Aqeuda Stad m Omgeving. n M 'fcoiHHciaal 'flieuws Weec&edcfit koedijk Bankiers te Alkmaar sinds 18öï> Del.ari2e& 1 De Mo ta „Victoriebad" is „Zomerbad" geworden. De „Overdekte" zal vanaf heden dit bad in exploitatie nemen. ï-rj: WIERINGERWAARD Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag vanötot 12 en van halt 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; n.m. 2—5 en 7—9 uur. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Een vrouw van de wereld (rom.); hoofdrol Mae West; Carridy de Wreeker (cowboy film); hoofdrol William Boyd. Toegang bo ven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De kozakkenkapitein (avont.); hoofdrollen Don José Mojica en Rosita Morena. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Huwelijksnacht (rom.-dram.); hoofdrollen Gary Cooper en Anna Sten. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het groote schandaal (sens.); hoofdrollen Paul Muni, Glenda Farrell en Ned Sparks. Toe gang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Maandag 8 Juni. 11 uur, tentoonstelling, concourshippique en kortebaandraverij te Opmeer. 8.30 uur, consistoriekamer Groote kerk, vergadering Ned. Bijbelgenootschap. ONDEUGDELIJK VOEDSEL AAN DIENSTWEIGERAARS? Een schrijven van den Ned. Vegetariersbond. Namens het hoofdbestuur van „de Ned. Vegetariersbond" hebben de voorzitter en de secretaris een schrijven aan den minister van justitie gericht, waarin zij mededeeling doen over ingekomen klachten betreffende het vegetarisch voedsel, hetwelk op verzoek aan de dienstweigeraars die in de rijkswerk inrichting te Veenhuizen gevangen worden gehouden, wordt verstrekt. Gedurende de laatste maanden is dit voedsel meermalen zoodanig toebereid, dat dit ondeugdelijk te noemen zou zijn. De vegetariersbond ver zoekt den minister een onderzoek naar deze kwestie te willen instellen en te willen be vorderen, dat hierin verbetering komt. HEFFING OP BOTER. Verbeterde opgave. De heffing op boter en de vervoervergun- ning voor buitenlandsche boter is voor de week van 8 tot 13 Juni vastgesteld op 0.90 per K.G. OVERVAL DOOR EEN TAXI-CHAUFFEUR. Dader gevlucht. Vrijdagavond keerde een inwoner uit Amsterdam per auto uit het Gooi naar de hoofdstad terug. Op den Muiderstraatweg, nabij Diemen, werd de automobilist aan geroepen door een chauffeur van een taxi van een particuliere taxi-onderneming, die aan den kant van den weg stond. De chauffeur van de taxi, welke niet behoort aan een der ondernemingen van het offi- ciëele blokband-bedrijf, deelde den auto mobilist mede, dat hij motorpech had en hij verzocht hem zoo mogelijk te helpen. Toen de automobilist, daartoe bereid, zich over den openstaanden motorkap boog, gaf de chauffeur van de taxi den man plotse ling met een stuk ijzer een slag op het hoofd. Daar de automobilist niet emstig getroffen werd en zich omdraaide, pro beerde de taxi-chauffeur voor de tweede maal den man tegen den grond te slaan. Toen de slag slechts gedeeltelijk aan kwam, doch toch nog zoo hevig was, dat de automobilist achteruit deinsde, sprong de chauffeur in zijn taxi en reed zoo hard mogelijk weg. De automobilist deed bij zijn terugkeer te Amsterdam aangifte bij de politie, die den taxi-chauffeur thans zoekt. EEN PRAE-ADVIES VAN MR. C. J. DE LANGE. Voor de Broederschap der notarissen in Nederland. Wij ontvingen het Mei-nummer van het correspondentieblad van de Broederschap der Notarissen in Nederland. Het bevat een tweetal prae-adviezen over Eigendomsoverdracht tot zekerheid, welke op de jaarlijksche algemeene vergadering van de broederschap te houden op 24 Juni a.s. worden uitgebracht door mr. C. J. de Lange, notaris en advocaat te Alkmaar en prof. mr. E. M. Meyers, hoogleeraar te Lei den. MET CIRCUS STRASSBURGER KOMT TE HEILOO. Wij vernemen, dat het circus Strassburger van het gemeentebestuur van Heiloo ver gunning heeft gekregen om op 6, 7 en 8 Juli