De schoolzwemwedstrijden in „de Overdekte" Hoe word ik snel bruin? Onder groote belangstelling zi/n gisteren voor het eerst de schoolzwemtvedstrijden gehouden, welke een groot succes bleken te zijn. De H. B. S. wint de meeste prijzen. Jonge twee. "Aan den start kwamen: 2. Njord en 3 Triton. 1. Njord (tijd 9 min. 59.8 sec.) met de roeiers E. F. K. Michielsen (boeg) en W M. Esser en J. P. van Suchtelen; 2. Triton op drie lengten. 1 hoofdnummer. Door de moeilykheden, welke de ploegen bij de opstelling aan den start ondervonden, was toen het hoofdnummer, vierriemsgie- ken over een baanlengte van 3000 M. aan de beurt was, een vertraging ontstaan van een half uur. Nereus dat de laatste jaren een zeer voor name rol in dit nummer had gespeeld (se dert 1931 wonnen de Amsterdamsche stu denten de „oude vier" vier malen) was dit jaar sterk fayoriet. Na de ongunstige uitge vallen loting^ Nereus had boei 5 getrokken, waren de kapsen van de lichte, maar zeer pittige Utrechtsche ploeg, die bovendien aan boei 1 kwam te liggen, zeer gestegen. Nereus bleek het plan te hebben door een ontzettenden spurt de baan te kruisen, maar Triton gaf gped party. Beide ploegen gin gen vrijwel gelijk op, waarbij Nereus het door de onvoordeelige baan aflegde. Alle pioegen roeien achter elkander in de eerste baan. Nereus zette er alles op, een geweldi ge spurt over de laatste 1500 meter gaf echter geen voordeelen. Triton werd win naar op twee lengten gevolgd door Nereus, op 5 lengten door Njord. Hierna kwamen Aegir en Laga. Het baantempo was 32 slagen per minuut. Groot is de vreugde in het Tritonkamp, waar een gejuich van je welste losbarst. Luide wórdt fiet Tritonlied aangeheven. Een paar enthousiasten'werpen zich te water om vooral de eersten te zijn om hun corps broeders te kunnen gelukwenschen. De ove rige Tritonsupporters begaven zich achter hun muziek in optocht naar het vlot, waar de winnaars hun kransen kwamen in ont vangst nemen. De tijd van Triton was 12 min. 21 sec. Ter vergelijking zij vermeld, dat Nereus het vorig jaar, toen deze baan voor de eerste maal gebruikt werd, er onder de toenmali ge omstandigheden 11 min. 13.2 sec. over kon doen. Overnaadsche vier. Aan start: 1. Triton, 2. Aegir, 3. Laga, 4. Door AMILDA-ZONNEBRUIN-CREME krij gen Uw gelaat, armen en hals direct een gozond, sportief bruine teint, die tevens volkomen beschermt tegen zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. Nereus en 5. Njord. Triton had dus de gun stigste baan, hetgeen tot resultaat had, dat de Utrechters dit nummer in den tijd van 8 min. 27.6 sec. wonnen voor 2. Nereus (3 lengten), 3. Aegir (3 «4 lengten) en 4. Laga. üe Triton vier bestond uit: K. Otten (boeg), J- D. Jansen, G. Th. Bom, A. J. v. d. Bergh (slag) en R. Planter (st.) Njord kon wegens een gebroken dol niet van start vertrekken. Jonge acht. Het laatste nummer, dat voor „achtriems- gieken juniores" ging tusschen Nereus, Njord, Triton, Aegir, Laga 1 en Laga 2. Deze race werd geroeid onder betrekkelijk „gunstige" omstandigheden dat de wind wat m hevigheid was afgenomen. Dit werd dan .e.en vr'J interessant kijknummer, waar bij Njord reeds spoedig met 1/4 lengte voor lag op Nereus, Triton, Aegir, Laga 2 en La ga 1 volgden. Het werd een aardige strijd tusschen Njord, Nereus en