PROFESSOR SLIM EN ZOON Raadselhoekie IN 'T AVOND-UUR Om na le leekenen xxxxxxxxx X X X X X X X X Het domme negerpopje. 's Nachts in het bosch. DE AVONTUREN VAN DRIE KUIKENS f Speelt wit als volgt 1. 22—17 1. 11:22 2. 38—33 2. 39 28 3. 31—26 3. 22 42 4. 26 19 4. 23 25 5. 32 1 5. 42—48 6. 1—34 6. 48 30 7. 35 24 Thans zette men de volgende positie eens op het bord. Zwart heeft als laatsten zet 4628 gespeeld: Zw. 3 sch. op: 12, 19, 20, dam op 28. Wit 6 sch. op: 21, 22, 27, 29, 33, 48. Wit zet nu: 1. 21—17 1. 12:32 2. 29—24 2. 20 38 3. 22 42 en wint. Ter oplossing voor deze week: Probleem 1441 van G. L. Gortmans. gp |P^ mm y/^> igi m iü 6 vy/yy/*. JP El Zw. 13 sch. op: 3, 6, 7, 9, 10, 13, 14, 17, 18, 22, 23, 28, 29. W. 13 sch. op: 25, 27, 30, 31, 32, 35, 37, 40, 42/45, 48. In onze volgende rubriek geven wij de oplossing. Oplossing der raadsels uit het vorige nummer. Voor grooteren. 1. Valencia. Vin, cel, Ana, vel, vaal. 2. Heb je Em onlangs ook gezien? Ja, ik zag Em, Suze en Dora samen fiet sen. (gems en eend). Welken weg noemde Oom straks nog? gnoe). De juffrouw aan het loket gaf retour biljetten en wij zagen het niet. (fret). Bob, Evert en Hein zijn drie trouwe vrienden. (bever). Mijn ouders hebben een groot orgel, maar we spelen er niet op. (tor en wesp). 3. Dover Denekamp Ezel Naarden Etmaal Kanaal Aster Meloen Pekel 4. Mast, stam (zelfde letters). Voor kleineren. 1. Een egel. 2. Zee, ster; zeester. 3. O Olifant e 1 f vlieg olifant baars ons t 4. De twind. OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. 1. Mijn geheel wordt met 10 letters ge schreven en noemt een viervoetig j dier. 2, 3, 3, 6 is een kleur. Een 4, 3, 5, 8 is in een timmerkist te vinden. Een 1, 8, 3, 3, 4 is dikwijls bedrog. 4, 7, 9, 10 is Turksche tarwe. 5, 6, 7, 4 is een plaats in Noordholland. Kruisraadsel. Op de beide kruisjeslijnen komt de naam van een stad in Spanje, X IX' IX 19 4 IX' t 9 9 4 IXI 4 9 9 9 IX! IX! X le ry een medeklinker. 2e een vogel. 3e een rivier in Italië. 4e een ander woord voor vrees. 5e 't gevraagde woord. 6e iets, wat elke berg heeft. 7e een vloeistof. 8e een deel van een gebouw. 9e een medeklinker. Verborgen plaatsen in het buitenland. Het werd laat, he? Neef Alexander liet zoo lang op zich wachten. Kijk eens, hoe vlug An over dat hek geklauterd is! Het werk zal in zijn opschrijfboekje wel staan, Ben je klaar om een eindje te gaan fietsen? Ik sta pal; er moet heel wat gebeuren om mij over te halen. Maak vruchten van: Peter Slap Bas Korio Ans Pasapeil Voor kleineren. Ladderraadsel. y le (bovenste) sport een riviertje in Zuid' Holland. 2e sport een bloeiende struik. 3e sport een mooie bloem. 4e sport een graansoort. 5e sport een roofvogel. 6e sport een klein vischje. 7e sport een stad in Drente. 8e sport een lichaamsdeel van een dier. 9e sport een jaargetijde. De woorden bestaan alle uit 5 letters en de middelste vormen, van boven naar beneden gelezen, den naam van een plaats in het Gooi. Welke smid smeedt geen ijzer? Iets wat op den grond ligt En een mooie bloem Voeg ik handig samen Zeg mij, wat 'k dan noem. Vul deze 9 vakjes in met: 4 A 1B 1D 2 L 1M maar doe het zóó, dat je van links naar rechts en van bóven naar be neden leest: le een rond voorwerp. 2e een meisjesnaam. 3e een jong, viervoetig dier. (Nadruk verboden). Een grappig negerpopje lag Eens op een warmen da® Toevallig vlak naast baby's bad, En raad eens, wat het zag? Een snoezig rose kleutertje, Dat kraaide van plezier. Het speelde met de vlokken schuim En met een gummi dier. Verlangend keek het popje toen Naar 't water en de zeep. Het dacht: Was er maar iemand, die Mijn negertaal begreep! Als ze mij ook eens waschten, ha! (Maar niet zoo zachtjes, hoor!) Dan wed ik, dat mijn huid heel gauw Die zwarte kleur verloor! Dan was het met het plagen van De anderen gedaan! Dan was ik even blank als zy, En 't zou me wat goed staan! Toen baby klaar was, ging hij vlug Met Mams de kamer uit, Pop aarzelde niet langer meer, Maar nam een kloek besluit. Vanaf haar plaatsje sprong ze nu In 't midden van het bad, De druppels vlogen in het rond, Dat was me een gespat! Toch viel het popje tegen, want.... Het water was niet koel, Zooals ze altijd had gedacht, Ze kreeg een raar gevoel.... Maar toen ze zelf de oorzaak van Dat vreemd gevoel begreep, Was het helaas al veel te laat, Want 't popje was .