Spoct PROFESSOR SLIM EN ZOON besproken de uniformeering der benamin gen en de wenschelijkheid om het maxi mum watergehalte op 6 pCt. te stellen. In zake het vetgehalte werd voorgesteld, dat hiervoor ingeval geen vetpercentage ver meld is 24 pCt. wordt aangenomen. De mogelijkheid tot toevoeging van een kleine hoeveelheid natriumbicarbonaat werd in beraad gehouden. Verder werden besprekingen gevoerd over een vragenlijst inzake de bevordering eener hygiënische melkwinning in de verschillende landen. Een voorstel, om de hiervoor be staande commissie om te zetten in een com missie*voor hygiëne en propaganda, werd niet aangenomen. Voorgesteld werd, in Rome een internationaal bureau voor propa ganda voor het gebruik van melk en zuivel producten op te richten. Uitvoerige besprekingen vonden plaats over het vraagstuk van een nationaliteits- merk voor kaas, uitgevoerd naar landen, waar men onze kaas namaakt en soms van bedrieglijke merken en opschriften voor ziet. Het Nederlandsche rijksmerk geeft met name aan den buitenlandschen verbruiker in deze onvoldoende aanwijzing. In dit verband waren proefnemingen ver richt met een kaasmarkt, dat na verloop van tijd waarschijnlijk practisch bruik baar mag worden geacht. Uit de besprekingen bleek, dat de moei lijkheden, om eventueel tot een verwezen lijking van dit idee te komen, voorloopig nog zeer groot worden geacht, o.a. als ge volg van de groote differentiatie in onze kaassoorten, ook wat het vetgehalte betreft, de geringe centralisatie in onzen kaasuit- voer, de moeilijkheid van kwaliteitskeurin gen, enz. Het bestuur zal zich over dit punt nader hebben te beraden. Verder werd de vraag besproken of uit schakeling van enkele vetgehalten (20 en 30 plus) van bepaalde kaassoorten in het be lang van den naam onzer kaas aanbeveling zou verdienen voor den uitvoer naar landen, waar geen reëele vraag naar deze vetgehal ten bestaat, maar deze parasiteeren op den naam onzer vettere kaas. Ondanks de moei lijkheden, aan het handhaven van een der gelijk partieel uitvoerverbod verbonden, en het feit, dat andere kaas-uitvoerende lan den naar de desbetreffende landen wel kaas van lagere vetgehalten zouden kunnen blij ven uitvoeren, bleek de vergadering in het algemeen toch wel voor dit denkbeeld te gevoelen. In verband met het voorgaande werd te vens nog aan het bestuur gevraagd, of mo gelijk een voorschrift tot bereiding van 20 plus kaas in een van de andere kaas afwij leenden vorm aan te bevelen zou zijn, ter wijl verder van enkele zijden werd bepleit om te trachten, tot een verbod van pasteu- risatie van kaasmelk te komen, o.a. uit een oogpunt van de noodzakelijkheid van kaas- productie-beperking. Ook deze vraagstukken nam het bestuur weer tot zich, om na te gaan, op welke wijze tot nadere voorstellen in dezen kan wor den gekomen. 6—2 (str.sch.) 69 1—4 8—0 VoetbaL JUNIOREN-TOURNOOI VAN DEN N. H. V. B. JJ. Zondag had zooals reeds in onze editie van voorafgaanden Zaterdag geme moreerd op de terreinen van de voetbal vereniging Alkm. Boys aan den Wester- weg, het junioren-tournooi van den N. H. V, B. plaats. Al dadelijk kunnen we zeggen dat dit tournooi ongetwijfeld tot in alle onderdee- len geslaagd mag heeten. Met een zekere regelmaat vonden de wedstrijden plaats, zooals ook de algeheele regeling werkelijk af was, terwijl „voetbal-ongevallen" nage noeg niet voorkwamen. Er waren echter enkele dingen die we