Zuivelgerechten zijn zoo gemakkelijk !Buitwlcuid @®o®©o® Jladiopcoqtamma««©o®©# NEERLANDS ZUIVEL VOEDT U GOED! Blum spreekt voor partijgenooten. Groote socialistische vergadering. De Fransche regeeringsverklaring. Provinciale verkiezingen in België. Stemming overeenkomstig de verwachting. De situatie in het Verre Oosten. Een belangrijke verklaring. De onrust in Palestina. De Negus naar Zwitserland. Geruchten betreffende een huwelijk van koning Edward. Categorische tegenspraak. Zondagavond is te Parijs een massa vergadering gehouden door de socialis ten, waarin de socialistische ministers zich aan hun aanhangers hebben voor gesteld. In de vergaderzaal waren on geveer 25.000 personen bijeengekomen, terwijl nog tienduizenden in de omrin gende straten de vergadering door middel van luidsprekers konden vol gen. Een spreekkoor opende de betoo ging, nadat de ministers tusschen een dubbele rij roode vlaggen binnenge komen waren. Als eerste voerde de minister van kolo niën, Moutet, het woord. Hij verdedigde de gelijkheid der menschen en der rassen. De communist Thorez begroette de eerste maatregelen, die Leon Blum in de Kamer heeft aangekondigd en bekrachtigde op nieuw den wil der communisten tot iederen prijs het succes van het gemeenschappelijke ondernemen te waarborgen. Nadat minister Paul Faure nog het woord had gevoerd, sprak Leon Blum een redevoe ring uit, waarin hij de in de Kamer afge legde verklaringen nog eens uiteenzette en vervolgens verklaarde, dat de socialis tische ministers hun functie uitoefenden uit naam van het volksfront. Zij zijn echter socialisten gebleven en niets zal hen af brengen van den trouw aan hun partij. Blum bracht hulde aan den steun, dien zijn politiek had gekregen van de verwante par tijen en noemde het een historische gebeur tenis, dat de communisten voor de eerste maal door middel van het stembiljet hun vertrouwen in een regeering tot uiting had den gebracht. De tegenwoordige regeering kan niet ten val komen, zonder dat de ar beidersklasse de ernstigste schokken zou verduren. De partijaanhangers moeten hun regeering steunen. Zonder de noodzakelijke eenheid van het volk zal de taak van de regeering niet ten uitvoer kunnen worden gelegd. „Ons doel zal zijn: het openbaar welzijn". De Fransche regeeringsverklaring is door Daladier voorgelezen in den Senaat en door Blum in de Kamer. In de verklaring wordt o.m. het volgende uiteengezet: De taak der regeering is van den aan vang af door de uitspraak van het volk be paald: het behoud van de democratische vrijheden tegen alle pogingen tot geweld, het behoud van den vrede. Het regeerings- program zal bestaan in het verwezenlijken van het program 'van het volksfront. De volgende week zullen reeds voor stellen worden ingediend betreffende am nestie, 40-urigen werkweek, collectieve arbeidsovereenkomst, vacantie met behoud van loon, een plan voor groote openbare werken, nationalisatie der wapenfabricage, een graanbureau, dat tot voorbeeld zal dienen voor de revalorisatie van de andere landbouwproducten, zooals wijn, vleesch, melk, verhooging van den leerplichtigen leeftijd, hervorming van het statuut van de bank van Frankrijk, waardoor overwicht van de nationale belangen wordt gewaar borgd, een eerste herziening van de wets- decreten. Wanneer deze maatregelen zullen zijn aangenomen zal de regeering een tweede reeks voorstellen