D.A.W. boekt successen te Zaandijk. Groot aantal prijzen behaaldechter gehandicapt door disqualificaties. Bep Smit in goeden vorm. Zwemfeest van de h. D. Z. Nederland-Amerika. SPORT EN WEDSTRIJDEN Zwemmen. Bij de Zondag door Nereus te Zaan dijk gehouden wedstrijden is D.A.W. er in geslaagd om zes prijzen mee naar Alkmaar te nemen, welk aantal nog be langrijk grooter had kunnen zyn wan neer niet tot 3 maal toe diskwalificatie een succes in den weg gestaan had. Op de 50 meter vrije slag dames zorgde het D.A.W.-lid Bep Smit voor een groote verrassing door denzelfden tijd te noteeren als de Noordhollandsche kampioene Janny Spreeuw. Beide meisjes legden deze baan af in den wel zeer fraaien tijd van 33.4 sec. Na overzwemmen slaagde Janny Spreeuw er evenwel in om met minimumverschil als eerste aan te tikken. Corry de Vos Burchart bleek behalve een uitstekende schoolslag ook een zeer goede crawl te kunnen zwemmen. Bij de 50 meter vrije slag voor adspiran- ten-meisjes bezette zij de tweede plaats in 35.8 sec. Jammer was het voor haar, dat zij niet in de sterkste serie was ingedeeld, daar zy in tijd slechts 0.2 sec. bij de winna res van den eersten prijs ten achter was. Op hetzelfde nummer voor adspiranten- jongens kwamen de D.A.W.-ers niet in de prijzen. Dit kwam echter hoofdzakelijk doordat de D.A.W.-adspiranten alle eenige jaren jonger waren dan hun snelste con currenten. Van de ploeg: de Vries, Brouwer, Helder, Dijkstra en Imhülsen, valt echter nog zeer veel goeds te verwachten. Wim de Vries was ditmaal de snelste met 35.4 sec. Dijkstra en Dicky Imhülsen zwommen min der goed dan gewoonlijk, doordat zij slecht baan hielden en in de touwen verward raak ten. Op de 75 meter wisselslag dames werden zoowel de 2e als de 3e plaats door D.A.W.- ers bezet, resp. door Hanny de Carpentier en Jo Boulonois. Groothuizen viel op de 100 meter vrije slag heeren niet in de prijzen, doch hij toon de goede vooruitgang met zijn tijd van 1 min. 15 sec. De laatste serie van de 100 meter school slag heeren ging zeer snel; Frijdal van de Bruinvisschen zwom den zeer goeden tijd van 1 min. 26 sec. Dolf Imhülsen werd 2e in 1 min. 28.2 sec. en Koel, eveneens van D.A.W., 3e in 1 in. 28.8 sec. Koel moest echter gediskwalificeerd worden door zijn methode van onder water keeren, hetgeen de jury wel in het heldere water van een overdekte, maar niet in het donkere Zaan-water kan controleeren. Van de 4 estafettes werden er twee door D.A.W. gewonnen, en wel de 4 x 25 M. vrije slag estafette voor adspiranten-meisjes, met Willy de Vos Burchart, Hanny de Wit, Jo Oostwouder en Corry de Vos Burchart, waarbij vooral de start en het zwemmen van Corry de Vos Burchart een uitsteken den indruk maakte. Een groote teleurstelling bracht echter de diskwalificatie van de dames estafetteploeg op de 4 x 50 meter vrije slag, bestaande uit Lyda van Doorn, Hanny de Carpentier, Cor- ry de Vos Burchart en Bep Smit, die door geheel onnoodig te vroeg starten van een der zwemsters gediskwalificeerd moest wor den. Direct had deze ploeg de leiding ge nomen en door zeer fraai zwemmen van alle meisjes werden de andere snelle ploegen van de Bruinvisschen en Nereus met flink ver schil verslagen. Het lot van diskwalificatie onderging ook de 4 x 25 meter vrije slag estafette adspi- ranten-jongens, met W. de Vries, N. Hel der, F. Dijkstra en D. A. Imhülsen, die met 1 min. 3 sec. denzelfden tijd maakten als de 2e prjjs-winnaar Nereus. Hier volgen nog de uitslagen: 