gaarne beter hadden gezien. In de aller eerste plaats had de deelname veel grooter moeten zijn: het district Drechterland mis ten we in z'n geheel, terwijl ook de Zaan streek nog onvoldoende vertegenwoordigd was. En ten tweede, wat de belangstelling betrof. Ook deze was buitengewoon gering, wat echter wel z'n oorzaak gevonden zal hebben in het nog onverwacht mooie weer, wat stellig menig een in de zee-richting ge trokken zal hebben. Was dit tournooi op zich zelf genomen, ongetwijfeld een succes; we hebben een idee, indien zulk een tour nooi drie a vier weken eerder gehouden zou kunnen worden en meerdere vereenigingen zich laten vertegenwoordigen, het te boeken succes ongetwijfeld veel grooter zal zijn. Om op alle wedstrijd-verrichtingen terug te komen, zou te veel omvattend zijn, we zullen echter de meest belangrijke feiten memoreeren. Dat Helder a in groep I sterk favoriet was, kwam in beide wedstrijden overduidelijk tot uiting en deze ploeg lag dan ook van zelfsprekend beslag op den eersten prijs, de overbekende N.H.V.B.-speldjes. Zoowel in den eersten als tweeden wedstrijd, zag men hier heel aardige staaltjes voetbal, vooral op gebied van snelheid, combineeren en vlug reageeren. In groep II was het Q.S.C. a, die het meest aantrekkelijk spel liet zien en dan ook eveneens beslag wist te leggen op de speldjes. Onze rood-witte Alkmaarders de Alk- maarsche Boys A speelden in de eerste ontmoeting nog al wat onfortuinlijk, daar zij enkele malen lat en paal opzochten en zoodoende op 'n gelijken eindstand kwamen te staan. De eerste serie strafschoppen iedere voorhoedespeler een leverde op nieuw een gelijken stand op, terwijl de tweede serie een zeer ongunstig resultaat opleverde (14). In den tweeden wedstrijd herstelden de Boys zich tegen O.S.V. a nog op tamelijk flinke wijze, door de Oostzaners nog een betrekkelijk groote nederlaag toe te brengen. Een tweede gelijk spel noteerden we in de verliezers-finale Zilvermeeuwen aHel der b, waar de strafschopneming nogal een eigenaardig verloop had. Vervolgens zullen we volstaan met het weergeven van alle uitslagen: Groep I: HelderO. S. V. Alk. BoysPurmersteijn O. S. V.Alkm. Boys HelderPurmersteij n Groep II: B.K.C.Zilvermeeuwen 21 Helder b—Q. S. C. 2—4 Zilverm.Helder b (str.sch.) 87 B. K. C.—Q. S. C. 0—3 DE ALCMARIA ADSPIRANTEN NAAR ROTTERDAM. Begunstigd door mooi weer hebben de Alcmaria Junioren en Adspiranten Zondag een reisje naar Rotterdam gemaakt, 's Mor gens om 8 uur vertrok men van 't café van B. van Doorn. Om half twaalf werd Rotter dam bereikt na 'n zeer mooie reis. Om kwart voor 12 waren we op 't Feyenoord - veld. Hier zou gevoetbald worden. Feijenoord adsp. aAlcm. adsp. a. De 1ste wedstrijd was al 'n zeer spannen de, getuige de eindstand (22). On ongeveer 3 uur werd weer afgereden om 'n bezoek te brengen aan het in aan bouw zijnde nieuwe Feijenoord-Stadion. Wat men hier ziet is werkelijk de moeite waard, als men bedenkt dat daar, als 't klaar is, 65000 menschen in kunnen, dus ruim 2 x het aantal inwoners van Alk maar. Het is in een woord schitterend, de tribunes boven, met 'n gezamenlijke hoogte van 24 meter. Aan dit bouwwerk werkt 100 man personeel, wat wel wat tegenviel voor zoo'n bouwwerk. Na het bezoek aan 't Stadion reed het gezelschap naar het café de Oude Vink in Leiden, waar nog 'n paar gezellige uren werden doorgebracht. Om 7 uur ging men weer naar Alkmaar, waar men om half tien arriveerde. Het was een prettige dag geweest. Nadat de voorzitter van de Alcmaria adsp.