijk karakter, in afwachting van de besluiten van de assuradeurs, die met hun onderzoek nog niet zijn gereed gekomen. Eerst als zy hun werk hebben voltooid, zal de directie ten aanzien van het personeel definitieve beslissingen kunnen nemen. DE BERGSTICHTING TE LAREN. Men schrijft ons: Er was een feestelijke stemming in de Bergstichting, het tehuis in den waren zin des woords van een tachtigtal Jood- sche kinderen, welke daar worden opge voed, in een sfeer van vrede en liefde, zoo groot,, dat het den buitenstaander, die het voorrecht krijgt dit oord te betreden om er kennis te maken met de directie en de kin deren, overweldigt. De Bergstichting, te La ren in het Gooi, bestond Dinsdag 25 jaren, en vele genoodigden waren bijeengekomen op de uitgestrekte speelterreinen, terzijde van het groote gebouw, dat daar is opge trokken, omgeven door tuin en bosschen. Vele goede woorden werden gesproken tot het bestuur en de directie, den heer en mevrouw Reitsema, woorden welke getuig den van innige dankbaarheid voor hetgeen daar voor het misdeelde Joodsche kind wordt gedaan. Frisch en krachtig zongen de groote jon gens en meisjes een tweetal liederen, handig demonstreerden de padvinders, de meisjes en jongensgroep de verschillende oefeningen, trokken de kaboutertjes de aandacht met hun spel. Vrij en ongedwongen wezen de kinderen ieder die het wenschte den weg, geleidden de groote meisjes ons door 't keu rig ingerichte hoofdgebouw. Hier herkent men de liefdevolle toewijding van de ware „moeder", in de woonvertrekken, de slaap kamers, in het rustige ziekenzaaltje, en niet te vergeten op den grooten zolder met het tooneel, de poppenkast en den grooten vleugel. Niet alleen in de kleeding die smaakvol, hoewel hoogst eenvoudig, is, ook in het weekblaadje, ont waart men den geest van beschaving welke hier wordt gekweekt, en het is geen won der, dat kinderen, opgevoed tot volwaar dige arbeidskrachten, door liefdevolle pleeg ouders, getuigen, zooals het jonge meisje het zoo treffend zei: „O, het is hier eenig". Uitvoeriger uitweiden over de moderne keuken, de kostelijke geneeskundige verzor ging, ook van het gebit, de innige viering van de Joodsche feestdagen, zou ons te ver voeren. Met de kinderen van de Bergstich ting en het bestuur willen wij hopen, dat de heer en mevrouw Reitsema tot in lengte van dagen hun liefdevolle toewijding zullen mogen geven aan de Bergstichting, die hen zoo dierbaar is, en dat zij, die iets kunnen missen en het willen geven, het kinderte huis in Laren mogen gedenken. DR. WINCKEL THUIS. Woning één bloemenschat. Gistermiddag is dr. W. F. Winckel, de leider van de Nederlandsche Roode Kruis- ambulance naar Abessinië, na de buiten gewoon hartelijke ontvangst, welke hem en de andere leden van zijn gezelschap te Rotterdam deelachtig was geworden, in zyn woning aan het Daniël Willinkplein een der étages van den wolkenkrabber te Amsterdam teruggekeerd. Bezorgers van lekkernijen in den vorm van taarten en tulbanden, bedienden van bloemen magazijnen en bestellers van telegrammen hadden den morgen af en aan gelox pen en zoo bleek dr. Winckel mede bij zijn thuis- Komst hoe zeer men ons land met het zware werk door hem en de zijnen in Abessinië verricht, heeft medegeleefd. Onder de vele blijken van belangstelling waren een bloemenhulde van het Neder landsche tijdschrift voor geneeskunde en een hartelijk schrijven van den genees kundigen kring. BOERDERIJBRAND BIJ HEESCH. Door tot nog toe onbekende oorzaak ontstond gistermiddag brand in de kapi tale boerderij, staande aan de Hond straat, toebehoorende aan P. Verstegen, te Heesch en bewoond door het landbou wersgezin M. van der Venne. Bij het uitbreken van den brand was de man niet thuis, tei'wijl de vrouw ziek te bed lag. Op het hulpgeroep van de kinde ren, kwamen de buren onmiddellijk aan snellen. Zij fedden terstond de vrouw uit het brandende perceel en brachten haar naar een naburige boerderij over. Men trachtte hierna nog eenig huisraad in veiligheid te brengen, maar het vuur greep, aangewakkerd door den feilen wind, zoo snel om zich heen, dat men zijn pogingen