indienen, met name betrekking hebben op een nationaal werk loosheidsfonds, pensionneering voor oude arbeiders, en tenslotte een breedvoerig systeem voorstellen, strekkende tot een doen herleven van de algemeene bedrijvigheid met name door een fiscale ontspanning en een onderdrukking van fraude. Voortgaande zet de regeeringsverklaring uiteen, dat aanvallen op de democratische instellingen met kracht zullen worden afge slagen en dat openlijk een balans zal wor den opgemaakt van den economischen financielen toestand, daar openhartigheid het vertrouwen van de natie in zich zelf zal versterken. Ten opzichte van de internationale poli tiek wordt gezegd, dat de klaarblijkelijke wil van het land uitgaat naar behoud van den ondeelbaren vrede met alle naties ter wereld en voor alle naties. De vrede is identiek met eerbiediging van de internationale wet en de internationale overeenkomsten zijn identiek met de trouw aan de aangegane verplichtingen en het ge geven woord. Frankrijk wenscht vurig een organisatie van de collectieve veiligheid van Lm Staat 231 Stellen t0t een stu>ten de waanzinnige bewapeningswedloop SnVt Eur°Pa vastzit en welke zal leiden tot een internationale overeenkomst betreffende publiciteit en voortschrijdende vermindering van en controle over de na tionale bewapeningen. De regeering zal dezen algemeenen wil van het Fransche volk tot gedragslijn ne men, hetgeen geenszins een teeken is van laten begaan of een bewijs van zwakheid. Ter uitvoering van deze binnen- en bui tenlandsche richtlijnen heeft de regeering geen ander dan het met de democratie over een te brengen gezag noodig, maar dat dan ook in zijn geheel. Het gezag in de democratie, wordt ge vormd door de snelheden de energie van een methodisch overlegde actie en de over eenstemming van die actie met de beslis singen van het algemeen kiesrecht, voorts door de trouw aan de gegeven beloften aan de kiezers en de vastbeslotenheid een einde te maken aan alle vormen van cor ruptie. Deze taak kan slechts ten uitvoer worden gelegd, wanneer de regeering de vrije lei ding er over behoudt en wanneer allen me dewerken. „Trouw aan onze verplichtingen zal on ze stelregel zijn. Het openbaar welzijn zal ons doel vormen". De verkiezingen voor de provinciale raden in België hadden gisteren een kalm verloop. Uit de tot dusver bekende uitsla gen blijkt geen groote wijziging in de krachten der partijen in verhouding tot de op 27 Mei j.1. gehouden kamerverkiezingen. De socialisten vertoonen een lichten ach teruitgang in het geheele land. De katholie ken en liberalen handhaven hun posities en vertoonen hier en daar een lichte vooruit gang. De rexisten boeken verliezen in de provincies Namen en Luxemburg, maar zijn vooruitgegaan in Brabant, Luik en Henegouwen. De frontisten zijn vooruitge gaan in West-Vlaanderen. Een vergelijking met de Kamer verkiezingen. De globale uitslagen der provinciale ver kiezingen in vergelijking tot die van de Kamerverkiezingen van de vorige maand zijn als volgt: Provinciale raden Kamers Liberalen 322.831 (292.977) Katholieken 688.278 (675.941) Rexisten 280.625 (271.491) Vlaamsche Nat. 176.869 (166.737) Socialisten 750.289 (767.522) Communisten 138.791 (143.223) Verliezen voor de drie groote partijen. 