Het „Orrefors" glas en kristal blijft altijd apart. JCeck S. School Mactd&eciditm Alleenverkoop voor Alkmaar: Kunsthandel Fa. VAN DER HORST, Langestr. 21. STOMPETOREN HEERHUGOWAARD NOORDSCHARWOUDE OUDKARSPEL EGMOND BINNEN BROEK OP LANGENDIJK BEVERWIJK aAduecteiUiëit DANKBETUIGING. ge brieven van practische tuinders, die gunstige ervaringen hadden met het gebruik van tabakszand. HU gaf met mon sters eenige wenken hoe men abakszard in het hart van de plant en nat van den dauw doet en achtte het noodig elke week bij de planten rond te gaan. Als de kool een goed rond hartje heeft, is het genoeg, met rotte kool had spreker nooit kennis gemaakt, maar hy achtte het mogelyk, dat ook het tabakszand zeer goede resultaten zal leve ren. Daar er niet genoeg tabakszand is, is het mogelyk tabakszand te vermengen met fijne turfstrooisel, het mengsel moet zyn met 50 procent tabakszand. De voorzitter vroeg of spreker de volle medewerking heeft gevraagd van den Plan- tenziekte-kundigen Dienst. Het antwoord was, dat er geen medewerking verkregen is. De heer W. de Geus vroeg of de kool er niet onder lydt. Spreker meende van niet. daar de kool zich van binnen af ontwikkelt. De dauw is vooral.noodig by de behande ling. Al is er een aantasting en de groei is nog aanwezig, dan helpt de bestryding de plant er weer op. Op een vraag over de plantenbanen gaf spreker den raad 's mor gens in den dauw over de banen in de plan ten te storten. Spreker gaf verschillende mengsels ter inzage, gemengd met 50 tabakszand en een lange reeks gewassen, die aangetast worden door insecten. Hy gaf daarvoor als middel tabakszand. De eerste tyd zal de moeilykste zyn. Na vele bespre kingen en beatnwoordingen van vragen werden enkele foto's vertoond vim zieke planten. De voorzitter dankte den spreker en hoopte op goede resultaten. Landbouw en Maatschappy. Vrydagavond had de vereeniging „Landbouw en Maatschappy" een verga dering uitgeschreven in café Kamsteeg. Er was een groote belangstelling, waarover de voorzitter, de heer M. C. v. d. Laan, zijn blydschap uitsprak. Spr. verwelkomde in het bijzonder eenige leden uit de Beem- ster, die een tooneelstukje zouden opvoe ren en den heer Zuidervliet, hoofd van de handelsschool te Zaandam, dien hij roemde als een populaire figuur, een graag geziene spreker voor L. en M. De heer Zuidervliet begon met te zeg gen, dat men hem, den ambtenaar, dikwijls verwonderd vroeg, waarom hy zich zoo voor den boerenstand interesseerde. Spr. was er van overtuigd, dat hy, 'zonder eigenbelang te zoeken, de taak had mee te werken aan de verheffing van den boer en zyn bedrijf, omdat alles daar ten nauwste mee samenhangt. Wanneer het den boer goed gaat, gaat het welvaartspeil in het geheele land omhoog en spr. achtte het zijn plicht en trok daarvoor ook avond op avond door het land, om daaraan te helpen. Een loonende prijs, die bereikt kan worden aan de grens, kan alleen redding brengen en dit kan men slechts veroveren als alles wat den boerenstand verdeelt, terzijde wordt geschoven en men eensgezind gaat stryden voor een betere toekomst. Spr. deed niet anders dan steeds in de bijeenkomsten er op blyven hameren met het '-oeren van actie door te gaan en vond het van veel beteekenis dat vooraan staande personen als de heer de Vries en ook in de Tweede Kamer, de ideeën van Smid de aandacht trekken. Ook in de pers kon men zoo af en toe een anderen toon dan voorheen beluisteren. Spr. behandelde