Spoct EGMOND AAN ZEE 1 WIERINGERWAARD HEILOO CASTRICUM PURMEREND AKERSLOOT SCHAGEN IEDEREN DAG 130.- CONTANT WARM EN HUIZEN De Tour de France. Het gemeentelijke DJa^a"dteXploitatie- het Zuiderstrand ia thans geheel Tgericht met loodsen voor opberging van Eer rijstrand ten 'rt, f" Zijn °P het Zui derstrand ten dienste van het publiek op n^eaaTebr.eMnd 7° M n°« drie nen aangebracht waaruit men kosteloos drinkwater kan tappen. v li N.A.C.O.-garage. Naar wij vernemen, staat het thans vrjj- wel vast, dat de NACa-ga^e van de Prins Hendrikstraat verplaatst zal worden naar het Pompplem, waar ook het eindpunt voor de autobussen is. De huisjes naast het koloniehuia Sint Antonius zullen gesloopt worden en op het vrijkomende terrein zal dan een ruime, moderne garage gebouwd worden. Deze garage zal tevens als station van de N A C.O. dienst doen. De autobus sen zullen in de garage keeren. Voorts zal by de garage een wachtkamer voor het publiek gemaakt worden. Een en ander beteekent een groote ver betering. In de eerste plaats was het voor de tegenwoordige garage een bezwaar, dat de Prins Hendrikstraat veel te smal is om er met groote autobjssen te manoeuvreeren. Maar nog grooter bezwaar leverde het kee ren van de autobussen aan het eindpunt op het nauwe Pompplein op. Het geheele verkeer werd er door belemmerd, hetgeen vooral op drukke Zondagen zeer hinderlijk kon zijn en dat zoo 40 keer per dag! In alle ojpzichten beteekent de gevonden oplossing dus wel een groote verbetering, te meer, daar de gemeente aan den zeekant niet over ander geschikt parkeerterrein voor auto bussen beschikt. Door Ged. Staten van Noordholland is goedgekeurd het besluit van den gemeente raad van 22 Juni 1936, tot garandeering van een leening van 4000 k 5 pet., te sluiten door Het Witte Kruis, afdeeling Egmond aan Zee, ten behoeve van den bouw van een nieuw wijkgebouw met ambtswoning voor de wijkverpleegster. Waar inmiddels ook het raadsbesluit om van gemeentewege voor den bouw 300 M2. grond gratis ai te staan aan Het Witte Kruis door Ged. Staten is goedgekeurd, is de tot standkoming van het wijkgebouw thans verzekerd. Het schoolfeest. 't Was nog zeer twijfelachtig of het schoolfeest van de hoogere klassen Vrijdag zou doorgaan, want den avond te voren was het beginnen te regenen en 's mor gens regende het nog. Enfin, de jeugd meende te moeten advi- seeren doorgaan, niet uitstellen, en dus reden we kwart voor acht per groote bus van Naastepad in de richting Amsterdam. Gelukkig was de bus waterdicht In Lim- men begon 't pas goed en langs de Zaan? er was meer water in de lucht dan in de Zaan zelf. Tot we bij de Koog onder de buien door waren, 't Was daar droog en het is verder den heelen dag droog ge bleven. Dit over 't weer, dat altijd zoo'» belang rijke factor is bij een schoolfeest. In Zaandam stond het Czaar Peterhuisje op het programma. Het is toch wel inte ressant het oude bouwvallige houten hokje op het Krimp, waar de groote keizer-tim- merman geruimen tijd heeft doorge bracht. Met de bus naar Amsterdam? Kun je danken. Per boot Menigeen thuis zou bedenkelijk het hoofd hebben geschud toen ze ons zoo op de boot zagen stappen met dreigende luchten rondom. Geen nood echter, 't Is een leuk tochtje geweest langs de Zaan- damsche haven, de Hembrug, de Petro- leumhaveh enz. We troffen het nog dat er een groote Grieksche boot binnen kwam. Aan den steiger stond de bus al op ons te wachten. Naar 't Koloniaal Instituut. Daar werd in groepjes een rondwandeling gemaakt. In enkele werd wat langer vertoefd, b.v. enkele cultures, scheepjes en wapenen uit het Oosten van den Archipel, de wajang poppen, ten tempel, feesten en gods dienstige plechtigheden