£andr en J-uuiêoum Spoct Staatsloten} steunvergoeding erwten. Een zomerjurk Cr<«i»-ptiblicgtie, De Nederlandsche Akkerbouwcentrale meukt bekend, dat de steunvergoeding voor groene ecwten en schokkererwten, gedena tureerd in het tijdvak van 10 Mei tot en met lfi Mei 1936 voor de kwaliteitsklassen C en P respectievelijk 3.70 en 3.20 per 100 K.Q. ral bedragen. Voor erwten van kwaliteitsklasse B, wel- ke worden gedenatureerd door hen, met wie een z-g-n. B-contract was afgesloten en wel- .ko behooi en tot de hoeveelheid ten aanzien waarvan bedoeld contract is geannuleerd, wordt, voorzoover zij zijn gedenatureerd in genoemd tijdvak een denaturatievergoeding van f 4.20 per 100 K.G. gegeven. 's-Gravenhage, 27 Mei 1936. FELLE UITSLAANDE BRAND. Lastig blusschingswerk voor de Amsterdamsche brandweer. Een felle uitslaande brand heeft vonmor- gen een oud huis in de Eerste Passeerder- dwarsstraat bij de Looiersgracht te Amster dam grootendeels in de asch gelegd. Toen het eerste materiaal van de telefo nisch gewaarschuwde brandweer ter plaatse was, sloegen uit de eerste verdieping van het huis, dat, evenals het daarnaast gelegen perceel, reeds geruimen tijd leeg staat, de vlammen tot aan den kap toe fel naar bui ten uit, zoodat de bevelvoerder het noodig oordeelde, versterking van het materiaal te requireeren. Deze was spoedig gearriveerd, terwijl als gevolg van het tweede alarm hobfdbrandmeester Hartdorff zich naar de plaats van den brand begaf en de leiding van het blusschingswerk op zich nam. Ofschoon het vuur hoog zat bleek het on mogelijk van den ladderwagen gebruik te maken, aangezien, ware de ladder in de smalle straat uitgeschoven, deze zeker door de ver uitslaande vlammen zou zijn aange tast. Er werden derhalve via de straat drie slangen naar binnen geleid. Toen het eenmaal zoo ver was, was de strijd vrij spoedig beslist, hetgeen niet weg nam dat het vuur eerst de overwinning aan het natte element liet, toen het bovengedeel te geheel, was uitgebrand. Het gelijkstraat- sche gedeelte had alleen waterschade opge- ïoopen. Na de eigenlijke blussching werd op het dak en in het inwendige van het reeds door het vuur deerlijk aangetaste huis door de brandweer nog een nieuwe ravage aan gericht, aangezien groote stukken smeulend houtwerk, w.o. de omlijsting van het dak raam met bijlen aan stukken gehakt en om laag geworpen werden. Omtrent de oorzaak staat niets vast. Wel was het bekend, dat zoowel in het ver brande als het aangrenzende perceel, welke feeïden het eigendom zijn van een pharma- ceutische fabriek, zwervers geregeld een toe vlucht. zochten, terwijl des daags opgescho ten jongens zich er nu en dan ophielden om eeq kaartje te leggen. Dat er bij dit alles met brandende sigaretten en lucifers wel eens onvoorzichtig zal zijn omgegaan, mag voor de hand liggend geacht worden. ■ilB "i DOODELIJKE AANRIJDING. Gistermiddag is het vierjarige dochtertje uit het gezin Vriens te Haarle-Nassau, dat ploseling van achter het huis den weg op liep, gegrepen door een vrachtauto van den wegenbouw. Het kind werd opgenomen met twee gebroken beenen en een zware her senschudding en is.na eenige oogenblikken overleden. Het ongeluk gebeurde op Bel gisch grondgebied. lts •f MR. DR. G. VAN DEN BERGU HOOGLEERAAR. De gemeenteraad van Amsterdam be noemde gisteravond tot gewoon hoogleeraar in het staatsrecht en in het administratief récht van Nederland mr. dr. G. van den Bergh, nummer 2 van de