85* H ET HELSCH COMPLOT ^PaulCihaiier Qememtetaden ZUIDSCHARWOUDE ^rscHf CaJbjé-l<M<iJdisüt de XJJiimiqstè. de besté HARENKARSPEL AKERSLOOT HeuilleloH Jtadiopsogeatmta Kijk, dat is bros-heidl Maandagavond vergaderde de raad. Aan de orde werden gesteld een tweetal herstemmingen over voorstellen, waarover in de vorige vergadering de stemmen staak ten. Allereerst het voorstel van den heer Du Burck om de notulen van de voorvorige vergadering te wijzigen. De heer Dijkhuizen, die bij de behande ling niet aanwezig was, zeide, dat er vol gens zijn meening geen verschil bestond tusschen het genotuleerde en de bedoeling van den heer Du Burck. Als deze nu echter wil als voorsteller, dat zijn voorstel woorde lijk wordt opgenomen, is spr. daar voor. De voorzitter meende, dat wanneer in de notulen de bedoeling van den heer Du Burck wordt weergegeven, deze onveran derd kunnen worden goedgekeurd. Men moet er niet aan beginnen bij wijze van vriendelijkheid een of ander woord te wij zigen. De heer Dijkhuizen stelde voor, in den vervolge schriftelijke voorstellen in te die nen. De stemmen staakten wederom en nu werd aangenomen, dat het voorstel was ver worpen. De voorzitter voegde hier nog aan toe, dat hij hoopte, dat de raad zich in het vervolg voor zulke futiliteiten te hoog zou achten. Vervolgens moest worden gestemd over het voorstel om den kweekeling met acte geheel voor rekening van de gemeente te nemen, of indien dit onmogelijk mocht blij ken, een subsidie van f 150 te geven. Hierover zeide de heer Dijkhuizen, het toe te juichen, dat er zooveel door de ouder commissie en de voorstanders van openbaar onderwijs bij elkaar is gebracht. Echter be treurde spr. de houding van B. en W. om zoo laat met een voorstel te komen, Spr. gaf het voorstel van B. en W. om 450 te geven geen kans en wilde bij 150 blijven. Nadat de voorzitter had gezegd, dat hier een misverstand is, daar B. en W. nooit met voorstellen zijn gekomen, werd met 5 tegen 1 stem, die van den heer Du Burck, het voor stel van B. en W. verworpen. Met alge- meene stemmen werd hierna besloten f 150 subsidie te verleenen aan de Oudercommis sie. Eenige ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Op een verzoek van de r.k. zangvereen. St. Ceacilia om een prijs voor het concours moest in verband met den financieelen toe stand der gemeente afwijzend worden be schikt. Hierna werd behandeld het verzoek van de Langendijker middenstandsvereenigin- gen om maatregelen ter bescherming van den middenstand (zie raadsverslag Noord- scharwoude in het nummer van Maandag 29 Juni). De voorzitter zeide, dat B. en W. de in het adres vervatte beschouwing geheel on derschrijven. Moeilijk is het echter om maatregelen te treffen om te voorkomen, dat de winkelstand wordt uitgebreid. In de Tweede Kamer is een dergelijk wetsont- werp aanhangig. Ten aanzien van de ven ters wordt door de politie een waakzaam oog gehouden. Deze menschen worden zoo veel mogelijk uit de gemeente geweigerd. Het publiek kan evenwel ook helpen, door niet van dergelijke venters te koopen. Door den heer Kramer werd sympathie betuigd met het adres. De maatregelen wa ren ook in het belang van den consument, meende spr., want als de concurrentie te groot wordt, een zeker punt overschrijdt, zullen de prijzen moeten stijgen door de ge ringere omzetten. Spr. betoogde, dat het niet waar is, dat men bij het grootwinkelbe drijf