DB GEBROEDERS GOCHEM" Veilig verkeer met Pinksteren Een oproep van den A. N. W. B. tot alle weggebruikers. Het zedenschandaal. stands w JuiH&otw Algemeene Nederlandsche Zuivelbond. Algemeene vergadering in den Haag. Spoct ^heepsUj^ngeti 99 De A. N. W. B. deelt ons mede: Wel nimmer komt de tegenstelling van de zegeningen die liet moderne verkeer met zich brengt met de donkere keerzijde: de ongevallen welke nog steeds evenzeer een bnverbrekelijke aankleve ervan vor men, op meer schrijnende wijze tot uiting, dan op dagen zooals die thans weer voor ons liggen, de Pinksterdagen. Aan de eene zijde het genot de beslom meringen van het dagelyksche leven voor korten tijd te kunnen verwisselen tegen een verblijf in het frisch ontluikend land- schapsschoon, aan de andere de sombere lijst van verkeersongevallen, leed en zorg in zoo talrijke gezinnen brengend. Het feit, dat het anders zou kunnen zijn, brengt er den A. N. W. B. toe, nu de Pink sterdagen weder in aantocht zijn een be roep te doen op alle weggebruikers, onge- acht of zij per auto, per motorrijwiel of per rijwiel, ongeacht ook of zij te voet den weg gebruiken, om dien uitwas van het verkeer te bestrijden, v. Het gebruiken van den weg, dat is het wat u verantwoordelijkheid oplegt tegen over anderen en tegenover uzelve. De weg is vrij voor ieder, maar niemand is vrij er zich op te gedragen, alsof de weg er alleen voor hem was. Vooral de tegenwoordige verkeerstoestanden hebben gemaakt dat bi) het gebruik van den weg vaste regelen gevolgd moeten worden, wil geen chaos met alle gevolgen van dien ontstaan. Sledhts door deze regelen te eerbiedigen •kan voorkomen worden dat wanklanken |èen anders mogelijk harmonisch verkeer ontstemmen. De kille cijfers van de ver- '■■heersongevallenstatistiek toonen aan dat "nagenoeg 90 van de ongevallen te wijten is aan fouten yan weggebruikers, aan het vèronachtzamen van de geschreven en ook de ongeschreven regels van het verkeer De ongeschreven regels van het 1 verkeer; Het is een algemeen bekend feit dat onze verkeerswetgeving achter is gebleven bij het verkeer zelf, maar zelfs als dat niet het geval was "dan nog zal men nimmer kunnen bereiken dat het complex bepalin gen voorziet in alle, op oneindige wijze 'gevarieerde toestanden, zooals deze zich - in het verkeer kunnen voordoen. De wet- ■'gèving geeft de grondslagen voor de rege ling van het verkeer, maar er blijven altijd - talrijke punten over die aan de prudentie 'van-den weggebruiker overgelaten moeten worden. Dit' feit op zichzelf stelt dezen in één verantwoordelijken positie. Hij dient 'zich rekenschap te geven in hoeverre zijn gedragingen, ook al zouden zij hem niet 'direct met den rechter in aanraking kun nen brengen, hinder, last of gevaar voor anderen met zich zouden kunnen brengen. Sportiviteit. Ook in het verkeer. - Met een weinig hoffelijkheid, een weinig .sportiviteit ten- opzichte van elkander dromen wij verder dan met menige van •bovenaf gedecreteerde Wetsbepaling. De tijd dat- de verschillende categorieën wegge -bruikers elkanders behoeften niet begre pen is voorbij. Bijna ieder is tegenwoordig afwisselend voetganger, wielrijder en automobilist. Dit-feit maakt dat men er zich bij eenig zelfonderzoek direct rekenschap van kan geven, wat men in voorkomende gevallen kan doen