a.s. op een terrein aan de grens van Heiloo en Alkmaar voorstellingen te geven. Het terrein leent zich uitstekend voor het op slaan van een groot circus en de aanslui ting met water en licht is zeer gemakkelijk te verkrijgen. Voor het publiek zal gezorgd worden voor een gemakkelijke wijze van vervoer naar en van het circus, zoodat de bewoners van Alkmaar geen bezwaar zul len ondervinden, dat het circus op de grens der stad is opgeslagen. Tevens zal er voor het Alkmaarsche publiek gelegenheid zijn om zich bij een voorverkoop in de stad reeds vooruit van plaatsbewijzen te voorzien. GEWESTELIJKE LANDDAG TE ALKMAAR VAN DE R.K. STAATSPARTIJ. Op den gewestelijken landdag der R.K. Staatspartij, welke op 21 Juni a.s. te Alk maar in den Muziektuin zal worden gehou den, zullen redevoeringen worden gehouden over: „Verantwoordelijkheid in zwaren tijd", door mr. Fr. Teulings, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, 1ste secretaris van het bestuur der R.K. Staats partij; „Ons volk in nood", door mr. T. J. Verschuur, oud-minister van economische zaken; „katholiek en Nederlander", door prof. mr. C. P. M. Romme, lid der Provin ciale Staten en voorzitter van de gemeente raadsfractie der partij te Amsterdam. De partijvoorzitter, mr. C. M. J. F. Gose- lir.g, zal het slotwoord spreken. LANDDAG DER INT. VEREEN. BELLAMY. In verband met de aankondiging van een landdag in ons nummer van Donderdag ver zoekt de afd. Alkmaar van bovengenoemde vereeniging ons te melden, dat in verband met den Landdag, welke dit jaar gehouden zal worden Zondag 28 Juni a.s. op het land goed „Drafna" bij Valkenveen, vanuit Alk maar autobussen Vertrekken voor den prijs van 1 per persoon voor heen en terug, ter wijl bovendien een rondrit door het Gooi in dezen prijs is begrepen. Bovendien is de toegang tot het terrein vrij en worden lunchpaketten, bestaande uit 2 belegde broodjes (op verzoek vegeta risch), 1 krentebroodje, fruit en 2 con sumpties koffie of thee voor 50 cent be schikbaar gesteld. Allen, die dezen dag willen meemaken (ook voor niet-leden bestaat zonder eenige verplichting de gelegenheid) worden ver zocht zich zoo spoedig mogelijk op te geven aan het secretariaat Sint Annastraat 1. BRANDSPUIT-GLAZENWASSCHER. Woensdagavond vond te Oterleek de jaarlijksche beproeving der brandblusch- middelen plaats, een steeds terugkeerende attractie voor jong en oud. Het resultaat was meer dan droevig, het was een „be proeving" deze beproeving. Als glasen- wasscher zou deze spuit nog dienst kun nen doen, doch dan alleen voor huizen van één verdieping. De straal is nauwelijks bij machte de dakgoot van een gewoon bur gerhuisje nat te houden. Wat de gemeente nog langer met een dergelijk armoedig verhikel moet doen is een volslagen raad sel. In een curositeiten-verzameling of mu seum zou plaats kunnen worden verzocht, daar is de aangewezen plaats er voor. Als brandspuit is het een bespotting. De eenigste goede zijde, welke er aan de demonstratie zit, is, dat de spuitgasten er nog iets aan verdienen en de jeugd zorgt voor wat afwisseling. kon treffen, dat er naar verhouding ook ge separeerd gezwommen kan worden. De volgende regeling is tot stand geko men: Zon- en feestdagen gemengd zwemmen van 820 uur. Maandag: 610 uur gemengd populair 1012 uur dames; 1221 uur gemengd; Dinsdag: 610 uur gemengd populair: 1012 uur dames; 12—19 uur gemengd 1921 uur heeren; Woensdag: 610 uur gemengd populair: 1012 uur dames; 1221 uur gemengd; Donderdag: 610 uur gemengd populair 1012 uur dames; 1221 uur gemengd; Vrijdag: 610 uur gemengd populair 1012 uur dames; 1219 uur gemengd; 1921 uur dames; Zaterdag: 610 uur gemengd populair; 1012 uur dames; 1221 uur gemengd. Verder is er overeenkomstig den wensch van den gemeenteraad een rege ling getroffen om de werkloozen tegen zeer billijk tarief in staat te stellen een bad te nemen. Men verzoekt ons tevens, nu deze