voordracht, met 26 stemmen, terwijl nummer 1 van de voor dracht, prof. dr. C. W. van der Pot, hoog leeraar te Groningen, 16 stemmen kreeg. KONINGIN EN PRINSES JULIANA TE BUSSUM. H.M. de Koningin en H.K.H. prinses Juliana zijn gistermiddag met den trein, die te 17.12 van het Centraal Station te Am sterdam vertrok, en waarin het koninklijk rijtuig was gehaakt, te 17.32 aan het station tè Bussum aangekomen, van waar zy met klein gevolg in drie hófauto's via Laren en Baam naar het Loo zijn gereden. De vorstelijke personen werden langs den weg hartelijk en langdurig toegejuicht Aan het station had zich een groote menigte ver zameld, die het Wilhelmus aanhief. EEN BLINDE STENOGRAFEERT Succesvolle demonstratie. Onlangs wist mej. Bel te Schiedam, doch ter van den bekenden predikant aldaar, tij- deps een openbaar examen te 's-Gravenha ge het gewone diploma „kantoorstenograaf" te behalen in korteren tijd dan „ziende" leerlingen hiervoor in den regel noodig hebben. De redactie van het maandblad „Kantoor- arbeid" richtte een oproep tot haar abon nees, teneinde haar een eigen braillemachi ne te verschaffen, voor welk sympathiek idee de lezers en lezeressen van dit maand blad uit het geheele land hun gaven offer den. Gisteren had te 's-Gravenhage voor een kleinen kring van genoodigden de aanbie ding plaats. In een korte toespraak wees de beer C. H. Boer, hoofdredacteur van „Kan toor-arbeid", op de buitengewone moeilijk heden, die een blinde op haar weg vindt, voordat zij tot zulk een resultaat kan ko men. Namens de redactie en abonnee's van het tijdschrift bood spr. daarop de nieuwste vin ding der Duitsche techniek aan, een heel klein machienetje van ongeveer 20 x 10 x 5 centimeter, dat naar hij hoopte ertoe zou bijdragen haar levenspad te vergemakke lijken. Nadat de heer N. L. A. Orth namens de comrnissie, die haar destijds geëxamineerd heeft, hieraan eenige woorden van hulde had toegevoegd, bedankte dominee de Bel in hartelijke woorden voor het'geschenk, dat als blijk van appreciatie zijn dochter stimu leerde in haar zelfvertrouwen den achter stand bij haar meer bevoorrechte collega's zooveel mogelijk in te halen. Hierna gaf het blinde meisje een de monstratie, waarbij duidelijk naar voren kwam, dat hier van een „stenografeerma- chine geen sprake is. Met behulp van de zes toetsen der braillemachine worden, op een door haar leermeester, den heer J. D. P. Zetteler, vernuftig gevonden wijze, pun- tencombinaties gevormd, die de stenografi sche teekens vervangen moeten. Het eigenlijke stenografeeren geschiedt door het verkort weergeven van woorden en zinnen, geheel volgens het verkortings stelsel van het systeem Pont. een bleeke huiskleur, dat past niet bij elkaar. AMILDA-zonnebruincrême doet Uw huiskleur apbedig wijkep. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. ATTRACTIE ZOMERPOSTZEGEL. Het Comité voor de Zomerpostzegels (wel ke bijzondere zegels worden uitgegeven ten behoeve van noodlijdende kunstenaars en hulpbehoevende t.b.c.