om het zijn mede-weggebruikers -aangenaam te maken er indirect daardoor een vlot en veilig verkeer te bevorderen, Weggebruiker, automobilist Grobtere omzichtigheid bij kruispunten ook al weet men het recht van voorrang aan zijn zijde, het beteugelen van snelhe den waar ook maar eenig risico aan ver- bonden zou kunnen zijn, het rustig afwach ten van zijn beurt om in te halen indien men anders den weg over groote breedte zou versperren, dit zijn slechts enkele der talrijke gevallen, waarin men uit vrijen wil kan bijdragen tot grootere verkeersvei ligheid en waardoor men medewerkt de ■schaduwzijde van het moderne verkeer te doen wijken Motorwielrijder, wielrijder, voet ganger. De A.N.W.B. doet een beroep op u len: Rijdt in de komende dagen nog om zichtiger dan ge gewend zijt, houdt reke ning met de behoeften van het verkeer als Ven geheel en beschouwt uzelve daarin niet als een op den voorgrond tredende eenheid. Bedenkt dat zij die tijdens de Pinksterdagen op den weg zijn niet in de eerste plaats op snel verkeer ingesteld *lin, maar op toeristisch genoegen en past aan dezen algemeenen toestand aan. Helpt ons ons doel te bereiken, om de verkeersongevallenrubriek na de feestda gen tot ongekend kleine proporties terug te brengen en gij zult mgt dubbele voldoe ning op uw vacantiedagen kunnen terug zien. al- Tegenspraak. In tegenspraak met hetgeen gemeld is omtrent de bekentenis van mr. F. wordt ons van andere, zeer betrouwbare zijde verzekerd, dat hij bij het verhoor door den fechter-commissaris, geen bekentenis zou hebben afgelegd. In verband met het zedenschandaal kan nog gemeld worden, dat in het huis van bewaring zijn ingesloten: E. D. D., plaatsvervangend chef van den huishoudelijken dienst van het regeerings- bureau voor de uitvoering der landbouw- crisisdienst; E. P., commies bij de alge- meene rekenkamer; W. G., kleermaker; C. van der W., ambtenaar Ned. Claering In stituut; A. P. G. ter H., danseur; A. van der I., pianist; C. van der Z., chauffeur. Deze personen zijn Dinsdag j.1. in raad kamer van de rechtbank voorgeleid, waar- ha hun gevangenhouding voor 30 dagen w«tcL bevolen. Mr. R., die eveneens in het Huis van Bewaring is ingesloten, zal in het begin; der volgende week in raadkamer moeten verschijnen. In café „Boschlust" aan het Bezuidenhout te Den Haag, is gistermiddag onder voor zitterschap van den heer L. F. Britzei de al gemeente vergadering gehouden van den V^g.®t5®enen Nederlandschen Zuivelbond V .-N.Z.) De secretaris, de heer J. A. Geluk, deed verschillende mededeelingen over den afzet der producten, 'de ekportregeling "naar con- tingenteerende landen enz. Hieraan wordt het volgende ontleend: Mede in verband met de betrekkelijk hoo- ge prijzen voor de gecondenseerde magere melk in verhouding tot de kaasprij'zen van den laatsten tijd, komt herhaaldelijk de vraag naar voren, .waarom..op den export van gecondenseerde melk naar Engeland niet geheven wordt. Dat deze heffing nog niet heeft plaats gevonden, is het gevolg van de destijds gekozen basis van bereke ning en doet inderdaad de vraag rijzen, of deze basis dan wel juist gekozen is. Bij het nemen van overheidsmaatregelen dient verstoring der evenwichtigheid in de uitkomsten der bedrijven onderling, tenge volge van die maatregelen, zooveel moge lijk te worden