JUwwciaat 7lieuws WARM EN HUIZEN HEILOO EGMOND AAN ZEE JUditszakeai KOEDIJK Alkmaarsche Politierechter Jladiopeogtamtta K P, SLOT K.R.zn. f De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. Slot K.R.zn., wiens overlijden wij Zaterdag j.1 meldden, moest gistermiddag in verband met een hevige onweers- en regenbui on geveer drie kwartier opgeschort worden Om vier uur bevond zich op de begraaf plaats een zeer groot gezelschap: we zagen daar o.m. alle leden van den gemeenteraad waarvan de heer Slot wethouder was ge weest, alsmede den burgemeester den heer H. Nolet en den gemeentesecretaris den heer Rijs, den burgemeester van Schoorl baron von Fridagh, den leider van de vei ling te Broek op Langendijk den heer de Boer Kzn., den heer J. Ootjers voorzit ter van den Noordermarktbond, bestuurs leden van de boerenleenbank, personeel van de veiling te Warmenhuizen, een de putatie vanwege de exporteursvereeniging „De Koophandel" te Broek op Langendijk den betaalmeester van de veiling te Noordscharwoude, den heer C. Bonnet van Broek op Langendijk, dr. van Hesteren den heer S. G. Rijpma, den heer P Klant en vele anderen uit de. gemeente allen gekomen om de laatste eer te bewij zen aan een man, die een groote plaats in nam in het gemeenschapsleven en een vriend was van velen. Een rU sprekers Nadat de kist in de groeve was neerge laten en een geheel met kransen en bloe men volgeladen baar daarboven was ge plaatst, kreeg allereerst burgemeester Nolet het woord, om namens den ge meenteraad en het bestuur van de Noor der-Stoomtramwegmaatschappij, waar voor ook baron van Fridagh aanwezig was een woord ten afscheid te spreken. Hi. vond het een harden plicht afscheid te moeten nemen van een man met zulke groote gaven van geest en hart, gelijk de heer Slot was geweest. Spr. schetste hem als een man, die met groote overgave de gemeente diende, die niet streefde naar goedkoope populariteit, een man, die in sterk besef van zijn plicht te hebben ge daan de consekwentie van zijn daden aan vaardde. Spr. wenschte de achtergebleven echtgenoote en de overige familie troost met de wetenschap, dat velen met hen treuren. Namens de Centrale Veillngsvereeniging Warmenhuizen sprak de heer P. Klant, secretaris dezer organisatie. Hij herinnerde eraan hoe de heer Slot 'n 25-tal jaren ge leden de idee had geopperd van een vei ling in Warmenhuizen met als resultaat dat deze op 1 October 1913 kon worden op gericht. Al de daarop volgende jaren was hij daarvan voorzitter geweest en door zijn leiding, vaak onder groote moeilijkheden (spr. dacht aan de oorlogsjaren en de ja ren van crisis), was zij groot geworden dank zij de groote gaven van verstand en hart van den overledene. Spr. roemde diens helder inzicht en rechtvaardig oor deel, waarvan zoo vele malen blijk werd gegeven. Dit overlijden zal een droeve schaduw werpen op het 25-jarig jubilé, te vieren in 1938. Wij zullen hem om zijn vele en groote verdiensten en als vriend en medestrijder voor de belangen van den geheelen tuinbouw, tot nut van allen in deze streek, in eerbiedige herinnering hou den, verzekerde spr. Persoonlijk wilde de heer Klant nog ge tuigen van zijn groote vriendschap en ach ting voor den overledene met zijn nobel karakter onder een soms hard schijnenden bolster. Hij was een man met groot orga nisatietalent en een gevoelig hart. Tot de weduwe en de familie richtte spr. den troost, dat de waarde van het leven niet bepaald wordt door de lengte ervan, maar door de manier waarop het werd besteed. De heer P. J. M i n k bracht als lid van de v.