KOU 1805 Agenda JUauuuiaal Tlieuius cuuU en Jmh&cuw Siad en Omgeving. Bankiers te Alkmaar si Kaasvergiftiging te Kerkrade. Vreeselijk mijn-ongeluk. Twee dooden en één ernstig gewonde. ZIJPE EGMOND AAN ZEE BERGEN AAN ZEE. DIRKSHORN SCHAGERBRUG BURGERBRUG HEILOO blijft aandacht vragen voor zijn étalages I de bloemententoonstelling te bergen aan zee. werk gegund. aanbesteding. g tot stedelijk Museum ingan Breedstraat, eiken werkdag van 9 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen en plan tententoonstelling te Bergen aan Zee; 10—5 en 7—9 uur; 's Zondags van in —9 uur. Zondagnam., 3 uur, concert mannenzang- vereen. Euterpe uit Amsterdam en Bergen' mannenkoor. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het gezicht in den nacht (sens.); hoofdrol Tim Mc. Coy. Extra: een cowboyfilm met in de hoofdrol Dick Foran (sens.) Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Triomf der liefde (rom.); hoofdrollen Jan Kiepura en Gladys Swarthout. Toegang voor alle leeftijden. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Chasseur 14 (rom.-av.); hoofdrollen Fran- cis Lederer, Frances Dee, Benita Hume, Alan Mowbray, Akim Tamiroff. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Ga nooit van me weg (dram.); hoofdrol Elisabeth Bergner. Toegang boven 18 jaar- Zondagmiddag vanaf 2 uur doorloopende voorstelling. Zaterdag 13 Juni. 7.30 uur, Alkm. wielerbaan, wedstrijden Zondag 14 Juni. 2 uur, Sportpark te Alkmaar, motorraces 2 uur, handicap-draverij op het gemeen telijk sportterrein tt Heerhugowaard-Zuid 2.30 uur, Sted. Muziektuin, kleutermiddag Turnkring Alkmaar en Omstreken BELANGWEKKENDE OPGRAVING. Tijdens opgravingen te Kiev (Rusland) heeft men de graftombe ontdekt van prins Wladimir, die door de bevolking wordt be schouwd als de heilige, die in Rusland het christendom heeft gebracht. Het graf dateert van 1015. In de tombe heeft men geraamten en kleedingstukken aangetroffen, die nog zeer goed geconser veerd waren. Vierjarig jongetje overleden. Gisteren deden zich vergiftigings verschijnselen voor bij twee kinderen in het gezin van den mijnwerker Scholgens te Kerkrade. De beide kin deden, een jongetje van 4 jaar en een meisje van 7 jaar, moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Het jongetje is hedenochtend overleden. Het meisje verkeert in levensgevaar. De oorzaak moet gezocht worden in het eten van bedorven kaas. Gisteravond ongeveer 7 uur heeft op de mijn Oranje-Nassau III te Heer- lerheide een mijnongeluk plaats ge had, dat wat het aantal slachtoffers betreft, erger is dan eenig ongeluk, dat de laatste jaren in de Nederland- sche mijnindustrie is gebeurd. Vermoedelijk doordat de mid- dagploeg een lading dynamiet had achtergelaten, zijn drie arbeiders, toen zij in het gesteente van de steengang op de 250 meter verdieping begonnen te boren, door een ontploffing verrast. De explosie had tot gevolg dat de ge huwde Italiaansche arbeider Tume- laire op slag werd gedood en een tweede Italiaansche arbeider Metten, die ongehuwd was, zoo ernstig ge wond werd, dat hij overleed, toen men hem naar de verbandkamer van de mijn had overgebracht. De derde ar beider Bosman, een Nederlander die in dezelfde ploeg werkte werd door de weggeslingerde steenen op slag blind en kreeg ook verder ernstige verwon dingen; men vreest voor zijn leven. De bergingswerkzaamheden zijn onder persoonlijke leiding van den bedrijfsinge- mer ir. Raedts, verricht. Dr. Derckx, pas toor te Heerlen, daalde eveneens in de mijn af om den slachtoffers geestelijke bijstand te gaan verleenen. Het bericht van het ongeluk bracht te