50 M. vrye slag adsp. meisjes: 1. A. Vermeulen (de Bruinvisschen) 35.6 sec.; 2. C. de Vos Burchart (D.A.W.) 35.8 sec.; 3. J. Kat (Kroosduikers) 36.8 sec.; 4. G. Hage naar (Nereus) 37.4 sec. 50 M. vrije slag adsp. jongens: 1. E. Breeuwer (Nereus) 32 sec.; 2. H. Smit (Nereus) 32.6 sec.; 3. F. Mays (de Bruinvis schen) 32.8 sec. 50 M. vrijeslagdames: 1. J. Spreeuw (Nereus) 33.4 sec.; 2. B. Smit (D.A.W.) 33.4 sec.; 3. B. Goedhart (de Bruinvisschen) 36 sec. 75 M. wisselslag heeren: 1. J. We- gener (Nereus) 57.4 sec.; 2. D. Breeuwer (Nereus) 59.4 sec.; 3. R. Koenen (Nereus) 1 min. 1.2 sec. 75 M. wisselslag dames: 1. J. Spreeuw (Nereus) 1 min. 3.8 sec.; 2. H. de Carpentier (D.A.W.) 1 min. 10.8 sec.; 3. J. Boulonois (D.A.W.) 1 min. 11.2 sec. 100 M. vrije slag heeren: 1. J. We- gener (Nereus) 1 min. 8.2 sec.; 2. H. van der Meer (H.Z.V.) 1 min. 10.6 sec.; 3. D. Liebert (de Bruinvisschen) 1 min. 11.8 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. J. Frijdal (de Bruinvisschen) 1 min. 26 sec.; 2. A. D. Imhülsen (D.A.W.) 1 min. 28.2 sec.; 3. G. Gerkens (Nereus) 1 min. 31 sec.; J. C. K°el (D.A.W.) met 1 min. 28.8 sec. gedis kwalificeerd. 4 25 M. vrije slag estafette ad- spiranten meisjes: 1. D.A.W., 1 min. 7.4 sec.; 2. Nereus, 1 min. 7.8 sec. 4 x 50 M. vrye slag estafette da mes: 1. de Bruinvisschen, 2 min. 28.4 sec.; 2. Nereus, 2 min. 34.8 sec.; D.A.W. als eerste met 2 min. 27.2 sec. gediskwalificeerd. 4 x 25 M. vrije slag estafette ad- spiranten jongens: 1. de Bruinvis schen, 1 min.; 2. Nereus, 1 min. 3.4 sec.; D. A.W. in denzelfden tijd gediskwalificeerd. 10x50 M. vrije slag estafette heeren: 1. Nereus, 5 min. 26.4*sec. Waterpolo dames: NereusD.A.W. 20. Waterpolo heeren: NereusV.Z.V. 60. Morgenavond speelt D. A. W. in Pesie's bad 4 competitiewed strijden. Door een min of meer toevallige om standigheid zullen er morgenavond in Pèsie's Natuurbad vier waterpolowedstrij- den gespeeld worden, zoodat het er zeer druk zal zijn. Allereerst komt het eerste zevental van de heeren uit tegen H. Z. V. (Den Helder) hetgeen zonder eenige overdrijving op een groote overwinning zal kunnen berusten. Het tweede daarentegen zal met de Ham II een zwaren dobber hebben; het zou ons verwonderen als we hier de gasten met een nederlaag naar huis konden stu ren. Dat het derde zevental zal kunnen win nen van Neptunus II lijkt ons wel moge lijk, gezien de prestaties welke dit zevental in den uitwedstrijd hebben tentoongesteld. En tenslotte last but not least het dames-zevental. Dit speelt tegen de Wa terlelie-dames en als we ons niet vergissen, kunnen de Alkmaarsche dames hier wel succes behalen. Tegen zeer billijken prijs zy'n deze wed strijden te zien en het belooft een avond te worden, waar het prachtige polospel nu eens op vier verschillende wijzen te be wonderen zal zijn. Moge dit een aansporing zijn, dat velen morgenavond in Pesie's bad zullen komen kijken naar hetgeen D. A. W. in dezen tijd presteert op het polo-gebied. Het Nederlandsch zevental wint met 51 van België; Rie Masten broek geslagen door Nida Senff. Ter gelegenheid van haar vijftig-jarig bestaan organiseerde de Hollandsche Dames Zwemclub in het Amstelpark- bad te Amsterdam internationale zwem- en waterpolowedstrijden. De wedstrijden, die op een 50 M. baan ge houden werden, mochten zich in een zeer groote belangstelling verheugen en kunnen als bijzonder goed geslaagd gekenmerkt worden, hoewel een flink programma was samengesteld, waren de wedstrijden