Aqmda Jtcoviiiciaat TLeuws ^BucgedijAe Stand Stad en Omgeving \WeetéericAt Jicck School Gaat U met vacantie BEVERWIJK HEILOO BERGEN mgr. mutsaers. ta. wüS-bSST'ïJ Ter c"u'«« Stedelijk Museum i n g a n Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Juli eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 10—5 en 7—9 uur; 's Zondags van 10 —9 uur. Bioscopen. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer vrouw uit 't duister (sens.); hoofdrollen Fay Wray en Ralph Bellamy; Hard als graniet (sens.); hoofdrol George O'Brien. Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, half 8, tot en Maandag, hoofdnummer Donogoo Tonka, geheimzinnige stad (hum.); hoofdrollen Anny Ondra en Victor Staal. Toegang alle leeftijden. Dinsdag-, Woensdag- en Don- derdagav., half 8, hoofdnummer Hup, Joe Brown (kom.), hoofdrol Joe E. Brown. Toe gang eiken leeftijd. Zondag- en Woensdagmiddag matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer lieveling der vrouwen (rom.); hoofdrollen Nino Martini, Genevieve en Anita Louise Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De Sperwer (sens.); hoofdrollen Charles Boyer en Pierre Richard Willm. Toegang boven 18 jaar. Maandag 13 Juli. Zomerbad, openlucht bridge De met de De 8.15 drive. uur, 7.30 uur, Dinsdag 14 Juli. De roode Leeuw bridge-drive sociëteit De Eendracht. te Schoorl, naar bosch en heide, zeé en strand? Verzuim dan toch vooral niet AMILDA-zonnebruin- crême mede te nemen. Deze beschermt tegen vervellen en zonnebrand en bevordert tevens een snelle, mooie natuurlijke huidbruining óók bij weinig of geen zon. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct HULDIGING SIR HENRY DETERDING. Luisterrijk feest op „Oud-Wessenaar" Gisteravond heeft in kasteel „Oud-Was senaar" te Wassenaar een diner plaats ge had van de buitenlandsche vertegenwoor digers van de Koninklijke, dat dit jaar wel een bijzonder karakter droeg, omdat Sir Henry Deterding als eere-gast mede aanzat. Een zestigtal personen vertegenwoor digers uit verschillende landen met hun da mes had plaats genomen aan de smaak vol versierde tafel, waarop de vlaggen der verschillende nationaliteiten prijkten. De geheele versiering was gehouden in de Shell-kleuren: rood en geeL Voor Sir Henry lag de vlag van de Koninklijke uitgespreid, waarop een gouden kroon was geplaatst. Op het kasteel wapperde de vlag van de Koninklijke, des avonds verlicht door schijnwerpers, welke ook een gedeelte van den tuin een tooverachtigen aanblik gaven. Het diner werd opgeluisterd door orkest muziek. Bij het dessert bracht een drietal gasten, de heeren G. S. Engle, W. Rudeloff en M. Kapferer, achtereenvolgens toasten resp. in de Engelsche, Duitsche en Fransche taal, op Sir Henry uit. Na de eerste toast klonk een „lang zal hij leven", gévolgd door het Wilhelmus, en het Engelsche volkslied, terwijl na de volgende toasten de Duitsche en Fransche voksliederen ten gehoore wer den gebracht. Sir Henry beantwoordde de sprekers, wien hij dank bracht voor hun vriendelijke woorden te zijnen opzichte geuit. Hij zeide daarin o.m., er steeds naar te hebben ge streefd, om anderen beter te behandelen, dan hij zich zelf behandelde. Na het diner werd door het gezelschap „Tjahnja Timoer" een demonstratie gegeven van Javaansche dansen, met begeleiding