jAqmda Siad en Omgeving óe& Bankiers te Alkmaar sinds 1805 Wxet&eddd Waardeerend oordeel over onze ambulance in Ethiopië. Spoorwegongeluk bij Napels. koninklijk paleis op den dam. b Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; n.m. 2—5 en 7—9 uur. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Ben vrouw van de wereld (rom.); hoofdrol Mae West; Carridy de Wreeker (cowboy film); hoofdrol William Boyd. Toegang bo ven 18 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De kozakkenkapitein (avont.); hoofdrollen Don José Mojica en Rosita Morena. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Huwelijksnacht (rom.-dram.); hoofdrollen Gary Cooper en Anna Sten. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het groote schandaal (sens.); hoofdrollen Paul Muni, Glenda Farrell en Ned Sparks. Toe gang boven 14 jaar. Woensdag 10 Juni. 8 uur, De Unie, vergadering afd. Ned. Genootschap tot zedelijke verbetering der gevangenen. Donderdag 11 Juni. Dancing Harmonie, 8.15 uur, dr. Veene- klaas spreekt over de Roode Kruis-expeditie naar Abessinië (met lichtbeelden). Vrijdag 12 Juni. 1 uur, bij Kühne aan den Neckerweg te Beemster, demonstratie motor-grasmaai- machines. Door den Franschen gezant in Ethiopië werd onder dagteekening van 24 April j.1 aan den minister van buitenlandsche zaken een schrijven gericht van den navolgenden inhoud: Excellentie, Op het oogenblik, waarop de Nederland- sche Roode Kruis-missie Ethiopië definitief verlaat, acht ik het mijn plicht de aandacht van uwe excellentie te vestigen op de zeer belangrijke diensten, die dr. Winckel en me dewerkers hebben bewezen door de vervul ling van hun menschlievend werk. De Nederlandsche missie zag zich ge plaatst voor een uiterst moeilijke taak, waarvan zij zich met groote verdienste ge kweten heeft, temeer daar zij gedwongen was te arbeiden onder buitengewoon moei lijke omstandigheden en bij een leger, dat verstoken was van zelfs den meest primi tieven geneeskundigen dienst. Door de zelfstandige organisatie, die de missie zelfs tot het eind van haar verblijf heeft weten te handhaven, hebben alle tot oordeelen bevoegde personen hun bewonde ring kunnen uitspreken over de toewijding en kunde van dr. Winckel en zijn Holland- sche kameraden. Van de verschillende vreemde Roode Kruis-missies heeft de Nederlandsche mis sie zonder twijfel zijn diensten aan het grootste aantal zieken en gewonden kunnen bewijzen. Nederland mag het zich tot een eer reke nen, dat door de inspanning harer leden en door hetgeen door hen bereikt is, de missie er toe heeft medegewerkt, dat het Ethiopi sche volk het beter heeft leeren kennen en waardeeren. Dr. Winckel en de geneeskundigen, zoo wel als de verplegers, die hem vergezelden, hebben voortdurend bewijzen gegeven van ijver en moed. Slechts door den drang der omstandigheden werden zij gedwongen de voorposten, die zij hadden ingericht en ten slotte ook Dessie te ontruimen, waar op den dag zelf, waarop deze stad bezet werd, nog sommigen van hen zich bevonden. Het Italiaansche leger rukte voorwaarts en terwijl de Ethiopische troepen voor hen werden opgerold, vormden zich benden van roovers en opstandelingen, die het land on veilig en den verderen ambulance-arbeid ten eenenmale onmogelijk maakten. Onder deze omstandigheden werd de terugtocht van de missie volstrekt noodzakelijk. Ik wil niet eindigen zonder een persoon lijke hulde te brengen aan de bijzondere mate van plichtsgevoel en menschlievend- heid, waarvan dr. Winckel blijk heeft gege ven gedurende de vier maanden, waarin hy als leider van de missie is opgetreden. DE PLANNEN VAN LEON DEGRELLE. De Brusselsche correspondent van de „Daily Telegraph" heeft een onderhoud ge had met den leider der „Rexisten" Leon Degrelle. Deze verklaarde hem o.m. het volgende: „Ik streef er naar een nationale en sociale