Stad m OmQevwQ JjigezoadeH Stukken ALKMAAR I - ALCMARIA I. Spoet S3tïsiïtiavasr sl h,r srs: r-a SLM £S Vxaag. Aanbod Glimlachje RAUCH-BEKER. ZONDAG a.s., 7 iiiips Het Voetbalprogramma voor Zondag a.s. Enschede—N.A.C. om den titel. Promotie-wedstrijden in de verschillende afdeelingen. Motorraces te Alkmaar. Jubileumwedstrijden van Alcmaria V.V.V. Groote ster rit naar Alkmaar. URSEM (Mei). Geboren: Klaas, z. van Andries Stoop en Maria Catharina Bakker. Petrus Gerardus, z. van Petrus Poland en Cornelia Seiits. Dirk, z. van Klaas Langendijk en Maria Cornelia Mauriks. Afra, d. van Cornelis Ursem en Christina Oud. Overleden: Willem Joon, 69 jaar, echtgen. van Geertje van der Meer. Ariën Vlaar, 76 jaar, weduwnaar van Dieuwertje Koppes. Getrouwd: Nicolaas Eeken te Boven- karspel en Clazina Seijts. Weest voorzichtig met vuur In bosch en heide. INGEKOMEN PERSONEN. M. G. den Boogert, R.K., teekenaar, en echtgenoote en kinderen, Lyceumstraat 47, van Maartensdijk. J. van Dieren, G.K., conducteur Ned. Sp., en echtgenoote en kin deren, Bisschop Bottemannestraat 13, van Amsterdam. C. E. Trompetter, echtg. van J. Hollnstein, R.K., Heiligland 34, van Heiloo. j. Neef, geen, machinist Ned. Sp., en echtgenoote, N.H., en kinderen, geen, C. W. Bruinvisstraat 29, van Rotterdam. T. Dalenberg, N.H., echtg. van S. Schurer, Lindegracht 23, van Koedijk. G. van Gor- kum, N.H., weduwe van A. Roersma, Spoor straat 62a, van Zutphen. T. E. Jes, N.H., echtgenoote van H. Ott, Krelagestraat 37a, van Nieuwe Niedorp. P. Nap, geen, broodbakker, en echtgenoote, Bierkade 3, van Zijpe, Burgerbrug. B. P. M. Gene- mans, R.K., kapper, Druivenlaan 34, van Maarssen. I. J. Pouw, N.H., landmeet kundig ambtenaar b. d. Rijkswaterstaat, en echtg. en zoon, Regulierslaan 19, van Nij megen. T. Post, N.H., dienstbode, Nassau- plein 9, van Heiloo. A. Wolper, N.H., huishoudster, Nieuwpoortslaan 44, van Am sterdam. C. M. Sengers, R.K., winkel bediende, Paijglop 2, van Amsterdam. M. E. Idema, wed. van R. Mulder, N.H., Kruis- laan 14, van Sneek. J. van Dijk, N.H., agent van politie, Snaarmanslaan 97, van Kampen. J. Prins, D.G., melkventer, Dijk 3, van Oudorp. A. J. van Aggelen, N.H., huishoudster, Koningsweg 21, van Bloemen- daal. P. C. Stoker, R.K., dienstbode, Cos- terstraat 16, van Buurmalsen. E. C. Eg- gerding, wed. van H. van Roon, R.K., zonder beroep, en zoon, Bloemstraat 13 B, van Am sterdam. A. J. Goedhart, H.L., en echt genoote, N.H., Perronstraat 4B, van Am sterdam. N. Jansen, N.H., leerl. machinist Ned. Sp., en echtgenoote, geen, en zoon, Krelagestraat 35a, van Vlissingen. C. de Beurs, N.H., zonder beroep, Spoorstraat 88, van Rotterdam. B. J. Nienaber, H.L., zonder beroep, Waerdendelstraat 7, van Den Helder. S. P. Bochove, R., onder wijzeres, Jan van Scorelkade 27, Huizen. F. Stuiver, N.H., grondarbeider, Runstraat 5, van Nieuwe Niedorp. M. J. E. Coppen, weduwe van P. J. Kappel, R.K., zonder be roep, Asterstraat 6, van Eindhoven. W. Wijker, geen, Prins Hendrikstraat 38, van Amsterdam. W. van Keulen, N.H., leerl. machinist Ned. Sp., en P. Leijnse, van Oost en West Souburg. J. Wit, geen, groenten- handelaar, en echtgenoote, N.H., Spoorstraat 30, van Voorst. G. C. M. Rolevink, R.K., onderwijzeres, Oudegracht 393/204, van Utrecht. W. B. C. Veldman, R.K., dienst bode, Nassaulaan 19, van Beesel. J. M. I. Dieteren, R.K., ass. i. d. huishouding, Mag- dalenenstraat 16, van Horn (L.)