H Stad ea Omgeving. £and- w Jmm&ouw 3eiu£ietw DE OLYMPISCHE SPELEN NADEREN! Rl*i1 Al zoogoed 14111 voor 't leer! ET HELSCH COMPLOT De Olympische Spelen naderen! Groote doos 10 cent. Extra groote doos 15 cent. De Fransche Olympische zwemploeg in training; geheel rechts Jean Taris. PROVINCIALE BRANDWEERBOND IN NOORDHOLLAND. Gisteren hield de provinciale brandweer- bond in Noordholland in de brandweer kazerne te Alkmaar zijn jaarlijksche alge- meene vergadering o.l.v. den voorzitter, jhr. mr. van Doorn, burgemeester van de ge meente Heemstede. Van de 45 gemeenten, die lid van den bond zijn, waren er 17 ver tegenwoordigd door één of meer afgevaar digden. De heer A. de Bruyn uit Bussum, secre taris van den bond, bracht op deze verga dering het jaarverslag uit, waarin allereerst tot groote voldoening geconstateerd werd, dat thans alle groote gemeenten in deze provincie lid van den bond zijn, terwijl de verwachting gewettigd is, dat de kleinere gemeenten, die van het werk van den bond profiteeren door de organisatie van onder linge hulpverleening, weldra lid zullen worden, hetgeen tenslotte als een eisch van saamhorigheidsgevoel gesteld mag worden. In de samenstelling van het bestuur kwam in het hondsjaar geen verandering. De vergaderingen konden, dank zij de medewerking van den commandant der Amsterdamsche brandweer steeds in Am sterdam worden gehouden. In den loop van 1935 werden aan meer dere leden van den bond adviezen uitge bracht over vraagstukken, de brandweer betreffende, zooals de aankoop van auto motorspuiten, mechanische ladders, voor waarden voor filmvertooning buiten de cabine, enz. Het vraagstuk der onderlinge hulpverlee ning is in het afgeloopen jaar vrijwel tot daadwerkelijke oplossing gekomen: Thans zijn reeds de volgende districten gevormd: Zaanstreek, 't Gooi, Velzen, Haarlem, Scha- gen, de Beemster en Alkmaar, terwijl on derhandelingen met andere gemeenten reeds in een gevorderd stadium zijn. Waar de bond in het komende jaar zijn 1214-jarig bestaan zal kunnen herdenken, mag verwacht worden, dat hij zijn kinder ziekten voorbij is en dat een tijdperk van groote ontwikkeling is aangebroken, een tijdperk van sterke hechtheid. Het jaarverslag werd met algemeene stemmen en onder dankzegging aan den secretaris goedgekeurd. De vergadering nam vervolgens een voor stel tot wijziging der statuten aan, welke wijziging noodzakelijk was geworden wegens de reorganisatie van de Kon. Nederl. Brandweervereeniging. Tot afgevaardigden naar de algemeene jaarvergadering van de Kon. Nederl. Brand weervereeniging, welke op 23 en 24 Juni a.s. te Amsterdam zal worden gehouden, werden benoemd de heer A. de Bruyn, te Bussum en een lid, aan te wijzen door de Vrijwillige Alkmaarsche Brandweer. De aftredende bestuursleden, de heeren C. J. van de Broek te Haarlem en B T. Deenik te Naarden, werden bij acclamatie herkozen. Waardeerende woorden over Alkmaar. Tijdens de lunch, die in hotel Proot werd gebruikt, heeft de heer C. Gordijn Jr., com mandant der Amsterdamsche brandweer, zijn meening over de Alkmaarsche brand weer en haar organisatie weergegeven en hij kwam, het materiaal, het alarmeerings- systeem en alles kritisch beschouwende, tot de conclusie, dat deze brandweer aan alle eischen, welke aan haar gesteld kunnen worden, voldeed. Hij roemde vooral het alarmeeringssysteem en feliciteerde de ge meente Alkmaar met zijn commandant en diens technici, die dit werk tot stand heb ben gebracht. Burgemeester jhr. mr. van Kinschot dank te namens zijn gemeente in een korte toe spraak voor' dit deskundig gunstig oordeel en gaf de verzekering, dat het gemeentebe stuur van Alkmaar zulks ten zeerste op prijs stelt. Brandweer en luchtbescherming- Des middags hield de heer C. Gordijn Jr., commandant der Amsterdamsche