voorts zijn onderwerp: Pachters en pachtheeren. Hij constateerde dat er in Nederland op enkele uitzonderin gen na, geen groot-grondbezitters zijn. Honderdtwintigduizend boeren bewerken 10 H.A. land. De ambtenaar spaart ge dwongen, van zijn loon wordt een gedeelte ingehouden waar later pensioen van uitge keerd wordt. Hoe zou deze groep menschen zich verongelijkt gevoelen, als de regee ring dat geld inhield, evenals de arbeider wiens spaarduiten hem zouden worden ontnomen? Doch als de kleine boer, na zich krom gewerkt te hebben, de pacht werd afgenomen, zou de wereld zwijgen. Men zegt wel dat grondbezit onzedelyk is, om dat men er niet eerlijk aangekomen is, doch voor Nederland vond spr. dat niet waar daar de boer den grond aan de gol ven heeft ontworsteld. Ook slaat men Politieke munt uit het pachtbetalen, doch spr. meende, dat ook dat niet juist is, om dat het geen gevolg is van geweld, doch een natuurlyk economisch verschijnsel. Spr. zag er weinig heil in Staatseigendom van den grond te maken, daar! dan zeer zeker ook pacht betaald zou moeten wor den en de regeering z. i. geen gemakkely- ke pachtheer zou zyn. Hij ried aan met beide voeten op den grond te blyven en voor verbetering te ijveren. De vier bran dende kwesties in het pachtvraagstuk noemde spr: De grootte van de pachtsom, het continuatierecht, het remisierecht en de vergoeding voor de aangebrachte ver beteringen op het land. Uitvoerig ging hij hierop in en stelde er voor in de plaats hoe Landbouw en Maat schappij hierin verbetering wilden bren gen. Het gezegde dat van de prijsvermin dering de pachter de dupe is, bestreed spr. De statistiek van de landbouw-centrale in Friesland weer uit dat de pachtsom van 100 tot 43 is gedaald. Begrijpelijk, doch onverstandig, is het tegen elkaar opbieden bij de verpachting. L. en M. moest wel eens het verwijt hoo- ren dat hij de pachters in den steek laat. Dit is onjuist doch spr. waarschwde tegen verwydering en achtte het noodig dat zulke zaken door beide belanghebbenden binnen de organisatie worden behandeld. Spr. roemde de pachtcommissie in Enge land, waarop de heer W. de Groot uitriep, dat zij ook hier bestaan, doch weinig werk hebben, waarop de heer Zuidervliet ant woordde dat in N.-H. de verhouding tus- schen beide partijen doorgaans heel goed is. Uitvoerig besprak hij het continuatie- recht. L. en M. voelt het als iets onbillijks dat een pachter voor 10 jaren kan huren en hij gaf daarvan sprekende voorbeelden. Over het remissierecht sprekende bracht hy naar voren dat daar gewoonlijk de pachter zelf afstand van doet en L. en M. er naar streeft een nieuwe pachtsom vast te kunnen stellen. Spr. achtte de taak van de pachtcom- missies zeer moeilijk en was van oordeel dat daar zeer bevoegde lieden zitting in ihoeten hebben, twee pachtheeren",twee pachters en een neutrale voorzitter. Met den vurigen wensch, na nog even uitge weid te hebben, over het werk van de commissies om de schade te regelen ver oorzaakt door noodweer, dat allen zich zouden opmaken om tot verbetering te komen, eindigde de vlotte spreker zijn rede, welke een storm van applaus uit lokte. In de pauze voerde het clubje uit de Beemster het propagandastukke „De Loo- den Last" op, geschreven door Jb. Welle- man, hetgeen danig in den smaak viel, er werden vele mooie prijzen ten bate van de kas verloot. Eenige vragen werden na afloop behan deld, waarop de voorzitter met een dank woord aan