broek op langendijk egmond binnen beverwijk texel wieringerwaard egmond aan zee langendijk noordscharwoude obdam heemskerk koedijk castricum Olimlach.e Crisis-publicatie, PUBLICATIE. STEUNVKRGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedenatureerd in het tijdvak van 3 Mei tot en met 9 Mei 1936 voor de kwaliteits klassen C en D respectievelijk 3.70 en 3.20 per 100 K.G. zal bedragen. Voor erwten van kwaliteitsklasse B, welke worden gedenatureerd door hen, met wie een z.g.n. B contract was afgesloten en welke behooren tot de 50 der gecon tracteerde hoeveelheid ten aanzien waar van bedoeld contract is geannuleerd, wordt, voorzoover zij zijn gedenatureerd in genoemd tijdvak een denaturatiever- goeding van 4.20 per 100 K.G. gegeven. 's-Gravenhage, 22 Mei 1936, uitgaaf 1528,65, batig saldo 19.67. Ook deze rekening was vooraf gecontroleerd en accoord bevonden door een daartoe inge stelde commissie, terwijl tot den betrokken penningmeester woorden van dank werden gericht voor zijn beheer. De begrooting voor 1936 werd vervolgens jn ontvangst en uitgaaf vastgesteld op 3512,34, met een post voor onvoorziene uitgaven van 1009,94. Vastgesteld werden het jaarverslag 1935 van de afd. ZijpeCallantsoog .van „Het Witte Kruis" en dat van de plaatselijke tu- berculosecommissie. Nog toegelicht werd, dat om het terrein van het magazijn een nieuw hek is aange bracht, tengevolge waarvan op den betrok ken rekeningspost aanmerkelijk meer was uitgegeven dan aanvankelijk was geraamd. Bij de rondvraag zeide de heer van Loe- nen, dat hij gaarne zou zien, dat den vol genden winter t% Schagerbrug een verband- cursus werd gehouden. De heer van der Sluijs merkte op, dat de alhier bestaande vereeniging van boerinnen en andere plattelandsvrouwen op een daar toe aan deze afdeeling gericht verzoek om te St. Maartensbrug een verbandcursus te doen geven, het vorige jaar een afwijzend antwoord heeft gekregen, waarna bedoelde vereeniging zich met succes met een zelfde verzoek heeft gewend tot de afd. Schagen van het Roode Kruis. Spreker be treurde dezen gang van zaken. Het bleek echter, dat met betrekking tot deze aange legenheid een misverstand bestaat en dat in de in Januari 1936 gehouden bestuursver gadering niet is besloten afwijzend te be schikken op het verzoek inzake bedoelden verbandcursus, doch om deze zaak aan te houden tot het volgende seizoen Dokter van Slooten gaf in overweging de ligtenten der afdeeling voortaan in lichte kleuren te laten schilderen, waartegen naar de meening van den voorzitter geen bezwaar bestaat. Prijzen behaald. Het chr. gemengd koor „Halleluja" heeft op het gehouden concours te Leiden een eersten prijs behaald met 380 punten in de superieure afdeeling en het chr. fanfare corps Advendo te Texel een 2e prijs met 53 punten in de afdeeling uitmuntendheid. Prijzen behaald. Het fanfarecorps „Eensgezindheid" be haalde Donderdag op het nationaal con cours te Wassenaar in de eere-afdeehng een eersten prijs en in den Marschwedstrijd eveneens een eersten prijs. Het Crisis-Comité. Het plaatselijk crisis-comité te Eg- mondbinnen werd opgeheven, terwijl bij die gelegenheid aan de leden van het comi té een bronzen medaille met inscriptie werd aangeboden als dankbare herinnering aan de werkzaamheden, die zij geheel belang loos verrichtten. Tegelijk—werd opgericht een commissie van samenwerking inplaats van het opge heven