BLOEMENTENTOONSTELLING - BERGEN AAN ZEE HOTEL „NASSAU-BERGEN" KUKEMOOPEUOECI AquuLa Stad en Om WteeAeddhl BEZOEKT HET CAFÉ VAN Loting Dienstplicht. De naam Brandse getrokken. BERKHOUT Het onweer van gisteren. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen- en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 10—5 en 7—9 uur; 's Zondags van 10 —9 uur. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ta- rass Boulba (rom.); hoofdrol Harry Baur. Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Publieke Opinie (rom.); hoofdrollen Jean Harlow en William Powell. Toegang boven 18 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De vroolijke pleegvaders (klucht); hoofdrollen Mary Carlisle, Noah Beery. Vooraf IJzeren knuisten (Wild-west film); hoofdrol Dick Foran. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Juffertje Blauwbaard, hoofdrollen Shirley Temple en Adolphe Menjou. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Woensdag 1 Juli. 7.30 uur, Alkmaarsche wielerbaan, trai- ningswedstry den. SPAANSCHE MINISTERS BIJEEN. Putschgeruchten besprekend. De Spaansche ministerraad heeft zich gisteravond bezig gehouden met de putsch geruchten, welke den laatsten tijd de ronde doen en waardoor onrust wordt gewekt. De ministers stelden vast, dat men over vol doende gewapenden beschikt om een op stand te verijdelen. De putschgeruchten worden in verband gebracht met zekere militaire kringen, het geen wordt bevestigd door de arrestatie van een drietal officieren, waaronder de vroegere commandant van het luchtwapen, overste Fernandez Mulere. Het verscherpte politietoezicht te Madrid strekt zich ook uit tot de gebouwen van het anarcho-syndicalis- tisch vakverbond C.N.T. VAN EEN DAK GEVALLEN. Na korten tijd overleden. Vanmiddag om half drie viel de 30-jarige mej. de Jong uit Bozum (Fr.), die werk zaam was ten huize van den slager de J. aan de Singelstraat te Leeuwarden, van een plat en bleef hevig bloedend en bewuste loos op straat liggen. Zy werd naar het Diaconessenhuis vervoerd, waar zij spoedig na aankomst overleed. NOTARIS KLUWER SURSEANCE VERLEEND. Faillissement vernietigd. Het Amsterdamsche gerechtshof vernie tigde het vonnis van de rechtbank, waarbij notaris M. Kluwer in staat van faillissement was verklaard. Het Hof verleende notaris Kluwer sur seance van betaling voor den tyd van an derhalf jaar, ingaande 3 Febr. j.1. VAN ZEELAND ZAL PRESIDENT DER VOLKENBONDSVERGADERING WORDEN. Thans wordt bevestigd, dat de Belgische minister-president van Zeeland eenstem mig tot voorzitter der Volkenbondsverga dering gekozen zal worden. Daar het geen nieuwe zitting betreft, doch een voortzetting, zullen geen openingstoespraken worden gehouden. De algemeene discussie zal morgen be ginnen. Men meent te weten, dat de negus een persoonlijk beroep op de vergadering zal doen. In de Rolzaal op het Binnenhof te 's- Gravenhage heeft hedenmiddag in te genwoordigheid van den secretaris generaal van het departement van de fensie, den heer van Ginkel, de loting voor de lichting 1938 plaats gehad. Getrokken werd no. 743, welke num mer in het Amsterdamsche register cor respondeerde met den naam C a r e 1 Frederik Brandse, geboren 14 Januari. De aanwijzing der dienstplich tigen in de verschillende gemeenten of groepen van gemeenten zal dus aan vangen bij dezen naam, of wanneer die in het betrokken register niet voorkomt, bij den daarop alphabetisch volgenden naam. (Het komt dus hierop neer, dat naar alle waarschijnlijkheid de drie letters voorafgaande aan de B, vrijgeloot zullen zijn. Dus de letters IJ, Z, en A. Red.) WIELRIJDER DOOR VRACHTAUTO GEDOOD. Hedenmorgen is op den Velperweg te Arnhem de 60-jarige wielrijder Vaal, wo nende aan den Sonsbeeksingel te Arnhem, onder een vrachtauto met steenen geraakt en ernstig gewond opgenomen. De ongelukkige werd per auto naar het gemeente-ziekenhuis te