DE GEMEENTE-BEGROOTING. Er is een extra bijdrage uit het werkloos heidssubsidiefonds gevraagd van f290.000. Er zal waarschijnlijk niet meer dan f 95.000 worden gegeven. De gemeente zal duchtig moeten bezuinigen. EEN NOTA VAN OPMERKINGEN. tot aan Jlgatda Stedelijk Museum ingan Breedstraat, eiken werkdag van 9 t 12 en van halt 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen' en plantententoonstelling te Bergen Zee, 10—5 en 79 uur; 's Zondags van 9 uur. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het geacht in den nacht (sens.); hoofdrol Tim Mc. Coy. Extra: een cowboyfilm met in de hoofdrol Dick Foran (sens.) Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Triomf der liefde (rom.); hoofdrollen Jan Kiepura en Gladys Swarthout. Toegang voor alle leeftijden. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Chasseur 14 (rom.-av.); hoofdrollen Fran cis Lederer, iSrances Dee, Benita Hume, Alan Mowbray, Akim Tamiroff. Toegang voor eiken leeftijd. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Ga nooit van me weg (dram.); hoofdrol Elisabeth Bergner. Toegang boven 18 jaar. 10 ELECTRICITEITSCONGRES. Bezoek aan het provinciaal electrici- teitsbedrijf van Noordholland. De deelnemers aan het congres van „De Union des Producteurs et Distributeurs d'Ener- gie Electrique" verlieten hedenochtend reeds vroegtijdig de „Statendam" te Amsterdam, om een bezoek te brengen aan het Provinciaal Electriciteitsbedrijf van Noord-Holland. En wel aan het nieuwe Administratiegebouw te Bloemendaal en aan de nog slechts eenige jaren oude Centrale te Velsen. Te Bloemendaal werden de gasten ontvangen door den directeur, den heer J. van Olden- borch. Deze gaf in zijn welkomstrede een over zicht van het geheele bedrijf, dat voorziet in de electriciteitsbehoefte van de geheele pro vincie, behalve Amsterdam en Haarlem, d. w. z. voor een oppervlakte van 2500 vierkante kilo meter met een bevolking van ruim 600.000 zie len. De organisatie is verdeeld in drie afdee lingen, namelijk de technische, de administra tieve en het secretariaat, dat tevens den dienst van het personeel en de belangrijke afdeeling propaganda omvat. Vervolgens werd het zeer moderne, in zijn eenvoud rijke gebouw, bezichtigd, waarna ver- verschingen aangeboden werden. In de Centrale te Velsen werden de gasten ontvangen door den technischen onderdirec. teur, ir. Wijnmalen, die een uiteenzetting gaf van de stroomopwekking en de distributie. De „Statendam" was inmiddels door het Noordzeekanaal opgestoomd naar IJmuiden, waar de congressisten weer aan boord gingen. Hedenmiddag maakte de „Statendam" een excursie op de Noordzee en hedenavond zal het trotsche zeekasteel de congressisten naar Rotterdam brengen, vanwaar de terugtocht naar Scheveningen wordt aanvaard. Morgen worden de werkzittingen van het Congres hervat. \Stad m O 25-JARIG JUBILEUM NIC. DE WAARD. De afdeeling Alkmaar van den A.N.G.O.B. kwam gisteravond in een buitengewone vergadering bijeen om het feit te herden ken, dat de heer N. de Waard 25 jaar lid van deze afdeeling was en hem daarvoor te huldigen. Verschillende zustervereenigingen hadden aan de uitnoodiging tot bijwoning dezer vergadering gevolg gegeven. Nadat de jubilaris, die sedert 17 1/2 jaar voorzitter is, door den secretaris was bin nengeleid en hem door alle aanwezigen staande een welkomstlied was toegezongen, opende de waarn. voorzitter, de heer P. Koreman, met een hartelijk welkom en een gelukwensch namens de afdeeling aan den heer de Waard, de vergadering. Hierna werd de jubilaris achtereenvolgens, onder