DE GEBROEDERS GOCHEM" O&utHwland Stad m Omq&owq. Landbouw en Maatschappij van Openbare vergadering het Oewest Noordholland. Als de brandweer oefent. immers God zelve meewerkt. Laat ons daarom niet uitstellen terstond te begin nen met het overspannen van de kloven hier op aarde. God in den hemel zal het ons doen gelukken. Nadat het vrijzinnig kerkkoor uit Den Helder (dir. Toon de Hoogh) zich nog had doen hooren, sprak ds. F. W. Boers, herv. predikant te Hoorn, het slotwoord. Hij was overtuigd, dat zy, die met het oog op de weersgesteldheid afwezig waren gebleven, ongelyk hebben gehad. Er is iets moois in, om op een dag vol buien een bijeenkomst in de openlucht bij, te wo nen. Spr. zag daarin een kracht van de vryz. godsdienstige overtuiging, waarvoor men wil en durft getuigen en vekte op om een volgend jaar anderen te laten zien en hooren wat het vrijzinnige geloof wil en kan en doet. Dank bracht spr. aan de redenaars van den dag, hopend dat de aanwezigen de practyk zullen toetsen aan de theorie. De bijeenkomst werd hierop beëindigd door het gezamenlijk staande zingen van Gez 180:5. De middagvergadering. Tegen 1 uur Woensdagmiddag heropende de voorzitter de vergadering met ge legenheid te geven tot het stellen van vra gen in verband met de des voormiddags door prof. van Vuuren gehouden rede. De heer Brakman (Alkmaar), ver tegenwoordiger van de bedrijfsconsulenten in Noordholland, betuigde instemming met de rede. Desondanks meende hij, dat er wel een wat eenzijdige voorstelling wordt ge geven van de idee „beschutte of onbe schutte bedrijven". Een belangrijk deel van de verarming van den boerenstand is te wijten aan den aard van het agrarisch artikel. Spr. wees hierbij op den overvloedigen tarweoogst van 1928. Het gevolg was verkoop voor „een krats", omdat nu eenmaal slechts een be paald kwantum kan worden opgenomen. Met industrieele producten is dit anders, want het publiek neemt geregeld méér er van op, naarmate de prijzen dalen. Als voorbeeld wees spr. op toename van het ge bruik van electrischen stroom. De in- dustrieelen bepalen hun prijzen naar de vraag op de markten. Dit kan niet geschie den ten aanzien van de agrarische produc ten. Daarom moet worden onderzocht door den bedrijf s-economischen voorlichtings dienst hoe de prijzen zouden reageeren op profductie-vermindering met b.v. 10 pet. Was de genoemde dienst reeds een 20-tal jaren geleden opgericht, dan zouden de za ken er thans heel anders voor staan. Een groot aantal gegevens moet worden ver werkt en tot het verstrekken daarvan wek te spr. krachtig op, omdat genoemde dienst uitsluitend beoogt de diensten der boeren op een waardige plaats gesteld te krijgen. Prof. vanVuuren stelde vast, dat het verwijt van het vergelijken van dingen, die niet met elkaar te vergelijken zijn, zal blij ven bestaan zoolang het onderzoek, als waarop de heer Brakman doelde, niet heeft plaats gehad. Een zeer belangrijke steun voor de in dustrie is de reclame, waardoor een product er bij het publiek wordt ingehamerd en daaraan doen de boeren mee. Het onderzoek, zooals de heer Brakman het wenscht, vindt steun bij den directeur- generaal van den landbouw. Het doorgron den van de positie der agrarische produc ten op de markt is noodzakelijk. De heer K 1 e ij n (Haarlemmermeer) zag in de waterschapslasten geen lichtpuntje, maar slechts achteruitgang. Daarbij wees spr. erop, dat de polderlasten stijgen, als een deel der gronden wordt onteigend, en waarvan het Rijk dan geen lasten betaald, zoodat alle op dat deel rustende lasten weer worden gelegd op het overblijvende. Ver laging der vaste lasten en verandering van de verkiezing der bestuursleden van de polders is wel zeer noodig. Prof. vanVuuren maakte duidelijk, dat hij in de waterschapslasten geen licht punt had gezien, maar betoogd had, dat zij nog afkomstig zijn uit vroegere tijden. Hij is vóór beheer van den polder door de in gelanden, waarvoor het geld echter moet komen ook van de stad. Uitbreiding