„.vanzcep! RIE BEIJER. (Nadruk verboden). 't Is volop feest in 't groote bosch En midden in den nacht. Kabouters zijn druk in de weer; Wat doen die alles zacht Ze hebben 't heele bosch versierd: De Koningin is jarig, De Feeën-Koningin! Daarom Is geen kabouter karig. Zij maakten slingers tusschen 't groen Van d'allermooiste bloemen En zóóveel soorten! 't Zijn er heusch Te veel om op te noemen! Een boomstronk is straks Feetje's troon Je zou hem niet herkennen, Zoo mooi met al die bloemen staat Hij tegen groene dennen! Daar komt de Koningin al aan, Zacht zwevend, echt een Feetje! En alle dieren kijken toe. Ja, zelfs het schuwe reetje! De Elfjes doen een rondedans, De krekels sjirpert luid! Ze zingen een heel In ooi refrein, Dat in hun taal beduidt: Blijf, Koningin, voor ons gespaard! En vier nog dikwijls feest! Van U houdt ieder in het bosch Het aller-, allermeest! Glimwormpjes steken lichtjes aan, Het bosch wordt nu verlicht. 't Is net een sprookje uit een boek; Een eenig mooi gezicht! En 't maantje? Nee, dat blijft niet weg! 't Staat aan den hemel toch! Maar eind'lijk zegt het: Nu naar bed! En gauw wat slapen nog, Zoolang het rustig is in 't bosch! De Koningin is moe! En allen zonder Onderscheid! Gaan naar hun bedje toe. CARLA HOOG. (Nadruk verboden). door AMBER. 21. Gelukkig had vader binnen nog een andere ton staan. Vlug verkleedde hij zich weer in een haantje en Piet in een bloem, en zoo wisten ze onopgemerkt door de achterpoort te verdwijnen. „Weet je wat", dacht de professor". „Ik ga eens zoo'n galappel zoeken om te zien wat er in zit". 22. Spoedig had hij een galappel eevnnric, mee naar het erf van de boerderij om hM h -6" gmg CF hakken. De galappel was erg klein maar te dige was, dat waar de professor kwam, de dingenToms ineens veel grooter werden. Zeg, zal 'k j'eens wat vertellen? Papswil ons kiekengaan! We hebben dat is 't leukste! Heel mooie kleeren aan. Want weet je, op den zolder, Daar staat een groote kist Met heel, heel oude kleeren. Als 't buiten regent, mist En we niet kunnen wand'len, Dan spelen wij er mee. Broer Anton is een ridder. Paps kwam plots op 't idee, (Nadruk verboden). De ridder vlug te kieken. Toos is een edelvrouw, Draagt witte kant en zijde, Zoo beeld'rig: wit en blauw! Ik denk; de kiek lukt stellig, Paps stuurt hem naar de krant, Hoera! ik mag er ook op: Als page, aan den kant! Het wordt een eenig plaatje. Moes zegt: Een schilderij! We maken daarmee Oma Op haar verjaardag bly! C. E. DE LILLE HOGERWAARD. door C. E. DE LILLE HOGERWAARD In 't avond-uur leest Vader Bok Heel ijverig de krant. Hoe denk je, dat zijn lijfblad heet? 't Bericht uit Dierenland. Hij bestudeert ik maak geen grap En wat 'k vertel is „heusch!" Het laatste buitenlandscbe nieuws. Een bril staat op -.ijn neus! Dan volgt de rest uit stad en land, Wat hier en daar gebeurt. En zelfs als ergens een agent 'n Ondeugend dier bekeurt. Hij is vooreerst er niet mee klaar En leest op zijn gemak Het mooi en spannend feuilleton; Onderhet Rieten Dak! (Nadruk verboden). De marktberichten kijkt hy na, Hij teekert zelfs wat aan: Hoeveel de kool kost, als hij eens Zelfs naar de markt wil gaan. Ook 't kinderkrantje kijkt hy in, Soms leest hij 'n versje voor Van kleuters, die foei, stout was dat! Er gingen stil van door. Zelfs 't film-nieuws leest hy, Vader Bok Gaat graag naar 'n bioscoop. Dan weer bekijkt hij plaatjes, 'n Koe Houdt 't jongsre kind ten doop. Ja, Vader Bok ontgaat niet veel, Hij spelt de heele krant In 't heerlijk rustig avond-uur, 't Bericht uitDiereland! MICKEY MOUSE GAAT UIT VISSCHEN A< Het begint met de lijn A.B. daarna de middellijn 2.5 c.M. van A af. Zoo alle maten volgend, kom je er vanzelf. De cirkel wordt met behulp van een knoop of ander rond voorwerp getrokken. Zorg maar, dat Mickey Mouse vroolijk kijkt als op het plaatje. Is dit geen aardig werkje? (Nadruk verboden). even

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 12