£uchtvaact Uit de Pers Jtadianieuws Jtawuiciaai llieims J&ucqediike. Stand grace moore treedt op in het kurhaus centrale ned. ambtenaren bond Voortsetting van het congres ZONNEBRITINCRÊME De A.N.W.B. en de reisbelasting. Voor klein» tuinen. LANGENDIJK KOEDIJK bergen (Mei). koedijk (Mei). Glimlachje Thans is naar gemeld wordt defini tief vastgesteld, dat Grace Moore op 23 Juni in de Kurzaal te Scheveningen zal optreden met begeleiding van het residentie-orkest onder leiding van Carl Schuricht Gisteren werd het congres van den Cen- tralen Nederlandschen Ambtenaren Bond voortgezet. De bondsvoorzitter, de heer W. Luberti, besprak de fusie. Kwestie met den Ned. Bond van personeel in Overheids dienst. Het hoofdbestuur staat op het stand punt, dat het besluit van het A 1 k m a u r s c h e congres om tot fusie over te gaan, dient te worden uitgevoerd. Er is alleen verschil van meening over het tijdstip, waarop de fusie zal plaats hebben. De motie Groningen, om maatregelen te nemen dat de fusie in 1937 tot stand komt, moest vol gens spreker worden ingetrokken. Het fusie- voorstel is destijds onder gunstige omstan digheden aangenomen, daarna zijn echter de toestanden slechter geworden, waardoor o.a. duizenden leden afgevoerd moesten worden. Uitsluitend door de slechte tijds omstandigheden is de totstandkoming der fusie vertraagd. De besprekingen tusschen de beide hoofdbesturen zijn reeds geruimen tijd aan den gang. De afgevaardigde van Groningen trok hierna de motie in, na opgemerkt te hebben, dat de bonden de fusie aangaan en niet de hoofdbesturen. Vervolgens werd het financieel beleid van het hoofdbestuur besproken. De afgevaardigde van den Haag maakte bezwaar tegen het verzwakken van de weerstandskas. Nadat de afgevaardigde van Amsterdam hierover eenige opmerkingen had gemaakt, ontstond een heftige discussie, waarna de bondspenningmeester het finan cieel beleid van het hoofdbestuur uitvoerig verdedigde, dat tenslotte door de vergade ring onder applaus werd goedgekeurd. De hoofdbestuursleden en de redacteur van „De Ambtenaar" werden vervolgens bij ac clamatie herkozen. Hierna kwamen de voorstellen inzake de bezoldigde bestuurders aan de orde De afdeeling Rotterdam had het volgende voorstel ingediend: „Bij aanvaarding van het lidmaatschap van een der Kamers der Staten-Generaal. van het lidmaatschap der Prov. Staten of gemeenteraad, zoomede van het wethouder schap of het ambt van gedeputeerde wordt in elk bizonder geval door het hoofdbestuur beoordeeld, of dit lidmaatschap of het be- k'.eeden van een der genoemde ambten ver- eenigbaar is met de functie van bezoldigd bestuurder. Spreekt het hoofdbestuur de onvereenigbaarheid uit, dan kan in bizon dere gevallen, ter beoordeeling van het hoofdbestuur, non-activiteitsverlof worden verleend zonder behouden van wedde". Het hoofdbestuur had afwijzend geprae- adviseerd. Het voorstel werd verworpen. Aangenomen werd het voorstel van het hoofdbestuur om de salarissen van de be zoldigde bestuurders te verlagen van 3300 met een maximum van 4300 tot 3100 met een maximum van 4100. Het congres werd hierna verdaagd tot heden. Bronst en bruintJMkuid en voorkomt zonnebrand dat represaille-maatregelen „een misken ning van het fiscale karakter van deze heffing" zouden zijn. et is wel zeer onwaarschijnlijk, dat het getroffen buitenland zich door dit verwijt