Opening en Sluiting der Jacht. Spoct DE OLYMPISCHE SPELEN NADEREN. kolom ra kolom B Alle provincies r::v. IlliM iS:# I I I \V v v Kï N a «R SS® S v i iliil Een foto van de Grieksche Olympische ploeg, die velgens de traditie aan het hooid van het défilé der deelnemende landen zal marcheeren bij de opening van de Spelen. tegen in zakjes aan te voeren. Aanbevolen werd echter in manden of kisten. Wat de sorteering betreft werd opgemerkt dat hieraan heel wat moeilijkheden zijn ver bonden in verband met de keur, vooral wat betreft vlekje, roest, windveren en derge lijke, hetwelk, bij slechtere weersgesteld heid in den herfst meermalen voorkomt. Opgemerkt werd, dat men de sorteering toch zoo goed mogelijk dient te doen en af wijkende kwaliteit apart houden, die dan m een klasse lager komen. De voorzitter zeide vervolgens nog, dat het veilings-percentage in Broek ook veel lager is dan op andere veilingen, zoodat de onkosten zoo laag mogelijk zijn. En wan neer eendrachtig het product hier wordt aangevoerd, dan zal het beslist gaan. De historie heeft het van de andere producten bewezen. Op een vraag of er een ophaaldienst is per auto voor Heerhugowaard, werd beves tigend geantwoord. Betreffende het lid zijn van twee veilin gen, werd meegedeeld, dat dit niet kan voor een product dat hier gangbaar is, zoo dat men zal moeten bedanken voor de een of andere veiling. Ook voor de andere pro ducten in deze zal in het vervolg streng toegezien worden dat deze hier geveild wor den. Besloten werd tenslotte de voorgestelde regeling te aanvaarden. Betreffende het doordraaien der vroege aardappelen die gekuild moeten worden gaf de voorzitter in overweging zulks vooral te doen, daar hierop strenge controle zal wor den uitgeoefend. Ook wordt toegestaan ze te bewaren in de boet. Het beste is echter ze te kuilen met een dun laagje riet of stroo en dan zooveel modder er op, dat de zon er niet bij kan komen. De maat voor middelsoort is 3650 m.m. en groote 45 m.m. en hooger. De minimum prijs staat vast voor 14 dagen. Voor doorge draaide wordt 1.75 vergoed, terwijl bij le vering nog 1.75 wordt vergoed plus 50 cent bewaarloon. De richtprijzen der boonen zijn 3 cent en vergoedingsprys eveneens 3 cent per K.G. Slotvergadering plaatselijk crisis comité. De vergadering werd door burgemeester Slot geopend en geleid. Hij deelde mede, dat nu het Nationaal Crisis-Comité ontbonden is, de giften steeds trager beginnen te vloeien en voor een groot gedeelte de te behandelen gevallen tot de armenzorg komen te behooren, de tijd gekomen is om tot opheffing van het Plaatselijk Crisis- Comité te besluiten. Het is niet de bedoeling het terrein geheel braak te laten liggen, doch het ligt in het voornemen om: le. de oprichting van borgstel lingsfondsen te bevorderen; 2e. een comité tot leniging van bijzondere nooden te vormen. Die gevallen die zoo langzamerhand tot de gewone armenzorg kunnen gerekend worden, dienen voortaan door de gewone instellingen van wel dadigheid verzorgd te worden. Door den secretaris en door den penning meester werden verslagen uitgebracht, wejke zullen gepubliceerd worden. De voorzitter deelde mede, dat het B comité bestaan blijft. Dit