JkotMiciaal Tlieims egmond aan zee zuidscharwoude egmond binnen £roek op langendijk bergen nibbixwoud beverwijk £aatsie. b ytheep&tijdiMQen. Amsteidamsche Jbeucs «V* HOORN Maxim Gorki overleden. I jr e m m e n. OVER DE „GROOTE BELT". De poging van Else Kragh mislukt. De bekende Deensche zwemster Else Kragh heeft een poging gedaan de Groote Belt over te zwemmen. Zy vertrok gisteren om 9.30 uur bij Korsoer en tegen midder nacht had zy de kust van Fuenen tot op 5 K.M. bereikt. Om 3 uur in den morgen moest zij echter, nadat zij 17 uur in het water gelegen had, wegens kramp opgeven. Het vorig jaar heeft Else Kragh een soortgelijke poging ondernomen. Toen moest zij echter na 16 j/j in het water te hebben gelegen, de poging staken. Een commissie voor bijzondere nooden opgericht. Verlenging der steunregeling. Door den burgemeester is voor deze gemeente ingesteld een commissie van steunverleening in bijzondere nooden. Deze commissie zal bestaan uit de heeren B. A. van Kleef, mr. J. J. Spit, A. Wijker, C. Pluimgraaff en F. Snoeks. Het doel dezer commissie is, na ophef fing van het plaatselijk crisis-comité, een- maligen steun te verleenen in die gevallen, waarin het verleenen van dien steun de kracht van de gewone instellingen van wel dadigheid te boven gaat en wel hoofdza kelijk aan de zoogenaamde stille armen, die door bijzondere nooden in moeilijkhe den zijn gekomen. De bedoeling is, dat de commissie den hulpbehoevende zooveel mogelijk moreelen en bemiddelenden bij stand verleent, advies geeft over de orga nisatie van zijn zaak e. d. en daarnaast zoo noodig finantieele hulp verleent door een bijdrage a fonds perdu. Voor dit laatste kan door de commissie een beroep gedaan worden op het dezer dagen opgerichte Na tionaal Fonds voor Bijzondere Nooden. De minister van sociale zaken heeft be paald, dat de geldende steunregeling voor deze gemeente, die 27 Juni a.s. afloopt, verlengd wordt tot 2 Januari 1937 voor de werklooze valide arbeiders, die in het vrije bedrijf in loondienst gewerkt hebben en buiten hun schuld werkloos geworden zijn. Het aantal werkloozen. Na een onafgebroken stijging van 195 in November 1935 tot 289 op 1 Mei 1936, vertoont het aantal werkloozen thans voor het eerst weder een daling, namelijk tot 278. Openbare verkooping. De woonhuizen aan de Trompstraat nrs. 6 e n7, eigendom van K. Schuitemaker te Katwijk aan Zee, die in bod stonden op resp. 2735 voor J. v. d. Schinkel en 2780 voor R. M. Wijker, werden bij de afslag op Woensdag niet afgemijnd, zoodat de bieders kooper zijn geworden. Subsidie voor ontwikkelingswerk. Aan de gemeente is voor 1935 een rijks subsidie toegekend van 180 voor het ont wikkelingswerk en ontspanning voor jeugdige werkloozen. De heer Prins herstellende. De heer W. Prins, die op eersten Pink sterdag in de duinen van Groet door een onbekende was aangevallen en zwaar mis handel werd, is thans gelukkig herstellende. Hij is thans loopend patiënt en er bestaat gegronde hoop, dat hij geen blijvende ge volgen van dezen overval zal ondervinden. Naar wij vernemen, is men den dader op het spoor. De Hoeverweg bijna gereed. De werkzaamheden aan de vernieuwing van den straatweg van Egmond aan Zee naar Egmond aan den Hoef vorderen flink. Het fietspad en het voetpad, beide van tegels, zijn geheel gereed. De rijweg is ge heel geasfalteerd en is thans berijdbaar langs den nieuwen wegbaan, buiten Eg mond aan den Hoef om. Met de herstrating van den ouden wegbaan door Egmond aan den Hoef, vanaf het punt, waar de weg zich thans in tweeën splitst is men nog be zig. Tevens zijn langs den weg, die vroeger geheel onverlicht was, enkele lantaarns