prompt op tyd afge- loopen. Onder de aanwezigen bevond zich ook de afgevaardigde van het N.O.C., de heer K. J. J. Lotsy. Er wordt ditmaal geheel gewerkt als by de Olympische Spelen en er werd dan ook niet gestart op het commando „klaar" ge volgd door fluitsignaal, doch met een start pistool. Het programma bestond hoofdzakelijk uit damesnummers, waaraan was toegevoegd een estafette 4 x 200 meter vrije slag tus- schen ploegen van Nederland en België, een 100 meter rugslag en een polo wedstrijd voor heeren. Op de 100 meter rugslag voor dames werd evenals te Crailo, ook thans Rie Masten broek wederom geslagen door de Amster- damsche zwemster Nida Senff van de A.D.Z. van begin tot eind had deze zwemster een kleinen voorsprong op Rie Mastenbroek en zy won in den goeden tijd van 1 min. 17 sec. Het komt ons voor, dat Rie Mastenbroek thans door een of anderen reden wat ver moeid is, waardoor zy zich niet geheel en al kan geven, doch naar haar trainster, mevr. Braun ons mededeelde, is deze er van over tuigd, dat zy binnenkort weer geheel de oude zal zyn. Bij hetzelfde nummer voor heeren werd ook ditmaal Metman weer winnaar 'in den tyd van 1.12.8 en het was nu niet eens met handslag, dat hij van zijn grootsten tegen stander Scheffer won, doch laatstgenoemde kwam in het geheel niet voor plaatsing in aanmerking en eindigde als laatste. Scheffer zal dus, aangezien hy den laatsten tyd wel eens meer niet geheel en al in vorm is ge weest, by de kampioenschappen moeten laten zien, wat hij presteert, wil hij zyn evt. afvaardiging naar Berlijn rechtvaardigen. De landenwedstryd 4 x 200 meter esta fette vrije slag voor heeren tusschen Neder land en België leverde een overwinning op voor onze jongens. De Belgen waren abso luut geen tegenstanders voor hen en zij wonnen dan ook met groot verschil. Stam. die thans wel geacclamatiseerd schijnt te zyn, zwom voor de eerste maal officieel mee in een wedstrijd en stelde niet teleur. De tijd van onze jongens was 9 min. 47.2 sec. Willen wy in Berlijn op dit nummer dus een redelijken kans van plaatsing hebben, dan zal dus nog heel wat seconden af moeten. Dit zal misschien wel mogelijk zijn. Daar wij ervan overtuigd zijn, dat, aange zien onze jongens thans totaal geen tegen stand hadden, niet het uiterste hebben ge geven. De Nederlandsche ploeg bestond uit de zwemmers Moolenaar, Sipkema, Mooi en Stam. Wat de overige zwemnummers betreft, hierover valt niet veel bijzonders te zeggen, deze hadden een normaal verloop. De stedenwedstryd voor de damesnummers werd door Amsterdam gewonnen met 23 tegen Rotterdam 17 punten. De polowedstrijd. Een waardig slot voor dezen middag werd gevormd door den waterpolowedstryd Ne derlandBelgië, welke door de onzen op fraaie wijze met 51 is gewonnen. Aanvankelijk speelden onze landgenooten eenigszins slap en ontbrak goed samenspel en weldra zorg Coppieters er dan ook voor dat België met 1—0 leidde. Dit scheen ech ter het sein voor onze jongens te zijn en het is dan van Aelst die, als hij den bal goed aangegeven krijgt van Mayer met een prach tig schot gelijk maakt (11). Nu gaat het goed en even later geeft van Oostrom Soede een goed backhand schot, dat door Franken in het doel wordt gedrukt, doch helaas is de bal out geweest. De Belgen, die eenigszins forsch spelen, probeeren het verscheidene malen, doch Veenstra is op zyn post. Beide doelen komen nu dikwijls in gevaar, doch tot doelpunten komt het niet. Het is dan Fran ken, die als hij den