RIE MASTENBROEK IN TOPVORM. Guthrie op Norton ongenaakbaar. Ned. ZwemhampioenscHopPen' Willy den Ouden op de 100 M. vrije slag en Nida Senff op de 100 M. rugslag geslagen. 8tam maakt goede beurt te Gouda Groote prijs van Nederland Pracht-prestatie van Ley op B. M. W. Hollandsche favorieten vallen uit. Groote Prijs van Nederland. SPORT WEDSTRIJDEN (Van onzen specialen verslaggever) Weinig verrassingen op den eersten dag. w- De le dag van de Goudsche zwemkampioen- schappen heeft geen verrassingen gebracht, De favorieten deden hun plicht en sleepten de titel in de wacht. Records zijn niet ge vallen hetgeen geen verwondering behoeft te wekken. Als men in aanmerking neemt, dat de wedstrijd op een 50 meter baan met zwaar water werden gezwommen. Begonnen werd met het nummer 400 me ter vrije slag dames, gewonnen door mej T. Wagner. In de eerste serie 200 meter vrije slag heeren won Moolenaar. In de tweede serie kon men de capaciteiten van den Indisch man Stam bewonderen. Hij stuitte echter op buitengewoon heftigen tegenstand van Sip- kema, die in Zijn eindspurt weer bijna ge lijk kwam, na den geheelen afstand te heb ben achtergelegen. Stam tikte echter een ondeelbaar oogenblik eerder aan in een tijd, die niet al te fraai was. Het volgend nummer was de 200 meter schoolslag voor heeren. In de twee eerste series werd veel strijd geleverd. Zij wer den gewonnen door Bont en de Vries. In de derde serie verscheen Kruithof niet aan den start, waardoor Mayer die weer zijn eigenaardigen slag zwom, het wel wat ge makkelijk had» Niettemin gaf Smitshuyzen goed partij. Mayer kwam door zijn overwinning in het bezit van den titel. Een spannend nummer was ook de estafette 5 x 50 meter vrije slag dames. Door mej. van Veen nam de sterke R.D.Z. I-ploeg de leiding gevolgd door R.D. Z. II, de H.Z. en P.C. speelden geen rol van beteekenis, maar op de laatste banen kwam de O.D.Z. opzetten, Rie Mastenbroek wist haar club op de tweede plaats te brengen maar Willy den Ouden kon zij niet inhalen. Zoo won R.D.Z. I deze estafette. Het IJ won de heeren-estafette. Bij het schoonspringen voor dames ging het vooral tusschen mej. Tholen en mej. Waalberg. Ook mej. Ronner leverde goed werk. Mej. Tholen slaagde er tenslotte in, haar titel te behouden. Zij behaalde 61.23 punten tegen mej. Waalberg 59.58 en mej. Ronner 59.13. Het nummer 300 meter wisselslag heeren persoonlijk bracht een overwinning voor Metman, die een fractie van een seconde voor Smitshuyzen aantikte. Het slot van de wedstrijden van Zaterdag werd gevormd door de eerste serie van de 1500 meter vrije slag heeren. De tweede en derde serie waren samengevoegd en tevoren verzwom- men en gewonnen door Sankalder. In de andere series liep M. Schoenmaker langzaam maar zeker uit, hij won in den lang niet slechten tijd van 22 min. min. 19.4 sec. Hier volgen de gedetailleerde uitslagen: 400 meter vrije slag dames: 1. T. Wagner (het IJ) 5 min. 40.6 sec., kampioene. 