ge plaatst. Hoewel dit reeds een groote verbe tering is, is de verlichting toch nog spaar zaam. Op het gedeelte van den weg, dat in de gemeente Egmondbinnen ligt, is nog in het geheel geen verlichting. Intusschen kan gezegd worden, dat weder een groote verbetering tot stand gebracht is. Alleen is de oplossing die men voor de wegsplitsing in Egmond aan den Hoef ge vonden heeft, niet ideaal te noemen en het zou aanbeveling verdienen nog een gedeelte van de boomenry tusschen de beide wegen te sloopen, hoe jammer dit overigens zou zijn. Wat beplanting van den weg aangaat, be staat de mogelijkheid, dat deze in werkver schaffing mettertijd nog plaats zal hebben. Daar de weg nu geheel onbeschut is, zou dit wel ten zeerste toe te juichen zijn! De vlam in de pan. Bij den winkelier J. J. v. d. H. te Zuid- scharwoude sloeg bij het vetsmelten de vlam in de pan. Doordat de heer v. d. H. spoedig ter plaatse was, kon erger worden voorkomen, niet echter dan nadat hij zich aan de hand nogal had gebrand. De fanfare „Eensgezindheid" zal deel nemen aan het concert, dat Zaterdagavond in Artis te Amsterdam gehouden wordt. Daar gedeelten van het concours dien avond door de V. A. R. A. worden uitgezonden, zal het mogelyk zyn de muziek thuis te be luisteren. Kaasdiefstal. Een tot nog toe onbekende heeft in den nacht van Dinsdag op Woensdag een der tigtal kazen gestolen uit het pakhuis van de firma Laming te Hoorn. Waarschuwing. Van officieele zijde wordt gewaarschuwd tegen het geven van giften en het koopen van geschriften van: 1. Ned. Leger des Heils, ook optredend on der den naam „Algemeene Maatschappelijke Hulpverleening". Blaadjes zijn:: „de Heilsba- nier" en „Hulp in Nood", 2. Nationale reddingsleger. 3. Nationaal Leger des Heils. 4. Leger des Heeren (L. d. H.). Deze niet bonafide instellingen werken ten deele ten eigen bate, ten deele trachten zij door naam en uniform het publiek te misleiden en verwarring te stichten met het bekende „Leger des Heils" (Stichter William Booth). Werk gegund. Als laagste inschrijver is aan J. de Wit Pz. alhier voor rekening der gemeente Wormer opgedragen het maken van een 10-tal bagger- schuiten ten behoeve der werkverschaffing daar ter plaatse. De loonbijslag-regeling. Door de plaatselijke commissie zijn de minimum- en maximum-loonbedragen voor de tuinbouwers vastgesteld die deelnemen aan de regeling. Binnenkort zullen deze bedragen aan de betrokkenen medegedeeld worden. Geen werkloozen meer. In verband met de drukte bij het oogsten der tuinbouw-producten zijn door het agent schap der arbeidsbemiddeling alle ingeschreven werkloozen te werk gesteld. De nieuwe veldwachter benoemd. Bij besluit van den commissaris der koningin is met ingang van 1 Juli a.s. tot gemeente-veldwachter benoemd de heer A. van de Kooy. Van genoemden datum af zal dus Ber- gen's politie-corps, dat sinds September 1935 een vacature vertoonde, weder com pleet zijn. De nieuwe veldwachter is thans agent van politie te Amersfoort en werkzaam aan de afdeeling motorbrigade, waar hij ook aangewezen is als deskundige voor het keuren van motorrijtuigen. De heer van de Kooy is 32 jaar oud, r.k.„ en gehuwd. Vertrokken personen. C. Stammes, N.H., veehouder, naar Heiloo. A. G. Stammes, N.H., landman, naar Haarlemmermeer. C. de Moei (echtg. N. P. Bijl), R.K., zonder beroep, naar Alkmaar. S. Schoorstra, N.H., boerenarb., naar Schoorl. T. Swaan (echtg. C. Schoen), N. H., zonder beroep, naar Egmond-Binnen. P. J. van Bergen, R.K., coiffeur, naar 's-Gra- venhage. H. Brinckman, E.L., bouwk.