verzoening tot stand te brengen door mid del van mijn nieuwe partij. De oude par tijen zijn steriel en hebben niets opbou- wends aan te bieden. Wij willen een regee ring vormen, die op zijn minst 10 jaar zal kunnen bestaan. Teneinde den noodigen steun te verkrijgen voor onze partij zullen wij een intensieve propaganda-actie openen en zal ik een populair dagblad oprichten, dat in het Fransch en het Vlaamsch zal ver schijnen, met het doel, de arbeidersklasse te bereiken. Wat de functies van het parlement aan gaat, zy'n taak behoort strikt te worden be perkt tot een controle over de begrooting. Een zitting van twee maanden is daarvoor voldoende. Do regeering moet alle macht gegeven worden noodig voor het uitvoeren van haar plannen. Wij willen ook kies rechthervorming, met inbegrip van vrou wenkiesrecht. Ons doel zal zijn politici te vervolgen, die betrokken zijn geweest bij schandalen. Wij zullen ook wetten invoeren voor sociale hervormingen". Vijftien dooden, 200 gewonden. Tusschen Napels en Nola is een trein ontspoord. Er zijn 15 dooden en 200 ge wonden. Vijftien lijken geborgen. Het spoorwegongeluk tusschen Napels en Nola heeft plaats gevonden bij Bufalo. Drie wagons werden omgeworpen en uit de rava ge zijn 15 lijken geborgen. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. De trein vervoerde vele arbeiders, die naar hun werk te Napels gingen. Het grootste deel der gewonden is in de ziekenhuizen te Napels opgenomen. GEMEENTELIJKE VENT- VERORDENINGEN. Principieele beslissing van de Kroon. Ernstige belemmering van de be- drijfsvrijheid niet toelaatbaar. Nadat reeds in Augustus 1935 de regeering zich bemoeid had met de gemeentelijke ventverordeningen, in dien geest, dat de, in menige gemeente te hooge ventrechten aan zienlijk verlaagd moesten worden, (omdat in de betrokken circulaire van den minister de nadruk er op gelegd werd, dat het insti tuut der ventvergunningen nimmer het ka rakter mocht aannemen van een protectio- nistischen maatregel jegens de neringdoen den der eigen gemeente) is thans op nog meer doeltreffende wijze een spaak in het wiel gestoken, wat betreft de belemmerende bepalingen voor tal van bedrijven, welke gehandicapt worden door sommige gemeen telijke ventverordeningen. De Kroon heeft n.1. het raadsbesluit van Rotterdam d.d. 31 October 1935, waarbij een verordening op het venten werd vast gesteld, gedeeltelijk en wel voor het be langrijkste deel vernietigd, op grond van het strijdig zijn der betrokken bepalingen met het algemeen belang. Het gaat om de art. 4, 5 en 9 van genoemde verordening, welke tengevolge hebben, dat de voorschrif ten in deze ventverordening vervat, niet slechts het eigenlijke ventersbedrijf raken, maar óók toepassing zullen vinden ten op zichte van houders van winkels en andere bedrijven. Zelfs worden, .door de zeer ruime om schrijving van hetgeen onder „venten" dient te worden verstaan, ook de bedienden van vele winkeliers en van andere bedrijven, in deze verordening betrokken, aangezien zij zich (veelal onder medevoering van de wa ren, waarin zij handeldrijven) bij hunne klanten vervoegen, teneinde hun aanstonds te kunnen leveren, hetgeen die klanten noo dig hebben. De Kroon overwoog, dat door de voor schriften, zooals zij geredigeerd waren, ten aanzien van de hierboven bedoelde perso nen, een ernstige belemmering van de be- drijfsvrijheid zou ontstaan, omdat, nu alle betrokkenen in het bezit van een ventver gunning zouden moeten zijn, moeilijkheden konden worden ondervonden, zoowel bij het vestigen en het overdragen van een winkel nering of ander bedrijf, als bij het aanstel len van personeel, zulks tengevolge van de beperkingen, waaraan de uitgifte van vent vergunningen is verboden. Voorts wordt in de overwegingen van de Kroon nog opgemerkt, dat de omschrijving van het begrip „venten", zooals deze