200 meter vrije slag heeren: 1. P. Stam (Neptunes) 2 min. 22.2 sec.; 2. Sipkema (H. P.C.) zelfden tijd; 3. S. Mooi (H.P.C.) 2 min. 25 sec. 200 meter schoolslag dames: 1. J. Kastein (H.D.Z.) 3 min. 9.2 sec., kampioene; 2. J. Stroomberg (het IJ) 3 min. 12.2 sec.; 3. J. Groenendijk (R.D.Z.) zelfden tijd; 4. C. Eyckebrach (O.D.Z.) 200 meter schoolslag heeren: 1. Mayer (het IJ) 2 min. 55.8 sec., kampioen; 2. H. Smitshuyzen (A.Z.) 2 min. 57.6 sec.; 3. L. Korpershoek (V.Z.C.) 2 min. 58.6 sec. Rie Mastenbroek tweemaal kam pioene. Willy den Ouden op den vrijen slag geslagen. Op den tweeden dag der nationale zwemkampioenschappen heeft het weer zich uitstekend gehouden, hetgeen een wonder leek, nadat het des morgens vrij wel zonder onderbreken had geregend. In het zwembad was geen plaatsje meer te krijgen en de toeschouwers hebben van uitstekende sport kunnen genieten. Het grootste succes is ongetwijfeld ge boekt door Rie Mastenbroek, die zoowel de 100 meter vrije slag als de 100 meter rugslag won. Op dezen Zondagmiddag werd begonnen met een der belangrijkste nummers, de 100 meter vrije slag dames. Na eenige series kwam de groote serie, waarin de dames den Ouden, Mastenbroek, Wagner, Selbach en Timmermans tegen el kaar startten. De beide laatsten raakten spoedig achter, tusschen drie „kanonnen ontspon zich een buitengewoon felle kamp. Willy den Ouden keerde na 50 meter het eerste, terwijl Rie Mastenbroek en Wagner toen ongeveer gelijk lagen. Rie Mastenbroek kwam toen krachtig opzetten en in het duel tusschen haar en Willy raakte Tiny Wagner achter. In de laatste 25 meter ging Rie Masten broek zoo fel naar voren, dat zij haar rivale met 0.6 sec. wist te kloppen en daarmede kampioene op dezen belangrijken afstand werd. Haar tijd was 1 min. 7.4 sec., hetgeen niet fraai lijkt, maar daaraan is de 50 meterbaan debet. Bij de 100 meter vrije slag heeren waren de drie series tot twee samengevoegd. In de gewichtigste serie startten de „spes patriae" Piet Stam, Mooi, Molenaar, Kref- fer en van den Hout. Mooi startte zeer snel, maar Stam sloeg een uitstekend tempo en geleidelijk kwam hij naar voren. Hij keerde het eerst en wist zijn voor sprong tot de finish te behouden. De kwali teit van het water in aanmerking genomen, maakte Stam met 1 min. 1.2 sec. een zeer fraaien tijd, terwijl Mooi, die 0.6 sec. later aantikte, eveneens een goede prestatie le verde. Bij het schoonspringen voor heeren liet de tweede Indischman, Haasmann, zeer mooie sprongen zien. Hij stak een stuk bo ven zijn mededingers uit en won den titel gemakkelijk, ook al mislukte zijn laatsten vrije sprong. Schaterfs werd tweede, Den- neboom derde. De eerste serie van de honderd me ter fugslag dames was voor mej. Cats, de tweede voor mej. Kint. In de derde serie kreeg men een hernieuwd duel Senff Mastenbroek te zien. Mej. Senff was het snelste weg en liep op de drie andere da mes (mej. Kerkmeester en mej. van Fegge- len voltooiden de serie) uit. Zij keerde het eerste, maar toen herhaalde zich het spel van de 100 meter vrije slag. Rie Mastenbroek kwam zoo snel opzetten, dat zij ruim 1 sec. won voor Senff en Kerkmeester, die gelijk aantikten. Daarmede nam