van het verkeer is oorzaak van het leggen van nieuwe wegen en het toestandkomen van stadsuitbreiding (alles te zamen 2400 h.a. per jaar). De lasten op deze wegen moeten buiten de waterschap pen blijven, spr. was het daar volkomen mee eens en strijdt daar al geruimen tijd voor. Wat de bestuursverkiezing voor de polders betreft, deze is zoo gemaakt, als zij thans is door de politieke partijen en wijziging in dezen is inderdaad noodig. Spr. ging in verband met een uit de ver gadering gedane vraag nader in op zijn be toog ten aanzien van de boerderijen. De grootte van die bedrijven verandert met de conjunctuur. Spr. wilde nu niet een be paalde grootte van de bedrijven vastleggen, maar het systeem van de eenheid der boerenhofsteden moet bewaard blijven, het voortdurend splitsen der bedrijven achtte spr. een fout. De grond mag niet verhandel baar zijn zooals een industrieel product, maar moet het eigendom zijn alleen van den gebruiker. Propaganda-rede van den heer Zuidervliet. In plaats van door den heer de Lange, die daartoe was verhinderd, werd hierop ge sproken door den heer Zuidervliet, die het belang en de noodzaak uiteenzette van de agrarische pers, vooral noodig wegens de verkeerde voorstelling, die vaak word gegeven van den boerenstand en het leven op het platteland. Als voorbeelden hiervan haalde spr. een paar boeken aan, welke in den laatsten tijd zijn verschenen („De win ter van 1890" en „Onze moeder Aarde Deze boeken noemde spr. onwaar en belee- digend voor den boerenstand. Spr. beschuldigde de boeren van laks heid in de erkenning van het goede werk van velen hunner voormannen tot verhoo ging van den boerenstand. Spr. beschuldigde de boeren van laks heid in de erkenning van het goede werk van velen hunner voormannen tot verhoo ging van den boerenstand. Der boeren strijd is niet een strijd voor hen zelf of eigen stand alleen, maar voor het heele volk en verdient daarom den steun van ieder. Het arbeidsloon op het platteland moet stijgen met gelijktijdige daling van dat in de steden, opdat weer een behoorlijke ruil van goederen zal kunnen tot stand komen. Zonder een loonende bodemproduc tie is welvaart ook in de industrie on mogelijk. Een groet uit het Noorden. De heer Van Bruggen uit Warffum (Gron.), tweede voorzitter van den natio- nalen Bond Landbouw en Maatschappij vertegenwoordigde het dagelyksch bestuur, omdat de voorzitter, de heer Oldenbanning, wegens ziekte afwezig had moeten blijven Spr. verzekerde, dat met groote belang stelling het werk van den bond in Noord- holland wordt gevolgd en bracht de groeten over van het dag. bestuur. Rondvraag. De heer P. Bruin uit Graft zette in een uitvoerig pleidooi uiteen, dat alleen de richtlijnen door den heer Jan Smid aange geven, redding kunnen brengen voor de boeren uit hun slechten toestand. De door de regeering genomen crisismaatregelen zullen moeten falen en daarom had spr. dan ook ontslag genomen als crisis ambtenaar. Sluiting. De voorzitter deelde mede, dat de collecte, gehouden tot bestrijding van de kosten dezer vergadering, had opgebracht 38,17 en sloot dan de bijeenkomst met dank aan de verschillende sprekers en een opwekking om samen te werken (ook met de zusterorganisaties), opdat op de puin- hoopen van thans weer een gezonde boeren stand kan worden opgebouwd. Kan de mede werking van de H. M. v. L. niet worden verkregen, dan zullen wij, zei spr., zonder haar onzen strijd voortzetten en desnoods ook héér bestrijden. MOEILIJKE OOGENBLIKKEN. Voor de Scheveningsche haven. Op de seinirichting te Scheveningen bemerkte men gistermiddag, dat de Snur- revaarder „Antwerpen-10" te kampen had met hooge zeeën voor de Scheveningsche haven. Ondanks het feit, dat slechts 19 deci meter water in de buitenhaven was aan gegeven, zag men, dat de „Antwerpen 10" toch de Scheveningsche haven wilde aan doen. Gezien de moeilijke positie waarin het schip verkeerde, waarschuwde de seininrichting de reddingsboot „Zeemans- hoop", die ter