en niet te verge ten de schatkamer, waar o. a. de beroemde schatten van Lombok worden bewaard. Na den middag naar Artis. Hier volgden we nu eens niet de gewone route, maar probeerden het voederen der dieren te zien. Behalve met de groote roofdieren lukte 't vry goed. Tusschen die maaltijden door hebben we andere dieren bezocht en ook 't aquarium bekeken. U kunt denken dat we van al dat heen en weer geschar rel en niet het minst van het zien-eten zelf ook eetlust hadden gekregen. We hebben dan ook de tafel in A. T. V. A. alle eer aangedaan. De terugreis ging over Purmerend, Hoorn en Wieringermeer. Om half negen ongeveer kwam de „zingende bus" weer in Wieringerwaard aan en allen hebben ongetwijfeld in een fijnen droom nog eens genoten van dezen goedgeslaagden dag. Gewestelijke Landdag der Ned. Ver. van Spiritisten. Zondag had op het landgoed de Coul- ster de gewestelijke landdag plaats, welke door een 300 personen werd by gewoond. Omstreeks 10.30 uur opende de heer u. Rus, voorz. van de ontvangende afd. Alk maar, en heette de aanwezigen welkom. In de eerste plaats bracht spr. dank aan de fa mille van Feen de Lille, die het ™Eie had gemaakt onzen landdag op het moo e landgoed te houden. Hierna kreg®nde derg van 10 afdeelingen gelegenheid voor een korte begroeting. Na een poosje gezel lig samenzijn en een wandeling, sprak a preaident van „Harmonia" de heer beek uit Rotterdam een korte re e waarin er op aangedrongen weid om spiritistusch-beginsel uit te dragen zooa het behoort, nl. het brengen van verbroe dering onder de menschen gebaseerd op „Er is geen dood". Hierna voerden leden van de afdeeling Alkmaar, onder regie van den heer Vóórhaar een openluchtspel op, tekst van de heer Sijpheer en begeleid door liet zangkoor, strijk-instrumenten en orgel muziek. Hierin kwamen naar voren het ge loof en het ongeloof, waarvan het spel en begeleiding stonden op hoog peil en velen kwamen onder den indruk. In den namid dag werd de tijd gegeven aan een open lucht-Seance onder leiding van den heer Vermeer uit Rotterdam. Een 4-tal aanwe zigen geraakten in trance en gaven bood schappen uit de geestenwereld. Ook wer den er door helderziende verschillende ta- freelen waargenomen. Omstreeks 5 uur werd onder dankzegging de bijeenkomst gesloten. Concert. Zondagavond gaf de V. V. V. haar eer ste groote concert in den gemeentelijken muziektuin, geheel belangloos met inven taris, door B. en W. afgestaan. Er waren ruim 600 bezoekers, want de muzikale rond gang door het dorp had allen naar den tuin doen gaan. Niemand minder dan de Har moniever. „Forsando" van Amsterdam, di recteur de heer A. Meijns, concenteerde. Het gezelschap, bestaande uit 80 werkende leden, komt uit in de superieure eere-afd. en heeft een 80-tal prijzen op de vaandels. Het uitgelezen programma, bestaande uit 10 nummers, werd met groote aandacht ge volgd. Hoewel het laat werd vroeg het pu bliek om een toegift, welke spontaan werd gegeven. Het was een uitstekend geslaagde avond. Mulo-examen. Te Amsterdam slaagde voor het diploma MULO A de heer M. Krüger te Castricum. Veertig Jaar rijksveldwachter. Gisteren herdacht de brigadecommandant der rijksveldwacht, de heer J. Tesebeld, het feit, dat hij voor 40 jaar aan de rijksveld wacht kwam. Met deze 40 jaren is hy de oudst dientsdoende brigadecommandant in Nederland. Na zijn diensttijd werd hy in 1896 tot rijksveldwachter te Amsterdam benoemd. In 1898 werd hij naar Hoogkar- spel overgeplaatst, waar hy 16 jaren heeft gestaan. De jubilaris is 's morgens officieel ten raadhuize te Purmerend ontvangen. Schoolfeestcommissie. Op de vergadering van de schoolfeest commissie in café van Kleeff werd in de vacature P. de