JLqmda BLOEMENTENTOONSTELLING BERGEN AAN ZEE HOTEL „NASSAU-BERGEN" Misdaad na een jaar opgehelderd. bezoekt het café van Zware brand te Arnhem. Niets is meer te redden- Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Vader vermoordde zijn ongelukkig kind. Door gewetenswroeging thans bekend. Het ernstig ongeluk te Stompetoren. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen en plantenten toonstelling te Bergen aan Zee; 10—5 en 7—9 uur; 's Zondags van 10 —9 uur. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Een vrouw in boeien (rom.-sens.); hoofd rollen Dorothea Wieck, Gustav Frölich, Gina Falckenberg. Edwin Jürgensen. Toe gang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ver borgenheden van Parijs (sens.) Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, half 8, tot en met Maandag, hoofdnummer Heisses Blut (rom.); hoofdrollen Marika Rökk, Paul Kemp. Dinsdag- en Woensdagav., half 8, hoofdnummer De roos van de rancho (rom.); hoofdrollen John Bolls, Gladys Swarthout Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer She (rom.); hoofdrollen Helen Gahagan, Ran- dolph Scot, Helen Mack. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 24 Juni. 7.30 uur, Alkm. Wielerbaan, trainings wedstrijden. Donderdag 25 Juni. 8 uur, groote zaal Harmonie, luchtbescher- mings-avond, sprekers ir. Hondius en ds. Cohen. schonken, en j.1. Vrijdag is, naar de Times meldt, in verschilende deelen van het land een „Palestina-dag" gehouden, ter gelegen heid waarvan redevoeringen werden uitge sproken, waarin de Britsche politiek in Pa lestina werd afgekeurd. De belangstelling van de Mohammedanen voor de gebeurte nissen in Palestina heeft zich tot nog toe slechts gedemonstreerd door het uiten van sympahie voor het standpunt van de Ara bieren, maar het is duidelijk dat een voort gezette agitatie van de Mohammedanen in het Nabije Oosten ernstige reacties teweeg zou kunnen brengen in andere Mohamme- daansche landen. In het algemeen is de op vatting in Britsch-Indië, dat de Britsche regeering meer aandacht behoorde te schenken aan de bezwaren van de Arabie ren in hun strijd tegen de joodsche immi gratie. De leider van de congrespartij Nehru heeft onlangs verklaard, dat het hier gaat om een geval van nationalisme tegen imperialisme. De strijd is volgens Nehru geen rassengeschil, noch een religieus ge schil, maar een strijd voor handhaving van de Arabische onafhankelijkheid, waaraan wordt tekort gedaan door de poging een tehuis voor joden te vestigen op het grond gebied van de Arabieren. Het gevecht bij Toelkarem. In een communiqué van den hoogen com missaris wordt meegedeeld, dat een ge wapende bende van zestig Arabieren uit 'n hinderlaag een overval gedaan hebben op een convooi in de buurt van Noer el Sjam3. Drie van het escorte van Koninklijke Schotsche fusilliers werden gewond, van wie twee zwaar. Er warden versterkingen van de Seaforth Hooglanders gezonden en met behulp van vliegtuigen werd de Ara bische bende gesplitst en achtervolgd, waarbij verscheidene Arabieren gedood werden. Gedurende deze actie werd een sergeant van de Seaforth Hooglanders ge dood. Tevoren hadden de Seaforth Hooglander met succes geopereerd op de hellingen van den Ebal, bij Nabloer, waar een bende, die heel wat schietpartijen op haar naam had, werd gearesteerd. By het aanbreken van den dag is de zui vering der stellingen van de Arabieren in Noord-Palestina voortgezet. Aanvallen op een autobus en op een trein. Behalve de reeds vermelde gevallen is gisteren een Engelsche militaire autobus door een troep Arabieren uit een hinder laag beschoten, waarby een Engelsche ser geant getroffen en gedood werd. Een machinegeweer uit een begeleidend vlieg tuig verspreidde de aanvallers, van wie er later door de politie twee gevangen zijn. De Arabieren hebben 4 of 5 