Triton, welke in het voor deel van Nereus eindigde. De winnende ploeg bestond uit: A. A. Scherpenhuysen (boeg), J. A. E. de Knoeke v. d. Meulen, D. Mulder, H. J. Zeydner, C. E. v. d. Ploeg, C. Brandt Corstius, C. J. Strick van Linschoten, J. A. Smit (slag) en P. Hallie. Ovatie voor de prinses. De toeschouwers vertrokken weer met de vele booten, waarop zij gekomen waren. Ook de „Prinses Juliana", welk jacht tot het laatst aanwezig was geweest, vertrok, ge ëscorteerd door twee booten der waterpo- litie. Toen de stoomboot van de Alkmaar Packet de „Prinses Juliana", dat den terug weg zeilend aflegde, passeerde, brachten de studenten prinses Juliana een spontane hul de. De muziek zette het Wilhelmus in, dat door allen werd meegezongen. Zichtbaar ge troffen, dankte de prinses de studenten, die hun feest in de stad voortzetten, voor dit bewijs van aanhankelijkheid en sympathie. Zwemmen. Bij de reeds jarenlang bestaande takken van sport, welke ter beschik king stonden van de commissie voor de school wedstrijden is dit jaar voor 't eerst het zwemmen gekomen, omdat genoemde commissie van oordeel was, dat thans de tijd daar was, dat ook deze wijdverbreide tak van sport wel zoo veel belangstelling zou hebben, dat er althans met eenig succes wedstrijden gehouden konden worden. Zoo zijn dan gisterochtend in de „Over dekte" deze wedstrijden gehouden en wan neer nu ooit gesproken mag worden van „in alle opzichten geslaagd" dan zijn 't deze wedstrijden geweest. Het verloop hiervan was als een raderwerk, zoo hecht en sterk sloot alles in elkaar en dank zij de voortref felijke organisatie, waaraan niet het minste mankeerde, waren alle nummers op den mi nuut af verzwommen. Reeds om 8 uur waren de deelnemers voor het eerste nummer aanwezig, zoodra dezen zich in badpak gestoken hadden, wer den ze opgesteld volgens serienummer en klokslag half negen startten de jongens van de eerste serie van de 25 M. vrije slag la gere school. Inmiddels stroomden de balustrades vol, terwijl ook vele genoodigden aanwezig wa ren, zoodat er met de ruim 200 deelnemers een 600 man publiek geschat kan worden. Dat het de zwemmers en zwemsters niet aan toejuichingen zou ontbreken, liet zich begrijpen; bij tijden dreunde de „Over dekte" op haar vesten en zelden hebben wij op zwemwedstrijden zulk een spontaan kabaal gehoord. De jury stond hier dan ook voor ?bn moei lijke, doch niettemin dankbare taak en voor hen, die de touwtjes in handen moesten hou den en dit op eminente wijze volbrachten, past hier zeker 'n woord van dank. Het moet voor de commissie voor de schoolwedstrij- den een groote voldoening geweest zijn niet alleen op de volle medewerking van de directie der „Overdekte" te hebben kjunnen tekenen, doch daarbij tevens door ijverig werken van D.A.W.-officials daadwerkelijk ter zijde gestaan te worden. Alle factoren om deze wedstrijden te doen slagen en de voorzitter, de heer Lutterot, gewaagde er 'n zijn slotwoord van waren aanwezig en met belangstelling zullen wij het komende jaar tegemoet zien om dan te constateeren welk een belangrijke plaats het zwemmen in de school wedstrijden is gaan innemen. Nu waren er nog scholen, die matigjes vertegenwoordigd waren, het is aan de scholieren zelf te zorgen, dat volgend jaar van elke school een