Jongh gekozen de heer A. C. Nederveen die deze benoeming aan vaardde. Besloten werd met 2 bussen van de Habo een reisje te maken met de kinderen naar Muiden, Muidenberg en omstreken en wei op Donderdag 16 Juli a s. Een gevaarlijke hond. Een dame uit Amsterdam die hier Zon dagavond liep te wandelen aan den Bosch- weg, werd onverhoeds van achteren door een hond van den heer B. aldaar aangeval len. De kleeren werden verscheurd en een bloedende wonde op den rug was het ge volg, zoodat medische hulp moest worden ingeroepen. Aangifte by de politie volgde. De festiviteiten. •De festiviteiten te Schagen ter ge legenheid van de opening van haven en kanalen op Vrydag, Zaterdag en Zondag be- hooren weer tot het verleden. De Zaterdag werd grootendeels gevuld met de diverse attracties in de verschillen de gelegenheden, terwijl op het terrein van de V.V. Sparta te Schagen een tweetal groot- sche voorstellingen werden gegeven door de beroemde Djiguiten Kozakken. De belang stelling hiervoor was enorm. Hier bleek ook thans weer de groote belangstelling van ons Hollandsch volk voor goede paardensport. En de velen, die hiervan hebben genoten, zullen zeer zeker geen berouw hebben. Op den Zondag vond de groote Kanalisa- tie-sterrit plaats. Reeds in de morgenuren zagen we de eerste deelnemers arriveeren. De belangstelling van de zijde van het publiek was groot. Diverse merken motor rijwielen en automobielen uit alle deelen van het land sierden het parkeerterrein, op het Torenplein. Door de rijks- en gemeentepolitie werd het verkeer zeer voortreffelijk geregeld. Ten 6 ure werden door den voorzitter der feestcommissie, mr. dr. J. A. E. Buiskool, met een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen de prijzen aan deze sterrit ver bonden, uitgereikt. De prijs voor den eerstaankomenden deel nemer werd gewonnen door Jhr. Bosch van Drakensteyn uit Utrecht, terwijl de prijs voor de grootste club ten deel viel aan de motorclub van Kooten uit Haarlem met 28 deelnemers. De prijs voor den verstwegkomenden deelnemer was bestemd voor F. J. Linden uit Asten (N.B.) De 5 volgende prijzen vie len ten deel aan: 5e pr. Jrh. Bosch v. Draken steyn te Utrecht met een geschatte lengte gedempte gracht van 243.5912 M.; 4e pr. mevr. de Graaf-Zonder uit Amsterdam, lengte 243.577 meter; 3e pr. K. Nottelman te Schagen, lengte 243.531 meter; 2e pr. de heer C. Jonk te Schagen, lengte 243.50 me ter; terwijl de hoofdprijs, zijnde een motor rijwiel, merk Velocette, werd gewonnen door mevr. C. Blaauboer te Schagen, lengte 243.4842 meter. (De juiste lengte was 243.46 meter. Het aantal deelnemende motorrijwielen en automobielen bedroeg 245. Iedere lOden deelnemer bekwam een aandenken. Des avonds werd op het Marktplein een schitterend vuurwerk afgestoken. Rest ons nog te vermelden de zeer verdienstelijke wijze waarop dezer dagen de Schager Har monie en op Zondag mede het corps Win- nubst uit Den Helder voor het muzikale gedeelte zorgden, alsmede een woord van dank tot rijks- en gemeentepolitie voor hun tactische wijze van verkeersregeling. Tot diep in den nacht werd het feest gezellig gevierd in de verschillende dancings en Deelname -formulieren bij Uw winkelier ol drogist Ned. Opekta Mij., Singel 400, Tel. 37059, Amsterdam C bioscopen en zoo eindigde de feestelijkheden gegeven ter gelegenheid van het feit, dat Schagen tot havenplaats werd gemaakt. Kassier Boerenleenbank. Door het bestuur van de Boerenleen bank te Warmenhuizen is in plaats van wijlen den heer P. Slot, tot kassier be noemd de heer A. Kroon. NOTARIAAT. Bij Kon. besluit van 10 Juli is benoemd tot notaris binnen het arondissement Am sterdam ter standplaats de gemeente Edam H. J. Hofland, candidaat-notaris te Edam. HEEMSKERK (Juli). Bevallen: Joh. de GoedeSchouten, d. A. Beemsterboer—v. Roon 2 x z. Overleden: Piet v. d. Kolk, 66 jaar. Zwemmen. SCHITTERENDE TIJD VAN JOHN HIGGINS. 