I)e Lange DeMoraaz Jiqmda tBUuteuiand Bankiers te Alkmaar sinds 1805 Spoct Weetéedcht De oververmoeidheid bij chauffeurs. Memorie van antwoord. Zal de Overdekte het Victoriebad exploiteeren Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het dubbele paspoort (sens.); hoofdrol Edward G. Robinson. Toegang boven 18 jaar. Beide Pinksterdagen van 2 uur njn. af doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Watt en Half Watt als dakloozen (hum.) Toegang voor eiken leeftijd. Beide Pinksterdagen van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Nu of nooit (sens.)hoofdrol Richard Talmadge. Toegang boven 14 jaar. Beide Pinksterdagen van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Koning en kruier (hum.); hoofdrol Weisz Ferdl. Toegang voor aTe leeftijden. Beide Pinksterdagen van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling. Maandag 1 Juni. Tweede Pinksterdag. V.m. 8 uur, Sted. Muziektuin, concert Alcmaria Victrix. 2 uur, Alkm. Wielerbaan, wedstrijden. GRONDVERKOOP TE ADDIS ABEBA VERBODEN. De gouverneur-generaal van Abessinië heeft een decreet uitgevaardigd, waarbij de verkoop van terreinen in de hoofdstad wordt verboden. De bedoeling is het tegengaan van speculatie en het garandeeren van een regelmatige tenuitvoerlegging van het bouwplan. Uit alle provinciën komen karavanen aan, welker leiders verklaren, dat het over al in de doorreisde gebieden rustig is. De Zweedsche zending, die zich te Letsjemti, 30 kilometer ten Oosten van de hoofdstad bevindt, deelde eveneens mede, dat in die streek orde heerscht. SIR ELLY KADOORIE GASTHEER VAN DEN NEGUS. De Daily Herald meldt, dat Sir Elly Ka- doorie, de bekende bankier en industrie magnaat, een man van onmetelijken rijk dom, gastheer zal zijn van den Negus. De Negus en Sir Elly hebben elkander nog nimmer ontmoet. Haile Selassie wordt Woensdag te Lon den verwacht. Sir Elly vertoeft met zijn beide zoons in China, waar hij te Sjanghai den meesten tijd verblijft. Zijn woning te Londen, Princes-Gate 6, Knightsbridge, is dus juist naast de Abes- sinische legatie. Door den tuin zullen de beide huizen rechtstreeks met elkander verbonden worden. AUTO MET ARBEIDERS VERONGELUKT. Bij Dnjepropetrowsk in Rusland is een vrachtauto, waarin een groep arbeiders had plaats genomen, door te snel rijden in een ravijn gestort. Vier arbeiders werden ge dood, 26 ernstig gewond. OVERSTROOMINGEN IN KROATIË. In Kroatië is aan wegen en velden groote schade aangericht, doordat de Drave buiten haar oevers is getreden. De oogst is voor een groot deel vernield, de verbindingen zijn verbroken. DE A.S. VOLKENBONDSBIJEENKOMST. De Nederlandsche regeering en het Argentijnsche voorstel. Bij informatie aan het departement van Buitenlandsche zaken hebben wij verno men, dat een mededeeling met betrekking tot het aangekondigde voorstel der Argen tijnsche regeering door de Nederlandsche regeering nog niet is ontvangen. Wat betreft het eventueel door de Ne derlandsche regeering in te nemen stand punt ten aanzien van een buitengewone samenkomst der assemblee in Juni, zoo kan de opportuniteit hiervan op dit oogenblik nog niet worden beoordeeld. AAN DEN DOOD ONTSNAPT. Gistermiddag reed de zestienjarige H. uit Zutfen op een bakfiets in de Nachtegaallaan te Eefde bij Zutfen. Voor den onbewaakten overweg gekomen moest hij stoppen, daar een trein naderde uit de richting Zutfen. Hij wachtte tot de trein gepasseerd was en wilde toen over steken. Hierbij heeft hü niet gelet op een trein, die van den anderen kant naderde. De bak fiets werd door dezen trein gegrepen en de jongen er af geslingerd. Wonder boven wonder liep hij geen noemenswaardig letsel op. De bakfiets werd geheel vernield. ERNSTIG AUTO-ONGELUK TE OLDEBROEK. Twee zwaar gewonden. ElSïtera^°nd heeft te °ldebroek op den fn«J®r ,Peri grindweg een ernstig auto ongeluk plaats gehad. De