beslissing gevallen is, te willen vermelden, dat er nog gelegenheid bestaat obligaties te nemen tot een totaal aantal van 40. En hiermede is dan ook dit zwemvar kentje gewasschen. De eerste 10 jaar zal de „Overdekte" haar Zomerbad hebben en het lijkt ons raadzaam niet verder op de zaken vooruit te loopen, tegen dien tijd zal het zwemprobleem waarschijnlijk in een geheel ander stadium verkeeren, zoodat we ons thans niet zullen verdiepen in de vraag, wat er na 10 jaar gebeuren moet. Het Zomerbad zal 28 Juni officieel ge opend worden en hiermede is dus een eind gekomen aan het Victoriebad-drama. IEDERE KERK HAAR RADIO. Ook met het oog op vacaturen, In „Bouw-Stemmen", het maand, orgaan der Ned. Herv. Gemeenten te Schoorl c.a. en te Warmenhuizen, schrijft ds. A. J. P. Boeke, dat eigenlijk ieder kerkgebouw over een eigen radio-ontvanger of distributie aansluiting moest beschikken: „Vooreerst om alle mindergegoeden, die in eigen woning niet of niet meer dit be zitten, in de gelegenheid te stellen de dage- lijksche morgenwijdingen „pro Deo" mee te makenMaar verder om allerlei andere uitzendingen van gewone godsdienst-oefe ningen te kunnen doorgeven, die de kerke- raad daarvoor dienstig acht, op tijden, dat er geen eigen predikant voor de leiding aanwezig is, hetzij dat het hier gaat om een oecumenisch of ander chr. doel. In zonder heid denken wij daarbij natuurlijk aan meer kerken in groote of gecombineerde en in vacante gemeenten. In deze immers neemt de nood voortdurend toe, dat de per soonlijke tegenwoordigheid van een eigen voorganger ontbreekt, om de menschen ge- - Beslissing gisteravond gevallen. Aan het zwembaden-vraagstuk, dat deze week in de algeheele belangstel ling van zwemlievend Alkmaar heeft gestaan, is een einde gekomen, doordat gisteravond het besluit is gevallen, dat de „Overdekte" het Victoriebad dat vanaf heden in „Zomerbad" is herdoopt r in beheer zal nemen. De raad van commissarissen van de „Overdekte" is naar aanleiding van het een dezer dagen gevallen raadsbesluit met B. en W. van Alkmaar overeengeko men, dat het vroegere Victoriebad voor 500 per seizoen in pacht wordt genomen en dat voor den som van 14.000 aan dit bad verbetering zal worden aangebracht met dien verstande, dat daarnaast 1000 gevo teerd moet worden om in den loop der ja ren hiervoor de door omstandigheden ont stane reparaties te doen verrichten. In de laatste raadsvergadering is duidelijk tot uitdrukking gekomen, dat het water van het Victoriebad niet aan die eischen voldeed, welke een zwemmer eraan mag stellen. Het is dus allereerst zaak, dat de watervoorziening grondig verbeterd wordt en het is de bedoeling van de directie van de „Overdekte", dat het water in dit bad óp hetzelfde peil zal worden ge bracht als thans in de „Overdekte" het ge val is. Daarvoor is noodig, dat allereerst de circulatie verdubbeld wordt, dat er verder een extra-kalk-reiniging zal plaats hebben, opdat het water, dat onderhevig is aan het* zonlicht, zachter zal zijn. Kortom, men zal er naar streven, dat het bad een zelfde reputatie zal genieten als dat met het Stoops-bad te Haarlem het ge val is. Het is een ieder duidelijk, dat de exploi tatie van dit blad uitsluitend beoogt in den winter meer zwemmers naar de „Over- dat wtC trekkf.n- Men zal dus begrijpen, tusschtn^r°U g 8ls 8Chakel moet dienen tusschen de maanden Mei en October. Daarom °°k heeft men voor de abonné's thanl regeling getroffen. die B»U, to het''zm gratis in het Zomerbad zwemmen als de weersomstandigheden daartoe zullen leiden Met ingang van heden kan men nu een abonnement nemen, dat geldig is tot 31 Sep tember en met welk abonnement men naar willekeur kan zwemmen in de Overdekte dan wel in het „Zomerbad" van de Over dekte. Een punt van bespreking was voorts, hoe men in onze stad een zoodanige regeling regeld bijeen te brengen voor gemeenschap pelijke godsdienst-oefeningen. Want