:r„'mv.pr^ 5r.81.r2; --»• ALKMAARSCHE BOYS I ALCMARIA VICTRIX I De A.A.A.-kampioenschap- pen in Londen. De Nederlandsche ploeg voor Berlijn samengesteld. De Tour de France. Alcmaria Victrix-O.S.V. 7-3. Horgen, Dinsdag 14 Juli, 7.30 uur Eere Wedstrijd (1e Lustrum) Rijwielstalling gratis. Bij het eerste lustrum van de Alkmaarsche Boys. Zoo verliepen de eer«„ ronden, maar bij het inusen8atlonee'e ronde wist Guthrie den D K W*" Rijfde zich af .e schudden. aTwaL ;r r t0Ch Van geveer v«ftig motor acJSS Milhoux maar van Hamersveld die oen mJ.H. w,s, schudden en kwam op do zevende p aa i e liggen, vanwaar hij een feilen de op Ginger Wood aa"Val °pen" al schillende uit- va ers te noteeren, o.w. onze Houtop ter wijl Ley in de onderste regionen als een wilde te keer ging en ont»etten^ i hoog klom. ont*ttend snel om- De*"^ en zevende ronde leverden ruim wïïdLen Müller kon de" Rc- reed Jïnr?an niet houden, Milhoux rwd op een prachtige derde plaats. Sun- qutat was een vaste vierde man. Willy van ^htervnlTn^ VUH® Wood. deftig S?°°r V8n Hamersveld, zesde. Zoo bleef de situatie ronden lang, alleen iuthrie wist steeds grooter voorsprong te wf. *1<>n °°k het tanken van de verschil- landt heeren veranderde den stand niet. truthne reed een rondje van gemiddeld 141 K M. wat lang niet slecht is voor een cir- cuit, dat half-nat, half droog was. Hollandsche jongens op jacht. Een zeer interessante strijd leverden de beide Hollandsche jongens van Gent en van Iw.mersveld met Ginger Wood Deze laatste Isg precies tusschen hen in en van Hamers veld joeg als een baarlijke duivel, in een zeer mooien stijl, achter den Nortoncourier aan. die heftige aanvallen op van Gent deed, welke hem niet gelukten. Bertus kreeg in de tiende ronde zijn kans en donderde, zeer enthousiast door het opgewonden publiek toegejuicht, langs de pitts, ongeveer 60 meter voor Wood. Bertus, de pechvogel. Deze mooie situatie zou voor Holland niet lang duren, van Hamersveld heeft niet voor niets den naam van pechvogel. Twee lange ronden hield Bertus den Nortonman achter zich, twee ronden lang lagen Van Gent en hü vijf en zes in deze moordende race, toen was het weer al te mooi en de rondenlijsten konden zijn nummer niet meer invullen eindelijk, daar kwam hy, in een doodkalm tempo, gevallen in een bocht. Gelukkig on gedeerd was van Hamersveld uit den strijd. Ook van Gent uitvaller. Willy van Gent, die ronde na ronde door kwam en op wien een ieder na van Hamers veld de eenige hoop gevestigd had, moest het tegen den pechduivel afleggen en in de veertiende ronde bazuinde de luidspreker het fatale bericht dat veel sensatie verwekte: „Van Gent is gevallen, maar weer doorge reden". Wood, Ley en Steinbach waren al door en nog was er van van Gent niet» te zien. Ook deze pachtrijder was verdwenen en even later kon hij zich dan ook bij de club van uitvallers scharen. De eenige Hol lander in den strijd waa nu nog de in Duitachland wonende Groninger Zwolle, die zijn machine zelf opgefokt had en een constante race reed op de negende plaats. Ook Sunquist. de Huskman moest er aan gelooven: roet een kapotten ketting kwam hy binnen wandelen. Ley aan het jagen. De kop veranderde niet, Guthrie liep regelmatig uit, Müller had zijn constante tweede plaats, Milhoux zijn derde en Wood de vierde. Totdat: de B M W.