allen, de vergadering sloot. Postduif aangevlogen. Bij den heer M. Spaan, Boterhuizen (post Sint Pancras) is een postduif aangevlogen, gemerkt 189066 (Holland). Bond van boerinnen en platte landsvrouwen. Donderdagavond werd een vergade ring gehouden in café Mantel. Zooals te verwachten was, bleek de opkomst we gens het ongunstige weer zeer garing. De presidente heette de aanwezigen hartelijk welkom, inzonderheid het eerelid, Mw. Bommezij, en de spreekster van dezen avond, Mw. v. d. Walde Boer uit Stom- petoren. MevT. v. d. W8H begon met een klein stukje poëzie, geschreven door den be kenden advocaat Frangois Pauwels uit Amsterdam, getiteld „De Weezen", waarin op treffende wijze de juiste sfeer van het „weeshuisleven" tot uiting komt, welke alleen diegenen kunnen aanvoelen, die daarin verkeerd hebben. Het onderwerp van dezen avond was een vervolg-fragment van haar zelf ontworpen boek „De weeshuisjaren van Lies Verkerk", dat zich afspeelt in den tyd, toen de weeshuizen nog zeer primitief waren ingericht. Vervolgens werd besproken de deel name aan de excursie naar de Persilschool te Amsterdam, op Woensdag 8 Juli a.S. De aanwezige leden gaven zich op enkele uit zonderingen na, allen op. Na de pauze vervolgde Mw. v. d. Wal haar lezing en bracht nu in haar boek naar voren het probleem der „Aufkla- rung" van het kind, een vraagstuk waar over vele ouders vaak struikelen en door allerhande onware verdichtsels de kinder ziel a. h. w. vergiftigen. Noodig is het de juiste formuleering daartoe te vinden. De pres. dankte spreekster voor hare lezing en bood haar namens het bestuur een vruchtenmand aan, welke in dank werd aanvaard. Volgens het programma bracht de voor zitster, tezamen met mevr. v. d. Busse, verslag uit van de algemeene vergadering, gehouden te Utrecht. De pres. scheen eenigszins teleurgesteld door haar opge dane ervaring op deze eerste jaarvergade ring, en vond het als haar persoonlijke meening niet volstrekt noodzakelijk als afdeeling lid te blijven van den Bond,- daar feitelyk hetzelfde behandeld was als op de vergadering van provinciaal ver band te Alkmaar gehouden op 6 Mei j.1. Spreekster ontving echter een bemoedi gend woord van de oud-presidente, Mw. Bommezij, die er op wees, dat de vergade ring van het prov. verband een voorbe reiding beoogde voor de algemeene verga dering, zoodat het vanzelfsprekend was dat dezelfde onderwerpen behandeld waren. Indien men zich alleen by het prov. ver band hield, zou het gezichtsveld beperkt blijven, by de algemeene vergadering daarentegen krijgt men een overzicht van de toestanden over het geheele land, wat toch ook een groot voordeel met zich meebrengt, men denke slechts aan de verschillende discussie's omtrent de prac tische verbetering van woningbouw in de Wieringermeer en het bepleiten der nood- zakelykheid dat in de verschillende be sturen zooveel mogelijk boerinnen geko zen worden en niet, zooals zoo vaak voorkomt, vrouwen van doktoren, ambte naren, enz. die de toestanden nooit in zijn geheel kunnen beheerschen, zooals ze werkelijk zijn. Mw. Bommezy eindigde met een warm pleidooi voor behoud lidmaatschap van den Bond. Daarna volgde een bespreking over tandverzorging in de scholen. In beginsel werd besloten om samen werking te verzoeken van de oudercom missies van de openbare en christelijke scholen hier ter plaatse, ten einde dr. de Vries van Wieringerwaard uit te noodigen nadere inlichtingen hierover te verstrek