aanbieding van bloemstukken en si garen, gecomplimenteerd namens de Int. Orde van Goede Tempelieren door den heer D. Kemp, voor de Orde van Goede Tem pelbouwers door den heer A. J. Ph. Strik- kers, voor het Alkmaarsch Drankweerco- mité en de Ned Vereen, door den heer W. Hoek Gz., en voor de Nat. Chr. Geh. Onth. Vereen, door den heer J. Vogelaar. Nadat ververschingen waren geserveerd, werd, na het uitspreken van een toepasse lijke rede van den heer A. Martinus, bonds voorzitter, aan de Waard het zilveren eere insigne uitgereikt. Ten slotte werd door den waarn. voor zitter namens de leden een horloge met inscriptie overhandigd. DE BALDADIGE JEUGD. In verband met het hierover gisteren door ons geplaatste bericht achten we het noodig hierin een kleine aanvulling te publiceeren. Uit het politie-onderzoek is thans n.1. gebleken, dat de bal door een viertal jongens door het W. C. raampje van de fabriek was getrapt. Ten huize van den werkmeester werd den jongens medegedeeld, dat zij den bal den volgenden morgen terug zouden kunnen halen. In plaats van dit te doen, zijn er twee jongens over den muur geklommen en hebben, door enkele los taande schotten van de W. C. op de binnen- de Hl"1, f U haleD' kans OP die plaats te komen, waar de bal lag. Verder 'n,d.f f^.nek d°ot; te dringen was hen niet mo gelijk. Hieruit bl„kt wel, dat het teweeg bren gen van een groote vernieling eenigszins cor rectie behoeft. AANBESTEDING. Ged. Staten van Noordholland hebben heden aanbesteed het aanbrengen van een deklaag van teer, steenslag of ander gelijk waardig materiaal op de fundeering van de rijbaan op den weg op den Zuidelijken Om- ringdijk van den polder Heer-Hugowaard van ongeveer 280 meter van den Midden weg af tot ongeveer 60 meter van den Wes- tenburgerweg met bijkomende werken in de gemeenten Heerhugowaard en Oterleek. De laagste inschrijver was het aannemers bedrijf J. Ooms te Avenhorn voor f 39.619. INSTALLATIE OPGEDRAGEN. Aan het electro-techn. bureau „Pedroli Langestraat, alhier, is opgedragen de electr. lichtinstallatie en tevens de electr. signaal installatie voar het in aanbouw zijnde nieu we politiebureau alhier. POST VOOR DE „HINDENBURG". Met den derden tocht van het luchtschip „Hindenburg" naar Noord-Amerika, vertrek uit Frankfurt(Main) op 19 Juni a.s., wordt post verzonden. De correspondentie moet zijn voorzien van een etiket „Per luchtpost, Par avion" en van de aanwijzing „Mit Luftschiff nach Nordamerika". Boven de gewone porten en rechten is verschuldigd een luchtrecht voor: Briefkaarten: 50 cent per stuk; brieven 50 cent per 5 gram; overige stukken: 10 cent per 5 gram. Om met dezen tocht te kunnen worden medegezonden, moeten de stukken uiterlijk op 18 Juni te 22 uur te postkantore alhier te post worden bezorgd. FAILLISSEMENT. Uitgesproken is het faillissement van Roelof de Vries, Dijk 30 te Alkmaar, han delend onder den naam Alcmaria-garage, met benoeming van mr. A. M. Ledeboer tot rechter-commissaris en mr. Schenke- veld tot cu ar tor. CHRISTEL. MEISJESVEREENIGINGEN UIT NOORDHOLLAND. Zij hielden in Alkmaar een bonds dag. Begunstigd door stralend weer werd Woensdag hier een verbondsdag gehouden voor de provincie Noordholland van den Bond van Christelijke Meisjesvereenigingen onder leiding van mevr. Tonsbeek van Uit hoorn. Ongeveer 400 leden waren samen gekomen in „Waakt en Bidt", waar om 10 uur de vergadering werd geopend met het zingen van Geloofd zij God met diepst ont zag. Hierop volgde de Verbondsliturgie, waarna de leidster voorging in gebed en las Ps. 95. Na een