crisis-comité. Leekenspel. Het leekenspel Verlaten ontleend aan de kruiswoorden, dat Woensdagavond in de Doopsgez. kerk te Beverwijk is opge voerd is voor den Vrijz. Chr. Jong. bond welke het spel ten tooneele bracht en voor den aueur ds. J. D. v. Calcar een succes g€W66St. De aankleeding van het tooneel evenals de grime was geheel in overeenstemming met het spel. Van den auteur was het goed gezien om voor den aanvang een duidelijke uiteen zetting te geven waardoor moeilijk volgen of niet begrijpen uitgesloten was. De pauze werd met orgelspel aangevuld. Concours van den N.H. Bond van Chr. Harmonie- en Fanfarecorpsen te Texel. Na een periode van buitengewoon mooi weder, heeft men het te Texel wel slecht getroffen met bovengenoemd concours. De feestelijkheden vingen aan met een concert, dat in den vooravond in het Park gegeven werd. Reeds toen was het mooie weer ten einde en had plaats gemaakt voor een zeer kouden wind. Hierdoor was het bezoek aan het concert dan ook niet groot. Donderdagmorgen was het weder van dien aard, dat men vreesde, dat velen zie hierdoor lieten afschrikken, en de zeeieis niet durfden ondernemen. Hoewel er ve e muziekgezelschappen waren, die reeds zeer vroeg van huis moesten om hier tijdig aan wezig te zijn, waren toch alle gezelschappen, die verwacht werden, gekomen. Op den gestelden tijd, waren de Texelsche corpsen present, doch hun geduld werd nog op een zware proef gesteld. Daar de mees e gezelschappen vanaf de Haven naar Den Burg wandelden, kwamen ze daar laat aan. waardoor de aanvang bijna een uur latei- was dan was aangekondigd. Zoo nu en dan gaven plaatselijke corpsen wel een stukje ten beste, doch het wachten duurde wel wat lang. Toen eindelijk alles present was, gingen de 21 corpsen eerst een rondgang maken door de straten van Den Burg, waar uit ver schillende huizen de vlag wapperde. Hierna werd de marschwedstrijd gehou den, waarvan de uitslag was als volgt: Soli Deo Gloria, Slootdorp, le pr. 25 p.; Sursum, Bloemendaal, le pr. 25 p.; Excelsior, Texel, le pr. 25 p.; Patrimonium, Amsterdam, le pr. 26 p.; Soli Deo Gloria, Weesp, le pr. 28 p.; Texelsch Fanfarecorps, le pr. 25 p.; Arti et Religione, Haarlem, le pr. 25 p.; O. H. Kapel, Den Helder, le pr. 25 p.; Crescendo, Hoorn, le pr. 26 p.; Sursum Corda, Krom menie, le pr. 25 p.; Juliana, IJmuiden, 2e pr. 23 p. De wisselbeker werd gewonnen door Soli Deo Gloria van Weesp, die ook het vorig jaar te Alkmaar deze beker in bezit kreeg. Na afloop van den marschwedstrijd werd een aubade gebracht aan het eere-comitè, dat op het raadhuis aanwezig was. Des middags werd in Het Park te Den Burg den concert wedstrijd gehouden, waar voor groote belangstelling bestond. De uit slag hiervan was als volgt: 3e afd. fanfare: le pr. Juliana, IJmuiden- Oost, 55 p.; 2e pr. V. I. O. S. te Oost (Texel), 48 p. 3e afd. harmonie: 2e pr. Sursum, Bloemen daal, 53 p. 4e afd. fanfare: Soli Deo Gloria, Sloot- dorp, 3e pr., 47 p. 2e ad. fanfare: le pr. Excelsior, Oosterend, Texel, 59 p., 2e pr. Soli Deo Gloria, Alkmaar, 53 p. 2e afd. harmonie: le pr. Soli Deo Gloria, Amsterdam, 59 p. en le pr. O. H. Kapel, Wormer, 57 p. le afd. fanfare: le pr. Patrimonium, Am stelveen, 60 p. Afd. fanfare uitmuntendheid: le pr. Arti et Religione, Haarlem, 58 p.; le pr. Texelsch fanfarecorps, Den Burg, 57 p.; 2e pr. Ad vendo, Broek op Langendijk, 53 p. Afd. uitmuntendheid harmonie: le pr. Sursum