Hit ftet Jtademeut t&itweuland PROFESSOR SLIM EN ZOON De Kamer vergaderde 10 minuten. De Kachel brandde ±deJaIappd er n°« zat- J« h°»" dle Eerste Kamer. Den Haag, 17 Juni. Dat Dinsdagavond het electrische straal kacheltje achter den presidialen zetel brandde, was, met het oog op de avond koelte van een nog niet bepaald warmen zomerdag, tot daaraan toe. Maar dat het vanmiddag weer gloeide, was een bespot ting van den, nu toch in vollen glans ver schenen zomer. Wie er zich aan wilde erge ren, behoefde het gelukkig niet langer te doen dan tien minuten. Want langer duur de de openbare vergadering niet. Zonder dat één der Kamerleden een woord in het midden bracht, heeft de senaat zijn goedkeuring geschonken aan een half dozijn wetsontwerpen. Zy betroffen de uit breiding van het korps politietroepen, de aanvulling van de nijverheidsonderwijswet met de bedoeling, een wettelijke positie te verschaffen aan de controleurs bij het avondnijverheidsonderwijs, de aanschaffing en aanmaak van werktuigen voor de artille rie-inrichtingen, de vereeniging der Zeeuwsch-Vlaamsche gemeenten Boschka- pelle, Stoppeldijk, Hengstdijk en Ossenisse, die gevieren de genieuwe gemeente Vogel waarde zullen zijn, de uitbreiding en ver nieuwing van gebouwen en terreinen van het Staatsmuntbedrijf en een technische wijziging der pensioenwet. Over dit laatste wetsontwerp heeft minis ter de Wilde nog iets moeten zeggen. Hij had het eindverslag van het eerst Dinsdag avond in de afdeelingen onderzochte ont werp mondeling te beantwoorden. Dit ant woord hield in een afwijzing der meening van hen, volgens wie het niet aangaat, de ambtenaren de voorgenomen verhooging van het gezinspensioen geheel alleen te la ten opbrengen. De minister acht het niet mogelijk, de openbare lichamen nog meer met uitgaven voor pensioenen te belasten. Verder bleek de bewindsman nog niet be kend tot het, ook in de Tweede Kamer door hem terzijde geschoven, zusterpensioen (het pensioen voor de zuster, die de huishouding van haar broer heeft gevoerd). En evenmin wilde hij hooren van vervroegde pension- neeririg voor vrouwelijke ambtenaren. De steeds stijgende vitaliteit maakt verlaging van de algemeene ouderdomsgrens z.i. on- noodig. Het was derhalve over de geheele linie nul op het rekest. AMSTERDAMSCHE POLITIEAGENTEN GEARRESTEERD. In den nacht van 3 op 4 Juni is uit een kiosk op het Mercatorplein te Amsterdam een bedrag van ongeveer 10 gestolen. Be woners uit den omtrek hadden gezien, dat in dien nacht twee agenten van politie zich bij de kiosk hadden opgehouden en dat een van hen naar binnen ging. De deur van de kiosk werd daarop weer gesloten. De zaak is door de justitie in handen genomen. Gis teren hebben de beide agenten een verhoor ondergaan bij den rechter-commissaris. Na dit verhoor zijn beiden in het huis van be waring opgesloten. ALG. BOND VAN POLITIEPERSONEEL. Discussie over de „Politiebode". Gistermorgen is het congres van den Alg. bond van politiepersoneel in Nederland voort gezet. Na langdurige besprekingen werd het voor stel van het hoofdbestuur om de „Politiebode" om de 14 dagen te doen verschijnen, met de stemmen van de afdeelingen Den Haag, Hil versum en Alkmaar tegen, aangenomen. De. begrooting voor 1936 en 1937 werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Het geheele hoofdbestuur werd bij acclamatie herkozen. De afd. Amsterdam zal de controle-cömmissie samenstellen, die te Rotterdam werd aangewe zen om de commissie van geschillen tusschen de redactie van het bondsorgaan en inzenders van bijdragen te benoemen, 's Middags werd een autotocht in de buurt van Amersfoort ge maakt. HET IJMUIDER CONFLICT. Nog geen enkel schip naar zee gegaan; steunactie. Gisteren is er nog geen enkel schip naar zee te IJmuiden gegaan. Wel liepen gistermorgen hardnekkige geruchten, dat een reederij een binnengekomen stoomtreiler weder op de oude voorwaarden naar zee zou laten gaan, doch deze geruchten bleken onjuist. Het is nog steeds zeer rustig