-commissie Feyenoord had gefelici teerd met het behaalde kampioenschap van Nederland (hij bood tevens een mooie bloe menmand aan) werd begonnen om 12 uur. Feyenoord speelde met zon en wind mee. Alcmaria zal spoedig voor het Feyenoord- doel, doch backs en keeper voorkwamen ge vaar. Een mooie aanval van Feyenoord werd door J. de Waal gekeerd. De Alcmaria kee per Nol weerde zich goed en redde eenige malen uitstekend. Na de rust ondernam Stroïnk de rechts binnen van Alcmaria een ren en besloot die met een prachtig schot, 10. Een kwar tier voor het einde maakte Feyenoord ge lijk. Wel nam Alcmaria opnieuw de leiding doch een tweede goal van Feyenoord maakte de stand ten tweede male gelijk. Einde 22. De andere uitslagen waren: F.-Jun. BAlcm. Jun. A F.-Jun BAlcm. B F.-Adsp. AAlcm. Adsp. A F.-Adsp. BAlcm. B F.-dsp. CAlcm. Adsp. C F.-Adsp. DAlcm. Adsp. D M. K. V.—VIOS 3—2. Vios uit Warmenhuizen speelde Zondag een returnwedstrijd tegen M. K. V. te Leeu warden. Vios won de beker met 32. Deze werd na afloop in een hotel te Leeuwarden uitgereikt. Onder leiding van den voorzit ter van M. K. V. werden nog eenige be zienswaardigheden van Leeuwarden be keken. 2—2 5—1 2—2 2—2 2—2 3—0 Wielrennen. RIJWIELVEREENIGING ALCMARIA. Zondag hebben de Alcmaria-renners hun laatste étappe verreden, en deze is gewon nen door G. Oukes. In de C-klasse werd J. Frijn op fraaie wze eerste. Uitslagen AB-klasse, 92 K.M.: 1 G. Oukes; 2 A. Bosma; 3 J. H. Mulder; 4 C. Vuilenboer; 5 J. Martin; 6G. Greutes. C-klasse, 27 6/10 K.M.: 1 J. Frijn; 2 de Boer; 3 P. de Vos. De successen op de Wieringer-baan zijn dit maal niet zoo groot geweest. In de voorwedstrijden hebben W. Wou ters en W. Frank, goed werk laten zien W. Wouters werd op keurige wijze tweede in de sprint, achter Slegeman, den snellen Wieringer sprinter. W. Frank won op fraaie wijze de klasse ment-race voor amateurs en onafhankelij- ken. In de koppelwedstrijd voor amateurs werd Jb. Schipper met zijn Wieringer maat tweede doordat hy in het laatste klasse ment met 1 punt meer wist te winnen. In den koppel wedstrijd voor amateurs en onafhankelijken over 60 K.M., hebben W. Frank en KI. de Vries schitterend gereden, Zy eindigden dan ook op de 2e plaats, een plaats, die zij zeer zeker verdiend hebben Jan Groot en H. Bol kunnen ook op een goede wedstrijd terug zien. Jammer was het, dat Jan Groot in deze course 5 maal op minder zachte wijze met de harde betonnen baan in aanraking kwam. Hij had anders vast nog eenige punten meer verzameld, J. Derksen en J. Pronk eindigden op de 5e plaats. Volledige uitslag: 1. H. KuiperD. Klink; 2. de VriesW. Frank op 1 ronde; 3. Brisee- Lodewyks op 1 ronde; 4. H. BolJ. Groot op 1 ronde; 5. J. DerksenJ. Pronk op 2 ronde; 6. HellemansSundert op 2 ronden; 7. KuistermanGageldonk op 2 ronden. A. S. V. VICTRIX. Bovengenoemde vereeniging heeft Zondag deelgenomen aan den grasbaanwedstrijd te Schagen. De renners hebben zich kranig gehouden. De renner Piet Zandvoord wist beslag te leggen op den eersten prijs in de Omnium Race voor amateurs. En W. Visser wist de tweede prijs te bemachtigen in de afval-race voor nieuwelingen. W. Harms had recht op de tweede prijs in den jachtwedstrijd, maar door een abuis van de jury werd hy op de vierde plaats gezet. Verder wisten onze junioren ook nog enkele mooie plaatsen