-com pressor het nog een tikje meer op zijn heu pen kreeg en Wood te lijf ging, in de zes tiende ronde lukte het den heer Ley Wood te pakken en toen ging het frisch en vroo- lyk op de leiders aan. Ongelooflijk wat deze Duitscher presteerde. Ronde na ronde werd hij «neller, ronde na ronde liep hy en kele seconden op Milhoux' veiligen voor- aprong in, het publiek, zeer sportief leefde intens het geweldige pogen mee maar toch leek het er weinig op, dat de stand nog zou veranderen en een ieder had al als eind stand: 1. Guthrie, 2. Müller, 3. Milhoux, 4. Ley, 5. Wood, 6. Steinbach, 7. Lampman (Norten, Finland), 8. van Zwolle, 9. Binz op Motosacoche en 10. Hess op Rudge. Maar het zou nog anders worden, een dergelijke monsterrace is nu eenmaal niet bekeken voor het definitieve einde: juist toen Milhoux nog zyn laatste krachten in spande om Müller te pakken te krijgen, pakte ook hem het noodlot: uitvallen bij Laaghalerveen, en alsof deze sensatie nog niet genoeg was, ook Müller kwam niet meer door, zoodat D.K.W. nu nog maar één man in den strijd had, Steinbach. Dat dacht men tenminste, maar toen hy voorby de tribunes moest komen verscheen hij niet. Wel Ley op zyn onvolprezen B.M.W. Ook Hess moest nog aan den kant gaan staan. Zoo ging de laatste ronde in en enkele mi nuten later Wapperde de Engelsche vlag aan de eeremast en werd Guthrie omkranst en toegejuicht, omdat voor de zooveelste maal Norton nog heel was gebleven en het snelst had geloopen. Ley, de taaie dappere vol houder werd een schitterende tweede en was er gebeurd zou zijn als hy in het begin van de race geen pech had gehad? Genoeg zy. dat hy de laatste vyf ronden sneller reed dan Guthrie, maar te ver achter was om er van te kunnen profiteeren. De officieele uitslag is: 1. Guthrie (Norton) 2 uur 53 min. 33. sec., gemiddeld 137 K.M. per uur; 2 Ley (B.M.W.) 2 uur 58 min. 33.8 sec., gemiddo 133 6 KM per uur; 3. Wood (Norton) 3 uu ÏSSu «emidd.ld 4. Lampinen (Norton, Finland) 3 uur 11 mi nuten 0.4 sec., gemiddeld 125 K-M^ per uu 5. Zwolle (Norton, Nederland) 3 uur 11 m 48.4 sec., gemiddeld 124.3 K.M. P gQck Binz (Motosacoche, Zwitserland), (Norton, Duitschland). Alle anderen uitgevallen. Snelste ronde Ley 6 mm. 47.4 sec, ge «1U1M vul d, T T.-reces 'tdd ce-kUm: 1. Gei., D.K.W., 2 uur 23 min. 4.6 8e£' f® winlder uursnelheid 124,8 K.M.; 2. a 09 min (Duitschland) mer D.K W - 59.4 sec., gemiddeld 119 K M Smith (Engeland) metExcelsior, 2 uur min. 38.2 sec., gemiddeld 118,7 K.M.» Timmer (Nederland) met New Imperia!, 2 uur 36 min. 30.2 sec., gemiddeld 114 K.M. 5. Simo (Spanje) met Terrot, 2 uur 39 min. 35.2 sec., gemiddeld 111,4 K.M.; 6. Hausler (Duitschland) met D.K.W., 2 uur 40 min. 35.4 sec., gemiddeld 111,1 K.M.; 7. Dickwei (België) met Barbé, 2 uur 41 min. 3 8 sec., gemiddeld 110,9 K.M.; 8. Fernihough (Enge land) met Cotton Jap, 2 uur 43 min. 24.8 sec., gemiddeld 107,3 K.M. Snelste ronde: Geiss (Duitschland) met D.K.W. in 7 min. 40.4 sec., gemiddeld 128,9 K.M. per uur. Snelste Nederlander: Timmer op New Im- perial in 8 min. 29.4 sec., gemiddeld 116,9 K.M. per uur. 350 c.c.