groot aantal leerlingen zal "deelnemen aan de inmiddels populair geworden schoolwedstrijden. De wedstrijden. Het zou ondoenlijk zijn, elke serie gede tailleerd te beschrijven, wij bepalen ons dan ook tot een globaal overzicht van elk num mer en dan zien we, dat bij de jeugdige zwemmers op de 25 M. vrije slag jongens lagere school diverse jongens waren, wier tijd erop wijst, dat hun zwemmen een be lofte voor de toekomst inhoudt. Hier was het toch B. Gilles (Centraal 7e en 8e leer jaar), die met 18.4 sec. het beste figuur sloeg, op den voet gevolgd door A. Spieren burg (Tesselschadeschool) met 19.6 sec., terwijl Cor Bos (Vondelschool) met 20.2 een goede 4^cde werd. Van de 64 deelnemers waren er ook by, die ruim 40 sec. noodig hadden, doch over 't algemeen zwommen de meesten binnen de 28 sec. Bij het nummer 25 M. vrije slag meisjes middelbare school waren er eenigen niet opgekomen, doch er moesten hier toch nog 5 series verzwommen worden. De H.B.S. slaagde erin beslag te leggen op de drie eerste prijzen met Corry de Vos Burchart (15.4 sec.); Jopie Oostwouder (16.6 sec.> en Hanny de Wit (17.8 sec.), terwij] Eli v. d. Berg (Huishoudschool) met 18 sec. vierde werd. Het was te voorzien, dat het nummer 25 M. schoolslag meisjes lagere school door het D.A.W.-adspirantlid Willy de Vos Bur chart zou worden gewonnen. Zij behaalde voor de Lindeschool den lsten prijs met 22.8 sec., terwijl I. Meurs (Centr. 7e en 8e leerjaar) met 23.2 sec. tweede en Ina Ny- land (Bergen) met 24.6 sec. derde werd. Als welkom intermezzo werd hierna de vossenjacht gehouden; 34 jaagstertjes trok ken er op (geblinddoekt op het geluid van een bel) den vos te pakken. Nelly Vis ser (Rochdaleschool) was de gelukkige. Zij ontving een fraaie doos bonbons. Het nummer 50 M. vrije slag jongens middelbare school werd onder luide aan moedigingen van de diverse school-suppor- ters verzwommen. Maarten Kostelijk sleep te voor de H.B.S. den lsten prijs uit het water met 28.8 sec, terwijl Fred. Mays een uitstekende partij zwom door dezen afstand in 32.2 af te leggen en zoodoende beslag te leggen op den tweeden prijs voor de U.L.O. B. Mays is een goed zwemmer, die de aan dacht verdient. Groothuizen (Handels avondschool) werd drie in 33.6 sec. Hierna volgde het estafette-nummer 3 X 25 M. wisselslag meisjes middelbare school. De H.B.S. I (met Hanny de Wit, Corry de Vos Burchart en Jopie Oostwouder) was favoriet en het gelukte dit trio den wisselbeker voor 1936 te winnen in 1 min. 1.8 sec. Kranig weerde zich echter de Handels avondschool (met H. Boerwinkel, B. Lange- berg en E. Reuling). Tijd 1 min. 9.4 sec. Op dit nummer hadden we van de Huishoud school meer verwacht. Jammer, dat Bod Smit hier ontbrak, anders zou het zeker gespannen hebben tusschen H.B.S. I en de H.A.S. Een van de glanspunten van dezen och tend was de 5 x 25 M. vrije slag jongens middelbare school. Vooral bij de eerste ba nen werd het een nek-aan-nek-race en op de laatste baan brak er een waar orkaan van enthousiasme los, vooral bij het felle strijden om de tweede plaats tusschen de Handelsschool en de Ambachtsschool. We derom was de H.B.S. (met Kostelijk, Imhül- sen Jr., Helder, de Vries en Ingenegeren), die dit nummer voor haar rekening nam en hierdoor den wisselbeker '36 mee naar huis