-L. J. de Bakker, R.K., winkelbediende, Snaarmans laan 111, van Vlissingen. C. W. van der Sluijs, N.H., schildersknecht, Snaarmans laan 97, van Utrecht. C. C. Zoon, R.K., dienstbode, Van Everdingenstraat 18, van Ursem. W. Struijvé, wed. van J. F. Mit- tertreiner, R.K., Laat 176, van 's-Graven- hage. VERTROKKEN PERSONEN. G. W. Tünnissen, R.K., geestelijke, van Nassaulaan 4, naar Amsterdam. E. W. S. de Winter, N.H., kantoorbediende, van Nieuwesloot 59, naar Amsterdam. J. IJ. Bosma, N.H., z. b., Westerweg 46a, naar Leeuwarden. J. W. Ringers, N.H., z.b., van Nassaulaan 51, naar Amsterdam. G. Th. de Jong, R.K., assurantiebezorger, en gezin, van Rippingstraat 52, naar Limmen. F. Seeder, N.H., conducteur N. S., en ge zin, R.K., van v. d. Wcudestr. 58, n. 's Gra- venhage. D. M. J. Erkamp, R.K., z.b., van 2e Landdwarsstraat 17, naar Nijmegen. D. Roet, N.I., handelsreiziger, van K. van 't Veerstraat 10, naar Arnhem. C. P. Wit, N.H., naaister, van Prins Hendrikstraat 26 naar Velsen, IJmuiden (Oost). J. Twisk, N.H., huishoudster, van Nieuwpoortslaan 44, naar Zaandam. M. E. Riesebos, leerl. kap ster, van Laat 151, naar Medemblik. F. Nou zit je me hier al 5 uur achter elkaar aan te kijken!?.... waarom visch je zelf ook niet?! Daar heb ik geen geduld voor! Schilt, geen, en gezin, r.k., v. Wildemanstr. 21, naar Sneek. F. Jansen, R.K., dienst bode, van Omval 55, naar Harenkarspel. C. E. van Elburg, R.K., h. i/d. huish., van Vogelenzang 2, naar Velsen. G. Deugd Rempt, geen, z.b., van Kraanbuurt 8, naar Wognum. J. BriefjesMors, geen, z.b., v. Bisschop Bottemannestr. 19, naar Bergen (N.H.) J. W. Randshuizen, R.K., bakker (h.), en echtgenoote, van Nieuwpoortslaan 92, naar Bergen (N.H.) T. Brink, geen, verzekeringsagent, en echtgenoote, resp. van Julianastraat 12 en Mr. P. J. Troelstra- kade 40, naar Rheden, Velp. N. Wagema- ker, R.K., pianostemmer, van Klein Nieuw- land 15, naar Leeuwarden. J. G. Haker, R.K., z.b., en echtgenoote, van Lindenlaan 42, naar 's-Gravenhage. J. Pilon, N.H., koopman, van Keetgracht 6, naar Alphen a/d Rijn. J. E. M. Wagenaar, R.K., z. b., van Laat 205, naar Ginneken. C. A. Apel doorn—Mannes, R.K., z.b., van 2e Land- dwarsstraat 11, naar Amsterdam. DE KORTING OP DE PENSIOENEN. Zooals bekend is, heeft de Commissie- Palm de kortingsvoorstellen op de pen sioenen ingediend en zijn deze door de Regeering gezonden naar het Gorgani- seerd Overleg van de burger- en militaire ambtenaren en hebben deze inmiddels hun meeningen omtrent deze korting aan de Regeering kenbaar gemaakt. Het eigenaardige van dit zoo ernstige geval is wel, dat belanghebbenden (gepension- neerden) in dit Overleg geen zitting hebben en op een verzoek van den Alg. Mil. Pensioenbond om alsnog aan dit Ge organiseerd Overleg belanghebbenden (gepensionneerde militairen) toe te voe gen, geantwoord werd, dat dit om regle mentaire reden niet toelaatbaar was. Hoe het ook zij, de Regeering heeft het niet noodig gevonden, ook de gepensi- oeneerden te hooren. „Over ons", „bij ons" en „zonder ons" zal blijkbaar worden beslist over ons pensioen. En zóó handelt dan een Regeering, die zich bij de korting op het standpunt