-klasse: 1. White (Engeland) op Norton, 2 uur 29 min. 18.2 sec., gemiddelde uursnelheid 132,9 K.M.; 2. Frith (Engeland) op Norton, 2 uur 29 min. 18.8 sec., gemid deld 132,8 K.M.; 3. Newman (Engeland) op Velocette, 2 uur 31 min. 17 sec., gemiddeld 131,1 K.M.; 4. Charlier (België) op F.N., 2 uur 32 min. 36.2 sec., gemiddeld 130,4 K.M.; 5 Thomas (Engeland) op Velocette, 2 uur 33 min. 11 sec., gemiddeld 129,4 K.M.; 6. Haenni (Zwitserland) op Norton, 2 uur 44 min. 28 sec., gemiddeld 120,8 K.M.; 7. An dersan (Engeland) op Velocette, 2 uur 46 min. 57.2 sec., gemiddeld 118,9 K.M.; 8. Peters (Nederland) op Excelsior (Neder- landsch kampioen), 2 uur 54 min. 27.6 sec,, gemiddeld 112,8 K.M.; 9. In der Eist (Duitschland) op Norton, 2 uur 55 min. 27.6 sec. .gemiddeld 112,8 K.M.; 10. Ahlswede (Duitschland) op Excelcior, 2 uur 57 min. 25.8 sec., gemiddeld 11,9 K.M. Snelste ronde: Whithe (Engeland) op Norton, 7 min. 13.6 sec., gemiddelde uursnel heid 137,4 K.M. Snelste Nederlander: Peters op Excelsior in 8 min. 18.8 sec., gemiddeld 119,5 K.M. per uur. Athletiek. Vier titels voor Nederland. Zaterdagmiddag werd in het White City stadion te Londen de stryd om de Engel sche athletiekkampioenschappen voortgezet. Terwyl den geheelen morgen het weer droog en zonnig was geweest, openden zich om twee uur, juist toen een aanvang ge maakt werd met de afwerking van het be langrijke middagprogramma, opnieuw de hemelsluizen. De publieke belangstelling heeft onder deze ongunstige weersomstan digheden echter niet geleden. Ruim 50.000 toeschouwers waren er in het mooie sta dion getuige van, hoe ondanks het gure win derige weer op de doorweekte baan dikwijls uitmuntende prestaties geleverd werden. Bij da beoordeeling der resultaten moet men echter terdege rekening houden met deze ongunstige factoren. In de morgen uren was onze landgenoot de Bruyn ver be neden zijn normale prestaties gebleven by bet discuswerpen. Ruim 39 meter wierp hij, waardoor hy voor de finale uitgeschakeld was. Gelukkig ging het de Nederlandsche delegatie 's middags beter. Osendarp, die weer last van zyn knieblessure kreeg, voel de zich gelukkig weer fit Hy won zijn serie in de 100 yards zonder eenige moeite in 9.9 sec Ook in de halve finale spaarde hy zich en won gemakkelijk voor Holmes in 9.8 sec. Ir. de finale noteerde hy denzelfden tyd en won eveneens zonder stryd. Mesman Schultz was in zyn serie geëlimineerd, Boersma in de demi-finale, terwyl Berger zich achter Wlard eveneens in de finale plaatste. In den eindstrijd was Osendarp heel slecht weg, Sweeney daarentegen had een buitenge woon anellen start Osendarp echter liep snel zyn achterstand in, passeerde Sweeney gemakkelyk en won zonder moeite met Sweeney op 1 meter. Berger liep de 100 yards niet uit, terwyl de tyd van Osendarp 9.8 sec. bedroeg. By het speerwerpen ontbrak Lokajski, doch Turczyk, eveneens een Poolsche 70 meter-werper, dong wel mede. Van der Poll wierp in den stroomenden regen met groo- ten regelmaat en verkreeg by zyn tweeden worp de leiding. Wilson wist hem echter by den derden worp met een paar c.M. voorby te komen. De derde worp van van der Poll was een flink stuk voorby het vlaggetje van den Engelschman en by zyn vierden worp kwam hy opnieuw twee meter verder. Met 57.66 meter werd van der Poll Engelsch kampioen, tweede werd Wilson met 54.98 meter en derde Turner met 48.71 meter. De Bruyn bracht ons