Corda, Krommenie, 65 p.; le pr. Soli Deo Gloria, Koog-Zaandijk, 62 p. De jury bestond uit de heeren Jac. ter Hall, ex-kapelmeester K. M. en de heeren Jos de Klerk te Haarlem en J. Peters. Daar het gezelschap met een extra-boot Texel weer verlaten heeft en de tijd voor vertrek van Den Burg reeds was aange broken, werd het concours niet, zooals was voorgesteld, met gezang gesloten, doch met een gebed, dat door den voorzitter van den N.H. Bond, den heer O. S. v. d. Wal, werd uitgesproken. Er herschte den geheelen dag, ondanks het minder gunstige weder, een prettige stemming onder de bezoekers van Texel, die ongetwijfeld geen spijt hadden, den storm te hebben getrotseerd en opgewekt ver trokken allen, voor het grootste gedeelte per autobussen, naar de Haven, waar de boot voor vertrek gereed lag. Moge de gasten een goeden indruk van Texel hebben meegekregen om bij mooi weer later nog eens terug te komen. Feesten in ons leven. Uitgaande van de afdeeling Wieringer- waard van boerinnen- en plattelandsvrou wen in samenwerking met de oud-leer lingen van de huishoudschool te Schagen heeft mej. van der Heide uit Wormerveei Woensdagmiddag een lezing gehouden in de kolfbaan van mevrouw van der Woude. Ongeveer 100 dames waren present. De presidente mevrouw VisserBakker, sprak haar voldoening uit over de flinke opkomst en heette in het bijzonder mej. v. d. Heide welkom. In een keurige rede heeft deze dame gesproken over „feesten in ons leven". Spreekster begon zich af te vragen of het wel gerechtvaardigd was om in een cri sistijd als deze over feesten te spreken, doch juist daarom is het noodig, dat wij vrouwen met een blijmoedig gezicht onze werkzaamheden verrichten. Er is behoefte aan eenige ontspanning, doch waar 't op aan komt is de manier waarop feest wordt gevierd. Het ontbreekt niet aan vermaak, doch dat is vaak niet het ware. We zijn zoo wei nig meer ons zelf we leven zoo erg onder den invloed. Het is emotie op emotie. Wat blijft er over van de oude feestviering, b.v. vroeger de ouderwetsche dansen. Thans ziet men moderne dansen met Jazz-muzieK Wat heeft onze tijd in diepte gewonnen? Daar staan we voor een open vraag. Breedvoerig werden diverse feesten be sproken zooals kermis, kerstfeest, St. Nico- laas, enz., enz. Spr. noemde verschillende omstandig heden die ons zulke aangenamen herinne ringen brengen en waaraan wij met genoe gen terug denken. Wij Hollanders bekeken de dingen veel al negatief. Laten we 't accent leggen op de dingen die er wel zijn, doch niet altijd aan hetgeen er ontbreekt. Feestvieren behoeft niet veel te kosten. Het moet in de eerste plaats een gezins- feest zijn. Na de pauze heeft spreekster stil ge staan bij gemeenschappelijke feestviering. Evenals in het gezin kan b.v een geheel dorp gemeenschappelijk feest vieren, wat door spreekster uit eigen ervaring werd verduidelijkt. In den goeden ouden tijd hadden we veel meer gemeenschapsfeesten. In het tegenwoordige vermaak zien we zoo weinig van het echte gezellige en we kunnen met ons eigen krachten zoo veel moois naar voren brengen. Dat behoeft toch niet altijd kunstmatig te gebeuren. Met den wensch dat meer in deze richting gedaan zal worden eindigde spreekster haar gloedvolle rede. Het woord van dank door de presidente aan me j.van der Heide werd door applaus bekrachtigd en was zeker verdiend. Medegedeeld werd dat op 28 Juli een excursie zal worden