Comité, bestaande uit de heeren; P. Slot, Burgemeester; P. J. de Boer, vertegenwoordiger transportarbeiders; Aid. Bakker, vertegenwoordiger moderne land arbeiders; C. Blom, vertegenwoordiger Chr. landarbeiders; H. van Zuijlen, penningmeester en H. Schelhaas, secretaris, houdt zich bezig met steun van regeering en gemeente, met de verstrekking van kleeding en schoeisel aan werklooze gezinnen. Op voorstel van den voorzitter werd met algemeene stemmen besloten het Plaatselijk Crisis-Comité op te heffen. Voorts werd besloten: le. het voordeelig saldo ten bedrage van 18.99 aan den burgemeester ter hand te stel len, met de bedoeling dit bedrag te storten in de kas van het te vormen Comité tot leniging van bijzondere nooden; 2e. de nog aanwezige goederen in den aan staanden winter te doen uitdeelen door den secretaris, den penningmeester met behulp van het Dames-Comité; 3e. het bedrag bestemd voor baggerschuiten in handen te stellen van burgemeester en wet houders van Broek op Langendijk. De voorzitter sprak hierna een slotwoord uit. Hij bracht dank aan alle leden voor den zedelijken steun door hen geboden. Inzonderheid bracht hij dank aan de dames voor haar vele door hen verrichte werk, aan den secretaris en aan den penningmeester voor het vele werk dat door hen al die jaren geheel belangeloos is verricht. Een legio briefjes is door hen met de grootste nauwgezetheid be handeld. Verder aan de heeren die den pen ningmeester zijn behulpzaam geweest, aan de kinderen die elke week de busjescollecte heb ben gehouden, aan de gevers en geefsters, waaronder ook het Nationaal Crisis-Comité, die het comité in staat hebben gesteld dit lief dewerk te verrichten. Aan den voorziter, den secretaris en den penningmeester is door het Nationaal Crisis- Comité een herinneringsmedaille geschonken, welke medailles door de aanwezigen werden bezichtigd. De heer Kamp zeide dat hij meermalen ge tuige is geweest van het vele werk dat ver richt is en daarvoor heeft hij groote bewon dering. Door den secretaris werd dank gebracht aan den voorzitter voor de goede en prettige lei ding, waardoor een goed functionneeren zeer bevorderd is. Vervolgens werd de slotvergadering door den voorzitter gesloten. Zeilen. DE OLYMPISCHE ZEILWEDSTRIJDEN. De „De Ruyter" naar Kiel. De „de Ruyter" is aangewezen om Nederland te vertegenwoordigen bij de a.s. Olympische zeilwedstrijden te Kiel, welke van 4 tot 14 Augustus aldaar ge houden worden. Het jacht wordt bestuurd door mr. Carp. Olympiade. DE OLYMPISCHE ZOMERSPELEN. Het Olympische dorp. Met een korte plechtigheid is gistermid dag het Olympisch dorp te Doeberitz, dat door de weermacht gebouwd is, aan het or ganisatiecomité te Berlijn overgedragen. Bij deze plechtigheid waren tegenwoordig de equipes van Australië, Japan en Argen tinië, die reeds te Berlijn zijn, leden van het Duitsch Olympisch comité, enkele leden van het I.O.C., vertegenwoordigers der rijks- regeering, van de weermacht enz. De Olympische vlag werd aan een der masten geheschen en daarna maakte het gezelschap een rondgang door het dorp. In de groote zaal van het Hindenburg-huis werd tenslotte een uiteenzetting gegeven, wat alzoo den bewoners aan