gewonden meege nomen. Op een trein van Jerusalem naar de kust is ook een aanslag gepleegd, waarby een machinist en een conducteur niet ernstig gewond zyn. Ook hier was een afdeeling troepen in den trein als convooi die onmid dellijk het vuur openden en 5 Arabieren doodden. De anderen konden vluchten. ^Binnenland TEGEN GEMEENTELIJKE PARKEERGELDHEFFING. De Koninklijke Nederlandsche Automo biel Club heeft zich dezer dagen met een adres gericht tot de Kroon met het verzoek, niet goed te keuren het besluit van den ge meenteraad van 's-Gravenhage van 25 Mei j.1. in zake een parkeersgeldheffing voor mobielen. BESTRIJDING VAN GESLACHTS ZIEKTEN. Van 3 tot en met 7 Juli a.s. zal te Den Haag en Amsterdam de jaarvergadering plaats vinden van de „Union internationale contre le peril venerien", het internationale lichaam, dat zich met de bestrijding der ge slachtsziekten bezig houdt en bestaat uit gedelegeerden van een groot aantal aange sloten landen. Aan verschillende instellingen op dit ge bied, o.a. de Dermatologische kliniek te Lei den en de Heldring-stichting te Zetten, zal een bezoek worden gebracht, terwyl op 6 Juli de deelnemers aan deze bijeenkomst door B. en W. van Amsterdam zullen wor den ontvangen. Dienzelfden dag zal in de Militiezaal te Amsterdam een vergadering plaats vinden, waar o.a. door prof. van Leeuwen, vice- voorzitter en dr. E. H. Hermans, algemeen secretaris van de Nederlandsche afdeeling, het woord zal worden gevoerd over de ge slachtsziekten in Nederland en door den heer M. A. de Graaff, voorzitter van de Nederl. afdeeling over de prostitutie in ons land. JAARVERGADERING BUMA. Zaterdag had Buma, het bureau voor mu- ziek-auteursrecht, zyn jaarvergadering te Amsterdam en kwamen zy, wier belangen door dat bureau worden behartigd, in het gebouw tezamen. Men zag daar onze com ponisten van naam, die nu 25 jaar geleden hun genootschap hadden gesticht en die nog even overtuigd de erkenning van hun gees telijk eigendom als een cultureel belang willen zien aangemerkt. Naast hen waren er de componisten der lichte muziek en de schrijvers der teksten van onze „schlagers", de muziekuitgevers, kortom zy allen die belang stellen in het beginsel, dat de arbeid der scheppende musici gehonoreerd behoort te worden. Hier was een stemming van waardeering voor hetgeen Buma reeds be reikt had en voor de wijze waarop het dit beginsel had gepropageerd. Dat de bedragen, die geïncasseerd worden zoo gering zijn wegens den roof van geeste lijk eigendom, die nog dagelijks plaats heeft, maakt dat de onkosten, hoewel niet hoog in evenredigheid, zwaar op het geïncasseerde drukken. Men zag dit ten volle in en men drukte zyn ingenomenheid erover uit, dat de 51 percent, die schoon waren overgeble ven, voor velen een bedrag vormde, dat in hun budget ernstig mee ging tellen. Men constateerde met verrassing, dat dit Hol- landsche bureau reeds meer uitkeerde dan het Fransche vroeger, ofschoon Holland thans misschien maar de helft aan auteurs recht opbrengt. Aan bestuur en directie van Buma werd erkentelijkheid betuigd en telkens kwam men er daarbij op terug, dat van de regee ring verwacht werd, dat zy een einde zou gaan maken aan den toestand dat groote groepen als bioscoop en radio de auteurswet als niet bestaande behandelen. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Nog steeds achteruitgang der ont vangsten. Volgens opgaaf bedroegen de geschatte ontvangsten van de Nederlandsche spoorwe gen (inclusief die der geëxploiteerde spoor- en tramwegen) van de maand Mei: Reizigers f 3.999.100. Bagage 65.500. Brief- en pakketpost 235.000. Goederen 2.938.000. Levende dieren en lijken 26.600. Diversen? f 113560. Totaal 7.377.760.