Huldiging Broeder Theodorus. Bij zijn 50-jarig kloosterfeest. het ook moeten verduren. In het dak wer den een paar gaten geslagen door den wind. In de bad-inrichting te Oudkarspel, waar nog eenig bezoek was, heeft men ook eenige angstige oogenblikken doorgemaakt. De wind was hier ook hevig, doch schade werd niet aangericht. Verder waren op sommige plaatsen nog dakpannen van de daken gewaaid. Voor zoover bekend zijn hier geen persoonlijke ongevallen voorgekomen. AFD. ALKMAAR VER. VOOR FAC. LIJKVERBRANDING. Een excursie De afdeeling Alkmaar der Vereeniging voor Facult. Lijkverbranding maakte Zon dagmiddag een excursie naar het Crema torium te Velsen, waaraan ruim 20 dames en heeren deelnamen. Na verwelkoming door den directeur, den heer Blaauw, deelde deze op beknopte, maar duidelijke wijze mede, hoe een crematie geschiedt. Hierna werden de verschillende deelen van het Crematorium bezocht en door een lid van het personeel alles duidelijk ver klaard, hetgeen diepen indruk maakte, evenals het bezoek aan de urnentuinen. Aan directeur en personeel werd hartelijk dank gezegd voor hetgeen door hen was medegedeeld, waarna de terugreis werd aanvaard en het gezelschap na een heerlij ke tocht door het schoone Kennemerland om 6 uur te Alkmaar terugkeerde. Het bestuur der afdeeling vertrouwt, dat deze excursie iets zal bijdragen tot uitbrei ding van het ledental. INDISCHE SPROOKJESAVOND IN DEN STEDELIJKEN MUZIEKTUIN. Maandag a.s., des avonds 8 uur, belooft een zeer bijzondere avond voor de inwoners van Alkmaar en omgeving te zullen worden. Dien dag wordt er door de directie van 't Gulden Vlies in den Muziektuin een Indi sche Sprookjesavond georganiseerd, waarbi de buitengewone medewerking verkregen is van het wereldberoemde Indische ballet „Menaka" met Hindoe Orkest. Dit prachtige ballet heeft in de groote wereldsteden enorm succes gehad en het is een verheu gend feit, dat Alkmaar in de gelegenheid gesteld wordt van dit schoons te kunnen genieten. Reserveert dus nu reeds Maandag 6 Juli a.s. voor dezen Indischen avond. Gezeten in onzen prachtige muziektuin, onder de be- tooverende muziek van het Hindoe Orkest, zult u zich wanen in „Een sprookje van 1001-nacht". J. W. F. Weurumeus Büning schrijft over het optreden in Amsterdam: Haar gratie en edel gebaar is onnavolgbaareen danse res wier naam voortaan onvergetelijk is het is als toonde op een vroegen morgen in een Indisch sprookje een hemelnimf al haar lenigheid en schoonheid, gebaar na gebaar, beweging na beweging, strofe na strofe aan een door de goden gezegend sterveling zelden zag men zoo gracieus en nobel en rijk dansenEen gratie als deze heeft eeuwen verfijning behoefd om te groeien en onsterfelijk te worden Katholiek Alkmaar is niet achterge bleven bij de huldigingen, welke aan Broe der Theodorus bereid zijn in verband met zijn 50-jarig kloosterfeest. Men herinnert zich hoe destijds, nu 13 jaar geleden, deze po pulaire broeder-overste uit Alkmaar naar Amsterdam vertrok om aldaar een hoogere functie te bekleeden. En dat in dien tus- schentijd Broeder Theodorus niet vergeten is of zijn groote vriendenkring kleiner ge worden is, heeft de eenvoudige huldiging, welke gisteravond in ,,'t Gulden Vlies" heeft plaats gehad, wel ondubbelzinig be wezen. De groote zaal was eenvoudig, doch smaakvol met bloemen