goedkooper kan koopen. Een goed- geoutilleerd middenstandsbedrijf kan steeds tegen het grootwinkelbedrijf concurreeren. De bevolking heeft ook iets bij te dragen door bij den plaatselijken middenstand te koopen. Met de bewering van de prijsstijging ten gevolge van de groote concurrentie kon de heer Du Burck niet meegaan. Het adres werd voor kennisgeving aange nomen. Van een 50-tal radio-luisteraars was een verzoek ingekomen, een verordening In het leven te roepen tegen de radio-storingen door motoren enz. Een bepaling in de alg. politieverordening werd opgenomen, dat het verboden is tus schen 12 uur 's middags en 12 uur 's nachts hoogfrequent-apparaten en electrisch ge dreven of verwarmde apparaten, toestellen en machines onder welke benaming ook, in werking te hebben en storend te werken op de radio-ontvangst. Een begrotingswijziging voor den dienst 1935 werd aangenomen, evenals het voorstel om een kasgeldleening aan te gaan ten be hoeve van de gem. lichtbedrijven. De straf verordeningen werden voor vijf jaren op nieuw vastgesteld. Na rondvraag volgde sluiting. De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdagmorgen 10 uur in het gemeentehuis onder voorzitterschap van den heer H. Nolet, burgemeester. Secretaris de heer G. H. Essing. Alle raadsleden waren aanwezig. Na opening door den voorzitter werd mededeeling gedaan van eenige ingekomen stukken. Van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Hollands Noorderkwartier is een adres ingekomen, waarin verzocht wordt o.m. de grondslag biljarten voor de personeele belasting te verlagen. B. en W. zijn van oordeel, dat een bedrag van 60, hetwelk aan belasting voor een biljart moet worden opgebracht, als een drukkende last op het cafébedrijf moet worden beschouwd, achten het daarom billijk dat de grondslag wordt verlaagd met 5 en derhalve wordt vastgesteld op 15 met ingang van 1 Januari 1937. Daardoor wordt de belasting 45 per biljart. Er zijn 10 biljarten in de gemeente, zoodat het de gemeente 150 kost. De heer Bakker was er voor, dat deze verlaging werd gegeven, evenals de heer de Vries. De opcenten op de personeele belas ting zijn hier funest en voor het platteland veel te zwaar. Men kan er zich over verbazen, welke be dragen aan personeele belasting moeten worden betaald. Zou er niet iets kunnen worden gedaan dat er een eind aan die hooge opcenten wordt gemaakt? vroeg de heer de Vries. Het voorstel van B. en W. werd hierna aangenomen. Vastgesteld werd een suppletoire begroo ting 1935. Hierna was aan de orde een wijziging der begrooting 1936. Deze is van Ged. Staten met eenige bemerkingen terug ontvangen. In hoofdzaak houden deze opmerkingen verband met administratieve wijzigingen. Een afzonderlijke beslissing wordt gevraagd over de verlaging van de jaarwedde van den gemeente-geneesheer. De regeering is van oordeel, dat de jaar wedde kan worden verlaagd. In verband hiermede stellen B. en W. voor, met ingang van 1 Januari 1936 de jaarwedde te verlagen met f 100 en vast te stellen op 2100. De voorzitter merkte op, dat verleden jaar ook al was aangediongen op verlaging. Toen is het salaris verminderd met 200. B. en W. hebben geïnformeerd of er nog iets aan zou zijn te doen, .naar dit blijkt niet het geval te zijn. De betrokkene heeft zijn bezwaren tegen de verlaging ingediend. De werkzaamheden zijn zeei toegenomen. De heer Doekes zou wel willen weten, hoeveel