bal van van Aelst aange geven krijgt, met een keurig schot er 21 van maakt en daarmede Holland de leiding geeft. Even later is het van Oostrom Soede, die, na een fraaie doorbraak, den voorsprong tot 31 weet te vergrooten. De Belgen be ginnen nu hoe langer hoe forscher te spelen en het komt ons voor dat de scheidsrechter, de heer Hans Nolte uit Hannover, of en toe wel eens wat te slap is. Met een 31 voor sprong gaat de rust in. Na de rust gaan de onzen direct ten aanval over, doch doordat Franken vaak wat te langzaam is, geen eenige kansen verloren. Hoewel Veenstra het af en toe zwaar te verantwoorden krijgt, daar de Belgen, pro- fiteerend van onze fouten, alles op alles zetten, en heel wat schoten op doel lossen, weet hij ze er goed uit te houden en ver richt hij keurig werk in het doel. Als Regter op de 2 meter lijn te zwaar dekt, krijgen de Belgen een vrijen worp. Deze gaat echter naast. Ondanks het feit, dat de Belgen op een gegeven moment een numerieke meer derheid hebben, doordat Regter voor een overtreding het water uitgestuurd wordt, kunnen zij niet verhinderen, dat wanneer Mayer den bal aan van Aelst overgeeft, deze den voorsprong weet te vergrooten tot 41. Dit is echter nog niet genoeg en even later maakt Mlayer er 51 van. Met dezen stand komt het einde. Zij hebben tevens laten zien, dat de goede training onder leiding van den heer Fr. Kuyper zeer nuttig voor hen is geweest. Dit was dus wel een waar dig slot van dezen zeer geslaagden zwem wedstrijden van de H.D.Z. De uitslagen waren als volgt: 100 M. vrije slag dames: 1. T. Wagner (Het IJ) 1 min. 7.6 sec.; 2. R. van Veer. (R.D.Z.) 1 min. 12.2 sec.; 3. A. Timmermans (R.D.Z.) 1 min. 12.8 sec. 200 M. schoolslag dames: 1. J. Stroomberg (Het IJ) 3 min. 8.6 sec.; 2. J. Waalberg (A. D.Z.) 3 min. 9.8 sec.; 3. J. Groenendijk (R. D.Z.) 3 min. 11.6 sec. 4 x 200 M. estafette vrye slag heeren (HollandBelgië): 1. Holland met Moolenaar, Sipkema, Mooi en Stam in 9 min. 47.2; 2. België met Nachte gaal, Iselee, van Bemst en Blitz in 10 min. 28.2 sec. 100 M. rugslag dames: 1. N. Senff (A.D.Z.) 1 min. 17 sec.; 2. R. Mastenbroek (O.D.Z.) 1 min. 17.6 sec.; 3. D. Kerkmeester (O.D.Z.) 1 min. 19.4 sec. 5 x 50 estafette vrije slag dames: 1. Rotterdam met Gr. Brouwers, R. van Veen, R. Olsen, A. Timmermans en W. den Ouden 2 min. 44 sec.; 2. Amsterdam 2 min. 48 sec.; 3. H.Z. en P.C. 2 min. 53.4 sec. 100 M. rugslag heeren (op uitnoodiging): 1. J. P. Metman (Het IJ) 1 min. 12.8 sec.; 2. P. v. d. Hoek (Zian) 1 min. 14.8 sec.; 3. D. van Schouwen (A.M.V.J.) 1 min. 14.8 sec. 3 x 50 M. wisselslag estafette dames: 1. Amsterdam met N. Senff, J. Stroomberg en T. Wagner in 1 min. 46.2 sec.; 2. Rotter dam in 1 min. 46.2 sec. Amsterdam wint den steden wedstrijd met 23 tegen Rotterdam 17 punten. 3. Het IJ in 1 min. 56.8 sec. Schoonspringen dames: 1. J. Waalberg (A.D.Z.) 62.45 pnt.; 2. L. Tholen (H.D.Z.) 60 pnt.; 3. Sturkop (H.D.Z.) 55.11 pnt. 10 x 20 M. estafette vrije slag dames: 1. H.Z. en P.C. 2 min. 2.4 sec.; 2. Het IJ 2 min. 3.4 sec.; 3. H.D.Z. 2 min. 6 sec.; A.I?.Z, ge- disquallficeerd. Waterpolo: Holland—België 51 (rust 3—1). GOEDE TIJD 100 METER DAMES. Bij de Berlijnsche kampioenschappen won Inge Schmitz de 100 meter vrije slag dames in den tijd van 1 min. 8.4 sec., hetgeen wel geen nieuw Duitsch record is, doch niette min de beste prestatie op dezen afstand in dit seizoen. JEAN TARIS. De beroemde Parijsche zwemmer Jean Taris legde gisteren de 200 meter vrije