assistentie vertrok. Vóór de „Zeemanshoop" het schip bereik te, was het de „Antwerpen 10" echter ge lukt, de Scheveningsche haven binnen te Ioopen. Men kan hier van geluk spreken dat er geen ongelukken gebeurd zijn, daar bleek, dat het schip zonder stookolie ronddreef en op zeilen was aangewezen. AUTO-BOTSING IN DE RESIDENTIE. Gisterochtend zijn op den hoek van de Javastraat en Koninginnegracht te Den Haag twee auto's tegen elkaar gebotst. De drie inzittenden van een der beide auto's, welke bestuurd werd door den heer J. de J., werden gewond. De geneeskundige dienst vervoerde hen naar het ziekenhuis Bronovo, doch vandaar konden zy, na ver bonden te zijn, spoedig naar hun woning terug keeren. Beide auto's werden zwaar beschadigd. De politie stelt een onderzoek in, in hoeverre het ongeluk aan onvoorzichtig heid te wyten is. INBREKERS INGEREKEND. Op heeterdaad betrapt. In den nacht van Woensdag op Donder dag hebben drie beruchte inbrekers ge tracht hun slag te slaan in een bakkery, gevestigd aan het Staringplein te Amster dam en hun opzet zou geheel zijn geslaagd, wanneer zy niet, bij het verlaten van het perceel, beladen met buit, in de armen zouden zijn geloopen van de rechercheurs der centrale recherche, die de heeren ken den als zware jongens, op onnaspeurlijke wijze er een gevoel van hadden, dat er iets zou worden ondernomen, en daarom de wijze voorzorgsmaatregel hadden geno men de drie inbrekers niet uit het oog te verliezen. De zaak, waarop de inbrekers het voor zien hadden, was een bakkerswinkel, gele gen aan het Staringplein op de ljpek van de eerste Helmersstraat. De achter de winkel gelegen bakkery heeft haar ramen in de Helmersstraat. Het woonhuis van den bakker bevindt zich elders, zoodat het perceel des nachts geheel verlaten is. Hiervan hebben de indringers gebruik ge maakt om door het openschuiven van een raam in de eerste Helmersstraat de bak kerij binnen te klimmen. Zij maakten zich meester van het aanwezige kasgeld, van eenige voorwerpen van waarde, en boven dien van een paar doozen chocolade en bonbons, die werden ingepakt om al of niet voor eigen gebruik te worden meege nomen. Zooals reeds gezegd, liepen de heeren bij het verlaten van het perceel in de armen van de recherche, die in hen allen oude bekenden herkende, die allen reeds eerder met de justitie in aanraking zijn geweest. Een hunner bleek bij fouilleering in het bezit te zijn van een geladen browning, wat de zaak voor hem er niet mooier op maakte. Alle drie aangehoudenen staan bij de politie en in de Amsterdamsche onder wereld bekend als beruchte inbrekers en hun arrestatie wordt dan ook als een goede vangst beschouwd. SCHOLIEREN IN BELGIE. Ontvangst door autoriteiten. Gisteren hebben vierhonderd Nederland- sche scholieren, die een studiereis door Bel gië maken, zich met een z.g. radio-trein - dit is een trein, waarvan de coupés' verbon den zijn met een cabine, vanwaar uit ex plicaties worden gegeven omtrent bijzon derheden van de reisroute, het landschap enz. van Brussel naar Namen begeven. Daar werden de jongens en meisjes des ochtends om elf uur in het openlucht-thea ter op den citadel door talrijke Namensche autoriteiten en vele leerlingen en leeraren van middelbare scholen te Namen hartelijk verwelkomd. De Belgische minister van onderwijs, Bovesse, hield een geestige toespraak, welke echter door een fiksche regenbui moest wor den afgebroken en daardoor ook niet meer kon worden beantwoord. De rest van den dag was het evenwel goed weer en kon het programma worden afgewerkt. De tocht werd voortgezet naar Dinant, waar de Citadel en de grotten wer den bezocht, waarna een bezoek werd ge bracht aan de grotten van Han, in welke plaat sook de thee werd gebruikt. Alle deelnemers maken het goed en de stemming is opperbest. Vandaag staat een bezoek aan Brussel op het programma. Des ochtends om tien uur zal een depu tatie van vyftig leerlingen en leeraren een krans leggen op het graf van koningin Astrid in