aan de visschershaven, de orde wordt niet verstoord. Ofschoon het een wilde staking is, zijn de meeste betrokkenen georganiseerd. De 14 leden van het stakingscomité zijn alle georganiseerd, waarvan 5 in den modernen Ccntralen Bond, 3 in den Chr. bond, 3 in den R. Kath. Bond en 3 in den oud-Kath. Bond. Dit comité heeft over 't geheele land 75.000 manifesten en 15.000 steunlijsten verspreid. De politie te IJmuiden heeft een aantal steunlijsten en de daarop ontvangen bedragen in beslag genomen, op grond van het feit, dat in de gemeente Velsen alleen geldinzamelingen mogen worden gehouden met toestemming van B. en W, Tegen de collecteerende personen werd proces-verbaal opgemaakt. B. en W, van Velsen hebben bekend gemaakt, dat zij, die door de arbeidsbeurs zijn opgeroe pen te gaan varen en aan dezen oproep geen gevolg hebben gegeven, ingevolge een schrij ven van den minister van sociale zaken, geen steun meer kunnen ontvangen. Na den steun over de week van 813 Juni, welke heden wordt uitbetaald, zal aan dezulken geen steun meer worden verstrekt. Het spreekt vanzelf dat aan degenen, die reeds staken, evenmin hulp zal worden verleend. Gisteren waren 6 stoomtreilers aan den af slag. Alle opvarenden dezer schepen hebben zicj bij de stakers aangesloten. VILLA TE HUMMELO AFGEBRAND. Er was geen water om te blusschen. Gistermiddag is te Hummelo de midden in de velden staande villa van dr. Wester beek van een brand totaal verwoest. Een deel van de inboedel, waaronder instrumen ten en medicijnen kon worden gered. Ver zekering dekt de schade. De brand is vermoedelijk ontstaan door een vonk uit den keukenschoorsteen, waar door het riet van het dak zou hebben vlam gevat. Aangezien er geen bluschwater was, behoefde de brandweer geen haast te ma ken en beperkte haar werk zich tot het om halen van de muren der verbrande woning. NEDERLANDSCHE SLAGERSBOND. Jaarlijksche vergadering te Boskoop. Gisteren heeft de Nederlandsche Slagers- bond zijn 45ste jaarlijksche vergadering ge houden in het gebouw Flora te Boskoop. Dinsdagavond werden de deelnemers ont vangen door de af deeling Boskoop in de door de Boskoopsche kweekers versierde congreszaal en vervolgens door het ge meentebestuur van Boskoop ten gemeente huize. De voorzitter van de plaatselijke af dee ling Boskoop, de heer A. van der Hoeven en de burgemeester, mr. E. P. Verkerk, hiel den daarbij toespraken, welke werden be antwoord door den bondsvoorzitter, den heer E. Weima. Besloten werd in 1937 de jaarlijksche ver gadering te Hilversum te houden. Dr. E. J. Tobi gaf een uiteenzetting van den stand van zaken wat betreft ordening en saneering in het slagersbedrijf. Van groote beteekenis is het wetsontwerp inzake de heffingseischen. Uitdrukkelijk consta teerde spreker, dat dit wetsontwerp niet treedt in het behoefte-element. Eenige af deelingen bepleitten inschakeling van het behoefte-element. De heer Th. Cuiper, bondssecretaris, hield een inleiding over de invoering van vakexamens en algemeene vakopleiding als uitvloeisel van de ordening in het slagersbedrijf. Uit de debatten, naar aanleiding van de verschillende voorstellen uit de afdeeling bleek een groeiende onte vredenheid tegen de regeeringscrisismaat- regelen met name tegen de z.g. crisisheffin gen. Een scherpe motie werd aangenomen, waarbij een dringend beroep op de regée- ring werd gedaan om den slagersstand te ontheffen van de drukkende crisis-lasten op rund- en varkensvleesch, althans deze las ten te verlagen. 