gehouden waarvoor men zich kan opgeven vóór 1 Juli en dat in samenwerking met het Witte Kruis in het naiaar een cursus gehouden zal worden over ziekenverpleging. Het visscherijconflict. Werkgevers en werknemers in het visscherybedrijf zijn het nog steeds niet eens geworden over het nieuwe contract, ondanks de pogingen van den rijksbemid delaar, mr. S. de Vries. Op 16 April had de eerste conferentie plaats, op 21 April de tweede, die van des morgens 10 uur tot des avonds 6 uur duurde. De rijksbemid delaar deed toen een voorstel, dat de werkgevers verwierpen, - omdat volgens hen de van werknemerszijde overgelegde becijferingen niet juist waren. Na een nieuwe conferentie op 28 April, wenschte de rijksbemiddelaar door den rijksaccoun tant de van beide kanten overgelegde be cijferingen te doen controleeren. Daarna volgde op 11 Mei opnieuw een conferentie tusschen partijen ten overstaan van den rijksbemiddelaar. De laatste deed toen, daar partijen wederom niet tot overeen stemming kwamen, het volgende voorstel: de van reederszijde voorgestelde verla ging der vaste gages gaat door. Daarnaast zal uitbetaald worden een percentage van 14 pet. voor de groote booten, 15 pet. voor de tusschenbooten en 16 pet. voor de kust- booten. Van de bruto-besomming wordt vóór de berekening van het percentage eerst afgetrokken liet losloon en voorts 1 pet. voor radio-kosten, 1 pet. voor echo lood en eventueel 1 pet. voor V. D. patent. Het lever- en kuitgeld blijft onveranderd. Daar de rijksbemiddelaar op dit voor stel uiterlijk 24 Mei antwoord verlangde, vergaderden de IJmuider Federatie en Het Oud-Katholiek Vakverbond Dinsdag avond afzonderlijk. Men kon zich echter met het voorstel niet vereenigen. Het O. K. Vakverbond wil alleen een verlaging van de vaste gage met 5 pet. aanvaarden en verder alles bij het oude laten. Het ziet er dus nog niet naar uit, dat vooreerst overeenstemming bereikt zal worden. Voorloopig wordt nog op de oude voorwaarden gevaren. Van staking zal, gezien de zeer slechte uitkomsten van het visscherijbedrijf, juist op het oogenblik, gelukkig wel geen sprake zijn. Medailles van het N. C. C. uitgereikt. Het Nationaal Crisis-Comité heeft bij de opheffing een medaille met de beelte nis van prinses Juliana uitgereikt aan de heeren burgemeester C. J. Eijma, B. A. van Kleef en Mr. J. J. Spit, als dank voor de door hen resp. als voorz., wnmd. voorz. en secr-penningmeester van het plaatse lijk comité bewezen diensten. Rijkssubsidie in de werkloos heidslasten. Bij beschikking van 30 April heeft de Minister van Sociale Zaken het. percen tage van de gewone rijksbijdrage in de gemeentelijke werkloosheidslasten over 1935 bepaald op 85. Dit is het hoogste percentage, dat volgens het K. B. van 31 Jan. 1936 kan worden vergoed. Daarnaast overweegt de Regeering echter nog toe kenning van een extra-bijdrage van hoogstens 14 pet. De Blauwe Week. De Blauwe Week is aan den Langen dijk geopend door het Langendijker Jrankweer Comité, en met succes. Met ien met groote spandoeken behangen vrachtauto werd door de vier Langendij ker dorpen en St.