zal laten weerhouden om zich te verdedi gen, en wij betreuren het in hooge mate, dat deze zijde van het vraagstuk, de meest- gevaarlijke waarschijnlijk voor onze in dustrie en handel, met deze enkele laco nieke zinsnede wordt afgedaan. Kennisneming van deze memorie van antwoord heeft ons dan oo kgesterkt in onze overtuiging, dat de Tweede Kamer in het belang van ons volk zal handelen, als zij dit ontwerp niet zal aanvaarden. DE MEPPEL 2 HEEFT MOEILIJKHEDEN. De passagiersboot „Meppel 2" welke gisteravond om zeven uur uit Amsterdam naar Meppel was vertrokken, heeft ter hoogte van den vuurtoren va nDurgerdam machineschade gekregen. Nadat de passagiers waren overgenomen door een boot, welke op weg was naar Zwolle, werd de „Meppel 2" door het motorschip Meppel van den heer oelink te Schellingwoude binnen gebracht. Het schip zal te Amsterdam worden hersteld DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Hedenmorgen te 5.58 uur is het K.L.M. vliegtuig de Djalak van Schiphol naar Indië vertrokken. De volgende passagiers maken de reis mee: één AmsterdamBangkok, twee AmsterdamKarachi, één LeipzigCaïro, één BagdadKarachi en één BushirKa rachi. Verder vervoert het vliegtuig 145.79 K.G. goederen, 247.142 K.G. briefpost en 22.959 K.G. pakketpost. De Djalak is te 8 uur (A.T.) op het vlieg veld Halle-Leipzig aangekomen. De Kievit (uitreis) en de Edelvalk (thuis reis) zjjn gisteren te Jodhpur aangekomen. De A. N. W. B. schrijft ons: De memorie van antwoord inzake het ontwerp-reisbelasting is thans verschenen en stelt de Tweede Kamer dus in de ge- legenehid, kennis te nemen van de mee ning van den minister van financiën over den vloed van bezwaren, welke in het voorloopig verslag naar voren zijn ge bracht. Het is wel zeer teleurstellend, dat in deze memorie van antwoord wel tegemoet ge komen wordt aan vele bezwaren van on dergeschikten aard, maar dat de hoofd zaak oiveranderd is gebleven en de klemmende betoogen daartegen vrijwel onbeantwoord blijven. Door een reeks concessies worden thans vele kleine onbillijkheden weggenomen, met vele daarvan was blijkbaar bij de samenstelling van het ontwerp inderdaad geen rekening gehouden .Andere wijzigin gen, welke thans worden voorgesteld, heetten in het ontwerp nog „niet wel mogelijk". Wij wijzen o.a. op de tegemoet koming van gezondheidsreizen, welke thans zonder meer wordt ingevoerd. Ook uit het feit, dat de belastingopbrengst ge raamd blijft op twee millioen gulden, on danks halveering en verlaging der tarie ven, invoering van vele vrijstellingen en maxima, instelling van een uitgebreid en duur controle-apparaat, blijkt wel, dat aan den eersten opzet heel veel ontbroken heeft. Intusschen maken o. i. al deze concessies wel den administratieven rompslomp in gewikkelder en duurder, zonder omdat ze alle slechts detailpunten betreffen de geopperde principieele bezwaren aan te tasten. De ontwerpen geven blijk van een totale miskenning van den aard van het Nederlandsche reiswezen door bij herhaling een heffing van vijftig cent ii een gulden per dag niet prohibitief te noemen. Zij, wier werkring op reisgebied gelegen is, weten, dat het reisbudget van de meeste naar het buitenland reizende Nederlanders zulk een zware belasting niet toelaat. Met name de weinig-draag- krachtigen, die per dag minder uitgeven dan de belasting zal zijn, worden hier ge