-d. raadsfractie den overledene dank voor diens helder inzicht en gezond oordeel en de wijze waarop hij de v.-d. beginselen heeft hoog gehouden. Door zijn persoon lijkheid was de-fractie, hoewel nummeriek zwak, zeer sterk. Hij zal in den raad ten zeerste worden gemist. Het bestuur en de raad van toezicht van de boerenleenbank, waaraan de heer Slot als kassier was verbonden, profiteerden gaarne van zijn juist inzicht; hij wist dikwijls goeden raad te geven in moeilijke omstandigheden en werd geacht als een beminnelijke persoonlijkheid, die de ver gaderingen tot amicale samenkomsten Wist te maken. Voor ieder die om raad kwam vragen, had hij een willig oor en nooit zou hij iemand onverdiend onvriendelijk be jegenen. Ook in de vakvereenigingen van den tuinbouw zal de naam Slot blijven voort leven. Speciaal namens De Noord sprak de heer Mink een woord van dank en hij concludeerde, dat de heer Slot aan velen als voorbeeld kan worden gesteld. Voor de achtergebleven vrouw en ver dere familie hoopte spr., dat zij het geleden verlies zullen weten te dragen in vertrou wen op 's Hemels bestuur. De heer S. d e Boer Kzn., vporzitter van de Langendijker Groentencentrale, sprak als vriend eenige woorden van leedwezen over het feit, dat hier een man in enkele dagen uit het volle leven was weggerukt. In den tuinbouw in algemeenen zin zal hij ernstig gemist worden, omdat hij was een figuur, wiens denkbeelden ten zeerste gewaardeerd werden en op wien men kon rekenen als een- trouw kameraad. Ook als voorzitter van de Tuinbouw- Onderlinge sprak de heer de Boer een hartelijk woord. In deze organisatie had hij sinds hare oprichting in 1909 met den overledene samengewerkt op echt prettige wijze. De heer Slot was ook daar een man, die zijn plicht werkelijk nauwgezet vervul de. De eere-medaille, hem in 1925 ver leend, was inderdaad verdiend. Dat hij thans ruste in vrede! Namens den Noordermarktbond voerde de heer J. Ootjers, de voorzitter, het woord. Hij noemde den heer Slot een der Flacon 90 ct. Tube 60 cl. Dooi 50 en 25 ct. voormannen van den tuinbouw, met wien hij veel had samengewerkt in het veilings leven. In den Noordermarktbond had de overledene veel en goed werk verricht en dat hij ook in de plaats zijner inwoning tot de vooraanstaande persoonlijkheden behoorde, bewijzen wel de functies, welke door hem werden bekleed. Gij zyt te vroeg heengegaan, zei spr., en hij voegde daaraan toe: maar hierover hebben wij niet te beslissen. Dank voor wat gij gedaan hebt. Rust zacht, mijn vriend! De heer v. d. B r e u g e 1 uit Sint- Maarten, sprak als secretaris van de plaat selijke commissie, waarvan de heer Slot voorzitter was en getuigde van hem, dat hij was een rechtschapen en rechtvaardig man. Ds. J. H o r n s t r a, herv. predikant te Koog aan de Zaan, eertijds te Warmenhui zen, wees op het nuttige en welbestede leven van den heer Slot, al telde dit nu juist niet zoo heel veel jaren. Hij heeft een leven geleid vol arbeid en beslommeringen en veel zegen rondom zich verspreid in verschillenden kring, voor de zijnen en wilde spr. hem dank zeggen. Wij bidden u voor de gemeenschap, en voor dit alles toe, dat uw ziel gemeenschap moge hebben met den Eeuwigen God en dat ge zult heb ben gevonden een eeuwig tehuis in plaats van het aardsche. Rust zacht in Gods ge meenschap! Tol slot richtte spr. namens de