chauffeur van eèn personen-auto, komende uit de rich ting station legerplaats Oldebroek, raakte in een bocht van dezen weg de macht over het stuur kwijt met het gevolg, dat de wagen tegen een boom botste. Van de vier inzittenden werden de bestuurder, de heer van Dijk uit Zwolle en een zoontje van den heer van der Woude, eveneens uit Zwolle, tegen den grond geslingerd De heer van D. werd bewusteloos opgeno men. Het knaapje had de beide beenen gebroken. De heer van der Woude zelf liep eenige hoofdwonden op. Een mede- inzittend meisje bleef ongedeerd. Dokter S. P. Gualtherie van Weezei uit Elburg verleende de eerste hulp, waarna de ge wonden per ziekenauto naar het Sophia- ziekenhuis te Zwolle werden overge bracht. De burgemeester van Oldebroek, de heer A. Bakker, was spoedig ter plaatse om de situatie op te nemen. De auto was vooral aan de eene zijde ernstig gehavend. Naar wij vernemen, was de toestand van den heer van Dijk gisteravond laat zeer ernstig. r BAKFIETS DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Bestuurder gedood. Gistermiddag om 3 uur werd de groen- tenhandelaar D. R. van der ^aan, wonen de aan de Oostzijde te Zaandam, terwijl hij met zijn transportdriewieler op den provincialen weg te Koog a. d. Zaan ter hoogte van de R. K. kerk reed, door een auto uit Friesland aangereden. Van der L. werd van het voertuig ge slingerd en werd met hevig bloedende wonden opgenomen. Een ijlings ontboden geneesheer kon bij aankomst slechts den dood constateeren. Aan de memorie van antwoord op het voorloopige verslag over het wetsontwerp, houdende bepalingen, beoogende het tegen gaan van oververmoeidheid van bestuur ders van motorrijtuigen, is het volgende ontleend: Er dient tegen gewaakt te worden, dat inzake de medewerking aan de uitvoering en het toezicht op de naleving van de wet meer dan één dienst tegelijk optreedt. Al dus worden botsingen tusschen de verschil lende hierbij betrokken instanties verme den. Dit schijnt mogelijk, omdat de regeling naar haar strekking toch ook een een heid vormt. Met het nastreven van de be scherming van de bestuurders van motor rijtuigen tegen overmatig lange arbeidstij den wordt ook de bevordering van de ver keersveiligheid gediend. De regeering geeft toe, dat uit een oog punt van verkeersveiligheid met dit wets ontwerp niet kan worden volstaan. Door de eenvoudige administratie zijn vele overtredingen gemakkelijk te achter halen. Ten einde knoeieren met de aantee- keningen tegen te gaan, acht de regeering het wenschelijk, in den algemeenen maatre gel een bepaling op te hemen, welke het mo gelijk maakt, bij een veroordeeling ter zake als bijkomende straf op te leggen de ontzeg ging van' de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen. Gaarne voldoet de regeering aan het ver zoek om nader te worden ingelicht omtrent de hoofdbeginselen der regelingen, welke, naar den aanvankelijken opzet, bij alge meenen maatregel van bestuur zullen wor den getroffen. Voorts ligt het in de bedoeling: le. een verbodsbepaling om langer dan een zeker aantal uren (max. 4 uren) achter een een motorrijtuig te besturen. Onderbre kingen van minder dan een half uur blij ven buiten beschouwing; 2e. een verbod van goederenvervoer op Zondag, met de noodzakelijke uitzonderin gen, in den geest als voor arbeiders, vallen de onder de Arbeidswet, in het rustdagbe- sluit voor transport-arbeiders te land 1929 zijn opgenomen. De hoofdbeginselen zijn: a. de dagelijksche werktijd voor perso nen, niet vallende onder art. 1, eerste lid, onder b. van het wetsontwerp, de rijtijd mag niet meer bedragen dan 10 uren, met een weekmaximum van 55 urln; b. de dagelijksche rusttijd moet ten min ste 12 uur aaneen bedragen; eenmaal per week mag hij 10 uren bedragen; c. de werktijdgrenzen mogen ten hoogste 14 uren uit elkander liggen. Door de onder b bedoelde