versiert. Hier waren vereenigd tal van vrienden van den broe der, die deze gelegenheid gaarne hadden aangegrepen om hun ouden leermeester, die tevens hun vriend nog eens hartelijk dank te zeggen voor hetgeen hij hen geschonken had. Bij het binnentreden van den broeder zongen de aanwezigen een welkomstlied, dat den jubilaris zichtbaar ontroerde. Na dat iedereen gezeten was, boden de kinde ren van den heer Henneman den jubilaris een fraai bouquet bloemen aan, waarna de voorzitter van het huldigings-comité, de heer J. Wagen aar, het woord nam. Spr. verheugde zich, dat zoovelen gehoor hadden gegeven aan de uitnoodiging om broeder Theodorus een kleine hulde te be reiden, te meer, omdat er wellicht in een tijdsbestek van 13 jaar iets vervaagd zou kunnen zijn van de vriendschap, hetgeen de groote vriendenschaar hier aanwezig bewees dit overduidelijk niet waar ge bleken is. Allen hebben zich opgemaakt om den jubilaris geluk te wenschen en van hen, die onmogelijk konden komen, was toch in ieder geval bericht van verhin dering met een begeleidenden gelukwensch binnen gekomen. Spr. schetste in het kort de groote ver diensten van broeder Theodorus en wensch- te hem tenslotte geluk en met Gods genade een lang leven toe. (Applaus). Op de bekende humoristische wijze dank te de jubilaris voor alles wat men hem bereid had, erop wijzende, dat, naarmate men ouder wordt, men meer denkt aan het geen men hem afneemt. Dat men den ju bilaris de vriendschap en genegenheid had laten behouden, was spr.'s grootste trotsch (Applaus). Hierna speélde het inmiddels binnenge komen muziekcorps „St. Caecilia" (hulp-di rigent A. Mannes) eenige marschen, waar na de heer Jb. Groot broeder Theodorus dankte voor hetgeen hij in het belang van de muziek gedaan had. Hierop volgde een défilé van oud-leer lingen, vrienden en kennissen, waarna de heer Hout als voorzitter van het eere-co- mité het woord nam. Ook spr. putte zich uit in dankwoorden en legde vooral den nadruk op hetgeen broeder Theodorus als mensch voor vele Alkmaarders was geweest. Deken Renks memoreerde in prach tige bewoording dat broeder Theodorus een voorbeeld geweest is voor hen, die na hein kwamen en meende tenslotte, dat het mooi ste cadeau, dat men den jubilaris had kun nen geven, was, de groote dankbaarheid welke thans eerst recht aan den dag wordt gelegd. Broeder Theodorus hierop het woord nemende, zeide dankbaar te zijn, dat de Deken, ondanks diens drukke werk' zaamheden, toch op z'n feest aanwezig, had willen zijn. De heer W. Vermeulen, die namens het vroegere onderwijzend personeel sprak stelde de vraag, waarom men den jubilaris zoo wilde befeesten. Het antwoord daarop was volgens spr., waarschijnlijk omdat men een behoefte gevoelde broeder Theodorus nog eens een keer in z'n midden te hebben en hem te danken voor alles wat hij deed. Spr. van zijn kant dankte den jubilaris namens de oud-collega's voor hetgeen hi voor hen geweest was. Spr. herinnerde aan verschillende feiten uit vroegere jaren en prees den jubilaris als een uitstekend lei der en een voortreffelijk gastheer en ais een man, die alles voor de school over had Spr. hoopte, dat broeder Theodorus nog ve le jaren zou mogen werken in denzelfden geest als hij tot nu toe gedaan had. (appl.) De heer D. Geels sprak namens de ouders van de leerlingen en zei, dat er