voorkomen. Het - is daarom noodig, dat er aan deze onzekerheid eon einde komt, daar dit een onbehaaglijk ge voel en reeds heel wat wrijving tenge volge heeft gehad. Het Crisis-Zuivelbureau heeft daarom besloten een onpartijdige des kundige commissie in te stellen, die het ge- heele heffingsvraagstuk op den export van gecondenseerde melk naar Engeland gron dig zal bestudeeren. De melkpoederprijzen handhaven zich be- langri'k beter dan het vorige jaar,'hetgeen voorr' aan den sterk toegenomen export naar Amerika van den laatsten'tijd .en de reeds afgesloten contracten voor latere levering schijnt te moeten worden toege schreven. Gezien dezen gang van zaken en de gunstige prijsverhotjding van dit artikel ten aanzien van andere produc ten doet het des te vreemder aan, dat België plotseling den invoer is gaan be lemmeren door de instelling vari een zware licentietaxe. Dit treft vooral or.s land, omdat wij vrijwel de eenige leveran cier van dit artikel in België zijn. Aanbie dingen tegen zeer lagén prijs door enkele onzer fabrieken kunnen hiertoe hébben bij gedragen, maar wij vragen ons dan toch af, of eenig voorafgaand overleg hieromtrent niet mogelijk ware geweest, te-meer waar er tusschen beide landen juist e'èn contln- gehteëringsacpoórd is afgesloten.3 In verband niet het op den- 'achtergrond raken van het botermonopolie, waarbij, al thans voor de boter, de mogelijkheid was voorzien om den gecontingenteerden export op andere wijze te regelen en de bevriezing hiervan geleidelijk op te heffen, is er aan leiding om dit vraagstuk, dat vooral in co- operatieve zuivelkringen voortdurend de aandacht zal blijven vragen, opnieuw te bezien. Het crisis-zuivelbureau heeft een enquete ingesteld bij de verschillende organisaties van belanghebbenden bij dezen export, ten einde hare meening omtrent dit vraagstuk te vernemen. Ons bestuur heeft., als zijn meening. te kennen gegeven, dat voor boter en kaas een regeling met een z.g. leverings recht zou dienen te worden ingesteld en dat voor de gecondenseerde melk naar Enge land het exportrecht aan de producenten dient te worden toegekend. Wat de verstrekking van goedkoope bo ter voor leden en, leveranciers van zuivel fabrieken betreft wordt medegedeeld, dat het bestuur deze aangelegenheid opnieuw ondqr oogen heeft gezien en daarbij tot de conclusie is gekomen, dat onder de huidige omstandigheden geen pogingen moeten wor den aangewend om tot zoodanige beschik baarstelling te komen. In verband met de intrekking der' melk- steunbeperking achtte het bestuur het wen- schelijk te weten, welk standpunt diende te worden ingenomen ten aanzien van een noodzakelijk geachten melkprijs, zulks met het oog op reeds genomen of nog te nemen crisismaatregelen op veehouderij- en zuivel gebied. Het belang hiervan blijkt duidelijk, wanneer men bedenkt dat de toeslag op de melk nauw verband houdt met de hoogte van de heffingen op boter en andere eet bare vetten. Uit een dienaangaande bij de bonden ge houden enquete is gebleken, dat de in 1935 verkregen melkprijs in het algemeen onvol doende wordt geacht. In de meeste bonden ziet men evenwel geen mogelijkheden aan wezig en zonder regeeringsmaatregelen van zeer ver strekkenden aard tot een hoogeren melkprijs te komen. Algemeen stond men afwijzend tegenover een verdergaande