Spoet hoe be- een 26 per 100 K.G. De late golden ongeveer dezelfde prijs. De aanvoer wordt gekocht Voor binenland, voor export en de fabrieken werd nog niet veel gekocht. Maar vreemd het ook moge klinken er is hoefte aan water. Men hunkert naar donderbui en als het niet spoedig verandert, kan de zoo rijk belovende oogst wel eens tegenvallen. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Er begint hoe langer hoe meer leven en drukte aan de Langendijker veilingen te komen. De Noordscharwouder markt krijgt ook voortdurend grootere aanvoeren. De totale aanvoer van aardappelen was daar deze week 164 ton. Hierbij de Broeker aan' voer geteld van 894 ton geeft toch een totaal van 106 spoorwagons van tien ton. De ex' port was in de afgeloopen week nogal flink aan de markt en dat was gelukkig ook, want voor het binnenland is de vraag nog niet groot. De minimumprijzen zijn deze week weer een paar maal verlaagd geworden Het komt ons voor, dat daardoor de handel niet erg wordt aangemoedigd. Wanneer de binnenlandsche handelaar een hoeveelheid aardappelen overhoudt en de volgende dag de minimumprijs verlaagd is en de prijzen mee zakken, heeft hij aan deze overgehou den aardappelen een strop, welke op nie mand te verhalen is. De prijzen van de middelsoort aardappelen zijn langzamerhand gezakt van 6.30 7.30 tot 4.60—4.80 per 100 K.G. De groven zakten mee. De drielingen zijn on geveer de helft in prijs gedaald, dat betee- kent nogal wat. Maandag gingen ze nog weg voor minstens 5.30 en hoogstens 6.20 per 100 K.G. Met ongeveer een halve gulden per dag daalden ze tot 2.50 a 3 op Zaterdag. Ook de kleine zijn een aan zienlijk bedrag gedaald. Maandags nog bo ven 3, liepen deze terug tot 11.20 per 100 K.G. Met de tomaten ging het denzelfden kant op, Hiermee is het thans zoo gesteld, dat ze niet meer kunnen cj^len dan in de afgeloopen week, daar ze dan heelemaal niets meer zou den opbrengen. De A-sorteering, welke in het begin nog van 17 tot 20 opbrachten (of eigenlijk andersom, want de prijzen daalden), konden tenslotte niet meer notee- ren dan 8.50 tot 9.30 per 100 K.G. B liep terug van 1617 tot 8.809; C zakte van 16.70 terug op 8.509, terwijl CC eerst 13.30 ten laatste niet meer kon op brengen dan 5.50. Dit zijn prijzen, zoo laag, dat een leek kan begrijpen, dat hier voor de teelt niet mogelijk is. Aangevoerd werd 78.500 K.G. De rabarber, welke in het begin van de week nog werd aangevoerd noteerde van 2.10 tot 2.80 per 100 bos. De bloemkool toonde een weinig neiging tot stijging, doch deze prijsverhooging kon geen stand hou den. De prijzen varieerden van 7.40 tot 9.40, doch hoofdzakelijk niet hooger dan f 8.70. De peenprijzen hebben ook een gevoeligen knak gekregen. De resultaten op de Engel- sche markten zijn zeker niet bijzonder gun stig geweest. Er werden in het begin van de week nog boswortelen gepakt voor Enge land tegen prijzen van 5 en 6, soms nog iets hooger. Vrijdag, de bootdag, was 't ech ter hoogstens f 3.80 per 100 bos, hetgeen Zaterdag niet beter werd. De laagste notee ring was 2.40 per 100 bos. Totaal werd te Broek op Langendijk 17.025 bos verhan deld. De resultaten van de afgeloopen week zijn ialzoo niet erg rooskleurig en bemoedigend geweest voor de Langendijker tuinbouwers. Vooral ook voor de kassen-eigenaren was het een slechte week. Of het spoedig beter zal worden? Waterpolo. D.A.W. BOEKT SUCCESSEN. Zoowel het heeren- als het dames zevental wint met groote cijfers. Door een welverdiende overwinning op Frissche Morgen I (Den Helder) is het eerste D.A.W.