-Pancras gereden. Huis aan huis werden de Blauwe Week-kran- ten bezorgd, terwijl een aantal dames met blauwe bloempjes langs de huizen gingen. Niet minder dan 400 bloempjes werden in Oudkarspel, Noordscharwoude en Zuid- scharwoude verkocht. Naar wij vernemen, zal de volgende week alhier een vergadering worden ge houden waar besproken zal worden het z.g. rouleerings-systeem, het bekende systeem waardoor de werkloozen in de Wieringermeer in staking zijn gegaan. Deze vergadering is belegd voor bestuur ders van vakbonden en bestuurdersbon den van den Langendijk en omgeving. Als spreker zal optreden de heer Albers, assistent-bestuurder van het N. V. V. 50 jaar getrouwd. het echtpaar BartenOotjers heeft Woensdag onder groote belangstelling het 50-jarig huwelijksfeest gevierd. Er is veel bezoek geweest, hetgeen ook wel het ge volg zal zijn van de positie welke de heer Barten in verschillende vereenigingen in de gemeente inneemt. De heer Barten is n.1. bestuurslid van diverse vereenigingen en corporaties, w.o. voorzitter van Tuin- belang, de plaatselijke tuinbouwvereeni- ging. Een zesling. In den tuin van den heer De Laat in de Oosterstraat alhier toonde men ons gisteren een tulp, waarbij wij niet minder dan zes bloemen telden op één bol. Boven dien waren drie van deze bloemen ge groeid op één stengel. De andere drie stonden elk op een eigen stengel. Wel een bijzonderheid. Het zangconcours. In een gehouden commissie vergadering van het comité dat de organisatie op zich heeft genomen van het in Juni te houden zangconcours van den r. k. bond van Zangvereenigingen werd o.m. besloten de verpachting van de consumpti'etent zoo mo gelijk nog deze week te doen plaats vinden. Op het reservefonds is voor een bedrag van ongeveer 450 geteekend. Verder werd nog medegedeeld, dat reeds diverse prijzen voor het concours beschikbaar zyn gesteld. Drukte in de conservenfabriek. Naar wij vernemen is aan de firma Ver burg conservefabriek te Noordscharwoude door de Arbeidsinspectie toestemming ver leend om gedurende den inmaaktijd van spinazie over te werken. Aan de fabriek heerscht dan ook groote drukte. Met het oog op de werkloosheid in de Langendijker gemeenten, komt de vraag naar voren, of het niet mogelijk geweest was een grooter aantal arbeiders te werk te stellen, opdat de werkloosheid in deze streek teruggebracht zou kunnen worden. Benoemd. De heer S. Pluister alhier is benoemd tot dirigent van het kerkelijk zangkoor der Ned. herv. gemeente te Heerhugowaard. De overvloedige regens der vorige week gevolgd door zonnig weder zijn den stand der aardbeien zeer ten gunste ge weest. Het zijn vooral de vroege de Deuts Evern welke er goed voorstaan. Sommige akkers zijn als met een sneeuwkleed van bloe sems bedekt. Ook de stand van de late aardbei de Amazoon houdt eén goede belofte in voor het komende seizoen. Gouden huwelijk. Hier hoopt het aan den Alkmaarsche straatweg woonachtig echtpaar Willem Visser en Maartje Kooyman op 4 Juni den dag te herdenken waarop het voor een halve eeuw in den echt werden verbonden. Woensdag werden door de Floralia- commissie planten uitgereikt voor de ko mende herfsttentoonstelling. Aan de school kinderen werden uitgereikt 90 planten en langs de gemeente 475. De baten komen ten goede aan de vereeniging voor het uit zenden van het zwakke kind. Het werk vindt groote waardeering bij de burgerij. Een huldiging. Wanneer personen die veel in het open bare leven verricht hebben en nog verrich ten een jubileum hebben, ervaart men vaak hoe hun werk gewaardeerd wordt. Dit on dervonden onze plaatsgenooten de heer W. de Geus en echtgenoote op 21 Mei j.1. bij hun 40-jarige echtvereeniging. Geschenken, bloemen en kaartjes vielen