- opzichter, naar Haarlem. M. Zut, R.K., veehouder, naar Schoorl. J. Nieuwenhuis, N.H., chauffeur, naar Alkmaar. A. M. Vegter, geen, geleidster, naar Egmond aan Zee. M. A. Bijwaard, R.K., zonder beroep, naar Alkmaar. C. M. Zwemmer, R.K., zonder beroep, naar Maassluis. M. Roden burg, R.K., zonder beroep, naar Warmenhui- zen. T. Prinsen, R.K., dienstbode, naar Purmerend. A. Kooij, R.K., landbouwer, naar Alkmaar. J. J. de Geus, R.K., depot houder, naar Schiedam. C. Bolten, R.K., dienstbode, naar Haarlem. J. Schroor, N.H., zonder beroep, naar Alkmaar. M. G. Smit, R.K., zonder beroep, naar Haarlem. M. A. Alleman, R.K., religieuze, naar Hillegom. M. J. Zalme, R.K., zonder be roep, naar Rotterdam. T. Wortel, geen, wagenmaker, naar Haarlem. D. Happee, N.H., musicus, naar Amsterdam. M. J. Winnubst, R.K., zonder beroep, naar Wasse naar. .J. van Deth, geen, kantoorbediende, naar Amsterdam. A. Daft, R.K., zonder beroep, naar Hoogkarspel. S. Wouda, N.H., dienstbode, naar Naarden. C. Boots, R.K., dienstbode, naar Castricum. J. G. ten Brink, N.H., zonder beroep, naar Am sterdam. W. Bruin, geen, koopman, naar Oudorp (N.H.) Y. de Ronde, N.H., bak ker, naar Uithuizen. R. Cnossen, N.H., boerenknecht, naar Schermerhorn. Veldwachter gehuldigd bij zijn 25- jarig ambtsjubileum. Dinsdag heeft de huldiging plaats gehad van den gemeenteveldwachter Bos. In de raadszaal, die met vele bloemen en bloem stukken in een feestzaal was herschapen, vond een openbare vergadering plaats, wel ke door vele genoodigden werd bijgewoond. Aanwezig was het voltallig college van B. en W., de geheele raad, burgemeester Stapel van Sijbekarspel, pastoor Hoogeveen, majoor Van der Schans en vele veldwach ters uit omliggende gemeenten. De veldwachters vormden bij den ingang van het raadhuis een eerewacht. Toen allen gezeten waren nam burge meester Wiering als eerste spreker het woord. Als hoofd van d~ gemeente en de politie feliciteerde spr. namens alle ingeze tenen. Spr. bracht den jubilaris dank voor hetgeen hij gedaan heeft, ook als bode, en wenschte hem toe, dat hij nog vele jaren zijn ambt mag vervullen. Namens den geheelen raad, den gemeente secretaris en ontvanger, ds. Reddingius, pas toor Hoogeveen, pastoor Hermans en de in gezetenen, vrijwel zonder uitzondering, bood spr. een fraai compleet ameublement benevens een rooktafel aan. Daarna sprak majoor Van der Schans van Medemblik namens de rijksveldwacht. Spr. roemde de kwaliteiten van den jubi laris. Namens de manschappen van de rijks veldwacht, in het bijzonder van Boerema, die wegens de staking te IJmuiden gedeta cheerd is, wenschte spr., dat Bos nog vele jaren voor de politie behouden mag blijven Pastoor Hoogeveen bood daarna namens zyn parochianen zijn hartelijke gelukwen- schen aan. Namens de Noordholl. Veldwachtersver- eeniging complimenteerde de heer Hars kamp uit Wijdenes. De burgemeester bracht daarna de geluk- wenschen van ds. Reddingius over. .Burgemeester Stapel van Sijbekarspel sprak vervolgens een hartelijk woord De gemeentesecretaris, de heer Galis, gaf vanaf den dag, dat Bos als jongeman van 28 jaar het raadhuis kwam binnenstap pen, een overzicht. Spr. hoopte, dat nog vele jaren van samenwerking zullen volgen. De heer Blokker roemde de kalmte en vast beradenheid, die van den beginne af aan d°or Bos aan den dag zijn gelegd, zoodat hij al spoedig de ruziemakers en ordeverstoorders in bedwang had en spoedig na zijn komst herrie op het dorp niet meer voorkwam. Spr. hoopte, dat de jubilaris nog vele jaren mag voortgaan met de beveliging van de gemeentenaren van Nibbixwoud. De oudste zoon van den heer Bos dankte na mens de familie voor de hulde aan zijn vader gebracht. 