in de Rotterdamsche verordening luidde, tenge volge zou hebben, dat bij overlijden van een, in het bezit van een ventvergunning ziinden houder van een winkelnering, diens erfgenamen de zaak alleen dan op denzelf den voet zouden kunnen voortzetten, indien zij zeiven in het bezit van een zoodanige vergunning zouden zijn. Nog moest bezwaar worden gemaakt te gen de geïncrimineerde artikelen, omdat zij niet in het belang van het ventersbedrijf zelf konden worden geacht, aangezien geen rekening was gehouden met de verschillende categorieën van venters, in verband met de verschillende soorten waren, waarmede ge vent wordt. De Kroon vermocht niet in te zien, waar om het voor een regeling van het venters bedrijf noodzakelijk zou zijn, ook houders van winkelneringen of andere bedrijven in een dusdanige regeling te betrekken. Nu zulks geschied was, werd een ongemotiveer de belemmering in het leven geroepen ten aanzien van de vrijheid van bedrijfsuitoefe ning van de hierbedoelde personen. Aangezien dus deze verordening méér be langen aantastte, dan met het oog op een regeling van het venten noodig was, achtte de Kroon de betrokken artikelen uit de Rot terdamsche ventverordening in strijd met het algemeen belang, waarom het raadsbe sluit van 31 October 1935, voor zoover be treft de meergenoemde artikelen de vent verordening, vernietigd werd. Nu eenmaal de Kroon op deze wijze ge sproken heeft, zullen ongetwijfeld ventver ordeningen van andere gemeenten (vooral sommige plattelandsgemeenten) gewijzigd dienen te worden, willen zij geen kans loo- pen, eveneens ter vernietigigin te worden voorgedragen. Nagenoeg algemeene instemming met het wetsontwerp. Blijkens het voorloopig verslag der Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot goed- ïfÜïïS? V3n °Vereenkomst, houdende afstand om niet door de gemeente Amster dam aan den staat van het Koninklijk paleis aan den Dam te Amsterdam en uitkeering door den staat aan de gemeente Amsterdam van een bedrag, groot 10 millioen gulden, vor den bouw van een nieuw raadhuis, kon men zich nagenoeg algemeen met de strek king van dit wetsontwerp vereenigen, het in de regeering waardeerend, dat zij zich betreffende het eigendomsrecht op het voor malige raadhuis bij het oordeel van de commissie-mr. P. Scholten heeft aange sloten, daarmee haar standpunt, dat zij in 1910 innam, toen zij dit gebouw als rijks- eigendom meende te mogen beschouwen, prijsgevend. Vele leden stelden echter de vraag, om welke reden de regeering de uitkeering van de kraehtens het contract aan de gemeente Amsterdam verschuldigde bedrag wil doen plaats hebben ten laste van het werkfonds. Enkele leden waren van oordeel, dat een aanmerkelijk lager bedrag, dan de in het ontwerp genoemde 10 millioen gulden vol doende zou zijn voor Amsterdam om een nieuw stadhuis te verkrijgen. In verband hiermede gaven deze leden den wensch te kennen, dat aan de Kamer inzage van het rapport van bovenbedoelde commissie zal worden verstrekt. Andere ledenachtten het hier voorgestelde bedrag van 10 millioen gulden zelfs zeer matig. Vele leden waren van meening, dat de hierbedoelde bouw van een stadhuis te Am sterdam zal bijdragen tot de zoo dringende werkverruiming, mits maar de voorberei ding tot den bouw zoo vlug mogelijk zal verloopen, waaraan nog werd toegevoegd, dat juist in dezen tijd een dergelijk werk goedkoop kan worden uitgevoerd. Voorts spraken deze leden den wensch uit, dat voor den bouw slechts een minimum van buitenlandsche materialen zal worden ge bruikt. Eenige leden vroegen, wat de regeering in het vervolg met het paleis denkt te doen. Deze leden gaven den wensch te kennen, dat ook buiten den tijd, waarin de konink lijke familie er verblijf houdt, het paleis niet ongebruikt zal blijven. Ten slotte verklaarden sommige leden een duidelijke uiteenzetting van den