-lijders) heeft aan het koopen dezer bijzondere postzegels een aller aardigste verrassing verbonden. Ieder; die een briefkaart, gefrankeerd met drie zomer postzegels van 6 ct. (thans 10 ct.) inzendt aan het Landelijk Comité (adres Overtoom 187, Amsterdam-W), ontvangt een keurig uitgevoerd en door den A. N. W. B. samen gesteld zakatlasje cadeau. Men kan mplaats van een gewone briefkaart ook een gedrukte bestelkaart (verkrijgbaar bij de plaatselijke postzegelcomité's) met de drie zomerpostze gels van 6 ct. beplakken en bij het Landelijk Comité inzenden. Van deze inzenders ont vangen er duizend nog weer een extra pre mie, bestaande uit tal van waardevolle prij zen (waaronder een auto, fietsen, schilde rijen, reizen, enz., enz.), die onder toezicht van een notaris bij loting'zullen Worden toe gewezen. Het volgnummer, dat de bestel kaart of briefkaart bij ontvangst gegéven wordt, is ook het nummer Voor de verloting. Bovendien geeft het Comité voor de Zo merpostzegels ter vergrooting der inkomsten een serie prachtige prentbriefkaarten uit, gewijd aan sport en toerisme en samenge steld door den A.N.W.B. Een pracht gelegen heid om in het zomerseizoen toepasselijke correspondentiekaarten te gebruiken. De prentbriefkaarten zijn nl. gewijd aan de auto-, paarden-, rijwiel-, wandél- en zeil- sport en aan het kampeeren. De prentbriefkaarten zijn'verkrijgbaar bij de plaatselijke postzegëlcömité'Sj tegen 25 ct. pero serie van zes. DE PRIJZEN VAN BOTER EN KAAS. Ook minister Deckers constateert een laag niveau ondanks hef fingen. Eenigen tyd geleden hebben wij aldus het Hbld. in de artikelen „De veehouder, zijn producten en zijnb elooning" er op ge wezen, dat de binnenlandsche boferprijs, ondanks procentueel hooge heffingen, op vóóroorlogsch niveau staat (wat de groot- handelsprys, dus zonder distributiekosten, betreft). Vergeleken bij vóór de crisis (1924 1929) is deze prijs zelfs een derde deel lager. Voor de slechts miniem belaste kaas is het nog veel sterker; de groothandelsprijs van dit product is weinig meer dan de helft van den vooroorlogschen prijs en iets meer dan een derde van den vóór-crisisprijs. Thans ontvingen wij een afschrift van de rede, welke minister Deckers heeft gehou den voor de Amsterdamsche restaurateurs op den „zuivellunch" in „Carlton". Wy le zen daarin het volgende: „Als u zich wilt herinneren, dat de prijs van de boter op het oogenblik niet hooger is en nu hebben wij nog zekere heffin gen, om den landbouw te steunen zooals u weet dan hij was in de jaren, die onmid- delijk aan den grooten wereldoorlog vooraf gingen, een groep jaren van 19101914 on geveer; als u weet dat de boterprijs thans maar ongeveer 67 bedraagt van den prijs van de boter in de jaren 1924 tot 1929, dan zult u toch met mij eens zijn dat wij, indien wij u vragen om uwe gasten boter te laten genieten, toch niet iets vragen dat verre uitgaat boven de krachten van uwe onder nemingen of boven de krachten van hen, die u bezoeken. Met de kaas is dit nog veel sprekender. Ik behoef daar weinig van te zeggen, want ieder Nederlander weet dat op het oogen blik de kaas voor een buitengewoon lagen prijs te verkrijgen is. Wij betalen op het oogenblik maar 38 van hetgeen wij voor de kaas betaalden in de jaren 19241929 en slechts 58 van hetgeen wij betaalden voor den oorlog. Dus kaas eten, dat is op het oogenblik eigenlijk het goedkoopste wat men doen kan. Vandaar dat ook twaalf verschillende Nederlandsche kaassoorten hier tot eten uitnoodigen." (Dit waren de cijfers van Maart; iri April is er een kleine verandering gekomen, voor de boter wat naar boven, voor de kaas iets naar beneden.) DE BEDRIJFSRAAD VOOR HFrr TUINBOUWBEDRIJF IN NOORD-HOLLAND. Geïnstalleerd. Ook de tweede bedrijfsraad voor het landbouwbedrijf, namelijk die voor den tuinbouw in Noord-Holland is geïnstal leerd. De raad bestaat uit zes leden, en wel ver tegenwoordigers van