's Avonds bracht het muziekgezelschap „De Harmonie" van Nibbixwoud den jubilaris een serenade, die door velen werd bijgewoond. Na een 2-tal nummers sprak het hoofd der parochieschool, de heer Klaver, voorzitter der harmonie, den jubilaris in hartelijke woorden toe. Met nog een tweetal nummers en een „Lang zal hij leven" werd ook dit gedeelte besloten. Aardbeien. Woensdagavond waren per 100 slof de prijzen als volgt: Deutsch Evern z. d. 5269 cent, m. d. 4856 cent; vroege export m. d. 5865 cent, Moulin Rouge m. d. 6070 cent, Amazone 5865 cent en per 100 K.G. voor de div. soorten 16.50f 18. VERPLEGING VAN ARMLASTIGE KRANKZINNIGEN. Uitbreiding subsidie-regeling Noord- Holland. In de vergadering der Prov. Staten van N.-Holland van 17 December 1935 werd de vol gende motie aangenomen: „De Staten der pro vincie Noord-Holland, van oordeel, dat uit sociaal-medisch oogpunt de verpleegprijzen in de aangewezen afdeelingen gelijk behooren te zijn, verzoeken Gedeputeerde Staten een on derzoek in te stellen naar de financieele gevol gen van deze gelijkmaking". Het is aan Ged. Staten bij den huidigen stand van zaken niet mogelijk gebleken, na het on derzoek, hetwelk met betrekking tot deze aan gelegenheid reeds bij vorige gelegenheden werd ingesteld, nadere gegevens te verzamelen, waaruit met eenige zekerheid zou kunnen wor den afgeleid, welke de financieele gevolgen zouden zijn van een uitbreiding van de provin ciale subsidieregeling in zake de verpleging van armlastige krankzinnigen tot eiken armlas tigen patiënt, verpleegd in een inrichting aan gewezen op grond van art. 7 der Wet van 27 April 1884 (aangewezen inrichting, open afdee ling of sanatorium-afdeeling). Ged. Staten zien onder de gegeven om standigheden geen andere mogelijkheid, dan dat het resultaat van een wijziging van de provinciale subsidieregeling in den zin, als door de voorstellers van de boven aan gehaalde motie is bepleit, langs proefon- dervindelijken weg wordt nagegaan. Zij zouden te dien einde met de beoogde gelijk stelling een proef genomen willen zien in de aangewezen inrichting, verbonden aan het Prov. Ziekenhuis nabij Santpoort en stellen voor daartoe het besluit te nemen. Indien deze oplossing wordt aanvaard, stellen Ged. Staten zich voor om, zoodra uit de onderwerpelyke proefneming, waar van de datum van ingang op 1 Januari 1936 is bepaald, eenige conclusie zal kunnen worden getrokken, bij de Prov. Staten op deze aangelegenheid terug te komen. TAXEGEDEELTE CONSUMPTIEMELK. De Nederlandsche zuivelcentrale heeft van'21 tot en met 27 Juni 1936 den prijs van consumptiemelk op regeeringscontract, taxe- gedeelte gesteld op 51/4 cent, eventueel ver hoogd met premie of verminderd met af dracht voor de kwaliteit. Overmelk regee- rings-minimum-prys 4 cent. Afdracht bij levering in consumptie van andere dan taxe- melk 2cent. Ongecorrigeerd.) LEDEN ROODE KRUIS-AMBULANCE OP HET LOO. Lunch gebruikt. Hedenochtend zijn het dagelyksch be stuur van het Nederlandsche Roode Kruis, alsmede de leden ambulance-commissie en de doktoren die hebben deelgenomen, aan de Roode Kruis-ambulance naar Abessinië en de beide helpers, ten paleize het Loo door H.K.H. prinses Juliana, presidente van het Nederlandsche Roode Kruis, ontvangen. Te twaalf uur arriveerde het gezelschap ten paleize, waar hedenmiddag in tegenwoor digheid van Hare Koninklijke Hoogheid de lunch gebruikt werd. De Russische schrijver Maxim Gorki is heden overleden. Het leven van Maxim Gorki. Alexei Maximowitsj Pesjkow, die als schrijver onder het pseudoniem Maxim Gorki beroemd is geworden, werd den 28en Maart 1868 te Nizjni Novgorod geboren. Zyn ouders behoorden tot dien kleinen bur gerstand van arme handwerkers, waarin