Arnhem vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. HUWELIJKSZWENDEL. Hooge straffen opgelegd. I De rechtbank te Amsterdam veroordeelde vandaag een huwelijkszwendelaar, een me taaldraaier van middelbaren leeftijd, we gens oplichting, tot twee en een half jaar jaar gevangenisstraf met aftrek van voor arrest Door middel van huwelijksadvertenties had hij kennis gemaakt met een achttal da mes. Hij beschikte over een rijke fantasie en door zijn trouwbeloften werden zij er toe bewogen hem geld te geven. Het O.M. had drie jaar geëischt. Tegen een man, die een Tsjechisch dienstmeisje had bedrogen en haar 900 afhandig had ge maakt, had de officier twee jaar gerequi- j reerd. De rechtbank veroordeelde hem tot een gevangenisstraf van twee jaar met af- trek van drie maanden voorarrest DOODELIJK ONGEVAL TE HAREN. Gistermiddag heeft te de Punt, gem. Ha ren (Gr.), een ernstig ongeluk plaats ge had. Toen eenige arbeiders Van het waterlei dingbedrijf bezig waren een transporteur op een lorrie te vervoeren, rolde de trans porteur van de lorrie. Een der arbeiders, die naast de lorrie liep, werd door den transporteur getroffen. Zwaar gewond werd het slachtoffer naar het ziekenhuis ver voerd. Bij aankomst was hij reeds overleden. MEVR. WILLS—MOODY EN CHANDLER WINNEN. Californisch kampioenschap gemengd dubbelspel. Mevr. Helen WillsMoody, Amerika's eerste tennisspeelster, won hedenmiddag het kampioenschap gemengd dubbelspel met Chandler, een plaatselijk speler. Mevr. Moo dy, die reeds zeven maal den titel in het Amerikaansche kampioenschap dames enkel spel behaalde en ook het dames enkelspel in het Wimbledon-tournooi zeven maal won, verdedigt, naar men weet, dit jaar haar titel op Wimbledon niet, daar zij zich ernstig voorbereidt op het behalen van het Ameri kaansche kampioenschap, dat te Forest-Hills zal worden gespeeld. Deze titel is thans in handen van mej. Helen Jacobs. Deze wedstrijden in het gemengd dubbel spel beschouwde zij als training. In het be gin kon zij er niet inkomen doch geleide- lij herstelde zy zich en met haar partner won zy verder gemakkelijk. BURGEMEESTERS IN DE LUCHT. Groningsche burgervaders op Schiphol. Ongeveer 20 burgemeesters uit de provin cie Groningen hebben heden per vliegtuig een bezoek aan de Amsterdamsche lucht haven Schiphol gebracht. Zy werden bij aankomst ontvangen door de heeren van der Paauw en Scholten van het hoofdkam toor der K.L.M. in den Haag en bezichtig den vervolgens de luchthaven en de ver schillende inrichtingen onder deskundige leiding. De lunch werd in het restaurant Schiphol gebruikt, waarna de burgemees ters in den namiddag nog een kort bezoek aan Amsterdam zelf brachten. Tegen vyf uur zouden de Groningsche be zoekers wederom per vliegtuig naar Eelde terugkeeren. ZITTING TWEEDE KAMER. Herdenking wijlen Ketelaar. Hedenmiddag om 2 uur vergaderde de Tweede Kamer onder voorzitterschap van prof. Aalberse. Voorgelezen wordt het bericht van over lijden van den heer Th. M. Ketelaar. De voorzitter houdt, terwijl allen zich van hun zetels verheffen, de volgende toe spraak: Andermaal heeft de dood een uit ons mid den weggenomen. Nog in onze vorige vergadering, schijn baar in goede gezondheid, aanwezig, is ons oudste lid het oudste zoowel naar leef tijd als naar anciënniteit na een korte ziekte op Zaterdag 27 Juni overleden. Theodor Matthieu Ketelaar, sinds 21 Sep tember 1897 lid van deze kamer, heeft on afgebroken, door het onverzwakt vertrou wen zijner kiezers vereerd, gedurende bij na 39 jaren deel van de volksvertegenwoor diging uitgemaakt. Ook elders, als gemeen teraadslid, als wethouder, als lid der pro vinciale Staten en Gedeputeerde, heeft hij zijn krachten gegeven aan de behartiging van de openbare zaken. Hy heeft dit gedaan naar zyn beste we ten en kunnen, met groote voortvarend heid en levendige opgewektheid, en met den zin voor humor, welke den