te bezetten. Attenbras had den eersten prys; J. de Bruin den tweeden en Wester den derden. Aangezien de inschrijvingen wel wat te groot waren voor zulke wedstrijden (er waren 150 deelnemers) kunnen wy te vreden zyn met de prestatie van onze jongens. TRAININGS WEDSTRIJDEN ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Woensdagavond zullen wederom belang rijke trainingswedstryden worden gehou den. De nieuwelingen rijden sprintwedstrij- den en de 50 ronde om de A. W. beker, ter wijl de onafhankelijke en amateurs de klas- sementwedstrijd rijden over 80 ronden, eveneens om den A. W. beker en een kop pelwedstrijd over vermoedelijk 200 ronden. Deze wedstrijden beloven dus zeer interes sant te worden. Tennis. DE INTERNATIONALE KAMPIOEN SCHAPPEN VAN WIMBLEDON. In de halve eindstrijden Perry-Budge en von Cramm-Austin. De kwarteindstryden te Wimbledon zijn gespeeld. In straight sets zy'n vier spelers uitgevallen. En in de beide halve eindstrij den komen nu uit von Cramm tegen Austin en Perry tegen Budge. Het ligt in de lijn der verwachting, dat von Cramm en Perry elkaar in de finale zullen ontmoeten. Von Cramm sloeg Crawford met dezelfde cyfers als Austin den Amerikaan Allison. Beiden gaven 10 games weg en wonnen in straight sets. Ook Budge had het gemakke lijk tegen den Australiër Quist. Met 62, 64, 64 werd de tweede Australiër ge wipt, terwijl tenslotte Perry na eenigen te genstand in den eersten set zeer gemakke lijk won. Neen, groote strijd werd er niet op de banen van Wimbledon geleverd. Mis schien in de halve eindstrijden, doch o.i. vormen von Cramm en Perry momenteel een klasse op zich zelf, zoodat de groote kamp eerst in de finale mag worden ver wacht. In het dames enkelspel staan de kwart eindstrijden nu vast, n.1. Helen Jacobs mej. Lizana, Kay Stammersmej. Jedrze- jowska, mevr. Mathieu—Louise Horn en Hilde Sperling tegen Dorothy Round. Engeland is bij de laatste acht met twee speelsters vertegenwoordigd, Amerika met 1, Chili met 1, Polen met 1, Frankrijk met 1, Duitschland met 1 en Denemarken met 1. Wel een bewijs, dat van een tennismeerder- beid van een der landen bij het vrouwelijk element geen sprake is. In het dames dubbelspel werden onze landgenooten mej. Rollin Couquerque en mej. Terwindt uitgeschakeld door de Ame- rikaansche dames Fabyan en Jacobs. De eerste set werd gemakkelijk door de Ame- rikaansche speelsters gewonnen, wel had den onze landgenooten nog even de leiding in den tweeden set en spande het hier nog even, doch op een derden set lieten Helen Jacobs en Sarah Fabyan het niet aan komen. In het gemengd dubbelspel hadden mej Rollin Couquerque en Timmer een w.o. te gen het Amerikaansche paar Babcock en Mako. De laatste heeft zich moeten terug trekken wegens een blessure aan den schou der. Zonder te spelen kwamen onze landge nooten dus een ronde verder. Mej. Patterson en van Swol deden bijzon der verdienstelijk werk door het Ameri kaansche dubbel mevr. Andrus en Surface te slaan. In den eersten set klopte het in de Engelsch—Nederlandsche combinatie niet bijzonder, doch een algeheel herstel vond in den tweeden set plaats. Ook in de final, welke noodig was geworden, was van Swol met zijn uitstekende service en goed bijge staan door de Engelsche speelster uitstekend op dreef en tenslotte moest de toch sterke Amerikaansche combinatie met 63 capi- tuleeren. De regen van den afgeloopen nacht en die van vanmorgen