's Morgens maakten de slagers een excur sie naar Gouda, waar de kerkramen werden bezichtigd, 's middags werd een bezoek ge bracht aan Waddinxveen. De deelnemers vereenigden zich 's avonds aan het bondsdiner. Voor vandaag staat de bezichtiging van de Boskoopsche kweeke rsen, alsmede een bezoek aan de Reewijk- sche plassen op het programma. PRIJSVERLAGING GEZELSCHAPS BILJETTEN NED. SPOORWEGEN. De Nederlandsche Spoorwegen zullen met ingang van 1 Juli een prijsvermindering invoe ren voor gezelschapsreizen van volwassenen. De gezelschapsbiljetten voor een reis heen en terug op denzelfden dag, zullen reeds verkrijg baar zijn voor gezelschappen van ten minste 20 personen, terwijl de geldigheidsduur der gezelschapsbiljetten voor een reis heen en terug voor ten minste tien personen, van 3 op 4 da gen gebracht wordt. Bovendien worden op bei de soorten biljetten, afhankelijk van het aantal deelnemers en den afstand waarover gereisd wordt, reducties van 520 pet. gegeven. EEN NATIONAAL GESCHENK AAN BOORD VAN DE NIEUWE KRUISER „DE RUYTER". Bijdragen uit alle kringen van ons volk. Dezer dagen heeft de commandant van de nieuwe kruiser „De Ruyter" een onderhoud toegestaan aan eenige leden van het Alg. Nederl. comité „Onze Marine" in verband met het voornemen om ter gelegenheid van de indienststelling van Hr. Ms. „De Ruyter" een geschenk aan te bieden waaruit op on dubbelzinnige wijze de daadwerkelijke be langstelling blijken zal van het Nederland sche volk voor zijn Marine. Verwacht mag worden dat deze belang stelling zich vooral uiten zal in bijdragen uit alle kringen van ons volk, zoodat te recht gesproken zal kunnen worden van de aanbieding van een nationaal geschenk. Vooral omdat dit nieuwe schip dat aan de marine zal worden toegevoegd, de naam draagt van De Ruyter, moet aan het stre ven van het comité „Onze Marine" bijzon dere beteekenis worden gegeven. Bijdragen worden reeds nu gaarne in ontvangst genomen. Men adresseere post wissel aan comité „Onze Marine", postbus 6, Den Helder, of zende per giro No. 42883. HOOFDINSPECTEUR SNETHLAGE GAAT HEEN. In verband met een in een der Haagsche bladen voorkomend bericht, dat de hoofd inspecteur van politie, de heer C. Sneth- lage, den politiedienst heeft verlaten, wordt nader vernomen, dat dit bericht als eenigs- zins voorbarig kan worden beschouwd.. De heer Snethlage, wiens functie van chef van het verkeerswezen, sedert het vorige jaar, door een plaats gehad hebbende reor ganisatie, eenige wijziging heeft ondergaan; de hoofdcommissaris van politie ging zich n.1. meer met den directen gang van zaken, het verkeer betreffende, inlaten en de heer Snetalage werd onder een commis saris geplaatst heeft, in verband met zijn leeftijd en gezondheidstoestand, eenige dagen geleden geneeskundige keuring aan gevraagd. Door den gemeentelijkèn geneeskundigen en gezondheidsdienst lichamelijk ongeschikt bevonden voor de verdere waarneming van zijn ambt, is de heer Snethlage zooals gebruikelijk is thans buiten dienst, in afwachting van zijn definitieve keuring door den pensioenraad. Diens beslissing moet dus worden afge wacht, vooraleer den heer Snethlage, op zijn verzoek, eervol ontslag, met recht op pensioen, kan worden verleend. BEAMBTE DER POSTERIJEN GEARRESTEERD. In de residentie. Dezer dagen is in den Haag een ongeveer 45-jarige beambte der posterijen aangehou den, verdacht van diefstal. Aanleiding tot aanhouding is geweest een vermissing op het Hollandsche spoorstation. Daar niemand anders ter plaatse was geweest dan boven genoemde beambte, is deze aangehouden. Bij een huiszoeking, welke vervolgens te zijnent plaats heeft gevonden, is een niet onaanzienlijke hoeveelheid goederen voor den dag gekomen, vermoedelijk van diefstal afkomstig. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. DOOR DEN ELECTRÏSCHEN STROOM GEDOOD. Gistermiddag omstreeks vier uur heeft te Keeze (N.Br.) een ernstig ongeluk plaats gehad. De 35-jarige gehuwde monteur van de P.N.E.M., M. Thijssen, vader van vijf kinderen, is bij het leggen van een boven- grondsche leiding aan een onder stroom staanden draad van het lichtnet blijven hangen, met het noodlottig gevolg, dat hij gedood werd. Het slachtoffer werd spoedig naar het ziekenhuis te Heeze overgebracht, waar men gedurende vijf kwartier heeft getracht de levensgeesten op te wekken, echter vergeefs.. MOOIE CULTUREELE ARBEID. „Mercurius" en zijn werkloozen. Naar wij vernemen zal de nationale bond van handels- en