geboren Amsterdammer eigen schijnt. Uit het onderwijs is hij voortgekomen. Daarom lag het voor de hand, dat, hoe breed zijn belangstelling steeds was, vooral de zaken van het onderwijs hem bijzonder ter harte gingen. En waar ook de zorg voor de volksgezondheid hem trok, was het toch inzonderheid de hygiënische voorzorg voor het kind, welke hem tot krachtige werk zaamheid drong. Zoo is van ons heengegaan een man, die, wars van alle deftig vertoon, in eenvoud gedurende zijn rijk gevuld leven zijn plicht heeft gedaan. Met groote waardeering zal zijn naam in onze herinnering blijven voort leven. God schenke aan zyn nabestaanden de kracht, hun verlies te dragen in berusting. De voorzitter van den ministerraad, dr. H. Coly'n, sloot zich, namens de regeering, aan bij de woorden van den voorzitter. Vele ministers hebben als Kamerlid met den heer Ketelaar samengewerkt en bewa ren daaraan de aangenaamste herinnerin gen. Meeningsverschil met den heer Kete laar kwam voort uit het belang des lands, zooals hy dit zag. De heer Bongaerts (r.k.) stelt namens de commissie van onderzoek van de geloofs brieven van het nieuw-benoemde lid, den heer van den Brule (r.k.), vacature- Feber voor, hem als lid der Kamer toe te laten. De Kamer keurt dit voorstel goed. De griffier leidt den heer Brule binnen. Deze legt in handen van den voorzitter de ver- eischte eeden af. Regeling van werkzaamheden. De voorzitter stelt voor, een reeks wets ontwerpen, waaronder het ontwerp-reis- belasting, aan de orde te stellen. De heer Goseling (r.k.) stelt voor, de reisbelasting niet aan de orde te stellen. Gedurende de zomermaanden kan dit ont werp geen wet worden.. De heer Kortenhorst (r.k.) stelt voor. niet de wijziging der inkomstenbelas ting en der successiewet, zooals de voor zitter voorstelt, aan de orde te stellen. De heer IJzerman (s. d.) ondersteunt het voorstel van den heer Kortenhorst om de reisbelasting van de agenda af te voeren. De heer de Geer (c. h.) ondersteunt na mens de commissie van rapporteurs, even eens bedoeld voorstel. De heer Vervoorn (plattel.) bestrijd het voorstel-Goseling en wü de reisbelasting nu behandelen. De regeering moet nu weten, hoe de kamer over haar voorstel denkt. De heer van Dijk (a.r.) bestrijdt eveneens het voorstel-Goseling. De voorzitter zegt, dat de regeering er geen ernstig bezwaar tegen heeft, dat de reisbelasting niet op de agenda wordt ge plaatst. De behandeling van de wijziging der wet op de inkomstenbelasting stelt de regeering op prijs. Reisbelasting van de agenda afgevoerd. Het voorstel-Goseling, om de reisbe lasting van de agenda af te voeren, wordt by zitten en opstaan aangenomen. Het voorstel van den heer Kortenhorst wordt eveneens aangenomen. Voor het overige keurt de Kamer's voor zitters voorstel goed. De heer de Visser (c.p.) vraagt aan de Kamer verlof, de regeering te interpellee- ren over haar optreden, naar aanleiding van de visschersstaking te IJmuiden en het stop zetten van de uitkeeringen aan werklooze visschers. Over dit verzoek zal de Kamer morgen beslissen. Aan de orde zijn de wetsontwerpen goed keuring van het verdrag van 12 April 1930 nopens zekere vragen betreffende wetscon- flicten inzake nationaliteit, goedkeuring van het protocol van 12 April 1930 betref fende een geval van staatloosheid, goedkeu ring van het protocol van 12 April 1930 no pens de militaire verplichtingen in bepaalde gevallen van dubbele nationaliteit, en daar mee in verband staande wijzigingen der Nederlandsche wetgeving. Door den architect D. S. de Boer te Alk maar is Zaterdag namens het Bestuur der Coöp. Zuivelfabriek „De Ster" te Baars- dorpermeer (gem. Berkhout) aanbesteed: a. de bouw van een fabriek met woon huis, volgens bestek no. 67; b. de glas-, verf- en behangwerken hier voor volgens bestek no. 68. Ingeschreven werd als volgt: T. Dekker, Hoorn 22929; J. Schutte, Zaandam 