er van het salaris gedaan wordt. Hierop werd geantwoord, dat eerst 80 pa tiënten werden geholpen voor de armen- practijk. Dit is nu 170 geworden, terwijl het aantal gratis-verlossingen ook meer dan verdubbeld is. Verschillende heeren voerden nog het woord over deze salarisverlaging, welke volgens den heer de Vries geheel ongemoti veerd is, gezien de bovengenoemde cijfers. Spr. wees er op, dat men in de stad geen idee heeft, hoe het er op het platteland toegaat. Spr. zou willen afwachten tot men schrijft dat het moet. De voorzitter wilde het niet op de spit» drijven met deze vrij onbelangrijke zaak. Na nog eenige besprekingen werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Bij de rondvraag informeerde de heer Molenaar naar het resultaat van de brief aan den minister over het rouleeringssy- steem, waarover de voorzitter echter nog geen mededeeling wenschte te doen. Daar in wordt nog gewerkt. De heer de Vries zal in comité antwoord krijgen op zijn vragen aangaande het re sultaat van het aanschrijven der „renteloo- ze voorschot-nemers". Daarna sluiting. De raad dezer gemeente vergaderde Dinsdag n.m. 2 uur in voltallige zitting. Na aanneming voor kennisgeving van eenige ingekomen stukken kwam een voorstel van B. en W. om vergoeding lager onderwijs wet 1920 voor het schoolbestuur St. Jacobus Major van 3567.54 en aan het bestuur der St. Michaelschool van 1207.30. Alzoo be sloten. Een voorstel van B. en W. om ter vervan ging van de jaarl. vergoeding ingevolge art. 205 der L. O.-wet aan het r.k. kerkbe stuur St. Jacobus Major te Akersloot een uit- keering ineens te verstrekken tot een be drag, gelijkstaande met 80 van de ge schatte waarde der gebouwen en terreinen, die op 1 Jan. 1921 in gebruik en in eigendom waren bij voormeld bestuur. Bedoelde ter reinen en schoolgebouwen werden laatste lijk geschat op 12680. Hiervan 80 is 10144. Dit bedrag moet worden geleend, waarvoor voorstellen bij den raad zullen in komen om per 1 Jan. a.s. te betalen. Alzoo besloten. Verzoek van den heer J. Verhagen, lijn- werker G.E.B., voor de Starnmeer, Stierop, Woude en Kogerpolder, om met het oog op zijn 65-jarigen leeftijd ontslag te verleenen. B. en W. stelden voor eervol ontslag aan den heer Verhage te verleenen en zijn zoon I. Verhagen op arbeidscontract in de plaats van zijn vader aan te stellen. Met algemeene stemmen alzoo besloten. B. en W. stelden voor een suppl. begroo ting vast te stelleh voor verhooging post Burg. armbestuur van 300. Alzoo besloten. Voorstel B. en W. om in vasten dienst als gemeentewerkman aan te stellen den heer J. v. d. Eng, thans tijdelijk, op een jaarloon van 1040, verminderd met 10 pensioen bijdrage, netto 936, of 18 per week. Alzoo besloten. Voorstel B. en W. tot wijziging van enkele posten op de gem.-begrooting 1936. Deze wijzigingen werden met algemeene stem men aangenomen. Voorstel B. en W. om het onderhoud van het graf den heer Jb Besse op te dragen aan den heer Jb. Zweeris, doodgraver alhier. Aldus besloten. B. en W. stelden voor aan schipper P. Verduin voor gebruik schaftlokaal en ter- reingebruik 30 vergoeding toe te kennen. Alzoo aangenomen. Rondvraag De heer Otte: De pontwachterswoning verkeert in een bouwvalligen toestand. In de serre is een gat van 2 M. De W.C. is af en de keuken is verrot. Moet daar niet» aan gedaan worden? 