troffen. Wederom bepleit de minister, dat deze belasting als een „verteringsbelasting" be schouwd moet worden, terwijl daaraan dan wordt toegevoegd, dat het in de praktijk onmogelijk is, de werkelijke vertering te belasten. Daarom wordt de hoogst wille keurige en onbillijke maatstaf van het aantal dagen aangenomen, waarbij noch met de draagkracht, noch met de verte ring rekening gehouden wordt. Op het oogenblik, dat men in tal van landen bezig is om deze Nederlandsche wet met tegenmaatregelen te beantwoorden, volstaat de minister met de mededeeling, HET VLIEGTUIGONGEVAL OP SCHIPHOL. Stoffelijk overschot van Hauptmann von Brumowsky naar Weenen. Plechtigheid op het Centraal Station. In het eerste spoorrijtuig van den D-trein, welke gisteravond van het Centraal Station te Amsterdam naar Weenen is vertrokken, stond de eikenhouten kist opgebaard met het stoffelijk overschot van den Oostenrijk- schen instructeur-vlieger G. vo n Bru mowsky, die Woensdagavond op Schiphol met den Nederlandschen bankier mr. A. van Hengel tengevolge van een noodlottig vliegongeval om het leven is gekomen. Op de kist lag een tuil witte anjers van de Ne derlandsche sportvliegers en de Nationale Luchtvaartschool; verder waren er, rond de kist, gegroepeerd een schat van kransen en bloemstukken, o.a. van de Koninklijke Luchtvaart Mij., de Kon. Ned. Vereeniging voor Luchtvaart, de Oostenrijksche legatie, zoomede van de Amsterdamsche en Rotter- damsche Aero-club. Ook was er een krans van mevrouw van Hengel. Een kleine schare bekende figuren uit de Nederlandsche vliegerswereld waren ruim een half uur voor het vertrek van den trein naar het station gekomen om den gevallen kameraad nog een laatsten stillen groet te brengen. Onder hen merkten wij op de heeren M. A. G. van der Leeuw, ver tegenwoordiger van de Rotterdamsche Ae- roclub en de Nederlandsche sportvliegers, G. Montauban van Swijndregt namens de Amsterdamsche Aeroclub en de Mul, verte genwoordiger van de Nationale Lucht vaartschool. Mede waren aanwezig de hee ren P. Guilonard, onder-directeur van de K.L.M., majoor F. von Lauritsch, kanselier van het Oostenrijksche consulaat, U. F. M. Dellaert, havenmeester van Schiphol en prof. Gaulhofer. Als een treffende hulde aan de nage dachtenis van een groot vlieger stonden allen eenige oogenblikken in diepe stilte by do lijkbaar. Daarna sprak de heer van der Leeuw gevoelvolle woorden, naar voren brengend, dat in Hauptmann von Bru mowsky een groot vlieger en in de krin gen der sportvliegers om zijn vele goede eigenschappen hoogelijk gewaardeerde ka meraad is heengegaan. Nadat majoor Lauritsch voor de aan zijn landgenoot gebrachte hulde had dank gezegd, verliet men het spoorrijtuig, waar van de deuren onmiddellijk daarop gesloten en verzegeld werden. Terwijl de belangstellenden op het perron een eerbiedigen groet brachten, verliet te 8.42 uur de trein, die dezen droeven last naar Weenen brengt, het Centraal Station. DE HISTORISCHE FOKKERVLIEG- TUIGEN OP SCHIPHOL. Ten gerieve van hen, die heden niet in de gelegenheid zijn, de demonstraties met de historische Fokker-vliegtuigen op Schiphol bij te wonen, heeft de Fokker-fabriek zich bereid verklaard, deze machines bij gunstig weder ook Zondag ten toon te stellen. Het zijn de „Spin", het eerste Fokker-type, da teerend uit 1911, de eenpersoonsjager D. 7, beroemd uit den