Radio-drama. Oplichting van f 29.000? Koopman doet aangifte. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. n.ïurïïX .tï.r-'dic BROEK OP LANGENDIJK KOEDIJK BARSINGERHORN jtgenda Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Het geheim van Evelyn Prentice (rom.); hoofdrollen William Powell en Myrna Loy. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Schenders der wet (spannend); hoofdrol George O'Brien. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Samson (dram.); hoofdrol Harry Baur. Toe gang boven 18 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Vrou- wenbad (rom.); hoofdrollen Simone Simon, Jean Pierre Humont en Frangaise Rosay. Toegang boven 18 jaar. Amsterdamsche vrouw, die over last had van radio-muziek, valt buurman met broodmes aan. Ofschoon het in de hoofdstad tot de geregeld terugkeerende gebeurtelijk- heden behoort dat tal van menschen, die een radiotoestel bezitten, of wel te dien aanzien op het distributienet zijn aangesloten, het noodig schijnen te oordeelen een en ander zoodanig af te stellen, dat de omgeving tot soms tien huizen verder overlast ondervindt van het lawaai, dat uit den luidspreker komt, zal het wellicht nog nimmer zijn voorgekomen, dat een slachtoffer van dergelijke moderne kwellingan naar het mes greep en zijn kwelgeest daar mede te ly'f is gegaan. Vanmorgen is dit echter geschied en wel in de eerste Oosterparkstraat voor perceel 39. Hier woont een 41-jarige man, die, toen hij te ongeveer half tien zijn woning verliet, en een bij zijn huis gelegen steegje inliep, werd opgewacht door een in een hoogst opgewonden toestand verkeerende 46-jarige vrouw. Voor de man eenige af werende beweging kon maken, sprong de vrouw, gewapend met een groot broodmes, op hem toe en bracht hem een drietal ste ken toe, welke hem resp. troffen in den linkerarm, het achterhoofd en waarschijn lijk in den mond, aangezien zijn lip een bloedende snede vertoonde en hij boven dien enkele tanden had verlorenterwijl de man luidkeels om hulp riep, tengevolge waarvan voorbijgangers toeschoten, ging de vrouw op de vlucht, doch zij werd kort daarop door een agent aangehouden en naar het politiebureau aan de Linnaus- straat overgebracht. De man, die hevig bloedde, is naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, vanwaar hij zich na daar ver bonden te zijn, naar huis kon begeven. Bij haar verhoor heeft de vrouw, die alleen op de eerste etage van perceel Eer ste Oosterparkstraat 43 woont, medege deeld, dat zij het voornemen heeft gehad, den man te dooden, omdat zij reeds gerui- men tijd ernstigen overlast ondervond van de ten huize van den man aanwezige radio, zoodat zij zich verplicht had gezien, naar een andere woning om te kijken. De arrestante, die een nog al vechtlusti- gen, maar ook hoogst nerveuzen indruk maakte, zal wegens poging tot moord .ter beschikking van de justitie worden ge steld. ONDER VALLENDE MUUR BEDOLVEN. Droevig doodelijk ongeval te Nijmegen. Vanmorgen waren twee jongens, de twaalfjarige J. H. en J. K. van den zelfden leeftijd aan het spelen bij een In afbraak zijnd huis in de stad Nijmegen. Plotseling stortte een groot stuk muur in met het gevolg, dat J. K. onder de resten van de muur terecht kwam. Zijn vriendje had eerst gekraak gehoord en was daarop weggevlucht. Het lijkje van J. K. werd onder de puinhoopen vandaan gehaald, het knaapje moet vrijwel onmid dellijk na de instorting zijn overleden. Een koopman, die op het Daniël Wil linkplein te Amsterdam woont, heeft aangifte gedaan, dat hij door een in de Zuider Amstellaan wonenden makelaar is opgelicht voor een bedrag van 29.000. De makelaar heeft zich per vliegtuig naar Weenen begeven. Omtrent de toedracht van deze zaak ver nemen wij nader, dat de verdachte en de aangever reeds verscheidene jaren met el kander in relatie stonden. De makelaar ver leende voor den koopman op gezette tijden zijn bemiddeling voor het koopen