van Gamalang. Ook werd Krontjong-muziek ten gehoore gebracht. Er heerschte een zeer geanimeerde stem ming, welke tot vroeg in den ochtend duurde. Onthulling borstbeeld Sir Henry Deterding. Hedenochtend had in het Beukenbosch van het clubhuis „Te Werve" te Rijswijk, het sportveld van het personeel der Bataaf- sche Petroleummaatschappij, de onthulling plaats van een borstbeeld van dr. H. W. A. Deterding, die, zooals bekend, op 19 April j.L zijn zeventigsten verjaardag heeft ge vierd. Honderden buitenlandsche gasten en dui zenden employés uit Nederland woonden de plechtigheid bij. Om half twaalf kwam de heer Deterding op het landgoed aan, toegejuicht door de duizenden aanwezigen en nam hij plaats te genover het podium, waar het door een vlag van de Koninklijke onthulde borstbeeld was opgesteld, geflankeerd door twee jonge dames, van de B.P.M. en de B.I.M. Na eenige redevoeringen vond de onthul ling plaats onder de toonen van Grieg's hul- digingsmarsch, uitgevoerd door de Posthar- monie. Sir Henry betrad hierna het podium om alle aanwezigen hartelijk dank te zeggen voor dit huldeblijk. Hij wees er op, dat het grootste geluk voor den mensch in deze we reld is, te kunnen werken. Bij de Koninklij ke Shell wordt hard gewerkt en typeerend is daarbij de onderlinge goede verstand houding tusschen het personeel van de ver schillende natiën. Hierna defileerden de duizenden langs het pas onthulde borstbeeld. Achttien ver schillende natiën namen aan dit défilé deel. Vervolgens werd de finale van de athle- tiekwedstrijden gehouden, gevolgd door een speciale hulde voor Sir Henry, bestaande uit een vaandel-defilé, waarbij de verschil lende landen die aan het défilé voor het borstbeeld hadden deelgenomen met de vlag vooropgingen. Hierna vormden de athleten een halven cirkel en groepeerden zij zich zoodanig, dat zy tezamen het woord „Deterding" vorm den. TSJENG TSJI TANG VAN FUNCTIE ONTHEVEN Besluit der Kwomintang. De uitvoerende raad van de Chineesche Kwomintang heeft in zijn zitting van heden besloten tot afschaffing van den politieken raad en den partijraad in de provinciën van het Zuid-Westen. De commandant van het eerste Kwangtoeng-leger, generaal Ju Hei Mo, die naar de centrale regeering is over- geloopen, is in de plaats van Tsjeng Tsji Tang benoemd tot „pacificatiecommissaris voor Kwantoeng. Ju Hei Mo moet zoo snel mogelyk naar zijn troepen terugkeeren om de militaire voorbereidingen te doen eindigen. De com mandant der Kwangsi-troepen, generaal Li Tsjoeng Ren, die tot dusverre tegen Nan king is opgetreden, is tot pacificatie-com missaris voor Kwangsi benoemd. Deze be noeming wordt beschouwd als een uitnoodi ging tot samenwerking. De laatste gebeurtenissen zijn slechts te verklaren uit de ineenstorting van den Kantonneeschen opstand tegen de centrale regeering. ONGEVAL MET DOODELIJKEN AFLOOP. Dronkenschap de oorzaak. Zaterdagavond is de 66-jarige loswerk- man J. Schaper, die zonder uit te kijken te Alphen a. d. Rijn den weg over stak, aangereden door den 33-jarigen motor rijder P. van Schie uit Wassenaar, die met een duo-passagier van de T. T.