de drie tuinbouwor ganisaties en van de drie landarbeidersbon den. Tot voorzitter werd gekozen de heer J. Lakeman te Lutjebroek en tot 2e voor zitter de heer B. N. Loerakker te Hillegom, PRIJS TAXE-MELK. De Nederlandsche Zuivelcentrale heeft van 31 Mei tot en met 6 Juni de prijs voor consumptiemei k op regeeringscontraet het taxe-gedeelte vastgesteld op 5K cent, eventueel verhoogd met premie of ver minderd met- afdracht voor de kwaliteit, overmelk regeeringsminimumprijs 3 V, cent, Afdracht bij levering in consumptie var .andere, .dan taxemelk 3 M cent. KENNEMERLAND. In de veiling begint meer lyn te komen. Waren het eerst voorjaarsgroenten die do mineerden, nu komt er zij het dan in kleinere kwantums wat het seizoen op levert, terwijl de kasproducten het begin van de zomergroenten aankondigen. Er wa ren geen overgroote kwantums, hoewel er toch ruim bosgrpenten was. De prijzen wa ren vrij goed, wat wel verklaarbaar is, daar Amsterdam de geheele week een willige handel te zien gaf. Bloemkool werd in af wijkende kwaliteit aangevoerd en tweede soort domineerde. Eerste sóórt was duur, de noteeringen voor eerste soort 12 tot 20 en voor tweede soort 4 tot 8 per 100 stuks. Sla, waarvan ruimer aanvoer, bleef op den prijs, dè nöteering 1.50 tot 3.50 per 100 stuks. Andijvie'was ook gewild mét prij zen van 1.50 tot 3 per 100 stuks. Kom kommers golden beter dan de voorgaande week. Gele komkommers golden 7 tot 12 en groene idèm 4 tot 7 per 100 stuks. Spinazie en postelein, waarvan geen ruime aanvoer, gold niet hoog. De noteeringen waren 2 tot 4.50 en 3 tot 5 per 100 K.G. Móóie tomaten waren gewild en gol den vóór A f 28 tot 36 per 100 K.G. As perges zijn iri trék en trots de grootere aanvoer, blijft de prys op peil. Blank-wit gold 25 tot 35, idem blauw 18 tot 24 per 100 bos. De aanvoer van aardbeien natuurlijk koude bakproduct wordt el- ken dag grooter. De noteering was best, on geveer 0.15 tot 0.25 per doosje of 0.60 tot ƒ.0.80 per K.G.- Bosgroenten was er ge noeg en over het generaal genomen vielen de prijzen niet eens tegén. We noteerden (als gemiddelde ovëf de afgeloópen week) radijs 0.50 tot 1.50, raapstelen 0.50 tot 1, selderie 4 tot 11, pieterselie 4 tot 9, rabarber 3.50 tot 6, prei 3 tot 9 en bospeen 10 tot 16 per 100 bos. De overige aanvoer onveranderde prijzen. Zwemmen. ZWEMCLUB „DE RIJD". Naar wij vernemen zal eersten Pink sterdag de zwemclub te Nieuwe Niedorp weer voor leden en zwemliefhebbers wor den opengesteld. De zwemplaats is geheel gemoderniseerd. Vijf nieuwe cabine'? werden bijgebouwd, een flinke kinderbassin is aangelegd en het bestaande bassin js vergroot. Allerlei praatjes deden de ronden, als zou hét Rijdwater besmet zijn, e. d. Geluk kig is dat geen werkelijkheid, en als men ook ziet hoe den geheelen dag wind en zon het water zuivert door beweging en warm te, is het wel te: begrijpen dat het heerlijk is.te zwemmen in de Nierper Rijd! 0LYMPIS9HE TRAINING. De volgenden zwemsters en zwemmers zyri door de Technische Commissie van den K. N. Z. B. aangewezen voor de voortge zette Olympisch training in het buiten-wa ter op 50 m. banen: Vrije slag: dame?: W. den Ouden (R. D. Z), R. Mastenbroek (O. D. Z.), A. Timmer mans (R. D. Z.), T. Wagner (IJ), J. Selbach (A. D. Z.), R. van Veen (R. D. Z.). Heeren: P. Stam (Neptunus, Bandoeng), A. H. Sip- kema (H. P. C.), S. Molenaar (IJ) en D. v. d. Kuil (S. Z. C). Rugslag: dames: R. Mastenbroek (O. D. Z.), N. Senff (A. D. Z.), I. van Feggelen (IJ, B. Martin (O. D. Z.), C. Kint (O. D. Z.), Heeren: P. v. v. Hoek (Zian), J. C Scheffer (D. J. K.); P. Metman (IJ). Schoolslag: dames: J. Kastein (H. D. Z.), J. Stroomberg (IJ)„ J. Groenendijk (R. D. Z), J. Klijnoot (O. D. Z.), J. Eykebroek (O. D. Z.). De oefeningen worden gehouden in de open-inrchting van Stoops bad te Overveen onder leiding van mevrouw Braun. Voor zoover het de R. D. Z. leden betreft, be rust de leiding bij mevr. Van Wuyckhuizen die deze zwemsters te Rotterdam traint. HET WERELDRECORD 4 X 100 METER VRIJE SLAG DAMES. Aanvankelijk leek het er naar, dat de wereldrecordploeg voor de 4 x 100 meter vrije slag dames niet aanwezig zou zijn op de Holland-Indië-wedstryden, welke op Maandag 1 Juni a.s. (Tweeden Pinkster dag) om 2 uur worden gehouden in de zweminrichting „De Regentes" te 's Gra- venhage, aangezien Rie Mastenbroek, Willy den Ouden en Jopie Selbach verhinderd waren aan de start te verschijnen. Het resultaat der onderhandeling is, dat Willy den Ouden met een vliegmachine Yan de K. L. M. uit haar vacantieoord Vlis- singen wordt gehaald om aan dit zwem feest haar medëwerkiftg te verleenen. In de plaatsvan Jopie Selbach zal zwemmen de 18-jarige R. D. Z. zwemster Rietje van Veen, die Zondag j.1. in het Oostelijk zwembad zoo prachtig heeft ge zwommen. De ploeg, Rietje van Veen, Tini Wagner, Rie Mastenbroek en Willy den Ouden is zeker goed voor een flinke verdere record- verbetering, hetgeen nu met meer kans op succes kan worden geprobeerd, aangezien de 4 x 100 meter estafette dames als eerste zwemnummer op het programma is ge plaatst, in tegenselling me j.1. Zondag in Rotterdam, toen de dames eerst onderling in feilen strijd elkaar de zege oo de per soonlijke baan 100 meer vrije 'iers betwist. Biljarten. WERELDKAMPIOENSCHAP PENTATHLON. Naar wy vernemen, zullen aan het we reldkampioenschap biljarten Pentathlon, dat Maandag 1 Juni a.s. te Malo Les Bains aanvangt deelnemen: Thielens (Duitschland), Schwarzer (Oos tenrijk), Semal en de Doncker (België), Domingo (Spanje) de Gasterin en Calmiche (Frankrijk) en Sweering (Nederland). Schaken. - HET INTERNATIONAAL SCHAAKTOURNOOI TE MOSKOU. In de tiende ronde van het internationaal schaaktournooi te Moskou, de eerste ronde van het tweede gedeelte, won Botwinnik van Lasker, Flohr van Rjumin, Capablan- ca van Kahn, Eliskases van Ragosin en Li- lienhal van Loewenfish. Paardensport. DE DERBY. Gister werd onder groote belangstelling de derby te Epsom gereden. Winnaar werd „Mahmoud", eigenaar Aga Khan, gereden doqr jockey Smirke. Tweede was „Taj Akbar", eveneens toe- behoorend aan Aga Khan, gereden door G. Richards. Als derde ging door de fimsh „Thankerton" van mevrouw J. Shand. La wn tennis. DE INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN VAN FRANKRIJK. Vorderingen in de enkelspelen. De belangrijkste uitslagen van de gister voortgezette wedstrijden der internationale kampioenschappen van Frankrijk waren: heeren enkelspel: Austin (Engeland) slaat Feret (Frankrijk) met 36, 62, 75, 16, 62; Marcel Bernard (Frankrijk) slaat Pe- Iizza (Frankrijk) met 75, 64, 60; Kho Sin Khie (China) slaat Murray (Canada) met 6—2, 63, 64; Perry (Engeland) slaat Martin Legeay (Franrijk) met 62, 6—3, 06, 63; Merlin (Frankrijk) slaat Henkei (Duitschland) met 75, 64, 26, 86. dames enkelspel: mevr. Goronitchenki (Frankrijk) slaat mej. Xydis (Griekenland) met 61, 62; mevr. Mathieu (Frankrijk) mevr. Andrus (Ver. Staten) w.o.; mevr. Henrothin (Frankrijk) slaat mej. Kovacs (Hongarije) met 63, 61. Athletiek. DE OLYMPISCHE DAG. De athletieknummers, die in het kader van den Olympischen dag worden verwerkt, zijn met de volgende deelnemers bezet: 100 meter hardloopen: Haënni (Zwitser land), Osendarp (Trekvogels), Berger (A. A. C.), van Beveren (A.V. 1923), Boersma (A. A. C.) en Mesman Schultz (A. V. 1923). 