brand weer, voor de aanwezige leden van den bond en een aantal genoodigden in de pol derkamer van het stadhuis een lezing over „brandweer en luchtbescherming". De voorzitter van den provincialen bond, jhr. mr. van Doorn uit Heemstede, opende de bijeenkomst met een enkel woord en vervolgens heeft de heer Gordijn zijn cau serie gehouden. Spr. begon met zich af te vragen, of de luchtbescherming wel mogelijk was, maar meende, dat dit onderwerp niet besproken moest worden op dezen middag. Spr. zou dan ook alleen spreken over de brandweer en de luchtbescherming. De brandweer moet er allereerst zijn, om de schade bij een brand zooveel moge lijk te beperken. Daartoe moet zij goed zijn ingericht, goed georganiseerd zijn en een snel werkend alarmsysteem bezitten. Dat alles werkt in normale tijden prach tig, maar anders kan het worden, als er oorlog is, omdat men dan terdege rekening moet houden met opzettelijke brandstich ting. En daarom moet ook in vredestijd ge dacht worden aan middelen, om dergelijke branden op groote schaal te kunnen bestrij den. Een der oudste middelen daarvan is de brandbom; met zoo'n bom beperkt men de brand door brand te stichten. Spr. gaf in 't kort de geschiedenis van de brandbom weer en noemde verschillende soorten van die bommen. Dan kwam spr. tot het punt: wat moet er gedaan worden, om secundaire branden te blusschen. Allereerst moeten de zolders ontruimd worden, omdat de leger-brand- bommen van licht kaliber meestal gericht worden op de daken, omdat men weet, dat op de zolders in den regel brandbaar mate riaal ligt. Daarbij moet men rekening hou den met een zeer groot aantal brandbom men, want een massa-brand is noodig, wil de vijand er nut van hebben. Do brandweer heeft daarom een zeer be langrijke taak te vervullen, mede, omdat daarbij rekening moet worden gehouden met gasaanvallen. Wat het gevolg kan zijn van groote bran den in een stad met steenen gebouwen, illustreerde spr. met te herinneren aan een aantal groote stedebranden, waarin mocht ^blijken, dat ook een moderne stad vol ^brandgevaar zit, en dat de "wind een zeer belangrijke factor is geweest bij een brand. De taak van de brandweer is daarom ook peen der belangrijkste organisaties voor het behoud van gebouwen, er zal in tijd van oor- dog eveneens een zeer belangrijke rol te ver- 'vullen krijgen in het leger. Die taak zou dan ézoo belangrijk worden, dat de brandweer vredesorganisatie daarvoor onvoldoende is. In vredestijd moet dus gezocht worden in vrijwillige organisaties, waarbij men zeer .zéker ook de jongere mannen beneden 20 en *de ouderen boven de 45 jaar, benevens de jVrouwen moet opleiden, omdat de anderen [in tijd van oorlog natuurlijk onder de wa penen zijn. Men moet echter eerst zorgen voor pre- .ventieve maatregelen, en spr. wees in de allereerste plaats op het nut van zand in 'dezen, verder de z.g. huisbrandweren en aan wij kbrandweren, enz. Dit vraagstuk is echter zeer moeilijk en overal is men in dat opzicht nog zoekende. Positief noodig zijn natuurlijk eigen brandweren in belangrijke gebouwen. En eigenlijk is daar dan nog de gewone, moderne brandweer, die echter voorzien moet zijn van beschermingsmiddelen tegen gassen, granaatscherven, enz. enz., waarbij spr. ook weer op de verduistering, waardoor verplaatsing van brandweer zeer belemmerd wordt. Een zeer belangrijk ding zijn de commu nicatiemiddelen, waarbij spr. wees op het alarmeeringssysteem op Alkmaar. Maar wat zal er gebeuren in oorlogstijd, als de con trole wordt uitgeschakeld? Theoretisch kan men daartegen maatrege len nemen, maar practisch is dat vrijwel niet mogelijk, althans veel te kostbaar. Spr. legde in dit verband uit, hoe Amsterdam zijn alarmsysteem heeft, maar bleef er op wij zen, hoe moeilijk alles is. Daarna