hartelijk welkomstwoord van mevr. Tonsbeek werd aller aandacht ge vraagd voor mej. Gunning, die zou spreken over haar werk in Indië. Door de aange name wijze, waarop zy wist te vertellen, werden de toehoorders geheel verplaatst in het verre heidenland, waar spreekster zoo'n zware, maar heerlijke taak had te ver vullen en ook vele zegeningen op haar werk mocht ontvangen. Toen juffrouw Gunning haar rede had beëindigd, werd er gezongen door een zangkoortje uit Broek op Langendijk. Ruim 100 meisjes gingen daarna de Rin- gersfabriek bezichtigen en waren ook in de gelegenheid daar een lunch te gebruiken, terwijl de overigen in „Waakt en Bidt" bleven koffiedrinken, waarna zij in groepen de stad introkken, van welke de ééne groep den Waagtoren beklom, terwijl de andere een wandeling maakte naar den Alkmaar- schen Hout. Om 3 uur vertrokken allen naar Heiloo, naar het landgoed Ter Colilster, dat door de fam. v. d. Feen de Lille welwillend voor deze gelegenheid was afgestaan. Op het grasveld werden alle aanwezigen vergast op een heerlyk kop thee van de firma Holsmuller, die des morgens ook voor de koffie had gezorgd. Door de vereeniging van Broek op Lan gendijk werd nog een aardig stukje opge voerd „De Wereldbond", waarna door ds, Warners van Alkmaar het slotwoord werd gesproken. „Strijdt om in te gaan door de enge poort" waren de woorden, die ds. War ners aan allen meegaf naar huis, waarna de feestdag werd gesloten met dankgebed en het zingen van den Avondzang. JUBILEUMCONCERT MANNENKOOR „ORPHEUS". Maandag 22 Juni a.s. is de dag waarop het mannenkoor „Orpheus" vóór 30 jaren werd opgericht. De zangers zullen dezen dag herdenken met het geven van een jubileumconcert in de Groote Kerk alhier. Zij hebben daar voor de medewerking gekregen van twee damessolisten en wel de dames Annie Woud, alt te Haarlem en To van der Sluis, sopraan te Amsterdam. Beiden zijn zeer geziene figu ren in de zangerswereld en genieten een welverdiende reputatie. Annie Woud is geen onbekende meer in Alkmaar en meerdere malen verleende zij haar zeer gewaardeerde medewerking op de Orpheus-concerten. Haar klankrijke stem is nadien nog voller geworden en het blijft een vreugde naar haar gevoelvolle voor dracht te luisteren. Haar stralend orgaan zal boeien van het begin tot het einde en het is dan ook geen wonder dat zy in het buitenland triomphen wist te behalen en men haar uitbundig prees als een zangeres van eerste grootte. Op verzoek zal zij o.m. zingen het „Largo" van G. F. Handel. To van der Sluis trad ook reeds meer dere malen in Alkmaar op, doch nimmer by „Orpheus". Haar frissche, klankrijke stem is van ongemeene schoonheid en we weten dat zij in en om Alkmaar vele vereer ders zal trekken om naar haar buitengewone zangtechniek te luisteren. Zij zullen haar optreden met haar kunstzuster met vreug de en groot verlangen begroeten. Ook zy is in het buitenland geen onbekende. Behalve soli, zullen deze beide solisten ook duetten ten beste geven, zoodat men hen Kan hooren m soli en in duetten. Wie de re- cencies hierover gelezen heeft, zal het be kend zyn dat zij het publiek door hun in- nigen samenzang wisten te boeien en in ver- za™ "ïf v brengen' Hiervan gaat een zeld zame bekoring uit. Hier zingen twee stem men, zoo wonderbaar van aanpassing en met groot artistiek vermogen, als maar zelden wordt gehoord. Het belooft dus wel een bui tengewone avond te worden, die eenige uren van groot geestelijk genot zal schen ken. Deze dames zullen op het orgel worden begeleid door den trouwen medewerker van „Orpheus", den