re- geeringsbemoeiing met de melkveehouderij, weshalve ook een streven naar een hooge ren melkprijs langs dien weg niet wensche- Hjk werd geacht. Een verderen teruggang van den melkprijs achtte men evenmin aanvaardbaar, De heer Terpstra constateert, dat de Condens-affaire vooral in het noorden van ons land een onbehaaglijk gevoel heeft ge wekt. Dat thans een commissie is ingesteld, is natuurlijk toe te juichen, maar sprekers bezwaar is, dat er niet eerder is ingegrepen, omdat de basis, waarop berekend wordt, niet juist is. Voorts vraagt spreker of de mogelijkheid van een naheffing aanwezig is De voorzitter antwoordt natuurlijk niet te \veten, wat de minister zal doen, maar erg waarschijnlijk lijkt een naheffing hem niet. De heer Van Veen noemt de condens- heffing een der rotte blekken in onze maat schappij, waarin zbö spoedig mogelijk het mes moet worden gezet. Naar sprekers meen in g had het'bestuur ten deze veel eer der moeten ingrijpen. De voorzitter zegt, dat het bestuur ge daan heeft wat het gemeend heeft te moeten doen. Men moet hierbij bedenken, dat de F. N. Z. niet alles kan decreteeren, maar dat rekening moet worden gehouden met allerlei factoren en belangen. Ook spreker is van méèning, dat de tegenwoordige toe stand niét'goed is en- hij hoopt dat hierin spoedig verbetering kan worden gebracht. Na goedkeuring van de verschillende jaarstukken werd de vergadering gesloten. CRISISBOTERMARKT. De heffing op boter en de vervoervergun- ning voor buitenlandsche boter is voor de week van 2—6 Juni vastgesteld op 0.95 per kilogram. GOED AFGELOOPEN. - c Hedenmorgen të omstreeks half tien heeft te Hedel (N.Br.) eën ongeval plaats gehad, dat byzonder goed is afgeloopen. De heer Koelman is met zijn auto, waar in eveneens zijn ongeveer tienjarig zoontje was gezeten, nabij den grooten weg Hedel 's-Hertogenbosch in een diepe kolk, welke langs den Empelschendijk loopt, gereden. De auto zakte tot aan het dak in het water weg. De heer Koelman slaagde er in het portier van den wapen te openen en het hoofd naar buiten te steken, zoodat dit boven het water uitkwam. Zijn zoontje kon hij in zooverre helpen, dat hij diens hoofd boven water hield. Gelukkig had de heer J. Mulders, wiens.hyis aan den dijk ligt, het ongeval gezien. Hij begaf zich direct, met zijn roeiboot, naar de drenkelingen en wist beiden behouden aan wal te brengen. Met een passeerende auto zijn vader en zoon naar Den Bosch vervoerd. De heer Koel man heeft een vrij ernstig verwonding aan den pols opgeloópen. De auto zbl later worden opgehaald. INBRAAK IN EEN STATION. Te Oostzaan. In den nacht'van Donderdag op Vrijdag hebben ongenoode gasten zich toegang weten te verschaffen tot het station van de Nederlandsche Spoorwegen te Oostzaan. Door middel van een, al dan niet, valschen sleutel is de hoofddeur geopend. Alle kasten en laden zijn aan een nauw keurig onderzoek-'onderworpen. Een paar geldkistje met inhoud zijn meegenomen. De dieven hebberr, daarna het gebouw ver laten, na de hoofddeur weer zorgvuldig te hebben gesloten. - De gemeentepolitie stelt in samenwerking met de recherche uit Zaandam een uitge breid onderzoek in. .Er is getracht vinger afdrukken te vinden, echter zonder resul taat;. Onder soortgelijke, omstandigheden werd enkele dagen geleden ingebroken bij een pluimveehouder, waar ruim 200 kippen ge stolen werden. Naarwij veihemeh, hééft een der inwo ners van het dorp vanf.acht èèn auto in •razerjde vaajrtidoo&liet dorp hooren rijden. Lawntennis. DE INTERNATIONALE FRANSCHE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN. Mej. Rollin Couquerque verliest van mej. Hom. In de kwart-finale van het dames-enkel spel is thans ook ónze landgenoote mej. Rol lin Couqüerque uitgeschakeld.