't Is een schande voor de gemeente. De voorzitter zeide, dat B. en W. dit eens zullen laten nazien, terwijl de heer Groot, zoo hij zeide, vanmiddag de zaak in oogen- schouw heeft genomen en zal bespreken in vergadering van B. en W. Ook zeide de heer Groot, dat om den hoek daar te hard ge reden wordt. Het zal bekeken worden of daar een bord geplaatst kan worden De heer Otte vroeg tevens of de Startin- gerweg, die verleden jaar is aangelegd, uit te schrale beurs is gemaakt of dat de ge meente met dit werk is bedrogen. De voorzitter: Ik ben er wel mee op de hoogte, de weg is wel goed afgewerkt, maar 21) Vrij naar het Engelsch door ANNIE S. SWAN. „Ik ben eigenlijk hierheen gekomen om te vertellen, wat er met ons gebeurd is", zei het kleine vrouwtje. „Toen wij elkaar dien dag ontmoet hadden, zult u waar schijnlijk wel gedacht hebben, dat we niets liever wilden, dan u zoo spoedig mogelijk weer te zien en inderdaad was dat ook het geval. Maar vreemde dingen zijn tusschen- beide gekomen. Gauw nadat we u verlaten hadden, is er een verschrikkelijk ongeluk gebeurd. Twee kinderen werden bijna over leden door een groote sleeperskar, waar van de paarden op hol geslagen waren. Mijn broer Jack heeft de kinderen nog net weten te redden, maar is daarbij zelf on der de paarden gekomen en heeft ernstige verwondingen opgeloopen". „O, wat spijt het me, dat te moeten hoo- ren", riep Alice op een toon van oprechte deelneming uit. „Ik dacht eigenlijk, dat u het wel in de krant gelezen zoudt hebben, anders had ik het u wel eerder geschreven". „Ik heb, sinds dien dag, bijna geen krant ingezien, mrs. King. Ik ben dag en nacht met mijn tante bezig geweest". „Dan hebt u waarschijnlijk ook geen tijd gehad om u er over te verbazen, dat wij niets meer van ons lieten hooren en dat is misschien maar beter ook. Jack is nu weer herstellende en mag eiken dag een uurtje opzitten. Eigenlijk ben ik vandaag geko men om u te vragen, of u morgen bij ons theè wilt komen drinken. Hij heeft nog niet veel bezoek mogen hebben, maar is erg verlangend u weer te zien". Het meisje bloosde zelfs niet en dit ver baasde mrs. King en kwetste haar zelfs een beetje. Haar broer had veel over Alice Harman gesproken gedurende de dagen, dat het hem dit keer ernst was. Ze was naar Alice toegegaan op zijn uitdrukkelijk verlangen, ofschoon ze het zelf liever niet gedaan had. Ze hield dol veel van haar jongeren broeder en wilde ontzettend graag, dat hij met een speciale vriendin van haar trouwde, die daar niet afkeerig van zou zijn. Maar haar koppelarij zou waarschijnlijk wel geen succes hebben. Hij had er heelemaal geen behoefte aan gehad om het meisje te ontvangen, dat zij hem zoo warm aanbevolen had, terwijl hij wel heftig verlangend geweest was om sAlice Harman weer te zien. En toch was er iets in het meisje, wat haar beviel en aantrok een zekere charme, die zy niet kon de- finieeren. Ze was zoo onmiskenbaar een da me, met die natuurlijke wellevendheid, die niet aangeleerd kan werden. En het feit, dat zij zich niet van Jack's genegenheid be wust was en weinig belang in hem stelde •naakte haar des te interessanter. „U bent erg vriendelijk", zei Alice vlug, „maar ik ben bang, dat ik morgen onmoge lijk kan komen. Ik kan mijn tante niet al leen laten. Zij is op het oogenblik niet in staat te spreken, maar ik geloof, dat ze me mist, als ik de kamer uit bent". „Maar het zou u goed doen er eens van uurtje uit te komen. Ik zal u met mijn rij