ook door de kinderen al spoedig aan den strijd om het zorgelijk bestaan wordt deelgeno men. Zoo was de kleine Alexei reeds van zijn negende jaar af leerling in verschillende werkplaatsen en van het bezoeken van een school of het verkrijgen van onderricht in eenigen anderen vorm kon niets komen. Gorki was dan ook een autodidact in den meest volstrekten zin van het woord. Uitsluitend zijn dorst naar kennis en zyn aangeboren intelligentie hebben hem geleid bij de studie, die hem op het peil van ont wikkeling heeftg ebracht, dat hij zoo vurig wenschte te bereiken. Zijn eerste lectuur bestond in hoofdzaak uit werken op reli gieus gebied, later kwamen daar de groote Russische klassieken bij, zooals Poesjkin, Lermontow e.a. op 16-jqfigen leeftend deed hij een vergeefsche poging om tot de uni versiteit te Kazan te worden toegelaten. Gedwongen in zijn levensonderhoud te voorzien, werd hy toen havenarbeider en later bakkersgezel in die stad. Voor het eerst kwam hy daar in contact met radicale en revolutionnair gezinde groepen arbeiders en kreeg hy de gelegen heid kennis te nemen van revolutionnaire en sociaal-economische litteratuur, o.a. na tuurlijk „Das Kapitaal" van Marx. Vanaf 1890 leidde hij een zwervend leven door geheel Rusland. Op die zwerftochten deed hij de ervaringen op en leerde hy de merk waardige vagebonden en buiten de burger lijke maatschappij en conventie levende droomers kennen. Wegens zijn revolutionnaire werkzaam heid werd hij eenige malen gearresteerd, zoo o.a. bij de revolutie van 1905, toen hij in de Peter en Paul-vesting werd opgeslo ten. Van 1906 tot 1913 zwierf hij als ban neling in het buitenland rond: zyn agitatie tegen de Tsarenregeering maakte hem den terugkeer naar het vaderland onmogelijk. Omstreeks 1908 vestigde hij zich in Zuid- Italië, waar hij met Bogdanow en Loenats- jarski op Capri een partijschool stichtte voor Russische arbeiders. In dien tijd voer de hij een levendige briefwisseling met Le- nin. Oorspronkelijk was Gorki het niet met de bolsjewistische opvattingen eens. Na de Octoberrevolutie van 1917 veranderde hij echter van meening en nam sindsdien actief aan de cultureele opbouw der Sovjet-Unie deel. Zijn zwakke gezondheid dwong hem vaak in het buitenland te vertoeven, maar waar hij kon, wijdde hij zich aan de opvoeding van jonge proletarische schrijvers, die ook altijd op zyn raad en steun konden rekenen. In zijn eerste werken beschrijft hij voor namelijk het typische milieu van kleine burgers en arbeiders, waarin hy werd grootgebracht. Later zijn het de zwervers, ded roomers en de a-sociale elementen, die hij op zijn zwerftochten ontmoette, .'elke hij schetst met die still en voorname melan cholie, maar ook met den scherpen humor, waarvan hij het geheim bezat. Gorki was niet sterk in den bouw van een roman, en zijn kracht lag zeker niet in het scheppen en uitwerken van een intrige. Die moet veeleer gezocht worden in zijn scherpe opmerkingsgave, in zijn heldere typeering en bovenal in het prachtig schetsen en volhouden van een stemming, zoo suggestief, dat zij lang na de lectuur nog de ziel van den lezer gevan gen houdt. Misschien dat daarom ook tot het beste wat hy geschreven heeft in de eerste plaats het autobiografische werk behoort, zooals „Meine Kindheit" (1914) en „Unter frem- den leuten" (1918). Bekend zijn ook zyn romans „De moeder" (1907) en „Een biecht", welk laatste boek vooral opmerkelijk is voor de opvattingen, welke de schrijver daarin verkondigt Van zijn tooneelstukken verwierf het ook ten onzent eenige malen opgevoerde „Nacht- asyl" de meeste bekendheid, waarin hy de merkwaardige zwervers ten tooneele voert die hy in zijn jeugd vol ontberingen van zoo naby had leeren kennen. STOOMVAARTLIJNEN. HollandAmerika Lijn. Statendam, toeristenvaart 17 Jun te A'dam Drechtdyk 16 Juni v. Londen. Volendam 16 Juni v. Rotterdam n. N.