stelt, dat „het pensioen moet worden beschouwd als het resultaat eener samenwerking tus- schen de Overheid en den ambtenaar". Van samenwerking, van overleg met de meest en direct belanghebbenden, de ge- pensionneerden, is echter geen sprake. Over ons bij ons en zonder ons, daarom stel ik langs dezen weg de vraag: „heeft ooit een minister, generaal, welke burger- of militair ambtenaar, hetzij hoog of laag, anders gemeend, dan dat zijn pensioen was onaantastbaar?" Pensioen is toch uitgesteld loon? Het zij mij vergund een paar uitspraken van bevoegde lichamen en autoriteiten te mogen vermelden, waarin wordt uitge sproken, dat pensioen is uitgesteld loon en korting op de pensioenen in strijd is met de rechtvaardigheid. Professor Ph. Kleintjes liet zich op 29 en 30 October 1933 in een blad o. m. als volgt uit: „De groepen van pensioentrekkers wor den in hun wettige schuldvorderingen op den staat aangetast, terwijl de rentetrek kers van 'sLands schuld hun volle 100 pet. uitbetaald krijgen. Vast staat, dat korting van de lands- pensioenen het gevoel van veiligheid, dat onze Rechtsstaat heeft te waarborgen, ver nietigt, dat zij onrust, bezorgdheid en angst voor verdere kortingen medebrengt, dat zij wantrouwen zaait in de gemoede ren niet enkel van hen, die direct bij deze korting betrokken zijn, maar ook in die van hen wie een soortgelijk lot boven het hoofd hangt". Professor Aalberse zegt bij zijn uit spraak in de Tweede Kamer over de kor ting op de Indische pensioenen in Decem ber 1933: „Vooreerst acht ik het wetsontwerp in strijd met de rechtvaardigheid en in de tweede plaats in strijd met de Grondwet". En voorts: „daarenboven is er nog iets anders, iets hoogers, niet de Rechtwijsbegeerte en niet het Stellige Recht, maar de Heiige Schrift leert ons: „Justitia fundamentum regnorum", Rechtvaardigheid is de grondslag van den Staat". Handelt de Staat in strijd met de recht vaardigheid, dan ondergraaft hij zijn eigen diepste fundamenteele grondslagen. Ook daarom vooral kan ik mij in geweten met dit wetsontwerp niet vereenigen". Z.Ex. de Geer verklaart o. m. in dezelf de Kamerzitting, opkomende tegen de aantasting van de Ind. pensioenen: „Ik kom er tegen op, dat wat in den eenen tijd als een onwankelbaar rechts goed wordt beschouwd, in den anderen tijd onder den invloed van economische omstandigheden, als zoodanig wordt prijs gegeven. Inflatie van ons rechtsbesef acht ik tenminste even ondeugdelijk als infla tie van de munt. De Hooge Raad der Nederlanden heeft in zijn uitspraak over het bekende geval van den reserve-officier Monkhorst van 13 Nov. 1927 het vonnis van de Arrondis sementsrechtbank te 's-Hage bevestigd, alsmede het arrest van 31 Januari 1927 van het Gerechtshof te 's-Gravenhage, in welk arrest werd overwogen: „dat de Rechtbank bij hare beslissing terecht is uitgegaan van het ook door den btaat der Nederlanden niet betwist begin- lhkeVanaiteMud+ei^landsche' zoowel Burger- ijke- als Militaire wetgeving dat non- sioen is uitgesteld loon waarfp men dus een verkregen recht heeft, dat nóch ge- den". de6le ontnomen kan wor- En de heer K. ter Laan oordeelde bii behandeling der Ind. Pensioenwetten in de Tweede Kamer o.m. aldus: „Het pensioen is een stuk verdiend loon en daarop mag zonder den wil