mej. Mastenbroek fraai revanche voor de vroegere nederlagen tegen Nida Senff. De 100 meter rugslag heeren bracht Scheffer, Metman en van den Hoek aan den start. Metman nam direct de leiding en won, hoewel Scheffer goed bijhield. Vervolgens was de beurt aan de estafette 4 x 100 meter vrije slag heeren. De eerste serie werd gewonnen door R.Z. C. voor U.Z.C. en G.Z.C. In de tweede serie ging de strijd aanvankelijk vrijwel gelijk op, maar weldra liep de ploeg van het IJ uit, terwijl D.J.K. volgde. H.P.C. en Z.I.A.N. haalden daarna hun achterstand in, maar de verrassing kwam, toen Scheffer voor D. J.K. zeer fraai zwom en zijn ploeg vrijwel gelijk met het IJ bracht. Zeldzaam span nend werd de strijd op de laatste baan tus schen Kreffer en Molenaar. Het IJ tikte even eerder aan. Hetzelfde nummer voor dames werd ge makkelijk door R.D.Z. gewonnen, te meer waar Rie Mastenbroek niet in het team der O.D.Z. startte. Tot vreugde van het publiek Dat Rie Ma: (broek verheugd is met haar overwinning op Willy den Ouden (100 M. vrije slag) en dat deze het haar blijmoedig gunt, bewijst bovenstaande foto wel. werden beide ploegen wegens te vroeg star ten gediskwalificeerd. Na een schoonspringdemonstratie door de dames Waalberg en Tholen en de heeren Schatens en Haasmann volgde de 400 meter vrije slag heeren. De eerste serie werd gemakkelijk gewon nen door Geerling van het LI. De tweede se rie bracht Stam weer aan den start. Het grootste deel van den afstand was Stam eenige meters voor, op de laatste baan ech ter bedreigde Sipkema hem ernstig. Niette min wist Stam met gering verschil ook de zen titel te winnen in den tijd van 5 inin. 15.2 sec. De eerste serie van de 3 x 50 meter wis selslag dames werd door Z.I.A.N. voor H. D.Z. gewonnen. De tweede serie gaf spannenden strijd tus schen R.D.Z. en O.D.Z. te zien, mej. Senff van A.D.Z. tikte gelijk aan met Willy den Ouden, maar de butterfly bracht O.D.Z. en R.D.Z. naar voren en op den vrijen slag tik te Rie Mastenbroek als eerste aan. R.D.Z. was hier tweede. Hetzelfde nummer voor heeren leverde in de eerste serie een overwinning voor Stam op. In de andere serie kwam het IJ een flink stuk voor, dank zij ook de specifieke schoolslagopvatting van Maier. Het iJ won deze serie en daarmede den titel. De 300 meter wisselslag persoonlijk dames werd gewonnen door mej. Brouwers met gering verschil voor mej. Martin, die haar eenige tegenstandster was. Waterpolo. Het slot van het tweedaagsche zwemfeest werd gevormd door een waterpolowedstrijd tusschen de Kikvorschen en een Belgische combinatie, niet de sterkste, die de Belgen in het „veld" konden brengen, want daarvoor was de tijd van voorbereiding te kort ge weest. Het werd een aardige wedstrijd, waarbij beide doel verdedigers goed werk leverden. De Belgen namen door Michiels de lei ding, van Aelst bracht de partijen op gelij ken voet. De ploegen waren als volgt samenge steld: Kikvorschen: doel: Veenstra; achter: van Heteren, Regter en van Oostrom Soede; voor: Maier, van Aelst en Franken. Belgisch zevental: doel: Disy; achter: Mat- thys, van der Grift en Isselee; voor: Caste- leyn, Michiels en van den Bossche. Na de rust wist Regter den Kikvorschen de leiding te geven, toen een der Belgen was weggezonden. Van Aelst bracht den stand op 31, waarmede het einde kwam. Rest nog te vermelden, dat de R.D.Z.