— Totaal-ontvangst van 1 Januari af: 37.109.165.38 tegen 40.916.206.01 in 1935, gemiddeld aantal kilometers in exploitatie van 1 Januari af: 3430 tegen 3567 in 1935. Dus ontvangst per dagkilometer 71.17 te gen 75.97. EEN OVERVAL. Bejaard echtpaar gewekt met kloppen op de deur en toen door twee kerels mishandeld. Hedenmorgen werden zekere van der Avoort en zijn 60-jarige vrouw te Riel (N. Brabant) gewekt door slagen op de deur Toen van der A. buiten kwam, werd hy door twee mannen aangevallen. Zy brach ten hem met een stok met spijkers ernstige verwondingen aan hoofd en lichaam toe. Een der aanvallers drong hierop de woning binnen en gaf de vrouw, die zich in de keuken bevond, een pak slaag. Hierop na men de onverlaten de vlucht, zonder iets te kunnen medenemen De vrouw waarschuwde de politie; dr. Govaerts, die eveneens gewaarschuwd werd, heeft van der A. verbonden. Van de daders ontbreekt elk spoor. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Vanmorgen omstreeks 10 uur is de 20- jarige J. van der Meulen uit Huizum, die de zwemkunst niet machtig was, by het baden in de Greuns onder Leeuwarden in het diepe vaarwater geraakt en verdronken. Gisteravond is het tweejarig zoontje van den landbouwer C. P. Okkerse te Nieuwer- brug aan den Rijn in een onbewaakt oogen- blik in een sloot geraakt en verdronken. STEUN AAN DEN SUIKERBIETENOOGST. De minister van landbouw en vischery heeft een beschikking uitgevaardigd be treffende den steun, aan den Suikerbieten- oogst 1936 te verleenen. De vergoeding aan de telers van suiker bieten wordt gehandhaafd op het bedrag van het vorige jaar, te weten ongeveer tien gulden. De beginselen van de desbetreffende be schikking van het vorige jaar zyn in groote lijnen gehandhaafd behoudens de volgende punten: Voor de Wieringermeer en de veenkolo niën zullen extra worden toegewezen hoe veelheden van respectievelijk 7!/2 millioen kilogram en 77 millioen kilogram bieten. De hoeveelheid, welke de oogst meer zal bly- ken te dragen dan 1547)4 millioen kilogram bieten, zal tot veevoer moeten worden ver werkt, waarvoor aan de fabrikanten een toeslag van vijf gulden ten behoeve van de telers zal worden gegeven. Ook over deze bieten wordt aan de telers een prijs van on geveer tien gulden gegarandeerd. De suikerfabrikanten zullen zich by over eenkomst moeten verbinden, niet meer sui ker te zullen produceeren dan overeenkomst met ongeveer 216 millioen kilogram geraffi neerde suiker, welke quantum wisselt, in dien het suikerrendement meer of minder dan zeventien percent bedraagt. De basis voor de berekening der vergoe ding aan fabrikanten wordt teruggebracht van 18.85 per 100 kilogram, zooals dit be drag het vorige jaar gold, tot f 18.10 voor den komenden oogst. Hedenmiddag omstreeks half twee is te Arnhem een zware brand uitgebroken in een aantal fabrieksgebouwen en op slagplaatsen, gelegen achter den Vel- perweg. De brand is ontstaan achter het la boratorium van de D.F. F.A., handel in verfstoffen, gelegen aan den Velper- weg 28, waar het vuur voedsel vond in kisten, doozen en eenige vaten met brandbaren inhoud. Daarna is het vuur overgeslagen naar den houthandel van de fa. P. A. Terhorst, Yelperweg 34. Op het moment, dat wij dit seinen, staan de opslagplaatsen in vollen vlam. Er is geen redden meer aan. Tegelijkertijd heeft het vuur zich me degedeeld aan de confectiefabriek van de fa. Abas, Velperweg, waar het dak vlam vatte. Tenslotte strekte het vuur zich uit naar het achterhuis van de fa. H. de Leeuw en Zn., Velperweg 30, fabriek van sanitaire artikelen enz. Op dit oogenblik is de brandweer, die met een zeer groot aantal slangen water geeft, odende op dit punt het vuur te stuiten, ook zal het vuur waarschijnlijk zyn wee in de confectiefabriek der fa. Abas, waar ruim 400 menschen werken, niet verder kunnen doorzetten en zal het de brandweer gelukken de verwoes ting tot den uitersten oostelijken vleugel van deze fabriek te beperken. Het