familie tot de aanwezigen een woord van dank voor de betoonde deelneming en belang stelling. „Tavenu". Het fanfare-korps „Tavenu" heeft op het te Amsterdam gehouden concours den eersten prijs behaald in de afdeeling uit muntendheid met 338 punten. Een schitte rende prestatie. Begrafenis W. de Groot. Met den eenvoud, die zijn geheele leven kenmerkte, werd Maandagmiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen W. de Groot, oud-koster bij de herv. ge meente, welke functie hy ruim 23 jaar ver vulde. Enkele maanden geleden herdacht het echtpaar de G. zijn gouden huwelijksfeest en terwijl thans de vrouw aan het ziekbed is gekluisterd, werd, na een ongeval, het werkzame leven van den man afgesneden. Aan de geopende groeve herdacht ds. Bloem- hoff dit werkzaam leven, gewijd aan de echtgenoote en de vele kinderen. Ook sprak de predikant een woord van dank en er kentelijkheid voor zijn liefde en toewijding, door den overledene betoond. Het deed spr. daarom goed, dat het kerkbestuur verte genwoordigd was. Spr. wenschte den heer de Groot de rust, welke hij zoo ruimschoots heeft verdiend. Een zoon van den overledene bracht dank voor de laatste eer, aan zijn vader bewezen. Geen bloemencorso. Na bespreking tusschen de besturen van de Floraliavereeniging en de V. V. V. heeft men besloten dit jaar geen bloemencorso te houden, hoewel de V. V. V. moreele en financieele steun (het laatste in bescheiden mate) had toegezegd. Bloempjesdag voor de Talma- stichtingen. De Talma-stichtingen voor oude lieden hebben vrij-plaatsen. Vóór deze vrij-plaat sen komen protestanten van alle richting en gezindheid in aanmerking. Momenteel wor den evenveel plaatsen ingenomen door vrij zinnige protestanten als door rechtzinnige. Wil men deze vrij-plaatsen in stand houden, zoo moet de particuliere liefdadigheid hel pen om ouden van dagen wat levensvreugde te brengen. Daarvoor wordt in ons dorp een dezer dagen, waarschijnlijk morgen, een bloempje te koop aangeboden. Zijn bijdrage kan men in een bus deponeeren. De predi kant der hervormde gemeente, ds. Bloem- hoff, stsunt gaarne dit werk, waarvoor de burgemeester zijn toestemming gaf. Subsidie voor het Witte Kruis, De Prov. Noordhollandsche vereeniging tot bestrijding der t.b.c., gevestigd te Haar lem, heeft voor 1936 aan het Witte Kruis afd. t.b.c.-bestrijding een subsidie toegekend van 145. De post tijdens het badseizoen Vanaf 1 Juli a.s. zal het postkantoor morgens weder open zyn tot 12 uur, 's mid dags tot half vijf en 's avonds tot half acht, De postverzending geschiedt 's morgens om half zes, 's middags om twee uur en des avonds om zeven en om negen uur. Vanaf 15 Juli komt er bovendien nog een postver zending 's morgens om elf uur, een en ander tot 1 September, De autobusdiensten in het badseisoen. De N.A.C.O. heeft den zomerdienst reeds ingevoerd, o.m. een half urendienst op Alk maar. Tevens rijdt vanaf 28 Juni de bus dienst van de Alkmaar Packet op Akersloot weder. Door Ged. Staten is voorts een nieu we dienstregeling van den busdienst van Geelen en van den Berkhof op Heiloo en Alkmaar goedgekeurd. Deze gaat 1 Juli in en men kan dan vanaf 's morgens 9 uur tot 's avonds 7 uur vrijwel ieder half uur van Egmond naar Alkmaar en omgekeerd. Van af 1 Juli zal men zoodoende ongeveer 80 keer per dag uit Egmond vertrekken kun nen! Maandagmiddag vergaderde de raad. Ingekomen waren diverse verzoeken om ontheffing of gedeeltelijke ontheffing van hondenbelasting 