bepaling echter zullen tusschen die grenzen gemeenlijk niet meer dan 12 uren gelegen zijn; d. rusttijden van minder dan een half uur worden als werktijd beschouwd; e. nachtarbeid mag niét meer dan zes maal in tijdperk van twee opeenvolgende weken worden verricht; f. de wekelijksche rustdag bedraagt 30 uren, waarvan ten minste 23 uren aaneen op 1 dag; g. de in f bedoelde 23 uren moeten een maal per drie weken op Zondag vallen. Van alle bepalingen moet ontheffing ver leend kunnen worden, omdat niet te over zien is, welke moeilijkheden zich in de practijk bij strikte toepassing zullen voor doen. De maximum duur van den werktijd zal, in geval van ontheffing, op ten hoogste 13 uren per dag en 72 uren per week moe ten worden gesteld. Er zijn eenige categorieën van bestuur ders van motorrijtuigen, voor wie de nor male bepalingen niet zullen kunnen gelden, zooals bijv. voor particuliere chauffeurs, voor handelsreizigers en voor heerrijders. Voor al deze groepen is een veel beperkter regeling gedacht. Eindelijk acht de regeering het raadzaam, den in artikel 1 van het wetsontwerp be doelden algemeenen maatregel, de eerste paar jaren niet van toepassing te doen zijn op motorrijtuigen op minder dan vier wie len. De regeering deelt volkomen de zienswij ze van sommige leden, dat over de uit te vaardigen algemeene maatregelen van be- stur, het advies van de organisaties der be langhebbende werkgevers en werknemers dient te worden ingewonnen. De controle zal goeddeels bij de rijks- en de gemeentepolitie komen te liggen Ver wacht mag worden, dat de extra kosten, aan f lo ooTv Verb0nden' een bedrag van J zu.uoo s jaars nipt De Zeilen. DE HEER CARP ZAL NIET DEELNEMEN AAN DE WEDSTRIJDEN DER KONINKLIJKE. Deelneming aan Olympische spelen dnbieus. De bekende Nederlandsche zeiler mr. Carp heeft tegenover het A. N. P. verklaard, dat hij niet tijdig genoeg in Nederland terug zal kunnen zijn om deel te nemen aan de wedstrijden van de koninklijke, welke de volgende week zullen worden gehouden. De heer Carp zeide, dat het verder twijfel achtig is of hij tijdig in Europa terug zal zijn om uit te komen op de Olympische zeil wedstrijden, aangezien hij voor belangrijke zaken in de Vereenigde Staten wordt op gehouden. den tijd, gedurende welken men aan één stuk een motorrijtuig besturen mag, aan grenzen te binden, en evenzeer, dat voor verschillende groepen van bestuurders van motorrijtuigen een wekelijksche rustdag, waarin periodiek de Zondag begrepen is, dient te worden vastgesteld. Ook ligt het in de bedoeling, den nachtarbeid der bestuur ders te beperken en behoudens de noo- dige uitzonderingen het goederenver voer op Zondag te verbieden. Overeenkomstig den door sommige leden in het voorloopige verslag uitgesproken wensch gaat het ontworpen rijtijdenbesluit met dezen naam wordt de in art. 1 be doelde algemeene maatregen van bestuur aangeduid er van uit, dat de loyale con currentie met motorrijtuigen in het trans portbedrijf voorkomen dient te worden. Een dagelijksche nachtrust van 12 uren zal voorgeschreven worden. Vermoedelijk zullen de volgende uitzon deringsbepalingen niet gemist kunnen wor den: i le. Eenmaal per week mag een chauffeur, werkzaam voor een autobusdienst, een werktijd hebben van 12 uren. 2e. Hetzelfde geldt voor den bestuurder van een toerwagen, waarmede gezelschaps- ritten over grooten afstand worden ge maakt. Zelfs zal bij zoo'n gelegenheid de werktijd meer dan 12 uren mogen bedragen, mits twee chauffeurs om beurten den wa gen besturen. 3e. Ten behoeve van verhuizingen mag de bestuurder van een vrachtauto, in dienst van een meubeltransportonderneming, 12 uren per dag werken, met een maximum van 60 uren per week, doch niet meer dan 165 uren in drie achtereenvolgende weken. 