was natuurlijk een leelijke handicap voor een goede en vlotte afwer king van het programma. Midden op den dag is het weer begonnen en zoodoende heeft men heel wat partijen moeten uitstel len. Nederland is thans alleen nog maar vertegenwoordigd in het gemengd dubbel spel. De voornaamste uitslagen van de heden gespeelde wedstrijden luidden: heeren enkelspel kwartfinales: v. Cramm (Duitschland) sl. Crawford (Australië) 61, 75, 64; Austin (Engeland) sl. Alli son (V.S.) 6—1, d—4, 7—5; Budge (V.S.) sl. Quist (Australië) 6—2, 64, 64; Perry (Engeland) sl. Grant (V.S.) 64, 63, 61; dames enkelspel: mevr. Mathieu (Frank rijk) sl. mej. Hardwick (Engeland) 62, 46, 75; mej. Horn (Duitschland) sl. mej. Curtis (Engeland) 63, 63; mej. Jedrze- jowska (Polen) sl. mej. Noel (Engeland) 61, 46, 62; mej. Round (Engeland) sl. mej. Whitmarsh 64, 62; mej. Stammers (Engeland) sl. mej. James (Engeland) 7—5, 62; mevr. Sperling (Denemarken) sl. mej Adamson (België) 61, 60. dames dubbelspel: mevr. Fabyan en mej. Helen Jacobs (V.S.) sl. mej. Rollin Cou querque en mej. Terwindt (Nederland) 62, 75; mej. Jedrzejowska en mej. Noel (Po len-Engeland) sl. mej. Hobson en mej. Wight (Engeland) 62, 61; gemengd dubbelspel: mej. Rollin Couquer que en Timmer (Nederland)mej. Babcock en Mako (V.S.) w.o.; mej. Patterson en van Swol (Engeland-Nederland) sl. mevr. An drus en Surface (V.S.) 26, 63, 63. heeren dubbelspel: Hare en Wilde (Enge land sl. Lund en Maier (Duitschland-Span- je) 64, 75, 64; Malfroy en Stedman (Nieuw-Zeeland) sl. Gandar Dower en Wheatcroft (Engeland) 61, 64, 63; Mc. Grath en Sproule (Australië) sl. Martin Le- geay en Lesueur (Frankrijk) 64, 86, 4—6, 1—6, 7—5. Zwemmen. ZWEMVEREENIGING „HET SKARPET". Zondag vond onder groote belangstelling een z.g. clubdag plaats van de zwemvereeni- ging „Het Skarpet" te Oude Niedorp. Het was een vroolijk gezicht te zien hoe allen zich op het strand heerlijk vermaakten. Wy laten hieronder de uitslagen van de wedstrijden volgen: dames 50 meter schoolslag: 1. N. de Wit Ld. 48.2 sec.; 2. M. Koopmans 49 sec.; heeren 50 meter vrije slag: 1. C. Blokker 42.4 sec.; 2. C. van Zoonen 44.8 sec.; dames 50 meter rugslag: 1. Tr. Mijts 52.8 sec.; 2. A. Leek 55.2 sec.; 100 meter vrije slag heeren: 1. C. Blokker 1 min. 38.2 sec.; 2. C. van Zoonen 1 min. 38.6 sec.; 25 meter schoolslag schoolkinderen (meis jes): 1. R. Meereboer Pd. 26.8 sec.; 2. G. Fy- ma 29.2 sec.; 25 meter vrije slag schoolkinderen (jon gens): 1. P. Wolfswinkel 29.6 sec.; 2. J. Bier steker 32.2 sec. Hierna werden estafette-wedstrijden ge houden voor dames en heeren bestaande uit 50 meter rugslag, 50 meter schoolslag en 50 meter vrije slag. Er namen zes ploegen aan deel. Van de dames waren de snelste W. de Wit Ld., W. de Wit Ad. en R. Heinis in den tijd van 2 min. 45.6 sec.; van de heeren wa ren de snelsten C. van Zoonen, C. de Wit en D. Biersteker in 3 min. 3.6 sec. Daarna wedstrijden voor oudere dames: 1. T. van Zoonen Cd. 41.4 sec.; 2. mevr. S. Klaver 46.2 sec. Tot slot werd nog een bal wedstrijd voor de schooljeugd gehouden in het ondiepe bassin met als uitslag 3—1. De leden der Nederlandsche ploeg zullen allen gekleed zyn in lichtgrijze broek met blauw colbertjasje, grijze pet, wit shirt gro. ze das, dit voor wat de heeren betreft; de da. mes wit japonnetje, witte soxjes. wit hoedje" witte schoenen en een blauw jasje. De chef-kok van hotel Terminus' uit Den Haag gaat