in den regel meer bewegingen ontstonden om critiek op iets uit te oefenen dan om iets te prijzen. Tot deze laatste bewegingen be hoorde ongetwijfeld de huldiging van dezen avond. Spr. achtte het goed gezien van het huldigingscomité voor deze huldi ging ook de ouders uit te noodigen. Immers, ook de ouders hebben reden te over dank' baar te zijn tegenover broeder Theodorus die de jeugd, tucht, genegenheid en respect wist bij te brengen en de droge leerstof wist te veranderen in een prettige onderhoudend heid. Maar niet alleen, omdat hij de leer lingen zooveel officieele kennis had bijge bracht, maar vooral omdat hij zijn taak ver der had uitgestrekt en de ouders een steun was geweest bij het opvoeden der kinderen tot goede eh brave menschen en tot kerels van stavast. Hiervoor paste hulde, erkente lijkheid, hoogachting en dankbaarheid (Applaus). Nadat broeder Theodorus de beide sprekers hartelijk had bedankt voor hun woerden, werd het woord gevoerd door den heer Schippers, oud-schoolhoofd te Alk-, maar, die zich ten zeerste gedrongen ge voelde den jubilaris te huldigen op diens gouden feest. Het verheugde spr. buitenge' woon, dat broeder Theodorus, na vijftig jaar hard werken, zooveel dankbaarheid mocht oogsten. Ook spr. was dankbaar tegenover den jubilaris voor de vriendschap, die hij van hem had mogen .ondervinden en hij hoopte, dat broeder Theodorus nog vele jaren, zij het op bescheidener voet, zou mogen werken, alvorens ook hij uit het leven weggeroepen zou worden. (Applaus). De heer V. Keijsper had broeder Theodorus in allerlei toonaarden hooren huldigen, maar er was toch iets geweest, dat spr. had gemist. Hij sprak namens niets en niemand, want in den tijd van broeder Theodorus Alkmaar- sche jaren behoorde spr. tot de straatjon gens, die achter St. Louis aanliepen. Het geen spr. gemist had was de hulde van deze straatjongens en van een heeleboel andere Alkmaarders, die altijd zooveel ple zier hadden gehad van de vroolijke muziek van St. Louis. Spr. dankte daarom namens deze groep van ingezetenen broeder Theodorus, die zoo voortreffelijk het woord in de practijk bracht: dient den Heer in blijdschap. Tenslotte deelde spr. onder groote hilari teit nog mede, dat hij een brief uit Madrid had gekregen van St. Nicolaas, waarin hij verzocht werd broeder Theodorus te dan ken voor de voortreffelijke geest, die deze op de Alkmaarsche jongensscholen had ge schapen. (Applaus). Als laatste spreker trad de heer D. Wortel op, die den jubilaris huldigde na mens de oud-leden van St. Louis. St. Louis kon het als een uitverkiezing beschouwen broeder Theodorus tot leermeester en op richter te hebben gehad. Spr. haalde ver schillende oude herinneringen op uit de vervlogen jaren en zeide, dat de oud-leden veel gevoelens van dankbaar in zich hadden ten opzichte van den jubilaris, die met z'n xorps het goede oude Alkmaar zoo veei prettige oogenblikken bezorgd had. De per soon van broeder Theodorus was voor ieder van deze oud-leden iets onvergetelijks ge worden. Spr. wenschte broeder Theodorus hartelijk geluk met zijn feest. Aan het slot dankte broeder Theodorus allen nog eens hartelijk. Er waren zeer veel sprekers geweest, die wellicht veel hadden overdreven, omdat men bij zulke feestelijke gelegenheden graag veel goeds wil vinden, waar maar weinig goeds aan wezig