van hui zen, welke dan door laatstgenoemde met wmat van de hand werden gedaan. De opdrachtgever had dan ook in den makelaar het volste vertrouwen en zoo dacht hij ook met een reëele zaak te doen te hebben, toen dezer dagen de makelaar hem mededeelde, zelf huizen gekocht te hebben, in welke zaak de koopman op zijn voorstel voor een vierde deel kon participeeren. De koopman ging op de zaak in en betaalde aan den makelaar een bedrag van 29.000 uit, waarvan hij kort daarna een z.g. be wijsstuk ontving, dat mede onderteekend was door een advocaat, die echter, toen de koopman argwaan begon te koesteren en navraag deed, deze handteekening voor valsch verklaard heeft en tevens mededeel de, dat hij den inhoud van het stuk niet kende. De politie van het bureau Pieter Aertz- gtraat heeft de zaak thans in handen. Een moeilijkheid bij het onderzoek is, dat de koopman geen onaantastbare bewijzen kan bijbrengen, dat hy de 29.000 betaald heeft. Hij heeft echter verklaard, dat zijn vader en zuster bij deze betaling aanwezig zijn ge weest, welk punt nader zal worden onder zocht, waarna, in overleg met de justitie, stappen tot opsporing en aanhouding van den makelaar zullen worden gedaan. Het onderzoek ten deze heeft thans reeds uitge wezen, dat de makelaar bij de K.L.M. pas sage naar Weenen geboekt heeft en per vliegtuig vertrokken is. N.S.B. EN DE R.K. KERK. De reactie op den brief der bisschoppen. In het gebouw Concordia te Breda is een vergadering gehouden van de Nationaal-So- cialistische Beweging, in welke de heer J. Ph. van Kampen uit Amsterdam sprak over het onderwerp: „Waar gaan wij heen?" Na de rede was er gelegenheid tot het stellen van schriftelijke vragen, waarbij o.m. werd gevraagd, hoe de N.S.B. zou rea- geeren op den brief van de bisschoppen, zooals deze Zondag in alle R.K. kerken was voorgelezen en of de N.S.B. haar principieel R.K. leden zou opwekken tot ongehoor zaamheid aan het kerkelijk gezag. De heer Van Kampen zeide deze vraag niet te mogen beantwoorden, doch deelde mede, dat de Raad van Katholieken in de N.S.B. zich over den brief der bisschoppen zou beraden. Wel wierp spreker de vraag op wat de bisschoppen verstaan onder het „in belangrijke mate steun verleenen", voorts wees hij op het feit, dat de N.S.B.- ers in de grensstreek in Nederlandsche ker ken niet kunnen communiceeren en dat zij dat vijf minuten over de grens wel kunnen. Waar blijft op deze wijze, zoo riep spr. uit, de katholiciteit der R.K. kerk. Tenslotte deelde spreker mede dat graaf Marchant et d'Ansembourg aan den leider ir. Mussert had verzekerd, al zijn functies bij de N.S.B. te zullen blijven bezetten. Ook de heer Vlekke is niet van zins voor den brief der bisschoppen te wijken. Graaf d' Ansembourg toch uit de N. S. B.? Naar wy vernemen aldus het „Utr. Nieuwsblad" heeft het Eerste Kamerlid, de heer M. V. H. E. J. M. Graaf de Marchant et d' Ansembourg, in verband met het her derlijk schrijven van het Episcopaat beslo ten uit de Nationaal Socialistische Bewe ging te treden. Dit zal er toe leiden, dat de heer De Marchant et d' Ansembourg tevens af zal treden als lid van de Eerste Kamer. Het besluit van den heer De Marchant et d'Ansembourg heeft geen verwondering te wekken aldus genoemd blad wan neer wij bedenken, dat hij reeds eerder heeft te kennen gegeven de Nationaal So cialistische, Beweging te zullen verlaten, wanneer het Episcopaat het lidmaatschap onvereenigbaar zou achten met de begin selen van de r. k.