vermakelijk heden en ontspanning tijdens de komende weken zal worden geboden. DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN. Er moest geld bij. Enkele interessante cijfers worden nog gemeld omtrent de Olympische Winterspe len, welke in Februari 1.1. te Garmisch Par- tenkirchen zijn gehouden. Voor de skisport zijn 426.000 R.M. uitge geven, voor het bobben 238.100 R.M., voor het schaatsenrijden 593.500 R.M. (incl. ijs hockey en kunstrijden), voor de organisatie 1.100.000 R.M., voor de propaganda 37.000 R.M., enz. Subsidie is door Garmisch ver leend voor een bedrag van 100.000 R.M., door Partenkirchen voor een zelfde bedrag, door de stad München voor 50.000 R.M., door Beieren 80.000 R.M., door het rijk bij na 900.000 R.M., door den rijkssportleider 24.000 R.M. enz. Aan entree's zijn binnen gekomen 946.000 R.M., verkoop van pro gramma's, insignes enz. 44.000 R.M. Aan verschillende dingen is op de sportterreinen zelf nog een bedrag van 150.000 R.M. ont vangen. Totaal bedrag aan inkomsten be droeg 2.415.000 R.M., aan uitgaven 2.615.000 R.M., zoodat er dus nog 200.000 R.M. tekort op de winterspelen is geweest. Dit bedrag wordt door het rijk gedekt. Tennis. DE KAMPIOENSCHAPPEN VAN WIMBLEDON. De laatste Nederlanders uitgeschakeld; Perry en von Cramm in den eind strijd. Von Cramm en Perry staan ook dit jaar dus weer tegenover elkaar in de finale. Von Cramm sloeg gisteren vrij regelmatig Austin in vier sets en Perry had er evenveel noo- dig tegen Budge. De Duitscher en de Engelschman beheer- schen in elk opzicht Wimbledon, beiden vormen een klasse op zich zelf en daarmede is tegelijkertijd verklaard de betrekkelijk zonder spanning verloopen ronden. Het centrecourt was volkomen uitverkocht, toen von Cramm en Austin gistermiddag den eersten halven eindstrijd aanvingen. De weersomstandigheden waren fraai, de baan in uitstekende conditie. Reeds in den eersten set ontwikkelde zich een scherpe strijd, elke game werd bevoch ten en telkenmale bracht eerst een lange rally een beslissing. Von Cramm leidde eerst met 21, later met 54 en toen met 65. Tenslotte won hij den set met 86. De backhand van von Cramm was niet altijd even sterk, doch ook de smashes van Austin konden wij niet bewonderen. Opvallend was het slecht opletten der lir.esmen, waardoor verschillende foutieve beslissingen vielen en eerlijk gezegd, Austin werd er het meest door gedupeerd. In den tweeden set leidde von Cramm met 32, later werd het 5—3 en ook deze set werd door den Duitscher gewonnen. In den derden set kwam er even een reactie bij von Cramm. Hy nam het ook wat gemakkelijker op, terwijl Austin bij het net uitblonk. Met 6—2 won Austin den derden set. In den vierden set leidde Austin met 10, het werd 11 en toen stond Austin weer even machteloos tegenover de fraaie groundstrokes van den Duitscher. Het werd 31 voor von Cramm, 43, 53, en in de negende game kreeg hij tweemaal set- ea matchpoint. Met een onhoudbare drive maakte von Cramm er tenslotte een eind aan. De Duit scher had vooral in dezen laatsten set de match volkomen beheerscht door zijn gaaf spel. Perry was aanvankelijk tegen Budge niet op dreef. Hij verloor den eersten set met 75 en menigeen