gang van zaken, zooals de regeering zich dien voorstelt, volstrekt noodzakelijk. GEVAARLIJK FIETSEN. Jongetje breekt een Het 5-jarig knaapje W. B. liep middag in de Ridderstraat in de van de Oudegracht. Ter hoogte slagerij Henstra aldaar werd hy - reden door een 11-jarigen wielrydei, uit de richting van de Oudegracht kwam. Deze jeugdige wielrijder vervoerde tevens nog een 11- en een 9-jarige jongen op zyn rijwiel. De aanrijding had ernstige gevol gen, dat het 5-jarig jongetje hierbij zyi rechterbeen brak. Door de politie is dc -erste hulp verleend .waarna de knaap op advies van den directeur van den Genees kundigen Dienst naar het St. Elisabeths Ziekenhuis per ziekenauto is overgebracht. Door de politie is proces-verbaal opge maakt. been. gister, richting van de aange die maaKt. Het blijkt hier weer eens, hoe gevaar- lüi, ic Hat iancdiee wielrijders in hun nei oiijB-i. 'w wet. -"..w,»-■ lijk het is, dat jeugdige wielrijders in onbezonnenheid meerdere kinderen hun rijwiel vervoeren en het ware te wen J i JV..1M trlnrloron Hl op schen," dat de ouders hun kinderen ongeval als ernstig voorbeeld onder oogen hielden. dit de GESLAAGD. Voor het gisteren te Amsterdam gehou den examen Machineschrijven vanwege het Instituut „Groote" slaagde o.a. onze stadge- noote, mej. Cor. Vermaat, met een snelheid van 198 aanslagen per minuut. AANBESTEDING. Vanwege den rijkswaterstaat is heden aanbesteed het uitvoeren van baggerwerken in de vaargeul ten noorden van de buiten haven te Kornwerderzand en in den mopd van de buitenhaven te den Oever. Laagste inschrijver was: P. Spek te Slie- drecht voor 14.674. ij CONTACTCOMMISSIE KAPPERS- BEDRIJF. Voorstellen ter saneering. De Federatie van Nederlandsche Kap- perspatroonsvereenigingen meldt: De Federatie van Nederlandsche Kap- perspatroonsvereenigingen en de Roomsch- Katholieke Bond van Kapperspatroons St. Franciscus van Assisie hebben een bespre king gehad op het departement van handel, nijverheid en scheepvaart, waartoe ook de Nederlandsche Kappersbond was uitgenoo- digd, teneinde besprekingen te voeren in verband met de positie van het kappersbe- drijff. De Nederlandsche Kappersbond was niet verschenen. Allereerst kwam in bespreking het uit treden van den Nederlandschen Kappers bond uit de contactcommissie. Deze bond meent, dat, nu er een bedrijfsraad is, deze commissie overbodig is. Gebleken is uit de besprekingen, dat de regeering blijft prijs stellen op het in stand houden van de con tactcommissie voor het kappersbedrijf, aan gezien dit het eenige instituut is, dat, op economisch terrein, de regeering zal moeten voorlichten. De bedrijf sraad heeft alleen tot taak, de sociale aangelegenheden te behan delen, en mist, op economisch terrein, iedere bevoegdheid. Besloten werd, dat de federatie en de roomsch-katholieke bond, welke nu de con tactcommissie vormen, voorstellen ter sa neering zullen indienen, welke de regeering ter bestudeering zal ontvangen. DE ZOMERPOSTZEGELS IN HET GEDRANG. Het comité voor de zomerpostzegels deelt ons mede, dat er bij de bevolking verwar ring dreigt te ontstaan, nu de P. T. T. tege lijkertijd twee extra postzegels uitgeeft, n.1. den zomerpostzegel en den jubileumpost zegel, gewijd aan het 300-jarig bestaan der Utrechtsche universiteit. Deze laatste post zegel wordt zonder toeslag verkrijgbaar ge steld, terwijl de postambtenaren opdracht hebben hem te pousseeren. Als iemand dus zonder meer een postzegel van 6 ct. of 12 1/2 ct. vraagt, krijgt hij den Utrechtschen universiteitszegel. Er zijn velen, die dezen bijzonderen zegel aanzien vor den zomer postzegel en omdat de eigenlijke zomer postzegel duurder is en niet vanzelfsprekend door den loketambtenaar wordt aange boden, worden heel wat universiteitszegels ontvangen, als men zomerpostzegels be doelde te koopen. Het comité merkt dit duidelijk, doordat vele bestelkaarten voor zakatlasjes, die recht geven op deelname in een loterij, beplakt zijn met drie jubileumzegels in plaats van drie zomerpostzegels. Deze bestelkaarten moeten terzijde worden gelegd en de in zenders zijn de dupe van de ontstane ver warring. Er wordt daarom nog eens met nadruk op gewezen, dat wie zomerpost zegels bedoelt, ook zomerpostzegels moet vragen. De zomerpostzegels zijn duurder, omdat de opslag bestemd is voor nood lijdende knustenaars en hulpbehoevende t. b. c.