-zevental gisteravond wederom in het bezit gekomen van twee kostbare punten, zoodat het met tevredenheid op deze halve competitie kan terugzien. Wat den wedstrijd van gisteravond betreft, ach, het was te voorzien, dat „Frissche Morgen" ook dit keer niet opgewassen zou zijn tegen een tech nisch beter spelend zevental, dat over zoo veel meer routine, balcontrole, ausdauer en snelheid beschikte, dat het zijn tegenstander kon maken en breken. Deze wedstrijd miste dan ook elke spanning, het was eigenlijk één voortdurend offensief in het Helder- sche doelgebied. En toch door de groote overmoedigheid maakte de Heldersche voorhoede zich een enkelen keer los om vol geestdrift tot een tegen-offensief over te gaan. In die periode kreeg Imhülsen het zwaar te verduren, zelfs zoo, dat een ver rassend vliegend schot van Wildenberg een doelpunt werd, waardoor de eer voor den Helder gered was. Ooyevaar maakte in dezen wedstrijd de zelfde fout binnen het strafgebied als Caarls in de vorige ontmoeting, waardoor hij terecht het water moest verlaten. Memoreeren wij tenslotte, dat Caarls niet minder dan vier doelpunten maakte, Leen heer twee, terwijl v. Beek, Soecker en Ooye vaar er ieder een voor hun rekening namen, zoodat D.A.W. met een 91-overwinning huiswaarts keerde. En nu vanavond om 7 uur de groote strijd tegen Velsen I, hetgeen ongetwijfeld de be langrijkste ontmoeting van dit seizoen zal worden. Na hetgeen wy gisteravond in den Helder gezien hebben, gaan wij dezen wed strijd met optimisme tegemoet. Vooral nu het zevental goed ingespeeld is, een behoor lijke training achter den rug heeft en elke speler voor zich zijn mannetje zal kunnen staan. De opstelling voor vanavond is: A. D. Imhülsen Ooyevaar Caarls Sr. van Wijk v. Beek Leenheer Soecker De dames in actie. Voor het eerst in dit zomerseizoen hebben wy na den heeren-wedstrijd de dames actie gezien en het moet ons maar direct uit de pen: zij hebben ieder afzonderlijk en als geheel een fraai figuur geslagen. Want al waren dan de Bruinvissen-dames sterk in de minderheid, waardoor ook hier weinig of geen spanning was, het onderling combinee ren, het spelverdeelen, het tactisch inzicht, dat alles wees erop, dat de D.A.W.-dames zeer veel vooruit gegaan zyn en ongetwij feld tot de sterkste zeventallen van Noord holland is gaan behooren. De dames kwamen volledig uit in de vol gende formatie: To van Beek L. v. Doorn H. de Carpentier J. Oostwouder Aag Hoed Willy Pesie Eli v. d. Berg Na wederzijdsch verkennen ondernam D.A.W. een fraaien aanval. Hanny de Car pentier gaf door aan Jopie Oostwouder, die een uitstekende rush nam en zonder dralen het eerst voor Alkmaar scoorde. Zoo doet Lida van Doorn even daarna ook, doch haar schot wordt gestopt. De Heldersche goaljuffrouw weert zich dan eenige malen dapper, doch tenslotte ziet ze zich door een hard schot van Aag Hoed gepasseerd. Nadat Willy Pesie voor het vierde