slag af in den schitterenden tijd van 2 min. 15.8 sec. Tweede werd Nakache met een tijd van 2 minuten 19.2 sec. Op de 100 meter vrye slag dames werd Renee Blondeau eerste met een tijd van 1 min. 11.2 sec. HET EUROPEESCHE RECORD 4 x 200 M. De afzonderlijke tijden van het Europee- sche record 4 x 200 meter vrije slag estafette waren: Nemes 2 min. 24.4 sec., Grof 2 min. 16.8 sec., Csik 2 min. 15.6 sec. en Lengyel 2 min. 17 sec. Tijdens de nationale wedstrijden legde Csik de 100 meter vrye slag af in den tijd van 58.8 sec. Drie nieuwe Hongaarsche re cords vestigde Lengyel en wel op de 800 meter met een tijd van 10 min. 41.2 sec., op de 1000 meter in den tyd van 13 min. 26.8 sec en de 1500 meter in den tyd van 20 min. 29 sec. Lawntennis. De eerste dag te Noordwijk. Gistermiddag is een aanvang ge maakt met den wedstrijd Nederland- Vereenigde Staten, welke ontmoeting aan de internationale kampioenschap pen vooraf gaat. Er bestond groote belangstelling voor dezen wedstrijd en om twee uur waren reeds honderden langs de banen van het Casino te Noordwijk verzameld. De eerste party, die gistermiddag ge speeld werd, bracht een mooie verrassing voor het Hollandsche tennis. Mejuffrouw Rollin Couquerque heeft met 61, 62 mej. Babcock geslagen, die als een van de beste speelsters van de Ver. Staten geldt. Mej. Babcock heeft ongetwijfeld niet haar beste spel vertoond, maar even zeker is, dat mej. Rollin Couquerque een sublieme partij ten nis heeft gespeeld. Haar slagen hadden goede lengte. Zoowel aan de base-line als aan het net was zy bijna steeds op de goede plaats. In 15 miniuten stond mej. Rollin Couquerque op 51 en maakte met een lovegame, zoodat zij den eersten set met 61 won. Af en toe gaf de Amerikaanscne een van haar beroemde harde sèrvices, die de Nederlandsche tennister echter bijna steeds retourneerde. In den tweeden set ver loor mej. Couquerque de eerste game op haar service. In de tweede plaats verraste zij de Amerikaansche door keurig geplaat ste ballen, die over het net scheerden. Het werd 21 voor mej. Rollin Couquerque en spoedig 31, dank zij eenige dropshots werd het 41. Mej. Babcock bracht dan den stand op 42, maar in snel tempo scoorde de Nederlandsche speelster de twee volgen de games en won hiermede den eersten wedstrijd. TimmerAllison. Timmer heeft voor het tweede punt ge zorgd door Allison te slaan met: 61, 26, 75. Beide spelers hebben matig gespeeld. Van Allison is bekend, dat hij nog geen een goede partij in Europa heeft gespeeld en zijn „Amerikaanschen" vorm nog niet ge vonden heeft. Aan Timmers spel ontbrak die eigenschap, die juist mej. Couquerque's spel in zoo hooge mate bezat: lengte van slagen. Timmer schijnt in Wimbledon griep te hebben opgeloopen en het is dan ook wel te begrijpen, dat hij een matten indruk maakte. In den eersten set passeert Timmer af en toe en komt gemakkelijk op 50. Dit is echter niet te danken aan zyn sterke spel, maar aan Allison's slappe returns en vele missers. Timmer heeft niet den vorm te pakken, dien hij tegen Boussus op de M.E. T.S.