78 rexisten gekozen. De volledige uitslag van de is als volgt: Aantal te verdeelen zetels: deeling hiervan is aldus Socialisten Katholieken Liberalen Rexisten Frontisten Communisten Eupensche volkspartij „Voor België" (arrondissement Verviers) Afzonderlijke katholieken (provincie Limburg) Landbouwbond (provincie Luxemburg) 221 224 89 78 50 27 3 verkiezingen 696. De ver- verlies 20) (verlies 94) (verlies 6) (winst 78) (winst 19) (winst 20) (winst 1) (winst 2) (winst 2) 0 (verlies 2) De kabinetscrisis. Van der Velde heeft zijn besprekingen voortgezet en o.a. nog den liberaal Bovesse en den christen-democraat Marck ontvangen Deze laatste verklaarde na dit onderhoud nadrukkelijk, dat de christen-democraten geen deel willen uitmaken van een kabinet waarin niet eveneens de conservatief-katho- lieke groep vertegenwoordigd zijn. Voor 't oogenblik is er veder nog niet be kend of de katholieke groep op zichzelf deel zou willen uitmaken der nieuwe regeering. Men is algemeen de meening toegedaan, dat Vandervelde in zyn poging niet zal slagen en zijn taak als kabinetsformateur in het begin der volgende week zal moeten opgeven. Een persstem. Het Brusselsche blad „Vingtieme Siecle" acht het uitgesloten, dat van der Velde's poging om een kabinet te vormen, succes zal hebben. Het blad beveelt de benoeming aan van een persoon buiten de partijen. In een belangrijke verklaring aan Reuter heeft Lo Wen Kan, die practisch de bui- tenlandsche politiek van den politieken raad van het Zuid-Westen (de regeering van den bond der vier groot Zuid-Chinee- sche provincies) leidt, het volgende ge zegd: „Verzet tegen de Japansche agressie en niet het voeren van oorlog met Japan, dit is waartoe de politieke raad van het Zuid- Westen besloten heeft. Dit verzet tegen Japan geschiedt uit zelfverdediging en moet niet verward worden met oorlog. Ieder bevel tot mobilisatie of het onder nemen van een expeditie tegen Japan in Noord-China moet uitgaan van de centrale regeering. Het manifest van Kanton dient be schouwd te worden als een verzoek aan Nanking, in het verzet tegen Japan de leiding over het volk op zich te nemen." Deze verklaring heeft de atmosfeer we der eenigszins opgeklaard en de vlucht van den Kantonneeschen dollar geschiedt niet meer op zulke groote schaal. In sommige kringen meent men te weten, dat Kanton een geste heeft gemaakt, en dat het waar schijnlijk geen andere maatregelen zal nemen, alvorens de centrale regeering handelend optreedt ToEen onbevestigd bericht meldt, dat hiii«r a.1_®jek een geheim bevel tot mo bilisatie afgekondigd heeft en 300000 man troepen aan de grenzen der provindes reertf81' H°enan €n Kweitsjau concen- Steunt Engeland den Chineeschen tegenstand? Een bericht van dcü correspondent van de Hotsji Sjimboen te Sjanghai, dat mel ding maakt van 't recente conflict tusschen Nanking en Kanton, heeft groote beroering gewekt. De correspondent schrijft, dat de uitda ging der partij wordt onthuld als een openlijke poging China te bevrijden door verzet te plegen tegen Japan en niets meer is dan een poppenkast, welke wordt opge voerd door Kanton na overleg met de re geering van Nanking met Groot Britannie op den achtergrond. De correspondent van de Hotsji Sjim boen verzekert, dat degene die aan de touwtjes trekt blijkbaar Groot Britannie is, waarby zijn vertegenwoordigers te Nanking en Hongkong een belangrijke rol spelen. In dit verband wijst de correspon dent er op, dat Lo WenL Kan, de bekende pro-Engelsche diplomaat die