- wisselbeker gewonnen is door het IJ, dat 39 punten behaalde. Tweede werd O.D.Z, met 26)4 P derde R.D.E. met 23 p. De gedetailleerde uitslagen waren: 100 meter vrije slag dames: le serie: 1. G. Sweres (H.D.Z.) 1 min. 18.4 sec.; 2. E. Vol- mer (O.D.Z.) 1 min. 19.4 sec.; 3. N. den Boer (G.Z.C.)4. G. v. d. Ende (OD.Z.); 2e serie: 1. I. Breukel (O.D.Z.) 1 min. 16.6 sec.; 2. G. v. d. Sande (O.D.Z.) 1 min. 17 s.; 3. M. de Graaf (O.D.Z.); 3e serie: 1. S. Sieberg (H.Z. en P.C.) 1 m. 14 sec.; 2. N. van Veen (R.D.Z.) 1 min. 14.6 sec.; 3. D. Huesken (A.D.Z.); 4. M. Olsen (R. D.Z.); 5. N. Mudde (O.D.Z.); 4e serie: 1. R. Mastenbroek (O.D.Z.) 1 m. 7.4 sec. (kampioene); 2. W. den Ouden (R. D.Z.) 1 min. 8 sec.; 3. C. W. Wagner (het IJ) 1 min. 9 sec.; 4. J. Selbach (A.D.Z.) 1 min. 11.8 sec.; 5. A. Timmermans (R.D.Z.) 1 min. 13.8 sec.; 100 meter vrije slag heeren: le serie: 1. Ch. Kemper (H.P.C.) 1 min. 5 sec.; 2. Ph. Cras (Zian) 1 min. 6.2 sec.; 3. van Zadel (H.P.C.); 4. van Luyk (S.Z.C.); 5. den Boer (G.Z.C.); 2e serie: 1. P. Stam (Neptunes) 1 min. 1.2 sec. (kampioen); 2. S. Mooi (H.P.C.) 1 min. 1.8 sec.; 3. S. Molenaar (IJ) 1 min. 3.8 sec.; 4. C. Kreffer (D.J.K.) 1 min. 4.8 sec.; schoonrijden heeren: 1. H. Haasmann (Triton) 122.55 p. (kampioen), 2. W. Scha tens (A.Z.) 107.69 p., 3. A. Denneboom (A.Z.) 105.78 p., 4. H. Lotgering (Het IJ) 102.15 5. D. de Goede (A.Z.); 100 meter rugslag dames: le serie: 1. S. Cats (O.D.Z.) 1 min. 24.2 sec., 2. I. Mol (R.D.Z.), 3. K. Verveer (Zian); 2e serie: 1. C. Kint (O.D.Z.) 1 min. 20 sec., 2. B. Martin (O.DZ.) 1 min. 23 sec., 3. C van Zuuren (R.D.Z.) 1 min. 23.8 sec., 4. G. Douw (O.D.Z.); 3e serie: 1. R. Mastenbroek (O.D.Z.) 1 min. 17.4 sec. (kampioene), 2. en 3. N. Senff CA. D.Z.) en D. Kerkmeester (O.D.Z.) 1 min. 18.6 sec., 4. I. van Feggelen (Het IJ) 1 min. 20 sec.; 100 meter rugslag heeren: 1. J. Metman (Het IJ) 1 min. 11.4 sec (kampioen), 2. J. Scheffer (D.J.K.) 1 min. 12.8 sec., 3. P. v. d. Hoek-(Zian) 1 min. 15.2 sec.; estafette 4 X 100 meter vrije slag heeren: le serie: 1. R.Z.C. 4 min. 27.6 sec., 2. G. Z.C., 3. U.Z.C. (gedisqualificeerd); 2e serie: 1. Het IJ, 4 min. 20.2 sec (F. Smit, H. Maier, G. Dijkema, C. Molenaar) kampioen, 2. D.J.K. 4 min. 20.4 sec., 3. H.P.C. 4 min. 21.8 sec., 4. Zian; estafette 4 x 100 meter vrije slag dames: R.D.Z. en O.D.Z. beiden gedisqualificeerd; 400 meter vrije slag heeren: le serie: L. W. Geerling (Het IJ) 5 min. 35.6 sec., 2. Licht (D.J.K.), 3. v. d. Hout (Baronie); 2e serie: 1. P. Stam (Neptunus) 5 min. 15.2 sec. (kampioen), 2. A. Sipkemm (H.P.C.) 5 min. 16 sec., 3. I. Molenaar (het IJ) 5 min. 27.4 sec., 4. M. Schoenmaker (Zian); Estafette 3 x 50 meter wisselslag dames: le serie: 1. Zian 1 min. 55.8 sec., 2. H.D.Z 2e serie: 