is. Maar toch had dit alles hem bui tengewoon veel goed gedaan en hij dankte daarom de sprekers nogmaals voor hun hartelijke woorden. In het bijzonder stelde spr. de aanwezig- neid van den heer Ben Kuiper op prijs, ter wijl hij ook nog dank bracht aan den heer Geus, die hem in vroeger jaren evenals de heer Kuiper financiëel gesteund had. Met een „lang zal hij leven" en een kort dankwoord van den heer Wagenaar tot al len die op eenigerlei wijze tot het welsla gen van deze huldiging hadden bijgedragen en tot de leden van het eere-comité voor hun bereidwilligheid daarin zitting te wil len nemen werd het officieele gedeelte ge sloten. De genoodigden, hoofdzakelijk oud leerlingen en oud-leden van St. Louis, ble ven hierna intiem bijeen. Vermelden we nog, dat den jubilares een enveloppe met inhoud was overhandigd door den heer Wagenaar, dat er een stroom van telegrammen en andere gelukwenschen was binnengekomen en dat tenslotte zij, die deze huldiging hebben bijgewoond, weten, dat hun vriendschapsband met den jubi leerenden broeder hierdoor nogeens terdege verstevigd is. EINDEXAMEN GYMNASIUM. Voor het eindexamen Gymnasium zijn hier ter stede gisteren geslaagd, voor groep A de dames G. Bos te Oterleek, H. P. Cloeck te Alkmaar, A. F. Dekker te Alkmaar, J. M. E. Gerritzen te Alkmaar en de heeren G. A Buyze te Broek op Langendjjk, G. Ch. Dun te Alkmaar en J. R. de Groot te Alkmaar. Met twee candidaten wordt het examen voortgezet. VERKIEZING TWEEDE KAMER. De afdeelingen van den vrijzinnig-demo cratischen bond in den Kamerkieskring Den Helder hebben in een te Alkmaar gehouden drukbezochte vergadering de volgende can' didatenlijst opgemaakt voor de aanstaande Kamerverkiezingen: 1 Oud., 2. Joekes, Kooiman, 4. Bakker-Nort, 5. Ebels, 6. Schilt' huis, 7. Ritmeester, 8. Wijdenes Spaans, Steenmeijer-Van der Rijst, 10. H. K. Koster, 11. U. G. Dorhout. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot, de heer J. Schokker, werkzaam aan de inspectie 2e afdeeling, is geslaagd bij het kort geleden gehouden exa men voor adjunt-commies rijksbelastingen (le gedeelte). HET JAARLIJKSCHE UITSTAPJE VAN HET VRIJZINNIG HERVORMD ZANGKOOR. Men schrijft ons: 's Morgens was het grootste gedeelte van de koorleden (Dir. Corn. Jonker) met eenige gas ten in den Bergerhout aanwezig en er heerschte al direct een groote gezelligheid. In drie groote auto-bussen ging het op Bergen aan. Nadat het gezelschap bij het speelduin was aangekomen, voegde de heer Greup, bosch wachter uit Schoorl zich bij de tochtgenooten om als gids te dienen. In een geestige toespraak zette de heer Greup, die allereerst de heer Jonker van harte feliciteerde met diens algeheele herstel uitéén, welk een groot genoegen het voor hem was een en ander te mogen laten zien, hopen de daarmede bij het gezelschap liefde aan te kweeken voor het vele schoone wat de natuur hier zoo rijkelijk biedt. 