22222; G. H. Geus, Helder 22000; D. Veul, Schagerbrug 21900; G. Kuypers, Hoogwoud 20640; W. Uiterdijk, Wieringerwaard 20291; K. Bakker, Bo- beldijk 20197; S. Rood, Zwaagdyk 19990; de Koning en Wit, Wognum 19666; J. Faus, Nieuwe Niedorp 19660; J. Bruin, Bobeldijk 19600; E. Appel, Wognum 19400; N. Groot, Berkhout 19334; J. Langereis, Berkhout 19330; P .Klok, Berkhout 19325; G. Vertelman, Wervershoof 19300; Henselmans, Noord- Scharwoude 19187; T. P. Vertelman, Wervershoof 19029; Fa. Koorn en de Jong, Medemblik 19000; O. Hamstra, De Ryp 18925; J. J. Feijen, Heiloo 18747; B. Giling, Zuidermeer 18075; Gebr. Boe kei, 't Veld 16884; J. van Riel en E. Nannings, Hoorn 16277. Het werk aan de laagste inschrijvers opgedragen. Glas- en verfwerken. Hoogste inschrijver was de heer C. Hemmer te Wognum voor 956, laagste de heer P. de Boer te Obdam voor f 600. De gunning hiervan is aange houden. DE VREEMDELINGEN KUNNEN DE KAAS PROEVEN. Naar wij vernemen heeft Ir. de Waal van het zuivelbureau gister een onderhoud gehad met de heeren Voorthuyzen, directeur van het marktwezen, Margadant en mr. J. P. Bosman, resp. directeur van Gemeentewerken en voor zitter van V. V. V. Besloten werd het voorste deel van het Waaggebouw vanaf Vrijdag in te richten als proeflokaal van de hier aangevoerde kaas. In het midden zal een groote tafel geplaatst worden en een viertal meisjes in Oud-Hol- landsch costuum onder toezicht van mej. Van der Weide, directrice van het Landbouwhuis- houdonderwijs, zullen hier den vreemdelingen k raison van 2 yt ct. per stukje hompjes kaas dus zonder beschuitjes laten proeven. De toegang tot het Waaggebouw is aan de zijde van het V. V. V. bureau en de vreemde lingen kunnen aan de andere zijde het gebouw weer verlaten. Overwogen wordt tevens tegen half twaalf autobussen beschikbaar te stellen teneinde de vreemdelingen, welke dit interesseert, een excursie te doen maken naar een zuivelfabriek en zclfkazend bedrijf. Waarschijnlijk kan dit Vrijdag a.s. nog niet georganiseerd zijn, maar zullen deze tochten die b.v. naar Stompetoren kunnen gaan een week later aanvangen. V. V. V. heeft in verband met een en ander besloten den verkoop van beschuitjes met kaas stop te zetten. Het is te hopen, dat deze actie van het zui velbureau succes mag hebben, opdat de vreem delingen onze kaas niet alleen kunnen zien maar ze ook kunnen proeven. HET FEEST DER OPENBARE SCHOLEN. Zie ginds vaart de stoomboot van Alkmaar weer heen. Voor de 52ste maal is de groote drie-dek ker van de Alkmaar Packet met zijn kost bare lading hedenmorgen naar Schoorldam vertrokken. Tegen twaalf uur hadden tallooze vaders en moeders met broertjes en zusjes van de gelukkige feestelingen zich aan de Voor- meer en aan beide kanten van het Kanaal! verzameld om de boot te zien wegvaren. Een vroolyk zonnetje bescheen den grooten driedekker, waar honderden kinderen een plaatsje hadden gevonden. Er werd ge juicht en geroepen, er werd met petjes en zakdoekjes gezwaaid en er wapperden lange slierten serpentines van alle dekken. Aan de overzijde van het kanaal zaten honderden in het gras in afwachting, dat zusje of broertje voorbij zou komen varen en toen de groote, witte boot statig langs stevende, kwam er aan het gejuich en ge roep schier geen einde. Het is altijd een alleraardigst gezicht het vertrek van de boot, het groote moment van het jaarlijksche schoolfeest. Hoeveel vaders en moeders, die nu aan den kant staan wuiven, hebben in hun jeugd zelf niet dezen tocht meegemaakt, hoeveel prettige moraea ten komen bij hen weer in herinnering als zij thans hun eigen kleintjes dezelfde vreugde zien genieten. Een muziekcorps aan boord liet een vroo- lijken marsch hooren en voornamelijk bi de bruggen, waar de boot vlak langs den oever passeert, hadden honderden zich een plaatsje uitgekozen. Het belooft een mooien dag te worden en het zal heerlijk spelen zijn