de crypte van de kerk te Laeken. OPLICHTER EINDELIJK GEVAT. Kamerverhuurders rond Haarlem gedupeerd. De laatste maanden zyn verschillende kamerverhuurders en pensionhouders in verscheidene plaatsen des lands opgelicht door een heer, die zich gewoonlijk uitgaf voor officier of ingenieur. Hij maakte een zeer betrouwbare indruk en wist steeds door zijn manier van optreden het vertrouwen te winnen van de' kamerverhuurders. Gewoon lijk deed hij na enkele dagen het verhaal, dat hij geen geld bij zich had, omdat hij zijn portefeuille had verloren, of ergens had laten liggen, of dat zijn bagage nog aan het station stond. Vrijwel altijd gelukte het hem op deze wijze geld te leen en. Dit werd echter nooit terugbetaald, want de pension gast verdween altijd kort daarna. Op deze manier heeft hij pensionhouders en kamer verhuurders in Haarlem, Zaandam, Amers foort, den Bosch, Tilburg, Bussum, Heem stede, Bennebroek en Roermond gedupeerd. De politie zocht hem steeds tevergeefs. Gisteren is hij echter te Zandvoort gesnapt, toen hij bij een pensionhouder aldaar een zelfde truc wilde toepassen. Deze was ech ter door de verschillende courantenberich ten op zijn hoede en waarschuwde de poli tie, die den man aanhield. Hij werd naar Haarlem overgebracht, waar hy een vol ledige bekentenis aflegde. Daarna is hij aan de Heemsteedsche politie overgeleverd. DOODELUK AUTO-ONGELUK. Te Vriezenveen. Woensdagmiddag hield te Vriezenveen een zeer ernstig auto-ongeluk plaats, waar van de 75-jarige H. J. Hazelhorst uit Kloos terhaar, gemeente Ambt Hardenberg, die te Vriezenveen ter markt was, het slachtoffer is geworden. H. wilde de straat oversteken op het mo ment, dat een personenauto, bestuurd door J. S. uit Haren bij Groningen, in zeer snelle vaart naderde. De oude man werd gegrepen en ter aarde geworpen en liep zulke ern stige verwondingen op, dat dr. van Os zijn onmiddellijke overbrenging naar het Dia- conessenhuis te Almelo noodzakelijk achtte. De politie stelde onder leiding van den burgemeester een onderzoek naar de schuld vraag in. De beschadigde auto is in beslag genomen. Kort na aankomst in het ziekenhuis is het slachtoffer overleden. CONSUMPTIEMELK REGEERINGSCONTRACT. Nederlandsche zuivelcentrale. 24 Mei t/m. 30 Mei 1936 consumptie- melk regeeringscontract, taxegedeelte, eventueel verhoogd met premie of ver minderd met afdracht voor de kwaliteit-, overmelk regeeringsminimumprys 3.6 cent, afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxemelk 3'A cent. JONGEN MET PAARD TE WATER. Beiden verdronken. Toen Woensdagavond de twaalfjarige Aaldert Zandbergen te Holsloot in de ge meente Sleen (Drente) voor zijn vader het paard uit de weide haalde, is het dier blijkbaar voor het een of ander geschrok ken. Het raakte met den jongen, die de leid sels om zyn arm geslagen had, in de Jong bloedsvaart aldaar. Doordat het ongeluk niet werd bemerkt, is de jongen verdronken. Ook het paard kwam om het leven. Het lijk van den jon gen werd later opgehaald. Onze vrijwillige brandweer bestaat uit een zeer merkwaardig aantal Alkmaar- ders, die in vele opzichten anders zijn dan de gewone ingezetenen van onze oude veste. Daar hebben ze onlangs in de krant ge lezen, dat de menschen in Egmond boos waren. Was toen de Alkmaarsche brand weer niet veel te laat geweest en had hun eigen brandweer niet een bizonder fraai stuk werk geleverd, waardoor bij een brand eenige huizen nog juist van een ondergang gered hadden kunnen worden? De schuld lag natuurlijk uitsluitend bij de Alkmaarders! Zoo althans meende men in Egmond. En men had er heelemaal niet aan ge dacht, dat een brandweer pas uitrukt na een alarmeering en dat die alarmeering pas komt na een telefoontje. En dat er tusschen alarmeeren en uitrukken altijd nog een paar minuten liggen en dat er tusschen Alkmaar en Egmond nog steeds een aantal kilometers liggen en een spoor wegovergang. En dat het tijd kost, om meer dan een halve kilometer slangen uit te leggen en nog meer