tuig laten halen en brengen", drong mrs. King aan, te meer verlangend om haar zin door te zetten, nu het bleek niet zoo gemak kelijk te gaan, als ze verwacht had. „Als u eens even iets anders gedaan hebt, zult u weer beter tegen het verplegen kunnen". „Ik ben u erg dankbaar voor uw vrien delijkheid, maar ik mag er op het oogen blik heusch geen gebruik van maken", zei ze, terwijl haar oogen zich verzachtten. „Ik begrijp niet, waarom u tegen een vreemde zoo vriendelijk bent. Vandaag nog heb ik gevoeld, wat een vreemde ik hier eigenlijk ben, zonder een enkele vriend, nu mijn tante op het punt staat van me weggenomen te worden". Onwillekeurig verborg ze het hoofd in de handen en een oogenblik werd zy door haar gevoelens overmand. Dit was genoeg om bij Jack Traquair's gevoelige zuster een diep medelijden te wekken. Ze stond op, liep naar het meisje toe en legde vriendelijk een hand op haar schouder. „Ik wil een vriendin voor ie zyn, als Je me dat tenminste toestaat en ik verzeker je, dat ook Jack je zeer genegen is. Anders zou ik vandaag immers n:et hier gekomen zyn". „Dank u, dank u heel hartelijk. Ik hoop eens te kunnen toonen, hoe zeer ik dit op prijs stel", antwoordde Alite, terwijl ze op Vrijdag 3 Juli. HILVERSUM, 1875 M. (8—12.—, 5.8.— en 11.12.— VARA, de AVRO van 12.—4.— en de VPRO van 4.5.en 8.11.uur). 8. Gr.pl. 10.— VPRO-morgenwijding. 10.15 Gr.pl. 10.45 Voordr. 11.— Gr. pl. 11.30 Verv. voordracht. 11.50 Gr.pl. 12.— Kovacs Lajos' orkest en gr.pl. 2.— Voordr. 2.30 Ensemble Jetty Cantor en gr.p'. 4.— Slot- godsdienstoefening van het Intern. Doopsgez. Congres, Witmarsum. 5.— Gr.pl. 7.— Causerie over de arbeidersbeweging in Frankrijk. 7.20 Gr.pl. 7.50 ANP-nieuwsber. 7.57 Herh. SOS-ber. 8.— Ber. 8.05 Causerie. 8.30 Concert. 9.Paeda- gogische causerie. 9.30 Concert. 10.Filmpr. 10.30 Gr.pl. 10.40 Avondwijding. 11.— ANP-nieuws ber. 11.05 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.35 —12.— Gr.pl. HILVERSUM, 301 M. (Alg. progr. NCRV). 8.— Schriftlezing. 8.18 9.30 Gr.pl. 10.30 Morgendienst. 11.—12.— Zang en piano. 12.15 Gr.pl. 12.30 Orgelspel. 1.30 Gr.pl. I.45 Ensemble van der Horst. 2.30 Chr. Lectuur. 33.45 Verv. concert. 4.Sopraan, piano en cello. 5.30 Gr.pl. 6.30 Voor tuinliefhebbers. 7.Ber. 7.15 Literair halfuur. 7.45 Rep. 8.— ANP-ber. 8.15 Kon. Mili taire kapel. 9.05 Het leven der be volking in Noord-Afrika. 9.35 Verv. concert. (10.05 ANP-ber.) 10.30 II.30 Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Orgel spel. 11.50 Het St. Hilda's orkest. 12.50 Dansmuziek. 1.35 Piano-reci tal. 2.20 Toni en het North Pier orkest. 3.20 Het BBC-Schotsche orkest en solist. 4.20 E. Colombo's orkest. 5.05 Gr.pl. 5.35 Het Serge Krish Septet 6.20 Ber. 6.50 Orgel spel. 7.20 Rep. 7.55 Het Alfredo Campoli Trio. 8.20 De BBC-Zan- gers. 8.55 Komische dialoog. 9.05 Dansmuziek. 9.50 Ber. 10.20 Sport- pr. 10.40 Het BBC-Midland orkest. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7.20 cn 8.20 Gr.pl. 1120 Orkestconcert. 2.50 Gr.pl. 4.20 Kamermuziek. 5.50 Or kestconcert. 8.20 Zang en piano. 9.05 Operette-uitz. 11.05—1.05 Or- keatconcert. KEULEN, 456 M. 6.30 en 12.20 Or kestconcert. 1.35 Omroepkleinorkest 2.35 Omroepkwintet. 4.20 Literair- muzikaal progr. 6.20 Omroep orkest. 7.20 Gr.pl. 8.30 Voor oud strijders. 10.45 Concert. 11.20—12.20 Omroeporkest. BRUSSEL, 322 en 484 M. 322 M. 12.20 Gr.pl. 12.50 Salon-orkest 1.30 Kleln-orkest. 