droeg. Wegens te vroeg starten moest de Han delsschool gediskwalificeerd worden, zoo dat de Ambachtsschool (met Vrijhoef, Wil- lemsen, de Haan, Cloeck en Ooyevaar) tweede werd. En precies op tijd (kwart over 11) start ten de eerste jongens voor het laatste num mer 50 M. schoolslag middelbare school. De verwachting was, dat de jeugdige Dicky Imhülzen dit nummer zou winnen, doch zie, hier kwam Timmerman (Handelsschool) hem naar den kroon steken en met succes, al scheelde het dan ook slechts 1 sec. Im hülzen demonstreerde den Butterfly-slag, doch moest waarschijnlijk wegens ver moeidheid plotseling overgaan op den ge wonen slag, waardoor een klein tempover- lies ontstond. Tijd no. I 43 sec., no. 2 44 sec., Mays (U.L.O. B) werd drie in 44.6 sec. Tusschen deze nummers door was er nog een springnummer, waaraan mej. Tine Ver beek en Jan v. Hemsbergen, Lou Kievit, Wim Brouwer en Hans v. Woerden mee werkten. Het krachtig applaus na eiken sprong was terecht op zyn plaats. En tenslotte speelden twee D.A W.-zeven- tallen een partijtje waterpolo onder leiding van Jan v. Hemsbergen. Het A-zevental won gemakkelijk met 51. De burgemeester, mr. F. H. v. K i n- schot, reikte met hartelijke woorden van lof aan de verschillende prijswinnaars van de scholen de prijzen uit, waarna de heer Lutterot allen, die eraan hadden meege werkt dit programma zoo prachtig te doen slagen, hartelijk dank bracht. Zoowel propagandistisch als organisato risch stond dit gedeelte van de schoolwed strijden op een hoog plan en wij twijfelen er niet aan of de commissie zal voor de vol gende jaren gaarne een eervolle plaats voor het zwemmen willen inruilen, niet alleen omdat zwemmen een prachtige sport is, doch tevens nuttig en onmisbaar voor eiken scholier. NIEUW NEDERLANDSCH RECORD 10 x 100 METER VRIJE SLAG. Door R.D.Z. gebracht op 12 min. 21 sec. De Rotterdamsche dameszwemclub heeft Woensdagavond tijdens onderlinge wedstrij den in het oostelijk zwembad het op haar naam staande Nederlandsche record 10 x 100 meter vrije slag met 21 sec. verbeterd en gebracht op 12 min. 21 sec. De ploeg bestond uit de dames Soetekouw, Mol, Leemans, van Zuuren, van Leeuwen, van Veen, Olsen, Brouwers, Timmermans en den Ouden. Tennis. ONZE CLUBS IN DE COMPETITIE. Alkmaarders slaan een goed figuur. Zooals we Maandag reeds mededeelden, zouden wij een dezer dagen de standen opnemen van de verschillende afdeelingen, waarin onze tennisclubs spelen. Dat wij dit juist deze week doen, komt omdat de competitie thans vrijwel voor de helft gespeeld is. Verschillende clubs zijn zelfs reeds al de tweede serie begonnen. Als wij dan de ranglijsten even bekijken, dan zien we, dat Advendo in de tweede klasse B de tweede plaats inneemt achter Enkhuizen, dat regelrecht op het kam pioenschap aanstuurt. Hetzelfde is het ge val met AlkmaarHeiloo, dat nog geen enkel verliespunt heeft en wier cijfers van gewonnen en verloren partijen wijzen op kracht. In 3 B. vechten Animo en Be Quick om de eerste plaats. Animo heeft een voor sprong van 2 punten en ook haar gemid delde is beter, maar toch zal de strijd tus schen beide clubs spannend blijven. Met Shot wil het nog niet best, maar misschien worden de komende ontmoetingen wel beter. Advendo II wordt zonder moeite kam pioen (men zie het zeer fraaie gemiddelde) en Be Quick II heeft nog maar twee pun ten noodig, om ook den titel te veroveren. De standen zijn: 2e kl. B. N. W. Enkhuizen 4 3 1 0 7 20 12 Advendo I 4 1 2 1 4 17 15 Kat II 4 1 2 1 4 16 16 Pr. Juliana II 4 0 1 3 1 11 21 3e kl. A. N. W. Alkm.