tijd, om een auto spuit te verplaatsen. De Alkmaarsche brandweer was niet boos op Egmond. Ze wachtte slechts op een gelegenheid, om te bewijzen, dat Eg mond „abuis" was. Welnu, Dinsdagavond kwam die gele genheid: er was brand aan den Nieuwlan- dersingel in een groote villa. Maar voor dat het publiek kon „genieten" van een groot vuurwerk, was de brandweer actief geworden en in een minimum van tijd was het vuur gebluscht. Toen zeiden de Alkmaarders, dat de brandweer veel te snel was, want men had geen kans meer op een goede brand! Verschil van appreciatie: in Egmond meende men, dat de Alkmaarsche brand weer niet vlug genoeg was; in Alkmaar mopperde het publiek, dat ze te snel was! Er zal altijd wel verschil van meening blijven en wij mogen voorloopig wel aan nemen, dat onze brandweer nog steeds weet, wat snel handelen is. En zoo zal het blijven, wanneer er maar op tijd alarm gemaakt wordt. Heel iets anders is het, als alles vooruit geregeld wordt. Als de commandant met zijn staf zeggen, dat de brandweer Woens dagavond voor Hemelvaart om half acht de Waag zal schoonmaken, nou dan is het geen kunst, om precies om half acht aan wezig te zijn. Dat bléék Woensdag avond. Want toen het klokkespel het slaan van half acht aankondigde, toen rolde de eene auto na de andere het Waagplein op en toen de acht lichte slagen van het uur werk geklonken hadden, toen stond het geheele materiaal opgesteld en konden de manschappen zich opstellen voor de gene rale inspectie. De uniformiteit was sinds een jaar met een enormen sprong vooruit gegaan: de touwen hingen nu goed over de schou ders, terwijl een jaar geleden in het om hangen diverse variaties mogelijk bleken. De manschappen stonden in de houding als een gedisciplineerde colonne, de com mandanten der onderdeelen stonden strammer dan ooit. En toen commandant Ringers zijn manschappen aan den opper- chef, burgemeester van Kinschot, presen teerde, toen kon deze slechts zijn groote voldoening te kennen geven over het corps. De chef van het moderne materiaal stond niet bij het corps. Hij waakte alleen over de auto's en motoren. Maar ook dat allerbelangrijkste onderdeel werd geïn specteerd en de heer Hamstra kon tevreden zijn: alles zag er helder en betrouwbaar uit. „Wel een verschil met vroeger", merk te de heer van Drunen op, toen wij het dezer dagen eens over de brandweer had den. En hij dacht diep na over het vraag stuk, hoe de Alkmaarsche brandweer vroeger zoo omstreeks 1850 wel heeft moeten oefenen met alle manschap pen en materiaal. Want hij had in oude archiefstukken wat gegevens gevonden en was tot de ontstellende ontdekking geko men, dat het tegenwoordige corps nog niet de helft was van het aantal benoodigde manschappen voor één spuit uit vroegere jaren. En hij gaf ons het volgende lijstje uit 1852: Bij één spuit waren toen 2 brandmees- sters, 2 assistent-brandmeesters, 3 com mandeurs aan de perspomp, 2 comman deurs aan de zuigpomp, 4 pijpleiders, 2 ge- reedschappendragers, 8 lantaarndragers, 1 KON HAAR MANTEL NIET AANTREKKEN. Heftige rheuinatischc pijnen verdreven. Vrouwen komen er gemakkelijk toe zich in het begin over pijnen geen zorgen te maken. Zij zeggen: „Het zal binnen een paar dagen wel over zijn." Maar al te dik wijls echter worden deze 2 dagen, 2 weken. De pijn treedt veelvuldiger op, om zich ten slotte in een bepaalde spier of gewricht vast te zetten. Dan is het zoover dat de rheumatiek weer een nieuw slachtoffer heeft gemaakt. Rheumatiek moet gij be strijden direct wanneer gij de eerste pijnen voelt. Onderstaande brief van mevr. D. S. zal U interesseeren: „Ik leed aan heftige pijnen in mijn schouderbladen. De pijnen waren zoo erg, dat ik mijn armen niet meer boven mijn hoofd kon brengen. Mijn mantel kon ik zonder hulp niet aantrekken. Ik begreep dat dit rheumatische pijnen waren. Omdat ik nog jong ben, wilde ik er eens en voor goed een eind aan maken. Ik dacht: ik moet het kwaad by de wortel aanpakken. Dikwijls had ik over Kruschen