Heerlerheide, waar de slachtoffers woon achtig waren, diepen indruk te weeg. Een droevige bijzonderheid was nog, dat de vrouw en twee kinderen van den arbeider Tumelaire in Italië wonen en dat het slachtoffer voornemens was hen volgende maand te gaan bezoeken in Italië. KERKRADE NA TWAALF UUR 'S NACHTS IN HET DUISTER Tengevolge van een beslissing van bur gemeester en wethouders van Kerkrade is, met ingang van den afgeloopen nacht, dé gemeente Kerkrade na twaalf uur des nachts, niet meer verlicht. De maatregel is uit een oogpunt van bezuiniging ge nomen. GLASFABRIEK „LEERDAM" GERED? Mogelijkheid van een beslissing in voor het bedrijf gunstigen zin. Naar wij vernemen zijn de bewind voerders van de glasfabriek „Leer' dam in de gelegenheid gesteld, de fa brieken nog een week aan den gang te houden. Het is zeer waarschijnlijk dat vóór het einde van de volgende week een definitieve beslissing inzake het al of niet doorwerken der fabrie ken zal kunnen worden genomen Tevens bestaat er aanleiding om te veronderstellen, dat die beslissing voor de glasfabriek „Leerdam" in gunstigen zin zal luiden. Rotkreupel Onder de schapen van den veehouder H. te Zuid-Zijpe is de gevreesde ziekte rol- kreupel geconstateerd. Verbouwing van het badhotel Trompenberg. Aan den kant van het Westeinde zullen een serre en een terras gemaakt worden. Dit zal een groote verbetering zijn, waardoor een gezellig zitje wordt verkre gen. Hooge parkeerlasten. In de Auto-kampioen vinden wij de vol gende verzuchting van een automobilist. Is het niet een ergerlijke belasting, dat wij in Bergen aan Zee en in Bakkum voor elk uurtje dat we uit onze auto willen gaan, gedwongen worden den wagen te parkeeren en reeds voor het eerste uur direct een kwartje moeten betalen? Nu is er een bloemen- en planten-ten- toonstelling in het Parnassiapark en ik zou hier graag meerdere malen heen willen gaan! Ook gaan we heel dikwijls even naar zee om van den zonsondergang te ge nieten en tevens langs het strand te wan delen. Men stuit telkens op een bord met: „parkeeren verboden", zeer billijk. Echter loopt het erg op, indien men even voor een half uurtje naar Bergen aan Zee heeft gere den en er even loopen wil, om dan weer 25 cents te offeren, of men moet iets gebrui ken in een der hotels en mag dan zijn wa gen gratis neerzetten. Dit komt natuurlijk nog duurder, uit. Het is te hopen, dat die dure heffing spoedig minder wordt in het voordeel der vreemdelingen-autorijders en bewoners der omliggende plaatsjes. Bestuurslid benoemd iOt lid van het dag. bestuur van de banne Eenigenburg vacature-A. Nottel- man) is benoemd de heer G. Blankendaal te Tuitjenhorn. Autotocht ouden van dagen. In „Het Wapen van de Zijpe" vergader de Woensdag de commissie der autotocht voor ouden van dagen uit de wijk Scha- gerbrug. Na de opening der vergadering door den heer G. van Sluijs, wethouder van Zijpe, werden woorden van nagedachtenis gewijd aan wijlen den heer K. van Loenen, die vanaf het begin de autotochten en wat daar aan vast zat heeft meegemaakt en daaraan als leider steeds met groote ijver zijn krach ten heeft gegeven. Daarna werd overgegaan tot stemming ter vorming van een bestuur. Gekozen werden de heeren G. van der Sluijs, W. J. van Loenen en E. Rentenaar, respectievelijk als voorzitter, secretaris- penningmeester en commissaris. Vervolgens werd besloten de autotocht voor dezen zomer te bepalen op Woensdag 15 Juli. De tocht zal gaan via Alkmaar, Schermerhorn en Edam naar Amsterdam, waar een bezoek aan Tusschinsky zal wor den gebracht en terug over Zaandam, Alk maar en Schoorl. Lijsten voor dit mooie