verkeer omgelegd. In wijden omtrek heeft de politie de straten afgezet, en den Velperweg voor het vehkeer afgesloten. Steeds meer slangen worden uitge legd. Het is een geluk, dat de wind niet krachtig is, zoodat verdere uitbrei ding in deze dichtbebouwde buurt waarschynlyk kan worden voorkomen. Jpoet DE NATIONALE KAMPIOENEN VAN EUROPRA. Nu ook in Duitschland Zondag j.1. de finale voor het kampioenschap is gespeeld, zijn de kampioenen van de verschillende Europeesche landen nagenoeg alle bekend. Slechts van Denemarken is deze nog niet bekend, doch van de overlige landen zijn het: Sunderland (Engeland), Celtic Glasgow (Schotland), Ac Bilbao (Spanje), Fs. Bemfico, Lissabon (Portugal), Racing Paris (Frankrijk), Daring, Brussel (Bel gië), Spora, Luxemburg (Luxemburg), Lausanne, Sports (Zwitserland), Ac. Bo- lagna (Italië), Admira (Oostenrijk), Hun- garia (Hongarije), Sparta, Praag (Tsjecho Slowakije), Elfsborg, Boras (Zweden), Ruch, Bismarckhuette (Polen, S. C., Bel grado (Joego-Slavië), Rispensia, Boeka rest (Roemenië), C. S. Levsky, Sofia (Buli- garije), F. C., Nuenberg, (Duitschland). De winnaars van de in de verschillende landen verspeelde voetbalbekers waren: Arsenal (Engeland), Glasgow Rangers (Schotland), Racing Paris (Frankrijk), Roermand (Nederland), Young Fellows (Zwitserland), Turino (Italië), Australië (Oostenryk) en Nuernberg (Duitschland). Nederland heeft zijn kampioenscompeti tie nog niet achter den rug, is practisch het laatste land van Europa in dit opzicht. Als Feyenoord Zaterdag a.s. verliest komt er een verlengstuk by en spelen we in Juli nog rustig voetbal. DE OLYMPISCHE SPELEN. De eerste Olympische ploeg in het Olympisch dorp aangekomen. Hedenmorgen vroeg is de Australische Olympische ploeg als eerste te Berlijn aan gekomen. Het station Friedrichstrasse, waar de 38 Australiërs aankwamen, was met vlaggen en dennegroen feestelijk versierd, terwyl een muziekcorps by het binnenko men van den trein het Engelsche volkslied speelde. Ter begroeting was o.a. aanwezig de secre taris-generaal van het organisatie-comité, dr. Karl Diem. Na een korte verwelkoming op het station begaf het gezelschap zich naar het Berlijnsche stadhuis, waar zij werden ontvan gen door staatscommissaris dr. Lippert. De leider van de Australische Olympische ploeg, kapitein Henderson, dankte namens zijn ploeg voor de hartelijke ontvangst. Daarna vertrok ken de heeren athleten naar het Olympische dorp, waar zij als eerste buitenlandsche deel nemers in de hun toegewezen huisjes hun intrek namen. JCeck School R.-K. LYCEUM TE ALKMAAR. Voor de gehouden toelatingsexamens voor de eerste klasse op 16 en 18 Juni 1936 slaagden: Johannes Bakkum, Jan Fluyter, Jacobus van Gij zen, Henricus Gottschalk, Johannes Hageman, Petrus van Hooff, Jan Muris, Gerard Pannekeet, Jacobus Praat, Jozef Schilder, Petrus Sneek, Jeanne Balet, An- tonia Eeken, Veronica Keysper, Elsje Koh ier, Renée Overtoom, Elisabeth Pels, Sophia Veken, Clazina Vink, Elisa de Wild, en Simon van Veen, allen te Alkmaar; Cor- nelis Bywaard, Jan Diesfeldt, Carel Fran- kemolen, Nico Noort en Corrie de Grauw, allen te Bergen; Jan Boekei en Jan Oud te Heerhugowaard; Piet de Boer te Purmer- end; Wijnand van Brem en Martinus Engel man te Heiloo; Leo Goyarts, Matheus van Lunnen en Adrianus Twisk, allen te Castn- cum; Johannes Groenland te Obdam; Em- bertus Joosen te Krommenie; Jan Koopman te Spierdijk; Thijs de Moei te Schagen; Cornelis Tromp te Schoorl; Helena Koot te Warmenhuizen; Marie Vreugde te Heems kerk; Theo Luyckx te De Rijp. Afgewezen werden 5 candidaten. Weecêedcht (Zitting meervoudige strafkamer van 23 Juni.) Uitspraken. J. W., bakkersknecht te Castricum. Dief stal van 25. Eisch 8 maanden voorw. ge vangenisstraf, met ter beschikking stelling aan de regeering. Uitspraak conform. C. P. v. H. te