in onze mooie Schoorlsche duinen. Om kwart over negen meert de boot met haar kostbaren last weer aan den steiger van de Bierkade, waar vaders en moeders hun verrukte kleintjes weer in ontvangst kunnen nemen. DE PLANNEN VAN DE 8 OCTOBER-VEREENIGING. De 8 October-vereeniging herdenkt dit jaar haar 75-jarig bestaan en 't is dus te verwachten, dat er ditmaal iets bijzonders zal gebeuren. In een gisteravond in de Unie, onder voorzitterschap van mr. C. de Lange, ge houden voorloopige vergadering werden de diverse medewerkende commissies ge ïnstalleerd. In beginsel werd besloten dit jaar een Oosterschen optocht te houden waarvan bijzonder veel werk zal worden gemaakt De mogelijkheid werd overwogen weer als van ouds een of meer cabaret-voor stellingen te geven, hetzy in de Koren beurs die daarvoor dan geschikt zal worden gemaakt hetzij als vroeger in de schouwburgzalen. Voor de leden der vereeniging zullen deze voorstellingen gratis toegankelijk zijn. Daar de Groote kerk op 8 October reeds door een zangkoor was besproken, kan de vereeniging hier voor haar leden niets or ganiseeren. Wel gevoelde men voor een balonnem wedstrijd voor kinderen, waarbij er voor gewaakt zal worden, dat de kinderen zoo mogelijk klassegewys onder leiding van hun onderwijzers de ballonnen in ontvangst kunnen nemen. Opgewekt werd tot zoo groot mogelijke deelname aan de buurtversiering. Waar de p'annen nog maar voorloopig vastgesteld zijn en het bestuur zich nader over een en ander zal beraden, zullen bij zonderheden later worden jnedegedes'd. ARMENRAAD ALKMAAR. Autotocht Ouden van Dagen. Op Woensdag, 8 Juli a.s. zal de jaarlijk sche tocht met de Ouden van Dagen weer plaats hebben. Sportaan werden reeds ver schillende toezeggingen gedaan, zoodat het doorgaan van den tocht wel vaststaat. Alleen gaat het er nu om of er nog oudjes thuis moeten blijven. Dit laatste hangt af van de beschikbare gelden, want we zullen ook dit jaar weer auto-bussen moeten huren, want de thuiszittende oudjes moeten dit jaar toch ook mede. Zij, die vorig jaar niet medegingen, hebben echter de voor keur. Men kan zich voor deelname aan den tocht opgeven bij den Armenraad tot en met Vrijdag 3 Juli a.s.; dan wordt de opgave ge sloten. Auto-bezitters, die een aardig plan voor den tocht mochten naar voren willen bren gen, zullen ons daarmede een groot genoe gen doen. Om half twee wordt af gereden' van de Kruislaan; uiterlyk zeven uur is men weer terug in Alkmaar. Een groot aantal circulaires is uitgezon den; wie wil helpen hetzij door een gift in natura, hetzij door een gift in geld; hetzij door het beschikbaar stellen van een auto, zende hiervan liefst voor Zaterdag a.s. be richt aan het bureau van den Armenraad, Doelen 30 boven, VERKEERDE FIETS MEEGENOMEN. Op 5 Juni 1936 is bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van een zwart heerenrijwiel met grijs celluloid stuur, terugtraprem. Het rywiel is geel gebiesd. Hiervoor in de plaats is blijven staan een heerenrijwiel, gemerkt Shackleton, met zwart celluloid stuur, imitatie Terryzadel, lantaarn en bagagedrager met gummirie- men. Zeer vermoedelijk heeft hier een verwis seling van rijwielen plaats gevonden. De eigenaar van het Shackleton-rijwiel wordt verzocht zich aan de politie bekend te ken. ma- In Heerhugowaard. Tijdens het hevig noodweer, vergezeld van een windhoos, dat gistermiddag boven deze gemeente woedde, werd de kapitale boerderij van den heer Jb. Dekker in de Berkmeer door den bliksem getroffen. Zjj brandde totaal af. Alles was verzekerd. Op het schoolplein aan het Noordeinde werd een boom ontworteld. Talrijke schoor- steenen en boomen werden gehavend. In de woning van den heer Klaas de Wit werden de bewoners, die in de kamer za ten, onder de tafel gedrukt, terwijl de spiegel van den wand vloog. te te van naar waarnemingen, verricht in den morgen van 30 