derde Engelsche kampioenschap door het kogelstooten te winnen met 14.08 meter. Het vierde Engelsche kampioenschap ver overde onze estafetteploeg in 43.2 sec. voor Blackheath. Brasser bracht het by het hoogspringen tot de tweede plaats met een sprang van 1.828 meter achter Metcalfe (Australië), die met een sprong van 1.854 meter op de eerste plaats beslag legde en dus Engelsch kampioen werd. Carlier deel de met den Engelschen kampioen 1935 West de derde en vierde plaats met een sprong van 1.778 meter. Van Beveren werd in de finale 220 yards derde achter Sweeney en Holmes. Sweeney maakte een tyd van 21.9 sec. Nederland won dus niet minder dan vier Engelsche titels en een tweede plaats, ter wyl Carlier en van Beveren zich derde plaatsten. Kaan had zich in het hordennum mer voor de finale geplaatst doch moest zich wegens een blessure terugtrekken. Osendarp kreeg in het slotnummer 4 x 110 yards estafette weer last van zijn knie en hinkte door de finish. De mijl werd gewonnen door Wooderson voor Lovelock, hetgeen zeker een verras sing beteekent want Lovelock was op dit nummer sterk favoriet. Wooderson won in den tyd van 4 min. 15.6 sec. De voornaamste uitslagen luidden: 100 yards: vierde serie: 1. Osendarp 9.9 sec.; zevende serie: 1. Wiard 10.2 sec.; 2. Berger; achtste serie: 1. Cowan 10.2 sec.; 2. Boersma; demi-finale 100 yards: eerste serie: 1. Osendarp 9.8 sec.; 2. Holmes; tweede serie: 1. Sweeney 9.8 sec.; 2. Berger; finale: 1. en Engelsch kampioen: Osendarp 9.8 sec.; 2. Sweeney; 3. Holmes. 120 yards horden: tweede serie: 1. Pilbrow 15.3 sec.; 2. Kaan. Kogelstooten: 1. en Engelsch kampioen: de Bruyn 14.08 meter; 2. Howland 13.71 me ter; 3. Carver 12.65 meter. Hoogspringen: 1. en Engelsch kampioen: Metcalfe 1.854 meter; 2. Brasser 1.828 me ter; 3. en 4. West en Carlier 1.778 meter. Finale 220 yards: 1. en Engelsch kam pioen Sweeney 21.9 sec.; 2. Holmes; 3. van Beveren. Finale 4 x 110 yards estafette: 1. en En gelsch kampioen: Snelvoeters 43.2 sec.; 2. Blackheath; 3. Polytechnic. Marathon: 1. en Engelsch kampioen: Ro- bertson 2 uur 35 min, 2.4 sec. DE WEDSTRIJDEN OM DEN PRINSES JULIANABEKER. Goede prestatie van mej. Koen. Met groote puntenvoorsprong door A.D.A. gewonnen. Geen verrassende uitslagen. Gistermiddag vonden op het A.D.O.-ter- rein te Haarlem de dameswedstrijden plaats om den Prinses Juliana-beker, welke met niet minder dan 31H punt verschil op de tweede geplaatste door de Amsterdamsche dames athletiekvereeniging werd gewonnen. A.D.A. is dus voor een jaar weer houdster van den P.J.-beker. De wedstrijden waren voor de N.T.C. van belang omdat deze nog gezichtspunten kon den openen voor de samen te stellen ploeg welke naar de Olympische Spelen zal wor den afgevaardigd. Mej. F. Koen oogstte een welverdiend ap plaus met het nummer hoogspringen. Van dit meisje mag men zeker nog betere ver wachtingen koesteren. Mej. de Koek gaf blyk, dat zy op de nummers waarvoor zij uitkwam, veel werk te willen maken. Het is juist het tegenover gestelde geweest wat wy van haar te zien kregen. Op speerwerpen werd zij eerste, by ko gelstooten nam zij de tweede plaats in, ter wijl zij verder nog meehielp om A.D.A. de eerste plaats te bezorgen bij de relay waar van zy de laatste 60 meter liep. Een verrassing