Heiloo. Diefstal van 1000 in dienstbetrekking. Eisch 5 maanden ge vangenisstraf. Uitspraak 4 maanden gevan genisstraf. W. C. D. K., los-arbeider te Hoorn; mein eed. Eisch 1 jaar gevangenisstraf. Uitspraak: 9 maanden gevangenisstraf. D. de W., overtreding motor- en rywiel- reglement, hooger beroep vonnis kanton rechter. Eisch bevestiging vonnis van den kantonrechter. Uitspraak bevestiging vonnis kantonrechter. A. Z., voorwerker te Limmen, als voren. Hooger beroep vonnis kantonrechter ad 6 of 6 dagen met toewijzing der civiele vorde ring, bedragende 30. Eisch bevestiging van den kantonrechter. Uitspraak bevestiging vonnis kantonrechter. P. Tr., arbeider te Uitgeest, inbraak in pakhuis te Uitgeest. Eisch 1 jaar en 6 maan den gevangenisstraf. Uitspraak voorloopig in vrijheid gesteld, onderzoek hervat. A. K. te Middelie, verduistering. Eisch 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf. Uit spraak 1 jaar gevangenisstraf voorwaarde lijk met een proeftijd van 3 jaar, met opleg ging van byzondere voorwaarden. NASLEEP VAN DUINDORP-RELLETJES. Valsche aanklacht gedaan. Op de rol van den Haagschen politie rechter kwam. gisterochtend wederom de zaak van F. A. van T.- voor, die gedagvaard is, omdat hij bij de politie een valsche aan klacht zou hebben gedaan. Verdachte liep op Vrijdag 10 Mei van het vorige jaar des nachts om twaalf uur in Duindorp. Vol gens zijn beweren zou toen uit een pas- seerende auto op hem geschoten zyn. Hij heeft een aanklacht by de politie inge diend. Deze heeft ze ongegrond geacht en van T. geverbaliseerd wegens het indienen van een valsche aanklacht. Deze zaak is inmiddels door den Haag schen politierechter jhr. mr. Feith twee maal naar den rechter van instructie ver wezen, voor het instellen van een onder zoek naar de betrouwbaarheid van de getuigen a décharge. Gisterochtend ter terechtzitting verzocht verdachte de zaak aan te houden, opdat zijn verdediger mr. van 't Hoff Stolk uit Amsterdam die thans in het buitenland vertoeft, aanwezig kan zijn. De politie rechter besloot echter, de zaak thans te behandelen. De rechercheur J. van Ballegooijen, die als eerste getuige werd gehoord, zeide, dat het verhaal, dat verdachte hem over dit voorval gedaan heeft, wonderlijk voor kwam. De politierechter deelde in aanslui ting hieraan mede, dat bij nader onderzoek gebleken is, dat er inderdaad geschoten is, echter niet door een der inzittenden van de door verdachte aangewezen auto, maar door een agent, die achter deze auto in een motorzijspan reed. Dit is komen vast te staan door de reconstructie van het geval, die heeft uitgewezen, met welk wapen en met welken kogel geschoten is. De inzittenden van de bewuste auto be vestigden dit gisterochtend, waarna ge hoord werd de agent L. L. Albers, die in het motorzijspan achter de auto op dien avond heeft gereden. Deze verklaarde, tweemaal te hebben geschoten, omdat de politie en de auto, die voor haar reed, door belangstellend publiek met steenen werd bekogeld. Verdachte merkte op, dat, toen hij den agent na het schieten gevraagd had, of een der inzittenden van de auto geschoten had, de agent hem zou geantwoord hebben: „Dat weet ik niet ,want dat heb ik door het lawaai van den motor niet kunnen hooren". De agent Albers ontkende, zich in dien geest te hebben uitgelaten. In zijn requisitoir zeide mr. Hoekstrae, die het openbaar ministerie waarnam, dat het getuigenverhoor bij de instructie niets heeft opgeleverd. Deze zaak is geheel fout opgezet. Spreker heeft herhaaldelijk tele grammen en brieven met eischen ontvan gen. De zaak is thans voldoende onder zocht en volkomen duidelijk. Het tenlaste gelegde wettig en overtuigend bewezen achtende, requireerde mr. Hoekstra een maand gevangenisstraf en hij verzocht den politierechter schriftelijk vonnis te wijzen. Verdachte bleef