der gepen- sionneerden niet worden gekort. De gepensionneerden hebben een vor dering op de Regeering; deze vordering is van denzelfden aard en van dezelfde waarde als de vordering van een houder van schuldbrieven heeft tegenover de Regeering. Renteverlaging daarvan is ook niet geoorloofd." Met dit alles voor oogen zal een ieder zeggen: van pensioenkorting kan geen sprake zijn, maar zoo onverhoopt daartoe toch mocht worden besloten, dan zit daaraan onverbiddellijk vast de conse quentie, dat de pensioenen der oud-gepen- sionneerde militairen moeten worden verhoogd. Daarop gelet, kan het van be lang zijn er aan te herinneren, dat de Re geering, die nu heeft uitgesproken, dat het pensioen geen onaantastbaar recht is, maar slechts een resultaat van samenwer king tusschen gezag en ambtenaar om hem een voldoende levensonderhoud te verzekeren bij ouderdom en invaliteit, wel verplicht zal zijn de pensioenen nu ook der oud-gepensionneerden te verhoo- gen, die immers nimmer een voldoend levensonderhoud hebben gehad gedurende hun pensionneering! Duidelijk is dat korting op de pensioe nen in strijd is met de Grondwet, doch voor een deel ook met de nog geen jaar oude Cumulatie-wet. Immers de Com.- Palm stelt voor ook de reservepensioenen te korten, omdat deze pensioenen worden genoten naast een nevenbetrekking. Dus cumulatie, waarvan de Regeerir.g voor de aanneming dier Wet verklaarde dat deze Wet niet van terugwerkende kracht is en verkregen rechten niet worden aangetast. Terrein Westerweg. Voetbal. Ofschoon het Zondag de Olympische dag is, staat het voetbalprogramma toch niet ge heel stil. Men heeft het blijkbaar noodig ge oordeeld, om den wedstrijd Enschede N.A.C. toch vast te stellen, hoewel men best een week had kunnen wachten. Enschede hoopt op het oogenblik nog al tijd op een tweede vergissing van de Rot- terdamsche club en vestigt vooral haar hoop op Be Quick, dat de westelijke ploegen bei den versloeg. Zij zal dan ook morgen wel terdege pro- beeren, om beide puntjes in de industriestad te houden, terwijl N.A.C. haar best zal doen om revanche te nemen voor de thuis gele den nederlaag. Wij zullen het maar op En schede houden, dat naast Feijenoord onge twijfeld de sterkste der vijf ploegen is en in elk geval haar tweede plaats volkomen verdient. PROMOTIE—DEGRADATIE. In het Westen is op het oogenblik, voor zoover het de promotie naar de eerste klasse betreft, afgeloopen. Hermes-D.V.S. heeft zich gelukkig kunnen handhaven en H.F.C. heeft haar eerste-klasserschap moeten af staan aan het Rotterdamsche C.V.V., waar door Rotterdam een half dozijn eerste klassers telt. Wat de promotie naar de tweede klasse betreft, hier is de strijd nog geheel open. Alle drie clubs hebben nog een beste kans, maar de verliezer van den voor morgen vastgestelden wedstrijd H.R.C.D.W.V. is volkomen uitgeschakeld. Wij mogen rekenen op een heldhaftigen strijd in den Helder en het wil ons voorkomen, dat de Racing zeker niet kansloos is. In het Oosten gaat de derde ontmoeting en wel tusschen Borne en N.E.C. op het veld van laatstgenoemde. Men weet dat Borne haar eersten wedstrijd verloren heeft. Mocht de Nijmeegsche club nu zoo gelukkig zijn om morgen te winnen dan staan alle drie clubs weer precies gelijk. Er is wel kans op, dat N.E.C. zich