wereldoorlog en de F 2, het eerste Fokker-verkeersvliegtuig, dat in 1919 werd uitgebracht en dat, in tegenstelling met de voor het vervoer van passagiers om gebouwde militaire machine, speciaal voor het reizigersverkeer werd ontworpen. DE KATH. STAATSPARTIJ EN DE BISSCHOPPEN. Mededeeling van mr. C. Goseling Aan de zoojuist verschenen aflevering van de „Katholieke Staatspartij" ontleent de „Msb." de volgende verklaring van den voorzitter, mr. C. Goseling: Wederom hebben de Bisschoppen van Nederland hun stem verheven om te waar schuwen tegen de gevaarlijke stroomingen van onzen tijd, vooral op staatkundig ter rein. Staatkundige beschouwingen hebben wi. daaraan niet te verbinden. Wel achten wij het nuttig en plichtmatig opnieuw met grooten nadruk deze aanwijzing te her halen: zelfs de schijn moet worden ver meden, dat de herderlijke brief als poli tiek hulpmiddel wordt gebruikt. In het artikel in ons blad van 30 Januari 1936 is een beschouwing gewijd aan de situatie, die was ontstaan en die allengs verscherpt werd, doordat van de zijde der N. S. B. druk aan „gewetensvorming" voor katholieken werd gedaan. Kennelijk heeft het Episcopaat deze „ontwikkeling" ge volgd, en in den brief van 24 Mei 1936 wordt dan ook als aanleiding en uitgangs punt voor de nadere uitspraak genoemd dat sommigen door gewrongen uitleg mis bruik hebben gemaakt van het vasten mandement-1934. Daardoor moest, onder de leiding der N. S. B., een verwringing der gewetens ontstaan. En het is in deze situa tie, dat de Bisschoppen opnieuw hun stem hebben verheven „als Herders van de zielen". In de omstandigheden, als in den brief aangeduid, moeten zoo zeggen de Bis schoppen de genademiddelen der H Kerk worden onthouden. Dit is wel het ernstigste woord, dat de Herders kunnen spreken. Tegenover dit woord past ons een eerbiedig zwijgen. Wij moeten onze broeders in het geloof, die dit woord zou kunnen treffen, met rust laten, stil met hun eigen geweten. Want wij herhalen het opnieuw: wij binden geen gewetens, om dat wij ze niet ontbinden kunnen. Helaas moet met de mogelijkheid worden gerekend, dat sommigen, ten prooi aan een verwrongen geestesgesteldheid, de gaaf heid van ons standpunt en de eerlijkheid van onze bedoeling alsnog zullen misdui den. Daarom alleen achten wij het onzen plicht tegenover allen met nadruk te ver klaren, dat onzerzijds zelfs geen overi gens volkomen misplaatste en oneerbiedige poging gedaan is om ons te begeven op het terrein, waar wij geen enkele verant woordelijkheid dragen kunnen en dragen mogen. Wie het anders voorstelt spreekt onwaarheid; dat verklaren wij voor God en ons geweten! Eén gedachte in de ware gemeenschap van het geloof dringt zich juist in deze dagen op. Moge de H. Geest als „dulcis hospes animae" het werk der Herders lei den en zegenen in de zielen! TWEE DOODEN BIJ VLIEGONGELUK. Te Revere in Massachussetts is een vlieg tuig neergestort, doordat een der vleugels afbrak. De beide inzittenden zijn om het leven gekomen. RADIOTELEFOONDIENST MET NED.-INDIE. Gedurende de maand mei 1936 zijn in het radiotelefoonverkeer met Ned.