-kerk. VIJFJARIG KIND GESTIKT. Tragische ontdekking te Arnhem. Het eenige kind van een gezin aan de Johan de Wittlaan te Arnhem is op tragi sche wijze om het lever, gekomen. Het kind, een meisje van vijf jaar, was eenigs- zins verkouden, en de ouders hadden haar een doek om den hals gedaan. Des morgens werd het meisje dood in bed gevinden, het was door verstikking om het leven geko men. DIERENMISHANDELING. Te Zierikzee. De politie te Zierikzee heeft procesver baal opgemaakt tegen een man aldaar, die een hondje, waarvan hy zich wilde ont doen, van den pier in het water wierp met een veel te lichte steen om den hals. Toen het dier weer naar den wal zwom, bond de man het de voorpootjes aan elkaar en pro beerde het nog eens. Toen de hond nog niet zonk, wierp hij een zwaren keisteen op het hoofd van het arme diertje. LICHT IN DE „AMBT-HARDENBERG"- ZAAK. De ware toedracht van deze kwestie. Naar aanleiding van het bericht in „Het Volk", dat het Tweede Kamerlid, de heer Weitkamp, hangende de ontslag-aanvrage van den burgemeester van Ambt-Harden- berg, een bezoek aan den minister van bin- nenlandsche zaken heeft gebracht ten gun ste van den burgemeester, zijn broeder, waaraan de N.R.C. de opmerking vast knoopte, dat minister's pogingen tot poli tieke influenceering hebben te voorkomen door te kennen te geven, dat zij van derge lijke bezoeken verschoond wenschen te blijven, vernemen wij van bevoegde zijde, dat hier van eenige beïnvloeding geen sprake is geweest. De toedracht van de zaak was de volgen de: In het laatst var November van het vorig jaar hebben zich een wethouder en twee ingezetenen van Ambt-Hardenberg tot den minister van binnenlandsche zaken gewend met de vraag, of een gemeente-ontvanger, die geld verduisterd heeft uit de gemeente kas en de schoolkas, als ontvanger kon wor den gehandhaafd. De minister heeft hun geantwoord, dat de raad over zulk een geval moet beslissen, doch dat zulk een ontvanger naar zijn oordeel in geen geval kan worden gehand haafd. Daarop vroegen de bezoekers of dan ook de burgemeester niet moest worden ontsla gen, wanneer in de kas van den ontvanger een schuldbekentenis van 475 van den ™inu£Gefe£ W6rd gevonden, waarop de minister te kennen gaf, dat het hem wel onvoorzichtig voorkwam van een burge meester om geld te leenen van een ontvan ger. Doch dat indien de burgemeester ove rigens een respectabel man was, zulks niet tot diens ontslag behoefde te leiden. Een van deze bezoekers schijnt intus- schen, in Ambt-Hardenberg teruggekeerd, den burgemeester te hebben medegedeeld, dat hij van hooger hand een wenk zou krijgen om ontslag te vragen. Daarop heeft de burgemeester eervol ontslag gevraagd. Kort daarop ontmoette de minister het Ka merlid Weitkamp in de Tweede Kamer, Deze, die op dat tijdstip nog geheel over tuigd was van de goede trouw van zyn broeder, sprak hem over dit ontslag, waar op de minister hem verzocht hem in zyn kabinet te komen bezoeken. Bij die gele genheid heeft het Kamerlid Weitkamp niets anders gedaan dan den minister ver zocht den burgemeester te willen ontvan gen. De minister heeft den burgemeester toen, vergezeld van een anderen broeder, ontvan gen. Op de vraag, wat er eigenlijk gebeurd was, verklaarde de burgemeester eenig geld van den ontvanger te hebben geleend. De minister heeft hem erop gewezen, dat het zeer verkeerd en onvoorzichtig was van ondergeschikten geld te leenen. Later heeft de minister nog van een no tabel ingezetene uit Ambt-Hardenberg, die hem om een andere reden kwam spreken, vernomen, dat de burgemeester in de ge meente zeer gezien was. Het eenige contact, dat de minister daar na met het Kamerlid Weitkamp te dezer zake heeft gehad, bestond hierin, dat deze hem mededeelde, dat hy zijn handen van de zaak aftrok. DE TRANSFER-ONDERHANDELINGEN. Naar wij vernemen, zullen de nog te Berlijn vertoevende leden der Nederland sche delegatie inzake de transfer-onder handelingen hedenavond naar Nederland terugkeeren en kan morgen de parafeering van de nieuwe overeenkomst te 's-Graven- hage worden verwacht. GEHAKT IN BLIK. De minister van binnenlandsche zaken heeft in een circulaire aan de ge meentebesturen medegedeeld, dat hij van den minister van landbouw en vis- scherij bericht heeft ontvangen, dat thans ook de voorraad gehakt in blik is uitgeput. Deze week zullen de laatste blikken verzonden worden. Nieuwe