.Agenda De Lange De Moraaz yieoomdaal 'flieuws ZUIDSCHARWOUDE JCeck éi School Bankiers te Alkmaar sinds 1805 £achtuaact £aatste AecicfUm Slad en Omgeving. WeetAedcht Rechtszaken Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van hall 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Het geheim van Evelyn Prentice (rom.); hoofdrollen William Powell en Myrna Loy. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Schenders der wet (spannend); hoofdrol George O'Brien. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Samson (dram.); hoofdrol Harry Baur. Toe gang boven 18 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Vrou- wenbad (rom.); hoofdrollen Simone Simon, Jean Pierre Humont en Frangaise Rosay. Toegang boven 18 jaar. groepen eenige personen arresteeren, zoo dat er gisteren in totaal zeven personen in verzekerde bewaring waren, en niet, zooals eerst gemeld, negen. Van deze zeven, die niet alle tot dezelfde groep behoorden, en elkaar ook niet alle kenden is inmiddels de ambtenaar van justi tie weer op vrije voeten gesteld. Men verzekerde ons intusschen, dat het politie-onderzoek ook naar het buitenland gaat, waar eenige Nederlanders vertoeven, die, toen zij nog in ons land woonden, zich mede aan het onderhavige misdrijf hebben schuldig gemaakt. Mr. Fruin legt bekentenis af. In verband met de omstandigheid, dat mr. Fruin door de justitie op vrije voeten is gesteld en mr. Ries in bewaring is ge houden, vernemen wij, dat zulks hier aan zou zijn toe te schrijven, dat mr. Fruin een volledige bekentenis zou heb ben afgelegd, terwijl mr. R. tegenover de justitie ontkend zou hebben, zich aan de feiten, waarvan hij verdacht wordt, schuldig gemaakt te hebben. De leiding der generale thesaurie. In verband met de schorsing van mr. Ries als thesaurier-generaal is de generale the saurie in afwachting van nader te nemen maatregelen geplaatst onder rechtstreeksch toezicht van den secretaris-generaal, terwijl de afdeelingen algemeene zaken en finan- ciëele zaken, waarin de generale thesaurie sinds 1 Januari is gesplitst, onder leiding van de tegenwoordige afdeeiingschefs blijven staan. Waterleidingbuis gesprongen. Aan het Noordeinde van de gemeente is Woensdagmiddag te plm. half vijf de hoofdbuis van de waterleiding gesprongen, zoodat met vrij veel kracht het water over de straat spoelde, zelfs zoo erg, dat de stee- nen er los in begonnen te liggen. Men stel de zich spoedig in verbinding met het P.W. N., waarna te ongeveer zes uur een paar monteurs kwamen, die de waterleiding af sloten, met gevolg, dat vele huismoeders, (die oude tijd hadden in het bijzonder) wer den gedupeerd, want water voor de koffie konden zij niet meer krijgen. Er was ech ter niets aan te doen. Met bekwamen spoed werd het werk aangevangen, maar toch duurde het tot vrij laat in den avond voor alles weer in orde was. Zooals begrij pelijk is, trok een en ander veel belang stelling. U dacht knmart, dat nog bast vóór dia andara auto hat kruispunt kon passaaran I Maar langs den weg moet a dat niet „dan ken", u moet 't zakar wetanl LANDDAG LEGER DES HEILS. Men verzoekt ons opname van het vol gende: Op den Tweeden Pinksterdag a.s., Maan dag 1 Juni, zal vanwege het Leger des Heils (Stichter: William Booth) een Land dag worden gehouden op het welgelegen landgoed „Rooswijk" te Beverwijk. De Amsterdamsche korpsen, van vanuit Alkmaar, Bussum, Haarlem, Hilversum, ÏJmuiden en Zaandam, vijftien in getal, zullen hieraan deelnemen. De salonboot van de Alkmaar Packet zal de deelnemers van Amsterdam en omstreken vervoeren, vertrek des morgens om 8.40 uur vanaf de de Ruyterkade, steiger 12. De eerste samenkomst vangt aan des mor gens om tien uur, waarna om half twee een marsch zal worden gehouden door Bever wijk, met muziek. Daarna wordt om half drie een muziek- en zangfeest