-banen, voor het Wimbledon-tornooi, vertoonde. Allison maakt de volgende game en als er acht minuten gespeeld is, is het 51 en dan beëindigt Timmer de set in zyn voordeel. Allison komt in de tweede set spoedig op 50. Timmer mist de eenvoudigste ballen. Dan spant hij zich in en brengt de score op 52, waarna Allison den set met 62 wint. De beslissende set, die Timmer met 75 heeft gewonnen, is in alle opzichten een- toonig. Na 11 wordt het 21 en dan 31 voor Timmer. Allison maakt de twee vol gende games en smasht dan eenige malen voortreffelijk. Toch wint Timmer de zeven de game (43). Het wordt 44 en dan 55. Als de stand deuce is, in de elfde game passeert Timmer tweemaal prachtig en haalt 65. De zwoegende Allison kan er niets tegen doen en hij verliest de volgende, nog wel op love, zoodat Timmer den set en match met 61, 26, 75 wint. Het gemengd dubbelspel. Inplaats van Van Swol had mej. Rollin Couquerque Hughan tot partner tegen het echtpaar van Rijn. Zooals te voorzien was had de Nederlandsche combinatie weinig in te brengen tegen deze Amerikaansche combinatie. De heer en mevrouw van Ryn wonnen met 60, 63. De stand van den wedstrijd Nederland Ver. Staten werd dus nu 21. Van Swol verliest. Vervolgens speelden Van Swol en Sur- face op het Centrecourt. Beide spelers had den vele missers- en bleven veel achter de baseline, hetgeen aan het tempo niet be paald ten goede kwam. Surface won den eersten set met 62 in vrij snel tempo. Van Swol heeft zijn vorm nog niet te pakken, zijn harde services hebben weinig succes, zelfs als zij in zyn, want de Amerikaan re tourneert ze bijna steeds. In den tweeden set wordt het 33 en dan scoort de Amerikaan 3 games achter elkaar en wint den set en match met 62, 63. Het heerendubbelspel. De laatste partij die gistermiddag gespeeld is, was het heerendubbeispel: van Rijn en Allison tegen Hughan en van Swol. Als er acht minuten gespeeld is, gaat het 20 voor de Hollandsche combinatie. Maar dan wordt het spoedig 2—2. De Amerikanen gaan hun taak wat ernstiger opvatten. Bei- staan nu voortdurend *aan het net en de Hollanders slagen er niet in hen te passee- ren. Na 32 voor Amerika, komt van Swol te serveeren en heeft succes. Het wordt 33 en Allison moet serveeren. Hij komt op 4030 en dan returnt van Swol tweemaal voortreffelijk en na veel moeite halen de Amerikanen, die zeker niet op zoo'n tegen stand gerekend hebben, de game (43). Met een smash, waar Allison niet by kan, brengt van Swol de score op 44. De Hol landers spelen forceerend spel. Het wordt 55. Dan vet liezen de Hollanders twee love-games en de set (75) De Holland sche combinatie houdt moedig vol en het wordt in de tweede set weer 22 en na vele male deuces 32 voor Hughan en van Swol. Dan is het gauw afgeloopen en winnen de Amerikanen het dubbelspel met 75, 63. Een compliment voor de Hollandsche combinatie,, die tot het einde toe geen slag cadeau gaf, is hier zetter op zijn plaats. De stand van den wedstrijd, die met het heerendubbelspel (het damesdubbelspel wordt heden gesoeeld^ gisteren is besloten in 32 voor de Ver. Staten. DE WIMBLEDON TENNISKAMPIOEN SCHAPPEN. Vier titels voor Engeland. De internationale kampioenschappen van Wimbledon zijn beëindigd. Engeland mag niet ontevreden zijn: vier van de vijf titels zyn in Engelsche handen gekomen. Met uitzondering van het dames enkelspel was het alleen Engeland, dat o^er alle linies domineerde. Het werd een drie sets over winning voor Helen Jacobs. Mevr. Sperling leidde in den eersten set met 10 en later met 21, doch daarna be ging zij talrijke fouten, zodat Helen Jacoos gemakkelijk met 62 kon winnen. In den tweeden set werd het een baselineduel en dit werd glansrijk door de Deensche speel ster gewonnen. In den final-set steeg de spanning ten top. Het ging gelijk op, in elke game werd hard gevochten. Het werd 54 voor Helen Jacobs, miste tweemaal een matchpoint, doch won