wees de heer Gordijn op de bom vrije kelders en vroeg zich af, hoe deze ge bouwd moeten worden en hoe zij gebruikt moeten worden, zonder dat er kans is op een paniekstemming. Spr. weet het niet en meende, dat allereerst getracht moet wor den, de bevolking te kalmeeren. Bij een luchtaanval kan men zich niet afdoende be veiligen, maar men kan zijn ramen en ven sters dicht houden, waardoor het gasgevaar beperkt wordt. .Het onderwerp is zeer moeilijk en spr. meende, dat dit onderwerp hem veel te ver zou voeren in deze causerie. Aan het slot demonstreerde spr. tal van apparaten, die op het gebied van blusschen bekend zijn of die door de Amsterdamsche brandweer gebruikt worden. Met groote be langstelling werd een en ander gevolgd en aan het slot der causerie klonk een dank baar applaus van de aanwezigen. Nadat de heer Gordijn een aantal vragen beantwoord had, heeft de bondsvoorzitter den spreker dank gezegd voor zijn causerie, waarna de bijeenkomst gesloten werd. FOKVEETENTOONSTELLING. Ter gelegenheid van de L.T.M. op 21 September te Hoorn. De heer E. Koster Dzn. schrijft ons: Op de 60e algemeene vergadering van den Provincialen Bond van Rundveefokvereeni- gingen in Noordholland, gehouden 17 Febr. j.1. werd besloten in samenwerking met de provinciale organisaties voor de schapen-, varkens-, geiten- en pluimveefokkerij, dit jaar te Hoorn een provinciale fokveeten- toonstelling te houden. Als datum werd hiervoor aangewezen 21 September, ter gelegenheid van de Land-, Tuinbouw- en Middenstandsdagen, de L. T. M., die dan in Hoorn worden gehouden. Op de voor enkele dagen terug gehouden vergadering van het bestuur van den Bond van fokvereenigingen is het vraagprogram ma vastgesteld en waar velen van uw lezers bierbij belang hebben meende het bestuur voornoemd goed te doen, hierover in 't kort een overzicht voor uw orgaan te geven. Ten opzichte van de voornaamste punten is dan het volgende bepaald: 1. Vpor de afdeeling rundvee-fokkerij kunnen alleen dieren worden ingezonden, die eigendom zijn van de leden, van de bij den Bond aangesloten fokvereenigingen of leden van de door de Provinciale Commissie erkende controlevereenigingen wier vee te vens staat ingeschreven in het Nederlandsch Rundveestamboek. 2. Van de in te zenden dieren moeten des verlangd overgelegd kunnen worden afstam mings- of inschrijvingsbewijzen van fokver- eenigmg of stamboek, terwijl de melklysten hierop moeten voldoen aan de bekende eischen van de provinciale commissie. Met uitzondering van de stieren moeten de dieren geboren zijn bij een der leden van 'de vereenigingen bovengenoemd. 3. Behalve voor de kalveren en stieren worden de inzendingen gescheiden in dié) van vereenigingen van overwegend lichte of zware grond. Voor de lichte gronden komen b.v. in aanmerking Assencfelft, Duinstreek, Heer- hugowaard, enz. Voor de zware gronden, Aartswoud, A-b- bekerk, Barsingerhorn enz. 4. Het vraagprogramma is een combinatie van individueele en groepsnummers. Uitsluitend individueel worden gevraagd, stierkalveren, stieren en zichtbaar drachtige dieren. Echter worden ook de dieren uit de dubbeltallen en groepen in de resp. leeftijds rubrieken individueel beoordeeld, met uit zondering van de dubbeltallen kuikalveren, welke niet afzonderlijk worden gekeurd. Gevraagd worden dan stierkalveren in 2 rubrieken resp. geboren na 15 Jan. 1936 of in het tijdvak 1 Nov. 193515 Jan. 1936. Rubriek 35 zijn resp. voor de 1'A-, 2)4- en 354-jarige of oudere stieren. Rubriek 6 zijn dubbeltallen van kuikalve ren afstammend van één vaderdier. Rubriek 7—9 zijn dubbeltallen als boven genoemd resp. voor pinken, melkvaarzen en melktwenters. Wanneer van een stier twee dubbeltallen aanwezig zijn, dan kupnen daarnaast viertallen worden gevormd, waar voor ook prijzen