doel punt had zorggedragen, trad de rust in. Na de pauze vergroot Eli v. d. Berg den voorsprong, waarna Aag Hoed de laatste twee goals maakt. En zoo zijn dan ook de Alkmaarsche da mes met een groote overwinning in de Vic toriestad teruggekomen. Doordat beide wedstrijden in een afzon derlijk bad gespeeld moest worden, was het uiteraard zeer laat geworden. En doordat een zware mist een snel naar huis keeren onmogelijk maakte, was het bijna midder nacht voor en aleer de drie auto's uit Den Helder weer op de bestemde plaats terug keerden. Olympiade. OOK LONDEN VOOR 1940 CANDIDAAT? Volgens een mededeeling van lord Burgh ley, president van het Britsche Olympische Comité, zal de lord-mayor van Londen, Sir Percy Vincent een uitnoodiging aan het Internationaal Olympische Comité doen toe komen om de Olympische spelen in 1940 in de Britsche hoofdstad te organiseeren. In dien de uitnoodiging zou worden aanvaard, zou een invloedrijk organisatiecomité wor den gevormd. Het ligt in de bedoeling een garantiefonds van 100.000 pond sterling te vormen, waar van reeds meer dan de helft momenteel is toegezegd. Het meerendeel der wedstrijden zou in het Wembley-stadion worden ge houden, waar voor 100.000 personen zit plaatsen zijn. Een nieuwe athletiekbaan zou rondom het beroemde voetbalveld worden aangelegd. DE INSCHRIJVINGEN VOOR DE SPELEN TE BERLIJN. Athletiek en zwemmen met in schrijvingen van resp. 45 en 40 landen. De inschrijvingen voor de Olympische Spelen zijn gesloten. Niet minder dan 53 landen hebben aan het organisatie comité der Olympische Spelen te Ber lijn doen weten, dat zy in een of meer takken van sport in de eerste weken van Augustus zullen zijn vertegenwoor digd. Naar men weet behoeven de namen der actieven nog niet te worden opge geven. Deze gegevens kunnen in den loop van de maand Juli door de natio nale Olympische comité's naar Berlijn worden doorgezonden. Zy moeten bin nen zijn op verschillende data, hetgeen afhankelijk is van de betreffende tak van sport. Dat athletiek de tak van sport is, waar de spelen om draaien, blijkt duidelijk uit de inschrijvingen, immers niet minder dan 45 landen schreven voor dit onderdeel in. Voorts hebben 19 landen zich aangemeld voor de dames-athletiek. Na athletiek volgt onmiddellijk het zwemmen, hiervoor heb ben zich 40 landen laten inschrijven, waar van 20 voor de damesnummers. Achttien landen hebben ingeschreven voor het voetbaltournooi. Dit mag een behoorlijk aantal zijn, we gelooven niet, dat het tour- nooi kwalitatief goed bezet is. Hockey daarentegen is buitengewoon sterk bezet, de inschrijvingen overschrijden de verwachtingen ten deze. Hieronder mogen de inschrijvingen vol gen, ingedeeld volgens de takken van sport: Athletiek, 45 landen: Afghanistan, Ar gentinië, Australië, België, Brazilië, Britsch- Indië, Bulgarije, Canada, Chili, China, Co- lumbia, Denemarken, Duitschland, Egypte, Engeland, Estland, Finland, Frankrijk, Grie kenland, Hongarije, Italië, Jamaica, Japan, Lethland, Lichtenstein, Luxemburg, Malta, Mexico, Nederland, Nieuw Zeeland, Noorwegen, Oostenrijk, Peru, Philippijnen, Polen, Portugal, Roemenië, Spanje, Tsjecho- Slowakije, Ver. Staten, Joegoslavië, IJsland, Zuid-Afrika, Zweden en Zwitserland. Zwemmen, 