heer P. A. van Langen. Als solist zal de heer van Langen het con cert openen met „Konzert G.moll" van G. F. Handel. Vele muziekliefhebbers waardee- ren zijn fijn doordacht spel om de schoone nuances en kunstzinnige registerbewerking, waardoor een schitterend geheel verkregen wordt. „Orpheus" is daarom trotsch op zyn bescheiden medewerker die door zijn glans rijk spel luister aan hare concerten wist bij te zetten. Hoewel het mannenkoor nog sedert kort den heer Karei Böhne, als opvolger van den heer Nico Hoogerwerf, tot directeur heeft, is in die enkele maanden wel gebleken welk een ijverig en hoogst bekwaam dirigent „Orpheus" in Karei Böhne heeft. Hem is geen moeite te veel het beste van een koor naar voren te brengen. In betrekkelijk korten tijd wist hij mooie resultaten met het koor te bereiken en deed hij zich kennen als een geboren dirigent. Z'n enthousiast werken liet de zangers niet onbewogen en zoo wist hij in die enkele maanden van ijverig werken koornummers in te studeeren die een glanspunt op ieder mannenkoor-programma vormen. Door het koor zal o.m. gezongen worden „Gebed voor den Tempel" van Fred. J. Roeske, „De Ruïne" van Brandts Buys, „De Zee" van Theo v. d. Bijl, drie groote Hol- landsche werken, en „L'Orque" van L. de Rillé welk bekend Fransch werk op ver zoek wordt gezongen. Het lied van „De Ruïne" van Brandts Buys schildert ons voor oogen het oude Ridderslot van Brederode. Vervallen en ver- laten staat het daar als een grootsch mo nument uit het grijs verleden, vele herinne ringen in ons wakker roepende van groote glorie. Zie, hoe daar de jachtstoeten af en aantrekken en fiere ridders te paard het hof maken aan edele, zwierig uitgedoschte jonk vrouwen, hoe de edele paarden steigeren van ongeduld om de binnenplaats te verla ten en krachtige honden bassend aan hun koorden rukken, belust op het te verwach ten wild. Ge hoort de jachthoorns in de ver te schallen en verder trekken zy, op zoek naar het edele wild. Maar voorbij gaan de eeuwen en daar staat alleen nog „De Rul ne" met z'n doorwaterde en groen bemoste muren, resten van een groot verleden, ge tuigenis afleggende van het bruischende bonte leven der middeleeuwen. Het „Gebed voor den Tempel" van Fred. J. Roeske is ook een imposant koorwerk en schildert de zonen van Israël, altijd vervuld van vrees voor hun machtigen en wraakne- menden God. God van Israël, redt ons uit slavenban den. Voor dezen God zullen zij een machti gen tempel bouwen. Moge voorspoed 1 deel worden en zij nimmer meer dwalen, hun klacht verhoord worden. Eindelijk wordt deze verhoord, de regen stroomt de dorheid wijkt voor vruchtbare landou wen. Knielend dankt het volk. Harpen bazuinen schallen, Hem ter eere! „L'Orque" toovert ons den klank van het majestueuse orgel in de grootsche kathedraal Zwaar dreunen zyn klanken onder de Go- thische gewelven, of weer liefelijk als een herdersfluit in de gewijde stilte. L'Orque is een modern werk, van immer terugkeerende schoonheid. „De Zee", van Theo v. d. Bijl, is ook een modern werk, prachtig doorgecomponeerd Hoe ligt daar goud doordrenkt van goudge- lende zon het groote oneindige watervlak. Zacht ruischend van blanke klaarheid en danwild verrijzen de hooge golven machtig en grauw als klauwen van een verslindend dier, alles verpletterend onder zyn wilden, loggen druk. Hierin spreekt de eeuwigheid met buide' rende stem zijn litanie van dood en ver derf. Men ziet, 'n programma met een keur van niet te onderschatten beteekenis. Komt 'n groote getale dit jubileumconcert bezoeken en toont dus uw medeleven