iedere plaatselijke gemeente blijft toch een bestaande historische grootheid, ook zonder de altijd accidenteele d.i. voor bijgaande persoonlijkheden der tijdelijke predikanten. Welnu, de radiodienst brengt telkens zulk eenen, meestal nog uit de ge liefde en begaafde sprekers uit den lande; gewoonlijk met een bekwaam organist op een mooi orgel en soms nog een goed ge oefend koor daarbij; de beste voorwaarden voor een gemeenschappelijke protestante godsdienst-oefening. Mochten kerker aden en kerkvoogdijen, maar vooral trouwe kerkgangers in va cante gemeenten, het met het organiseeren, doch dan ook zelf als voorbeeld opgaan naar zulke godsdienstoefeningen maar eens ern stig wagen, en dit een poos volhouden na tuurlijk! Het lijdt geen twijfel dat deze radiodiensten als algemeene godsdienstige ontmoetings-gelegenheden tegelijk een nieuwe basis zouden vormen, waarbij vooral in vacante gemeenten de beurten der ring- predikanten en andere buitengewone dien sten met een anderen persoonlijken aan wezigen voorganger dan bijzondere hoogte punten zouden kunnen worden...." HET NATUURBAD KARPERTON. Men schrijft ons o.a.: Voor enkele jaren, besloot de eigenaar van de Karperton, de vijver bij zijn landhuis, tot dusver enkel entourage, de bestemming van zwemvijver te geven, een besluit waar toe de slechte opbrengst door de crisis in de andere onderdeelen van het bedrijf, het land bouwbedrijf dus, wel den grootsten stoot heeft gegeven. Een zeer groot wateropper vlak, rondom groote grasvelden, geheel in gesloten door dicht bosch, uitgestrekte ter reinen om te gaan zonnebaden, het geheel eenprivé-paradysje. Geen wonder, dat men over gebrek aan belangstelling niet had te klagen. Karperton, toen nog vrijwel al- leenheerscher op zwemgebied in den omtrek, werd in en zeer korten tijd het familiebad, een gelegenheid dus, waar men goed, billijk en gezellig met zyn gezin een dag kan doorbrengen. De exploitatie verliep in den aanvang geheel, zooals de eigenaar zich dat had voorgesteld. In 1934 werd de exploitatie uit handen gegeven. Hoewel in de jaren 1934 en 1935 het bad zich in groote belangstelling mocht verheugen, moest worden geconstateerd, dat de pachter de zaak in andere banen andfré d,? bedoeling was- Dit en ook waren oorzaak, dat de »vni«n onder eigen beheer werd ploitatie weer groote lynen voor het nfeuwe°m-en' T°en de uitgestippeld gaf de hPP e seiz°en waren staf v»„ dr,. jong, v„,roUwa°V ker», «Ik op kun terrein be te waar het ge- zyn weer energiek aangepakt en de Kar perton roert weer geducht de trom. De be doeling is weer geworden de Karperton maken, tot een gezellig, intiem bad, w ook de rustige „familiezwemmer zich thuis voelt, waar gaarne plaats is voor wed- strijdzwemmers, maar waar nimmer de noegens van allen zullen worden opgeof ferd aan de hobby van een enkeling. Natuurlijk is aan het zwemmen en aanleeren daarvan een zeer groote plaats ingeruimd. Gezwommen kan worden drie groote bassins al naar des zwemmers bekwaamheid. De minimumdiepte is 40 cen timeter, de maximumdiepte 2 1/2 meter. D< totaaloppervlakte van de drie bassins, ver eenigd in den grooten vijver, bedraagt 6000 vierkante meter. Het zuivere bronwater wordt van een diepte van zestig meter op gepompt door een systeem van z.g. Arte sische putten en doorloopend ververscht, desnoods met een capaciteit van 80000 liter per dag. De Karpertonbewoners drinken hetzelfde bronwater al twintig jaar, en be vinden zich er wel bij. Dit jaar zijn in het bad weer verschillen verbeteringen aange bracht. De toegangen tot het bad, via fraaie rustieke hekken zyn verbeterd. Diverse at tracties als vlotten, ruitertjes, luchtbanden en ballen, verhoogen de genoegens in water. De bader kan zonnebaden in makkelijke ligstoelen; de toeschouwers, wien de zon te fel is, beschutting zoeken onder gezellige parasols of onder de natuurlijke zonnewering, het geboomte. De