was het, dat mevr. Jutte- Briejer de 200 meter wist te winnen, evenals het nummer verspringen. Zy schijnt haar kleine inzinking te boven te zijn. De uitslagen waren als volgt: 80 meter horden: 1. A. Doorgeest (A.D.A.) 12 sec.; 100 meter hardloopen: 1. L. Koning (Gi- ta) 12.4 sec.; 200 meter hardloopen: 1. R. Briejer (Brun- hilde) 27.5 sec.; 4 x 100 meter estafette: 1. A.D.A. (dames: C. ter Brake, M. v. d. Berg, A. Doorgeest, A. de Vries) 51.8 sec.; 2. U.D.A. 55.1 sec.; 3. Gita 55.8 sec.; 4. A.V.A. 53.8 sec. hoogspringen: 1. F. Koen (A.D.A.) 1.807 meter; kogelstooten: 1. A. Doorgeest (A.D.A.) 10.415 meter; speerwerpen: 1. G. de Koek (A.D.A.) 38.65 meter; Verspringen: 1. R. Briejer (Brunhilde) 5.24 meter; discuswerpen: 1. Niessink (A.V.A.) 34.54 meter; Totaal-uitslag: 1. A.D.A. 72^ p.; 2. A.V.A. 41 p.; 3. U.D.A. 38 p.; 4. G.I.T.A. 29 p.; 5. Brunhilde 27 p. NIEUW EUROPEESCH RECORD VERSPRINGEN. De Duitscher Long brengt het op 7.82 Meter. Nadat mej. Mauermacher tijdens de Duitsche athletiekkampioenschappen te Berlijn een nieuw wereldrecord discuswer pen had gevestigd, werd een tweede pres tatie van internationale beteekenis door den verspringer Long verricht. Hij verbe terde n.L het Europeesche record ver springen dat sedert 1935 op naam van zyn landgenoot Leichum staat met een sprong van 7.73 m. met niet minder dan 9 c.M. en bracht het op 7.82 meter. Tien heeren en acht dames gekozen. Naar wij vernemen, heeft de leiding van de Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie gisteravond de ploog samengesteld, welke Nederland zal vertegenwoordingen bij de Olympische atletiekwedstrijden te Berlijn. Er zullen 10 heeren en 8 dames athleten door het Nederlandsch Olympisch Comité worden uitgezonden. De heeren athleten zijn Chr. Berger, W. van Beve ren, Tj. Boersma, R. J. Brasser, G Car lier, J. Houtzager, M. Klasema, M. B. Osendarp, J. F. van der Poll en A Tos- cani, Reserves zijn H. Geul en B. Mes man Schutz. De damesploeg bestaat uit K. ter Braake, A. Doorgeest, G. de Koek, F. Koen, L. Koning, T. Kooman, A. Nies sink en A. de Vries. Reserve L. Mesman. Deze athleten zijn als volgt over de ver schillende nummers ingedeeld: Heeren: 100 meter: Osendarp, Berger en van Be veren. 200 meter: Osendarp en van Beveren. 4 x 100 meter estafette: Boersma, Berger, van Beveren, Osendarp. Reserves Geul en Mesman Schultz. 50 K.M. snelwandelen: Toscani. Hoogspringen met aanloop: Brasser, Car lier. Vèrspringen met aanloop: M. Klasema. Speerwerpen: J. F. van der Poll. Kogelslingeren: J. Houtzager. Tienkamp: R. J. Brasser. Dames: 100 M.: L. Koning en A. de Vries. 80 meter horden: A. Doorgeest en K. ter Braake. 4 x 100 meter estafette: L. Koning, K. ter Braake, F. Koen en A. de Vries. Reserves: L. Mesman en A. Doorgeest. Hoogspringen: F. Koen, T. Koopman. Speerwerpen: G. de Koek. Discuswerpen: T. Koopman en A. Nies sink. De ploeg vertrekt 29 Juli a.s. naar Berlijn. De dames logeeren in het Frauenheim, de heeren athleten in het Olympisch dorp. Als chef d'equipe fungeert de heer A J. G. Strengholt, als technisch leider de heer G. A. Burger, die in zijn taak geassisteerd wordt door den heer J. H. Moerman. Coaches zijn de heeren Korver en Blan- kers. Wielrennen. Le Greves wint de vijfde etappe. Albert en Toon van