40 landen: Argentinië, Australië, België, Bermuda, Bolivia, Brazi lië, Britsch-Indië, Bulgarije, Canada, Chili, China, Denemarken, Duitschland, Egypte, Engeland, Estland, Finland, Frankrijk, Grie kenland, Hongarije, Italië, Japan, Luxem burg, Malta, Mexico, Nederland, Noor wegen, Oostenrijk, Panama, Peru, Philippij nen, Polen, Spanje, Tsjechoslowakije, Uru gyay, Ver. Staten, Joegoslavië, IJsland, Zweden en Zwitserland. Voetbal, 18 landen (Nederland niet): Bulgarije, China, Duitschland, Egypte, En geland, Finland, Hongarije, Italië, Japan, Luxemburg, Noorwegen, Oostenrijk, Peru, Polen, Portugal, Turkije, Ver. Staten en Zweden. Hockey, 14 landen: Afghanistan, Bel gië, Britsch-Indië, Denemarken, Duitsch land, Frankrijk, Hongarije, Japan, Neder land, Spanje, Tsjechoslowakije, Ver. Sta ten, Joegoslavië en Zwitserland. Boksen, 38 landen: Argentinië, Austra liè, België, Brazilië, Canada, Chili, China, Denemarken, Duitschland, Egypte. Enge land, Estland, Finland, Frankrijk, Grieken land, Hongarije, Italië, Japan, Finland, Frankrijk, Griekenland, Hongarije, Italië, aJpan, Luxemburg, Mexico, Nederland, Nieuw-Zeeland, Noorwegen, Oostenrijk, Pa nama, Peru, Philippijnen, Polen, Roemenië, Spanje, Tsjechoslowakije, Turkije, Urugyay, Ver. Staten, Joegoslavië, Zuid-Afrika, Zwe den en Zwitserland. Gewichtheffen, 19 landen (Neder land niet). Handbal, 6 landen (Nederland niet) Schermen, 32 landen: Argentinië, Bel gië, Brazilië, Bulgarije, Canada, Chili, Costa Rica, Denemarken, Duitschland, Egypte, Engeland, Frankrijk, Griekenland, Honga rije, Italië, Mexico, Nederland, Noorwe gen, Oostenrijk, Panama, Peru, Polen, Por tugal, Roemenië, Spanje, Tsjechoslowakije, Turkije, Urugyay, Ver. Staten, Joegoslavië, Zweden en Zwitserland. Schieten, 31 landen: Argentinië, Bel gië, Bolivia, Brazilië, Bulgarije, Chili, Dene marken, Duitschland, Engeland, Finland, Frankrijk, Griekenland, Hongarije, Italië, Lethland, Lichtenstein, Mexico, Monaco, N e- d er land, Noorwegen, Oostenrijk, Peru, Philippijnen, Polen, Portugal, Roemenië, Spanje, Tsjechoslowakije, Ver. Staten, Joe goslavië en Zweden. Worstelen, 33 landen (Nederland niet). Wielrennen, 32 landen: Australië, België, Brazilië, Britsch-Indië, Bulgarije. Canada, Chili, China, Columbia, Denemar ken, Duitschland, Engeland, Finland, Frank rijk, Hongarije, Italië, Lethland, Lichten stein, Luxemburg, Nederland, Nieuw- Zeeland, Noorwegen, Oostenrijk, Peru, Po len, Tsjechoslowakije, Turkije, Ver. Staten, Joegoslavië, Zuid-Afrika, Zweden en Zwit serland. Roeien, 26 landen: Argentinië, Austra lië, België, Brazilië, Canada, Denemarken, Duitschland, Engeland, Estland, Frankrijk, Hongarije, Italië, Japan, Lethland, Neder land, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Span je, Tsjechoslowakije, Uruguay, Ver. Staten, Joegoslavië, Zuid-Afrika, Zweden en Zwit serland. Kano, 19 landen: België, Canada, Dene marken, Duitschland, Engeland, Finland, Frankrijk, Hongarije, Italië, Luxemburg, Nederland, Noorwegen, Oostenrijk, Po len, Tsjechoslowakije, Ver. Stater* Joego slavië, Zweden en Zwitserland. Zeilen, 27 landen: Argentinië, België, Brazilië, Canada, Chili, Denemarken, Duitschland, Engeland, Estland, Finland, Frankrijk, Hongarije, Italië, Japan, Neder land, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Por tugal, Spanje, Tsjechoslowakije, Turkije, Uruguay, Ver. Staten, Joegoslavië, Zweden en Zwitserland. Paardensport, 24 landen: België, Bulgarije, Canada, Denemarken, Duitsch land, Engeland, Finland," Frankrijk, Honga rije, Italië, Japan, Mexico, Nederland, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Portugal, Roemenië, Spanje, Tsjechoslowakije, Tur kije, Ver. Staten, Zweden en Zwitserland. Gymnastiek, 16 landen (Nederland niet). Moderne vijfkamp, 18 landen: Bel gië, Brazüië, Canada, Duitschland, Enge land, Finland, Frankrijk, Griekenland, Hon garije, Italië, Mexico, Nederland, Oos tenrijk, Portugal, Spanje, Ver. Staten, Zwe den en Zwitserland. Polo te paard, 7 landen (Nederland niet). Basketball, 25 landen (Nederland niet). Zeilen. DE START VAN DEN WEDSTRIJD NE WPORT—BERMUDA. Gisteren had de start plaats van de deel nemende jachten aan den jaarlijkschen zeil wedstrijd, welke gaat over een afstand van 1200 K.M., van Newport naar de Bermuda eilanden. De deelnemende jachten werden door een groot aantal booten met toeschouwers naar de startplaats begeleid. Van het Brenton Rif werd met tusschenpoozen van tien minuten gestart. Aan den wedstrijd wordt door 47 achten deelgenomen. Van Europeesche zijde starten 7 Duitsche achten, een Noorsch en een Nederlandsch acht, n.1. dat van den heer Bruynzeel, die straks ook deelneemt aan de Oceaan-race van Amerika naar Europa. M o t o r e n. DE NEDERLANDSCHE T.T. De K.N.M.V. meldt: Welk een invloed een wedstrijdoverwin- ning op de constructietendenzen uitoefent wordt op merkwaardige wijze aangetoond, door het feit, dat van de vijf Engelsche fa brieken waarvan machines ingeschreven waren in de 500 cc. klasse van de Engelsche T.T. (Norton, Velocette, Vincent H.R.D., New Imperial en A.J.S.), alleen A.J.S. zonder veerend frame verschenen is. Verleden jaar won Stanley Woods op de Italiaansche machine Guzzi de Engelsche T.T. Het was een opzienbarende overwin ning, omdat het de eerste maal in de ge schiedenis van deze T.T., die reeds van vóór den oorlog dateert, was, dat een buitenland- sche machine den wedstrijd won. De Guzzi- machines waren voorzien van een veerend frame, hetgeen toen nog, een jaar geleden, een hooge uitzondering was. Na deze over winning hebben alle Italiaansche motorfa- brieken hun machines van een veerend frame voorzien en thans blijkt ook de En gelsche industrie dit voorbeeld gevolgd te hebben. Wielrennen. WIELERCLUB ALCMARIA. Alcmaria heeft de zesde etappe laten ver rijden. De renners hebben trots het warme weer de koers allen uitgereden, waardoor een mooie eindsprint de beslissing bracht. De uitslag (92 K.M.) was: 1. Gert. Greuter; 2. Jan Martin; 3. Klaas Godfriedt; 4. Cor. Kuilenboer; 5. Arie Bos ma; 6. Han Mulder; 7. Jan Serpentie; 8. Aric van der Veer. De C-klassers, die dezen dag een sprint over 300 M. te verwerken kregen, weerden zich allen kranig en Jan Homan heeft evenals de vorige week de overwinning uit het vuur gesleept op een zeer fraaie wijze. De uitslag was: 1. Jan Homan; 2. Jan Frijn; 3. Hendriks; 4. Cees Dekker Jr. EEN RONDE VAN ALKMAAR. Men zal zich waarschijnlijk herinneren, dat wy naar aanleiding