'tWerd de heer Greup inderdaad niet gemakkelijk gemaakt, velerlei uitleg heeft hij moeten geven en hij deed dit met de grootste welwillendheid en liet zijn uitleg dikwijls gepaard gaan met aardige kwinkslagen, waardoor het somwijlen daverde van den lach. Zoo heeft het gezelschap eenige uren ge dwaald op voor hen onbekende gedeelten van het zoo dichtbije duingebied, dwars door de meeuwenkolonie met de angstig heen en weer vliegende vogels. Tenslotte kwam het gezelschap bij een met vlaggen versierde tent in de duinen. Ieder ontving een pakket met een smakelijke en verrassende inhoud. Men vleidde zich bij de boschjes neder en nuttigde het gepresenteerde met smaak. Het was een prachtig gedeelte in de duinen i het koor zong „Lentezang" van Fred. J. Roeske, hetgeen op deze plaats bijzonder tot zijn recht kwam. Na de koffie kreeg een ieder gelegenheid zich naar eigen wensch te verpoozen. Hierna werd weder verzamelen geblazen en door een groot deel nog een wandeling gemaakt naar de Ijsbeer, een woest duinterrein met een paar meertjes, waarin men zich naar hartelust v« frischte. Om half vijf werd de tocht naar Schoorl aanvaard om in hotel Schuit nog een uurtje te vertoeven. De talrijke danslustigen gaven wel het bewijs in het geheel niet vermoeid te zijn; zelfs waren er die een voordracht ten beste gaven. Om ruim negen uur werd gelegenheid gege ven om met de autobussen naar huis terug te gaan. Hoogst voldaan arriveerde het gezelschap weder in Alkmaar. OPENING EERSTE GEDEELTE VAN DE WESTFRIESCHE KANALEN. Door den commissaris der koningin. Het eerste gedeelte van het groote kanali satieplan voor West-Friesland en wel het kanaal KolhornSchagenStolpen is thans gereed gekomen en zal op Vrijdag 10 Juli a.s. door den commissaris der koningin in de pro vincie Noord-Holland, jhr. mr. dr. A. Roëll officieel geopend worden. Het vlaggeschip van de Alkmaar-Packet, de „Stierop" zal dien dag van de Stolpervlotbrug opstoomen naar de nieuwe Schagerhaven en aldaar ligplaats nemen, waarna de openingsplechtigheid aan boord van het schip zal plaats hebben. Deze gebeurtenis is voor de gejheele streek en voor Schagen in het bijzonder van buiten gewoon groote beteekenis, daar hierdoor de verbinding te water tot stand is gekomen van Schagen met het geheele noordelijke gedeelte van Noord-Holland met inbegrip van de Wie- ringermeer. DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. Men schrijft ons uit Egmond aan Zee: De staking in het visscherijbedrijf heeft een eigenaardige wending genomen, door de beslissing van den Centralen Bond van Transportarbeiders om zijn leden te steu nen, hoewel de staking niet erkend wordt en dus een wilde staking blijft. De leden worden ook niet gesteund als stakers, maar ontvangen, buiten de stakingskas om, een bedrag, gelijk aan hetgeen zij volgens de gemeentelijke steunregeling ontvangen zouden. Een gewrongen constructie, die er practisch op neerkomt, dat het bestuur voor den aandrang der leden gezwicht is, de staking in feite erkent en stakingsgeld uitkeert, zij het in anderen vorm en onder anderen naam. Door deze regeling van den Centralen Bond hebben de confessioneele vak-orga nisaties zich gedwongen gezien eveneens een oplossing te zoeken, wilden zij niet al hun leden naar den Centralen Bond zien overloopen. Ook deze bonden hebben nu hun leden Zaterdag een uitkeering gedaan en verderen steun toegezegd. Wat tenslotte de ongeorganiseerden be treft, blijft het stakingscomité, dat dus niet geheel geliquideerd is, zooals verluidde, diligent. Na het protest der ongeorgani seerden, toen het comité hen naar de ge meente wilde verwijzen voor steun in na tura, heeft dit comité besloten deze men schen voor zijn rekening te blijven steunen omdat men niet den indruk wilde wekken