met dit jubi leum. Laat dezen avond de geest van schoon heid tot u spreken en een geestelijke vreug de in u wakker roepen. De solisten en de mannen van „Orpheus", onder de bekwame leiding van hun wakkeren directeur, zullen alles in het werk stellen dit door ingespan nen arbeid te bereiken. Zooals bekend, werd deg emeentebegroo- ting voor 1936 op 28 November j.1. aan den Raad aangeboden. Het totaal van inkomsten en uitgaven bedroeg voor den gewonen dienst 3.626.430 en voor den kapitaaldien st 2.685.415,50. Er was toen een tekort van niet minder dan 360.000, dat slechts voor een deel door bezuinigingen kon worden gedekt. Er bleef een niet te dekken bedrag vari 290.000 over, waarvoor een extra bij drage van het Rijk zou worden gevraagd. Alkmaar kwam daardoor in de rij der noodlijdende gemeenten, zoodat de begroo ting volledig moest voldoen aan de eischen welke diverse ministers na overleg met Ged. Staten zouden stellen. Wij hebben toen reeds de verwachting uitgesproken, dat de begrooting, welke ten slotte zou worden vastgesteld en goedge keurd, er wel heel anders uit zou zien. Het is heel gemakkelijk om eenige ton nen van het Rijk te vragen, maar het Rijk heeft tegenwoordig meer van die arme ge meentelijke klanten en kan het geld ook heel best zelf gebruiken. Alvorens een tekort dan ook door het Rijk gedekt wordt, is het vanzelfsprekend, dat de begrooting duchtig onderhanden ge nomen wordt en wanneer dit in Haarlem of Den Haag gebeurt, is het te begrijpen, dat er heel wat voor bezuiniging of schrapping wordt aangewezen, dat in den Alkmaar- schen Raad als absoluut onmisbaar zou worden geoordeeld. In het Algemeen Verslag en de Memorie van Antwoord achtten meerdere leden het vanzelfsprekend, dat thans een beroep op het werkloosheidssubsidiefonds werd ge daan. Anderen meenden, dat de gemeente voor eigen huishouden moest zorgen. Half December is de begrooting behan deld en werd o.a. besloten de ambtenaars salarissen (later volgden de politie-salaris- sen) met 5 te verlagen. Er werden toen verscheidene moties ge presenteerd, waarvan er eenige werden ver worpen en andere b.v. bezuiniging op het stadsziekenhuis en opheffing tegen 1 Sept. van de Handelsschool door B. en W. om prae-advies werden genomen, van welks advies inmiddels nog niets is gebleken. I Den Haag geeft aanwijzingen voor de bezuiniging. Van het Prov. bestuur van Noordholland blijkt reeds op 30 Dec. j.1. een brief bij B. en W. te zijn ingekomen, welke wij hieron der onverkort weergeven. Wij hebben de eer U mede te deelen, dat de door Uw College ter goedkeuring inge zonden begrooting voor den dienst 1936, na dat daaromtrent met de door de regeering ingestelde commissie overleg is gepleegd, aanleiding heeft gegeven tot de opmerkin gen, die in de hierbij gaande nota zijn ver vat. Naar de meening van die commissie ware bovendien nog over te gaan tot: a. het ontslaan van de kweekelingen met akte, verbonden aan scholen voor openbaar lager onderwijs; b. het intrekken van de gemeentelijke toe lage aan de onderwijzers voor het buiten gewoon lager onderwijs; b. het intrekken van de gemeentelijke toelage aan de onderwijzers voor het bui tengewoon lager onderwijs; c. het verlagen van de uitgaven wegens medailles en huldeblijken tot pl.m. 100 npr jaar; per d het het verlagen van de jaarwedden van politiepersoneel. Voorts heeft genoemde commissie bij' het onderzoek der begrooting den indruk gekregen, dat het gemeente bestuur het peil der uitgaven nog niet zoover heeft verlaagd, als van eene gemeente, die voor eene extra-bijdrage