4e. Voor het vervoeren van melk van boerderij naar zuivelfabriek mag de werk tijd van den daarmede-belasten autobestuur der, indièn Tiij niet op Zondag werkt, op Zaterdag en Maandag 14 uren bedragen met behoud evenwel van het normale week maximum. 5e. Voor besteldiensten over groote afstan den mag, indien het districtshoofd der ar beidsinspectie zulks noodzakelijk acht, een maal per week gedurende 12 uren gewerkt worden, met behoud evenwel van het nor male weekmaximum. De door eenige leden gestelde vraag, of onder de werktijden van chauffeurs in dienstbetrekking ook andere werkzaamhe, den dan het besturen van motorrijtuigen be grepen worden, wordt bevestigend beant woord. ii» Jaars niet zuUen overschrijden. ue regeer mg zou de werkboekjes ver krijgbaar gesteld willen zien tegen betaling van 1 dat is eenzelfde als thans voor een rustdagkaart betaald wordt. Een bepaling welke een dergelijke retributieheffing mo gelijk maakt, ontbrak in het wetsontwerp Hierin is tevens voorzien bij nota van wij ziging. Voor de autobusdienstondernemingen zal de bestaande administratie in hoofdzaak ge handhaafd kunnen blijven. Reeds nu staat vast, dat het gewenscht is, DE NIEUWE RUWOLIEMOTOR. Het oordeel van ir. Koning. In het onderhoud, dat het A. N. P. had met den heer Hulsebos, den uitvinder van den nieuwen ruwolie-motor, wordt ook ge wag gemaakt van het onderzoek, dat ir. Koning van den Rijksstudie-dienst voor de Luchtvaart hierover eenige jaren geleden heeft uitgevoerd. Onze correspondent te Amsterdam vroeg ir. Koning in korte trekken zijn meening over de uitvinding te willen geven. „Geen fancy-ding, maar eene reëele mogelijkheid; geen Wolvega!", aldus vatte deze zijn oor deel samen en hij voegde eraan toe: zij kan een belangrijk voordeel opleveren, vooral door den compacten vorm. Het essentieele van de uitvinding, zoo merkte hij verder op, in aansluiting aan het hieromtrent reeds medegedeelde, zit in het mechanisme tusschen den zuiger en de as, die het ver mogen van den motor naar buiten afgeeft. Dat is geheel anders dan bij een gewonen motor. Ziehier het belangrijke! En nu heb ben de indertijd door den dienst gemaakte berekeningen bevestigd, dat in groote trek ken waar is, wat de uitvinder omtrent de werking van dat mechanisme vertelde. Voor de luchtvaart kan de uitvinding be- teekenis hebben, juist om den compacten vorm. Zij biedt allerlei ontwikkelings-mo- gelykheden: dat deze niet op fantasie van den uitvinder berusten, blijkt ook wel uit de houding van den directeur van de ma chinefabriek Jaffa, prof. Dresden, te dien aanzien. gen de vlammen uit het gebouwtje. De man bleek brand te hebben gesticht in een zak geperst hooi. Het vuur was spoedig ge doofd en de brandstichter gegrepen. Hij werd naar het hoofdbtireau van poli tie overgebracht. De politie wilde hem by terugkomst ar resteeren en tot dat doel hadden de hoofd inspecteur Ten Haaf met de rechercheurs Baken en van den Broek zich in een droge sloot bjj een boerderij aan de grens der ge meente verscholen. Diep' in den na(;ht kwam van der Loy terug, en ging dadelyk het erf op van den landbouwer van Aken, BRANDSTICHTER TE EINDHOVEN OP HEETERDAAD BETRAPT. Ook schuldig aan andere branden branden te Eindhoven? Na de vele. branden van den laatsten tijd had de politie haar waakzaamheid ver scherpt en ging zij zorgvuldig na van ver schillende personen de gangen, die reeds eerder bij een brandstichting betrokken waren geweest. Onder hen bevond zich ook de 28-jarige de boervior ^°y' die 111 1933 verschillen- wSïï0">g«vi„g in b„„d klein schuurtje binnengaan. Even latS sloe Naar wij vernemen is men bij de Overdekte gisternamiddag in de commissarisvergadering niet tot een definitief besluit gekomen. Er waren commissarissen die zich voor de overeenkomst interesseerden, er waren er ook die er geen heil voor de Overdekte in zien. Waar mr. Eecen en de heer Stroink afwezig waren werd een beslissing tot een Woensdag a.s. te houden