zijn uitgeloofd. Verder worden deze dieren individueel beoordeeld. Rubriek 10 is groepen van 5 melkkoeien uit een fokvereeniging, ingeschreven in het stamregister en elke groep toebehoorende aan minstens twee eigenaars. Ook de dieren uit deze groepen kunnen individueel prij zen behalen in de desbetreffende leeftijds rubrieken. Rubriek 1113 zijn voor het zichtbaar drachtige vee resp. geboren in 1933, 1932, 1931 of vroeger. Rubriek 14 is voor groepen vee van eige naars, bestaande uit 4, 5, 6 of 7 dieren, naar gelang van de grootte der bedrijven. Van de deel te nemen groepen moeten de helft of by een oneven getal de grootste helft uit melkkoeien bestaan. Rubriek 15 en 16 zijn de kampioenkeurin gen voor de stieren en koeien. Dit is het overzicht van de vraagnummers. Uitgeloofd worden geldprijzen. In het bin nen enkele dagen verschijnende vraagpro gramma worden de voorwaarden meer ge specificeerd vermeld. Ragnhild Hveger, de 15-jarige Deense!» /wemster, die dezer dagen het wereldrecord 500 M. vrije slag van Willy den Ouden »f. snoepte. Denemarken verwacht héél veel van haar op de Olympische Spelen, VEEHOUDERIJ-CENTRALE. De directeur gaat heen. Naar vernomen wordt, heeft de voorzitter directeur der Veehouderij centrale, ir. W. de Jong, aan den minister met ingang van 1 Augustus a.s. wegens gezondheidsredenen ontheffing uit die functie verzocht. Geruchten als zou er een eenige wrijving bestaan tusschen het college van regee- ringscommissarissen en de leiding der Vee houderij centrale worden te eenenmale ont kend evenals het gerucht, dat een der onder directeuren van de centrale zijn ontslag zou hebben ingediend. VERHOOGING VAN DE VARKENS- PRIJZEN. Invriezen of inblikken van de uit de markt genomen varkens. Zooals gemeld, heeft de minister van landbouw en visscherij besloten, de Neder- landsche Veehouderij centrale in de gelegen heid te stellen, tot steun aan de te lage var- kensprijzen, varkens af te nemen. Naar wij vernemen, zal vermoedelijk over eenige weken met deze afname begonnen worden. Overwogen wordt nog, of een gedeelte van deze varkens zal worden ingevroren terwijl dan naar alle waarschijnlijkheid het andere gedeelte, in overleg met het Depar tement van Sociale Zaken, in bussen zal worden beschikbaar gesteld voor werkloo- zen en andere behoeftigen. De betaling door de Veehouders- centrale. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat van 22 Juni af tot na dere aankondiging ter levering op een nader te bepalen datum kunnen worden opgege ven: a. varkens, wegende bij opgave van 95— 120 K.G. levend, voor zoover deze varkens reeds eerder als baconvarkens aan de zaak voerders der Ned. Veehouderij centrale wa ren opgegeven. Voor deze varkens zal worden betaald: voor kwaliteit a 48 cent, voor kwaliteit b 46 cent, voor kwaliteit c 44 cent per K.G. ge slacht gewicht. b. varkens, wegende bij opgave van 120 200 K.G. levend. Voor deze varkens gelden de navolgende prijzen: van 95 tot 110 K.G. geslacht 45 cent, van 111 tot 125 K.G. ge slacht 44 cent, van 126 tot 140 K.G. geslacht 43 cent, van 141 tot 165 K.G. geslacht 42 cent, van 166 K.G. en daarboven 41 cent per K.G. geslacht. De opgave van de onder b. genoemde var kens kan schriftelijk worden gedaan bij de kringzaakvoerders der Nederl. Veehouderij- centrale. Geleverde varkens, welke niet aan de be kende voorwaarden voldoen, worden naar waarde uitbetaald. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. bij opbod, gehouden door notaris P. H. Hilbrand te Obdam op Dinsdag 16 Juni 1936 in café De Kroon a. h. Waagplein te Alk maar. 1 Woonhuis en erf a. d. Stationsstraat no. 54, groot 71 c.a. op 2100. 2 Huis en erf a. d. Stationsstraat no. 67, hoek Snaarmanslaan, groot 72 c.A., op 2030. 