hun ruim ten deel. Op de receptie werd het woord ge voerd door de heeren Jb. Visser als direc teur van de Coöp. Boerenleenbank, C. Beets als bode der bank en als administrateur der Coöp. aan- en verkoop vereeniging Koedijk. P. Hart als leider der begrafenisvereeniging De laatste eer. Blijken van belangstelling gaven den burgemeester en de secretaris der gemeente door hun tegenwoordigheid, zoodat de heer de Geus en zijn echtgenoote voldaan kunnen zijn over dezen dag. De ju bilaris dankte de sprekers voor hun waar- deerende woorden. Aan het jaarverslag 1935 van de boeren leenbank ontleenen wij het volgende: Het ledental bedroeg per 31 December 1935, 344, waarvan thans 14 leden zullen moeten worden afgeschreven, vermeerderd met een nieuw lid in dit jaar, blijft dus 331, waardoor het zich in dalende richting be weegt, en terecht in het voorgaande ver slag daarop is gewezen, echter is toch ons ledental in verhouding tot verschillende an dere locale banken nog aanzienlijk. In omloop waren 585 spaarbankboekjes uitgegeven door nieuwe boekjes aan nieu we spaarders of wel vernieuwingen 33, in getrokken 41, waardoor het aantal spaar ders met slechts 9 is teruggegaan, dus geen noemenswaardig verschil. Ingelegen aan spaargelden inclusief bij geschreven rente 145293.96 terugbetaald 171676.68 aldus meer terugbetaald dan in gelegen 26372.72 mede ten gevolge der tijdsomstandigheden hetwelk zich zeer goed laat begrijpen. Gegeven werden 38 voorschotten tot een bedrag van 41414, waar onder verschil lende vernieuwingen en het bestuur zag zich genoodzaakt zich hierin te beperken. Afgelost werd 63288.75 aldus is er een verschil van ruim 2300 waardoor men thans is gekomen tot hetgeen de centrale bank als verplichtend stelt, dat er niet meer dan 80 der spaargelden in voor schot wordt gegeven. De bedrijfswinst bedraagt 2905.47, maai er is achterstand in de rentebetaling. De reserve is gestegen tot een bedrag groot 2260647. Het te goed bij de centrale bank bedroeg per 31 December 1935 50852.32. Vtaay en Aanbod (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 35 cent by vooruit betaling. Prima werkende Handnaaimachine 6.50, beste Trapnaaimachine z. g. a. n. 15, luxe Hand- en Trapnaaimachines (koopjes), moderne Piano/ 75, Kinderwagen 4.50. DEKKER, Laat 182. TE KOOP AANGEBODEN: een goed onderhouden KINDERWAGEN merk „van Delft" model '34. Adres: WATERSCHAPSTRAAT 12. 4 Stoelen en 2 Fauteuils 8.50, prima Jongensfiets 9, pracht geëmailleerd For nuis 6.50, Veerenbedden vanaf 2.50, Ledikanten met matrassen 3.50, Buffet, Spiegels, enz. DEKKER, Laat 182. TE KOOP 2 persoons KANO en Padels, model De Zaan a 1.35 per stel. Te btvr. UITENBOSCHSTRAAT 2. Pracht Jongensfiets 11.00, Heerenrijw. met Torp. naaf ƒ13.50, Dienstrijw. met Torpedonaaf 15.00, als nieuwe D. Rij wielen 13.50, 14.00, 15.00, enz. NIEROP, Koningsweg 40. Naaimachine merk „Singer" met afsluit- kap, werkt schitterend, koopje 7.50, pracht modern eiken Schrijfbureau 23.50. Alle soorten Meubelen z. g. a. n. J. L. Sost- man Jr., Verkooplokaal Ridderstraat 10. TE KOOP zoo goed als nieuw JUWEELEN BROCHES en KNOPPEN VERLOVINGSRINGEN en GOUDEN HEERENHORLOGES. S. W. VET, Verdronkenoord 5. AANGEBODEN 2 FAUTEUILS en. 4 STOELEN model Jan Wils. K. vUSSER, Lamoraalstraat 2 I. ~~TE KOOP GEVRAAGD 2 ZWARTS- VATEN en eenige MAKERS en VOLGERS voor Edammer kaas. Tevens TE KOOP een PIANO merk Steinbach, tegen billijken prijs. J. HELDER, Egmondermeer. TE KOOP F. N. MOTORRIJWIEL 350 c.c.M. goeden staat. JEUGDHERBERG, Bakkum. TE KOOP z. g. a. n. moderne KINDER WAGEN. NIEUWSTRAAT 35. Z. g. a. n. SIMPLEX met Saks MOTOR TE KOOP 1>A P.K. Prijs 100.