mee naar Berlijn en er zal ge zorgd worden voor Hollandsch eten ook hu de lunch. In het Olympische dorp zyn voor de Ne derlandsche heerenathleten, naar men weet vier huisjes beschikbaar en by zijn jongste reis naar Berlijn heeft de heer van Kossem zich in de hitte kunnen overtuigen, dat het in de schaduw der huisjes heerlijk wonen is. Een apart huisje in het Olympisch dorp jg beschikbaar gesteld voor kok, masseurs ea De vertrekdatum voor de verschillende' takken van sport is verschillend en vaak zeer uiteenloopend, evenals de dag van te rugkeer. Dit hangt geheel af van het tijd stip, waarop de betrokken tak van sport te Berlijn aan de beurt is. De heer Lotsy wees erop, dat het ge- wenscht is, dat men zoo laat mogelijk moet komen, liefst een twee of drie dagen voor dat de betrokken athleten moeten uitkomen. Te vroeg komen schaadt den vorm, vooral omdat Nederland te Berlijn niet behoeft te acclamatiseeren, zooals tenslotte met Ja. panners, Australiërs, enz. wel het geval is. Met nadruk stelde de heer Lotsy vast, dat het Nederlandsch Olympisch Comité in over leg met de sportbonden die athleten zal uit zenden, die werkelyk een goed figuur in in ternationaal milieu kunnen slaan. Men be hoeft niet den eisch te stellen aan den ath- leet, dat hy een zekere prijswinnaar zal zyn. Dat is niet noodig, maar ook de financiën dwingen tot beperking. Spr. herinnerde in dit verband aan de wijze, waarop het geld voor de uitzending is bijeengekomen. De chef de mission drong er met klem op aan, dat men zoo spoedig mogelijk zou overgaan tot aanwijzing door de sportbon den van die athleten, die voor uitzending in aanmerking komen. Het is niet bevorderlijk voor den vorm en de mentaliteit van een athleet, dat men hem of haar nog langer in spanning laat. Men ging tenslotte over tot beperking van verschillende details, meer in het bijzonder izake logies, financiën, vertrek-data der ath leten e.d. Op 14 Juli zal te Amsterdam een bijeen komst worden gehouden, waarop alle athle ten, die naar Berlijn zullen gaan, met hun leiders en het bestuur van het N.O.C. teza men komen voor nadere kennismaking. Op Vrydag 31 Juli zal de Nederlandsche gezant te Berlijn een receptie voor leiders en athleten in het gezantschapsgebouw hou den. Zeilen. DE INTERNATIONALE ZEILWEDSTRIJDEN IN NOORWEGEN. De „De Ruyter" thans achtste. De internationale zeilwedstrijden by Oslo zijn voortgezet. Er stond een frissche bries met een matige zee. Eerste in de interna tionale zesmeterklasse werd het Noorsche jacht „Rani" van Havlor Mpstad. Tweede was wederom een Noorsch jacht „Lully" van Magnus Konow, derde „Vivo", even eens een Noorsch jacht met Hartner als stuurman. Naar men weet nemen de Nederlandsche zesmeters de „De Ruyter'" en de „Piet Hein" aan deze races deel, waarbij htm plaatsing geldt by het klassement ter be paling der uitzending naar de Olympische spelen te Kiel. „De Ruyter" werd in bovenvermelde race achtste, terwijl de „Piet Hein" den strijd staakte. De stand der keuzewedstrijden tus- schen de Nederlandsche achten is momen teel 31 in het voordeel van de „de Ruyter" Motoren. DE T. T.-RACES. 90 definitieve inschrijvingen! Nu de officieele inschrijving gesloten is 49. Professor Slim had het veel te druk om op zijn zoontje te letten, die daardoor aan de bes likte. Na on geveer een uurtje besloot de professor om weer naar huis terug te keeren. 