tenslotte nog met 7—5. De zege van Helen Jacobs werd door de 10.000 toeschouwers luide toegejuicht. Hughes en Tuckey wonnen het heeren dubbelspel in een vijf sets ontmoeting, ter wijl de dames Stammers en James zeer ge makkelijk over het Amerikaansche dubbel Fabyan en Jacobs zegevierden. Perry en Dorothy Round kwamen niet gemakkelijk aan hun overwinning. In den halven eindstrijd hadden zy drie sets noo- dig, in de finale werden het er wederom drie, doch om elke game moest fel gestre den worden. Perry behaalde daarmede zijn tweeden titel, terwijl hij en Dorothy Round rfiet succes hun titel van het vorig jaar ver dedigden. De uitslagen luidden: dames enkelspel finale: mej. Helen Jacobs (V.S.) sl. mevr. Sperling (Denemarken) 6—2, 4—6, 7—5; heeren dubbelspel finale: Hughes en Tuckey (Engeland) sl. Hare en Wilde (En geland) 6—4, 3—6, 7—9, 6—1, 6—4; dames dubbelspel finale: mej. Stammers en mej. James (Engeland) sl. mevr. Fabyan en mej. Helen Jacobs (V.S.) 62, 61; gemengd dubbelspel halve eindstrijd: mej. Round en Perry (Engeland) sl. mej. Whit- marsh en Wilde (Engeland) 64, 16, 63; gemengd dubbelspel finale: mej. Round en Perry (Engeland) sl. mevr. Fabyan en Budge (V.S.) 7—9, 7—5, 6—4. AANBOD AAN PERRY. Van den promotor O'Brien. Nauwelijks had Perry zyn derde kam pioenschap te Wimbledon of hem bereikte weer, volgens de Engelsche bladen, een aan bod van den promotor van Tilden, O'Brien, een aanbod om prof. te worden. Voor een toer van vier maanden zou hy 10.000 pond sterling vooruit betaald krijgen. VON CRAMM SPEELT TE AGRAM. Gister kwam von Cramm te Berlijn te rug. Hij is door een specialist onderzocht, die verklaarde, dat de blessure spoedig ge nezen zal en von Cramm zeker aan het ein de der volgende week te Agram voor de finale der Europeesche zone tegen Joegosla vië zal kunnen spelen. Woensdag vertrekt von Cramm per vliegtuig naar Weenen. Vandaar gaat hij verder in gezelschap van Henkei, Lund en Menzl per trein naar Agram. Wielrennen. A.S.V. VICTRIX. De Alkmaarsche wielrenclub A.S.V. Vic- trix hield gister een trainingsrit over 51 K.M. voor A- en B-klasse en 34 K.M. voor de C- klasse. Er werd snel gereden. De wedstrijd was sportief en tot het eind aan toe span nend. De uitslagen waren dan ook als volgt: De A-klasse maakten een tijd van 1 uur en 30 min. over de 51 K.M.: 1. H. Oudshoorn, 2. D. Oudshoorn, 3. Oordhuis, 4. P. Zand voord. De B-klasse maakte een tijd van 1 uur 40 min. over de 51 K.M.: 1. P. Evers, 2. H. Stroomberg, 3. J. de Bood, 4. van Dijk, 5. H. Visser. De C-klasse maakte een tijd van 65 min. en 30 sec. over de 34 K.M.: 1. de Bruin, 2. Ottenbras, 3. Stroet, 4. Klaver, 5. Wester. WIELRENNEN TE NOORDSCHARWGUDE. Om de van Zijl-Beker. De ren- en touivereeniging Onderling Genoegen te Ncord-Scharwoude, hield de tweede rit om de Van Zijl-Beker. De uitslagen waren: Juniores: 28 K.M. 1. P. Zeegers 53 min. 24 sec.; 2. H. Green 53 min. 47 sec.; 3. B. Span jaard 52 min. 17 sec. (teruggezet op de der de plaats). B-klasse 38 K.M. 1. C. de Mayer 1 u. 12 min. 50 sec.; 2. C. Zeegers 1 u. 13 min. 38 sec.; 3. K. Heidsma 1 u. 15 min. 38 sec. A-klasse. 56 K.M. 1. P. Kort 1 u. 40 min. 42.2 sec.; 2. J. van Zyl 1 u. 45 min. 42 sec.; 3. W. Dekker 1 u. 48 min. 24 sec. Iedere automobilist kan u dadelijk vertellen, hoeveel kilometer per uur zijn wagen heek, meer slechts weinigen weten, hoeveel meter ze wel noodig hebben om met die vaert te stoppen I

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7