1936. In comité werd hier over belast. B. en W. hadden aangeboden een voor stel tot wijziging der begrooting 1935. De heer Z u t stelde voor om bij den minister aan te dringen op bespoediging der goedkeuring van de begrooting 1936 om tot uitvoering van werken te kunnen over gaan. De raad zal in zijn geheel zitting nemen in de commissie voor de begrooting 1937. Zitting van 29 Juni. Geld verduisterd. De slagersknecht Th. v. D. uit Alkmaar, had gedurende het tijdvak April-Juni, ge durende welke maanden hij in dienst was geweest bij den slager C. v. Duin te Alk maar, geld, dat hij uit hoofde van zijn werkzaamheden moest innen, niet afge dragen. De verdachte voerde aan dit te hebben gedaan om een pak te kunnen koopen, aangezien zijn wekelijksche ver dienste hiertoe niet toereikend zou zijn geweest. Het totaal bedrag van de ver duistering zou ca. 32 hebben beloopen. Naar de getuige C. A. v. Duin meedeel de, had verdachte bij hem 7 per week verdiend. De getuige J. Stam was toezichthouder over verdachte geweest, die ook eerder al veroordeeld was geworden wegens ver mogensdelicten. De officier eischte, mede in verband met het feit, dat verdachte nog een voorwaar delijke veroordeeling heeft loopen, een ge vangenisstraf voor den tijd van 6 maan den. Uitspraak 4 maanden gevangenisstraf. Nummerbewijs vervalscht. De brandstoffenhandelaar G. O. uit Wieringen had in 1932 een auto gekocht van zijn zwager P. Doves te Wieringen. Aangezien hij geen rijbewijs had, had hij dit er maar tegelijk bijgenomen en de hierop voorkomende naam verwijderd en er zijn eigen naam opgezet. Het spelletje was 4 jaar goed gegaan, doch was in 1936 bij een controle aan het licht gekomen. Eisch 50 boete of 25 dagen hecht. Uitspraak 40 boete of 20 dagen. Vellingkisten ontvreemd. De arbeiders N. VI. uit Nibbixwoud, had op 25 Mei j.1. terechtgestaan wegens het ontvreemden van veilingkisten. Zijn zaak was toen aangehouden om de r. k. reclasseering in de gelegenheid te stellen een rapport uit te brengen. Het rapport, dat mondeling werd toe gelicht door mr. J. H. Windhausen, schet ste den verdachte als een slap persoon, die streng geregeerd moet worden. Op grond hiervan werd een voorwaardelijke ver oordeeling met langen proeftijd wensche- lijk geacht. Eisch 3 maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. Uitspraak conform den eisch. Oneerlijke concurrentie. Een drietal groenten- en fruit-handela- ren, resp. C. Br., P. K. en N. C. K., allen te den Helder woonachtig, hadden zich op of omstreeks 28 Maart schuldig gemaakt aan oneerlijke concurrentie. De drie verdachten hadden n.1. in na volging van de een of andere obscure voor ganger, een advertentie geplaatst waarin zij een bepaald soort sinaasappelen aan boden voor een prijs welke ver beneden de normale lag. Bovendien bleek achter af dat de klanten niet de sinaasappelen geleverd kregen welke geadverteerd wer den. In de advertentie stond n.1. o.m. ver meld, dat men 7 a 10 I. M. T. Jaffa sinaas appelen voor 0.25 kon krijgen. Met het I. M. T. werd bedoeld de afkorting van het woord imitatie. Door de bonafide fruit handelaren in den Helder was toen we gens oneerlijke concurrentie een vervol ging tegen de drie bovengenoemde per sonen ingesteld. Eisch resp. voor C. Br., P. K. en N. C. K. 50 boete of 25 dagen hechtenis, 60 boe te of 30 dagen hechtenis en 150 boete of 75 dagen hechtenis. Uitspraak resp.: 25 of 15 dagen, 50 of 25 dagen en 50 of 25 dagen. Een auto