-lijders. LIJKJE OPGEHAALD. Vader was zelf aan 't dreggen. Het 4-jarig zoontje van den parlevinker G. van W. te Huisen (Geld.), dat sinds gis teravond 7 uur wérd vermist, is hedenmor gen om half twaalf uit de Diepe Bloem al- Een tragische bijzonderheid ls a 0 ^eder zelf met een dreg het lijkje Ziet gij muggen, lang van poot, Aarzelt niet, maar slaat ze dood. LEZING ALKMAARSCHE MONTESSORISCHOOL. Voor de laatste maal in dit seizoen orga niseert de Alkmaarsche Montessorischool een propaganda-avond, ditmaal een lezing met lichtbeelden te houden door den heer drs. H. Jordan Jr. uit Utrecht, alg. secr. van de Nederl. Montessori-Vereeniging. De lezing wordt gehouden op Vrijdag 12 Juni a.s. des avonds om 8 uur in het gebouw „De Unie", De heer Jordan zal 't verband behande len tusschen de natuurwetten en de Me thode Montessori. Er zal gelegenheid gegeven worden aan spreker vragen te stellen. RECTIFICATIE. In de gepubliceerde -uren voor heeren zwemmen is een foutje geslopen. Onder 1 moet staan: Dinsdagavond en niet Vrijdagavond van 79 in Zomerbad. ORGELBESPELING GROOTE KERK. Het programma voor Donderdagavond a.s. 89 uur door den heer Jan Zwart uit te voeren is gewijd aan werken van Handel en Widor. De toegang tot deze orgelconcerten is vrij. Collecte ten bate restauratiefonds der kerk. EINDEXAMEN RIJKSKWEEKSCHOOL. Geëxamineerd zes candidaten, afgewezen geen. Geslaagd de dames: I. den Adel te Bergen, M. Brouwer te Medemblik, J. du Burck te Zuidscharwou- de, M. Dun te Alkmaar, C. Groenveld te Oudkarspel en G. Ham te Heiloo. ALKMAARSCHE VRIJWILLIGE BRANDWEER. Dinsdag 16 Juni om 11 uur zal te Alk maar in de Brandweerkazerne de jaarver gadering worden gehouden van den pro- vinicalen brandweerbond. Bij die gelegenheid zal door den heer C. Gordijn Jr., commandant van de Amster- damsche brandweer een lezing worden ge houden óver „brandweer en luchtbescher ming". Deze lezing zal plaats hebben des n.m. te 14 uur in een der zalen van het Stadhuis, waarbij gelegenheid zal worden gegeven tot het stellen van vragen. EEN REISGIDS. Wij ontvingen een keurig verzorgde reisgids van de N. V. Autobus-onder neming Van Geelen en Van den Berkhof te Heiloo, waarin bij vele illustraties een uitvoerige beschrijving wordt gegeven van de diverse goedkoope en interessante auto tochten door binnen- en buitenland, welke door deze firma gearrangeerd worden. Wie reisplannen heeft kan een exem plaar daarvan aan het kantoor Rijksstraat weg A 440 te Heiloo aanvragen. FOTOGRAFISCHE KRING IRIS. Door den „Fotografische Kring Iris" alhier werd gisteravond in de Unie de laatste bijeenkomst van het achterliggen de seizoen gehouden, welke bijeenkomst door de leden goed was bezocht. Mededeeling werd gedaan van den uit slag van den gehouden onderlingen wed strijd. In de junioren-afdeeling werd den eersten prijs toegekend aan den heer J. Zeeman, de tweede prijs aan den heer J. Elzinga en de vierde prijs aan den heer v. d. Molen. De derde prijs werd niet toegekend. In de seniorenafdeeling werd naar waarnemingen, verricht in den morgen van Woensdag 10 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,8 m.M. te La Coruna. Laagste barometerstand 740,8 m.M. te Janmayen. Verwachting, geldig tot den avond van Donderdag 11 Juni: Matige tot zwakke noordwestelijke tot westelijke, later wellicht verder krimpende