hield zijn hart vast dat ook de tweede Engelsche speler de finale niet zou kunnen bereiken. Doch in den twee den set bleek al spoedig, dat de Amerikaan geen kans op een overwinning zou krijgen. Perry was steeds beter, sneller, juister in zijn plaatsen dan zijn tegenstander en al mocht het verschil niet zoo heel grootzijn, liet was er dan toch maar en ruim voldoen de 'om drie sets achtereen te doqn winnen. Grootsch was de strijd niet en voor de toeschouwers ongetwijfeld minder aantrek kelijk dan de ontmoeting Austin—v. Cramm. In het heeren dubbelspel deed zich een eigenaardig geval voor. Allison en v. Ryn speelden tegen von Cramm en Henkei. De stand was 64, 810, 46, 6 3, 5 4 en 40—0 ten gunste van de Duitschers, met an dere woorden, zij hadden een gewonnen wedstrijd, toen zij besloten zich terug e trekken en de ontmoeting gewonnen te ge ven. Wat is n.1. het geval? Von Cramm speelt Vrijdag den eindstrijd tegen Perry in het heeren dubbelspel en in den nacht van Vrijdag op Zaterdag vertrekt hij uit Lon den. Zondag of Maandag n.1. gaat de Duit- sche Davisbekerploeg gezamenlijk naar Agram voor de ontmoeting tegen Joegos a vië. Lund en Henkei verlaten verder van daag al Wimbledon, zoodat het onmogelijk voor de Duitschers zou zijn in het dubbel spel uit te komen. Tenslotte onze landgenooten. In het ge mengd dubbelspel werden onze vertegen woord ig(st) ers uitgeschakeld. De titelhou ders Perry en Dorothy Round moesten ove rigens in een fraai gevecht tegen Timmer en mej. Rollin Couquerque al hun krachten inspannen om te winnen. In den eersten set ging het steeds gelijk op en eerst op 9 7 wonnen de Engelschen. Dank zij uitstekend spel van Timmer ging de tweede set naar de Hollandsche combinatie met 64. In den finalset echter bleek, dat het uithoudings vermogen een woordje ging meespreken. Onze landgenooten hadden niet zooveel con trole meer over hun slagen en met 62 werden zij uitgeschakeld. De Fransche combinatie mevr. Henrothin en Martin Legeay was in alle opzichten be ter dan het EngelschNederlandsche paar mej. PatersonVan Swol. Met 63, 64 verloor de laatste combina tie in straight sets. De belangrijkste uitslagen luidden: heeren enkelspel, halve eindstrijden: von Cramm (Duitschland) sloeg Austin (Enge land) 8—6, 6—3, 2—6, 6—3; Perry (Enge land) sl. Budge (V.S.) 57, 64, 63, 64; heeren enkelspel: Hughes en Tuckey (En geland) sl. Malfroy en Stedman (Nieuw Zeeland) 6—1, 6—1, 3—6, 60; Allison en van Rijn (V.S.) sloegen von Cramm en Henkei (Duitschland) 46, 108, 64, 36, 45 ret; dames dubbelspel: mevr. Fabyan en Helen Jacobs (V.S.) sL mevr. Moss en mej. Ma- vrogordato (Engeland) 6—2, 62; mevr. Andrus en mevr. Henrotin (V.S.-Frankrijk) sl. mevr. Mathieu en mej. Yorke (Frankrijk- Engeland) 75, 62; gemengd dubbelspel: Marin Legeay en mevr. Henrotin (Frankrijk) sl. van Swol en mej. Paterson (Nederland-Engeland) 63, 6—4; Perry en Dorothy Round (Engeland) sl. Timmer en mej. Rollin Couquerque (Ne derland) 97, 46, 62; Brugnon en mej, Jedrezejowska (Frankrijk-Polen) sl. Wiü liams en mej. Mowbraygreen (Engeland) 62, 64; Kukuljevic en mevr. de la Val- dene (Joegoslavië-Frankrijk) sl. Hunt en mevr. Law (Engeland) 6—2, 2—6, 64; van Rijn en mevr. van Rijn (V.S.) sl. Prenn en mej. Dearman (Engeland) 8—6, 6—3; petra en mevr. Mathieu (Frankrijk) sl. Tuckey en mej. Scriven (Engeland) 3—6, 7—5, 7—5. Malfroy en mevr. Sperling (Nieuw Zeeland' Denemarken) sl. mej. Jedrezejowska en Brugnon (Polen-Frankrijk) 63, 63; Bud- ge en mevr. Fabyan (V.S.) sl. Austin en Kay Stammers (Engeland) 79, 63, 6—L Waterpolo. ESTAFETTE-ZWEMMERS TEGEN BELGIE. Een sterke 4 x 206 M.