staande kan houden te gen Borne. In het Zuiden kan de beslissing vallen. Palemig en T.S.C. zijn definitief uitgescha keld en de strijd gaat nog uitsluitend tus schen de twee Tilburgsche clubs. Morgen is de wedstrijd Willem IINoad vastgesteld en waar beide ploegen precies gelijk staan in puntental, zal de strijd van morgen zeer waarschijnlijk de beslissing brengen. De winnaar is eersteklasser. Alleen bij een gelijk spel zal een extra-wedstrijd noodig moeten zijn. ALKMAAR—ALCMARIA. Om den Rauchbeker. De beide Alkmaarsche clubs, Alkmaar en Alcmaria spelen morgenavond om 7 uur tegen elkaar om den Rauchbeker. 't Kan een aardige wedstrijd worden, waarbij Go ahead natuurlijk haar best zal doen, om voor een verrassing te zorgen, terwijl Alc maria natuurlijk van plan is, haar huid duur te verkoopen. Het elftal van Alkmaar is ons niet be kend. Dat van Alcmaria ziet er als volgt uit: Keuris Bijlsma Koning Rootring v. Wieringen Plante Keppel v. d. Poll de Jong Burgers Hamstra Biljarten. HET WERELDKAMPIOENSCHAP PENTATHLON. Sweering thans op de eerste plaats. Ook Vrijdag heeft onze landgenoot Swee- ÏÏÏLmL. voortgezette tournooi om het van Sweering stond, maakte Domingo een serie van 33 en nadat onze landgenoot ge poedeld had, maakte hij de partij uit. De stand is thans zoodanig geworden, dat onze landgenoot Sweering de eerste plaats bezet met 3 punten, gevolgd door de Donc- ker met 36 punten en op de derde plaats Domingo met 30 punten. Vandaag moet onze landgenoot tegen Galmiche spelen en wanneer hij dan we derom wint, dan kan wel gezegd worden dat hij het tournooi zal winnen en daarme de tevens het wereldkampioenschap. De resultaten van gister waren: Galmiche Schwarzer De Gasparin Semal De Doncker Thielens 2325 1329.5 78 78 2 8 6 4 1450 101 2311 101 2081.5 65 1923 65 Domingo 2 1454.5 63 Sweering 8 2255 63 De gedetailleerde resultaten van ring waren: Libre: Domingo 112 8 Sweering 200 8 70 Cadre 45/2: Domingo 31 5 Sweering 150 5 86 Bandspel: Domingo 50 11 33 Sweering 43 11 19 Cadre 71/2: Domingo 49 9 22 Sweering 100 9 44 Driebanden: Domingo 12 30 2 Sweering 20 30 3 29.80 17-04 14.35 22.88 32.02 29.58 23.08 35.79 Swee- 14.— 25.— 6.20 30.— 4.54 3.90 5.44 11.11 0.40 0.66 Wielrennen. „GINNEKEN" EN „DE RAAYBERG" DRAAIEN NIET MEER. In verband met het feit, dat de belangstel ling voor het wielrennen op de baan zeer gering is, heeft de directie van de wieler baan „Sportpark Ginneken" en de „Raay- berg" te Bergen op Zoom besloten de ex ploitatie voorloopig te staken. Men mag aannemen, dat deze banen dit seizoen althans niet meer zullen draaien. Motorrijden. Alcmaria V. V. V. herdenkt den 14den Juni a.s. haar 40-jarig bestaan en zij mag zich dan tevens verheugen in het geheel alleenstaande feit, dat zij 15 jaren achter een motorraces heeft georganiseerd. Het spreekt vanzelf, dat Alcmaria V. V. V. getracht heeft, om dit dubbel-jubileum op waardige wijze te vieren en wij geloo- ven, dat ze daar in geslaagd is. Allereerst de motorraces. De April- races waren op nieuwen leest geschoeid en bleken toen een ongekend succes. Welnu, Zondag 14 Juni zullen we een dergelijk programma kunnen zien. Opnieuw zijn alle seniores ingeschreven, opnieuw zal men tegelijk starten in manches en series met herkansingen en opnieuw zal