-races te Assen terugkeerde. S., die niet geheel nuchter was, werd tegen de straat geslingerd en liep een ernstige hoofdwonde en een hersenschud ding op. Hij is gisteren aan de opgeloopen verwondingen overleden. De motorrijder en diens duo-passagier zekere J. de Hoed uit Leiden, kwam er met lichte ontvellingen af. Volgens ooggetuigen is het ongeval ge heel aan de onoplettendheid van het slachtoffer te wijten. Wandelaar aangereden. Op den Alkmaarscheweg bij „De Vriend schap" is een motorrijwiel in botsing geko men met drie wandelaars, waarbij drie per sonen zoodanig verwond werden, dat zij naar het Roode Kruis-Ziekenhuis moesten worden vervoerd. Uit de richting Alkmaar kwam een motor rijder met een dame op de duo gezeten. De motorrijder wilde de Reguliersstraat in rijden, doch werd blijkbaar door de wan delaars niet begrepen. Om een aanrijding met L. M. te voorko men, gooide de motorrijder het stuur om, doch nu werd niet alleen M., doch ook de heer De H. aangereden. De motorrijder en de duopassagier werden door. spoedig aan wezige E.H.B.O.-mannen geholpen. De politie en de doctoren Duterloo en Rooyaards waren spoedig aanwezig en acht ten overbrenging naar het Roode Kruis- ziekenhuis noodzakelijk van de motorrijders en L. M. De heer De H. kon, na verbonden te zijn, naar huis gaan. De politie heeft de zaak in onderzoek. Ongeluk. Zaterdagmorgen werd de vrouw vau A. K. te Heiloo, rijdend op de fiets, aange reden. Het geval liet zich nog al ernstig aanzien, zoodat zij naar het Centr. zieken huis te Alkmaar vervoerd. Het onderzoek viel mee. Per auto-brancard werd zij thuis gebracht en zij zal eenigen tijd rust moeten houden. De motorpolitie met onzen gemeenteveld wachter in het zijspan zou den man op de thuiskomst voorbereiden, maar wist niet 't juiste adres en moest eenigen tijd zoeken. De goegemeente weefde hier een geheel verhaal omheen: een zekere K. zou geld hebben ontvreemd, enz. Het geheele verhaal berust op fantasie. Voor de Forensen. Nu de dienstregeling van de Ned. Spoor wegen nog vermeldt dat tramtrein 87, uit Alkmaar om 18.22 uur naar Bergen ver trekt, vermelden wy, dat op telegrafisch verzoek van de V. V. V. deze trein 5 mi nuten later vertrekt. Dit gebeurt om de passagiers van de trein die 17.36 uit Amsterdam naar Alk maar vertrekt, gelegenheid te geven nog met de tram naar Bergen te vertrekken. DIEFSTAL VAN AARDAPPELEN. Te Huiswaard zijn in den nacht van Vrijdag op Zaterdag ten nadeele van den heer P. van Kleef een party gekuilde aardappelen ontvreemd. De dief, die over het prikkeldraad ge klommen is, heeft op het terrein duidelij ke voetstappen achtergelaten, waarvan door den Rijksveldwachter van Sint Pan- cras, den heer Van Beek, Zaterdagavond gipsafdrukken zijn genomen. Men hoopt den dief zoo op het spoor te komen. HET DROEVIG MOTOR-ONGELUK. Begrafenis slachtoffer. Het stoffelijk overschot van den Leid- schen student Emmerling, die bij Assen bi.i een motorongeluk om het leven kwam, zal worden ter aarde besteld op „oud Eik en Duinen" te 's-Gravenhage, Dinsdag a.s. te half één. ALKMAAR. GEBOREN: Jacoba, d. van Wolfert Cornelis Kouwen en Jantje Gutter. Pieter, z. van Hermann Meyberg en Anna Catharina Schoonhoven. Johannes Arend Jan, z. van Hermanus Verveld en Maria Middelkoop. Jan Sie- e' Z' van Lucas Jakob Glastra en Kaatje Huberts. OVERLEDEN: Petrus> z- van Cornelis Zoon en Marijtje Veen, 2 weken. Joost Veenenbos, wedr van Kundrina Maria Seret, 79 jaar. N OTARISBENOEMING. Bij