^n haar eer ste set tegen mej.'Hom (Duitschland) was zij reeds dadelijk op dreef en met 62 wist zij deze dan óok té winnen. In de tweede set echter kwëm dë'Duitsche er beter in en hoewel onze kampioene zich dapper ver weerde wón mej. Hom met 63. In de be slissende set leverden beide speelsters een verbitterden strijd; 'dié tenslotte na heftigen tegenstand van méj. Rollin Couquerque in een 86-zege voor mej. Hom eindigde, met welke overwinning zij zich onder de laatste acht speelsters schaarde. In het heeren enkelspel zullen in de demi finale de volgende partijen verspeeld wor den: von Cramm (Duitschland)Destre- meau (Frankrijk), Austin (Engeland) Bernard (Frankrijk), Merlin (Frankrijk) Boussus (Frankrijk) en Maneff (Zwitser land)— Perry (Engeland). De voornaamste uitslagen van de giste ren gespeelde wedstrijden luidden: heeren enkelspel: Bernard (Frankrijk) slaat Journu (Frankrijk) met 62, 36, 26, 119, 97; Boussus (Frankrijk) slaat Bawarowski (Oostenrijk) met 46, 64. 60, 64; Maneff (Zwitserland) slaat Kho Sin Kie (China) met 75, 63, 57, 26, 6—4; von Cramm (Duitschland) slaat Sta- lios (Griekenland) met 63, 61, 62; Destremeau (Frankrijk) slaat Rodel (Frank rijk) met 64, 6—2, 75; Merlin (Frank rijk) slaat Hare (Engeland) met 63, 57, 6—3, 6—4. dames enkelspel: mej. Hom (DuitséffiSfiTÏÏ slaat mej. Rollin Couquerque (Nederland) met 26, 63, 86. Ruitersport. DE OLYMPISCHE DAG. Het springconcours. De reserve-luitenant dr. H. L. M. van Schaik, die te Brussel, na barrage met den Belgischen ritmeester Menton de Home, zulk een fraaie overwinning boekte in het indi- vidueele springconcours, is op grond van deze prestatie alsnog toegevoegd aan de Ne derlandsche ruiters die uitkomen in het na tionale springconcours op den Olympischen dag. Derhalve zal op 7 Juni in het Olym pisch stadion de volledige ploeg, die in Brus sel den landenwedstrijd won van België, Frankrijk, Portugal en Ierland en die niet minder dan 15 prijzen veroverde, in den ring verschijnen, namelijk ritmeester baron Sirtema van Grovestin, luitenant Greter, lui tenant de Bruijne en reserve-luitenant van Schaik. Het is wel in hooge mate verblijdend, dat zoo duidelijk blijkt, hoe voortreffelijk tot dusverre de Olympische voorbereiding is, want de Nederlandsche ruiters, die daaraan deelgenomen hebben, zijn in prima condi tie, terwijl ook hun paarden thans volkomen ingereden zijn en met de betreffende ruiters een harmonisch geheel vormen. Dat kan een fraai slot van den Olympischen worden. dag aan Wielrennen. HET WIELERCRITERIUM TE SCHEVENINGEN. Bijna honderd deelnemers den start. De officieele lijst van deelnemers aan het groote internationale wielercriterium te Scheveningen, dat op Zaterdag 6 Juni, desmiddags om 3 uur, ter inleiding yan de residentieweek op den strandboulevard aldaar zal worden gehouden, is thans verschenen. Daaruit blijkt, dat in totaal