wind; gedeeltelijk bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. Buitenlandsch weeroverzicht. Droog, kalm weer. De depressie in het noorden veranderde van koers en trok naar de Poolzee. Tegelij kertijd begon het gebied van hoogelucht- druk op den oceaan naar het zuiden terug te trekken, waardoor het luchtdrukverval in het noordwesten afnam en de harde wind bij Schotland weer afflauwde. Op den oceaan verscheen een nieuw mi nimum ten zuiden van Groenland, dat zich naar het zuidoosten schijnt te verplaatsen. In het Oostzeegebied houdt de station- naire depressie stand tusschen de continen tale warme luchtstroom naar het noorden en de maritieme stroomingen aan haar westelijke en zuidzijde, waardoor het weer in Polen en de Randstaten nog steeds koel en regenachtig blijft. Ook in de Alpen blijft het weer ongunstig en valt nog steeds boven 2000 meter sneeuw. Daartegenover houdt de zomerwarmte in Finland en Lap land aan, Haparanda meldde gisteravond 26 graden Celsius. In het westen blijft het weer aangenaam met weinig of geen regen, doch houden de noordwestelijke winden het weer betrekke lijk koel en droog. Voor het oogenblik is nog weinig verandering in den toestand te wachten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.47 uur tot 4.10 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 11 8.14 8.44 4.36 4.58 12 9.12 9.42 5.22 5.50 13 10.13 10.45 6.21 8.55 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 11 8.11 8.41 4.24 4.46 12 9.09 9.39 5.10 5.38 13 10.10 10.42 6.09 6.43 alleen een derde prijs toegekend en wel aan den heer J. Poot. Nadat de voorzitter, de heer P. Pijnen burg, de prijswinnaars van harte had ge luk gewenscht, werden door hem in het kort de voor den wedstrijd ingekomen foto's besproken. Na de pauze werd een collectie lantaarn plaatjes vertoond, welke afkomstig was van een wedstrijd, uitgeschreven door het fotoblad „Focus". Verschillende van de plaatjes oogsten veel waardeering, terwijl anderen critische opmerkingen ontlokten. Besloten werd dezen zomer toch nog een paar keer bij elkaar te komen; één keer op een clubtocht naar Hoorn en twee keer op een praatavond, teneinde zoodoende het contact te bewaren. Vermelden we nog, dat, behalve het wedstrijdwerk, ter opluistering, ook een aantal fraaie foto's van de heeren A. B. Winters en P. van Dijk aan den wand wa ren gehangen. GEVONDEN VOORWERPEN. Als gevonden aangegeven aan het Bu reau van Politie Langestraat tusschen 5 en 10 Juni 1936 en aldaar terug te bevragen des Woensdags en Zaterdags tusschen 11 en 1 uur: pakje inhoudende boek en schortje; blau wollen muts, zwempak, enveloppe met rekeningen, huissleutel, knipmes, slot met ketting, sigarettenkoker. Aan de adressen van onderstaande in gezetenen terug te bevragen de navolgen de voorwerpen, gevonden tusschen 5 en 10 Juni 1936: W. Pronk, Fr. Engelstraat 3, blauwe ro zenkrans; Baltus, Oudcrperdijkje 1, krat met houtwol; A. Pannekeet, Metiusstraat 8, zilveren halsketting; Th. Pronk, 2e Landdwarsstraat 27, portemonnaie met be- lastingmerk; Greeuw, Holleweg 66, Hei loo, ceintuur met houten gesp; A. de Beer, Koningslaan 70, Utrecht, 1 vel postzegels; Mej. Admiraal, Lindenlaan 23, zwarte lage heerenschoen; J. Denijs, Doelenstraat 9. bos sleutels enz. aan ring; A. J. Kuijs, Dijkgraafstraat 18, ijzeren buis; H. V. d. Kuit, Schagenstraat 2, sleutel; Bruin, Sta tionsstraat 52, damestaschje met inhoud; A. Kroon, Westerweg 98, bruin lederen portemonnaie; D. Klinkhamer, Toornburg C 8, kindermuts; C. v. d. Weide, Vogelen zang 15, keukendeursleutel; A. de Boer, Achterstraat 8, sleutel; T. v. d. Sluis, Hoe- verkade 5, kinderportemonnaie; De Boer, Oudegracht 263a, pakje rekeningen, Nii" meiier, Forestusstraat 5, vulpotlood; A. Schermer, Schermerweg 97, draagmedail- le aan lint.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2