be stellingen kunnen dus niet meer wor den aangenomen, terwijl er niet meer op gerekend kan worden, dat de reeds bestelde hoeveelheden ontvangen zul len worden. GRONINGER LANDDAGEN TE ROTTERDAM. Te Rotterdam zijn hoofdbestuur en afge vaardigden van de algemeene vereeniging „Groningen" te Rotterdam bijeengekomen tot het houden van Groninger landdagen. In de Burgerzaal van het raadhuis heeft de burgemeester, mr. P. Droogleever For- tuijn, de congressisten verwelkomd. In de Groote Kerk heeft later in den mid dag de kranslegging plaats gevonden bij het praalgraf van den in Groningen geboren zeeheld Egbert Meeuwis Kortenaer. De heer Meilis heeft in een korte rede de groote verdiensten van dezen koenen Groning- schen zeeman en van andere Groningsche zeevaarders en ontdekkingsreizigers in het licht gesteld. In hotel Coomans zijn tot besluit van de middagbijeenkomst twee referaten gehouden. Dr. P. J. van Herwer den uit Sappemeer behandelde de Gronin ger zeilvaart door den loop der eeuwen, terwijl ds. J. Douma uit Britsum uitvoerige mededeelingen heeft gedaan over de kro nieken van de abdy Bloemhof te Wittewie- rum (Fr.) De tweede dag is ingezet met besprekin gen van huishoudelyken aard. Na een ge- meenschappelijken maaltijd, vereenigde de congressisten zich in de Gemeente Biblio theek op de Nieuwe Markt, waar de heer K. ter Laan de tentoonstelling het Gronin ger Boek" heeft geopend. De voorzitter van de (Rotterdamsche) vereeniging „Gruno" de heer J. Melles, bracht vooraf dank aan de heeren dr. Koss- mann, bibliothecaris en dr. Wiersum, oud gemeente archivaris voor den van hen on dervonden steun bij de inrichting van de tentoonstelling. De heer K. ter Laan, algemeen voorzit ter van Groningen, schetste de ontwikke ling van het Groningsche dialect tot de Groningsche volkstaal in den loop van de laatste honderd jaar. Nadat de heer J. Cohen een Groningsche schets had voorgedragen, hebben de bezoe kers de handschriften en boekversieringen in oogenschouw genomen. Later in den middag is in „Bristol House" een druk bezochte receptie gehouden door het bestuur van de Rotterdamsche vereeni ging van Oud-Groningers „Gruno", welke vereeniging dertig jaar bestaat. "Rechi&iakeM. Zitting van Dinsdag 26 Mei. Een onfortuinlijke inbreker. P. M. B. had op 23 April by den vee houder D. Bakker te Bobeldijk ingebroken en zich meester gemaakt van een kastje, waarin zich geld en waardepapieren be vonden, alsmede van verschillende andere artikelen, als sigaren, een pistool met pa tronen enz. De getuige D. Bakker was op den be- wusten avond naar een feestje geweest en kwam toen hy des nachts thuis kwam, tot de ontdekking, dat een ruit was inge slagen, terwijl het kastje en andere ar tikelen waren verdwenen. De verdachte, die de diefstal bekende, voerde aan, dat hij door werkloosheid tot zyn daad was gekomen. voór'den «Ik. omstandigheden drong aan op clementie. hte, Uitspraak Vrijdagmiddag 2 uur, DE NOODLOTTIGE GRAP. Een maand hechtenis geëischt. De Almelosche rechtbank heeft den 20- jarigen chauffeur A. H. te Vroomshoop ver oordeeld tot een maand hechtenis en in trekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. H. was chauffeur van de autobus, waaruit mede door zyn toedoen bij Mariënberg eeni ge arbeiders uit de werkverschaffing zijn gesprongen, doordat hij om de inzittenden angst aan te jagen met de bus is gaan slin geren en niet heeft tegengesproken het ge roep, dat de stuurinrichting defect was. Een der personen, die uit de bus sprongen, is gedood, een ander krankzinnig geworden en een derde ernstig gewond. Tegen H. was een maand hechtenis ge- eischt en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. RELLETJES BIJ WERKVERSCHAFFING. Als verdachten inzake de mishandeling van den voorwerker H. Spies in de werk verschaffing te Deldenerbroek hebben even eens voor de Almelosche rechtbank te rechtgestaan zes personen uit Delden, die bij de uitbetaling