-Heiloo 3 3 0 0 6 17 7 Stavido II 4 2 0 2 4 18 14 Beverwijk II 3 2 0 1 4 16 18 Rood Zwart II 4 0 0 4 0 5 27 3e kl. B. N. W. afd. 8. Animo 3 3 0 0 6 19 5 Be Quick I 4 3 0 1 6 20 12 Bakkum 3 1 0 2 2 12 12 Shot 4 0 0 4 0 5 27 3e kl. B. N. W. afd. II. Advendo II 3 3 0 0 6 21 3 Juliana II 3 2 0 1 4 17 7 Verblifa 3 1 0 2 2 7 17 L T VZ. dam III 3 0 0 3 0 3 21 3e kl. B. N. W. afd. 12. Be Quick II 4 3 1 0 7 25 7 Beverwijk IV 4 1 2 1 4 15 17 V. V. G. A. III 3 0 2 1 3 10 14 Deuce IV 3 0 1 2 1 6 18 De uitgestelde of verregende wedstrij- den worden niet zooals eerder vermeld op 21 Juni doch op 14 Juni gespeeld. DE INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN VAN FRANKRIJK. Mej. Terwindt wint in het gemengd dubbelspel. Mej. Rollin Couquerque in de dubbelspelen uitgeschakeld. Woensdag werden de internationale kam pioenschappen van Frankrijk voortgezet met verschillende partijen in het heeren-, da mes- en gemengd dubbelspel. In het damesdubbelspel hebben mej. Rol lin Couquerque en de Duitsche speelster Maria Louise Horn het niet tot een over winning kunnen brengen. Zij leden n.1. een nederlaag tegen de Fransche dames Barbier en Pannetier, wat wel eenigszins een ver rassing vormde. Met 62 won de Neder- landschDuitsche combinatie de eerste set en in de tweede set was de stand 55, toen de Fransche dames sterk aanvallend speel den en de set met 7—5 wonnen. In de final set zagen mej. Rollin Couquerque en mej. Horn kans op 31 te komen, doch wederom speelden de Fransche dames sterk op den aanval en zij wisten met 64 set een match uit het vuur te sleepen. In het gemend dubbelspel heeft mej. Ter- windt den Chinees Kho Sin Khie tot part ner. Zij kwamen uit tegen het Belgisch dub bel mevr. Isaac-van den Eijnden. De eerste set werd door de Belgen met 86 gewon nen, niet nadat felle strijd door het Neder- landsch-Chineesche dubbel was geleverd. De reactie voor de Belgen kwam in de tweede set, die zonder een game tegen door mej. Terwindt en partner werd gewon nen. In de final set ging het steeds gelijk op, 55, 66, tot tenslotte op 99 onze landgenoote, goed bijgestaan door Kho Sin Khie twee games forceerde en zoo den wed strijd op het nippertje won. Helaas heeft mej. Rollin Couquerque het in het gemengd dubbelspel niet tot de vol- gende ronde kunnen brengen. Zij en Puncec, de Joegoslavische Davisbekerspeler konden niet tegen het Deensch-Fransche dubbel me vrouw SperlingGentien op, zoodat de laat sten een walk over hadden. Wat de andere resultaten betrof, een wel zeer verrassende uitslag was de nederlaag van Kay Stammers en Austin tegen het Fransche dubbel mevr. GoronitchenkoPe' lizza. De Engelsche combinatie werd in twee sets geslagen. De belangrijkste uitslagen van dezen dag waren: heeren dubbelspel: von CrammLund (Duitschland) sloegen JamainSanglier (Frankrijk) met 61, 61, 61. Hughes en Tuckey (Engeland) sloegen Lelli en Glasser (Frankrijk) met 64, 62 6—4. dames dubbelspel: mej. Pannetier en me; Barbier (Frankrijk) sloegen mej. Horn en mej. Rollin Couquerque (DuitschlandNe derland) met 26, 75, 64. gemengd dubbelspel: mevr. Mathieu e n Lesueur (Frankrijk) sloegen mej. Xydis en Nicolaides (Griekenland) met 62, 62. Mej. Iribarne en Borotra (Frankrijk) sloe gen mevr. Brutton en Kukuljevic (Enge land-Joegoslavië) met 61, 97. Bej. Horn en Lundt (Duitschland) sloegen mej. Belliard en Feret (Frankrijk) met 13—11, 10—8. Mej. Terwindt en Koh Sin Khie (Neder land-China) sloegen mevrouw Isaac en van den Eynden (België) met 68, 60, 119. Mej. Adamson en Henkei (België-Duitsch land) sloegen mevr. Aubert en Belelli (Frankrijk) met 64, 16, 62. Mevr. Sperling en Gentien (Denemarken Frankrijk) sloegen mej. Rollin Couquerque en Puncec (Nederland-Joegoslavië) w.o. Mej. Terwindt in het gemengd dubbelspel geslagen. Gister werden de internationale kam pioenschappen van Frankrijk voortgezet. In het gemengd dubbelspel werden mej. Ter windt en Kho Sin Khie met 60, 1210 door het Fransche paar mej. Iribarne en Borotra geslagen. In de tweede set leverde het Chineesch-Nederlandsch dubbel feilen tegenstand doch tegen het te sterke spel der Franschen, waarbij Borotra natuurlijk een stuk beter speelde dan Kho Sin Khie, moest men capituleeren. Een groote verrassing viel in het dames dubbelspel te noteeren. De houdsters van den titel, miss Scriven en miss Stammers werden in de tweede ronde geslagen door het Fransche damespaar Iribarne en Bel liard. Voor Engeland al weer een teleur stellend resultaat. De belangrijkste resultaten van heden waren: heeren dubbelspel: von Cramm en Lund (Duitschland) sloegen van den Eynde en Geelhand (België) met 62, 64, 63. Perry en Austin (Engeland) sloegen Fe' ret en Journu (Frankrijk) met 60, 62, 6—3. dames dubbelspel: mevr. Mathieu en miss Yorke (Frankrijk-Engeland) sloegen mej. Xydis en mej. Kovac (Griekenland-Joego- slavië) met 6—0, 60. Mevr. de Meelemeester en mej. Adamson (België) sloegen mevr. Sperling en mevr. de la Vandene (Denemarken-Spanje) met 6—2, 5—7, 6—2. gemengd dubbelspel: mej. Iribarne en Bo rotra (Frankrijk) sloegen mej. Terwindt en Kho Sin Khie (Nederland-China) met 60, 12—10. Mevr. Sperling en Gentien (Denemarken- Frankrijk) sloegen miss Criven en Tuckey (Engeland) met 46. 62, 64. Mej. Jedrzejowska en Brugnon (Polen- Frankrijk) sloegen miss Page en Robertson (Engeland) met 61, 62. NOG IETS OVER HET TENNISSPEL. Eenige slagen. Zooals in het vorige artikel is gezegd, is het doel van het spel, den bal zóó te slaan dat de tegenpartij deze niet kan te rugspelen of den tegenstander in zoo moeilijke positie brengt dat deze den bal niet kan plaatsen. Dit kan op verschillen de manieren geschieden, doch alvorens hierover verder te gaan eerst iets over de slagen. Bij de beschrijving hiervan wordt aan genomen dat de speler „rechts" is. In hoofdzaak komen voor: de forehand drive (d. i. een slag op een bal die gestuit heeft en laag over het net naar den tegenspeler gaat, de speler kreeg den bal rechts van zijn lichaam); de backhanddrive (een slag op een bal die gestuit heeft en laag over het net gaat, de speler kreeg den bal links van zijn lichaam en moest zijn rechtervoet vóór den linkervoet plaatsen, zóó dat de rechterschouder geheel naar het net was gekeerd); de forehand volley (een slag op een bal die niet gestuit heeft; zie verder bij forehand drive); de