kantoorbedienden „Mer curius" (de neutrale kantoorbedienden organisatie) evenals in de beide voorgaan de jaren, ook dit jaar weer zijn werklooze leden en voorzoover deze daarvan ge bruik wenschen te maken hun vrouwen, gedurende eenigen tijd onttrekken aan hun moeilijke levensomstandigheden en trach ten hun eenige levensblijheid en energie voor de toekomst bij te brengen teneinde vernietiging van het zelfvertrouwen zoo veel mogelijk te voorkomen. Voor dit prachtige doel heeft „Mercurius" dit jaar de beschikking verkregen over het, zoo schitterend te midden der bosschen ge legen, conferentiehuis der Nederlandsche Christen Studentenvereenigingen (N. C. S. V.) „Woudschoten" te Zeist en wel geduren de de weken 22-27 Juni, 29 Juni4 Juli, 6 11 Juli en 10—15 Augustus a.s. Bêhalve lichamelijke ontspanning in de prachtige omgeving, wenscht genoemde bond zijn werklooze leden (en dat zeker niet in de laatste plaats) een geestelijke ontspanning te bereiden door hun gedach ten af te leiden van het hen geheel be- heerschende probleem der werkloosheid en in de plaats daarvan hun belangstelling te concentreeren op de vele andere objecten, welke onze samenleving raken en daarom ook. de aandacht der werklooze kantoorbe dienden ten volle waard zijn. „Mercurius" denkt dit te bereiken door in de genoemde weken dagelijks een tweetal onderwerpen te doen behandelen, terwijl daarna door de inleiders de gelegenheid zal worden geboden om daarover van gedach ten te wisselen, waardoor, zooals de onder vinding heeft geleerd, de lust tot nadenken wordt geprikkeld en de gedachten nog lan gen tijd op het behandelde onderwerp ge vestigd blijven. Wanneer wij het uitgebreide programma zien, dan moeten wij erkennen, dat „Mer curius" er alleszins in geslaagd is het voor oogen gestelde doel zooveel mogelijk te be naderen, want tal van prominente figuren hebben zich bereid verklaard tijdens de in ternaten een of meer inleidingen te houden. Wij noemen in dit verband o.a. prof. dr. Casimir, prof. mr. C. W. de Vries, prof. G. Gongrijp, jhr. dr. J. C. Mollerus, dr. P. H. Ritter Jr., dr. W. E. van Wijk, mr. A. M. Joekes, G. A. Zaalberg, Lode van Gent, mr. ir, Coopman, „Nono", e.a., terwijl eveneens een aantal cultureele en bedrijfsfilms zai worden vertoond. Op Maandagmiddag 22 dezer om 3 uur, zal op „Woudschoten" het eerste internaat 1936 worden geopend en „Mercurius" mag er zich in verheugen, dat deze officieele opening zal geschieden door onzen minister van sociale zaken, mr. M. Slingenberg. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De ongeveer vijftigjarige heer H. Poort, die j.1. Zondagavond is aangevallen door een stier van de hofstede „Oud-Bussum" is gisteren aan de opgeloopen verwondingen in het St. Jansziekenhuis te Laren overle den. Het slachtoffer was vader van zes kin deren. SLAG BIJ WATERLOO. Ter herdenking van den Slag bij Waterloo wapperde heden de nationale driekleur op den Haagschen toren. V.V.V.'s VERGADEREN TE ASSEN. Jaarlijksche algemeene vergadering. j^g Drentsche hoofdstad is gisteren inge nomen door een circa tweehonderd congres sisten, deelnemers aan de jaarlijksche al gemeene vergaderir.g van de algemeene vereeniging voor vreemdelingenverkeer in Nederland. Zij werden gisteravond in de prachtige Statenzaal van het provinciehuis officieel verwelkomd door mr. dr. R. H. baron de Vos van Steenwijk. Vervolgens werden de congressisten toegesproken door den burge meester van Assen, mr. J. Bothenius Loh- man, beide autoriteiten spraken vriende lijke woorden aan het adres van den con- gresseerende vereeniging, waarbij zij niet vergaan te wijzen op de inderdaad zeer be- koorlijke schoonheid van de provincie Drente, welker schilderachtig landschap den toeristen zeer geeft te genieten. De heer C. R. T. baron Krayenhoff, voor zitter van de algemeene vereeniging voor vreemdelingenverkeer in Nederland, dankte de autoriteiten voor het voorrecht in de Statenzaal officieel te mogen worden ont vangen. Hij wees erop, dat