200 M. schoolslag in 2 min. 41.1 sec. De bekende Amerikaansche schoolslag zwemmer John Higgins heeft tijdens wed strijden te New-York de 200 M. schoolslag afgelegd in 2 min. 41.1 sec., welke tijd nog nimmer op een 50 M. open waterbaan werd gemaakt. Jack Kasley, die het officieele wereldre cord van den Franschman Cartonnet met 2.4 sec. verbeterd en gebracht heeft op 2 min. 37.2 sec., werd met niet minder dan 10 M. verschil tweede. Paul Wolf won de 200 M. vrije slag in 2 min. 17 sec. Bij de dames legde mevr. Elea- nor HolmJarrett de 100 M. rugslag in den tijd van 1 min. 19 sec. af. Het torenspringen was voor mevr. Doro- thy Hill. JAPANSCHE ZWEMMERS TRAINEN. Schitterende tijden. De onverpoosde, uiterst zware training, waaraan de Japansche Olympische zwem mers zich dag na dag in het sportforum te Berlijn hebben te onderwerpen, hebben steeds opnieuw prestaties tot gevolg, die den toeschouwer met verbazing vervullen en die de vraag na* voren brengen, hoe het wel tijdens de wedstrijden zal worden, als de zwemmers zich werkelijk zullen moeten inspannen tot het uiterste. Te Berlijn werd een „wapenschouw" ge houden, waarbij buitengewoon fraaie tijden werden gemaakt. Zoo bijv. zwom Arai de 100 M. vrije slag in 56.6 sec., een tyd, die de beste is, die ooit in open water op een 50 meter-baan werd bereikt en waarmede de Japanner het we reldrecord, dat met 56.4 sec. op den naam van den Amerikaan Higgins staat, tot op 0.2 sec. benaderde. Yusa en Tagiti bleven met tijden van resp. 57.1 en 58 sec. eveneens nog ver onder de minuutgrens. De 100 M. rugslag won de bekende Kiyo- kawa in den zeer goeden tijd van 1 min. 8.4 sec., terwijl Yoshida slechts 0.4 sec. later aantikte. Derde werd Ake in den tyd van 1 min. 11 sec. Op de 200 M. was het Sugiura, die in 2 min. 12.6 sec. won voor Turuoka. Hamuro deed over de 200 M. schoolslag slechts 2 m. 42 sec., terwijl Makino de 400 M. vrije slag in 4 min. 47 sec. aflegde, waarbij hij Nega- mi en Ishiharada met 4 sec. sloeg. Op de 1500 meter vrije slag was Udo de snelste met een tijd van 19 min. 30.2 sec., terwijl Ta- naka als tweede aankwam in 19 min. 41 sec. DE A.S. ZWEMWEDSTRIJDEN TE BERLIJN. Besprekingen tusschen F.I.N.A.- secretaris en den K.N.Z.B.-voor zitter. De heer J. de Vries, voorzitter van den Koninklijken Nederlandschen Zwembond, heeft Zaterdag en Zondag een tweetal wa- terpolowedstrijden geleid tusschen Honga rije en Duitschland, welke te Boedapest werden gespeeld, zooals wy hebben gemeld. De heer de Vries heeft van zijn aanwe zigheid in de Hongaarsche hoofdstad gebruik gemaakt besprekingen te voeren met den secretaris der F.I.N.A., dr. L. Donath, over de organisatie der a.s. Olympische zwem wedstrijden te Berlijn. De heer de Vries kwam gisteravond met het lijntoestel uit Boedapest op Schiphol aan en was dadelijk bereid ons omtrent de te Boedapest gevoerde besprekingen in te lichten. Het systeem, dat bij de a.s. Olympische zwemwedstrijden zal worden gevolgd, aldus de heer de Vries, bestaat hierin, dat eerst in series zal worden gezwommen, daarna kwarteindstryden, vervolgens halve finales en tenslotte de eindstrijd. Het is dus moge lijk, dat een zwemmer of zwemster vier maal moet starten voor een zelfde nummer. De loting voor alle nummers wordt te Ber lijn gehouden op 28 Juli a.s. Nog nimmer zijn de inschrijvingen zoo groot en waar schijnlijk zoo sterk geweest als by deze Olympische spelen. Dit was ook de ovestuiging van dr. Donath geweest en deze was van meening, dat zon der overigens te kort te willen doen aan de andere takken van sport, het zwemtoumooi te Berlijn na de atletiekwedstrijden het meest interessante zou worden. Ik heb, aldus vervolgde de heer de Vries, informatorische besprekingen met dr. Do nath gevoerd over Nederlandsche officials tc Berlijn. Officials worden natuurlijk op het F.l.N.1 A.