K. B. van 8 Juli is benoemd tot nota ris binnen het arrondissement Alkmaar ter standplaats de gemeente Alkmaar (ter op volging van wijlen den heer J. C. van Toornburgh) de heer J. de Groot, candi- daat-notaris te Alkmaar. Deze is reed3 eenige jaren werkzaam op dit kantoor. JOOST VEENENBOS t Heden overleed alhier in den ouderdom van 80 jaar de heer Joost Veenenbos, oud hypotheekbewaarder, officier in de Oranje Nassauorde, secretaris van het college van Regenten der strafgevangenis en financieel deskundig-adviseur van de Nederlandsche Bank. De heer Veenenbos werd 24 Juli 1856 te Sliedrecht geboren. 12 November 1880 werd hy benoemd tot surnumerair bij de Registratie. 28 Augustus 1884 volgde zijn benoeming tot ontvanger te Texel, 4 Mei 1887 volgde zijn overplaatsing naar Helmond, en 17 Maart 1891 zijn overplaatsing naar Vianen. 30 Januari 1893 werd hij tot inspecteur te Alkmaar benoemd en 29 Januari 1916 werd hy benoemd tot hypotheek-zegel bewaarder, in welke functie hij 31 Dec. 1925 werd gepensionneerd wegens het be reiken van den gestelden leeftijd. In den heer Veenenbos verliest Alkmaar een humaan en welwillend burger. BRAND DOOR HET SPELEN MET LUCFERS. By bewoners van een perceel aan den Bergerweg ontstond Zaterdagmiddag een begin van brand, doordat een 3-jarig knaapje op onverklaarbare wijze aan lu cifers was gekomen en daarmede op zijn slaapkamer in bed lag te spelen. De gor dijnen van de slaapkamer geraakten in brand. Een voorbijganger, die zulks con stateerde, waarschuwde de vrouw des huizes, waarop het brandje met een em mer water kon worden gebluscht. DRONKENSCHAP IN GEMEENSCHAP. Door de politie is Zaterdag op verschil lende tijdstippen een groep, w.o. ook een vrouw, in 't geheel een drietal, terzake openbare dronkenschap ter ontnuchtering aan het bureau van politie ingesloten. Procesverbaal is tegen hen opgemaakt. ZWEMMEM IN HET MEERTJE. Of beter gezegd nlet-zwemmen in het meertje. In het heden ontvangen raadsverslag van de gemeente Egmond-Binnen lezen wij o.a het volgende: „Het was B. en W. ter oore gekomen, dat tegen de grens van Alkmaar in een wei land een zwemgelegenheid was, die door een jongeman werd geëxploiteerd. Het is stilstaand water, men had een paar hokjes voor kleedkamertjes geplaatst en zeer velen schenen van deze gelegenheid gebruik te maken. Een verordening werd vastgesteld, dat het zonder schriftelijke vergunning van B. en W. verboden is een zwemgelegenheid te hebben of te houden. De zaak zal zoo spoe dig mogelyk worden stopgezet". Er is onlangs een werklooze geweest, die in een stuk in onze courant de vraag gesteld heeft: Waar moeten wy zwemmen? Overal, zoo betoogde hy, worden wy verjaagd, wij worden steeds verder weggejaagd en komen zoodoende langzamerhand in gevaarlijk wa ter waar in den regel geen toezicht wordt gehouden. Wij kunnen ons die klacht begrijpen en vinden de stopzetting van het zwemmen in het zoogenaamde Meertje dan ook ten zeer ste te betreuren. Ziehier een zwemgelegenheid waarbij gevaar van verdrinken was uitgesloten. Het water was niet diep, er was dagelijks toe zicht en de eigenaar had er zelfs eenige kleedhokjes gebouwd. Talloozen hebben zich de moeite getroost naar het Meertje te fietsen en hebben er meermalen goedkoop gezwommen. Het ta rief voor het loopen over het land