-pioeg. De T.C. van den K.N.Z.B. heeft de vol. gende zwemmers aangewezen voor de 4 x 200 meter estafette, die a.s. Zondag tegen België in het Amstelparkbad te Amsterdam moeten uitkomen: Stam (Neptunus, Bandoeng); Sipketna (H.P.C.); Mooi (H.P.C.) en Moolenaar (IJ)» reserve: van der Kuyl (S.Z.C.) Wanneer deze ploeg uitkomt in deze sa menstelling, is ze zeer sterk. Wanneer we, zonder al te optimistisch te zijn, voor Stam rekenen op 2.20, Sipkema 2.22, Mooi 2.23 en Moolenaar 2.24, komen we op 9.29. De Duitsche estafette-ploeg heeft onlangs een tijd genoteerd van 9.23.5, wat de snelste Europeesche tijd is, ooit gemaakt Wanneer men nu ziet dat onze jongens et 6 a 7 seconden boven blijven, is daarmee het bewijs geleverd, dat het internationale peil bereikt is. Frankrijk zwom Zondag j.L deze baan fa) 9.26.4. Met wat inspanning kan onze ploeg d^ ook. Eén bezwaar. Stam is ziek geweest Zijn deelneming staat dus nog op losse schroe ven. Zwemt de invaller dan mee, dan moet men rekenen op vijf seconden langer. Boksen. WAARSCHIJNLIJK ZES OF ZEVEN BOKSERS NAAR BERLUN. Gisteravond vergaderde in de hoofdstad het bestuur van den Ned. boksbond inzake de uitzending van boksers naar de Olym pische spelen te Berlijn. Waarschijnlijk zullen niet meer dan aes of zeven boksers worden uitgezonden. Als leider zal fungeeren, de heer J. H. Willemsen, secretaris van den N. B. B., ter wijl als vertegenwoordiger van den bond de heer G. E. v. d. Werff, inplaats van den heer E. H. Rapmund het boks team zal ba- geleiden. Een speciaal trainingskamp zal niet wor den ingericht De boksers zullen te Berlijn uitkomen in witte shirts en blauwa broek jes. Als scheidsrechter is thans definitief de heer J. H. van Soelen, aangewezen. De COMMISSARIS van POLITIE maakt bekend, dat de Minister van Landbouw en Visscherij by beschikking van 6 Juni 1936 heeft bepaald: l.dat, behoudens het bepaalde sub 2, 3, 4, 5, 6 en 7, de jacht op de wildsoorten, genoemd in kolom I, zal zijn geopend in da provincies, genoemd in kolom II, gedurende het tijdvak, in kolom II achter de namen der wildsoorten aangegeven, en in da provincies! genoemd in kolom III, gedurende het tijdvak, in kolom III achter de namen der wildsoorten aangegeven. KOLOM I GROF WILD Hertenbokken en dambokken Herten en damherten (bokken en hinden) Reebokken KLEIN WILD Reegeiten Patrijzen KLEIN WILD Korhanen Korhennen Fazantenhanen Fazantenhennen Houtsnippen Hazen WATERWILD Watersnippen WATERWILD Ganzen Eenden, alle soorten, behalve bergeenden en eidereenden Meerkoeten Goudpluvieren KOLOM II Alle provincies, beh. Groningen en Friesl. van 26 Sept. 1936 tot 8 Oct. 1936 28 Dec. 4 Juli 17 Oct. 17 Oct. 1936 1936 1936 1936 31 Jan. 1937 16 Aug. 1936 en 8 Nov. 1936 8 Nov. 1936 Alle provincies, beh. Limburg en N.