blijken, dat een sterk bezet veld voortdurend strijd geeft, omdat elke plaats van belang is voor de uiteindelijke beslissingen. De vraag is, of Houtop weer de held van den dag wordt. In April maakte hij reeds een snelheid van bijna 90 K.M. en waar zijn vorm nog verbeterd is, zou het best kunnen gebeuren, dat het record gebroken wordt. Daarnaast heeft Alcmaria V. V. V. een sterrit georganiseerd, die heel eenvoudig van opzet is, voor de deelnemers niet te moeilijk en waaraan een fraaie prijs ver bonden is: een 4-persoons auto! De deel nemers aan den sterrit hebben gratis toe gang op het paddock, d. i. de rang voor de groote overdekte tribune. Het inleggeld is voor dezen sterrit zeker niet hoog te noemen, wanneer men be denkt, dat men reeds vrij entree heeft op de races, en verwacht mag worden, dat de deelname buitengewoon groot zal zijn. Alle deelnemers worden tusschen 11 en 1 uur dien Zondag in Alkmaar verwacht, terwijl om 2 uur de motorraces plaats vinden. Al met al wordt dit dus een gebeurtenis van den eersten rang en de stad Alkmaar zal Zondag 14 Juni ongetwijfeld het mid delpunt zijn van motor- en autorijdend Nederland! HET CIRCUIT VAN ASSEN HET SNELSTE VAN EUROPA! De K. N. M. V. meldt: Den llden Juli worden dit jaar de motor races op het circuit van Assen verreden en het is zeker, dat de snelheden, door de ren ners tot dusverre bereikt, dit jaar met stukken omhoog zullen gaan, dank zij een uitgebreide wegverbetering, die het circuit op het oogenblik ondergaat. De organisatie der races, die tot dusverre in handen was van de „Motorclub Assen en omstreken", onder toezicht der K. N. M. V., is thans overgenomen door een Stichting, gevormd door de gemeenten Assen en Beilen en de K. N. M. V. De eerste daad van deze Stichting was, om het circuit een grondige verandering te doen ondergaan. Van de 17 K. M. worden er 10 K. M. volkomen omgewerkt. De weg wordt verbreed, het geheele wegdek opge broken en vervangen door een slipvrije wegdekking van betonasphalt. Voorts worden de bochten verbreed en opgehoogd, terwijl de boomen in de boch ten gekapt en de telephoonpalen verplaatst worden naar de heilangs deg weg. Vooral de verbreeding van het wegdek naar beide zijden eischt zeer veel werk. Het veen, dat in den grond zit moet eerst uitgegraven worden, op sommige plaatsen tot 1 meter 40 diep, waarna deze loopgra ven weer gevuld worden met zand, dat uit de heide wordt aangevoerd. Het circuit van Assen is altijd een zeer snel circuit geweest, dat tot dusverre ieder jaar met het circuit van Dublin om de eer streed van „het snelste circuit van Europa» te zijn. Wanneer de werkzaamheden, die 0p het oogenblik in vollen gang zijn, afgel0o. pen zullen zijn, is deze strijd tusschen Du blin en Assen definitief, ten gunste van het laatse beslist. Schaken. BERGEN—ALKMAAR 91/2111/a. Vrijdag had de tweede ontmoeting tusschen de schaakclubs „De Pion" te Bergen en D. O. S. te Alkmaar. Hier volgt de uitslag: De Pion D. O. S. 1. Gootjes Ooykaas Vt—Vt 2. Breeuwer v. Wezop L_o" 3. Groenendijk Appel 0 4. Schmidt Zijdewind 0—i 5. Bak Arends 0—1 6. Dapper Kooy 1o 7. Coevert Sr. Venneker O—i 8. Beeldman Vos 1o 9. Sjoers Teeuwen O—j 10. C. v. Stam Vonk 0—1 11. Coevert Jr. v. Riel 1—o 12. Bijl Kerkmeer O—1 13. J.Noort Willems 1—o 14. D. Min