backhand volley (een slag op een bal die niet gestuit heeft; zie verder backhand drive). (De lezer merkt dus op dat een „drive" een slag is op een bal die gestuit heeft en bij een „volley" de bal uit de lucht wordt teruggeslagen); d e 1 o b (een hooge boogbal, meestal gegeven door een speler in moeilijke po sitie als zijn tegenstander dicht bij het net staat, waardoor deze verplicht is terug te loopen en hij die de lob sloetijd krijgt om een betere positie in te nemen); de smash (een harde slag op een hooge bal; bal en racket ontmoeten elkaar boven het hoofd van den speler). Deze slagen die elk voor zich speciaal geleerd moeten worden, vormen de basis van het spel. Om U eenig idee te geven omtrent dit oefenen en de tijd die daar voor noodig is, diene het voorbeeld van den Franschen speler Lacoste, die, reeds international zijnde, bemerkte dat zijn backhandslag niet sterk genoeg was. Om deze te verbeteren ging hij 3 maanden lang eiken dag een uur lang niets anders dan deze slag oefenen. Met bovengenoemde slagen zijn in het spel vele variatie's mogelijk, o.a. ook door den bal effect te geven (denk hierbij aan het biljartspel) doch een volledige be schrijving hiervan 20U ons iri eeft 'popu laire beschrijving als deze te ver voeren. Opgemerkt dient nog dat van bovenge noemde slagen de forehanddrive het meest voorkomt, zoodat elke speler aller eerst zal pogen dezen slag volledig te be- heerschen. Ieder die een wedstrijd gaat spelen moet beginnen om de zwakke punten van zijn tegenstander uit te vinden. Hij ziet direct of deze links of rechts is, of hij lage en hooge ballen op zijn backhand en fore hand goed terugspeelt en probeert een lob aan beide kanten. Heeft hij aldus een in zicht in het spel vanl zijn tegenstander gekregen, dan zal hij de zwakke slagen van dezen zooveel mogelijk gaan uit buiten. Indien een der spelers naar het net is opgeloopen, zal de andere den bal hoog over hem heenspelen (de lob), zoodat de eerste gedwongen is snel achteruit te gaan, óf trachten den bal vlak over het net langs dezen te slaan. Blijft echter de tegenstander steeds achter in de baan (baseline-spel) dan volgen slagen afwisselend in linker- en rechterhoek, waardoor de baseliner ge dwongen wordt steeds heen en weer te rennen, waarbij hij het gevaar loopt dat hij loopende van links naar rechts, den bal niet rechts door links geplaatst terug krijgt, in welk geval hij het punt meestal verliest omdat hij, zich verplaatsende in de looprichting voorover hellende, eerst moet stilstaan, in evenwicht komen en weer terugloopen, hetwelk zooveel tijd kost dat de bal reeds lang 2 maal gestuit heeft. Een andere speelmethode tegen iemand die steeds „achterin" blijft is het afwisselend spelen van een bal op de baseline en een korte bal vlak achter et net de z.g. dropshot (hierbij krijgt de bal het z.g. trekeffect, bij biljarters wel be kend). Dit waren eenige mogelijkheden, er zijn er meer en de belangstellende toeschou wer zal deze zelf kunnen ontdekken als hij met aandacht het spel volgt. Het zal hem ook duidelijk worden dat het spel den beoefenaar zoowel lichamelijk als geeste lijk geheel opeischt. De speler moet zich snel en veel verplaatsen, steeds starten op volle kracht en plotseling stoppen, zich wenden en keeren, strekken