bijna honderd beroepsrenners aan den start zullen verschijnen, waaronder verscheidene renners met een wereld reputatie Nederland zal met niet minder dan 62 renners vertegenwoordigd zijn, België met 11, Frankrijk met 5, Duitschland met 4, Italië en Oostenrijk elk met 3, Zwitserland en Engeland elk met 2, Spanje, Luxemburg, Zuid-Afrika en Tsjecho-Slowakije elk met 1 renner. In totaal dus 96, maar ver moedelijk zal dit aantal toch nog wórden uitgebreid om de honderd vol te krijgen. Als veiligheidsmaatregel is voorgeschre ven, dat de renners geen derailleur mogén gebruiken en dat hun rijwiel moet zijn voorzien van twee goedwerkende remmen. Het gebruik van vrijwiel of vast tandwiel is facultatief. Tennis. ALKMAARSCHE KAMPIOENSCHAPPEN 1936. Een B-tournooi, georganiseerd door Be Quick. De voortvarende tennisclub Be Quick heeft een krachtig en actief bestuur, dat zijn taak. verstaat: de eigen club zoo sterk mogelijk te maken en de tennissport in het algemeen tot zoo groot mogelijken bloei te brengen. En zoo kon het eigenlijk niemand verwonderen, dat het jonge Be Quick met de Pinksteren een drie-daagsch tournooi georganiseerd heeft, dat morgen (Zaterdag) begint en Maandag a.s. eindigt. Het is een B-tourncoi, getiteld „Alkmaarsche kam pioenschappen 1936". De wedstrijden worden gespeeld onder de reglementen van den N. L. T. B., terwijl als wedstrijdleider is aangéwezen de heer M. Zweedijk en als bondsgedelegeerde mr. H. Schuurman. De wedstrijdcommissie bestaat uit de heeren G. Kusters, voorzitter, J. J. Haasbroek, secr.-penn., J. Deetman, S. Hamstra en T. Plante. Het heeren-enkelspel telt 23 deelnemers, waaronder uit verschillende plaatsen van Noordholland. Het dames-enkelspel heeft 13 inschrijvingen, het heerendubbel eveneens_ 13 en het gemengd dubbel 14, terwijl de' dames zelf 6 paren gevormd hebben. Gisteren heeft de loting plaats gehad, waardoor men toevallig reeds dadelijk inte ressante partijen te zien zal krijgen. Wij hopen, dat Be Quick zonnige Pink sterdagen krijgt en straks op zeer geslaagde wedstrijden kan terug zien. En het publiek, dat in tennis belang stelt, zouden we willen aanraden, eens een bezoek te brengen aan de banen op het gemeentelijk sportpark. Weest voorzichtig met vuur In bosch en heide. Schaken. HET INTERNATIONAAL SCHAAK- TOIJRNOOI TE MOSKOU. De resultaten van de elfde ronde van het internationaal schaaktournooi te Moskou Wjaren: Eliskases wint van Loewenfish. Lilienthal wint van Lasker. Capablanca remise met Flohr. De partijen BotwinnikRjumin en Rago- sin—Rahn werden uitgesteld. Z w e m m n. JOPIE SELBACH ZWEMT TOCH. De estafette-ploeg volledig. Naar wij vernemen is Jopie Selbach beschikbaar voor de Nederlandsche esta fetteploeg 4 X 100 M. vrije slag, zoodat deze Maandag a.s. in Den Haag op volle sterkte uitkomt met de dames Den Ouden, Mastenbroek, Wagner en Selbach. Waterpolo. Z. W. V. u. Inplaats van j.1. Zondag, toen de wed strijden geen doorgang konden vinden, heeft a.s. Zondag de onderlinge- en invitatie- wedstrijd plaats op de Uitgeester- en Alk- maardermeer. Óm 12 uur beginnen de wedstrijden. HOLLAND—INDIE TE WATER. Samenstelling van de zeventallen. De waterpolo-commissie van den K.N.Z.B. heeft thans de zeventallen samengesteld, welke voor Nederland zullen uitkomen te gen Indië, ter gelegenheid van