van onze verslagen van de Ronde van Purmerend een nabe schouwing gegeven hebben, waarin wij o.m. er op wezen, dat het in het belang van de wielersport nuttig zou zyn, dat er meer van deze wegwedstrijden verreden werden, ter wijl wy tevens de hoop uitspraken, dat wy binnen afzienbaren tijd een jaarlyksche .Ronde van Alkmaar" zouden krijgen. De Alkmaarsche wielerclub Alcmaria heeft toen de koppen bij elkaar gestoken en het bestuur is direct in Mei nog aan het werk gegaan, om de mogelijkheid van het organiseeren van een dergelyken wegwed strijd te onderzoeken. En nu, na een voorbereiding van onge veer zes weken, is Alcmaria zoover gevor derd, dat wij thans reeds kunnen mede- deelen, dat Vrijdag 14 Augustus a.s. de eerste Ronde van Alkmaar verreden zal worden. Het te rijden traject ligt in de gemeenten Alkmaar, Oterleek en Oudorp en de au.ori- teiten van die gemeenten hebben bereids reeds hun medewerking toegezegd. Zulks kan ook gezegd worden van den provincia len waterstaat en de N.W.U., terwijl het bijna overbodig is, om op te merken, dat de direc ties van de wielerbaan te Alkmaar en Wie- ringen hun medewerking gaarne verleenen, De wedstrijd zal in drieën gesplitst wor den, n.1. in een voor nieuwelingen, een voor amateurs en een van profs en onafhan- kelijken, terwijl de deelname internationaal zal zijn. Men ziet, de plannen zijn al in een ver gevorderd stadium en ongetwijfeld zal de belangstelling, zoowel van de zijde der ren ners als die van het publiek zeer groot zijn. Op een en ander komen wy later nog uit voeriger terug. DE TOUR DE FRANCE. Aan de Tour de France zullen de volgen de Nederlandsche renners deelnemen: Mid delkamp, Pellenaers en de Gebr. van Schen- del. De twee laatsten wonen al jarenlang in Frankrijk en kennen de harde wegwedstrij den, terwijl de twee anderen momenteel in uitstekenden vorm zyn en zich thans geheel gaan voorbereiden op de zware koers door Frankrijk. Men weet, dat het de eerste keer is, dat Nederlanders in de Tour uitkomen. TRAININGSWEDSTRIJDEN. Zooals reeds bekend is geworden aan de toeschouwers, die Zondagavond j.1. de wie lerbaan bezochten, zal Woensdag een begin worden gemaakt met de z.g. trainingswed strijden voor amateurs en nieuwelingen. Deze wedstrijden zijn bedoeld, om de ren ners meer wedstrijdroutine bij te brengen en zullen dus ongetwijfeld hun nut afwer pen. Het programma ziet er als volgt uit: Nieuwelingen: 50 ronden-wedstrijd (om een wisselbeker, uitgeloofd door de directie der Alkm. Wielerbaan) een 150 ronden koppel wedstrijd met 3 klassementen. Amateurs: sprintwedstrijd en een 80 ron den-race (met eveneens als hoofdprijs een wisselbeker van de Alkm. Wielerbaan). Ongetwijfeld zullen het interessante avondwedstrijden worden. O. G. TE ZUIDSCHARWOUDE. De A-klasse, die niet op den bestemden dag de rit over 70 K.M. had kunnen doen voor de Van Zijl-beker, heeft deze rit nu gehouden. De uitslag was als volgt: 1 J. Boon 2 uur 3 min., 2 P. Kort op een half wiel, 3 W. Dekker 2 uur 6 min., 4 J. v. Zijl 2 uur 6 min. 5 sec., 5 Jb. Renaud en 6 Jo Renaud. De juniores hielden een koppelwedstrijd De uitslag was: T. Woldhuis, C. Zeegers en H. Groen winnen van ten Bruggencate, B. Spanjaard en P. Zeegers. NEDERLANDSCHE