en inbuigen en vooral ook den bal steeds in 'toog houden, zijn tegenstander bespieden, en direct beslissen want de bal is in een on derdeel van een seconde weer terug; en zich volledig concentreeren. Hieruit volgt dat alles dat zich in zijn gezichtsveld be weegt afleiding geeft, dus hindert, dat verder het overluid geven van adviezen tijdens het spel uit den booze is. Applau- diseer dus niet zoolang een rally (serie opeenvolgende slagen) nog aan den gang is, en demp Uwe conversatie tijdens het spel zooveel mogelijk. Applaudiseer ook niet voor misslagen, ook al heeft de spe ler die U de overwinning toewenscht, er voordeel van. Als ik tenslotte een raad mag geven aan beginnende spelers is het deze: speel op Uw oefentijden niet doorloopend spel letjes, hoe aantrekkelijk en spannend dit ook is, maar oefen stuk voor stuk de bovengenoemde slagen. Helpt elkaar hier mede door elkaar beurtelings en vooral met zorg ballen toe te spelen en houdt dit vol totdat U voelt dat U controle over den slag hebt. Als U dan na maanden oefe ning eens een spelletje gaat doen, zult U ervaren dat dit dan veel en veel meer genoegen en voldoening geeft. De gevorderde spelers zouden we nog willen wijzen op hetgeen de heer Vree- denburgh in het N. L. T. B. jaarboekje schrijft over gymnastiek. Beoefenen naast Uw tennis de gymnastiek, als zijnde de eenige sport die alle spiergroepen oefent, lenigheid geeft en U leert Uw lichaam te gebruiken. We zijn er van overtuigd dat elke gymnastiekclub bereid is bij vol doende deelneming een oefengelegenheid hiervoor in te richten. Hiermede besluiten wij deze populaire beschouwing over het tennisspel, een be schouwing die in dit kort bestek zeer onvolledig moest blijven. Schaken. HET INTERNATIONAAL SCHAAKTOURNOOI TE MOSKOU. De resultaten van de zesde ronde van het internationaal schaaktournooi dat te Moskou gehouden wordt, waren als volgt: Ragosin wint van Loewenfisch. De partijen FlohrBotwinnik, Capablanca -Lasker, RjuminEliskases en Kahp Lilienthal eindigden alle in remise. HET TOURNOOI TE BAD NAUHEIM. De resultaten van de partijen, Woensdag gespeeld in de vierde ronde van het tour- nooi te Bad Nauheim luidden: Ahues verliest van Aljechin. KeresVidmar afgebroken in iets betere stelling voor Keres. StahlbergWeissgerber afgebroken, Rellstab remise met Heinecke. Bogoljubov wint van van den Bosch. De afgebroken partij uit de derde ronde HeineckeStahlberg werd heden uitge speeld en door Heinecke gewonnen. De resultaten van de Donderdag gespeel de partijen voor de vijfde ronde luidden; VidmarBogoljubov afgebroken in voor Bogoljubov betere stelling. AljechinKeres afgebroken. HeineckeAhues afgebroken. Weissgerber verliest van Rellstab. Van den Bosch verliest van Stahl berg. De in de derde ronde afgebroken partij KeresBogoljubov eindigde in remi se. Voorts werd de party Stahlberg—Weis- gerer uit de vierde ronde beëindigd. De Zvreedsche meester won. De stand is thans: Aljechin 3 ptn. plus 1 afgebroken partij. Stahlberg 3 ptn. Bogoljubov 2 Yi pt. plus 1 afgebr. partij. Rellstab 2% pt., Heinecke en AJiues ieder 2 ptn. plus 1 afgebroken partij. Keres en Vidmar ieder lj/ó pt. plus 2 af gebroken partijen. Weissgerber 2 ptn. en jhr. van den Bosch 1 punt.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7