—. OFFRINGA, Dorpsstr. 78, Bergen. TE KOOP: een goed onderhouden KINDERWAGEN (stroomlijn), loopt op kogels, dikke banden, dichte wielen. Bevr. HULSTSTRAAT 10. TE KOOP JONGENSRIJWIELEN 3.50, HEERENRIJWIELEN 2.50 en 5.50, DAMESRIJWIELEN 6.50 en 7.50, PIANO voor elk aannemelijk bod. LIMMERHOEK 18. TE KOOP KAMPEERTENT 3 X 2 M., als nieuw. Te bezichtigen ZEVENHUIZER- LAAN 66c, Heiloo. Een prima eenigszins gebruikte STOF ZUIGER, 22.50. SPOORSTRAAT 69. TE KOOP een pracht HEERENFIETS, zoo goed als nieuw, Turnur Special. Adres te bevragen bureau van dit blad. Mooi echt VOSSENBONT als nieuw van 45 voor 7.50. Scharloo la hoek Zocherstraat. STERK 2e handsch FORNUIS TE KOOP Junker en Ruh. STATIONSWEG 174. TE KOOP: 1 beste Mangel, 1 antiek Kabinet, 1 Winkelkast en Toonbank voor apotheek, 1 prima Radiotoestel, 1 pracht Waschkast, alles voor billijken prijs. GEB. VERWER, Koningsweg 67. £muU en JjiiuèotM COMITÉ TOT HET JAARLIJKS HOUDEN VAN LAND- EN TUINBOUW- EN MIDDENSTAADSDAGEN TE HOORN. Het comité schrijft ons: Het in 1935 zoo welgeslaagde congres van landbouwjongeren, dat tegelijk met de L.T.M. werd gehouden, deed ons comité de wenschelijkheid inzien van een afdeeling voor wetenschappelijke voorlichting op 't gebied van land- en tuinbouw en van de veehouderij. Besloten werd te trachten, voor dit onderdeel een afzonderlijke commissie te vormen van deskundige personen, waar toe een uitnoodiging werd gezonden aan: Mej. Marijt Kuiper te Oostwoud, presi dente van den Bond van Oud-Leerlingen bij het landbouw-huishoudonderwijs. Dr. Schey, Rijkszuivelconsulent te Hoorn. Ir. L. de Vries, Rijksveelteeltconsulent te Alkmaar. Ir. Rietsema, Rijkstuinbouwconsulent te Hoorn. Ir. Lienesch, Rijkslandbouwconsulent te Schagen. J. Ch. Peeraer, Hoofd der R.K. Lagere Landbouwschool te Spanbroek. K. Bergsma, voorzitter van den Bond van oud-leerlingen bij het lager landb. onder wijs, Berkhout. P. Beemsterboer, te Berkhout, voorz. v. d. B. v. O. L. der Rijkstuinbouwwinterschooï te Hoorn. J. Duursma, hoofd der Lagere Landbouw school te Hoorn. J. H. Steggerda, te Hoorn. Alle uitnoodigingen werden aangenomen en Woensdagmiddag kwamen genoemde personen in een vergadering in de Doelen bijeen. Nadat de voorzitter van het L.T.M.- comité, de heer Koster, de commissie bad geïnstalleerd, werd onmiddellijk overge gaan tot de vaststelling van de op 21 en 22 Sept. in te leiden onderwerpen. Gemakke lijk was dit niet. Er is bij de zoo sterk ver anderde en nog steeds veranderende inzich ten en toestanden zoo veel, dat om behan deling vraagt. Tenslotte werd besloten, de volgende vraagstukken onder de oogen te zien: 1. Het belang van de bestrijding der run- dertuberculose, zoowel voor de volksge zondheid als voor de veehouder. 2. De ontwikkeling van de rationeele vee voeding en het wetenschappelijk standpunt van tegenwoordig. 3. De beteekenis van tentoonstellingen der hier gekweekte fruitsoorten met het oog op de gebruikswaarde voor den consument. 4. De bereiding van de zoete most uit fruit en de beteekenis hiervan ten opzichte De schipbreukeling. Wat een geluk dat ik geen viool speel!

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7