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt, Hoogste barometerstand 764.2 m.M. Nordöyan. Laagste barometerstand 751.6 m.M. Shields. Verwachting (geldig tot den avond 1 Juli): Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Zuidelijke of Zuidoostelijke wind, half tot zwaar bewolkt, tijdelyk opklarend, waar schijnlijk enkele regenbuien met kans op onweer, iets warmer overdag. Weeroverzicht. Kans op onweersbuien; iets warmer overdag. Zoowel de depressie in het Westen als de hooge druk in het Noorden blijven station- nair. Een rest van het tweede maximum in het Oosten is nog aanwezig. De secundaire depressie, die gisteren in ons land onweer bracht trok naar de Noord zee en zal waarschijnlijk door een tweede gevolgd worden. Op de Oostkust van Groenland en op IJs land ^teeg de luchtdruk. Bij Spitsbergen komen kleine dalingen voor. De afkoeling na de onweersbuien drong door tot Zuid-west Duitschland. In midden- en Oost-Duitschland is het zeer warm, even zoo in Denemarken en Zuid-Noorwegen. In Finland kwam eenige afkoeling. Het is te verwachten, dat de toestand van eenigszins ongestadig weer, met neiging tot onweersregens overdag, zal aanhouden. AARDAPPELZIEKTE. In het etmaal van des avonds 28 tot des avonds 29 Juni is in Noordholland de weers gesteldheid critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte. LICHT OP! Voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen hedenavond van 21.54 uur tot morgenochtend 4.14 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). JulL Hoogwater Laagwater Dat vm. nam. vm. nam. 1 1.30 2.02 10.02 10.39 2 2.21 2.50 10.58 11.33 3 3.06 3.34 11.46 4 3.46 4.15 0.17 0.37 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. Dat. 1 2 3 4 JulL Hoogwater Laagwater vm. 1.27 2.18 3.03 3.43 nam. 1.59 2.47 3.31 4.12 vm. 9.50 10.46 11.34 0.05 nam. 10.27 11.21 0.25 In het in aanbouw zijnde huis van den heer Spekken werd getroffen door een vuurbal, waardoor gelukkig niemand werd geraakt; 25 meter verder kwam de bal in den grond terecht Brand te Schagen. Te ongeveer 3 uur sloeg de bliksem in de boerderij bewoond door de twee gezinnen Limmen en de Geus op Tjallewal onder de gemeente Schagen, eigendom van den heer Gootjes te Sint Pancras. De boerderij brandde tot den grond toe af. De heer Limmen was niet verzekerd, doch het mee- rendeel van den inboedel wist men nog te redden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Jongen door den bliksem gedood te Obdam. Het onweer, dat gistermiddag boven West- Friesland heeft gewoed, heeft groote schade aangericht aan de te velde staande gewas sen. In de buurt van Obdam is de zoon van den heer Munster door den bliksem getrof fen en gedood. Zijn vader werd zeer ernstig gewond. Door een windhoos, die gepaard ging met hagelbuien, waarvan de steenen zoo groot als knikkers waren, werd het dek van de boerderij van den heer Schipper vernield. D>aden van het electrisch net braken en vielen op straat. Spoedig intredende storing voorkwam verdere ongelukken. Een kleine windhoos te Zuidschar- woude en omgeving. Boven de Langendijker gemeenten ont lastte zich Maandagmiddag om plm. drie uur een kort maar hevig onweer. In Zuid- scharwoude bleef het bij eenige hevige sla gen en sterke windstooten zonder evenwel schade te veroorzaken. Te Noordscharwou- de en Oudkarspel heeft het flink gehageld. Hagelsteenen van flinke afmetingen klet terden neer, waardoor op sommige stukken land bij de Laanweg tamelijk vee) schade werd toegebracht aan de gewassen. Aardap pelen, kool en uien moesten het ontgelden. In de omgeving van de Roskambrug is een kleine hoos geweest. Bij de sluis van de Noordscharwouder polder werd hierdoor een flinke boom ontworteld, die boven op de electrische leiding neerkwam, met gevolg dat de draden afknapten. De boerderij van de fa. V., welke hier vlak naast staat, heeft

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2