was 5 cent of 3 cent, en meermalen werd zelfs een oogje dichtgeknepen, zoodat het zwemmen hier niet op financieele bezwaren kon stui ten. Nu komt de Raad van Egmond-Binnen en gaat een verordening vaststellen. Dat is nog te begrijpen. Wij kunnen ons voorstellen, dat een gemeente een zwemge legenheid waarvan steeds meer gebruik wordt gemaakt niet zonder toezicht wil la ten en ook dat er raadsleden zijn die het noodig vinden, dat er b.v. voor het geschei den of gemengd zwemmen de noodige voor schriften worden gegeven. Maar waarom de toevoeging: „De zaak zal zoo spoedig mogelyk worden stopgezet"? Waarom moeten de minst kapitaalkrachti gen, die hier goed en goedkoop en zonder gevaar kunnen zwemmen weer weggejaagd worden? Wij willen hier gaarne het tegenoverge stelde bepleiten. Stel den eigenaar in de gelegenheid het „zwembad" zoo goed moge lijk te exploiteeren. Laat dan ook wat het aantal kleedhokjes betreft ver beteringen aanbrengen. Regel het toezicht, maak desnoods bepalingen over gemengd en gescheiden zwemmen, maar schakel deze goedkoope zwemgelegenheid in het midden van den zomer niet uit. Ook de menschen met de zoogenaamde smalle beurzen moeten op warme dagen kunnen zwemmen en het getuigt niet van maatschappelijk medegevoel deze menschen steeds te weren en naar elders te verdrij ven. v kinde het loo- De ter bureau ZIEKE HOND VRAAGT BAAS. Gisteravond brachten twee JongeJü ren een kleinen bruinen Hond aan bureau van politie, die n1^ p00ten. nen tengevolge van pynlyke poote f »«hefh bekoming van den bond aan het aan te melden. COLLECTE R.K. HERSTELLINGSOORD Men schryft ons: werstel- De collecte ten bate van het R K. H lingsoord Mgr. Mutsaers, gehouden opl2 Juli, heeft opgebracht de somm 230 71. Aan allen, die hieraan hebben werkt en bijgedragen, wordt namena ner hoofd- en afdeelingsbestuur hartelijk dank gebracht. NEDERL. VEREENIGING VAN LEERAREN IN DE STENOGRAFIE „GROOTE". Te Utrecht zijn geslaagd voor typiste de dames L. Poeze, foutvrye aanslag van 185 per minuut en G. Roesink, foutvrije aanslag van 182 per minuut WOONHUIS EN 100 KUIKENS VERBRAND. Zaterdag is te St Maartensbrug brand uitgebroken in het woonhuis, staande aan den W.-Frieschen dyk aldaar, eigendom van den heer K. Schuyt en bewoond door den heer R. Kos. De brand is ontstaan doordat een z.g. kunstmoeder, welke zich bevond in een aan het woonhuis grenzende houten schuur, in brand is geraakt. Woonhuis en schuur zijn tot den grond toe afgebrand, terwijl bovendien een honderd tal kuikens in de vlammen omkwamen. Voor den betrokkene en groote schade post, vooral omdat niets tegen brand was verzekerd. ADVIES-BUREAU VOOR WERKLOOZEN. De werkloozen-org. aangesloten bij het P. A. S., bericht ons dat aan haar org. is verbonden een advies-bureau voor werk- loozen en werkenden. Zitting wordt gehouden eiken Vrijdag van 6 tot 7 1/2 uur n.m. in het P. A. S.