ken. Na nog eenige besprekingen over de te Utrecht gehouden algemeene vergade ring, bleek dat ook daar de „note gaie" niet had ontbroken. Diverse vrouwelijke leden hadden daar n.1. een voorstel inge diend om leden van alle Nederlandsche afdeelingen eenigen tijd tegen elkaar uit te wisselen. Het staat te bezoen hoe het mannelyk element zich daar tegenover plaatst. Hierna volgde sluiting. Ongeval. Naar men ons mededeelt, heeft Woens dag een ongeval plaats gevonden op de Spoorstraat alhief, dat gelukkig geen al te ernstige gevolgen heeft gehad. Van een passeerende vrachtauto van den heer B. uit het Waarland viel, doordat de klap van dé "auto openging, een jongetje op de straat. Hij bekwam een hoofdwond en een paar verwondingen aan de beenen, doch deze waren van dien aard dat het ventje met dezelfde auto naar zijn woning kon worden gebracht. Wederom een Nationale Tooneel- wedstryd. In de vergadering van het bestuur van het vroegere „Kleine Tooneel" is be sloten om gezien het groote succes van het vorige- -seizoen en ter propageering van het dilletanten-tooneel, voor het ko mende seizoen wederom een tooneelwed- strijd in „Concordia" uit te schrijven. Vier van de meest vooraanstaande ver- eenigingen zullen hiervoor worden uitge- noodigd, terwijl de slotavond zal worden verzorgd door „Het Kleine Tooneel". De zelfde juryleden hebben zich bereid ver klaart hun belangrijke taak weder te vervullen. Begrafenisvereeniging, 3e Jaarvergadering van de onderlinge begrafenisvereeniging „Helpt Elkander" in het café van den heer J. Dekker alhier op Donderdagavond. De voorzitter, de heer Ant. Jonkers, deelde mede, dat een lid van deze ver eeniging was ter aarde besteld door het personeel van de andere begrafenisver eeniging en dat bij een ander lid schrifte lyk was getracht een begrafenis te mogen uitvoeren. Spr. vond het dieptreurig, dat by der gelijke gelegenheden de betrokken familie nog getracht werd te beïnvloeden en gaf de vergadering in overweging, en schrij ven te richten aan het bestuur van de an- dère vereeniging met verzoek te willen bevorderen, dat dit in het vervolg niet meer gebeurt. De heer F. MoeUes zeide, dat hij hier over met den voorzitter van de andere vereeniging had gêsproken. Deze had hem verklaard, hiervaif totaal niets te weten, zoodat het moest zijn uitgegaan van een lid van het personeel. Daarop zal door hem worden gewezen. Hierna werd besloten, de kosten van een begrafenis voor een niet-lid voor acht dragers, een voorlooper en een luider vast te stellen op 20. Indien een lijkwagen wordt verlangd, zullen de kosten gezame- lijk 40 bedragen. De penningmeester bracht het finan cieel verslag uit. Het toaal was 32.35, met een batig saldo van 2.35. Het jaarverslag vermeldde, dat drie leden waren gestorven, 5 leden hadden bedankt en 7 leden waren vertrokken. 7 nieuwe leden werden ingeschreven. Het totaal aantal leden was 101. Tweemaal was een omslag geheven, tot een totaal bedrag van 0.20 per lid. Tweemaal was een begrafenis verzorgd, waarvoor dankbetuigingen waren ont vangen van de betrokken families. Voor de teraardebestelling van jonge leden wa ren witte handschoenen aangeschaft. De heer C. Vriesman werd by de hierna gehouden bestuursverkiezing met bijna algemeene stemmen herkozen. Daarna sluiting onder opwekking het ledental der vereeniging zoo mogelijk uit te breiden. De Venne waters weg. De Vennewatersweg, die in werkver schaffing door het