al zeer spoedig moest opgeven. De geheele boerderij werd in de asch ge legd en de geheele inboedel ging verlo ren. Ook in het achterhuis kon niets meer in veiligheid worden gebracht en men ROOKT IBIS EN GÉÉN ANDERE SHAG HERKEURING VOOR DEN DIENSTPLICHT. De herkeuring van de voor de lichting 1937 dezer gemeente ingeschreven personen, door of omtrent wie een nieuw geneeskun dig onderzoek is aangevraagd, zal plaats hebben op WOENSDAG 3 JUNI a.s. dea voormiddags 10 uur, te Alkmaar, in het ge bouw „De Nieuwe Doelen", Doelenstraat 3. Vorenbedoelde ingeschrevenen, die moch ten wenschen het onderzoek elders te onder» gaan, kunnen zich daartoe schriftelijk wen« den tot den voorzitter van den herkeur in gs- raad. Het verzoekschrift kan ongezegeld zijr^ doch moet gefrankeerd verzonden worden, Zij zyn niet verplicht tot het ondergaat! van een nieuw onderzoek voor den herkeu» ringsraad te verschijnen. Evenwel zulleij zij, zoo zij zich aan dit nieuwe onderzoëfi niet onderwerpen, voor geschikt worden ge houden, tenzij zich een bijzonder geval voordoet, dat aanleiding geeft hen te onder zoeken op de plaats, waar zy zich bevin den, of om uitspraak te doen op een overge legde geneeskundige verklaring. De uitspraken van den herkeuringsraad worden in het openbaar medegedeeld. Alkmaar, 20 Mei 1936. De Burgemeester van Alkmaa?, F. H. VAN KINSCHOT, GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. BEKENDMAKING. De directeur van het Gem. Bureau voo» Sociale Zaken deelt aan belanghebbenden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensp dag 20 Mei tot en met Dinsdag 26 Mei 193Ö de volgende kleuren bons geldig zyn: Gehaktbonnen: blauw met roode streep. Boterbonnen: blauwe kleur. Alkmaar, 19 Mei 1936. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. moest lijdelijk toezien, dat de geheele in ventaris, landbouwgereedschappen en voorraden een prooi der vlammen werd. Het vee liep gelukkig in de weide, maar, een paar geiten en eenige kippen kwamen in de vlammen om. Door krachtdadig samenwerken wist men een nabijgelegen boerderij, die in verband met den feilen wind door het vuur dreigde te worden aangetast, te behouden. De plaatselijke brandweer verscheen niet op het terrein van den brand, aan gezien wegens gebrek aan water geen hulp kon worden geboden. Van der Venne is slechts laag ver zekerd. HISTORISCHE BOERDERIJ IN DE ASCH GELEGD. Gistermiddag is de kapitale boerd©r|| „Ten Eysden" tot den grond toe afgebrand. De brand ontstond omstreeks één uur en breidde zich snel uit. De gemeentelijke brandweer was spoedig ter plaatse en slaagde erin het woonhuis te behouden, dank zy vooral de nabijheid van de Ge- leenbeek, waardoor er volop water was. De paarden, enkele stieren en varkens konden nog bytyds uit de stallen worden gered. Het overige vee was in de weide. De veld vruchten gingen geheel verloren, alsmede eenige landbouwmachines en gereedschap pen en een melkwagen. De schade, die vele duizenden bedraagt, wordt door verzekering gedekt. De boerderij dateert uit het jaar 1660 en is gepacht door den heer Nelissen. Zij is eigednom van de heeren Koten te Brussel. Een byna voltooide in aanbouw zijnde groote schuur was niet verzekerd. Hoewel zij geruimen tijd groot gevaar liep, kon zij behouden blijven. Te vier uur was alle gevaar voor uitbrei ding geweken en kon de brandweer inruk ken. EEN GEHEIMZINNIG GEVAL. By het passeeren van een vrachtauto op den weg PhilippineIJzendyke hoorde de bestuurder van een luxe auto, de heer V. uit Terneuzen, een korten knal. Tegelijker tijd vloog een klein voorwerp rakelings langs zijn hoofd en ketste tegen de voorruit af. De bestuurder, die zyn tegenwoordigheid van geest behield, stopte en hield een ande- ren automobilist aan, wien hij verzocht de vrachtauto achterop te rijden. Deze gaf vo gas en slaagde er in de vrachtauto in te ha len en het nummer en den naam van d« auto, die van Belgische nationaliteit wal op te nemen. Bij de politie is van het geval aangifte gedaan. V. is ervan overtuigd dat er met «en revolver pp hem is geschoten.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5