200 meter hardloopen: Haenni (Zwitser land), Osendarp (Trekvogels), Berger (A. A. C.), Eikema (A. A. C.), Mieghout (A. A. C.) en Baumgarten (Trekvogels). 400 meter hardloopen: Baumgarten (Trek vogels), van der Booren (Haarlem), Mieg hout (A.A.C.), Herfst (Haarlem), Woltjer (A.V.G. 1926) en Buehrmana (A.A.V.) 800 meter hardloopen; Mans (Haarlem), Bouman (A.A.C.), Teekens (Haarlem), de Ruyter (Volewijckers), Petit (Avon), Ascherman (Feyenoord), Feenstra (Trekvo gels) en M. Kooy (A.V.G. 1926). 4 x 100 meter estafette: Nederlandsche ploeg, gemengde ploeg (UtrechtOost- Noord), A.A.C., A. V. 1923, Haarlem.en Trek vogels. 4 X 100 meter estafette, dames: Neder landsche ploeg, Rotterdam team, U.D.A., Bruenhilde (Groningen). Wandelen. VERKEERSWEEK 1936 VOOR WEST-FRIESLAND. Zooals reeds eenigen tijd geleden bekend gemaakt is, zullen er ter gelegenheid van de Verkeersweek wandeltochten naar en rond Medemblik worden gehouden. Daar het gebleken is, dat velen nóg geen juiste voorstelling van deze tochten hebben, laten wij hieronder «nog eenige nader*» toelichtingen volgen. Eerst den zooge- naamden Stertocht. Om de legpen ning te kunnen bemachtigen, die als her innering aan het goed volbrengen van den tocht wordt aangeboden, moet men minstens 20 K.M. afleggen, met als eind punt Medemblik. Uit alle plaatsen in het rayon van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West-Friesland kan men starten, op welken dag men wil, vanaf 1 tot en met 7 Juni. Den laatsten dag moet men echter uiterlijk 4 uur n.m. binnen zijn. Men kan zich tot en met den 28sten dezer opgeven bij den heer Krijgsman, Gr. Oost 55 Hoorn, en ontvangt na beta ling van 0.50 een parcoursbeschrijving. Op deze staat nauwkeurig vermeld de route, die men loopen moet, alsmede de controleposten, waar men zijn kaart moet laten afstempelen. De 20 K.M. behoeven niet in 1 dag te worden afgelegd; men kan er ook meerdere dagen over doen, doch moet bij een eventueel afbreken den tocht hervatten, daar waar hij beëindigd werd. Na aankomst in Medemblik ontvangt men een legpenning en diploma. Daarnaast worden er, doch alleen den 7den Juni 20- en 30 K.M. wandel tochten rond Medemblik gehouden, onder de auspiciën van de N. U. W. Het vertrek voor beide tochten vindt plaats ca. 10 uur v.m. vanaf het Muntgebouw te Medem blik. Alhoewel parcoursbeschrijvingen op den dag zelf voor het vertrek zullen wor den uitgereikt, geven wij hierondereven een korte beschrijving van den weg. Deze is als volgt Medemblik, Brakenweg, Oost woud, Hauwert, Zwaagdijk, Wervershoof, Medemblik. Na ongeveer een half uur rust wordt vertrokken voor het laatste deel van den tocht, dat ca. 10 K.M. lang is en door de Wieringermeer loopt. De deel nemers aan den 30 K.M. tocht zullen voor het tweede vertrek een kleine rondgang door Medemblik maken, voorafgegaan door muziek. De deelnemers aan den 20 K.M. tocht loopen dezelfde route als de 20 K.M. wandelaars voor de rust. Voor de 20 K.M. loopers is er een rust op ca 11 K.M. in Hauwert. Het vertrek na de rust mag niet