uit het werkloosheidssubsidiefonds in aanmerking wenscht te komen, mag worden verwacht. Ter staving van deze meening wijst zij by wyze van voorbeeld op de hierna ge noemde punten: 1. de kosten van onderhoud voor huizen, straten en wegen, geraamd op de posten 182, 183 en 184 zijn zeer hoog; 2. de uitgaven voor druk- en bindwerk ad 10,500 gaat ver uit boven het bedrag, dat soortgelijke gemeenten voor dit doel be schikbaar stellen; 3. de kosten van het archief ad 5140, ver meerderd met het salaris van den archi varis, zijn hoog; 4 de kosten van het officieel raadsverslag zijn hoog. Zij geeft in overweging het steno grafisch verslag door een eenvoudiger te doen vervangen; 5. de kosten voor het aanschaffen van boek- en plaatwerken voor het museum zijn in dezen tijd niet toelaatbaar; 6. subsidies als geraamd onder volgno.'s 82, 136, 493 zijn niet noodzakelijk; (Dit be treft contributie aan het Ned. Inst. voor do cumentatie 30, Contr. aan het Ned. con gres voor openbare gezondheidsregeling f 10 en bijdrage aan de Ver. „Landverhuizing Nederland" 10.) 7. de uitgaven voor het gewoon en het uit gebreid lager onderwijs zijn buitengewoon hoog. In het bijzonder vestigt zij de aan dacht op de uitgaven voor verlichting, ver warming en schoonhouden. Als gevolg van deze zeer hooge uitgaven is ook de vergoe ding aan besturen van bijzondere lagere scholen in vergelijking met andere gemeen ten zeer hoog; 8. De verhouding van de jaarwedden van het administratief en technisch personeel tot de loonen der werklieden van het be drijf gemeentewerken geven den indruk, dat de bezetting van dezen dienst topzwaar is. De zeer hooge opslagpercentages, als mede het bedrag van 12.000 wegens uit- keering aan het bedrijf voor adviezen, wij zen erop, dat de kosten van dit bedrijf be langrijk te hoog zyn; 9. de personeelsbezitting van het bureau van de bouwpolitie is te zwaar; 10. de uitgaven voor de plantsoenen zijn aanmerkelijk te hoog; 11. de kosten van de straatverlichting gaan uit boven die van soortgelijke gemeenten. Zij vestigt de bijzondere aandacht op de uitgaven ad 13.000 voor onderhoud en be diening; 12. de uitgaven voor onderhoud en onkos ten van het electriciteitsbedrijf zijn, ooi: bij vergelijking met de uitgaven over 1934, te hoog; 13. het nadeelig saldo van het sportparkbe- drijf ad 21.000.— is wel zeer hoog. Zij ver zoekt in overweging te nemen of dit bedryf niet aan particulieren kan worden overge daan. In elk geval zullen maatregelen moe ten worden genomen, welke tot het beper ken van dit nadeelig saldo kunnen leiden; 14. de uitgaven wegens het bedienen van machines en stoomketels en die wegens het onderhoud van het gasbedrijf zijn, ook bij vergelijking met de uitgaven over 1934, te hoog. Tevens is bij haar de vraag gerezen of de raming van de ontvangsten wegens gaslevering niet te pessimistisch is; 15. het nadeelig saldo van den dienst van gemeentereiniging is zeer hoog. Het trok Weee&ecUfit naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 18 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 769,3 m.M. te Sküdesnaes en Ona. Laagste barometerstand 755,1 m.M. Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van Vrijdag 19 Juni: Meest zwakke wind uit oostelijke richtlij, gen; helder tot licht of half bewolkt; droog warm weer behoudens kans op onweer, Buitenlandsch weeroverzioht Warm mooi weer; echter kans op plaatselijkonweer. Het hoogedrukgebied heeft zich sterk uitgebreid en beslaat thans het grootste ge deelte van ons waarnemingsgebied. De hoogste barometerstanden worden thans over zuidelij k-Noorwegen, de Noordzee, De nemarken en noord-Duitschland aangetrof fen. Overal is het in dezen hoogedruk rus tig weer, veelal met onbewolkten hemel. Plaatselijk zyn echter reeds onweerstorin gen voorgekomen, o.a. in noord-Frankrijk en zuid-Engeland. Hooge temperaturen treft men in ons land, bijna geheel Duitschland en Finland aan. Alleen over Lapland is het sinds gisteren flink wat kouder geworden, overal elders stegen de temperaturen. De depressiekern, welke gisteren nog be noorden Ierland lag, is via IJsland noord waarts getrokken. De kans op aanhouden van het mooie zomerweer ten onzent is vrij groot. Echter is door het toenemen van de vochtigheid der hoogere luchtlagen en door de geringe horizontale luchtdrukverschillen de waar schijnlijkheid voor het optreden van plaat selijke onweders wat toegenomen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.53 uur tot 4.10 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Juni. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 19 3.53 4.26 0.19 0.47 20 4.42 5.15 1.11 1.35 21 5.29 5.58 1.58 2.19 22 6.14 6.42 2.41 3.00 23 6.57 7.21 3.21 3.39 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Juni. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 19 3.50 4.23 0.07 0.35 20 4.39 5.12 0.59 1.23 21 5.26 5.55 1.46 2.Ó7 22 6.11 6.39 2.29 T 2.48 23 6.54 7.18 3.09 3.27 haar aandacht, dat een maatregel als het beperken van het ophalen van het huisvuil tot twee maal per week nog niet werd ge nomen. 16. het subsidie ten behoeve van bet weeshuis wordt hoog geacht. Voorts is bij haar de vraag gerezen of de vergoeding aan den leeraar van het gym nasium, die te Den Helder woont, niet kan vervallen. Omtrent eene bezuiniging op de uitgaven ten behoeve van het Centraal Ziekenhuis heeft zij een nader onderzoek doen instel len. In afwachting hiervan schynt haar eene verlaging van het subsidie met pl.m. 10.000.mogelyk. Tenslotte meent zij ér rekening mede te mogen houden, dat de winst van het slachthuis over 1935 pl.m. 5000.hooger is, dan thans geraamd is. Gezien de bovengenoemde voorbeel den van te hooge uitgaven en de overi ge genoemde verbeteringen van het budget, schijnt het aan genoemde Com missie mogelijk, dat eene sluitende be grooting wordt verkregen door het ra men van eene extra-bydrage uit het werkloosheidssubsidiefonds van plJfl. 95.000.—. Hierbij heeft zy nog geene rekening ge houden met eene eventueele verlaging van de uitgaven wegens belooning van vakon derwijzers aan U.L.O.-scholen, wegens kos ten van het bijzonder voorbereidend lager onderwijs, wegens subsidie aan de Vereen. „Zorg voor de leerlingen en oud-leerlingen van het buitengewoon lager onderwijs"» wegens subsidie aan een cursus voor spreekonderwijs en wegens de kosten van het instandhouden van de handelsschool en de handelsavondschool. Omtrent deze uit; gaven zullen wij Uw College zoo spoedig mogelijk nader berichten. Wy verzoeken U te bevorderen, dat de begrooting en de memorie van toelichting met inachtneming van de gemaakte opmer kingen zoo spoedig mogelyk worden gewij zigd en daarna weder in tweevoud aan ons worden toegezonden. Het antwoord op dezen brief en de daar bij behoorende nota gelieve U in tweevoud in te zenden. Bij een brief van Ged. Staten dezer pro vincie van 10 Juni j.1. is ten aanzien van de begrooting dezer gemeente een nota van opmerkingen gemaakt. Wij ontleenen daaraan het Volgende: 1). Teneinde de begrooting van den go- wonen dienst 1936 sluitende te maken, ,s t

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2