doel zullen circuleeren. Na de rondvraag, die weinig opleverde, volgde sluiting. Schoolreisje. Begunstigd door mooi weer werd Woensdag het jaarlijksch schoolreisje ge maakt met de leerlingen van de laagste klassen der O. L. school te Burgerbrug. De kinderen hebben zich zoowel in Schoorl met zijn heerlijken speeltuin en mooiè duinen als in Egmond aan Zee aan het strand kostelijk vermaakt. Ook de mooie Alkmaarsche Hout werd niet ver geten. Na nog genoten te hebben van het duin- vermaak en de bedriegertjes in Bergen werd de thuisreis aangevangen en kwam het gezelschap in 13 luxe auto's des avonds ongeveer 9 uur voldaan weer thuis. Vertrokken personen. Mevr. A. W. van der Molen—Baars en dochter naar Soerabaja (N. O. I.) N. Noort en gezin naar Castricum. Mevr. L. KorverMulder naar Wormerveer. Mej. C. Hergaarden naar Bloemendaal. H. Veltkamp en echtgen. naar Alkmaar. Mej. M. Harreveld naar Bergen N.-H. M- Pranger naar Koedijk. Mej. M. E. Luijten naar Heemstede. J. Rozing en echtgen. naar Schagen. D. Leijen en ge zin naar Venhuizen. Mej. D. A. Veeken naar Limmen. C. Kaandorp naar Lim- men. Mevr. C. E. Hollnstein—Trompetter naar Alkmaar. b. H. E. Niessink naar Alkmaar. H. Hallebeek en gezin naar Nijmegen. Mej. C. V. Schoen naar Groo tebroek. j. Krul naar Zuid en Noord schermer. j. Potgieser en echtgen. naar 's-Gravenhage. r. Klijnsma en gezin n. Alkmaar. Mej. E. C. Visser naar Alk maar. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 13 Juni 1936. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 190000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 5860 K.G. f 2.60 2.75, 60—62 2.702.90, 62—64 2.80 3, 64—66 2.90—3.10. Eendeieren 2.102.30. DEMONSTRATIE MET MOTORMAAI- MACHINES IN DE BEEMSTER. Vrijdagmiddag hebben vele honderden landbouwers en andere belangstellenden een bezoek gebracht aan de boerderij het Deutzen Hofje, eertijds bewoond door Noord-Hollandsch landbouwpionier ,de be kende Wouter Sluis, thans bewoond door den heer Köhne, om aan de uitnoodiging van de werktuigencommissie der H. M. v. L. en der Ver. Holl. Noorderkwartier, ge hoor te geven voor een demonstratie met motormaaimachines. Een drietal machines waren aan den start verschenen om den belangstellenden te laten zien, dat de paarden in het boerenbe drijf er wederom een concurrent bij hebben gekregen. Het bestek laat niet toe een nauwkeurige beschrijving te geven van deze machines, zoodat volstaan moet worden met een glo bale beschrijving. Alle machines waren gebouwd van oude z.g. T Fords. Door het inbouwen van één of zelfs twee extra versnellingbakken werd d? noodige vertraging bereikt, zoodat het mo gelijk was om de motor voldoende toeren te laten loopen en de machine toch geen te groote snelheid verkreeg. De machines van den heer P. Koeman te Beemster en van den heer de Haan te Kwa- dijk waren ingericht om speciaal in het land gebruikt te worden voor maaien even tueel ook als tractor in het land voor hooi- bouwgereedschappen en wagens. Deze twee waren gemonteerd op ijzeren wielen. De machine van den heer S. de Ridder uit de Purmer was meer gehouden in den geest van een gewone automobiel, was gemon teerd op luchtbanden en was geschikt om ook langs den weg gebruikt te worden voor het vervoer van vrachten enz., zoodat de gebruiksmogelijkheden voor deze machine veelvuldiger waren. er bijna niet valt te exporteeren. In ieder geval zal men lang niet aan de duizend wagons toekomen. De heer D. Koolhaas van Twisk bracht de rekening uit over 1935, waaruit bleek, dat het nadeelig saldo van 56.47, waar mede was begonnen, nu was teruggeloopen tot 19.61. Namens