de Holland- Indiër wedstrijden, welke zullen worden ge houden op Maandag 1 Juni 1936 (Tweeden Pinksterdag) in de zweminrichting „De Regentes", Weimarstraat, Den Haag. Tevens heeft de waterpolo-commissie, in overleg met het comité „Hollandrlndië" de Indische zeventallen opgesteld. De opstellingen zijn ajs volgt: dames Indië: T. Ruimschotel (Triton, Ba tavia), J. V. Oudgaerden (Neptunus, Ban doeng), Z. d'Arnaud Gerkens (Pinguins, Batavia), T. Boxman (Neptunus, Bandoeng), J. Boxman (Neptunus, Bandoeng), T. V. Oudgaerden (Neptunus, Bandoeng), D. Ree kers (Pinguins, Batavia); dames Holland: E. van Rossum (H.Z.P.C.), C. de Groot-van Gelder (Z.I.A.N.), Pott (H. D.Z.), J. HankesrDrielsma (H.Z.P.C.), Waal- berg (A.D.Z.), D. Hüsken (A.D.Z.), Prasing (H.D.Z.); 'heereh Indië: R. den Hamer (Watergeu zen, Batavia), H. Maier (Neptunus, Ban- dóéngj, A. H. Veenstra (Neptunus, Ban doeng), A. Sirks (Bat. zwem- en polover.), H. Stam (Watergeuzen, Batavia), J. van Oostrom Soede (Watergeuzen, Batavia), B. Mooi (Watergeuzen, Batavia); heeren Holland: Derxs (H.P.C.), Wege naar (A.Z. 1870), Franken (Zwemlust), Regter (R.Z.C,), Paerl <Het-IJ), Kollerie (H.P.C.), Sanders (D.J.K.) Verder ,spee£t het Indische B.-zevental heeren, als volgt vastgesteld door het comi- té-Holland-Indië: K. Feis (Krokodillen, Soer.), S. Moolenaar (Medansche Zwemclub), R. de Boer (Nep tunus, -Bandoeng); H. van Oostrom Soede (Watergeuzen, Batavia), H. den Hamer (Watergeuzen, Batavia), R. Herklots (Ma- lang), J. Reekers (Watergeuzen, Batavia). Nog een polo wedstrijd tegen een Haagsch zévental, hetgeen door den kring Den Haag is vastgesteld en waarvoor het geheele eer ste zevental van Z.I.A.N., winterkampioen van Nederland K.N.Z.B. is aangewezen. - Z.I.A.N. speelt in de volgende opstelling: B. Charite, J. H. de Haas, J. Th. de "Kok, C. de Haas, J. Van Woerkom, G, Hegi en C. van Hal. STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Ned. Stoomb. Mij. Ariadne 29 Mei te Amsterdam. Cottica 28 Mei 10.00 v. Madeira n. Plymouth Crijnssen 29 Mei 18.00 te A'dam verw. Deucalion 28 Mei te Rotterdam. Hebe 28 Mei v. Alicante n. Valencia. Hermes 28 Mei v. Salonica n. Izmir. Iris. 26 Mei v. Cristobal n. Pto. Barrios. PJuto 29 Mei te Aarhus. Pöseidón 28 Mei v. Sushak n. Catania. Saturnus 28 Mei te La Guaira. Titus 28 Mei te Kopenhagen. Trajanus 28 Mei te Kimassi. Vylcanus 28 Mei te Amsterdam. Stoomv. Mij. „Nederland". Manoeran uitr. te Port Said 29 Mei. Kbta Intën, Java'Now Yorklijn te New York 27 Mei. Tajandoen thuisr. te Londen 28 Mei. Poelau Laut thuisr. te Suez 28 Mei. Tarakan thuisr. v. Colombo 27 Mei. Johan v. Oldenbarnevelt uitr. te Southamp- ton 28 Mei. -n... i im - 297. Zoo gezegd zoo gedaan, en toen ze eindelijk weer thuis waren, stonden vader en moeder al aan de deur ter verwelkoming. Dat was een hartelijk weerzien en eën vroolijk weerzien tevens, toen bleek hoeveel geld de beide jongens hadden meegebracht. 298. „Nou", zei vader, „ik had niét gedacht dat ik zul ke flinke jongens had die zooveel geld mee brengen en ik geloofde er niet veel van toen jullie weg liepen en op dat papiertje hadden geschreven dat jullie veel geld voor ons zonden- verdierièh". Eensklaps werd er op de deur getikt en... Oom John kwam te voor schijn.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7