van het loon hun grieven uitten en daarna S. zouden hebben aange vallen. De voorwerker werd ernstig ge wond en liep o.a. een messteek op. Tegen J. H. H. was een jaar, tegen E. O. 6 maanden, tegen B. Br. 4 maanden, tegen G. A. K. 2 maanden en tegen A. E. en W. H. B. vrijspraak gevorderd. De rechtbank ver oordeelde hen heden als volgt: J. H. H. en E. O. elk tot 4 maanden, B. Br. en G. A. K. ieder tot een maand gevange nisstraf, terwijl A. E. en W. H. B. werden vrijgesproken. OVERTREDING UNIFORMVERBOD. De kantonrechter te Utrecht heeft J. J. v. B., die eenigen tyd geleden met een wa gen had gereden om reclame te maken voor een bijeenkomst van de N.S.B., waar toe op den wagen het onderscheidingstee- ken van de N.S.B. in een vry groot formaat was geplaatst, wegens overtreding van het uniformverbod veroordeeld tot 1 8 boete subs. 4 dagen hechtenis. DE BRANDSTICHTING TE OSS IN 1926. Het Bosche Hof wees heden arrest in de Ossche brandstichtingszaak, waarin de 58- jarige H. L. van Erp als verdacht van uit lokking door de Bossche rechtbank tot vier jaar gevangenistraf was veroordeeld. Zooals men weet betreft het den brand op 10 Augustus 1926 te Oss, waarbij een vrouw en haar drie kinderen het leven verloren. In hooger beroep werd verdacht vrijge sproken. JUoviitciaal Tlietms i Nieuwe aardappelen. Dinsdagmorgen werden voor het eerst nieuwe aardappelen ten markt aangevoeld welke vanaf 10.9014.30 opbrachten per 100 K. G. Loonsverlaging transportarbeiders. Op uitnoodiging van de vereeniging „De Koophandel", kwamen Maandagmiddag de besturen dier vereeniging en der transport arbeiders te Broek op Langendijk, Noord - scharwoude en Warmenhuizen bijeen ten huize van den heer P. Kramer te Zuidschar- woude ter bespreking eener voorgestelde loonsverlaging in de onlangs opgezegde loon- en werkregeling, waaronder reeds jaren werd gewerk. Het kardinale punt was wel, naast enkele kleinere verlagingen, de verlaging op het balen der aardappelen. Van arbeiderszijde werd aangedrongen op intrekking der loons-verlaging, daar de verdiensten reeds zoo miniem zijn ge weest. Koophandel echter was van meening, dat toepassing van de voorgestelde verlaging moest plaats vinden, daaraan de Langendy- ker veilingen niet geconcurreerd kan wor den tegen de Streek, omreden de tarieven van het verladen daar ter plaatse veel lager zijn. Vooral doet zich dat gelden, wanneer het product gedaald is tot den minimum prijs. Waar de besturen der arbeiders-organisa ties geen vrijheid van handelen hadden, werd toegezegd zoo spoedig mogelijk met de leden te vergaderen, opdat dezen beslis sen of de voorstellen aanvaard zullen wor den. Afscheid hoofdonderwijzer v. d. Graaff. Wegens vertrek op 1 Juni a.s. naar een der openbare lagere scholen te Schie dam werd Dinsdagmiddag 4 uur officieel afscheid genomen. Uitgenoodigd waren daartoe alle leden met hun echtgenoote van Belang der Jeugd, terwijl wegens ontstentenis van den burgemeester het gemeentebestuur vertegenwoordigd was door de wethou ders en den secretaris. De heer P. v. d. Molen, voorzitter van B. d. J., riep allen een hartelijk welkom toe en schetste de moeilijkheden die heb ben plaats gevonden op onderwijsgebied, zoo ook nu weer door het vertrek van het hoofd der school. De wensch werd uitge sproken dat meester in zijn nieuwe woon plaats het onderwijs nog met pleizier mag dienen. Onder leiding van den heer van Eeten werd hierna door de kinderen een af scheidsliedje gezongen en bloemen aan geboden, terwijl tevens namens de kinde ren een haard-fauteuil werd aangeboden. Wethouder Ooijevaar prees de goede verstandhouding, welke er steeds geweest was tusschen het gemeentebestuur en hoopte dat een aangename herinnering meegenomen mocht worden van onze gemeente. Ds. de Jong bracht dank voor het goede onderwijs dat gegeven was en wees ver der op de prettige samenwerking. De voorzitter der Ouder-commissie sprak in denzelfden