alsof zij in den steek gelaten werden. Door de beslissing der bonden om hun leden te steunen, zonder erkenning der staking, wordt niettemin natuurlijk de staking krachtig bevorderd. Waar dit geenszins de bedoeling der bopden is, valt het te begrijpen, dat van die zijde krach tig gestreefd wordt naar een oplossing. Ten einde een uitweg te vinden uit de impasse, waarin men thans verzeild is, hebben de bonden overleg gepleegd en besloten een gecombineerde besturenvergadering van alle organisaties bijeen te roepen. Op deze vergadering vertrouwt men het eens te worden over een compromis en hoopt men er in te slagen, nog deze week een einde aan de staking te maken. Het is van harte te hopen, dat men hierin zal slagen. Thans is de toestand bui tengewoon verward en als deze verwar ring langer duurt is daarvan niets dan nadeel te verwachten. Reeds verluidt, dat de vischhandel zou trachten zich van de noodige visch te voorzien, door Duitsche trawlers te laten markten in IJmuiden Dat de stakers daar niet zonder meer ge noegen mee zullen nemen, is licht te be grijpen. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 23—30 JUNI 1936. Nieuwe zaken: Den Helder: N:V. Heldersche Melkcen trale, Molenstraat 93, melkhandel en melk inrichting. Wieringen: G. Bronner, Wieringerwerf, schoenhandel en schoenmakerij. Wijzigingen: Den E 'der: N.V. Algemeene Bewaar plaatsen Reclame Mij., Amsterdam, ex ploitatie van rijwielstallingen; lil. gevestigd te Den Helder, Stationsplein. N.V. Unie-Winkel Mij., Schiedam, groot en kleinhandel in verbruiksartikelen; fil gevestigd te den Helder, Spoorstraat 3. Opheffingen: Heerhugowaard: H. Vergeer, Middenweg D 43, manufacturenzaak. Den Helder: Firma „Gebrs. van Pelt Vosstraat 10, timmerbedrijf. CARLLON-CONCERT door P. A. v. Langen op- Woensdagavond 8.30—9.30. Preludium 't Liedje v. d. Smid 't Liedje v. d. Schilder 't Looze Visschertje Micke Andante Menuet Ave Maria Klein Moederke J. v. Hoof F. Andelhof Hullebroek v. d.Velun J. Denijn J. v. Hoof Schubert Hullebroek INGEKOMEN PERSONEN. M. C. de Jong, R.K., echtgenoote van S. A. Leering, zonder beroep, 2e Kanaalstraat 21, van Oudkarspel. L. van Osch, N.H., leerl. machinist N. S., Paardenmarkt 4, van Am sterdam. M. Koopman, geen, officier Ned. Heilsleger, Hekelstraat 9, van Rotterdam. M. M. Bos, N.H., zonder beroep, Westerweg 106a, van Broek op Langendijk. B. J. Nie' naber, H. Ev. L., huishoudster, Jan van Scorelkade 65, van Den Helder. A. T. J. van Loon, R.K., echtgenoote van J. H. van Bennekom, huishoudster, en dochter, C. W, Bruinvisstraat 32, van Amsterdam. C. M. Smit, R.K., dienstbode, Kennemerstraatweg 12, van Uitgeest. E. H. Klaassens, N.H., reiziger, Korte Lyceumstraat 6, van Am sterdam. G. Slooten, N.H., echtgenoote van E. F. Mosk, zonder beroep, Nieuwe sloot 34, van Jisp. A. Evers, R.K., fa brieksarbeidster, Groot Nieuwland 6a, van Heiloo. VERTROKKEN PERSONEN. J. J. Ursem, slagersknecht, R.K., van Hee renstraat 4 naar Hoorn. E. Bos, coupeuse, Ev.L., van Prins Hendrikstraat 32 naar 's- Gravenhage. D. Schenk, z.b., N.H., van Kennemerstraatweg 135 naar 's-Gravenhage, Wed. W. Blaauw, z.b., geen, van Coster- straat 6 naar Velsen. P. Rustenburg, handelsreiziger, geen, van Stationstraat 72 naar Berkhout. H. Kramer, huishoudster, geen, van Stationstraat 72 naar Berkhout. Wed. D. Baas, z.b., N.H., van vaartuig Maria" naar Amersfoort. B. J. van der Veldt, bakkersknecht, R.K., van Langestraat 39 naar Haarlem. C. Brat, hoofdagent le- vensverz.