-Indië in totaal 196 gesprekken gevoerd, waarvan 81 in Nederland en 115 in Indië werden aan gevraagd. (In dezelfde maand van het vort ge jaar bedroeg het totaal aantal gesprek ken 255, waarvan 100 in Nederland en 155 in Indië werden aangevraagd.) Van de hier te lande aangevraagde ge sprekken hadden er 59 betrekking op zake lijke- en 22 op familie-aangelegenheden. Voor de in Indië aangevraagde gesprekken bedroegen deze getallen resp. 58 en 57. Onder de familiegesprekken zijn begre pen 53 goedkoope familiegesprekken op Za terdagen, waarvan in Nederland 13 en in Indië 40 werden aangevraagd. Onder de zakengesprekken zijn begrepen 17 goedkoope zakengesprekken op Zater dagen, waarvan in Nederland 5 en in Indië 12 werden aangevraagd. Hier te lande werden 3 verzamelgesprek- ken gehouden, terwijl 1 gesprek op grama- foonplaten werd vastgelegd. In totaal werden 139 gesprekken van huis uitgevoerd, waarvan in Nederland 60 en in Indië 79 werden aangevraagd. In het radiotelefoonverkeer van Ned.-In dië met de overige landen van Europa via Nederland werden in totaal 6 gesprekken gevoerd, n.1. met België 1, Duitschland 4 en Engeland 1. (In dezelfde maand van het vorige jaar bedroeg dat aantal 13, namelijk met België 3, Engeland 5, Frankrijk 2, Zwitserland 2 en Zuid-Afrika 1). Gieten en sproeien. Het is zomer en droog, een vaak voor komend verschijnsel in den voorzomer. Willen we onze bloementuin goed in orde houden dan is het op veel gronden noodig, tal van planten te gieten of te sproeien. Dit schijnt op zichzelf een zeer eenvocdig werkje maar inderdaad is het toch niet zoo eenvoudig. Althans worden er veel fouten bij gemaakt de zich openbaren in een min der goeden groei en bloei van onze planten. In de eerste plaats gaat het er om, wat we wel en wat we niet moeten gieten. Zoo moeten we wel denken aan tal van heesters en coniferen, ook boomen en rozen die we in het najaar, en vooral die we dit voorjaar hebben aangeplant. Niet alleen zorgen we, dat de aarde om deze planten goed vochtig blijft, maar ook dat het hout en het blad. dus de bovenaardsche plantendeelen, op zonnige dagen 's morgens en 's avonds wor den gesproeid. Ook pas geplante kruidach tige planten, zoowel vaste planten als pot planten en eenjarige zomerbloemen, moet men vooral gedurende de eerste weken na het planten by droog weer goed vochtig houden. Daartegen zullen we bloeiende planten die eenmaal goed aangegroeid zijn niet of weinig sproeien. Daardoor zouden de bloemen licht smetten en onooglijk wor den. Evenwel is het vaak noodig om deze planten te gieten, waarbij we dan wel de aarde goed vochtig maken, maar de plant zelf zooveel mogelyk droog houden. Pas gezaaide bloemen en zeer jonge zaailingen sproeien we meerdere malen daags, deze plantjes zyn immers aangewezen op het bovenste aardlaagje en verdrogen daarom direct. Beter is het nog om eenig scherm materiaal aan te brengen, zoodat de grond- oppervlakte niet te spoedig kan opdrogen. Een belangrijk onderdeel van de tuin is het gazon. Het beste is om dit op droge gron den bij droog weer niet te kort te maaien; de maaimachine dus wat hooger te stellen, en het gras te laten liggen totdat het geheel is verdort. Overigens is het wenschelyk zulke gazons, vooral 's avonds, flink te sproeien. Gedurende den nacht verdampt het water weinig of niet, zoodat alles ter beschikking van de plant komt. Ditzelfde ook voor alle andere planten, die we gie ten. Te veel water is even verkeerd voor de planten als te weinig. Giet en sproei dus met overleg. Alle planten die vast staan en waarvan we vermoeden, dat ze een diep gaand wortelgestel hebben, gieten we