gehouden, en om 5.30 uur de laatste samenkomst. De lei der dezer samenkomsten is brigadier J. van Loo. Iedereen kan deelnemen aan deze boottocht en inlichtingen zijn te verkrijgen bij alle Leger des Heils-korpsen voornoemd. WIJK AAN ZEE. Ingebruikneming kerkgebouw Ger. kerk. Te Wijk aan Zee is Woensdagavond de nieuwe badgastenkerk der gereformeerde gemeente aan den Julianaweg in gebruik genomen. Ds. Hagen te Delft sprak daartoe het officieele openingswoord uit, terwijl nog andere sprekers, w.o. mr. Scholtens, burge meester van Groot-Beverwijk, het woord voerden. Het gebouw bevat plaats voor ongeveer 300 personen en is gesticht voor rekening van de Stichting „Gereformeerde badgasten- kerk" te Wijk aan Zee. Op zeer aannemelijke voorwaarden ver kreeg de stichting aan den Julianaweg voor den bouw de beschikking over den daarvoor benoodigden grond van jhr. J. W. G. Boreel van Hogelanden. Overtollige luxe is vermeden maar wel is gezorgd voor lucht en licht. Nog zij gemeld, dat het bestuur beslag wist te leggen op de eenige klok, welke bij den brand van den Wijnhuistoren te Zutfen is gespaard gebleven. De klok dateert uit 1644. Dezer dagen werd van een onbekenden gever 3000 ontvangen als bijdrage in de bouwkosten der kerk. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Nachtegaal" is op de uitreis te Ban- doeng aangekomen. De Lijster (thuisreis) is te Athene aange komen. De Rietvink (uitreis) is te Saloniki aan gekomen. VERTREK VAN DE J. A. V. A. NAAR SCHIPHOL. Vanmorgen is met eenig ceremonieel de J. A. V. A. (jachtvliegtuigen-afdeeling) van Soesterberg naar Amsterdam vertrok ken. Om kwart over tien had de lucht- vaartafdeeling onder commando van ma joor Verheyst zich opgesteld in het front voor de bureaux. De beide compagnieën stonden onder leiding van luitenant Lar mers en luitenant van Dorst, de J. A. V. A. onder leiding van kapitein van Weerden Poelman. Bij de nieuw ingedeelde officieren had den zich gevoegd de kolonel van den ge- neralen staf, commandant van de lucht- vaart-afdeeling, Best. Om half elf kwam de inspecteur van de luchtvaart-afdeeling generaal-majoor Raaymakers, vergezeld van zijn adjudant Zeegers ter inspectie van de opgestelde troepen op het terrein. De generaal sprak de vertrekkende troepen toe en wees er op, dat hierbij ge volg was gegeven aan het besluit van het legerbestuur om de luchtvaartafdeeling over verschillende garnizoens te versprei den. Met dit feit wenschte de generaal den kapitein van Weerden Poelman geluk, daar de J. A. V. A. nu meer zelfstandig kwam te staan. De officieren, onder-offi cieren en manschappen van de J. A. V. A. zullen echter wel met eenigen weemoed terug denken aan hun oude garnizoen te Soesterberg, doch spr. is ervan overtuigd, dat zij in Amsterdam den naam en faam van de J. A. V. A. zoo mogelijk nog zullen verbeteren. Voorts verwachtte de generaal, dat allen, hoog en laag, oud en jong hun taak zullen vervullen onder de leuze: ,;leve de koningin". Door alle militairen werd deze leuze driemaal herhaald. Hierna had een défilé plaats. Om kwart voor twaalf vertrok het es- cader, bestaande uit 13 vliegtuigen in een formatie van twee maal vijf en een maal drie vliegers. Na eenige ronden boven het vliegveld zetten zij koers naar Amster dam. DE „SCHELDEMUSCH" VAN DEN HEER SLOT. Voor de vertegenwoordigers van de pers heefe de constructeur van de „Schelde- musch" de heer Slot, gistermiddag op Schiphol zijn merkwaardig sportvliegtuigje, dat hij gebouwd heeft bij de afdeeling vliegtuigbouw van de Kon. Mij. „De Schel de", nogmaals voorgevlogen en gedemon streerd, waartoe het toestel in staat is. In de eerste plaats toonde hij de buiten gewone bestuurbaarheid van de „Schelde- musch" tijdens het taxiën op den grond en vervolgens maakte hij bij gedeeltelijken zijwind een start, waarin hij de