1.50—2.20 Gr.pL 5.20 Omroeporkest. 6.20 en 0.50 Gr.pL 7.20 Trioconcert. 8.20 Salon-orkest 9.05 Radio-tooneeL 9.20 Kamer muziek. 10.3011.20 Gr.pL 484 M.: 12.20 Gr.pl. 12.50 Klein-orkest. 1.30 Salon-orkest. 1.50—2.20 Gr.pL 5.20 Accordeonmuziek. 5.40 Kleln- orkest. 6.35 Gr.pL 6.50 Plano recital. 7.35 Zang. 8.20 Omroep orkest en zang. 10.30—11.20 Gr.pL DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Opera-uitz. (gr.pl.) 10.20 Ber. 10.50 Viool en piano. 11.05 Wetrber. 11.20—12.20 Concert. GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Hilversum. Lijn 3: Keulen 8.-8.45, Norman- dië 8.45—10.05, Keulen 10.05—11.20, Parijs R. 11.20—13.05, Brussel VL 13.05—14.20, Keulen 14.20—15.20, Parijs R. 15.20—15.50, Lond. Reg. 15.50—16.20, Parijs R. 18.20—17.20, Brussel Fr. 17.20—18.20, Keulen 18.2018.50. Parijs R. 18.50—19.55, Droitwich 19.55—"1.30, Brussel Fr. 21.50—22.20, Brussel (VL) 22.20— 22.35, Beromünster 22.3523.05, Berlijn 23.05—24.—. Lijn 4: Brussel VL 8.9.20, Lond. Reg 10.35—11.20, Droitwich 11.20 —18.20, Keulen 18.20—18.50, Droit wich 18.5019.20, Keulen 19.20— 20.05, Luxemburg 20.05—21.50, Lond. Reg. 21.50-24.—. hy is niet in een gunstigen tijd geteerd. Het weer was toen wat nat en koud. Zoo gauw als het warm vast weer is, zal er split op gebracht worden en dan is de weg wel goed. Dezelfde spreker vroeg of er al plannen bestaan om het terrein van de jachthaven rendabel te maken. Dit zou aldaar een mooie gelegenheid zijn om een badgelegen heid te maken. De rietschoot dempen, wat hokjes plaatsen en het water leent zich er uitstekend voor. De voorzitter: Dit is al eens besproken. Afwijzend staan wy er niet tegenover, maar 't s een kwestie van geld en omdat wy daar over niet beschikken, zullen wy even moe ten afwachten. Het plan heeft de aandacht van B. en W. en wy zullen deze oplossing onder de oogen zien. Bij gebrek aan een klachtencommissie om deze in te dienen, zeide de heer Otte, heb ik nog een klacht. De werkloozen zyn toch ook menschen en alles wordt gedaan om zooveel mogelijk den steun te verlagen. Maar dat is het gevolg van het kapitalistische stelsel. Kapitalen worden uitgegeven aan geheime agenten. Ook hier staat 400 op de begrooting, om maar zooveel mogelijk na te gaan of er niet iets verdiend wordt, wat van invloed is op den steun. Een werk- looze moet bij een aanvrage om steun een biljet inleveren, waar alles op voorkomt, zooals schuld, hypotheek enz. en nu is het voorgekomen, dat een biljet ingevuld met deze opgaven open en bloot lag in de wacht kamer waar andere werkloozen kwamen en die er zoo inzage van konden nemen. Eu dit was de tweede maal met denzelfden werk- looze. Wat denkt de burgemeester in den vervolge hier tegen te doen? De voorzitter: De betrokken ambtenaar heb ik er over onderhouden. De kist, waar dergelijke stukken in worden opgeborgen, stond in de wachtkamer, was op slot en de ambtenaar heeft het formulier er op ge legd om er in te doen, maar is toen weer voor iets anders geroepen. Ik geef toe, dat het voor belanghebbende onaangenaam is geweest, maar wie werkt maak ook wel eens fouten. Het is van den ambte naar geen opzet geweest om den werklooze onaangenaam te zyn, want de verhouding tusschen hen laat niets te wenschen over. Wel getuigt het van niet veel opvoeding van den werklooze, die het gelezen heeft, want als die even had nagedacht, dan had hij moeten bedenken: dat stuk