de congressisten Vrijdag en Zaterdag tijdens de excursie volop gelegenheid zullen krijgen het nog ongerepte natuurschoon van Drente in oogenschouw te nemen. Na deze officieele begroeting begaven de deelnemers zich naar de buiten sociëteit „de Hertenkamp waar de vereeniging „Assen Vooruit" een con cert aanbood. Dit werd uitgevoerd door de plaatselijke vereeniging A.D.O. Het buitengewoon fraaie zomerweer maakte het verblijf in „De Hertenkamp" bij het Asser bosch tot een ongekend genot. Nog langen tijd daarna bleven de deelne mers gezellig bijeen. DE ALGEMEENE NEDERLANDSCHE VROUWEN VREDEBOND ADRESSEERT. Door het hoofdbestuur van den alge- meenen Nederlandschen Vrouwen Vrede bond werd dezer dagen een verzoek gericht tot Z. K. H. Prins Paul van Joego-Slavië en aan de leden van den Raad van Regenten, alsmede aan den minister van buitenland- sche zaken te Belgrado, om 45 principieele dienstweigeraars behoorende tot de religi- euse secte der nazareners in vrijheid te stellen of althans anderen dan militairen dienst te doen verrichten. Aan Z. M. den koning van Roemenië werd een soortgelijk verzoek gezonden met be trekking tot 21, om dezelfde redenen ge vangen gehouden leden der daventisten. Beide staatshoofden werd gewezen op het bestaan van de dienrtweigeringswet hier te lande. Afschrift van het adres werd even eens gezonden aan den eersten minister, Titulescu en den minister van buitenland- sche zaken. Hier te lande richtte de Algemeene Ne derlandsche Vrouwen Vredebond een ver zoek tot den minister van justitie om een ernstig onderzoek te willen instellen naar de behandeling der dienstweigeraars in de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen. In een schrijven aan den minister van defensie a.i. werd diepe teleurstelling uit gesproken over het feit, dat de regeering het noodig oordeelde in dezen tijd, nu uiterste soberheid is geboden, medewerking te ver- leenen aan een, door een particuliere ver eeniging georganiseerde „feestelijke leger en vlootdag". Terwijl juist de toenemende bewapening in alle landen behoort tot de grootste be dreiging van de „wereldvrede", is een „fees telijke" demonstratie tot bewapening te eenen male misplaatst. OMZETBELASTING OP WILD EN GEVOGELTE. De minister tegen vrijstelling. De minister van financiën heeft geant woord op vragen van den heer Vervoorn betreffende de heffing van omzetbelasting op wild en gevogelte. Het is den min'ster bekend, dat de tarief commissie bij herhaling heeft beslist, dat bewerkt wild en gevogelte niet kunnen worden gerangschikt onder de omschrijving van „dieren, doode en levende", voor komende in onderdeel 1 van tabel b, be hoorende bij art. 17 der Omzetbelastingwet 1933. Tegen het bevorderen van toepassing der wet ten aanzien van wild en gevogelte in den zin, dat deze worden vrijgesteld van omzetbelasting zooals door den poelier af geleverd, heeft de minister bezwaar, aan gezien van de gewone vleeschsoorten ook omzetbelasting wordt geheven. Het aange haalde geval der gezouten haring ligt anders, daar was van een bewerking in den gewonen zin geen sprake. Bij behande ling van de wet op de omzetbelasting is geenerlei toezegging gedaan, waaruit de vrijstelling van wild en gevogelte zou voortvloeien. BROODDRONKEN NEDERLANDERS IN BELGIE. Ernstige excessen. Reeds eerder wezen wij op de excessen waartoe het valuta-verschil tusschen Neder' land en België in de Belgische grensplaat" sen leidt. Een van de plaatsjes, welke in het bijzonder van deze excessen te lijden heeft is het bekende bedevaarts-oord Meersel' Dreef, waar reeds het vorige jaar brood dronken Nederlandersmnder het motto één gulden beteekent 20 pilskes" de maandeïjj]-. sche processies naar de Kempische Lour- des-oord ernstig verstoorden. Een en ander is voornamelijk een gevolg van het feit, dat Meersel-Dreef van de Baro nie van Breda uit in betrekkelijk korten tijd is te bereiken en dat deze plaats door haar karakter van bedevaartsoord beter in gerichte café's heeft