niet. Hier volgen eenige kenmerken van droogte: het slap hangen van jonge scheuten, blade ren en bloemen, het naar beneden omkrul len van bladeren die gewoonlijk vlak staan, en het ineenschrompelen van jonge plan tendeelen. A. G. HEEMSKERK EN DE SIERTEELT CENTRALE. Bloemenkweekers in hooger beroep. De Haarlemsche kantonrechter behan delde eenigen tijd geleden de zaken tegen een reeks inwoners van Heemskerk, die al len voor hetzelfde feit terecht stonden: zy hadden n.1. bloembollen geteeld, zonder dat zij waren aangesloten bij de Nederlandsche Sierteeltcentrale, hetgeen bij de wet ver- eischt is, wil men in aanmerking komen voor een teeltvergunning. Enkele verdach ten teekenden van dit beroep appèl aan en gistermiddag stonden wederom vier inwo ners van Heemskerk voor de Haarlemsche j Rechtbank terecht. Als getuige werd ge- j hoord de heer J. A. v. d. Made, ambtenaar i van de Sierteeltcentrale, die meedeelde, dat men in Heemskerk over 't algemeen wei gerachtig is, zich aan te sluiten. De boeten van den kantonrechter zijn zoo, dat ze de schade, die de verdachten aan het bedrijf hebben toegebracht, iets overtreffen. De of ficier van Justitie meende, dat er geen enkele reden was, om de straffen te wijzi gen en vroeg in alle gevallen bevestiging der vonnissen. De geldboeten varieerden van dertig tot honderd gulden. Over veertien dagen zal de rechtbank uit spraak doen. HARENKARSPEL (Mei). Geboren: Reinerus Johannes, z. van Simon Petrus Kruijer en Guurtje Maria Spaans. Jan, z. van Jan de Boorder en Adriaantje de Vet. Maria Lucia, d. van Cornelis Bruin en Anna Catharina Nieuw- boer. Annie Geertje, d. van Hendrik Hosper en Aafke Huisman. Afra Maria, d. van Jan Pankras en Grietje Nanne. Catharina, d. van Theodorus Entes en Trijntje Veldman. Pietertje Nelly, d. van Willem Kistemaker en Aagje Vader. Ni- colaas Gerardus, z. van Petrus Hoogeboom en Jansje Hoek. Alida Maria, d. van Cor nelis Johannes Broersen en Agatha Veld- boer. Jouke, z. van Sipke Sloterdijk en Meintje Westerkamp. Hendrika Cornelia, d. van Gerardus Bleeker en Cornelia Maria Buter. Petrus Johannes, z. van Jacobus Zutt en Theodora Bakker. Johannes An- tonius, z. van Gerrit Borst en Johanna Cor nelia Schuit. Ondertrouwd: Mattheus Ligthart en Catharina Maria Kruijer. Jan Smit en Anna Geertsma. Dirk Jongkind en An- tonia Dekker. Arie Glas en Anna Roo- zendaal. Petrus Gerardus Blom en Cor nelia Wilhelmina Gieling. Hendrik Bruin en Catharina Theodora Bakker. Augus- tinus Oeijevaar en Margaretha Spaans. Getrouwd: Johnnes Blankendaal en Lucia Dorothea Mooij. Petrus Johannes Baars en Immerenciana Koenis. Andreas Petrus Groen en Maria Zut. Theodorus Johannes Droo:g en Cornelia Bruin. Mattheus Ligthart en Catharint Maria Kruijer. Jan Smit en Anna Geertsma. Arie Glas en Anna Roozendaal. Dirk Jongkind en Antonia Dekker. Petrus Ge rardus Blom en Cornelia Wilhelmina Gie ling. Overleden: Franciscus Bruin, 4 jaar, zoon van Jan Bruin en Immetje Jong. Planten zetten. Verscheidene tuinbouwers zijn reeds begonnen met het z.g. plantenzetten. Be halve in het Geestmerambacht is men ook bezig in de verschillende polders waar men gewoonlijk op contract of voor geza menlijke rekening kool verbouwt. Aan deze buitenpolders, waar op deze wijze kool wordt geteeld, kan nu ook de Wieringermeer worden toegevoegd; door verschillende tuinbouwers worden daar