als minister van buitenlandsche zaken der Nanking- regeering de anti-Japansche politiek volgde, nu in de regeering van Zuid-China de portefeuille van buitenlandsche zaken bekleedt. Als handlanger van Groot- Britannië zal hij zich tegen Japan verzet ten, de Hotsji Sjimboen verzekert dat Groot-Britannië op deze wijze handig zoo wel Nanking als Kanton beheerscht en den Japanschen invloed wil fnuiken. China stelt zich te weer. Hoewel het in Kanton kalm is wordt officieel vernomen, dat de Zuidelijke troe pen slechts op een teeken wachten om naar het noorden tegen Japan op te trekken. Generaal Li Tsjoeng Sjen verklaarde, de chef van het leger in Kwangsi, dat het dwaasheid zou zijn, indien Chineezen tegen elkaar zouden gaan strijden, wanneer zij door een machtigen buitenlandschen aan valler worden bedreigd. Uit Hankau wordt gemeld, dat de voorposten der troepen van Kwangsi aan de grenzen van de provincie Hoenan zijn aangehouden. Volgens berich ten uit Nanking denken de autoriteiten der centrale regeering niet, dat Kanton in ernst spreekt, maar elke inval zal worden afgeslagen. Het is niet waarschijnlijk, dat Nanking haar gematigde politiek tegen over Japan zal wijzigen. Tevens wordt uit Sjanghai gemeld, dat volgens berichten uit betrouwbare bron de voorposten van de Kwangsi troepen de grens zouden zyn overschreden en de provincie Hoenan zou den zijn binnen gekomen. De bedoeling zou zijn over het niet door de troepen ,der Nanking-regeering bezette gebied te trek ken, aangezien men het contact met deze troepen wil vermijden, totdat de toestand is opgehelderd. Aanslag op brug. Volgens een te Jeruzalem gepubliceerd communiqué, dat Zaterdagmorgen door het departement van koloniën is ontvangen, is een kleine brug op den weg Ramallah- Latrum met behulp van springstoffen be schadigd. Te Motza op den weg Hebron- Beertseba zijn in den loop van den nacht schoten gelost. In de laatste plaats heeft de politie een voorraad kruit gevonden, die gestolen was van de diensten der openbare werken. Te Ajami is een menigte van 300 betoogers door de politie verspreid, zonder dat van de wapenen gebruik behoefde te worden gemaakt. Overal vuurgevechten. Vrijwel overal rondom Jeruzalem wordt geschoten. Zelfs de joodsche universiteit op den berg Scopus het krankzinnigengesticht te Jeruzalem en de stedelijke slachthuizen hebben te lijden gehad van het vuur der Arabische franctireurs. Bijna overal zijn de telefoondraden tusschen Jericho en Bethlehem doorgesneden. Een joodsche fabriek, gelegen bij het klooster van St. Eli op den weg naar Bethlehem is door een groep Arabieren volkomen vernield. De Arabieren schieten thans niet alleen meer op joden, maar hebben zelfs reeds ver scheidene salvo's gelost op wagens, waarin zich een afdeeling Engelsche soldaten be vond. Verijdelde spoorwegaanslag; nieuwe onlusten. Naar uit Palestina gemeldt wordt heb ben gisteren opstandelingen getracht een spoorbrug in de nabijheid van Jeruzalem in de lucht te doen vliegen toen een per sonentrein naderde. Toevallig werd de aanslag echter verijdeld. De machinist had argwaan gekregen en bracht den trein vlak voor de brug tot staan, waarna hij een mederijdenden agent van politie een onderzoek op de brug deed instellen. Daarbij bleek, dat drie groote gaten in het metselwerk waren geboord, welke gevuld waren met dynamiet. In het geheele land kon Zondag