Salts gele zen. Dit leek mij daarom het juiste middel. Toen ik mijn tweede flacon had opge bruikt, waren mijn pijnen volkomen ver dwenen. lederen morgen op de nuchtere maag nam ik een dagelijksche dosis. Ik raad Kruschen Salts aan al myn vrienden. Het doet mij oprecht genoegen, dat ik U dit kan schrijven". Rheumatische pijnen vinden hun oor zaak door urinezuur in het bloed, dat ont staat door gisting van in het lichaam op gehoopte afvalstoffen. De zes zouten, waaruit Kruschen Salts is samengesteld, sporen lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking, waardoor de afval stoffen langs de natuurlijke kanalen volkomen uit het lichaam zullen worden verwijderd. Het bloed wordt gezuiverd en de pijnen zullen verdwijnen, terwijl boven dien de geheele gezondheidstoestand enorm zal verbeteren. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en erkende dro gisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzet belasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. emmer- en kleine-lantaarndrager, 24 pom- pers aan de zuigpompen en 60 pompers aan de perspomp. Dat was in totaal 108 man. Er waren toen 5 spuiten, wat een totaal aantal manschappen maakte van 540! We zullen het hier nu maar niet hebben over de snelheid van vervoer, nog minder over de capaciteiten der 5 spuiten, maar de lezer zal graag willen gelooven, dat op het oogenblik één autospuit met om een getal te noemen 10 man ontelbare kee ren méér waard is, dan al het materiaal uit 1852. Om echter terug te keeren tot de „gene rale" van Woensdagavond, na de algemee- ne inspectie begon de demonstratie. De slangen werden uitgelegd, de motoren aangezet enEnfin, meneer Veraart mag gerust thuis blijven; onze Alkmaar sche brandweer kan zelf best regen maken. (Tusschen haakjes: zou die regenmaker toch gelijk hebben? We hebben voor de zooveelste keer weer eens een regenach- tigen Hemelvaartsdag. Zou de Alkmaar sche brandweer daar soms voor zorgen met haar wolkenvorming 's avonds te voren!!) 't Liep alles best volgens het programma, al wilde de motorspuit niet steeds op volle capaciteit werken. Ook het kanon kwam in actie. Een ijze ren bak met stookolie werd in vlammen ge zet en de kokende olie braakte dichte rookwolken en vreesaanjagende vlammen uit. Zooiets is met water nooit te blusschen. Maar het schuimkanon deed zijn plicht en verstikte de vlammen in slechts enkele oogenblikken. Daarna werden nog interessante spring- proeven met het springzeil genomen en werd de betrouwbaarheid der rookmaskers gedemonstreerd en toen was het de beurt aan de sportclub. Een geheel nieuw ketel- spel heeft de honderden aanwezigen eenige oogenblikken geamuseerd en onder enorm gejuich is er een keer gedoelpunt, 't Was allemaal heel mooi en amusant, vooral, omdat niet alleen de spelers, maar ook vele anderen „min of meer" nat werden. Het slot was het omhoog drijven vart een groote strandbal, welke kunst zeer moeilijk bleek te zijn, maar tenslotte toch slaagde. Toen klonk het sein van inrukken en de autoriteiten trokken af naar hun war me huiskamer, de toeschouwers volgden het voorbeeld en de brandweermannen trokken naar de kazerne en bleven daar na maar nu in droge kleeren nog wat naboomen over de geslaagde demonstratie. -■ '"f 285. „Och zei Pat, „dat mannetje hebben we eventjes onschadelijk gemaakt en hen in die grotopening gedepo neerd. Ik denk dat deze opening leidt naar een schuil plaats van de bandieten". Éénoog wenkte de zwaar ge wapende mannen en voorzichtig slopen ze door de gan gen totdat ze eindelijk op een open ruimte kwamen. 286. Hier was de geheele rooversbende bijeen en toen ze zagen dat hun achtervolgers ver in de meerderhei waren, en ze begrepen dat hun hoofdman was, gaven ze zich zonder veel tegenstand ov Éénoog bevel had gegeven den kapitein naarhetschip van de achtervolgers over te brengen, liet hy het verdere toezicht over de andere gevangenen aan zyn helpeis pver.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11