3 Woonhuis en erf a. d. Stationsstraat no. 61, groot 63 c.A., op 2010. De afslag en definitieve toewijzing blijft bepaald op Dinsdag 23 Juni a.s. des avonds 7 uur in gemeld café. HEEMSKERK (Mei). Ondertrouwd: P. G. Fotels en P. A. Admiraal. K. Eggers en P. Raangs. E. C. Apeldoorn en C. W. Schuit. Getrouwd: W. I. M. Henneman en A C. Alles. Bevallen: T. StengsScheerman d. C. BleekerBeentjes z. C. J. Voormeer— Bleyendaal d. Vrij naar het Engelsch door ANNIE S. SWAN. 8) HOOFDSTUK V. Op gespannen voet. Alice Harman boog zich bezorgd over het bed en keek in het doodsbleeke gezicht van haar tante, die in de kussens lag. Het was nu de derde week van haar ziekte en er viel nog geen verbetering in haar toestand waar te nemen integen deel, de geoefende oogen van het meisje meenden te bespeuren, dat haar krachten sterk aan het afnemen waren en dat de dood niet ver meer af kon zijn. Er lag een vreemde, onaardsche schoonheid op het gelaat, die haar boeide, hoewel zij haar tegelijkertijd met vrees vervulde. Het was de vreemdste ziekte, waar ze ooit van ge hoord had, of die ze ooit meegemaakt had aanvallen van intense pijn, die verlicht werden door pijnstillende middelen, die de zinnen verdoofden en haar naar alle schijn ongevoelig maakten voor wat er rondom haar voorviel. Zoo was de ziekte verloopen en het scheen nu nog slechts een kwestie van hoe lang het verzwakte lichaam de spanning nog uit zou houden. Naar de uiterlijke kenteekenen te oordeelen, kon dat niet lang meer duren. Toen Alice zich over haar tante heen- boog, bewogen de lippen van de «ude vrouw zich en de waschachtige oogleden trilden en werden een oogenblik opgeslagen. „Hoe laat is het? Hoe lang ben ik hier geweest?" „Het is vier uur in den middag, tante Katherine en u ligt hier al bijna drie we ken", antwoordde het meisje teeder, ter wijl ze zich verder naar haar toeboog. „Wie komt hier op mijn kamer? Je vader en moeder logeeren die hier in huis?" Het meisje deinsde bijna verschrikt terug. Ze had wel eens gehoord, dat diegenen, die op het punt stonden de geheimzinnige grens, die den tijd van de eeuwigheid scheidt, te overschrijden, visioenen hadden van hen, die hun voorgegaan waren. „Ze zijn hier niet geweest, tante", ant woordde zij met groote teederheid. „Ik ben hier alleen maar geweest en de dokter en eenmaal is dr. Guthrie boven gekomen om u te bezoeken, maar u hebt hem niet her kend". „Ik dacht, dat Lily hier geweest was met haar vroolijken bruigom", mompelde zij en haai gedachten dwaalden weer af. „Het is tijd voor uw drankje", zei Alice, liep naar de tafel, die tusschen de hoogë ramen instond en nam er een van de velé fleschjes af, welke ze in het snel verblee- kende licht hield. Het was een middag vroeg in Januari, een gure dag met een scherpen wind, die uit zee kwam en den Noordkant van Edin- burg onveilig maakte voor hen, die bang zijn voor koude en het niet prettig vinden op de hoeken van de straat door plotse linge rukwinden overvallen te worden. Het oude huis op het Georgeplein stond op een meer beschut plekje, maar zelfs hier drong de wind door de openingen en blies in vla gen over de welverzorgde grasvelden en tusschen de boomen, en bedekte ze met al lerlei rommel, die door een hoogen wind gemakkelijk uit de straten opgewaaid wordt. Het gezicht van het meisje, toen ze het fleschje tegen het licht hield, was een stu die waard. Verschillende gevoelens treden er om den voorrang, overheerschend ech ter waren weifeling en achterdocht. „Als ik er maar zeker van kon zijn, dat het even onschuldig is, als het er uit ziet", mompelde ze bij zichzelf. Ze stond er een volle minuut mee in haar hand en goot toen een paar droppels in een wijnglas, dat ze neerzette. Toen ging ze naar een kast in den hoek van de kamer, waar zij een paar dingen bewaarde en schonk een paar