een verhevigd opleven der onlusten geconsta teerd worden. Er werden bomaanslagen gepleegd in Haifa, Jaffa, Nazareth en Bei san, terwijl bij de Egyptische grens op ver schillende plaatsen vernielingen zijn aan gericht aan de spoorlijnen. Zeven Arabi sche stakingleiders zijn gisteren gearres teerd en in een concentratiekamp nabij de Egyptische grens ondergebracht De burgemeester van Jaffa is er op merkzaam op gemaakt, dat de mandaatre- geering een nieuwen gemeenteraad zou benoemen, wanneer de huidige raad niet onmiddellijk zijn werkzaamheden zou her vatten In Jeruzalem hebben Arabische koop lieden een centrale verkoop-instantie inge richt voor de belangrijkste levensmidde len. Uit Egypte is nog een bataljon infanterie aangekomen. Groote brand te Jeruzalem. Gisteren is in een opslagplaats van boumateriaal en hout, waarvan de eige naars naar het schijnt joden zijn, een ge- we dige brand ontstaan, waardoor vrijwel alle voorraden vernield werden. Zeven Arabische leiders naar concentratiekamp. Arabisch. Stakicgscomitê a» hechtenis genomen en zullen worden over gebracht naar het concentratiekamp t» Aujael Hafir aan de Egyptische grens. Dinsdag 9 Juni. HILVERSUM, 301 M. (AVRO-uitz.) 8.Gr.pl. 9.Kovacs Lajos' orkest. 10.— Morgenwijding, gr.pl. 10.30 Kovacs Lajos' orkest. 11.— Huish. wenken. 11.30 Pianorecital. 12.Omroeporkest en gr.pl. 2. Orgel en viool. 3.Knipcursus. 4.Zang en piano. 4.30 Gr.pl. 5.— Voor de kinderen. 5.30 Omroep orkest. 6.30 RVU.: Astron. cause rie. 7.— Dansmuziek en zang. 8.— Ber. ANP. 8.10 Gev. progr. m.m.v. het Omroeporkest, solisten, accor deon-duo en Kovacs Lajos orkest. 11.— Ber. ANP., gr.pl. 11.15—12.— Aeolian-orkest. HILVERSUM, 1875 M. (KRO-uitz.) 8.-9.15 Gr.pl. 9.30 Middenstands- praatje. 10.30 Gr.pl. 11.3012.— Godsd. halfuur, 12.15 Gr.pl. er» KRO-orkest. 2.— Voor de vrouw. 3.— Gr.pl. 3.15 De katholieke kerx in de branding. 4.15 Gr.pl. 4.45 KRO-orkest. 5.15 Gr.pl. 5.30 De KRO-boys. 5.45 Felicitaties. 6.— De KRO-boys. 6.15 Zwemles. 6.30 KRO-melodisten. 7.15 Sacraments feest en processie. 7.35 Sportpr. 8.— Ber. ANP. en KRO-nieuws. 8.10 KRO-Symph.-orkest. 8.30 Fan fare „St. Jozep". 8.50 KRO-boys. 9.10 Carlo Pagani's Tzigane-orkest. 9.25 Gr.pl. 9.40 KRO-Symph.-orkest 10.Verv. Fanfare-orkest. 10.2U Verv. Tzigane-orkest. 10.35 Ber. ANP. 10.40 KRO-Symph.-orkest. 11.— Gr.pl. 11.15 KRO-boys. 11.45— 12.— Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.2011.50 Orgelspel. 12.10 Het Hallis-kwintet en soliste. 12.50 BBC-Schotsch- orkest en solist. 1.502.20 Gr.pl. 3.103.55 R. Powell's kwintet. 4.20 Causerie „This and That". 4.40 So praan en strijkkwartet. 5.35 Lon- densch Zigeuner-orkest. 6.20 Ber. 6.50 Liederen van Ravel. 7.15 Fransche les. 7.50 Koloniale cause rie. 8.20 Zangrecital. 8.50 Radio- tooneel met muziek. 9.50 Ber. 10.20 Scheepvaartkundige causerie. 10.4e Het Griller-strijkkwartet. 11.35 12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.35 Gr.pl. 11-20 Orkestconcert. 2.50 Gr.pl. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Zang. 10.05 Orkestconcert en solisten. 11.0512.35 Populair concert en dansmuziek. KEULEN, 456 M. 6.40 Orkestcon cert. 12.20 Concert. 1.35 Symph.- concert. 2.35 Gevar. concert. 4.20 Orkestconcert. 5.55 Gevar. concert. 7.20 Omroeporkest. 9.2010.20 Gev. progr. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Salon-orkest. 