dan de meeste Belgi sche grensplaatsen. Vrijwel iederen Zondag en ook op bepaalde dagen van de week is het dan ook in Meersel-Dreef een drukte van belang en vele bewoners van de Neder landsche grensstreken laten zich door het groote koersverschil verléiden, meer bier te consumeeren dan wenschelijk is. Uitbundig, heid, welke ontaardt in baldadigheid, wsE derhalve aan de orde van den dag. Aanvankelijk trad de Belgische gendar merie hiertegen op door al te luidruchtige personen over de grens te leiden. Sinds echter, kort geleden, de gemeenteveldwach ter uit Meerle door twee brooddronken Bra banders, de beruchte smokkelaars H. uit Ginneken, zoodanig met een boksbeugel werd bewerkt, dat hij in het militaire hospi taal te Antwerpen moest worden opgeno men, zijn op last van den procureur des konings speciale maatregelen getroffen. Zoo is de gendarmerie in het eenige honderden inwoners tellende bedevaartsplaatsje met drie man op Zon- en processiedagen met nog meer versterkt en voorts is bepaald, dat ieder Nederlander, die zich na 5 uur des middags in Meersel-Dreef bevindt, voorzien moet zijn van geldige grensdocumenten. (N.R.C.) EEN BEREIDWILLIGE VOORBIJGANGER. Die zich een belooning had toe gedacht. Eenige dagen geleden kocht een schipper aan een wagentje op de Hoogstraat te Rot terdam een bosje paling. Omdat hy geen klein geld bij zich had, was een voorbijgan ger, de 26-jarige D. van Z., zonder vaste woonplaats, zoo bereidwillig een briefje van 10 voor hem te wisselen. De man ging naar een winkel in die straat, doch hij keer de niet terug, zoodat de schipper zijn geld kwijt was en van de paling verstoken bleef. De Koopman, de schipper en verscheidene omstanders konden aan de politie, die in het gal betrokken kerd, een nauwkeurig signa lement opgeven van den man, die er met het tientje van door was gegaan. Een recher cheur heeft daarna een onderzoek ingesteld en na verloop van eenige dagen gelukte het hem van Z. op te sporen. De schippe rwas inmiddels naar Roer mond vertrokken, doch de koopman her kende in hem den man, die zich met het geld uit de voeten had gemaakt. Van de tien gulden was geen cent meer over. Van Z. verklaarde alles op Katendracht te hebben opgemaakt. De man is in verzekerde bewa ring gesteld. MONTEUR DOOR LOCOMOTIEF AANGEREDEN. Op het Centraal-station. Op het westelijke gedeelte van het Cen traal-station te Amsterdam is vanmorgen vroeg een monteur, die bezig was met de bovenleiding van de spoorbaan, door twee achter elkaar gekoppelde, rangeerende lo comotieven, die van het Westerdokeiland kwamen, overreden. Met hoofdwonden en inwendige kneu zingen is de man naar het Binnen-gasthuis vervoerd. De machinist van de locomotief ver klaarde lang van tevoren voldoende signaal t» hebben gegeven, zoodat het onverklaar baar is, dat de monteur de nadering van de machines niet heeft bemerkt. WINKELPERSONEEL VAN SIMON DE WIT MAAKT BUITENLANDSCHE REIS. Onder de leuze „Dien de klant" houdt het bekende levensmiddelenbedrijf van Simon de Wit dezen zomer een wedstrijd onder zijn geheele winkelpersoneel in Neder land, als gevolg waarvan het voltallig per soneel van 9 winkels in September een 4- daagsche buitenlandsche reis zal maken. Een aardig idee, dat getuigt van de pret tige onderlinge verstandhouding in dit be drijf, vooral in tijden als deze, het vermel den waard en tot voorbeeld strekkend. Toen professor Slim den volgenden morgen op stond was de buil nog niet heelemaal verdwenen en hij nam zich voor, geen bijzondere studies meer van gal appels te maken. In den tuin vond hij een rozenstruik, waai ook een galappel op zat. Maar die zag er anders uit dan de galappel die hij op de eikebladen had gezien. Het leek wel een bolletje haar. dat dï'^niet aanraakf^" Z°°n' "denk er°m dat je gebeurd is" Rif h Want Je weet wat er met vader om te voolp'n f f,07'6 woorden tastte hij naar zijn hoofd in den tuin naar binnen en liet Pietje alleen

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6