geest, terwijl de heer Kaas, adm. van Belang der Jeugd, dank Weedbeddd naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 27 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 28 Mei: Matige noordwest, tot noord, wind; be trokken tot-zwaar bewolkt; waarschijnlijk eenige regen en iets koeler. Buitenlandsch weeroverzicht. Koel weer; vrij groote regcnkansen. De depressie in Scandinavië heeft zich tot in noord-Duitschland uitgebreid en de hoogedrukking by IJsland nam toe en breidde zich over de Britsche eilanden uit. Aangezien de dalingen in Scandinavië nog aanhouden is daardoor de toestand veel ongunstiger geworden In Scandinavië is in het westen de temperatuur reeds merkbaar gedaald, in Abisko zelfs tot onder het vriespunt en er valt daar sneeuw. In Noor wegen waaien krachtige noordelyke win den. Zuid-Zweden en het verdere Oostzee gebied hebben nog hooge temperaturen. In Schotland en Ierland is de temperatuur ook gedaald. In Oostenrijk, oost-Duitschland en hier en daar in Frankrijk is by onweer vry veel regen gevallen. Oost-Frankrijk en zuid-Duitschland hebben nog fraai weer met zwakken wind. Aangezien de noordelyke winden in kracht zullen toenemen is hier te lande verdere afkoeling te wachten, waarbij ook regen kan vallen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.35 uur tot 4.22 uur licht op. bracht voor de leiding die steeds gegeven werd in het bestuur. De heer Keizer, voorz. van Volksonder wijs, sprak als zoodanig enkele hartelijke woorden van waardeering. De heer v. d. Graaff bracht allen har telijk dank voor het gesprokene, waarna docr velen van de gelegenheid gebruik werd gemaakt den scheidende de hand te drukken. Jubileum. - - -- tr -. De muziekvereeniging „Aurora" bestaat 45 jaar en is nog steeds krachtig en gezond, dank zij de uitstekende leiding. De ver eeniging heeft nog altijd denzelfden Voor zitter n.1. de heer C. Bos Lzn. De viering is gesteld op 9 Augustus a.s., met uitgebreide feestelijkheden op het sportterrein. Geslaagd. Bij het op 9 Mei j.1. te 's-Gravenhage gehouden examen slaagde de heer Chr. Nonnekes te Barsingerhom voor het di- plima Esperanto B. Stad en O RAADSVERGADERING. Voorstel omtrent Victoriebad. De gemeenteraad van Alkmaar vergadert op Vrijdag 29 Mei a.s., nam. acht uur. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. MededeelingeA. 2. Voorstel omtrent de exploitatie van het Victoriebad. ARBEIDSONGEVAL. In den loop van hedenochtend heeft de bekende „Alkmaar"-midvoor Kranenburg, die werkzaam is in de fabriek van de Alkm. Ijzergieterij door een ongelukkige samenloop van omstandigheid een zware plaat ijzer op zijn linkervoet gekregen. Het bleek reeds dadelijk, dat hier medi sche hulp noodig was, derhalve is K. naar het Centraal ziekenhuis alhier vwvoerd. Na onderzoek bleek, dat er sprake is van een kneuzing, zoodat de patiënt, na verbonden te zijn, weer huiswaarts kon gaan. Voorloopig zal er echter niet ge voetbald kunnen worden. VAN DE RIJDENDE AUTO GESPRONGEN. Gistermiddag vond op den Westdyk een ongeval plaats, dat nog goed is afgeloopen. Een 9-jarig jongetje sprong ter hoogte van zyn aldaar staande woning van een met ta melijk groote snelheid rijdende melkauto. Hy kwam daardoor met zijn hoofd op den weg terecht, met het gevolg dat hy bloe dend werd verwond. De politie en de ge neeskundige dienst waren spoedig ter plaat se. De verwonding bleek niet van ernstigen aard te zijn. De jongen was zonder mede weten van den chauffeur op de auto ge klommen. GESLAAGD. Bij het te 9 Mei te Den Haag gehouden Esperanto-examen slaagde onze stadgenoot, de heer J. Mandemaker voor het diploma B. HET TYPHUSGEVAL TE KOEDIJK. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen heeft een onderzoek uitgewezen dat het slootwater te Koedijk geen typhusbacillen bevat. Dit onderzoek was ingesteld naar aanleiding van een typhusgeval te Koedijk.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2