v. Leijen 1—0 15. J. Blokker Jongens 0—l 16. I. Min Hagens 0—1 17. Morsch Stins l—O 18. C.Noort C. Streieher 1—0 19. Gerdes Bieman 0—1 20. v. d. Plas K. Streieher 0—1 21. Frasdonk Timmerman 01 Totaal 8)4lijf in 't voordeel van D. O. S. De eerste ontmoeting eindigde M16 voor D. O. S. HET INTERNATIONAAL SCHAAK TOERNOOI TE MOSKOU. In de zeventiende ronde van het interna tionaal schaaktournooi te Moskou won Bot- winnik van Ragosin, Lasker van Loewen- fisch en Flohr van Eliskases. De partijen KahnRjumin en Capabku» caLilienthal eindigden remise. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 15 regels 35 cent bü vooruit betaling. TE KOOP zoo goed als nieuw tegen billijken prijs DRIE SINGER NAAI MACHINES met KAST. S. W. VET, Verdronkenoord 5. CENTRALE VERWARMING prima ge bruikt MATERIAAL TE KOOP met nootjesketel. Voordeelige prijzen. Brieven letter U 359 bureau van dit blad. Moderne Piano z. g. a. n. 90, pracht Fornuizen (koopjes), Ledikanten met ma trassen 3.50 en 4.50, beste Kinderwagen 4.50, Buffetten, Stoelen, Spiegels, Bed den, Bidet 3.50, enz. Dekker, Laat 182. TE KOOP EEN AAMBEELD, SMIDSE, BLAASBALG en GASSNIJ-IJZER en een geslagen FORNUIS. MULLER, Zilverstraat. Prima werkende Handnaaimachine 6.50, beste Trapmachine 16, Luxe Hand- en Trapnaaimachine z. g. a. n. (koopjes). Nog eenige prima Jongensfietsen voor weinig. DEKKER, Laat 182. EEN PORCELEINKAST TE KOOP. Br. letter M 352 bureau van dit blad. TE KOOP tweedehandsch HEEREN-, DAMES-, JONGENS- en MEISJES RIJWIELEN, lagen prijs. J. BLOKLAND, Luttik Oudorp 3. TE KOOP kleinbeeld CAMERA, geel- filter, leer, étui, Bewi belichtingsmeter Zeiss-Ikon, lens f 3,5 compursluiter tot 1/300 sec. Brieven onder letter N 353 bu reau van dit blad. TE KOOP: Jongensrijwielen 2.50 en 7.50, Heerenrijw. 7.50 met Torpedon., Damesrijwiel 6.00, Motorrijwiel voor elk aannemelijk bod (loopt schitterend). LIMMERHOEK 18. TE KOOP AANGEBODEN groote SPIEGEL 2)4 bij 1 Meter, zeer geschikt voor de paskamer. KOORSTRAAT No. 27, Alkmaar. TE KOOP AANGEBODEN zoo goed als nieuw, DROOGMACHINE, DROOGKAP, MARMERBLAD, PERMANENT TOESTEL enz. KOORSTRAAT No. 27, Alkmaar. Als nieuw „Gazelle" H. Rijw. (hooge maat) 16.00, D. Rijw. met Torp. naaf 15.50, D. Rijw. 13.00—14.00—16.00 enz. Jongensf. (1012 jaar) 11.50, enz. __NIEROP, Koningsweg 40. AANGEBODEN z. g. a. n. GAZELLE DAMES- en HEERENRIJWIEL en EYSINK KINDERRIJWIEL. KLAAS DIK, Ritsevoort 17, Alkmaar. Telef. 2814. Prima Heerenrijwiel 9, Singer Naai machine 7.50, prima Divan 7.50, Par tijtje Klapstoelen 70 cent per stuk, Bad kuip, Karpetten, alle soorten Meubelen z. g. a. n. J. L. SOSTMAN Jr., Verkoop lokaal Ridderstraat 10. TE KOOP voor 6 JONGENSFIETS met Torpedonaaf, alles in goeden staat. APPELSTEEG 5. Gevraagd, liefst uitneembaar, SCHUUR" TJE, plaats biedend voor 1 paard. Br. met inl. letter Z 363 bureau van dit blad. TE KOOP GEVRAAGD KIPPEN- NACHT-HOK met of zonder ren. Brieven met prijsopgave onder letter A 364 bureau van dit blad. TE KOOP zoo goed als nieuwe drie- wielde KARREN. WAGENMAKERIJ A. BOLTEN Heiloo. TE KOOP: 1 beste Mangel, 1 Boeken kast, 1 partijtje ijzeren Tuinstoelen, 1 Jaarsma Brandkast, 1 mooi eiken Buffet, 1 antieke Kist. GEB. VERWER, Koningsweg 67, Alkro#*r'

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8