-Brabant van 29 Aug. 1936 tot 1 Jan. 1937 Alle provincies 1936 tot 26 Jan. 1937 van 3 Oct. 3 Oct. 3 Oct. 3 Oct. 3 Oct. 3 Oct. 1936 1936 1936 1936 1936 8 Nov. 1936 31 Jan. 1937 1 Jan. 1937 31 Jan. 1937 1 Jan. 1937 Alle prov., beh. Groningen, Friesl. en Drente van 27 Juli van 27 Juli 1936 tot 11 Apr. 1937 Alle provinciën. 1936 tot 11 Apr. 1937 27 Juli 27 Juli 29 Aug. 1936 1936 1936 7 Febr. '37 7 Febr. '37 7 Febr. '37 Groningen en Friesland van 26 Sept. 1936 tot 8 Oct 1936 28 Dec. 1936 31 Jan. 1937 17 Oct. 1936 8 Nov. 1936 17 Oct. 1936 8 Nov. 1936 Limburg en Noordbrabant van 22 Aug. 1936 tot 1 Jan. 1937 Groningen, Friesland en Drente van 27 Juli 1936 tot 7 Febr. '37 2. dat, behoudens het bepaalde sub 3, 4 en 5: a. de jacht op wilde eenden (anas boschas, anas boschas boschas, anas platyrhyncha platyrhyncha) op de eilanden Texel en Ameland en m Zeeuwsch-Vlaanderen zal zijn geopend van 20 Juli 1936 tot 7 Februari 1937; b. de jacht op fazantenhanen en -hennen in Zeeuwsch-Vlaanderen zal zijn geopend van 17 October 1938 tnt 1 Tnnnari 1937 en de jacht op hazen van 19 September 1936 tot 1 Januari 1937; uctober 1936 tot 1 Januari 1937 en 3. dat, behoudens het bepaalde sub 4, 6 en 7, het vangen van de hieronder in kolom A genoemde waterwildsoorten door middel ^Sot^ provincies, genoemd in kolom B, gedurende het tijdvak, in kolom B achter ^e namen KOLOM A WATERWILD Eenden, alle soorten, behalve bergeenden en eidereenden van 15 Aug. 1936 tot 1 Maart 1937 4. dat in de in de provincie Noordbrabant gelegen gemeenten Almkerk, Vlijmen Emnai D ai r Veen, 's-Hertogenbosch, Vught, Heusden en Drunen het vangen van alle soorten eenden behalvp hJrJl'' ^08malen'..C" a'' middel van eendenkooien zal zijn toegestaan van 15 Augustus 1936 tot 8 Maart 1937- bergeenden en eidereenden, door 5. dat, behoudens het bepaalde sub 6 en 7, het vangen van de hieronder in kolom D van netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, zal zijn toegestaan in de provincifs u t in kolom E achter de namen der wildsoorten aangegeven, en in de provincies genoemd if p" k°!°m E' het v n— —:uaangegeven; emt* 111 kolom F, gedurende het tijdvak, m kolom KOLOM E F achter de namen der wildsoorten KOLOM D WATERWILD Watersnippen WATERWILD Ganzen Eenden, alle soorten, behalve bergeenden en eidereenden Meerkoeten Goudpluvieren Alle prov., beh Groningen, Friesl. en Drente van 27 Juli 1936 tot 11 Apr. 1937 van 27 Juli van 27 Juli 27 Juli 31 Aug. Alle provincies 1936 tot 11 Apr. 1937 1936 tot 1936 1936 7 Febr. '37 7 Febr. '37 3 Apr. 1937 KOLOM F Groningen, Friesland en Drente van 27 Juli 1936 tot 7 Febr. '37 6. dat het vangen van ganzen en goud pluvieren door middel van netten, waarvan gestaan in de gemeente Reeuwijk; gebruik is geoorloofd, niet zal zyn toe- 7. dat in het geheele Rijk de jacht niet zal worden geopend op hertenkalveren 1 n hot Izn I An/Jnnlnn» i i MAKniion V0HS - - L.1 van het kalenderjaar zijn geboren), grutto's, tureluurs en waterhoentjes. Alkmaar, 24 Juni 1936. reekalveren (t. w. reeën, die in den loop op zwanen, bergenden, elder^nden -Si tóotatot» De Commissaris van Politie» WALRAVEN.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8