Schendel 25ste en 26ste, Middelkamp 34ste en Gijsen 63ste. De vyfde etappe van de Tour de France, van Belfort naar Evain, een afstand van 289 K.M., is gewonnen door den Franschen renner Le Greves in den tijd van 9 uur 33 min. 45 sec. De Belg Wierinckx werd tweede, terwijl diens landgenoot Danneels als derde ein digde. Een groep van 25 renners w.o. Ar- chambaud werd op de zesde plaats 'geklas seerd. De Fransehen Cloarec en Speicher be zetten de vierde en vijfde plaats. Van onze landgenooten bezette Albert van Schendel de 25-ste plaats met een tijd van 9 uur 33 min. 45 sec., terwijl Toon van Schendel 28-ste werd met denzelfden tijd. Middelkamp werd nummer 34 met een tyd van 9 uur 39 min. 44 sec. en Gijssen num mer 63 met een tijd van 9 uur 51 min. 13 sec. In het algemeen klassement staat Ar- chambaud nog steeds aan het hoofd met 33 uur 27 min. 14 sec. Hierop volgen de Bel gen Sylvain Maes met 33 uur 30 min. 51 sec. Wierinckx met 33 uur 30 min. 58 sec. en Danneels met 33 uur 31 min. 3 sec. Kint 33 uur 31 min. 22 sec. De zevende plaats wordt ingenomen door den Franschman Le Greves met 33 uur 32 min. 59 sec., waarop als achtste volgt zyn landgenoot Antoine Magne met 33 u. 33 min. 11 sec. en als negen de de Belg Vervaecke met 33 uur 33 min. 34 sec. Albert van Schendel staat op de 27ste plaats met 33 uur 48 min. 45 sec., ter wyl Middelkamp de 36-ste plaats inneemt met 33 uur 58 min. 26 sec. Toon van Schen del volgt dan op de 46-ste plaats met 34 uur 10 min. 19 sec., terwijl Gijssen op num mer 63 staat met 34 uur 28 min. 46 sec. VAN EGMOND IN BELGIE. In Morlanwelz in België zijn slotwed strijden gehouden, waaraan o.a. door onzen landgenoot Jacques van Egmond werd deelgenomen. In zijn serie won van Eg- mond van den Belg Degraeve, terwyl hij in de demi-finale van Acherens verloor. De finale had het volgende resultaat: 1 Arlet, 2 Scherens, 3 Gerardin, 4 Falck Hansen, 5 Michard, 6 van Egmond, 7 Mar tin en 8 Degraeve. „ONDERLING GENOEGEN" TE NOORDSCHARWOUDE. Zondag heeft de ren- en tourvereeniging „Onderling Genoegen" te Noordscharwoudc trainingsritten gehouden voor de a.s. Zon dag te houden peleton-wedstryden tegen D. T. S. van Zaandam. De gelegenheid is opengesteld, dat een record wordt gevestigd op den nieuwen weg van Noordscharwou- de naar Koedijk en terug. Voor dengene, die op 1 Januari 1937 houder is van het re cord is een beker beschikbaar gesteld. Voor het wagen van een poging kan men zich twee dagen van te voren opgeven bij een der bestuursleden van Ondel. Genoegen Voe t b a L Alcmaria wint den Rauch-beker. In een, vooral van Alcmaria-zyde zeer vlug gespeelden wedstrijd, is het de wit- hemden gelukt, althans voor den duur van één jaar, beslag op den Rauchbeker te leggen. Het zag er nog niet naar uit vooral toen de stand 32 werd, dat de Alcma- rianen nog zulk een groote overwinning zouden behalen, maar het was na de rust in de Oostzaner-verdediging geducht mis, men lag vaak overhoop met de buitenspel- gevallen en de scheidsrechter, die hierbij ook niet altijd even gelukkig was, deelde enkele malen in de malaise. Was dat nu het O. S. V.? De ploeg die in de afgeloopen competitie op de ranglijst zoo hoog was geëindigd. Het was vooral 't gebrek aan tempo en snelheid van hande len, dat tegenover