de commissie van on derzoek rapporteerde de heer Ham (Wij denes) tot goedkeuring, waartoe onder dank werd besloten. Z. h. st. werd besloten de contributie ongewijzigd te laten, n.1. op 20 per mil lioen omzet over 1935, met een minimum van 10. De heer T. Groot (Hem) werd met alg st. als bestuurslid herkozen en aanvaardde weder de benoeming, wat den voorz. aan leiding gaf, den heer Groot te feliciteeren De aardappelregeling In bespreking kwam hierop de aardao- pelregeling. Een vraag van den heer Ter Hofstede (Wijdenes) over de vroege Eigen heimers gaf aanleiding tot discussie. De heer Jong (Grootebroek) was van oor deel, dat het den eersten tijd niet noodig zou zijn de z.g.n. „bonken" apart te sortee- ren. De voorzitter onderstreepte dit en stelde voor, de Groente- en Fruitcentrale te ver zoeken, de verplichte sorteering van de bon' ken voorloopig op te schorten. De heer Reus (Hoogkarspel) wilde traclv ten te verkrijgen, dat ze bij sorteering niet eerst voor binnenland gepresenteerd moeten worden, waardoor voorkomen wordt, dat iemand met een mooi product minder ont vangt dan iemand met een minder goed product. Over het eerste punt zal de voorzitter de Groentencentrael opbellen, terwijl de op merking van den heer Reus, schriftelijk on der de aandacht zal worden gebracht. In verband met de mogelijkheid van ziekte onder de aardappelen, wat een ramp zou beteekenen, deed de voorzitter nog eens een dringend beroep op de tuinders om vooral te sproeien. Z.i. zijn de tuinders er nog niet voor 100 pCt. van doordrongen, dat men door goed sproeien de ziekte weg kan houden. Door de vereeniging te Avenhorn was een voorstel ingediend terzake van de gewichts regeling van bieten en breekpeen, wat door den heer Bakker nader werd toegelicht. Spr. achtte de voorgeschreven sorteering niet ge lukkig gekozen; men zou hiermee ver ach teruitgaan bij wat het geweest is. De Prov. Commissie zal bij de Centrale aanhangig maken het voorstel om de grens voor Modjo's (minimum doorsnee 3 c.M.) te bepalen op 1.50 hgr., kleine bieten 1.50 3.50 h.gr., groote bieten van 3.50 h.gr.1 K.G. en grove van 12 K.G., eventueel tot 1.59 K.G. Het eigenlijke maaien was van allen goed en kon ieders genoegdoening wegdragen. Het is te voorzien dat in de toekomst meerdere dergelijke machines gebouwd zullen worden, zoodat deze welgeslaagde demonstratie er zeker toe heeft bijgedra gen om later te bouwen machines meer te perfectioneeren. Op deze plaats is een woord van erken telijkheid tegenover de vervaardigers zeker op haar plaats, vooral indien men bedenkt dat twee dezer landbouwers wa ren en dus met bescheiden middelen en gereedschappen deze machines hebben geconstrueerd. Naar verluidt, heeft de werktuigencom missie het plan opgevat om ook in het noorden der provincie een dergelijke de monstratie te houden, omdat zij meent dat deze machines de volle belangstelling der landbouwers hebben. KRING VAN VEILINGSVEREENIGIN- GEN IN WEST-FRIESLAND. Donderdag kwam de Kring van Veiling- vereenigingen in West-Friesland in „De Roskam" te Hoorn in algemeene vergade ring bijeen. De heer Th. Roosje, van Grootebroek wees er op, dat het vorig jaar voor den tuinbouw in het algemeen zeer ongunstig is geweest. De prijzen van de aardappelen waren goed, doch men had met grooten misoogst te kampen. Er werden 3500 wa gons minder verkocht dan in 1934. Dat de prijzen goed waren is grootendeels te dan ken aan de door de regeering getroffen regeling en spi. was er dankbaar voor, dat deze voor dit jaar weer is bestendigd. Door den misoogst kwam de bloemkool slechts op 50 pet. Door de regeering