plaats vinden, dan nadat bekend ge maakt is, dat de controle geopend is. E. H. B. O. zal gedurende den geheelen duur van de tochten aanwezig zijn. Tij dens de rust zal een eerste Hulpdienst in gericht worden in het Muntgebouw. Zijn rustgelegenheid kan men kiezen in de ver schillende hotels en café's, die op de par coursbeschrijving staan aangegeven, en waarvan de meesten ca. 100 tot 200 M. vanaf het Muntgebouw gelogen zijn. Het inschrijfgeld bedraagt 0.50, ria 31 Mei 0.60. Voor degenen, die aan de N. U. W. marsch in Alkmaar hebben deelgenomen, bedraagt het inschrijfgeld voor de 20- en 30 K.M. tochten 0.35 tot 31 Mei, daarna 0.45. Dit verlaagde tarief geldt echter niet voor den stertocht. De minimum leeftijd voor den 20 K.M. tocht is 12 ja i, vóör dien van 30 K.M. 16 jaar. De herinnering is voor allen een leg penning met aan de eene kant het V ap e van West-Friesland en aan de andere kant een N. U. W. embleem. Postduiven. POSTDUIVEN VEREENIGIN G „STEEDS IN SPANNING". Bovengenoemde vereeniging hield een Wedvlucht met oude duiven vanaf Noyon (Frankrijk); afstand 362 K.M.; los 8 uur, wihd Oost; aankomst als volgt: 1. J. Huiberts Sr. 1.40.16 2. M. Tijdeman 1.43.44 3, idem 1.46.26 4. J. J. Veel 1.47.08 5. G. Hijmans 1.52.13 6. D W. van Bruggen 1.55.32 7.cG. Hijmans 1.56.45 8. idem 1.57.50 9. J: Huiberts Sr. 2.00.20 10. L. W. van Bruggen 2.04.27 11. S. Hoogakker 2.12.04 J2. M. Tijdeman 2.12.24 13. J; J. Veel 2.14.37 14. G. Hymans 2.17.41 (Niet officieel) 5de klasse, 8ste lijst Trekking van Donderdag 28 Mei 1938 llooge Prijzen 1000.— 1053 2028 5800 14547 19757 400.— 8395 12310 13556 16565 20444 200.— 1564 5652 7396 7479 7506 7757 13757 14709 15862 100— 1999 5496 10941 11465 15341 18122 Prijzen van 70.r- 146 230 266 444 841 1003 1005 '1035 1134 1286 1315 1567 1591 1678 1745 1758 2054 2149 2394 2417 2441 2483 2552 2632 2652 2716 2751 2817 2821 2915 3045 3216 3351 3354 3358 3439 3465 3635 3826 3845 3894 3919 4035 4163 4195 4251 4449 4773 4803 4857 4929 4983 5063 5080 5154 5230 5324 5417 5466 5559 5730 5851 5853 5905 5907 5987 5993 6111 6162 6190 6381 6392 6464 6552 6556 6570 6851 6960 7014 7032 7035 7106 7211 7304 7566 7793 7819 7824 7919 7980 8012 8020 8262 8367 8372 8425 8435 8601 8628 8653 8752 8767 8925 8927 8966 9247 9347 9511 9561 9564 9615 9646 9817 9978 10176 10241 10287 10357 10443 10482 10617 10924 11002 11004 11190 11231 11327 11485 11504 11527 11628 11678 11787 11813 11864 12033 12083 12115 12168 12498 12507 12556 12935 12962 13106 .13109 13163 13200 13473 13499 13516 13794 13991 14148 14286 14302 14306 14361 14392 14424 14461 14634 14749 14874 14893 14938 14968 14996 15053 15124 15237 15310 15325 15366 15378 15429 15436 15558 15649 15745 15795 15993 16125 16137 16236 16249 16258 16281 16298 16375 16425 16473 16649 16771 16797 16973 16990 17048 17061 17062 17083 17138 17192 17334 17489 17498 17607 17799 17922 17972 18064 18179 18259 18302 18334 18366 18432 18448 18688 18768 18813 18842 18863 19020 19397 19408 19477 19566 19609 19621 19671 19736 19792 19886 20033 20068 20095 20138 20150 20239 20383 20397 20477 20619 20548 20639 20698 20712 20723 20732 20774 20811 20898 20942 Nieten 79 141 9 270 489 680 943 1210 1384 1641 1824 2058 2436 2597 2854 3163 3355 3852 3902 4099 4363 4624 4853 5168 6399 5540 5868 6203 6393 6549 6825 7007 7379 7519 7642 7799 8028 8123 8452 8624 8950 9281 9504 9833 10155 10362 10523 10784 11029 11361 11586 11891 12151 12321 121)32 12828 