Hoogheemraadschap werd verbeterd en verbreed, is thans ge reed, zoodat de gemeente en vooral het dorp Egmondbinnen, nu een prachtige verbin dingsweg met Heiloo heeft gekregen. Gedurende langen tyd vonden tal van werkloozen werk aan dezen weg, die nu weer op stempelen zyn aangewezen, omdat inmiddels ook het uitbaggeren der vaarten werd stopgezet. Tien man werd door tusschenkomst van de N.V. Ontginningsmaatschappy te werk gesteld in de duinen te Bergen. Vrijdag vergaderde de voltallige raad der gemeente. De Ged. Staten deelden mede, dat de rekeningen over 1934, van de gemeente en van de gemeenschappelyke lichtbedryven waren gesloten. Van de Nederlandsche Spoorwegen was ingekomen de rekening van de exploitatie der toevoerlyn over het jaar 1935. Deze re kening sloot met een voordeelig saldo van 3630.63. De gegarandeerde opbrengst is hierdoor teruggebracht tot 2636.15. De ze was aanvankelijk 12000. Het aandeel van de gemeente Broek op LangendUk in het restant-saldo is 444.85. De mededeeling was verder aanwezig, dat de datum voor welke de gemeenten moe ten zyn aangesloten by een destructor, is verschoven van 1 Juni 1936 tot 1 Juni 1939, zoodat men nog drie jaar de tijd heeft een beslissing te nemen. Van de commissie van de georganiseerde Landarbeiders was een verzoek ontvangen, om aan den minister van sociale zaken te verzoeken het rouleersysteem in de werk verschaffing op te heffen, in verband met de toestand waarin de gezinnen der werk loozen komen te verkeeren. Het dag. bestuur van de gemeente meent, aldus de voorzitter, te moeten adviseeren dit verzoek voor kennisgeving aan te ne men, niet omdat men niet inziet wat een en ander beteekent, maar ten eerste omdat de vakorganisaties zelf deze dingen dienen te behandelen. De regeering heeft voortdu rend voeling met de vakorganisaties. Ten derde ook omdat de regeering er zeker z'n wyze redenen voor zal hebben gehad om deze regeling in te voeren. Het colle ge kan zich indenken dat de vakorganisa ties trachten verbeteringen te verkrygen. De heer van der Molen meende dat in Warmenhuizen wel iets was bereikt. Zal er van de meening van de raad kennis worden gegeven aan de arbeidersorganisaties? De voorzitter antwoordde, dat dit wel in de bedoeling lag van het college. Hierna werd conform het voorstel van B. en W. be sloten. Aangebracht werd een wyziging van de gemeentebegrooting 1935. Besloten werd een kasgeldleening aan te gaan van 2000 ten behoeve van de ge meenschappelijke lichtbedryven. Behandeld werd vervolgens een voorstel om het reglement voor het alg. burg. arm bestuur zoodanig te wyzigen, als door Ged Staten wordt verlangd, n.1. dat er in wordt opgenomen, dat onverwachte kasopneming moet worden gedaan door B. en W. De voorzitter vestigde er de aandacht op, dat hieruit heelemaal geen mistrouwen tegenover het Burg. Armbestuur blijkt. Het is een voorschrift van Ged. Staten. Het voorstel werd aangenomen. Hierna was aan de orde de benoeming van en hoofd der o. 1. school alhier, in de vaca ture, ontstaan door het vertrek van den heer J. van der Graaff. De voordracht welke is opgemaakt in overleg met den inspecteur voor het L. O in het district Den Helder luidde als volgt: 1. J. P.' de Rond, h. d. s. te De Koog (Texel); 2. W. F. Carriere, h. d. s. te Koogerpolder; 3. J. A. Rynsberg, h. d. s. te Driehuizen (Z. en N. Schermer). De raad ging in comité. Na heropening deelde de voorzitter mede, dat tot zyn spyt van den heer De