bij zijn verklaring, dat een der inzittenden van de auto, zekere van Wingen, op hem geschoten heeft, en achtte om deze reden de tegen hem ge- eischte straf onrechtvaardig. De politierechter zal schriftelijk vonnis wijzen en Woensdag a.s. uitspraak doen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van Dinsdag 23 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,3 m.M. te Vestmanoer. Verwachting, geldig tot den avond van Woensdag 24 Juni: Meest zwakke westelijke tot noordelijke wind; half tot zwaar bewolkt; droog weer behoudens kans op onweer; warm. Buitenlandsch weeroverzicht. De luchtdrukverdeeling over Europa fc uiterst vlak geworden. De luchtdrukstijging in Frankryk ging door, in Scandinavië be gon daarentegen de barometer te dalen. Een strookvormig gebied van hoogen luchtdruk strekt zich uit van IJsland tot d« Noorsche kust Van de depressie in de Golf van Biscayt is weinig meer te bemerken. Het verschil tusschen den hoogsten- en laagsten baro meterstand bedraagt niet meer dan 7 m.m, In het westen kwam eenige afkoeling. M het oosten blijft het zeer warm. De zware regens hielden op. Het karakter van het weer wordt weer stabieler. Bij het omgaan van den wind naar west worden niet meer de hooge temperaturen van de vorige week bereikt. Het weer blijft warm met nog kans op plaatselijk onweer. Stad en Omgeving. Ongeveer een jaar geleden "t was op 30 Mei 1935 stierf het kleine, een half jaar oud zijnde dochtertje van de familie K., waarvan de man werkzaam was by de Zuiderzeewerken. De kleine leed aan een ruggemerg- ziekte en stierf daaraan. Tenminste, zoo dacht men en ook de dokter merkte dit op in zijn doodsverklaring. Er was dan ook niets tegen, om het kind te laten begraven, hetgeen op de begraafplaats Westerland te den Oever geschiedde. De familie K. verhuisde naderhand naar Leeuwarden en het geheele gebeu ren was reeds vergeten. Totdat gisteren op last van de justitie het kinderlijkje werd opgegraven en dr. Hulst uit Leiden overkwam, om alsnog de sectie op het lijkje toe te passen. Wat was n.L gebeurd? De vader van het ongelukkige kind, dat ongetwijfeld een langen, smartelij- ken lijdensweg had moeten afleggen, heeft om tot nu toe onbekende redenen, het meisje vermoord. Hy heeft het kind den mond vol brood gestopt en daarna een kussen over den mond gebonden, zoodat de arme kleine den verstikkings dood stierf. Daarna volgde aangifte van het sterven van het kindje, en waar het kleintje ongeneeslijk ziek was, heeft niemand argwaan gekoesterd, maar heeft men veeleer den dood als een ver lossing beschouwd, èn voor het kind zelf èn voor de ouders. Dat alles bleek, toen de vader, die waarschijnlijk gewetenswroeging heeft gekregen, gisteren zijn daad van ruim een jaar geleden bekende. K. is daarna aan een verhoor onder worpen en heeft toen volledig bekend. De aangeredene in het ziekenhuis overleden. Naar wij vernemen is de heer L. H. J- Steinmeyer. die gister te Stompetoren door een auto werd aangereden en ern stig verwond naar het Centraal Zieken huis te Alkmaar werd overgebracht, daar aan zijn verwondingen overleden. ARBEIDSONGELUK. De slager J. Wijker, werkzaam bij slager B. Koomen aan de Laat alhier, was heden middag aan het slachten van kalveren. Tijdens het werk keek hij even naar zijn patroon en terzelfder tijd sneed hij üc" dwars door het dijbeen, waardoor een slagader werd geraakt. Hevig bloedend werd hij opgenomen en de heer Vermeulen verleende de eerste hulp.^ een noodverband te hebben gelegd, liet hij "en gewonde per auto naar het ziekenhuis vervoe ren ter verdere behandeling. DYNAMO ONTVREEMD. Door de politie is gistermiddag een persoon aangehouden die ten nadeele van den Ver- eenigden Brandstoffenhandel, alwaar hij werk zaam was, een dynamo had weggenomen. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2