verduisterd. De niet verschenen C. J. A. H. had te Hoorn in Januari van den bankwerker H. IJtsma voor de kapitale som van 25 een auto gekocht en nog wel op afbetaling. Overeen werd toen gekomen dat H. 10 a contant zou geven en voor de resteeren- den 15 werd een contract opgesteld. Aangezien H. evenwel ingebreke bleef met zijn termijn-aflossingen en bovendien de auto bleek te hebben verkocht werd tegen hem wegens verduistering een vervolging ingesteld. De officier, die opmerkte dat verdach te reeds 5 maal voor een vermogensdelict was veroordeeld, eischte 2 maanden ge vangenisstraf. Uitspraak 2 maanden gevangenisstraf. Woensdag 1 Juli. HILVERSUM, 1875 M. (VARA- uitz.) 8.Gr.pl. 9.30 Keukenpr. 10.VPRO-morgenwyding. 10.15 Orvitropia, voordr., causerie over de arbeidersbeweging in Engeland en gr.pl. 12.1.45 De Flierefluiters en gr.pl. 2.Gr.pl. 2.30 Voor de vrouw. 3.Voor de kinderen. 5,30 De Notenkrakers. 6.Dansmuziek. 6.30 Vervolg De Notenkrakers. 7.— Sportuitz. 7.15 De krekeltjes. 7.40 Het brandgevaar in bosch en hei. 8.03 Herh. SOS-ber. 8,05 ANP-ber„ VARA-varia en gr.pl. 8.15 VARA- orkest en zang. 9.Gr.pl. 9.30 Verv. concert. 10.ANP-ber. 10.05 Cymbaal en piano. 10.15 Vervolg concert. 11.12.— Gr.pl. HILVERSUM, 301 M. (NCRV-uiti.) 8.Schriftlezing. 8.159.30 Gr.pl. 10.30 Morgendienst. 11.—12.Or gelconcert. 12.15 Gr.pl. 12.30 Vo caal-instrumentaal concert. 2. Gr.pl. 2.30 Postzegolpr. 3.-3.45 Pianorecital. 4.Viool en zang. 5.Kinderuur. 6.6.30 Boekbespr. 8.15 Bidstond voor de Vrije Univer- siteit. 9.15 Zangconcours. 10.45 ANP-ber. 10.50—11.30 Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Or.pl. 11.45 Kerkdienst. 12.50 Orgelspel. 1.20 BBC-Empire-orkest en soliste. 2.20 Geiger en zijn orkest. 3.05 Pianorecital. 3.35 Het Carlton Hotel Orkest. 4.20 Sted. Harmonie-orkest van Cheltenham. 5.05 Het Mac- Arthur-kwintet. 6.35 Dansmuziek. 6.20 Ber. 6.50 Het Bentley Colliery Silver Orkest. 7.35 Dansmuziek. 8.20 Het St. Romboutskoor en orgel. 9.25 Pianorecital. 9.50 Ber. 10.20 Fred HarUey's Novelty Kwin tet en zang. 11.05 Het New Geor- gian Trio. 11.35—12.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Z Gr.pl. 11.20 Orkestconcert. 2.50 V Concert. 4.20 Gr.pl. 5.50 Orkestcon- V eert. 8.20 Pianorecital. 9.05 Radio- tooneel. 11.05-1.05 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 6.50 en 12 20 Or kestconcert. 1.35 Symph.-concert 2.35 Gr.pl. 4.50 Sted. Orkest 6 20 Omroeporkest. 9.05 Weragorkest en solisten. 10.50—12.20 Omroepklein- orkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M- 12.20 Omroeporkest. 1.30-2.20 Dans muziek. 5.20 Or.pl. 6.20 Kamermu! ziek. 7.20 Gr.pl. 8.20 Operette-uitz In de pauze en van 10.30—li en Gr.pl. 484 M.: 12.20 Gr.p'. 1.30—a'aO en 5.25 Omroeporkest. 6.35 Oml 8.20 Het St. Romboutskoor. 935 Symph.-concert. 10,30—11 20 Dan. muziek. n" DEUTSCHLANDSENDER, i571 M 8.30 Gr.pl. 9.05 GemeenschaDs uitz. „HJ-SS". 9.35 Blaasconcert 10.20 Ber. 10.35 Olympla-nieuws 10.50 Hobo en piano. 11.05 Weerber 11.20-12.20 Karl Huschke's orkest! GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 8: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.8.45, Norman- dié 8.4510.05, Keulen 10.05—1120 Parijs R. 11.20—12.20, Keulen 12.20 —13.20, Brussel VI. 13.20—18.85, Keulen 13.35—14.50, Parijs R. 14.50 —17.20, Brussel Fr. 17.20—18.20, Keulen 18.2020.20, Parijs R. 20.21) —21.05, Keulen 21.0522.20, Brus sel (VI.) 22.2022.40, Boedapest 22.40—23.—, Keulen 23.-24.—, Lijn 4: Brussel VI. 8.