-congres benoemd, doch het mag wel ze ker heeten, dat twee of drie landgenooten als zoodanig zullen worden gekozen, waar onder een jurylid voor het springen, een waterpoloscheidsrechter en wellicht twee tydwaarnemers. Een zonderlinge kwestie doet zich nog voor met de Argentijnsche zwemmers. Het Argentijnsche Olympisch comité zendt zwemmers en de Argentijnsche zwembond eveneens. In dezen vorm is het natuurlijk uitgeslo ten, dat Argentijnsche deelnemers kunnen starten, doch men heeft goede hoop de beide teams te Berlijn weer bijeen te brengen. De oorzaak schijnt te vinden te zijn in moeilijkheden, die gerezen waren tusschen het Argentynsch Olympisch comité en den Argentynschen zwembond. Hongarije wederom Olympisch kampioen? Het waterpolotournooi belooft met 20 in schrijvingen bijzonder belangwekkend te worden. Er zullen 4 poules van 4 landen worden gevormd, in elke groep zal een der sterkste landen worden geplaatst, zoodat men verzekerd is van goede halve eindstrij den en finale. Voorwedstrijden zullen moe ten plaats hebben om in totaal 16 landen te verkrijgen. Hongarije is nog altijd zeer sterk en zeer waarschijnlijk zal dit land weer Olympisch kampioen worden. Maar toch is de ploeg achteruit gegaan, vooral in snelheid. De Hongaarsche ploeg, die Zondag met 51 van Duitschland won, was de sterkste, die men op de been kon brengen. Het waren alle geroutineerde krachten, Duitschland stelde daar een team tegenover met enkele jongere spelers. Er werd vooral Zondag zeer forsch ge speeld en op een gegeven moment lagen er totaal nog slechtsvacht spelers in het water. Van elk team waren er toen 3 spe lers uitgestuurd. Tenslotte vroegen wy den heer de Vries naar de Nederlandsche zwemploeg voor de Olympische spelen. Ik weet nog niets van de Goudsche kam pioenschappen, zoo luidde het antwoord, ik zal my onmiddellijk op de hoogte stellen en dan kan binnen enkele dagen de definitieve samenstelling tegemoet worden gezien. Zeilen. DE BERMUDA-HELGOLAND-RACE. De positie van de „Zee-arend". Een telegram van den heer Bruynzeel, die met de „Zee-arend" aan den grooten transatlantischen zeilwedstrijd van de Ber muda-eilanden naar Helgoland deelneemt, meldt, dat de positie van het jacht op 10 Juil was 41 graden N.B. en 51 graden W.L. Het schip verkeert, evenals de bemanning, in uitstekenden staat. Wielrennen. ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Ondanks het niet bepaald gunstige weer, trok 't Zondagavondprogramma der Alk- maarsche Wielerbaan nog een vrij talrijk publiek. Begonnen werd met een sprintwedstrijd voor onafhankelyken en amateurs. Deze wedstrijd werd verreden in drie series, waarvan de winnaars in de finale geplaatst werden, welke eveneens in drie series verreden werd. Ie serie: 1. F .van Rooijen, 2. H. Dieterman. 2e serie: 1. W. Metz, 2. J. Leyenaar. 