50. Eerst was Pietje nergens te bekennen, maar na veel geroep en geschreeuw van den professor antwoord de hij eindelijk: „hier ben ik pa". Ze verstopten hun verkleeding tusschen het kreupelhout en keerden als gewone menschen naar huis terug. Olympiade. OLYMPISCH COMITÉ VERGADERT. Met de technische leiders. Gisteravond vond in een der zalen van Krasnapolsky te Amsterdam een bijeen komst plaats van het Nederlandsch 01ym: pisch Comité, waarop de verschillende tech nische leiders der sportbonden, die te Ber lijn zullen zijn vertegenwoordigd, waren uitgenoodigd teneinde gezamenlijk verschil lende aangelegenheden met betrekking tot de uitzending van de Nederlandsche ploeg naar Berlijn en Kiel te bespreken. Voor het Nederlandsch Olympisch Comité waren aanwezig de voorzitter en secretaris, xesp. mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye en G. van Rossem, verder de be stuursleden jhr. Quarles van Ufford en K. J. J. Lotsy, de laatste tevens als chef de mission. Aanwezig waren vertegenwoordigers van de Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie, den Koninklijken Nederlandschen Zwembond, den Nederlandschen Hockey Bond, den Nederlandschen Roeibond, den Nederlandschen Kanobond, den Nederland schen Boksbond, de Koninklijke Verbonden Nederlandsche Watersportverenigingen, den Koninklijken Nederlandschen Amateurs- schermbond, de Koninklijke vereeniging van Nederlandsche scherpschutters en de Vyf- kampcommissie. De chef de mission voor Berlijn, de heer K. J. ,J Lotsy deelde enkele technische bij zonderheden over de uitzending mede. kan de K. N. M. V. met vreugde melden, dat het enorme aantal van 90 rijders aan de motorraces om den „Grooten Prys van Ne derland der K. N. M. V." (T.T.-races) zal deelnemen. Niet minder dan 14 nationaliteiten zullen elkander bekampen, een record-aantal, dat nergens ter wereld wordt bereikt. Duitschland en Nederland spannen de kroon met ieder 23 deelnemers; Engeland, dat vroeger ook in aantal overheerschte, moet zich met 14 deelnemers met de derde plaats tevreden stellen. Hierna volgen 9 Belgen, 6 Zwitsers, 5 Oostenrijkers en 4 Zweden, terwijl Ierland, Finland. Frankrijk, Denemarken, Spanje en Tsjechoslcwakije ieder één vertegenwoordiger zenden. De merkenstryd gaat in de eerste plaats tusschen 17 Velocettes en 16 Nortons, ge volgd door 9 D.K.W.'s, 8 Excelsiors, 6 Rud- ges, 4 Husqvarna's, 4 Saroléa's 3 F.N.'s, 2 Terrots, 2 N.S.U.'s, 2 Barbé's, 2 Lady's en 2 New-Imperial's, terwijl van de merken B. M. W., Motoosacoche, Alpha, A.J.S., Cotton, Delta Gnome, Puch, Universal, Imperia en Benelli ieder één exemplaar aan den start zullen verschijnen. Alles bijeen is het duidelijk, dat men een stryd mag verwachten, die alles over treft, wat tot dusver te Assen is te zien ge geven. Naar de K.N.M.V. verneemt is de roep, die van het nieuwe verbeterde circuit uitgegaan is, niet vreemd aan deze buiten gewone internationale deelname. Postduiven. POSTDUIVENVEREENIGÏNG WARMENHUIZEN—N.-SCHARWOUDE „DE METEOOR". De Meteoor hield een wedvlucht vanaf Creil (Frankrijk) over een afstand van 410 K.M., met O. N. O. wind. De duiven werden losgelaten om 7.45 uur. De aankomst was: 1. J. Deutekom 2 uur 29 min. 50 sec.; 2. J. Kemper 2 uur 32 min. 42 sec.; 3. P. Pronk 2 uur 38 min. 59 sec.; 4. G, Sevenhuijzen 2 uur 46 min. 13 sec.; 5. G. Sevenhuijzen 2 uur 46 min. 49 sec.; 6. J. Kernper 2 uur 57 min. 25 sec.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8