-gebouw Oudegracht 58 en voor algemeene zaken wordt gratis advies gegeven. AUTO TE WINKEL IN EEN SLOOT GEREDEN. In den afgeloopen nacht is in de bocht van de Weere onder Winkel een personen auto door de gladheid van den weg. veroor zaakt door den aanhoudenden negen, ge slipt en van den weg in de daarnaast ge legen sloot gereden. De inzittenden, t.w. de chauffeur en twee inwoners van Nieuwe Niedorp, die zich met het slechte weer van Schagen naar huis lieten rijden, liepen een nat pak op en een hunner verwondingen aan het hoofd, zoodat men mag zeggen, dat het ongeluk naar omstandigheden goed af geloopen is. Met een auto van den heer Scheur te Winkel zijn de passagiers naar hun bestemming gebracht. LANDDAG VOOR GEHEELONTHOUDERS TE HEILOO. De N. V. tot afsch. van alcoh. dranken hield Zondag haar jeugddag voor onthou ding in het muziekpark te Heiloo, welwil lend door B. en W. dier gemeente afge staan. Omstreeks 11 uur opende de heer Klok uit Haarlem. Het bezoek bevredigde hem, maar als het weer gunstiger was geweest, zouden er zeker méér zijn. Echter, zei apr. wat blijft er nu over van de bewering der thuisblijvers als ze zingen „Ons deert geen reden en wind". De gemengde koren „Morgenrood" van Santpoort en „Korenbloem" van Zaan dam zongen onder leiding van den heer Meyer Smee eenige liederen, waarna het woord was aan den heer Vermeer. Spr. bouwde zijn rede op uit het betoog van prof. Huizinga in zijn boek „De waan zinnige wereld". Wij geheelonthouders zullen eiken dag opnieuw strijden en bouwen aan een bete re maatschappij. Wanneer onze tegenstanders zeggen, dat het alcoholgebruik afneemt, dan zeggen we het hun na. Ook wy zien, dat men niet meer zoo het „genot" zoekt als vroeger in de kroeg en met kaartspel. Ook wy zien d* blyde jeugd uittrekken naar bosch en hei en zich overgeven aan intens genot in de vrije natuur. Maar wy kunnen onze tegen- standers er toch op wijzen, dat in Neder land 15 3/4 liter bier per hoofd wordt ge dronken en 1 1/2 liter alcohol. Millioencn worden aan alcohol vermorsd, terwijl vele t. b. c.-lydende kinderen naar zon en licht at ten te snakken. Wij kunnen er op wjzen dat er geen geld is voor scholen en andere cultureele doeleinden. En daarvoor vragen we het geld, dat nu aan alcohol wordt be steed. Gy die bezield zyt met een ideaal voor een „maatschappy van alcohol vrh n °°r ,UW ldeaal' het is een stryd voor •Jong Een^gezfndhdd",6 directeurf' seld met8' met 6enige nummers, afgewis seld met zang van de bovengenoemde ko. «SfdS wa! den wtwa- De jeugdclub voor onthouding Baf m dansen en voordrachten, welke ®n name afwisseling vormden ge* Omstreeks half Vyf bracht h- m zjJn sluitingsrede danï aan meewerkten om den duc teh di# Tot de niet-leden en niet Lu ïlagen- te spr een woord van opwekkfnv r«en der „afschaffers" 0m in de het ideaal der onthouding ?n' °pdat maatschappij, des te beter kan alcoholvr*ie propageerd Daarna trok men *2 ge" dorp, waarbij het bui»«, door het stelling trokken. ntense belang- naar waarnemingen, verricht in den moifm van Maandag 13 JulL Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 767,8 m.M. t* Toulouae. Laagste barometerstand 747,7 m.M. te Malinhead. Verwachting, geldig tot den avond van Dinadag 14 Juli: Matige tot krachtige, later tijdelijk afne mende westelijke tot zuidwestelijk# wind; tijdelijk opklarend; waarachtinlUk enkele regenbuien; let# warmer overdag. Bultenlandsrh Weeroverricht. Nog buiig weer, wellleht ieta warmer. De depressie op de Noordzee die de vorige week het buiige weer veroorzaakte, lotta zich giateren op in een nieuwe depreeale uit het zuidwesten, die thans weer den toe stand beheerscht De hoogedrukklng uit het zuidwesten la in beteek en ia afnemend