1. O.D.Z. (Martin, Eykebroek. Mastenbroek) 1 min. 46.4 sec. (kampioene), 2. R.D.Z. 1 min. 49.2 sec., 3. Het U 1 min. 50 sec., 4. A.D.Z. 1 min. 50.4 sec.; estafette 3 x 50 meter wisselslag heeren: le serie: L. Star 1 min. 42.4 sec., 2. R.Z.C. 3. Dolfijn; 2e seiie: 1. Het IJ (Metman, Maier, Dgke- ma) 1 min. 34.8 sec. (kampioen), 2. R.Z.C. 1 1 min. 38.2 sec., 3. D.J.K. 1 min. 38.6 sec., 4 300 meer wisselslag persoonlijk dames: 1. G Brouwers (R.D.Z.) 4 min. 54.2 sec., 2. B. Martin (O.D.Z.) 4 min. 96.4 sec. Waterpolo: De Kikvorschen-Belgische zevental 31. HONGARIJEDITITSCHLAND. Hongaren winnen met 32. In het Kaiserbad in Boedapest werd Za terdag een waterpolowedstrijd gespeeld tusschen de zeventallen van Hongarije en Duitschland. Deze wedstrijd, die als trai ning voor de Olympische spelen gold. had een zeer spannend karakter en eerst in <lc tweede helft wist Hongarije het winnende doelpunt te scoren. Voor de pauze maakt? Nemeth voor Hongarije het eerste doelpunt, dat echter spoedig door Hauser werd be antwoord. Wederom namen de Hongaren de leiding met een goed doelpunt van Boszi, doch Schulz bracht zijn land ten tweede male op gelijken voet. Na de pauze gaf Vertessy Hongarije de leiding en hoewel de Duitschers alle pogingen in het werk stelden, voor de derde maal den stand te galiseeren, gelukte hun dat niet door deii heftigen tegenstand, die zij hierbij onder. vonden en met een kleine, doch verdiende 32 overwinning voor de gastheeren kwant het einde. Onze landgenoot, de heer J. da Vries, voorzitter van den Koninklijken Neder- landschen zwembond leidde dezen wedatrijd op voortreffelijke wijze. AMERIKAANSCHi: ZWEM8ELECTIE- WKDSTRIJDEN. High land. Peter Plek en Lindegran Amerikaansche Olympische iwetn- men op de 10# meter vrije slag. De 100 meter vrije slag van de Ameri. kaansche Olympische zwrmselectiewedstrij den leverden een verraaaing op, doordat Arthur Highland eerste werd in den tijd van 58.8 sec. voor Peter Fick, die het we reldrecord over dezen afstand op zijn naam heeft staan met 56.4 aec. Derde werd Arthur Lindegren. Deze drie zwemmers zullen Amerika op het nummer 100 meter vrije slag van de Olympische zwemwedstrijden vertegenwoordigen. Motoren (Van onzen eigen verslaggever). De belangstelling voor de T.T.-races dit jaar was wederom buitengewoon groot, ondanks het feit, dat de weersom standigheden er niet op vooruitgegaan waren. Was het in de vroege ochtend uren nog goed, tegen negen uur kwam een sterke bewolking opzetten en het zag er naar uit, dat af en toe nog wel een zware regenbui zou vallen. Dit bleek ook, toen de renners van de 250 en 350 c.c.-klasse enkele ronden van de af te leggen afstand had den gedraaid, toen een fiksch regen buitje het wegdek kletsnat maakte, waardoor de snelheid vooral in de boch ten moest worden verminderd, dit drukte tiet gemiddelde natuurlijk zoo danig en daarom zijn de snelheden over het algemeen iets beneden de verwach tingen gebleven. Daar komt nog bij, dat een officieele meting van het circuit uitgewezen heeft, dat de lengte thans 16,536 K.M. bedraagt, in- plaats van vroeger 17,3 K.M. Rekening hou dend met dit verschil van 4.4 pet. zijn de bij de training gehaalde tijden eenigszins ge flatteerd. De 250 c.c.