velden beplant. Een afwachtende houding aangenomen. De vleeschkeuringskring Oudkarspel heeft in de vergadering, waarin een even- tueele aansluiting bij de destructor van den kring Barsingerhorn werd behandeld, besloten voorloopig een afwachtende houding aan te nemen. Was intusschen de datum waarvoor de gemeenten bij een destructor moesten zijn aangesloten (1 Ju ni 1936) reeds gepasseerd, thans blijkt dat er niet zooveel haast meer bij is, daar deze datum is verschoven tot 1 Juni 1939. Men heeft dus nog drie jaar de tijd om tot andere gedachten te komen. Ingekomen personen. P. Braaf en gezin van Amsterdam. M. v. Westerop en gezin van Steenbergen. M. Pranger van Heiloo. G. Snyder van Groningen. Vertrokken personen. W. Henneman naar Schoorl. C. P. El- linga naar Wieringen. T. Dalenberg naar Alkmaar. A. Pastoor naar Bergen. N.H. E. Hart naar Oudkarspel. F. A. A. v. d. Zeijden en echtgenoote naar Alkmaar. H. J. Gerrits en gezin naar Bloemendaal. A. M. Raat naar Schoorl. M. Koger en gezin naar Heiloo. Geboren: Alida Catharina, d. van Ge rardus Overpelt en Johanna Schotten. Else Veronica, d. van Libertus Schuil en Helena Louisa de Leth. Johanna, d. van Frederik Jan Roos en Alida Eriks. Fran ciscus Marie, z. van Jacobus Jacob Oudhoff en Josephina van der Steen. Cornelis Simon, z. van Klaas de Boer en Guurtje Grau. Simon Johannes, z. van Simon Abbo en Catharina Maria Liefting. Hans, z. van Pieter Oudes en Jacoba Smit. Getrouwd: Cornelis Schoen te Eg- mond-Binnen en Tryntje Swaan. Johan nes Cornelis Smit te Breda en Margaretha Josephina Beekman. Jacobus Theodorus van den Berg en Eufemia Eduarda Agatha van Berkum. Pieter Dirk Prins en Jacoba Johanna Pietronella van den Bosch. Ewoud Joseph Beemster te Alkmaar en Eli- sabeth Teileman. Franciscus Joannes An- tonius Schouten en Hendrica Johanna Lei- brand. Adrianus Gerardus Kuijs en Mar garetha Cecilia Agatha Boekei. Overleden: Lourentia Elisabeth Jo hanna Koster, 83 jaar, wonende te Alkmaar, weduwe van Pieter Krom. Alida Catha rina Overpelt, 3 dagen, dochter van Gerar dus Overpelt en Johanna Schotten. Tryntje Bakker, 80 jaar, echtgenoote van Hendrik Springer. Jan Dekker, 60 jaar, echtgenoot van Jansje Berkhout. Geboren: Hendria Gerrit, zoon van Teunis Visser en Neeltje Maria de Maijer. Petrus Nicolaas, zoon van Simon Bij - post en Anna Catharina Meijering. Wil helmina Johanna Petronella Stanislauwe, dochter van Andreas Arnoldus Tros en Johanna Petronella Luijckx. Elisabeth, dochter van Johannes Molenaar en Hille- gonda Kruunenburg. Elsje, dochter van Albertus Lugtigheid en Jebbigje Catharina Snijder. Maria Margaretha, dochter van Dorus Louwen en Alida Maria Beerse. Nelly dochter van Bartholomeus Cornelis Slooten en Antje Klugt. Hillebrand Wil lem, zoon van Pieter Jacob Lammerschaag en Margaretha IJda Schipper. Gehuwd: Sander Schurer en Trijntje Dalenberg. Jan de Wit en Elisabeth Hart. Jacob Groot en Anna Maria Schröder. Jacob Blaauboer en Trijntje Grietje Hoogvorst. Atse Nicolaï en Ant je Hartog. Overleden: Jacob van Etten, oud 48 jaren, echtgenoot van M. Klaver. U dacht Immers, dat u nog bast vó6r dia andara auto hat kruispunt kon passeerenl Maar langs dan wag moat u dat niet „den ken", u moat 'l zeker wetanl „Ja zie je, mijn man ls zoo bmtengewoon gevoelig voor knappe dienstmeisjes".

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7