—9.20, Lond. Reg. 10.35—11.35, Droitwich 11,35 —15.35, Lond. Reg. 15.35—17.35, Droitwich 17.35—18.20, Keulen 18.20—16.50, Droitwich 18.50—19,05, Brussel VI. 19.0510.35, Droitwich 19.35—21.50, Weenen 21.50—22.20, Droitwich 22.2023.05, Lond. Reg. 23,05-24.—. ^OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOINM Gelegenheid tot hazardspel geven De caféhouder C. O. F. M. W. te den Helder, had op 24 Maart gelegenheid ge geven tot het spelen van hazardspelen in zijn café. ■Uit het verhoor van den getuige H. J. Meier, kellner te den Helder, die vroeger in dienst was geweest van den verdachte, bleek dat tijdens een woordenwisseling tusschen verdachte en Meier de zaak aan het licht zou zijn gekomen. Eisch 30 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak 20 of 10 dagen. Duinzand weggenomen. De landbouwer C. P. B. te Schoorl had op Mei een hoeveelheid duinzand wegge nomen, ondanks het feit 'dat ter plaatse een bord duidelijk aangeeft dat het weg halen van duinzand verboden is. Eisch 10 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak conform den eisch. Vee aan beslag onttrokken De landbouwer C. V. te den Helder had in Februari een 6-tal koeien in bewaring gekregen, welke afkomstig waren van een beslag dat gelegd was op de goederen van zijn broer. Verdachte had evenwel de koeien voor een bedrag van 850 verkocht aan den veehonder J. Visser te den Helder. Verdachte voerde aan door de slechte financieele omstandigheden tot zijn daad te zijn gekomen. Bovendien zouden de koeien van hem zijn geweest, omdat hij nog een vordering op zijn broer had. Eisch 4 maanden gevangenisstraf. Uit spraak 2 maanden gevangenisstraf. Leidingwater verduisterd. R. F. W. D. te Winkel had in de jaren 1934-'35-'36 leidingwater ontvreemd. D. had n.1. een huis gehuurd waarin geen water leiding aanwezig was. Toen had verdachte zelf de leidingen in het huis aangelegd en aangesloten op het provinciale buizennet zonder hiervoor toestemming te vragen. Getuige J. v. Ens, brigadier der rijks- veldwacht te Winkel, vertelde dat de huis eigenaar het huis niet had willen doen aan sluiten aan de provinciale waterleiding. Wat de verdachte betreft merkte getuige op dat deze bekend staat als nogal revolutionnair. De officier die memoreerde dat verdachte eenigen tijd geleden ook al voor een soort gelijk misdrijf terecht stond, eischte een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van 2 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Uitspraak 1 maand voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. Een vertegenwoordiger beleedlgd. De niet verschenen verdachte H. G. te Bergen (N.-H.) had op 1 Mei de vertegen woordiger Ch. Hogenbirk voor flesschen- trekker en meer van dat fraais uitgemaakt. Het ging n.1. over een mantel die door de firma, die Hogenbirk vertegenwoordigde, geverfd was en waarvoor, vermoedelijk per abuis, een verkeerde was teruggestuurd. Eisch 15 of 10 dagen. Uitspraak 12 of 10 dagen. Haar buurvrouw beleedigd. Juffr. H. S., geb. B. te Oudorp had op 24 April haar buurvrouw in versvorm eenige minder vleiende bewoordingen naar het hoofd gezongen. De melodie die zij voor haar aantijgingen gebruikte was „Du schwarze Zigeuner" en blijkbaar had buur vrouw de toepasselijkheid van een en ander ingezien en als beleedigend opgevat. De verdachte die vriendelijk werd uitge- noodigd het schoone lied in de rechtszaal ten beste te geven, bracht het ditmaal niet veel verder