-York Leerdam 16 Juni v. N.-York n. Rotterdam Rotterdamsche Lloyd. Kota Baroe thuisr 16 Juni v. Padang. Kota Pinang uitr. 15 Juni v. Padang. Kertosono thuisr. 16 Juni te MarseiUe. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alwaki thuisr. 16 Juni v. Rio Janeiro. Stoomv. Mij. „Oceaan". Orestes Japan n. R.'dam, 15 Juni te Singap Protesilaus 15 Juni v. Dairen te Cebu. Stentor, R.'dam n. Japan 16 Juni v. Sjanhaf JavaNew-York Lijn. Kota Radja 16 Juni v. Java te New-York. Madoera 15 Juni v. Singapore na.r N.-York VER. NED. SCHEEPVAART MIJ, Holland—Afrika Lijn. Jagersfontein uitr. 18 Juni naar Lorenao. Bloem' n 16 Juni te Hamburg. HandOost-Azië Lijn. Meerk. iiuisr. 15 Juni v. Manilla. Kon. Paketvaart Mij. Bontekoe 16 Juni v. Bangkok te Durban. Roggeveen 15 Juni v. Batavia n. Durban. Nieuw Holland 15 Juni v. Adelaidc naar Singapore. Java—China Japan Lijn. Tjisadane arr.. 15 Juni te Bat. Tjinegara 16 Juni v. Macassar. Tjisaroe 14 Juni v. Sjanghai te Hongkong. SilverJavaPacific Lijn. Kota Agoeng 18 Juni v. Colombo n. Bela- wan. Bengalen 16 Juni v. Singapore n. Pacific Kust Noordduitsche Lloyd. Scharnhorst 16 Juni v. Tsingtao n. Yoke- hama. Gneisenau (thuisr. 16 Juni v. Barcelona. Isar thuisr. 15 Juni v. Saigon. Emzetco Lijn. Jonge Anthony 16 Juni v. R'dam n. Lissabon. Ned.-Indische Tankstoomboot Mij. Hermes 12 Juni v. Alexandnë te Istanboul. Petronella 15 Juni v. Bat. te Singapore. Angelina 11 Juni v. Singapore n. Ba lik Pappan. Agatha 13 Juni v. Singapore n. Soesoe. Augustina 15 Juni v. Soesoa n. Singapore. Anastasia 12 Juni v. Sibolga te Pladjoe. Josefina 13 Juni v. Batavia n. Balik Pappan Merula 12 Juni v. Tarakan n. Miri. JSJ.1» 1 van Donderdag 18 Juni 1936. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te Vorige koers 1934 1934 1930 STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 4 Ned.-lndië Duitschland Idem met verklaring BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. 250 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleh. Steel Cities Service Kennecott Copper Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Philips Oil Shell Union Tide Water RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Oostkust Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia. Oude Deli l oenembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Pacific Southern Railw. Cert. Union Pacific SNoteering per 50. x) ex-coupón tExclaim. PROLONGATIE vorige koer. 95% 93'/, 19%. "71/4 133'/, 461/4 116'/4 109 22 38 59'/, 207% 178'/, 115 463/4 2l6/jg 32% 3 237/,. 39'/, 4'/, 2631/4 131 109 20'/, 11.00 160 202 263'/, 2761/, 807/8 25 10%. 9n/i« 123'/, 66'/, 901/, 371/, 631/, 2 pl.m. 1.30 93 j 19 211/4-'/, 46 »16V. pl.m. 1.46 pl.m. 2.00 pl.m. 2.11 59 207 177 177 114 47 2IVg 32V, 3-'/. 3%. 231/4 39 39 4% 263 262l/,-3 177 113% 175-7 32|-7/m 3% -1/. 23i 39-Vw 32|-Vw 3i/i» 231-7/,, 39V,. 263-% 2631/, 159 276-5»/, 2751/4.1/, 2751% öU 10%. 9% 10% 122*.% I221/4.I/, 67 92 38 64'/, 1221/4.3 123 91 1% 48% 48%-9i 184 231% 226'/, 20% 10%. 78% 184 2321/, 227 45V, '0% 9% 79 2321/,-% 226»/,.7jf 49%% 182 236 WISSELKOERSEN AMs'lïRü"" H,d*" "h NIET OFFICIEEL. New-York Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm Oslo Madrid Vorige Koer* op koer. heden 2 uur 1.48 1.48 7,44% 7.44 59 54 59 53 974'/, 9.747, 25 02 25.01 47 811/, 47.83% 33.20 33.10 38 30 38 30 37 35 37 30 20.17% 20 15

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8