het werkelijk vlugge spel van de withemden, zeer sterk opviel. Inmiddels heeft Alcmaria de overwin ning alleszins verdiend. Allereerst was het de meerdere activiteit en daarnaast de betere balbehandeling en opgezette aan vallen. Het elftal kwam in dezelfde forma tie behoudens dat Schokker door Jon ker was vervangen binnen de lijnen, als we j.L Zaterdag reeds hadden gepubli ceerd. In de voorhoede was, zooals bekend, een kleine wijziging aangebracht, die ech ter nog lang niet altijd in z'n geheel vol deed. Koning bleek ook nu weer een voor treffelijk linksbuiten-speler te zijn, terwijl van Wieringen een verdienstelijk midvoor is die kansen weet te benutten, doch die we gaarne enkele malen wat minder fel op den doelman zien inloopen. Als ver bindingsspeler linksbinnen voldeed de Jong niet geheel, terwijl de Grand juist wel de verbindingsspeler was, doch het er in den aanval minder goed af bracht. Doelman de Jager heeft z'n heiligdom heel goed ferdedigd, doch was bij harde schoten niet altijd even klem. Al met al een serieuze oefening tevens voor de wit- gehemde kaasmenschen De wedstrijd. Het is ruim 7 uur wanneer blijkt dat Alcmaria de toss heeft gewonnen, aller eerst het weinige windvoordeel verkiest en de eerste aanvallen op het Oostzaner- doel kunnen worden ondernomen, die echter niets opleveren. Ook O. S. V. zal het enkele malen probeeren, doch Alcmaria geeft eveneens niet thuis. Dan denken we O. S. V. te zien doelpunten, doch de Jager kan zeer goed ingrijpen, ten deele keeren, doch de opnieuw ingeschoten bal gaat naast. Dan zien we Koning goed doorbre ken hij schiet echter in het zijnet. Het spel is juist 8 minuten oud, als de Oostzaners er op den linker vleugel vandoor gaan, een scherpe voorzet volgt en het is den rechtsbuiten, die de Jager geen schijn geeft, 01. De vreugde is voor de bezoekers echter van korten duur want Alcmaria zet meteen een dito aanval doch over rechts op en het is Koning, die met een kopbal den stand gelijk maakt, 11. Beide ploegen mogen om beurten een corner verwerken, die echter geen resultaten opleveren. Rootring zal het met een hard schot van grooten af stand probeeren, waarmede de O. S. V.- doelman nog al eenige moeite heeft. Op nieuw blykt het weer eens niet in de Oostzanerdefensie te loopen, de doelman moet uitloopen, doch van Wieringen is hem te vlug af en de stand is 21. Alc maria kan een tamelijken druk uitoefenen zonder eenig resultaat echter, terwijl de blauwzwarten zich tot enkele gevaarlijke uitvallen bepalen, waarbij eenmaal de Jager i.oog opspringend goed kan wegwerken. Nadat een schuiver van Koning met moeite onschadelijk is ge maakt, deze een corner achter heeft ge plaatst. komt hij opnieuw in het bezit van den bal. De rechtback van O. S. V. blijft staan stellig buitenspel meenend een goede sprint volgt en een hard schot dat doel treft, 31. Een nieuwe corner uit een overgetipt schot van de Jong wordt eveneens door Koning achter ge plaatst. Dan laat de Jager bijna een hard schot glippen. Toch heeft O. S. V. succes als uit een aanval van links de bal tergend langzaam in het uiterste hoekje rolt, waardoor de stand op 32 komt te staan. Nu keert de spaning terug en eenmaal ontkomt het Alkmaarsche doel op zeer gelukkige wyze aan een doorboring. Het is echter weer mis in de O. S. V.