machine snel omhoog trok om er toen allerlei capriolen mee uit te halen. Zooals wij reeds eerder hadden gezien, bleken ook nu weer de uitmuntende vliegeigenschappen van de machine en de groote stabiliteit, die het mogelijk maakt, zelfs met sterk bijgedros- selden motor en een vliegsnelheid van slechts 60 kilometer per uur nog scherpe bochten te draaien. Dit groote zij-even wicht handley-pageslots op de vleugels, die auto- wordt o.a. bevorderd door de toepassing van matisch openvallen, wanneer het toestel wordt overtrokken en die het daardoor ont stane effect neutraliseeren, doordat zij den luchtstroom over de vleugels heen lijden. Het stuurwieltje onder den neus van het toestel, dat meestuurt met het wendings roer, voorkomt, dat het toestel bij een ver keerde landing over den kop zou slaan en maakt daardoor het landen aanzienlijk ge makkelijker dan met het gewone type sport- vliegtuig. Zelfs wanneer de machine voor het neerkomen niet behoorlijk werd afge vangen of de snelheid eigenlijk te groot was de landingssnelheid van de „Schel- demusch" behoeft niet meer te bedragen dan 45 K.M. per uur kwam het vlieg tuigje nog goed neer. Als men weet, dat twee derde van den'lestijd voor het leeren besturen van sportvliegtuigen gebruikt moet worden voor het beoefenen van lan dingen, begrijpt men, dat het vereenvoudi gen van de landingsmanoeuvre voor de Van groote beteekenis is. Met P/aga-,m°tor, die slechts weinig minder dan de helft van den totalen priis van het vliegtuigje kost, heeft de heer Slot met tegenwind een snelheid van 110 KM per uur weten te bereiken. De aanloop van het vliegtuig voor den start is circa 100 meter, de uitloop 120 meter, de stijgsnelheid bedraagt 2.5 meter per seconde. De achter de cockpit geplaatste motor en schroef blijkt volgens den constructeur een grooter nuttig effect te hebben dan bij normale plaatsing het geval zou zijn, aok al doordat thans, aangezien de staart slechts met bui zen bevestigd is, Me stuurvlakken direct door den luchtstroom van de schroef wor den aangeblazen. De bekende instructeur van de nationale luchtvaartschool den heer Crantz, die giste ren met de „Scheldemusch" gevlogen heeft, verklaarde, dat hy over de eigenschappen van het toestel uiterst voldaan was en het een prachtige goedkoope machine vond voor sportvliegers om hun vliegvaardigheid te onderhouden. Indien het nieuwe type machine tegen den prijs van 2500.er bij het publiek in gaat, zal dit Nederlandsche product een Nederlandsche industrie een mooie werkge legenheid geven. (Ongecorrigeerd.) TWEEDE KAMER. De weercorpsen. Aan de orde is heden het wetsontwerp, houdende voorziening omtrent weercorpsen. De heer Duymaeer van Twist (a.-r.) is voorstander van dit wetsontwerp, evenals spr. het uniform verbod toejuicht. Spr. vraagt, of de regeering voldoende weet, wat er te dezer zake omgaat, en of machtsvor ming voldoende wordt tegengegaan. De regëering acht geen onmiddellijk gevaar aanwezig. Doch zonder de S.A. en de S.S. zouden de nat.-socialisten in Duitschland nooit zoover zijn gekomen als nu. Zijn in ons land nog niet alle vrijcorpsen geliqui deerd? De heer Tilanus (c.-h.) zegt, dat we staan tegenover oeroude instincten, weleer weg- geregeerd, thans herlevend. Het buitenland leert dat we met weercorpsen en uniformen voorzichtig moeten zijn. Spr. acht dit wets ontwerp noodig. Reeds van de invoering is invloed ten goede uitgegaan. Overigens hecht spr. meer aan terugkeer van gezonde denkbeelden dan aan toepassing dezer wet. De heer Albarda (s.