WIELREN UNIE. Selectierit. Donderdag a.s. des voormiddags 10 uur zal er een selectierit worden verreden over ongeveer 100 kilometer om de Haarlem mermeer bij Amsterdam, in verband met de uitzending naar de Olympische spelen. Gezamenlijk wordt onder leiding van den heer B. Swaab de Beer en de trainers Schilling, Bontekoe en Didier vertrokken. Gebruik derailleur is verboden. Gereden moet worden met slechts één vrywielend achtertandwieltje, terwijl het rijwiel voorzien moet zyn van twee goed werkende remmen. NIEUW SPORTTERREIN TE HEERHUGOWAARD. Zondag werd het gemeentelijke sportter rein te Heerhugowaard officieel geopend. Aan deze opening was een feestelijk ka rakter gegeven, al moet hierbij gezegd worden, dat aan de organisatie, vooral van het middagprogramma nog al wat ontbrak. 's Middags maakten het r. k. fanfarecorps ,Hou en Trou" en de muziekvereeniging „H.U.G.O." een tocht door de kom van de gemeente, waarna zij naar het sportterrein trokken. Hier hield vervolgens de burgemeester een korte rede waarin hy dank bracht aan allen, die hadden medegewerkt aan het tot stand komen komen van het terrein. In het bijzonder dankte spr. den gemeenteop zichter, den heer A. Groot, wien geen moei te te groot was geweest om het sportter rein aan alle eischen, die gesteld kunnen worden, te laten voldoen. Des middags werden op het terrein 2 voet balwedstrijden gespeeld. op Des avonds werd een programma gege ven, waaraan medewerking werd verleend behalve door de bovengenoemde muziek verenigingen, door de zanggroep van dë „Graal", de gemengde zangvereenigina „Ons Genoegen", het kinderkoor „Ons Ge noegen" en het jongerencorps „H.U.G.O."" T e n ni s. HET WIMBLEDON-TOURNOOI. Timmer en van Swol winnen Henkei verliest van Grant het nippertje. Het was gisteren, op den eersten dag der internationale tenniskampioenschappen, zeer zonnig weer, doch duizenden trotseerden de felle zonnestralen en waren naar Wimbledon gekomen om hun favorieten te zien spelen. Voor wat de Nederlandsche prestaties be trof, de eerste dag is voor ons niet al te on gelukkig verloopen, over het algemeen mo gen wy tevreden zyn. Timmer won op overtuigende wyze Van den Engelschen middenklasser Williams ojt Wales en gaf slechts 4 games weg. Timmer komt nu in de tweede ronde tegen van Rijn. welke laatste vooral in de tweede set oo nogal wat tegenstand bij den Engelschman Morton was gestuit. Van Swol heeft op court 12 in vijf sets van den Amerikaan Cunningim gewonnen. Aanvankelijk ging het zeer vlot bij den D.D.V.'er, met 61, 62 won hy de eerste sets, doch in den derden set stuitte hjj op sterken tegenstand. Met 86 won de Ameri kaan en dit gaf een reactie op onzen landge- noot, die daardoor ook den vierden set ver loor. In de final-set echter herstelde van Swol zich keurig. Van Swol komt nu in de tweede ronde tegen den Engelschman Lee, die vandaag van den Amerikaan Breeze' met 64, 61, 61 won. Lee zal wel een te zware partij voor onzen landgenoot blij- ken te zijn. Op court 12 had van tevoren Hughan te gen den Japanner Itoh gespeeld. De laatste was in alle opzichten sterker, hoe de DJ). V.'er het ook probeerde, tegen de vastheid van Itoh moest hij het afleggen en in drie sets verloor de Amsterdammer. Tenslotte