is na gevoer de actie steun verleend, over het geheele land tot een bedrag van 8 ton, waarvan 530.000.ten goede kwam aan de Noordhollandsche veilingen, waarmede voor slechts 30 pet. aan de gevolgen van den misoogst was tegemoet gekomen. Er wordt daarom nog weer actie gevoerd om alsnog een verhoogde uitkeering te ver krijgen. Perspectieven? Volgens de berichten schijnt er nogal kans te zijn op een tamelijke export, voor al naar Zuid-Amerika. Door verschillende firma's wordt reeds materiaal aangemaakt en uit dezen hoek is ook reeds een verte genwoordiger naa rZd.-Amerika gezonden. De export van aardappelen naar daar zal echter tegen lage prijzen moeten plaats vinden. Voor de maand Juni was er ook, door een deviezen-overschot, de moge lijkheid op een ruimer invoer naar Duitschland, zoodat er een 1000 wagons geëxporteerd konden wordên. Het vorig jaar zijn er over de geheele campagne slechts ruim 500 wagons naar Duitschland verzonden, zoodat ait 'n mooien vooruit gang beteekent. Nu zijn we echter reeds bijna half Juni en is de oogst zoo laat, dat Mocht onverhoopt de Prov. Commissie deze actie niet willen steunen, dan zal toch het kringbestuur deze zaak ter hand nemen. De heer Groot van Hem leidde nog een bespreking in over de druiven. Met verba zing had hij kennis genomen van de actie, welke wordt gevoerd tegen de regeling van de Ned. Groente- en Fruitcentrale, welke al leen steunuitkeering beoogt op het goede product. In een krachtig betoog liet spr. uitkomen, dat hij dezen maatregel ten zeer ste toejuicht, omdat men anders zal komen tot een geweldige overproductie en minder waardige kwaliteiten. Door de vergadering werd het standpunt van den heer Groot onderschreven. Bij de rondvraag kantte de heer Reus zich tegen het aanvoejen op andere veilingen en vroeg ook een strenger toezicht op de ont duiking van de aardappelrechten. De voorzitter deed een beroep op allen om dit zooveel mogelijk tegen te gaan, waarop van de zijde van Avenhorn nog werd gewezen op het euvel, dat vanuit de Streek wagons met bieten uit de hand wor den gekocht. Nadat de heer Ham er nog op had gewe zen, hoe onverstandig het is, onrijpe druiven op de markt aan te voeren, was er niets van belang meer aan de orde en volgde sluiting onder dank. De tentoonstelling is niet op Zaterdagen, maar des Zondags geopend van 's morgens 10 tot 's avond 9 uur. B. en W. van Grootschermer hebben het bouwen van een brug over de Ringsloot met een hulpbrug voor het rij verkeer gegund aan den heer G. Matser te de Rijp voor de som van 9555. Door den architect A. Elzas te Alkmaar werd gistermiddag aanbesteed in café Wil- lebrord te Alkmaar het verbouwen van het winkelhuis van de fa. E. W. Vet aan de Langestraat 37. De uitslag der besteding luidt als volgt: Aannemers: hoogste inschrijver Hoogewerf te Ursem, 8550; laagste inschrijver Duin- meijer te Alkmaar 6750. Schilders: hoogste inschrijver IJdema te Heerhugowaard, 1630 en laagste inschrijver Vreeker te Alkmaar 895. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Zaterdag 13 Juni Medegedeeld door het Kon. NederL Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,8 m.M. te Vardö. Laagste barometerstand 751,2 m.M. te Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van Zondag 14 Juni: Meest zwakke oostelijke tot zuidelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; in het oosten weinig of geen regen; in het westen eenige kans op regen; wanner. Buitenlandsch weeroverricht. Warmer, maar kans op regen. Het laatste etmaal gaf plotseling een om slag naar warm zomerweer. In het oosten steeg de luchtdruk vooral in de