13285 13425 13614 13933 14202 14539 14807 15034 15221 15531 15683 15933 16134 16328 16499 16624 16794 17177 17462 17697 17854 18054 18564 18728 19030 19280 19859 20156 20524 20743 32 273 527 695 960 1214 1469 1650 1858 2061 2487 2637 2856 3175 3378 3706 3912 4141 4381 4660 4961 5197 5400 5563 5877 6206 6395 6551 6874 7069 7884 7540 7662 7846 8042 8198 8469 8647 8968 9284 9596 9878 10163 10380 10526 10793 11037 11353 11611 11913 12173 12347 12580 12897 13292 13441 13624 14004 14209 14553 14898 15062 15257 15537 15698 15969 16180 16383 16503 16652 16845 17263 17472 17727 17886 18133 18588 18745 19055 19314 19865 20308 20556 2074a 49 311 536 1012 1267 1495 1651 1900 2088 2495 2643 2879 3236 3445 3719 3921 4168 4425 4692 4972 5223 5401 5613 5892 6249 6427 6572 6894 7071 7399 7581 7676 7862 8049 8212 8475 8656 8974 9310 9647 9940 332 559 709 1037 1284 1518 1687 1938 2208 2510 2717 3011 3277 3524 3820 4012 4233 4474 4731 5052 5315 5458 5666 5962 6269 6461 6658 6936 7206 7435 7613 7746 7984 8078 8226 8498 8730 9003 9325 9685 328 544 708 1021 1268 1505 1669 1929 2186 2500 2662 2963 3244 3511 3817 3981 4223 4468 4702 5034 5262 5416 5639 5942 6252 6444 6602 6908 7169 7413 7585 7687 7898 8074 8216 8484 8675 8976 9313 9683 9960 10008 10206 10249 10262 10389 10421 10464 10635 10707 10712 10829 10884 10893 11056 11062 11117 11394 11418 11438 11630 11648 11770 11915 11925 11965 12220 12223 12253 12402 12404 12425 12647 12679 12738 13021 13104 13127 13301 13307 13330 13477 13486 13501 13638 13689 13772 14007 14059 14068 14226 14238 14320 14640 14649 14700 14912 14924 14931 15065 15068 15107 15320 15321 15370 15544 15586 15597 15702 15703 15815 16026 16027 16030 16183 16189 16230 16389 16402 16408 16517 16551 18556 16685 16687 16699 16998 17018 17034 17273 17307 17346 17516 17626 17649 17772 17773 17822 17974 18002 18018 18184 18229 18241 18598 18602 18618 18787 18864 18871 19142 Ï9154 19182 19375 19463 19535 19866 19904 19914 20339 "0353 20376 20608 2Q644 20648 20779 20832 20833 154 163 267 334 346 395 573 597 643 775 902 912 1077 1177 1193 1287 1349 1377 1572 1580 1626 1713 1784 1817 1956 1972 1982 2239 2243 2320 2521 2548 2576 2733 2824 2843 3013 3100 3128 3309 3323 3341 3555 3560 3648 3824 3836 3861 4050 4065 4082 4274 4302 4310 4483 4541 4557 4750 4767 4801 5108 5111 5121 5336 5353 5383 5502 5508 5520 5717 5760 5786 6005 6012 6040 6312 6330 6365 6488 6494 6512 6674 6721 6811 6964 6970 7004 7209 7223 7291 7477 7478 7482 7614 7615 7623 7749 7767 7770 7988 8007 8025 8085 8091 8102 8429 8447 8443 8502 8526 8550 8837 8859 8875 9048 9052 9148 9349 9380 9481 9731 9800 9813 10074 10097 10145 10301 10316 10374 10474 10486 10517 10747 10769 10775 10913 10925 10945 11256 11331 11338 11445 11517 11530 11793 11852 11861 12093 12103 12127 12265 12289 1222G 12454 12493 12520 12760 12800 128-4 13133 13196 13253 13346 13384 13407. 13550 13552 13609 13801 13828 13853 14086 14174 14176 14346 14466 14471 14708 14770 14780 14932 14989 15Q18 15180 15181 15205 15397 15410 15428 15608 15612 15639 15858 15881 15920 10043 16095 16127 16234 16266 16315 16428 16450 16470 16588 16598 16814 16762 16768 16772 17047 17066 17115 17386 17413 17443 17655 17656 17681 17824 17834 17848 18019 18034 18039 18514 18521 18530 18622 18623 18722 18898 18928 18931 19191 19253 19261 19721 19770 19821 19999 20050 20086 20408 20463 20495 20725 20733 20739 20846 20870

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7