dan een paar in proza geuite strophen. Hoewel dus het fascineerende van haar gezang niet kon worden getoetst, bleek toch dat haar gehooi uit meerdere personen had bestaan, althana de chauffeur H. G. Fransen uit Alkmaar vertelde, eveneens het beleed igende lied gehoord te hebben. Ove rigens moet met respect worden gesproken over het stemgeluid van den verdachte, die in staat bleek te sijn geweest haar lied te doen doordringen tot de gehoororganen van de beleed igde mej. M. M. v. Buis—v. Leuven, iets wat den politierechter, gezien de doof heid van mej. Buis, maar ternauwernood gelukte. Eisch 15 of 10 dagen, uitspraak 10 of 5 dagen. Een driftige straatsanger. De niet verschenen A. v. Zwol, straatsan ger van professie, had op 12 Mei zijn ly rische ontboezemingen voor het huis van een inwoner van Graft niet vlug genoeg naar zyn sin beloond gezien. Toen na zijn her haald bellen niet werd opengedaan had hij uit louter baloorigheid een ruit Ingeslagen. Eisch 20 of 10 dagen. Uitspraak 20 of 10 dagen. Een klaplooper. De niet verschenen F. R. R. uit Enk huizen had gedurende de jaren 1935 en 1936 te Enkhuizen een aantal caféhouders benadeeld. Verdachte had n.1. de gewoonte b(j verschillende caféhouders allerlei ver teringen te maken en dan achteraf zonder betaling te verdwijnen. Op die manier waren de caféhouders H. de Boer, R. Takens en H. J. Roosendaal benadeeld geworden. De officier, die opmerkte, dat verdachte reeds meerdere malen wegens vermogens delicten veroordeeld was, eischte een ge vangenisstraf voor den tijd van 4 maanden. Uitspraak conform. Winkeldiefstal. De 40-jarige mej. H. B., geb. St. te Haren- karspel, had op 19 Februari in het Kofa- magazijn te Alkmaar een hoeveelheid manu facturen willen ontvreemden. Zy werd even wei bij haar poging hiertoe door een winkeljuffrouw betrapt. De winkeljuffrouw A. Genet, die den verdachte op den bewusten dag had ge holpen, vertelde dat zij zich even had ver wijderd om iets te gaan zoeken en bij haar terugkomst de verdachte had betrapt De officier van justitie, die meedeelde, dat het geringe huishoudgeld dat verdachte van haar echtgenoot kreeg, min of meer aanleiding geweest was tot de misstap van den verdachte, eischte een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van 2 maan den met een proeftijd van 3 jaar. Uitspraak conform, EEN TE VER GAANDE GEMEENTE VERORDENING. De Hooge Raad wees gister arrest in de zaak van H. A. de V., koopman te Maurik (Geld.), die door de rechtbank te Arnhem is veroordeeld tot 5 boete, wegens over treding der politie-verordening van de ge meente Maurik. Hij zou namelijk zonder vergunning van B. en W. met petroleum hebben gevent. Het betreffende artikel der politieveror dening bepaalt, dat het verboden is, voor werpen of waren, van welken aard ook, te koop aan te bieden of te venten, zonder ver- gunnig van B. en W. Onder dit verbod val len niet gedrukte stukken. De officier van justitie te Arnhem is van gemeld vonnis in cassatie gekomen en stel de, dat de redactie van dit artikel zoo ruim is, dat het uitgaat buiten de grenzen, door art. 168 der gemeentewet aan den gemeen telijken Wetgever gesteld, daar onder het artikel ook valt het te koop aanbieden van waren binnenshuis met gesloten deuren in een particuliere woning. De Hooge Raad heeft zich met dit cassa tiemiddel vereenigd, het vonnis vernietigd en den koopman 'van rechtsvervolging ont slagen.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10