-verdediging. Gerritse kan van grooten afstand een schot inzenden, waarnaar zelfs de doelman ge enhand uitsteekt, zoodat even later de rust met een 42 voorsprong voor de gastheeren in gaat. Dadelijk na rust zet Alcmaria opnieuw een geducht tempo in en gaat een strak schot van de Grand juist over. Ook O. S. V. zal het nog eens probeeren, doch by een mooien aanval op rechts, wordt een goede scoorkans hopeloos om zeep gebracht. Weer is het de buitenspelregel die in het geding komt, die èn door de Oostzaners èn door den arbiter verkeerd wordt opgelost, doch waarvan van Wieringen handig kan profiteeren om tot tweemaal door te bre ken en den stand plotseling op 62 te brengen. Hoewel de strijd feitelijk gestreden is, zitten de Oostzaners er nog geducht op, missen nog enkele goede kansen, doch ten slotte kan de linksbuiten den stand nog op 63 brengen. Het is nog wat getrap voor het O. S. V.-doel, waaruit van Wieringen een schot kan inzenden dat onder den val lenden doelman doel treft, zoodat de eind stand nog juist op 73 komt te staan. Na den wedstrijd reikte de bonds-voor- zitter Delvaux met eenige toepasselijke woorden aan aanvoerder Gerritse den Rauchbeker uit, waarna Alcmaria's voor zitter Bonsema, enkele dankwoorden bracht. Hy bracht o.a. hulde voor de taaie volharding van de Oostzaners en wenschte den gewonden Oostzaner de linksback was even na rust met een teamgenoot in botsing gekomen een spoedige beter schap toe. Een simpel vertoon. Het is al weer enkele dagen geleden, toen we daar ergens aan den Westerweg, in de strakke zomersche zonnestralen en een al even krachtigen wind, een rood-wit dundoek zagen wapperenhet was op Woensdag 8 Juli! Waarom? Dat was de datum, waarop de rood-witte Alkmaarders, de Alkmaarsche Boys, hun vijfjarig bestaan konden herden ken. Was dit slechts een simpel vertoon, het zal echter niet bij deze bescheiden vreugde uiting blijven. Vreugde, omdat er bij de rood-witte Alkmaarders alle reden tot in tense vreugde bestaat. Bezien we slechts de groote prestatie, die in deze korte periode van vijf jaren is bereikt. Hoe een tweede klasse N.H.V.B.-er zich heeft opgewerkt tot een derde klasser in den K.N.V.B., een ploeg, die alom in de provincie in deze afdeeling wordt gevreesd, een ploeg, die naast een minder gunstig seizoen een eindspurt had ingezet, een eind spurt die gegronden hoop gaf voor de toe komst. En wat evenveel voldoening gege ven zal hebben, zijn ongetwijfeld de ver richtingen van het eerste reserve-elftal, dat niet alleen het afdeelings-kampioenschap wist te behalen, doch tevens beslag kon leggen op het kampioenschap van den N.H. V B. en inmiddels reeds tot de reserve der de klasse van den K.N.V.B. werd toegelaten. Zoo smaakten de rood-witte Alkmaarders dus het genoegen, juist nog bij hun eerste lustrum-herdenking, over een* tweetal K.N. V.B.-elftallen te kunnen beschikken, terwijl tevens het resteerende gedeelte van deze jeugdige vereeniging op een hechte fundee ring is gebaseerd. Dit is de reden tot vreug de die er k a n bestaan! De eere-wedstrijd. Was het wapperende dundoek van vorige week slechts een symptoom, morgenavond zal het „feestprograpima" worden ingezet.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 9