vergade ring uitgesteld. Het bestuur ziet een bezwaar in den pertinenten eisch der gemeente, dat er voor 15000 aan het bad ver beterd zou moeten worden. Wel is men bereid 10.000 voor waterver betering te geven maar of men daar naast nog 5000 aan de vergrooting van het bad zou kunnen besteden zou geheel van de exploitatie-uitkomsten afhankelijk zyn. Het bestuur vertrouwt evenwel dat commissarissen het voorstel het bad naast de Overdekte te exploiteeren wel zullen accepteeren en dat er een voor alle partijen aanvaardbare rege ling kan worden getroffen. ERNSTIGE BOTSING TE SCHOORL. Botsing met ernstige gevolgen. Hedenmorgen had op den hoek van den Duinweg en Boschmansweg een aan rijding plaats tusschen een luxe auto en een bakfiets, beladen met zuivelartikelen. Deze laatste, waarop de eigenaar, de heer S. M. Dapper, gezeten was, werd totaal vernield. Dë gemeentearts was spoedig ter plaatse en heeft den heer Dapper naar zijn woning gebracht. Deerlijk gehavend en met lichamelijk letsel, kan over zijn toe stand nog weinig gezegd worden. Een hersenschudding is niet buitengesloten. FEDERATIE VAN V.V.V.'S IN NOORD HOLLAND. Vergadering te Camperduin. Te Camperduin vergaderde het Algemeen Bestuur van de Federatie van V.V.V.'s in Noordholland-Noord. De voorzitter, burgemeester Breebaart van Zijpe, opende de vergadering. Er zijn weer donkere wolken aan den horizon, ni. de berichten omtrent mogelijke opheffing der kaasmarkt te Alkmaar. Spr. ziet dit niet als van belang voor Alkmaar alleen, maar ge heel Noordholland zou daardoor worden getroffen. Graag heeft spr., dat de Federa tie zich deze zaak aantrekt. Gepoogd wordt, tochten in Noordholland te organiseeren tijdens de jamboree (de Fadvindersbijeenkomst) In Alkmaar werd getracht een betere wachtplaats te hebben bij de bussen in de Bergerhout. De aansluiting van verschillende gemeen ten kan nog worden verwacht. De heer Margadant (Alkmaar) meende, dat men niet soepel mag zijn tegenover vereeni gingen, die niet bij de A.N.V.V. zijn aange sloten. De heer mr. Bosman wees er ook op, dat men in Schoorl twee vereenigingen heeft en in de algemeene vergadering van A.N.V.V zal men deze zaak nader regelen. Aldus besloten. De kaasmarkt. De heer Margadant van Alkmaar leidde dit onderwerp in. Spr. zag in een kaas een der gelijk artikel als een straatsteen; beide zijn een natuurproduct en men moet de partij zien om te beoordeelen hoe 't geheele kwan turn is. Voor het geheele vreemdelingen bezoek zou de verdwijning der Alkmaarsche kaasmarkt een groote achteruitgang zijn. De heer Bosman wees er op, dat er deug delijke argumenten voor het behoud zijn. Bovendien is deze enorme reclame via de markt een der redenen van den vlotten ver koop. Men zou feitelijk niet anders Dieeen dan zelfmoord. De heer Butter zeide, dat Hoorn deze zaak van twee zijden had te bezien. Hoorn zou zeer waarschijnlijk bij de opheffing van de Alkmaarsche kaasmarkt gebaat zijn, omdat ook Hoorn de kaasdragers in costuum heeft. Moge men dan geen „ruitertjes" hebben, dan heeft men in Hoorn daarvoor de compensa tie van het mooie Westfriesche museum. Het bestuur van V.V.V. zag echter het belang van het vreemdelingenverkeer in het alge meen breeder en wilde adhaesie betuigen aan de actie, welke gevoerd zal worden om de Alkmaarsche kaasmarkt te behouden. De heer Otten (Noordh. Dagblad) gaf een verbeterden kijk op het gebeurde in de vergadering van den Bond van Coöp. Zui velfabrieken; z.i. is er niet veel kans om tot opheffing te komen. Na ampele bespreking werd een motie aangwwew» pnarin de regeering wordt naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag 30 Mei. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 771,4 m.M. te Akureyri. Laagste barometerstand 747,6 m.M. te Skagen. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 31 Mei: Zwakke tot matige zuidwestelijke tot noordwestelijke of noordelijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen; waar schijnlijk regenbuien; aanvankelijk iets kouder. Buitenlandsch Weeroverzicht. Voor Pinkster guur weer, net regenbuien. De depressie welker kern gisteren over de noordelijke Noordzee was gelegen heeft zich in diepte toenemende naar het oosten verplaatst. Zij beheerscht het weer over bijna ons geheele waarnemingsgebied. Op tal van plaatsen is de lucht zwaar be wolkt tot betrokken, veel waarnemingssta tions melden regen. Over het westen van de Britsche eilanden stijgt de barometer snel. Aanvoer van lucht uit noordelijke richtin gen deed over IJsland en Schotland de tem peratuur weer eenige graden dalen. In het overige gebied zijn de ochtendtemperaturen iets gestegen. De vooruitzichten voor de Pinkster dagen blijven ongunstig. Bij de druk- stij gingen in het westen is een krach tiger noordwestelijke luchtstroomlng bij ons te wachten, met buiig weer en aanvankelijk wat afkoeling. Ook elders is nog geen weerverbetering in het vooruitzicht, over de Britsche eilanden blijft het guur; Frankrijk, Duitschland en Zwitserland wat zachter, doch zwaar bewolkt en regenachtig. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen er. andere voertuigen van 21.38 uur tot 4.18 uur licht op. verzocht in het belang van het vreemdelin genverkeer maatregelen te nemen om de kaasmarkt te handhaven, waarna een com missie werd benoemd om alles te doen wat in deze wenschelijk is. In die commissie zullen zitting nemen de voorzitter en secre taris, waarbij tevens uitgenoodigd worden de heeren Grondsma en Nobel. Kettingtochteu. Hierbij werd de „Nohoto" besproken, waarover wij reeds berichten hebben opge nomen. Er werd op aangedrongen om hier voor reclame te maken. Deze tocht door Noord-Holland moet gereden worden naar gemeenten, waar ansichtkaarten moeten worden gekocht. Deze gelieve men op te zenden, waarna de belooning zal zijn, dal men deze prentkaarten in een mooi album keurig ingeplakt krijgt. WAT HET CARILLON SPEELT. De nieuwe liedjes, welke ons carillon van den Waagtoren klingelt, zijn by het heel uur: „Wie heeft van Alkmaar niet gehoord" en bij het halve uur „In naam van Oranje, doe open de poort". ART. 247 WETBOEK VAN STRAFRECHT. De gemeente-veldwachter van Heiloo, de heer Geertsma, heeft gisteren aldaar ge arresteerd den 68-jarigen weduwnaar F. Ff wegens het plegen van niet nader te noemen handelingen met twee meisjes van 8 en 10 jaar. Na volledige bekentenis is de man op vrije voeten gesteld. GESLAAGD. Voor het examen esperanto-B 1 te Den Haag slaagden o.m. de heeren J. Mande- maker, alhier en Ch. J. Nonnekes te Kol- horn. FIETS VERMIST. By de politie is aangifte gedaan van de vermissing van een heerenrijwiel, dat Don derdagmiddag op het Vijvertje had gestaan. Eveneens wordt het rijwielplaatje ver mist, dat gesoldeerd was aan een rijwiel, staande achter een school aan de Snaar- manslaan. TE HOOG BELADEN. Gistermiddag werd op de Laat een voet gangster aangereden door een driewielige bakfiets, waardoor zij schade aan haar klee ding opliep. De oorzaak hiervan was, dat de bestuurder der bakfiets hierop een meubel stuk vervoerde van zoodanige hoogte, dat hij geen vrij uitzicht had op den voor hem liggenden rijweg. De schade is door den be stuurder vergoed. Door de politie is tegen hem proces-verbaal opgemaakt. HONDJE OVERREDEN. Gisteravond te omstreeks 8 uur is op den Bergerweg een hondje door een auto over reden. Het cadaver van het beestje is fcy een bewoner aan den Wognumschebuurt on dergebracht. De eigenaar gelieve zich aan het bureau van politie aan te melden. EEN HERDERSHOND. Aan het bureau van politie zijn inlichtin gen te bekomen over een herdershond, hoog ongeveer 40 c.M., die enkele dagen >n de stad liep te dwalen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2