inrichting van de cabines, en de dou ches is confortabel en practisch. De hygiëne speelt in de Karperton, waar men komt, een zeer groote rol. De zwemonderwijzer moet van vele markten thuis zyn en dat hij dan ook. Diverse attracties staan op het programma KOFA EN LEERDAM. „Koopt Neêrlands fabricaat!" Dat is de leuze, welke tegenwoordig alom verkondigd wordt en waaraan steeds meer Nederlandsche koopers gehoor geven. Om echter Nederlandsch fabrikaat te koo pen, moet men weten, wat dat is en hoe dat is. M.a.w. er moet propaganda gemaakt wor den voor de nationale producten en arti kelen. De firma Spruit en Leyers, die de bekende Kofa-magazynen exploiteert, zal de geheele maand Juni voor een prachtige propaganda zorgen, en wel van het bekende „Leerdam"' glaswerk. De firma geeft n.L by aankoop van haar artikelen bonnen, welke ingewis seld kunnen worden voor Leerdam-artike len. Reeds bij aankoop van een bedrag van een kwartje krijgt men een punt en tegen inlevering van een bepaald aantal punten kan men een keuze doen uit de zeer fraaie collectie glaswerk, dat artistiek is uitge voerd, zeer modern is en dat terecht be roemd is geworden tot ver buiten onze gren zen. Men behoeft niet dadelijk zijn bonnen in te wisselen. Men kan bijvoorbeeld drie, vier keer en meer iets koopen en tenslotte een groot aantal punten verzamelen en dus ten slotte een zeer kostbaar Leerdam-artikel verkrijgen. Of men kan zijn punten verdee- len en zoo een keuze doen uit diverse arti kelen. Men ziet, het wordt het publiek wel zeer gemakkelijk en aantrekkelijk gemaakt Er zijn schitterende bowlstellen, bitterstellen, pullen en vazen, enz. enz. Te veel om op te noemen. Men ga eens kijken en neme een beslis sing. En men steunt het Nederlandsche fa brikaat, dat zeker alle buitenlandsche con currentie weerstaan kan! GOED AFGELOOPEN. Hedenmorgen, toen men bezig was met het afbreken van den steiger voor het pand der Gebr. Kaal in de Houttil, stortte de ge heele stellage plotseling in en viel met veel geraas naar beneden. Gelukkig werd nie mand getroffen en bleven zelfs de groote etalageruiten der firma Kaal ongehavend. SCHOOLFEESTEN VOLKSONDERWIJS. Men schrijft ons: Dinsdag 30 Juni naar Schoorl. Woensdag 8 Juli in den muziektuin. De lijsten van Volksonderwijs worden weder aan de burgers en burgeressen van Alkmaar aangeboden, weer worden de ga ven met groote dankbaarheid aanvaard. Voor de 52ste maal zal het schoolfeest van de openbare scholen voor de 3 hoogste klassen in Schoorl worden gevierd, het feest voor de anderen in den muziektuin. Voor de 2000 en meer Alkmaarsche kin deren moeten dit weder bijzondere dagen zijn. Wijziging brengen in het programma? Er wordt niet aan gedacht, kinderen, ouders en grootouders willen het steeds op dezelf de wijze, omdat het „zoo" goed is. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 7 Juli is de apotheek van Mevr. de Wed. C. M. B. Wanna, Mient 11, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. Donderdagavond vergaderde de Vereeni ging tot bevordering van getrouw school bezoek onder leiding van den heer S. Sies- werda. De rekening 1935 van de penningmeeste res, mej. E. Schild, wees aan ontvangsten met inbegrip van 15 saldo van het vorig jaar 230,05 aan en aan uitgaven 187 70 batig saldo 42,35. Het bestuur trad in zijn geheel af. Voor zitter, secretaris en penningmeester werden va/h. lmatie herkozen- terwijl in de plaats e eeren Saai en Tjallema gekozen naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag 6 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 769.8 m.M, te La Coruna. Laagste barometerstand 742,8 m.M. te Thorshavn. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 7 Juni: Zwakke tot matige zuidwestelijke tot noordwestelijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen; waarschijnlijk regen buien; later kouder. Buitenlandsch weeroverzicht Weer toenemende regenkansen; koeler. De kern van de depressie over Duitsch- land is een weinig oostwaarts getrokken, terwijl daar de barometers thans iets geste gen zyn. Aan de zuid- en oostzijde van het hooge drukgebied vielen nog zware regens. München en Neurenberg tapten 30, Reims 17, Maastricht 15 en Frankfort 11 m.M. af. Over zuid-Duitschland, Zwitserland en midden-Frankrijk blijft het nog koud en het zijn juist de groote temperatuursver- schillen tusschen deze langzaam uitbreiden- de koude luchtmassa en de warmere lucht in het noorden, welke aanleiding tot on- weersachtige regens geeft. De depressie nabij IJsland heeft zich vooral naar het oosten en zuiden uitgebreid. Over IJsland is bij stijgende barometer de noordenwind met sneeuw en sterke afkoeling ingevallen (Seydisfjord had 15 m.M. neerslag). Zware regen viel ook over de Far Or (Thorshavn 26 m.M.), terwyl over het noorden van de Britsche eilanden lichte tot matige regen viel. (Hollyhead 10 m.M.) In het zuidwesten blijft de hooge druk stand houden. By de beoordeeling van den toekomstigen weerstoestand moet rekening worden ge houden met de depressie tusschen IJsland en Noorwegen. De kans op regenbuien met afkoeling is vrij groot. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.45 uur tot 4.14 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 7 5.26 5.53 1.57 2.15 8 6.06 6.31 2.34 2.51 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 7 5.23 5.50 1.45 2.03 8 6.03 6.28 2.22 2.39 werden de heeren J. van Ham en V. de Wit. Dan werd ter sprake gebracht om de ver eeniging op te heffen, of wel om te schakelen naar de oudercommissie, die zich dan kan belasten met het organiseeren van het schoolfeest. De tegenwoordige bestuursleden kunnen dan evengoed adviseerend blijven. Na eeni ge discussie werd besloten deze zaak aan te houden tot het volgend jaar. Bespreking schoolfeest Er is ongeveer 250 in kas, zoodat beide feesten weer kunnen doorgaan. Voor de le klasse zullen prijsjes worden gekocht, waar voor 15 wordt uitgetrokken. De 2e t.m. de 6e klasse zullen als gewoonlijk weer naar Bergen gaan, tenminste wanneer op de mede werking gerekend mag worden van de eige naars van auto's. Er zijn dit jaar 104 kinde ren, zoodat een paar auto's meer noodig zijn dan gewoonlijk. De heer C. van Zand wijk en W. Peereboom zullen zich op ver zoek van den voorzitter weer belasten om het benoodigde aantal bijeen te krijgen. De datum werd vastgesteld op Vrijdag 19 Juni. De leerlingen van de 7e en 8e klasse (27) zullen op nog nader te bepalen dag met een autocar een bezoek brengen aan Amsterdam. Met mooi weer wordt dan te Zaandam afgestopt om per boot naar Am sterdam te gaan. Dit is voorwaar een mooie afwisseling. Ten slotte werd nog besloten, een dankbetuiging te zenden aan den heer Zander, die gedurende een tijdvak van 3 jaar als ambitieus leider heeft gefungeerd. Hierna sluiting met den wensch, dat beide feesten goed zullen slagen. Vrijdagavond werd door de tuinbouw- vereeniging De West een spoedvergadering gehouden in het lokaal van den heer Jb. Groot ter bespreking van de draaihartig- heid in de kool, die men wil bestrijden m®* tabakszand. Als spreker trad op de heer Lijftocht van Apeldoorn. De leiding be rustte bij den voorzitter van De West, den heer W. Visser, die opende met een woord van welkom tot de aanwezigen inzonder heid tot den spreker. Deze gaf een uiteen- :etting van zyn loopbaan. Hij had veel ge- eerd in de praktijk van den tuinbouw en is bekwaam onderwijs te geven in den tuin bouw. De praktijk had hem in kennis ge bracht met de draaihartigheid in de kool en ook in andere gewassen, war men insecten heeft bestreden. Hy had altijd succes op verschillend gebied met tabakszand. I*8 eenige jaren van proeven was spreker de overtuiging gekomen, dat het middel, dat hij gekozen had, het juiste is. Hy gaf eer.i-

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2