hoort hier niet, ik zal het even aan den ambtenaar geven, wien het aangaat. Het zal in den vervolge niet meer voorkomen. De heer Helder vroeg, waarom de Aker- slooters niet zijn toegelaten bij de opening van de jachthaven. De voorzitter: Hierin heeft het weer een rol gespeeld, want buiten zou het plaats heb ben, maar door het weer moest het In de loods. De heeren hadden mij er op attent moeten maken. Hierna sluiting. Breek een groote ronde beschuit van Paul C. Kaiser door: ze verkruimelt niet omdat ze zoo bros is omdat de samen stelling zoo juist-afgemeten is! Het beste van het beste wordt ervoor gebruikt en dat kunt U direct proeven! 9 ct. per rol van 9 stuks met Paula-bon. Groote ronde beschuit N. V. FAUIC. KAISER. BESCHUITFABRIEKEN ROTTERDAM keek met dien lieven glimlach, die haar ge- heele gezicht verhelderde en het nog eens zoo aantrekkelijk maakte. In dien tusschen- tyd moet ik me aan mijn tante wijden; ik ben wel bang, dat ze me niet lang meer noodig heeft en dit is zoo'n vreemd huis. Als u eens wist in wat voor een omgeving ik mij hier bevind, zoudt u medelijden met me hebben". Voordat mrs King kon antwoorden word er boven langdurig en luid gebeld Alice stond haastig op. „Dat is de bel van de ziekenkamer! Er is op het oogenblik alleen maar een jong dienstmeisje by haar. Wilt u my excusee- ren? Ik moet naar boven. Tot ziens. Zeg aan mr. Traquair, dat ik hoop, dat hij weer gauw heelemaal beter zal zijn en doet u mijn groeten aan de jongens". Ze stak haar hand uit. Mrs. King boog zich voorover en gaf haar een zoen. Toen liep ze naar haar rytuig, bijna even dol op het meisje als Jack zelf. Voor de voordeur achter haar bezoekster dicht gevallen was, was Alice al op de zie kenkamer. Op het bellen, dat Christina in een oogenblik van grooten schrik gedaan had, waren nog anderen dan Alice naar bo ven gesneld. Dalgleish stond naast het bed. met een arm om de schouders van haar meesteres geslagen en trachtte haar in bed op te richten. De dokter, die binnengeko men was, toen mrs. King het huis verliet, kwam achter Alice de kamer in. Maai geen van allen kon iets meer doen. De zwakke levensgeesten waren gewe ken. Miss Dempstec HOOFDSTUK IV. Verwikkelingen. Ruthven verliet het huis, zoodra hy dat met eenig fatsoen doen kon, riep een leeg huurrytuig aan, dat net het plein overstak, sprong erin en zei den koetsier zoo vlug mogelijk naar de St. Andrew straat te rij den. Zoodra Ruthven Senior, die aan zyn bureau voor het raam zat, het rijtuig stil hoorde houden, keek hy naar buiten, in de verwachting zyn zoon te zien uitstappen. En hierin werd hy niet teleurgesteld. Tegen dat Patrick de trap opgeloopen was, had hy de deur al geopend en liet, hem, zonder een woord te zeggen, binnen „Is zy gestorven?" vroeg hij, zoodra ds deur gesloten was. „Ja", antwoordde Pat, half hijgend. „Geef me een glas cognac, wil je? Zyn we al leen?" „Ja, Briggs heeft het niet noodig gevon den terug te komen en zal dat ook nu niet doen. Als hij het wel doet, zal ik hem zeg gen, dat hij eruit ligt. Wanneer is het ge beurd?" „Ongeveer een uur geleden. Hè, dat doet een mensch goed. Ik ben blij, dat het voor bij is Een vervloekte spanning is dat al dien tijd voor me geweest", zei de dokter, terwyl hij met zyn zakdoek over zyn voor hoofd veegde. Zyn vader vulde zyn glas opnieuw en weer dronk hy het leeg. Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10