Ronde vanmorgen een brief was gekomen, waarin deze verzocht, niet voor de benoeming in aanmerking te worden genomen in verband met de financieele achteruitgang, welke hy zou krygen, doordat Broek op Langendyk in een lagere klasse staat dan De Koog. Om deze redenen stellen B. en W. voor, de voor dracht in te trekken. Nog verder willen B en W. gaan en trachten, in overleg met den inspecteur, dispensatie te. verkrygen, waar door ook kunnen sclliciteeren niet-hoofden van scholen en wachtgelders. Aldus werd besloten. Na rondvraag, welke niets opleverde, volgde sluiting. Aan de markt B.E.T. werden Vrydag reeds de twee eerste schoteltjes met fram bozen ingebracht, terwijl aan de bloemen markt deze week reeds de eerste gladiolen- bloemen uit de natuur verhandeld werden. Asperges. Met het oog op de koude ochtendston den is de aanvoer van asperges gering. Dientengevolge zijn de pryzen in stijgen de lyn en wrodt betaald voor Wit I 2242, id. II 12—25, Blauwe I 14—29, id. II 10—2o! Met eiken marktdag wordt de inbreng van volle-grond aardbeien grooter, de pry zen bewogen zich Vrijdag per groote slof van 2 1/2 K. G. inhoud van 0.801.30. Voor bloemkool en bospeen is de handel nog steeds willig. Voor eerstgenoemd pro duct wordt betaald voor I 1220 en voor II 5.50—9.00, en voor laatstgenoemd 7.50 13.00 per 100 stuks of bos. Sla is thans een massa-product met zeer uiteenloopende pryzen van 1560 c. per kist al naar gelang van kwaliteit. Van blad-groenten is het de spinazie waarvoor weer flinke prijzen betaald wor den wanneer de kwaliteit goed is. Vrydag was de hoogste markt per kist van 8—10 K. G. 1.16. Ook postelein beweegt zich weer in sty- gende lyn, voor dit artikel mits goed wordt per fust van 10 pond tot 50 ct. be taald. Rabarber is ook goed te plaatsen, voor le soort is de prys 4—6 per 100 bos. De inbreng van sny- en dikke boonen mits goed en peulen en doperwten heeft nog weinig te beteekenen. DOOPSGEZINDE GEMEENTEDAG- VEREENIGING. Na vele jaren secretaresse van de Doopsgezinde Gemeentedag-Vereeniging te zijn geweest, heeft mej. M. Ens uit De venter om gezondheidsredenen bedankt als zoodanig. Tot haar opvolgster is be noemd mej. W. J. Menalda uit Leeuwar den. Het dagelijksch bestuur der Ge- meentedag-vereeniging wordt thans ge vormd door ds. F. Kuiper uit Alkmaar, voorzitter; ir. G. M. Leignes Bakhoven, uit Deventer, penningmeester en mej. W. J. Menalda uit Leeuwarden, secretaresse Als redacteur van „Brieven", het orgaan der Gemeentedagvereeniging is afgetre den ds. W. H. toe Water uit Zwolle; mej. dr. A. H. A. Bakker uit Amsterdam is hem opgevolgd. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 6 Juni 1936. Op de heden ge houden botermarkt waren de pryzen voor: groothandel 72^—67)4 en kleinhandel 77)4 72 )4 cent. Handel matig. Kipeieren 2.50 2.75 en Eendeieren 2.40. Handel goed. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 6 Juni 1936. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en pry zen als volgt: 7 Paarden 100—250; 3 Melkkoeien 100—t 190; 19 Nuchtere kal veren (slacht) 6—12; 9 Magere schapen 12—f 16; 19 Lammeren 6—9; 6 Bok ken en geiten 1f 6. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 6 Juni 1936. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 200.000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de pryzen als volgt: 5860 2.50 2.60, 60—62 2.55—f 2.80, 62—64 2.65— 2.95 en 64—66 2.70—f 3. Prys der eend eieren was 2.20f 2.30. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 5 Juni 1936. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard beien per doos 12—28 cent; Andijvie per 100 stuks 1;20—4.90; Asperges per 100 bos 1039; Bloemkool le s. f 10— 17.50 2e s. 5—9 per 100 stuks; Doperw ten per 100 pond 1517; Kropsla 0.50 1.40 en Komkommers 47.50 per 100 stuks; Prei 1.80, Pieterselie 1.50, Ra barber 14, Raapstelen 0.50f 0.90, Radys 1.60—2.60, Selderie 0.70—1.70, Uien 1.20—2.20 en Wortelen 6.50 12.50 per 100 bos; Perziken 59 cent per stuk; Postelein per bakje 4269 cent; Peu len per 100 pond 1521; Spinazie per bak 0.33—1.25; Dubb. spercieboonen 35 38 en Tomaten 1215 per 100 pond. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 6 Juni 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de pry zen onveranderd. Aanvoer 137.400 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Juni 1936. Aanvoer en pryzen waren heden als volgt: 39000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 78.70, Drielingen f 8.6010 en Klei ne 8.609.80 per 100 K.G. en 4700 bos Rabarber 1.70f 2.10 per 100 bos. PURMEREND, 5 Juni 1936. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen: bonte 77ƒ87 cent per kist, 25 K.G.; Slaboonen (dubbele) 9.159.75 en Sny- boonen: Stam (smalle) 6.308.10 per kist, 15 K.G.; Peulen 912.50 per kist, 50 K.G.; Doperwten 6.5011.50 per kist, 15 K.G.; Roode Aalbessen 90 ct per K.G.; Aardbeien 1021 cent per doosje; Kom kommers 1.506.70 per 100 stuks; To maten: A 30 per 100 K.G.; Bloemkool 2 24 per 100 stuks; Spinazie 2670 cent en Postelein 3874 cent per kist, 6 K.G.; Sla 0.501.50 per 100 krop; Andyvie 2659 cent per kist; Rady's 2.70 en Ra barber 1.605.40 per 100 krop; Worte len 615 per 100 bos en Prei 1.40 2.40 per 100 bos. SCHAGEN, 4 Juni 1936. Eierveiling. Aangevoerd 70000 stuks kipeieren, waarvan de pryzen als Volgt:5456 K.G. 2.35— 2.40, 56—58 2.40—2.45, 58—60 2.45 f 2.55, 60—62 2.50—2.65, 62—65 2.65 2.95. 4000 stuks Eendeieren 2.15—2.30 Alles per 100 stuks. Heden overleed na een langdurige ziekte nog onver wacht, onze geliefde man, vader, behuwd- en grootvader LUITJE SPAANS. in den ouderdom van 64 jaar. Uit aller naam, Wed. T. SPAANS- BAKKER. Heiloo, 5 Juni 1936. Tuindorp J 131. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 8 Juni a.s. op de Nieuwe Begraaf plaats te Heiloo. Vertrek vanaf het sterfhuis 2 uur n.m. Algemeene kennisgeving. Hiermede betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen die blijken van belangstelling gaven bij de herdenking van onze 25-Jarige Echtvereeniging. J. DE BOER. C. W. DE BOER—DE GROOT. Broek op Langendijk, Juni 1936. Bij deze betuigen wij onzen op rechten dank voor de zeer vele blijken van deelneming, ondervon den bij het overlijden van onze geliefde Vrouw, Moeder, Doehter en Zuster. Uit aller naami J. KLERK. Hensbroek, Juni 1936. Hiermede betuigen wij onzen dank voor de vele blijken van belang stelling bij onze 40-jarige Echtver eeniging ondervonden. W. de GEUS en Echtgenoote. Koedjjk, 6 Juni 1936. DANKBETUIGING. Langs dezen weg brengen wy, mede namens onze kinderen, onzen welgemeenden dank aan familie, vrienden, buren en bekenden, ook niet minder aan de Harmoniemu- ziekver. van Koedijk, welke allen dezen dag voor ons en de onzen tot een onvergetelyken hebben gemaakt. Allen recht hartelijk dank. J. BLOM B. BLOM—HINRICHS. Sint-Pancras/Koedyk, Juni 1936.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3