verloor Knottenbelt van den Engelschman Peters, eveneens in drie sets doch hoewel Knottenbelt geen moment k»nc zag den strijd in zyn voordeel te doen kee ren, toch scoorde hij menigmaal fraai langs de lijnen of waren zyn passes te snel voor den Engelschman. De grootere routine van Peters gaf tenslotte den doorslag en aan het einde was Knottenbelt zeker minder dan in de eerste set. Wat de andere resultaten in het heeren enkelspel betrof, wij memoree ren de prachtige partij tusschen Grant, een van de geplaatste spelers en den Duitschen Davisbekerspeler Henkei. Henkei leidde met 75, 63 en 5—3 in den derden set, doch toen kreeg hij een in zinking en niet alleen haalde de Amerikaan tot 55 op, hij won de set en tevens de beide volgende. De overige geplaatste spelers wonnen zon der veel moeite hun partijen. Het was zeer laat in den avond, aleer de laatste partijen van het programma waren afgeloopen. De belangrijkste uitslagen van den eersten dag waren: heeren enkelspel: Perry (Engeland) sloeg Stratford (V.S.) met 64, 63, 61; van Rijn (V.S.) sloeg Morton (Engeland) met 63, 86, 62; Timmer (Nederland) sloeg Williams (Engeland) met 62, 60, 62; Allison (V.S.) sloeg Mulliken (Enge land) met 64, 64, 63; Grant (Vü.) sloeg Henkei (Duitschland) met 5—7, 36, 75, 64, 62; Hughes (Engeland) sloeg Kho Sin Kie (China) met 911, 64, 36, 63, 86; Austin (Engeland) sloeg Spence (Zuid-Afrika) met 5—7, 6—0, 63, 6—1; von Cramm (Duitschland) sloeg France (Engeland) met 62, 60, 61; Lee (Enge land) sloeg Breeze (V.S.) met 64, 61, 61; Sharpe (Engeland) sloeg Surf ace (V. S.) met 6—4, 63, 61; Brugnon (Frank rijk) sloeg Ritchie (Engeland) met 5—7, 4—6, 86, 60, 60; Boussus (Frankrijk) sloeg Jensen (Noorwegen) met 64, 6—3, 62; Crawford (Australië) sloeg Prenn 64, 62, 64; van Swol (Nederland) sloeg Cunningim (Ver. St.) 6—1, 6—2, 6—8, 36, 62; Peters (Engeland) sloeg Knot tenbelt (Nederland) met 64, 63, 62; Itoh (Japan) sloeg Hughan (Nederland) met 6—1, 6—2, 6—3; Hare (Engeland) sloeg Hebda (Polen) met 64, 62, 63; Destre- meau (Frankrijk) sloeg Comery (Engeland) met 3—6, 4—6, 6—1, 6—0, 6—3. BAKKUM—ANIMO 4—4. De tenniswedstrijd Bakkum—Animo ein digde in een gelijk spel, waarbij echter op gemerkt moet worden, dat Animo de sterke spelers als baron v. Asbeck en v. Straelen miste. De uitslagen waren: Heeren enkel: H. Horjus sl. C. J. Doet® 2—6, 6—0, 7—5. W. Uhl sl. J. Beckering Vinckens 8—4 7—5. Dames enkel: Mej. H. de Jong verL mevr. E. M. Baden 46, 26. Mej. A. v. d. Born verL v. mej. W. Bijl 0—6, 2—6. Gemengd dubbel: Mej. H. de Jong en W. Uhl verl. v. mevr. Baden en C. J. Doets 1—6, 8—10. Mej. Tr. Horjus en L. Res sl. mej. W. Bijl en J. Beckering—Vinckens 4—6, 6—1, 6—2. Heeren dubbel: H. Horjus en L. Res sl. J. Doets—E. W. Creyghton 64, 64. Dames dubbel: Th. Horjus en A. v. Born verl. v. mevr. E. M. Baden en W. Bijl 3—6, 2—6. Duiven. POSTDUIVENVEREENIGING „STEEDS IN SPANNING." Bovengenoemde vereeniging hield wedvlucht met oude duiven vanaf Maxence, afstand 400 K.M. Wind W, los 6.35, aankomst als volgt: 1 J. Huiberts Jzn. 2 J. Huiberts Sr. 3 Idem 4 L. W. v. Bruggen 5 J. J. Veel een St. Z. w. 12.16.48 12.21.7 12.28.3 12.28.47 12.30.11

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8