3e serie: 1. J. W. Derk- sen, 2. J. Duineveld. In de finale kwamen dus van Rooijen, Metz en Derksen. In alle drie serie, waarin tenslotte de be slissing verreden werd, wist Derksen zich eerste te plaatsen, zoodat hy welverdiend als winnaar uit den strijd kwam. Tweede werd de Haarlemmer F. van Rooijen. Metz werd tweemaal derde, terwijl hij in de derde serie uitviel. Ploegen-inhaalwedstrijd voor nieuwelin gen. In de eerste serie won de ploeg Groene- veld KamerMartin van de ploeg Molle- beekvan Tol, terwijl in de tweede serie BosmaGodfried winnaar werden. De beslissing ging dus tusschen de ploe gen Groeneveld KramerMartin en Bosma Godfried, waarvan laatstgenoemde ploeg zegevierend uit den strijd kwam. 75 Rondenwedstrijd voor onafhankelijken en amateurs. Deze wedstrijd bood een leven- digen strijd en de renners Bakker, Oukes, Schippers en Klink wisten een ronde uit te loopen op de overige 7 renners. De eind spurt moest de beslissing brengen, waarbij Bakker het eerst over de streep ging. 1. C. Bakker, Zaandam; 2. G. Oukes, Bergen; 3. Jb. Schippers, Beemster; 4. Klink, Wierin- gen. Als laatste wedstrijd voor de pauze de 100 rondenwedstrijd voor nieuwelingen. In dezen wedstrijd waren de renners aan elkaar gewaagd en hoewel meerderen probeeren een ronde uit te loopen, mocht dit niet ge lukken. Steeds werd de vluchteling weer achterhaald, zoodat de sprint de beslissing moest brengen. Mooi op tijd werd deze door Bosma inge zet, die daarmede den wedstrijd won. 1. A. Bosma, Opmeer; 2. J. Bouman, Alkmaar; 3. W. Tol, Alkmaar; 3. W. Tol, Alkmaar; 4. P. Evers, Alkmaar. Na de pauze de 50 K.M. koppelwedstrijd voor onafhankelijken en amateurs. Begon nen werd met zeven koppels: Hiemstra— Leyenaar, KuiperDieterman, Klink Metz; DerksenPronk; Breij van Rooijen, Oukes—Schipeprs en BakkerDuineveld. Favoriet was vanzelfsprekend 't koppel DerksenPronk. Behalve 't koppel Breij van Rooijen, dat bij de jachten tegen 't ein de een tweetal ronden achter raakte, waren de overige koppels aan elkaar gewaagd. Een tweetal valpartijen had plaats, waar door eerst Klink zijn koppelgenoot Metz verloor. Later bleek ook Oukes dermate hinder van zyn val te hebben, dat ook hij uitviel. Een nieuw koppel werd toen ge vormd door KlinkSchipper, dat echter de reglementaire ronde achterstand kreeg. Verschillende pogingen werden aangewend om uit te loopen, maar steeds weer werden de vluchtelingen nagezet en ingehaald. De gebr. Akkerman stelden nog twee schapenbouten beschikbaar voor het koppel, dat een ronde uitliep, maar ze konden niet gewonnen worden. De klassementen waren dus van veel waarde. Driemaal werd het koppel Derksen Pronk eerste en eenmaal tweé. Daardoor werd 't koppel DerksenPronk winnaar van dezen wedstrijd. Deze overwinning was zeker verdiend, want zoowel Derksen als Pronk hebben keurig gereden. 1. Derksen— Pronk 19 nt., 2. KuiperDieterman 10 pnt., 3. HiemstraLeijenaar 6 pnt. Zesde etappe voor Meulenberg. Ar chambaud blijft drager der gele trui. Magnifieke prestatie van Al- bert van Schendel. Gisteren ging het de Fransche alpen in. En hoe! Na den rustdag, gisteren te Evian. was de strijdlust, naar te begrijpen viel, zeer groot. Een elkeen verwachtte thans het ont branden van de kamp tusschen Belgen en Franschen. Welnu, die strijd is fel gevoerd, aan beide zijden met alle wapens, waarover men beschikte. En in dien stryd heeft zich een vreemdeling gemengd, een Hollander nog wel, die zich wederom bijzonder onder scheidde, n.1. Albert van Schendel. Met zes tien man aan de leiding kwam men na een opwindende etappe Aix les Bains binnen, waar de Belg Meulenberg in de sprint won voor Antonin Magne, den Luxemburger Mersch, den Belg Neuville, Albert van Schendel en den drager van de gele trui, Archambaud. Voor hen werd allen een tijd van 6 uur 24 min. 51 sec. genoteerd. Op hen volgde een groep, geleid door den Franschman Debruyckere, voor wie allen een zelfden tijd werd opgegeven. Hoe is het in deze etappe toegegaan, van Evian leidde de weg via Bonneville (59 K.M.) op 450 meter gelegen naar de Col des Aravis, een klim tot 1470 meter. Van de pashoogte ging het snel dalend naar Albert- ville op 125 K.M. van Evian, waarna de ren ners weer moesten stijgen naar