-klasse Om ruim half tien startten het eerst de renners in de 350 c.c.-klasse, daarna die in de 250 c.c.-klasse met een korte tus schenpcos. In de lichte klasse moesten de renners 18 ronden draaien. Geiss met D.K.W. liep al bijzonder hard van stapel. Hij kwam met flinken voor sprong na de eerste der 18 af te leggen ron den langs de spits en in de tweede ronde had hij zijn voorsprong nog aanmerkelijk vergroot. In het verdere verloop bleef Geiss ge makkelijk voor en eindigde als eerste in den tijd van 2 uur 23 min. 4.6 sec. D.w.z. met een gemiddelde uursnelheid van 124,8 K.M. Het vorig jaar bedroeg de gemiddelde uur snelheid 121,8 K.M,, eveneens gevestigd door Arthur Geiss, zoodat reeds in de 250 c.c.-klasse wordt bewezen, dat het cir cuit ondanks de minder gunstige omstan digheden van weer en weg aanmerkelijk sneller was geworden. Hans Winkler op D.K.W werd tweede met ruim 6 minuten achterstand, terwijl op hem Tyrell Smith volgde met ruim een halve minuut verschil. Als vierde kwam onze landgenoot Geert Timmer bihnen, die dus Nederlandsch kampioen werd en die een uitstekenden wedstrijd heeft gereden. De 350 c.c.-klasse. De Nortons met White en Frith be- heerschten in de 350 c.c.-klasse volkomen het veld. In deze klasse werden 20 ronden gedraaid en reeds direct in de eerste ronde namen beide Engelsche renners den kop op den voet gevolgd door Stanley Woods met Velocette. Een elkeen verwachtte oen zeer spannenden strijd tusschen de beid- Nortons, waarvan Frith geruimen tijd den kop had, en Stanley Woods. Door het jagen slaagde White er in de 6e ronde in een nieuw ronde-record te maken met een tijd van 7 min. 13.4 sec. d.w.z. met een gemid delde uursnelheid van 137.5 K.M. in de 7c ronde, toen een flinke regenbui het wegdek nat gemaakt had. Reeds reed Stanley Woods in de laatste bocht er uit, doch door de goede veiligheidsmaatregelen, die getrof- fen waren, kwam Woods er zonder verwon- dmgen aL Hg besteeg onmiddellijk zijp. gekomen. minder «üed De oorzaak van het uit de bocht rllHm, was te wijten aan het feit, dat een «askabÏÏ van zgn machine gebroken waardoor i„ de hdAJESl a Door dit feit heeft Woods dan ook na zevende ronde moeten opgeven "h van verderen strgd in deze r meerderen van de overige machines, waar van tenslotte Newman met Velocette gelei delijk maar zeker naar voren waa gekomen en aan het einde van da 20 ronden e«a goede derde plaats had kunnen innemen. Onze landgenooten hadden weinig awcres en stuk voor stuk moesten zij uitvallen wegens pech. Het resultaat in de 390 cx.