oostwaarts getrokken, maar herstelt zfch weer eenigszins in het zuidwesten. In het hooge noorden handhaaft zich eveneens hoogedrukking, over Scandinavië en de Oostzee liggen ondiepe depressies. Op de Britsche eilanden klaart het weer op, maar vooral in Schotland valt nog regen. Ook Frankrijk en Zwitaerland hebben regen, in het westen klaart het weer op, in het Kanaal en op de Noordzee waait het krachtig uit west In oost-Duitschland houdt de warmte nog aan evenals in da Ooetzee-staten, maar de invallende afkoeling zal er onweer brengen. Scandinavië heeft betrekken en regenachtig weer met tijdelijke opklaring in het zuiden. Na eenige opklaring bij afnemenden wind zijn hier te lande enkele regenbuien ie wachten met iets hoogere temperatuur. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21 4» uur tot 4.14 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE (Ia Zomertijd). BERGEN AAN ZEE. JulL Hoogwater Laagwater Dat vin. Dtn. vm. aam. 14 11.58 8.04 1.46 15 0.34 IJl 922 10.06 16 1.52 2J7 10J7 11.17 HOOG- EN LAAG WATER Tl (Ia Zomertijd). EGMOND AAN ZEE. Juli. Hoogwater Leegwater Dat vm. nam. vm. aam 14 11.55 7 52 8 3* 15 0J1 1.11 g.10 954 16 1 49 224 1015 11.06 R. K. KWEEKSCHOOL TE BERGEN Aan de R. K. Kweekschool zyn voor het acte-examen geslaagd de candidatan H. J. B. M Ruygrok uit Voorburg, A. Spicht uit Hoogkarspel. D. G. Ursem en F. C. Win- keler, beiden uit Hoorn en M. Wessel uit Heiloo. Afgewezen ia één candidaat. WIELRIJDER AANGEREDEN TE WIERINGERWAARD. Vrijdagmiddag werd de heer P. S. die aan den Barsingerweg per rijwiel links van den weg reed en toen hij achter zich een vrachtauto beladen met mest hoorde aan komen wilde overateken naar rechts, door da auto aangereden. De chauffeur heeft door krachtig rem men nog een aanrijding willen voorkomen, doch tevergeefs. De heer S. kwam te val len en heeft zich tamelijk ernatig bezeerd aan één zijde en ook aan zijn hoofd Dokter de Vriea was er spoedig bij en na informatie bleek ona, dat de toestand Za terdagmorgen gunstig was. Het achterwiel van de fieta was geheel in elkaar gereden. B K. LYCEUM. Eindexamens. Na verlengd examen slaagden Zaterdag J.l. voor 't eindexamen Gymnasium, diplo- ™A: L'Ortye te Alkmaar an de!"*r Nie. v. d. Zon te Heemskerk. Voor diploma B: de heer Nic. de Graaf te Alkmaar. Overgangsexamens. *ev°rd®rd v«n de eerste naar de tweede rnas' He"k Balmk, Oscar van Campen, Art V' ,a. Adolf Evers, Jacob Gerver, Adriaan Henneman, Jan Huiberta, Kooi Kraaxman, Jan de Lange, Jan L'Ortye, rman v. Mierlo, Jacquea Strengman, Muua Weder, Joh. Weiler. Annie van Bemmel, Gerard Boekei, Miep de Boer, w-u Ü-n' Jan Huibert*. Anna Jacobsc, r «i? 1' Kesleren' Th«o Koopman, We Lobbert, Mientje Maas, Bep Peis. We Schouten, allen te Alkmaar; Cor Schouten en Ferdinand Berentzen te Bergen; «Floor iwisk, Alida Arendsen en Jan van Lunen e Castricum, Alida Boa en Kooaje Luyckx te Hoorn, Petronella Bos en Theo Egbera te Egmond a. d. Hoef, 'August Dekker te Uitgeest, Catharina Koot ta Warmenhui- ten Henk Kuilboer te H.H.Waard. J»n KuUboer te Oudoip, Lies Petera te Medem- blik. 2 Herexamen, 13 candldaten werden af gewezen. Bevorderd van de tweede klas naar UI Gymnasium of 3 H. B S.: 'Nico Erkamp, Jan van Gyzèn, Cor Hou-

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 4