1.50 —2.20 Gr.pl. 5.20 Omroeporkest. 6.50 en 7.20 Gr.pl. 8.20 Symph.con- cert en hoorspel. 10.3011.20 Gr.pl, 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Omroep orkest. 1.502.20 Gr.pl. 5.20 Orgel concert. 6.35 Gr.pl. 8.20 Salon orkest en zang. 9.35 Dansmuziek. 10.30—11.15 Gr.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Dansmuziek. 10.20 Ber. 10.50 Klarinet en fagot. 11.05 Weerber. 11.2012.20 Dansmuziek en popu lair concert. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8 —8.45, Norman- dië 8.4510.05, Keulen 10.0510.50, D.sender 10.50—11.20 Parijs Radio 11.2012.20, Brussel VL 12.20— 14.20, Keulen 14.20—15.20, Parijs Radio 15.20—17.20, Brussel VI. 17.20 18.50, Droitwich 18.5019.20, Keulen 19.20—20.05, Lond. Reg. 20.05—21.20, Berlijn 21.20—22.20, Brussel VI. 22.20—22.30, Brussel Fr. 22.3022.50, Berlijn 22.50— 24.—. Lijn 4: Brussel VI. 8.9.20, Lond. Reg. 10.3511.20, Droitwich 11.20— 11.50, Lond. Reg. 11.50—17.35, Droitwich 17.35—18.20, Hamburg 18.20—18.50, Parys R. 18.5020.24^ Droitwich 20.2021.50, Lond. Reg, 21.50—22.40, Droitwich 22.40—24.—, HET FEEST VAN DE GRONDWET IN ITALIË. Gevierd in moederland en in Oost-Afrika. In alle Italiaansche steden is gisteren het feest van de grondwet gevierd. Te Ro me defileerden de troepen en zwarthemden voor den koning. Men riep: „Leve de ko ning-keizer". De koning reikte een gouden medaille uit aan de luchtmacht voor de uit stekende diensten bewezen in Oost-Afrika. Te Addis Abeba is een H. mis opgedragen in de troonzaal van het keizerlijk paleis, in tegenwoordigheid van maarschalk Grazia- ni en alle burgerlijke en militaire autori teiten. Ook in Makelle, Massoea en Asmara is het feest van de grondwet gevierd. DE ORGANISATIE IN ABESSINIE. Voortdurend nieuwe onderwerping van stamhoofden. De sanitaire organisatie van het gebied Addis Abeba is bijna voltooid. Alle sanitai re diensten staan onder de directie van den openbaren gezondheidsdienst welke ook over een chemisch en bacterologisch laborato rium beschikt. Het gebied van Addis Abeba is verdeeld in 5 secties, elk onder leiding van een arts en een vee-arts. Reeds zijn zeer scherpe voorschriften uitgevaardigd inzake de hygiene in de huizen en bij de voedselbereiding alsmede inzake de inen ting en den strijd tegen venerische ziekten. De onderwerping der Abessinische stam hoofden duurt voort. Opnieuw hebben 5 leiders hun onderwerping aangeboden en 150 geweren uitgeleverd. De bewoners van het gebied Carsa heb ben 167 geweren en een mitrailleur uitgele verd. Niet persoonlijk naar den Volken bond. Een vertegenwoordiger van de Abessini sche delegatie heeft gistermiddag tegenover de pers eenige mededeelingen gedaan over het vertrek van den Negus en verklaard, dat de Negus waarschijnlijk een bezoek aan Zwitserland zal brengen. Hij zal zich niet persoonlijk naar den Volkenbond begeven, maar zich er laten vertegenwoordigen. Hai- le Selassie zal niet eerder uit Engeland ver trekken dan zyn oorspronkelijk voornemen was. Hij heeft niet de bedoeling gehad er zich blijvend te vestigen. Over een week of twee zal hij uit Londen vertrekken. De receptie ter eere van den negus. De receptie, die Zaterdagmiddag ter eere van den Negus door den Abessinischen ge zant te Londen was georganiseerd, werd bijgewoond door den keizer, prinses Tsa- hai, den kroonprins, en een aantal perso nen uit de politieke en diplomatieke we