-klaaae waa: 1. White op Norton, tijd 2 uur 29 min. 1U secgemiddelde uursnelheid 132,9 K M. Het geen een nieuw record is. Het oude recerd stond op naam van Rusk, eveneens met Norton met een gemiddeld uursnelheid van 131 K.M., gevestigd het vorig jaar te Amen. Tweede werd Frith op Norton met een tijd van 2 uur 29 min 18.8 sec„ gemiddelde 132.8 K.M.; 3. Newman (Engeland) met Velocette, tijd 2 uur 31 min. 1T secgemid delde 131,1 KM vierde Charlier (Relgift) met F.N., tijd 2 uur 36.2 sec., gemiddelde 130,5 K.M.; 5. Thomas (Engeland) met Velocette, tijd 2 uur 33 min. 11 sec., gemid delde 129,4 K.M. En zoo is onder wisselende weersoaudw- digheden, die nu eens de baan kletsnat, weer kurkdroog maakten, de strijd der halveliterklasse Zaterdagmiddag weer ge streden en geëindigd met een eclatante overwinning van Norton met den geweldi gen jockey Guthrie. Maar er komen dan toch symptomen, die laten zien, dat Norton moet oppassen, die duiden op een opkomen van andere merken en ala als Ley in de 4e ronde niet even had moeten i r i sreemi. dan was het wellicht anders geloopeo. Na kaarten? Ja, wellicht, maar wie gezien heeft hoe Ley na die fatale vierde ronde aan het opkruipen is gegaan, hoe hij per ronde over de baan drie of vier tegenstanders passeer de. hoe hg in de zestiende ronde alweer kip lekker op de vierde plaats lag en m..r drie maal achterelkaa- het ronderecord ver beterde en het bracht op het niet kinder achtige gemiddelde van 148 K.M. per uur, die gaat onwillekeurig nakaarten en dw kan beseffen, dat Guthrie het dan nog lang niet gewonnen zou hebben. Ley, met B.M.W-compressor. Een raad- sel, een geheim. Het ding moest meer dan fantastisch snel zgn. Guthrie zei het voor de race, dat die B M W. sneller was dan z«n orton, maar dat hij er van zou maken, wat hij kon. En bg den start keek ieder gespannen naar dien kleinen Duitscher naast de groote machine en had geen oog voor wat er ver der gebeurde. En dat was toch emotionsal genoeg: Niet Norton met Guthria of Wood v 1 "Ken als eerste weg, maar onder enorm gegier spoot daar Miiller op D.K.W. zoo snel weg, dat het veld stil leek te staan, an a hg al een vijftig meter voorsproQg had, voordat een der anderen behoorlijk op toeren was. Norton—BMW—D.K.W. .n d«, ^efoon van Hooghalen meldde, dat Muller aan den kop zat, gevolgd door u ne- key. Sunquist (Husquarna) en dan weer een D.K.W. (Steinbach). Het groote uel, waar allen op zaten te wachten, was begonnen De andere cracks deden het wat kalmer aan, lieten de supersnellen msar jagen. Hollands hope. Willy van Geat <>P een origmeele F.N.-racer kwam als zevende door, Van Hamersveld, die een fabrieks- elocette ter beschikking had. als tiende, voor de tribunes bleek Müller ongeveer honderd meter voor Guthrie te liggen, mee* i het ingaan van de derde ronde wes er nog maar 0.4 seconde verschil en het wes duidelijk, dat Guthrie alles op alles zette: Muller moest er aan gelooven. Ook de «P* flere Nortonman had het met D.K.W. te kwaad: Ginger Wood donderde wiel e*»1 wiel met Steinbach langs de pitts, terwijl helaas Ley, die op de vijfde plaats lag, er- geus repareerde en naar de zeer lage regk?- nen, 0p de twintigste plaats of zoo, ver huisde. Nu kwam F.N. naar voren, de kleino Milhoux wist zich achter de vechtende lei- derg als derde te nestelen, Sunquist vierde» van Gent en van Hamersveld resp. vijfde en negende.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8