-d.) zegt, dat het ont werp de instemming zijner fractie heeft. Echter is het wel wat laat ingediend. MINISTER VAN LIDTH DE JEUDE'S BEZOEK AAN DUITSCHLAND. Het bezoek, door jhr. ir. van Lidth de Jeude, minister van waterstaat, vergezeld van den hoofdingenieur-directeur der we genverbetering dr. ir. Wentholt, kortelings aan Duitschland gebracht, heeft aanleiding gegeven tot commentaar in de pers, waar uit blijkt dat èr misverstand heerscht om trent de beteekenis van deze reis. Deze ge schiedde op uitnoodiging van den General- inspektor für das Deutsche Strassenwesen dr. ir. Todt en beoogdennen Nederlandschen autoriteiten de gelegenheid te bieden zich van de vorderingen der techniek op het ge bied van autowegenaanleg in Duitschland op de hoogte te stellen, waarvoor de auto wegen Keulen-Dusseldorf en Frankfort- Mannheim werden bezichtigd. Het gold dus een bezoek in den geest van dat, hetwelk kort geleden aan Parijs werd gebracht ter bestudeering van de koppelleidingen van electrische centrales. De bijwoning van de opening van den autoweg Keulen-Dusseldorf, waarvan vooraf niet eens bekend was, dat deze door minis ter Göbbels zou geschieden, vormde dan ook uiteraard niet het doel van de reis. In tegenspraak met hetgeen vermeld is kan worden meegedeeld, dat de minister, zooals trouwens vanzelf spreekt, geen en kele redevoering heeft gehouden en even min is toegesproken. Waardeerende uitlatingen van den minis ter over het werk en over den geestdrift waarmede dit verricht werd, moeten uiter aard beschouwd worden in het kader van een louter technische excursie. EEN WAPENZENDING DIE NIEMAND WENSCHT. Het Britsche stoomschip „Santa Maria" zwalkt de laatste paar maanden rond met een lading, welke, naar het schijnt, nie mand wenscht. De lading bestaat uit geweren, hand granaten, brandbommen en munitie, zoo mede een drietal in Duitschland vervaar digde vliegtuigen, en was bestemd voor Abessinië. Men verklaart, dat de wapens uit Fin land afkomstig zijn, doch om een of an dere reden niet naar dat land kunnen worden teruggezonden. Het schip bevond zich te Gibraltar, toen Addis Abeba werd bezet. Te Tanrzjer werd de zending toen ge lost, maar de autoriteiten gaven bevel, dat de gevaarlijke last weer aan boord moest worden gebracht. De „Santa-Maria" behoort thuis te New-Castle. Het schip zou gisteravond van Guernsey (een der Normandische eilanden, Br.) naar Londen vertrekken. ZEVEN MILLIOEN CHINEEZEN DEN HONGERDOOD NABIJ. In de provincie Anh Wei, welke niet veel grooter is dan Griekenland, zijn zeven millioen menschen den hongerdood nabij tengevolge van een ernstigen hongersnood, welke door periodieke droogte is veroor zaakt. Velen hunner leven van boombladen, boomschors en zaad. Talloozen hebben hun huisraad verkocht om geld te krijgen voor voedsel. systeem van werkverschaffing ingevoerd volgens hetwelk de slachtoffers vin den hongersnood werk krijgen, waarvoor 2j met tarwe worden betaald. Mr. H. P. M. KRAAKMAN, t Op 70-jarigen leeftijd is hier ter stede overleden de heer mr. H. P. M. Kraak man, advocaat en procureur alhier. Mr. Kraakman was een zoon van den bekenden advocaat mr. J. P. Kraakman. Hij studeerde te Leiden en promoveerde op 31 Januari 1893 op een proefschrift getiteld: „Boedelscheiding en daartoe on- willigen". Op 6 April van dat jaar werd hij hier als advocaat beëedigd. Hij associ eerde zich eerst met zijn vader en sedert 26 jaar met mr. Leesberg. De overledene was bijna 40 jaar regent van de Pius-stichting, hij was kerkmees ter van de St. Jozef kerk en lid van den Raad van Beroep der bijzondere scholen in het dekenaat Hoorn. Als voorzitter van de kath.