reld. O.a. merkte men voorts op Lloyd Georgfe, de ambassadeurs van Argentinië en China, den Finschen gezant, en lord Cran- borne, den onderstaatssecretaris van bui tenlandsche zaken. In verband met de Pinkstervacantie en het weekend konden verschillende leden van het diplomat'eke korps en verscheidene Britsche persoonlijk heden de uitnoodiging van den gezant niet aanvaarden. VLOOTBASIS OP CYPRUS? Ter vervanging van Malta. Volgens de „Sunday Pictorial" heeft de Engelsche regeering besloten een vloot- asis te vestigen op Cyprus ter vervanging van Malta. De Sunday Express-correspondent te Kopenhagen meldt aan zijn blad door prins Harald van Denemarken, den broeder van den koning, gemachtigd te zyn categorisch de geruchten tegen te spreken, welke thans over de geheele wereld verspreid worden, dat koning Edward zich binnenkort zou verloven met prinses Alexandrine Louise, de jongste dochter van prins Harald. Deze geheele geschiedenis is volkomen uit de lucht gegrepen. Prins Harald voegde hieraan toe, dat van een verloving van zyn dochter geen sprake is en dat ook in zijn familie voor het oogenblik geen verlovingen of huwelijken te verwachten zyn. De oorsprong van dit gerucht, aldus prins Harald, zou gebaseerd zyn op het feit, dat men veronderstelt, dat koning Edward schikkingen heeft getroffen voor een bezoek aan Cannes. Koning Christiaan vertoeft dik wijls te Cannes en nu gaat het gerucht, dat ik aldus de prins mijn broer ga opzoe ken om met hem den zomer te Cannes door te brengen, waardoor prinses Alexandrine en koning Edward in de gelegenheid zouden zijn elkander te ontmoeten. Noch prins Harald noch prinses Alexan drine zijn voornemens naar Cannes te gaan. Prinses Alexandrine is 21 jaar oud en woont met haar vader in een wit paleis te Kopenhagen. FELLE KOUDE IN SPANJE. In heel Spanje is de temperatuur gedaald. De toppen van het Cabrera gebergte zijn met sneeuw bedekt. In verscheidene pro vincies heeft de oogst onder nachtvorst ge leden. Te Madrid moest een vergadering wor den afgebroken, omdat de vergaderzaal te koud voor de aanwezigen was. SIR JOHN FRASER. t Bekend schrijver-reiziger. De bekende journalist, schrijver en reiziger Sir John Foster Fraser, is he den op 67-jarigen leeftijd gestorven. Fraser was geboren te Edinburgh en kwam op 24-jarigen leeftijd naar Londen, waar hij verslaggever en parlementair correspondent werd. In 1896 vertrok hij met zijn beide broers om per rijwiel een reis om de werld te maken. Hij volbracht dit inderdaad en reisde door 17 landen, waarbij hij 19.237 myl aflegde in 744 dagen. Daarna maakte hy nog reizen door Sibe rië, Mandsjoerye, de Ver. Staten, Canada, den Balkan, Australië, de Sahara, Panama en Argentinië. Tijdens den wereldoorlog was hij in Rusland. De laatste jaren heeft hij veel gereisd geschreven over het Europa naar den oorlog. Zyn publicatie „Round the World on a Wheel" herinnert aan zijn fietstocht rondom de wereld. In de Zondagsbladen had hij een lezers kring van ruim drie millioen. DE TOESTAND VAN MAXIM GORKI. Patiënt zeer zwak. Omtrent de ziekte van Maxim Gorki 's een bulletin gepubliceerd, dat als volgt luidt: „Het hart was den geheelen dag uiterst zwak. De polsslag was onregelmatig en be droeg 120, terwijl hij af en toe nauwelijks waarneembaar was. De longontsteking heeft zich niet verergerd".

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10