-mij., en Jan Brat, z.b., N.H., van Laat 227 naar Amsterdam. J. A. Water drinker-Dobber, z.b., geen, van Omval 33 naar Oudkarspel. H. J. Lize, reiziger, en gezin, geen, van Houtweg 15 naar Heiloo. M. Schellinger, z.b., en G. Schellinger, z.b., N.H., van Julianastraat 8 naar Purmer- end. G. H. Reede, leerl.verpl., N.H., van Wilhelminalaan 11 naar Ermelo. L. J. Telleman, expediteur, en gezin, R.K., van Druivenlaan 38 naar Anna Paulowna. Wed. A. Roersma, z.b., N.H., van Spoorstraat 62a naar Menaldumadeel. G. Bronner, schoenwinkelier, en gezin, G.K., van Hout weg 27 naar Medemblik. Wed. C. Bron ner, z.b., N.H., van Stationsstraat 49 naar Medemblik. M. E. M. Kerkhoff, hoofdge leidster, R.K., van Oudegracht 283 naar Rotterdam. M. Veer, z.b., N.H., van Spoorstraat 91 naar Andjjk. A. C. M. Va der, z.b., R.K., van Lyceumstraat 89 naar Tilburg. D. Homan, telefoniste, N.H., van Spoorstraat 89 naar Hoorn. A. P. J. Bes teman, timmerman, en echtg., R.K., van Nieuwesloot 19 en Westerweg 18 naar Schoorl. J. Oud, winkelier in comesti bles, R.K., en gez., v. Pr. Hendrikstr. 2 naar Gouda. A. M. Overtoom, dienstbode, R.K., van Scheteldoekshaven 8 naar Amsterdam. C. G. J. Versteeg, dienstbode, R.K., van v. d. Woudestraat 451 naar Heiloo. M. Weijte, dienstbode, R.K., van Verdronken- oord 31 naar Oudkarspel. A. A. B. van der Wolf, banketbakker, N.H., van Stations weg 178 naar Vorden (G.) D. Vinke— Groot, echtg. van Jan Vinke, z.b., geen, van Kooltuin 21 naar Heiloo. J. Willekes Macdonald, chef taxidienst, geen, van Eg- monderstraat 22 naar Bergen (N.H.) ZOMERPOSTZEGELS. Het plaatselijk comité heeft nog 1000 post zegels van D/i cent en 1500 postzegels van 6 Cent' TT UJ.~ De postzegels zullen Donderdag, Vrijdag en Zaterdag a.s. worden verkocht aan een stand in het postkantoor, alhier. De postzegels zijn bovendien tot 15 Juli a.s. verkrijgbaar aan het postzegel-loket. De zegels zijn 5 jaar geldig. Voor de postzegels van IK cent betaalt men 3 cent, voor die van 6 cent een dub- beltje. Helpt het comité s.v.p. van deze laatste zegels af. iïucqediike. Statui ALKMAAR. OVERLEDEN: Pieter Koppes, kooijen, 82 jaar. wedr. van Adriana Ver- JiacM&etichteu. N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 29 Juni 1936. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. f 2.40-f 4.20; Aard beien per slof 20—50 cent; Andijvie per 100 stuks 0.50—1.70; Bloemkool le s. 3.50 5, 2e s. '2 per 100 stuks; Doperwten per 100 pond f 3—5.50; Druiven per 100 pond 25—28; Kropsla f 0.50—1.70 en Komkommers S 1f 3.50 per 100 st.; Pie terselie per 100 bos f 1.20; Perziken per stuk 2—6 cent; Postelein per bakje 10—14 cent; Peulen per 100 pond f 3.50f 6; Ra barber 3.50—6 en Selderie 0.50—1.50 per 100 bos; Spinazie per bak 1642 cent; Snijboonen 10—14, Dubb. spercieboonen 15—17 en Tomaten per 100 pond f 3.50 6.50 per 100 pond; Uien f 1.50—2.60 en Wortelen 2.50—5.50 per 100 bos. PURMEREND, 30 Juni 1936. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gem. Kaasbeurs. Verhandeld 17 partijen, wegende 54000 K.G. Hoogste prijs 19. Handel matig. Kaas. 15 stapels Kleine Boeren 19; 2 sta pels Goudsche 19 en volvette 20 met rijksmerk. Handel matig; 1783 K.G. Boter 1.30—f 1.37 en weiboter 1.23 per K.G.; 505 Runderen, w.o.: 225 vette koeien 30—58 cent per K.G., 146 geldekoeien 80f 140, 95 melkkoeien 110—f 190 en 39 Stieren 4248 cent per K.G., handel matig; 5 Paar den 60f 130, handel stug; 52 Vette kal veren 25—50 cent per K.G. handel stug; 418 Nuchtere kalveren: slacht 310 en fok 8—13, handel vlug; 235 Vette var kens (slacht) 3236 cent per K.G. handel matig; 23 Magere varkens f 1325; 191 Biggen 612, handel stug; 231 Schapen 9—20, 23 Bokken 3—13, 479 Lamme ren 59, handel matig; Kipeieren 2.50 2.90, Eendeieren f 2 per 100 stuks; Piep kuikens 57 K65 cent en Oude kippen en hanen 3040 cent per K.G.; Konijnen 0.301.50 en Eenden 3050 cent; Dui ven (per paar) 40 cent; Jonge hanen 30 37 K cent handel matig; 550 Eendeneieren A 2.05; 1315 stuks Kippeneieren A f 2.60 2.80. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. (Afd. eieren). 110000 stuks Eendeieren 2.202.60 en 75000 stuks Kippeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 70—80 K.G. 3—4.25, 65—66 2.70—2.80, 63—64 2.65—2.70, 60—62 2.56—2.65, 58—59 2.50—2.60, 56—57 2.40—/ 2.55, 53—55 2.25—2.35 en 50—52 2.10—2.25. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 30 Juni 1936. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 223000 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 30 Juni 1936. (Noordermarktbond). Aangevoerd 118000 K.G. Aardappelen, w.o.: Schotsche muizen 2.50, Blauwe Eigenheimers 5.10, Orie- lingen 2.20f 2.90, Groote Schotten 2.50 3.50 en Kleine 1.501.70, per 100 K.G. en 600 stuks Bloemkool le s. 1.10 2.70. BROEK OP LANGENDIJK, 30 Juni 1936. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 360000 K.G. Aardappelen, w.o.: Schotsche muizen 3.504.10, Blauwe Eigenheimers 3.506, Schoolmeesters 6.30 en Drie lingen 2—3.30, Bonken 3.50—f 3.60 en Kleine 1.40—1.80; 18400 K.G. Tomaten: A 4.30—6.70, B 4—5.30, C 3—f 4.20 en CC 2, alles per 100 K.G.; 10000 bos Peen 3.60.460 en 1000 bos Rabarber 2.20. BEVERWIJK, 29 Juni 1936. Aardbeien. Maandagavond waren de prijzen aan de Molen als volgt: Amazone 4256; Mou- lin Rouge 30—46; Deutz Evern 36— 48, Export 33, alles per 100 slof en per 100 K.G. 15—17. WARMENHUIZEN, 29 Juni 1936. Aange voerd 17300 K.G. Aardappelen, waarvan soort en prijzen als volgt: Schotsche: mui zen 3.50—4.30, grove 3.50 en drielingen 2.30—3. PURMEREND, 29 Juni 1936. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen: Schotsche muizen 0.881.18 en Kleine Schotsche muizen 5084 cent per kist, 25 K.G.; Slaboonen: dubbele 4.20— 5.10 en enkele 4.50, Snijboonen: Stok f 4.053.60 en Stam (breede) 2.40— f 3.45 en Tuinboonen 4462 cent per kist, 15 K.G.; Peulen 1.506 per kist, 50 K.G.; Doperwten 0.511.24, Gew. Blauwschokkers 1.07—1.14 en Blauwe Blauwschokkers 1.26—1.43 per kist, 15 K.G.; Roode Aalbessen 4258 ct. per K.G.; Kruisbessen 4.20 per 100 K.G.; Perziken f 1.705.80 per 100 stuks; Aardbeien 10 26 cent per doosje (1 K.G.); Komkommers 1.504.60 per 100 stuks; Tomaten: A 7 10 per 100 K.G.; Bloemkool 1.50 7.10 per 100 stuks; Spinazie 1246 cent en Postelein 1233 cent per kist, 6 K.G.; Sla 0.501.70, Andijvie 829 cent en Ra barber 3—6.20 per 100 krop; Wortelen 6.1011.40 per 100 bos en Prei 2.50 per 100 bos. Druiven (Frankenthalers) 4850 cent per K.G. p

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3