-soc. actie is hij 28 jaar geleden oprichter van het ka tholieke orgaan „Ons Blad" geweest. Op de Rechtbank herdacht. Heden werd vóór den aanvang der openbare terechtzitting van de Arrondis sementsrechtbank alhier het overlijden herdacht van mr. H. P. M. Kraakman, ad vocaat en procureur en lid van den Raad van Toezicht en discipline hier ter stede. De president der rechtbank herdacht den overledene en schetste hem als een ijverig, kundig en nauwgezet jurist, die nog tot in zijn laatste levensdagen toonde zijn beroep met ambitie te vervullen. De president besloot met eenige woor den van medegevoel tegenover de familie van den overledene, zoowel als ten op zichte van de balie met dit gevoelig ver lies. Daarbij sloot zich aan mr. W. C. Bos man, als deken der orde van advocaten, die de gevoelens der balie vertolkte en den president namens de balie dankte voor het ten aanzien van den overledene ge sprokene. HET VERKEER. Veilig verkeer! Dat is de leuze van den tegenwoordigen tijd. Maar ondanks alle propaganda voor het veilig verkeer, on danks alle waarschuwingen, ondanks alle „lessen", is het veilig verkeer nog ver te zoeken. Want de wielrijders storen zich vrijwel niet aan de verkeers-voorschriften. De Alkmaarsche verkeerspolitie heeft vandaag t. o. v. het veilig verkeer weer 'n poging gedaan, om iederen weggebruiker in de gelegenheid te stellen, de verkeers borden en -teekens te leeren. Zij heeft op groote schaal de bekende A. N. W. B. brochures uitgereikt aan automobilisten, wielrijders en voetgangers. Het zijn keurige boekjes, waarin de bor den in de werkelijke kleuren gedrukt zijn, zoodat het „leeren" nu wel heel gemakke lijk gemaakt wordt. Moge deze actie er toe bijdragen, dat wij binnen zeer korten tijd werkelijk „veilig verkeer" hebben! HET GEBEURDE BIJ DE WERKVERSCHAFFING IN DE WIERINGERMEER. Het Tweede-Kamerlid de heer Sneevliet (R.S.A.P.) heeft aan den minister van sociale zaken vragen gesteld naar aanlei ding van het gebeurde bij de werkver schaffing in de Wieringermeer, in 't bij zonder ten opzichte van de uit Hoorn af komstige stakers. Hij vraagt o.m. of de mi nister bereid is, ten opzichte van de in Hoorn getroffen maatregelen stappen te ondernemen, die langere benadeeling der bedoelde arbeiders uitsluiten en of de minister niet van meening is, dat het, ge let op de bijzondere verhoudingen, die voor werk in de werkverschaffingen gel den, ontoelaatbaar moet worden ge acht, dat plaatselijke autoriteiten na het beëindigen van een voorgekomen conflict op willekeurige wijze uitzonderingsmaat regelen treffen, die de reeds uiterst zwakke economische positie van de gesteunde werklooze arbeiders aanmerkelijk en voor onbepaalden ty'd verslechteren. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de volgende faillisse menten: le. N.V. Bouw- en Administratie-Maat schappij „Jaans", gevestigd en kantoor houdend te Castricum. Rechter-commis- saris mr. Ledeboer, curator mr. De Lange. 2e. C. Brouwer te Bergen. Rechter-com- missaris mr. Krabbe, curator mr. Prins. UITKEERINGSLIJSTEN GEDEPONEERD. Op de griffie der Arrondissements rechtbank zijn de uitdeelingslijsten gede poneerd in de faillissementen van: le. J. Philippo, kruidenier en venter te Heiloo (thans in België). De uitkeering is nihil. 2e. van A. Koomen, landbouwer en kapper te Onderdijk, gemeente Wervers- hoof. DE „KARPERTON" GEREORGANISEERD. Men schrijft ons: Wie zou meenen, dat de Karperton, het natuurbad aan den Groenen weg in de Bergermeer, zooals door sommigen wordt beweerd, aan verval van krachten zou ly'den, omdat het tot heden nog weinig van zich liet hooren, vergist zich! Na het vertrek van den vorigen pachter bleek, wilde het vroeger devies: „gezellig, intiem, maar zonder excessen" weer den boventoon voeren, een grondige reorgani satie noodig. Aanvankelijk onder persoon lijke leiding van den directeur-eigenaar, den heer Judell, werden verschillende plannen voor het komende seizoen in el kaar gezet en de richtlijnen, waarnaar de exploitatie voortaan zal geschieden, be paald. De vitaliteit waarmede de heer Ju dell op zijn vergevordenden leeftijd nog naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 28 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,6 m.M. te Blacksod. Laagste barometerstand 746,6 m.M. te Helsingfors. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 29 Mei: Matige tot zwakke noord, tot west., wel licht nog verder krimpende wind; gedeelte lijk bewolkt; weinig of geen regen; kans op nachtvorst; iets warmer overdag. Buitenlandsch Weeroveraicht Kans op nachtvorst; overdag iets warmer. Over Scandinavië blijft de luchtdruk laag, de kern van de depressie bevindt zich thans over zuid-Finland en de Baltische staten. De hoogedruk houdt stand over de Britsche eilanden, hij nam over IJsland vrij sterk in beteekenis af, zelfs heeft zich tusschen IJs land en de Noorsche kust een nieuwe kern gevormd. Onder invloed van de noordelijke luchtstroomen koelde bijna het geheele waarnemingsgebied af. Plaatselijk was de de temperatuursdaling zeer aanzienlijk. Slechts over IJsland is de temperatuur ge stegen. De koude-inval, welke weer van het IJsheiligen type is, veroorzaakte bij het ver dringen van de warme lucht hier en daar onweer, terwijl te Stockholm en Breslau 18 m.M. regen werd afgetapt. In onze omgeving en zuid-Scandinavië wakkerde de wind tot krachtig aan, in het overige gebied is hij meest matig, als gevolg van de daling aan de noordzijde van het hoogedrukgebied zal de wind ten onzent gaan krimpen. De bewolking neemt waar schijnlijk af, waardoor de kans op nacht vorst betrekkelijk groot is. Overdag zal een kleine stijging in de temperatuur worden verwacht LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.36 uur tot 4.20 uur licht op. aan de vele en zware voorbereidingen deel nam, mag inderdad respect inboezemen. Thans echter nu de zaak loopt, heeft de heer Judell gemeend zich uit de dagelijk- sche leiding geheel te moeten terugtrek ken; hij heeft deze overgedragen aan zijn 3 medewerkers, eik voor zich deskundigen op hun terrein. Aan het bad is verbonden een eersteklasse zwemonderwijzer, met M.O. bevoegdheid voor lichamelijke op voeding. Inderdaad, géén verval van krachten heeft de Karperton, hij is in blakenden welstand en zal niets onbe proefd laten zijn gasten tegelijk tot zijn vrienden te maken. MET HET BEEN BEKNELD GERAAKT. Bij het vervoer van een wagen turf uit Mij zen had de heer P. Ton uit Scher- merhorn op het smalle dijkje, met het voorbijrijden van een voertuig, het onge luk met zijn been tusschen den wagen be kneld te raken, waardoor dit werd gebro ken. Na voorloopig te zijn verbonden, werd de heer Ton naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. CONCERT IN DEN STEDELIJKEN MUZIEKTUIN. Maandag 2e Pinksterdag 's morgens van 8 tot 10 uur zal de muziekvereeniging Alcmaria-Victrix, v.h. Sted. Muziekcorps, haar traditioneele Pinkstermorgenconcert houden, f Wegens ziekte van haar directeur, den heer v. d. Laan, zal dit concert o. L v. den heer G. Hekket staan. Programma. 1. Flying Eagle H. L. Blankenburg. 2. Lustspiel Ouverture Keler Bels. 3. Rachel (Grande Valse) L. Langlois. 4. Dans la Foret (Suite Agreste) Z. Bajus. a. Réveil de la Nature. b. Hymne d'Allégresse. c. Dilingence sous bois. d. Bücherons et Chartonniers. Pauze. 5. Heinzelmannekens Wachtparade K. Noack. 6. Piqué Dame Ouverture Fr. v. Suppé. 7. Guillaumme Telle (Fantaisle) Rossini Arr. Martin. 8. Marschpotpourrie Arr. Andr. J. Maas. 9. Finale. r VALSCHE RIJWIELPLAATJES VERKOCHT. Vrijgesproken. Veertien dagen geleden heeft de Haar- lemsche rechtbank behandeld de zaak te gen den 33-jarigen fotograaf D. van W. uit ÏJmuiden, die het vorige jaar aan ver schillende personen valsche rijwielplaat jes had verkocht. De koopers, die als getuigen waren ge hoord verklaarden, dat verdachte hun medegedeeld had, dat de plaatsjes valsch waren. Het O. M. had een jaar en drie maan den gevangenisstraf geëischt. De verdediger, mr. P. van 't Hoff Stolk, had ontslag van rechtsvervolging subs. vrijspraak gepleit, omdat, volgens art. 220

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2