druppels cognac in een wijnglas, verdunde het met water en liep toen naar het bed terug. Het kostte haar eenige moeite de oude vrouw het glas te doen uitdrinken. Ze was nog geduldig bezig haar daarbij te helpen, toen er zachtjes op de deur geklopt werd. Alice riep met een zachte, doch heldere stem „binnen!" en een dienstmeisje kwam de kamer in. Het was een kort, stevig ge bouwd meisje met een breed, alledaagsch gezicht, waar echter een verstandige uit drukking aan verleend werd door een paar heele mooie, donkere oogen. Ook bezat ze prachtig haar, dat in zachte, glanzend gladde vlechten onder haar nette mutsje om haar hoofd gewonden was. Alice Har man keek verheugd, toen ze haar zag. „Ben jij het, Christina", zei ze vriende lijk. „Ik dacht, dat je vanmiddag uit was?" „Ik wou gaan", antwoordde Christina op dien luiden fluistertoon, die voor zieke of gevoelige opren ergerlijker is dan een ge wone stem. „Maar Meikle kwam binnen en zei, dat ik niet kon gaan, omdat hy zelf uit moest. Dr. Guthrie is in de eetkamer, miss Alice". Alice was verbaasd, anders zou ze mis schien geglimlacht hebben om de verruk king op het gezicht van het meisje, toen ze den naam uitsprak, dien ze vereerde. Want die goede man had haar uit de sloppen weggehaald en aan hem had ze haar tegen woordige betrekking te danken by een meesteres, die ze aanbad. Ze was slechts een tweede meisje, maar haar plichten brachten haar in voortdurend contact mot miss Alice, die zich tot haar aangetrokken voelde en het goede werk volbracht, dai door den geestelijke begonnen was. Geen van beiden kon vermoeden in wat voor rijken munt dat kind uit de sloppen hun eens dien onvergelykelyken dienst term» zou betalen. „Ik wil hem graag even spreken, Chris tina, maar ik laat miss Dempster niet graae alleen. Wil je hier blijven, totdat ik weer terug ben? Ik zal zoo vlug mogelijk voort maken en hem alleen maar even vertellen waarom ik niet kaïi blyven. En als dr' Ruthven komt, moet je me onmiddellijk waarschuwen". Christina knikte begrijpend. „En als mrs. Dalgleish soms mocht komen - die is toch zeker niet met Meikle mee uitgegaan, Christina?" „Neen, die zit in de keuken thee te drin ken", antwoordde Christina met een grijns „Als ze boven komt, moet je tegen haar zeggen, dat miss Dempster haar drankje al gehad heeft en in geen geval gestoord ma? worden". Christina knikte en beloofde de bevelen stipt op te volgen. „Mijn hemeltje! Wat ziet ze er ziek uit!' merkte ze op, toen ze op haar teenen naaf het bed geslopen was, om haar positie et naast in te nemen. 7.Ze is heel ziek", antwoordde Alice, ter wijl ze de twee glazen opnam en zich ge- reed maakte om de kamer te verlaten. «En ze schijnt niet beter en niet erger te wor den". Buiten de kamer gekomen maakte ze een 1 ast open, waschte de glazen om en zette ze op een plank. Daarna liep ze op vlugge voeten naar de eetkamer. De trappen en de hall schenen koud en somber in het verstervende licht, dat getemperd door een donker gebrandschilderd raam op de trap viel. Alle bekleedingen waren donk°r en gooh de karpetten waren versleten en nergens was een spoor van lichtheid en helderheid te bekennen. En het meisje, dat zooveel jaren van haar leven onder den zonnigen hemel van het Oosten doorgebracht had' huiverde zooals ze al honderd maal gedaan had op die trappen, sin Is den dag, dat de muren naar voor het eerst als een gevan genis omsloten hadde t Haar gezicht ver helderde toen ze de deur opende en het van goedheid stralends gelaat van dr. Guthrie zag, die voor het vuur stond en zÜn handen aan den gloed verwarmde. «Hoe staat het met u, miss Harman en hoe gaat het met de patiënt?" vroeg hij> terwijl hij haar hartelijk de hand schudde. Wordt vervolgd-

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10