de Col de la Tamie op 910 meter hoogte. Wederom ging het naar beneden, nu naar Annecy (175 KM.) waarna het resteerend gedeelte tot Aix les Bains afwisselend stijgen en dalen werd. De totaal-lengte der etappe bedroeg 212 K.M. Voor de beklimming van de Aravis tracht te een kleine groep reeds te ontkomen. Hier in zaten Bautz (Duitschland), Bulla (Oos tenrijk), Vervaecke (België) en Maye (Frankrijk), doch nog voor de beklimming van de pashoogte begon, lag het veld weer bijeen. Doch toen konden de renners hun capaci teiten toonen. Natuurlijk blonken de Span jaarden, altyd goede klimmers geweest, weer uit en ditmaal was het Molina, die het eerst de pas bereikte. Op hem volgden Syl- ver Maes, Ezquerra, en Vervaecke. Archam baud kwam twee minuten na Molina door, doch bij het afdalen brak een pedaal, waar door zijn achterstand op de leiders tot vyf minuten aangroeide. Albert van Schendel toonde zich de beste Nederlandsche klimmer en passeerde de Aravis als een der eerste tien met nog geen minuut achterstand op Molina. By het afdalen, dat in razende vaart geschiedde, wist van Schendel zich te hand haven. Archambaud slaagde erin, dank zy moedig ryden, soms met een snelheid van 65 K.M. de leiders weer in te halen. Anton van Schendel werd 20ste met nog geen vier minuten achterstand op den win naar. Middelkamp die aanvankelijk uitste kend gereden had, vooral bij de beklimming van de Aravis, kwam als 45ste door, terwijl Gijzen 65ste geklasseerd werd. Archambaud behield de leiding in het al gemeen klassement. Het fraaie rijden van Albert van Schendel werd uitstekend be loond door het feit, dat hy in het algemeen klassement van de *27ste plaats tot de 19e plaats opschoof. A.S.V. VICTRIX. Deze vereeniging hield Zondag een sprint over 500 M. voor A-, B- en C-klasse. De be langstelling was zeer groot. Er waren span nende momenten, want er werd fel gestre den door de renners. De uitslagen waren als volgt: A-klasse: 1. J. Zandvoort, 2. D. Ouds hoorn, 3. W. Visser, 4. H. Oudshoorn, 5. Oort huis. B-klasse: 1. K. Kuks, 2. Stroombergen, 3. van Dijk, 4. de Zeeuw, 5. Evers. C-klasse: 1. Ottenbros, 2. Klaver, 3. Slot, 4. Nierop, 5. Wester. Zondag 12 Juli reden enkele renners mee aan de grasbaanwedstrijden te Hoorn. In de afvalrace wisten de renners zich goed te plaatsen. De volgorde was als volgt: 1. J. de Bruin, 2. Ottenbros, 3. Wester, 4. IJ. Harms, allen van A.S.V. Victrix. R. V. ALCMARIA. In verschillende plaatsen moesten Zondag de renners de blauw-witte kleuren verde digen. Zoo namen een 10-tal deel aan de grasbaanwedstrijden te Hoorn. K. Godfried werd eerste in de pers. achtervolging. In den totalen uitslag werd de R. V. „Alc- maria" derde. J. Groot met Frank moesten de kleuren hoog houden in Halfweg. In den koppel- wedstrijd was dit koppel sterk favoriet, doch wreed werden hun ilussies de kop ingedrukt, doordat de jury, net voordat zij aansluiting kregen met het peleton voor een genomen ronde, Frank uit den wed strijd nam, omdat hij geen rug-nummer droeg. Ondanks dezen tegenslag heeft J. Groot er van gemaakt wat hy kon, winnaar kon hy niet worden, maar vele malen was applaus zijn dank, voor zijn mooie de- marases. 's Morgens hield de ver. een trainings- wedstrijd over 40 K. M. Daar A-, B- en C- klasse gezamenlijk startten waren wij in de gelegenheid de B- en C-klasse in strijd te zien tegen de A-klasse, wat hen met succes afging. Vooral J. Homan viel op door zijn constant ryden. De uitslag was: A-klasse 1 A. v. Veer, C. Keuleboer, Jh. Mulder. B-klasse 1 J. Homan, C. Smit, J. Holle beek. C-klasse 1 J. Fry'n, v. Vuren. Eerst aankomende van alle 3-klasse was J. Homan.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7