hoogere luchtlagen, waardoor de bovenwind van noord naar zuid omging en luchtmassa's van veel hoogere temperatuur aanvoerde. In het westen bleef het koud. Een laatste ach terblijver van de wegtrekkende depressie ligt nog over het Kanaal en over zuid-oost Engeland, waar het uit een betrokken lucht regent. Het gebied van hoogeluchtdruk in het zuid-westen trekt zich steeds verder terug. Ten westen van Ierland daalde de barome ter in het laatste etmaal meer dan 10 milli meter en ligt een nieuwe depressie. In Engeland en Ierland is het nog koud, doch zal de temperatuur gaan stijgen nu de voortdurende luchttoevoer uit het noorden is opgehouden. Nu de hoogste barometer standen in het oosten in plaats van in het westen gevonden worden, is stijging van temperatuur te wachten, aanvankelijk nog met eenige kans op regen in het westen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.51 uur tot 4.10 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). JunL Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 14 11.16 11.49 7.24 8.04 15 0.26 8.34 9.17 16 0.58 1.36 9.38 10.24 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Dat. vm. nam. vm. nam. 14 11.13 11.46 7.12 7.52 15 0.23 8.22 9.05 16 0.55 1.33 9.26 10.12 GEEN SPREEKUUR. A.s. Maandag zal door wethouder Klaver geen spreekuur ten stadhuize worden ge houden. OPBRENGST BLOEMPJESDAG. De bloempjesdag voor het suppletiefonds van het Sanatorium „Zonnevanck" te Har derwijk heeft opgebracht 264.49)4. GESLAAGD. Aan de universiteit te Amsterdam slaagde gister onze stadgenoot de heer K. Wiggers voor het candidaatsexamen inde medicijnen. DE STAKING ONDER DE NOORDZEE-VISSCHERS. Zooals bekend is, is er een wilde staking uitgebroken onder de Noordzee-visschers tc IJmiden en te Egmond. Vanzelfsprekend zijn deze stakers uitge sloten van elke overheidshulp, hetzij werk verschaffing dan wel steunverleening. Er is evenwel nog een niet onbelangrijk aantal zeevisschers in die beide gemeenten in on dersteuning, n.1. zjjnde die reeds voor de staking werkloos waren. Met het oog op deze categorie deeldt de minister van sociale zaken mede, dat de be trokken gemeentelijke diensten der arbeids bemiddelingen ook tijdens deze wilde sta king hun bemiddeling tot plaatsing van ar beiders zullen voortzetten en aan de onder steunde c.p. tewerkgestelde werkloozen werk zullen blijven aanbieden. Zij, die wei geren, het aangeboden werk te aanvaarden, zullen onverwijld van steun en werkver schaffing worden uitgesloten. Het ligt voorts in het voornemen van den minister, om, indien blijkt, dat het aanbie den van werk door de arbeidsbemiddeling geen succes heeft, op korten termijn tot al- geheele stopzetting der steunverleening een werkverschaffing voor de visschers ie IJmuiden en Egmond over te gaan. DE STAKING IN DE WERK VERSCHAFFING IN DE WIERINGERMEER Op de vragen van den heer Sneevliet m verband met maatregelen tegen betrokke nen bij de staking in de werkverschaffing in de Wieringermeer heeft minister Slin- genberg geantwoord, dat ten aanzien van de hierbedoelde arbeiders eenigen tijd ëe' leden reeds is bepaald, dat zij weer voor plaatsing bij de werkverschaffing en hulp ingevolge de steunregeling in aanmerking kunnen komen. Het aanvankelijk misverstand, dat ten op zichte van een lid van den Ned. Fed. Bond van Arbeiders in de fabriekmatige bedrij ven dreigde uit den weg geruimd en aan zijn rechten is op geenerlei wijze getornd. De plaatselijke autoriteiten te Hoorn heb ben gehandeld volgens aanwijzingen, welke door of vanwege den minister zijn gegeven-

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2