PROFESSOR SLIM EN ZOON Jt De Tour de France. Alkmaarsche Boys— Alcmaria Victrix 5-0. Onze Olympische deel nemers bijeen. en in de 75ste ronde gaf hij Pijnenburg Iveer een lap. Na 100 ronden lag Alkema op de eerste plaats, op een ronde Snoek, Wild schut, van Hoek, op twee ronden Pijnenburg en Pelser, op drie ronden Leddy en van der Valk en op vijf ronden Buis. Steeds veran derde echter de volgorde der stayers, ter wijl Alkema constant aan den kop bleef. Na 157 ronden gaf Buis op. Toen nog 20 ron den te rijden waren, kwam van Hoek fel naar voren en nam een ronde terug, doch Snoek en Alkema gingen nogmaals over hem heen en in de laatste ronde zette Al kema de kroon op zijn wedstrijd door met een formidabele eindspurt onder de toejui chingen van het publiek als eerste over den eindstreep te gaan. Hij had de 100 K.M. in 1 uur 21 min. 1.2 sec. afgelegd en werd daarmee stayerskampioen van Nederland. Snoek werd tweede op een ronde, van Hoek derde op twee ronden, Pelser vierde op drie ronden, Wildschut vijfde op vier ronden, Leddy zesde op vijf ronden, van der Valk zevende op zeven ronden, terwijl Pijnen burg, die niet zoo'n besten wedstrijd heeft gereden op elf ronden als laatste aankwam. Jhr. L L. van den Berch van Heemstede trok Alkema de kampioenstrui aan en deze reed onder het gejuich van het publiek met zijn gangmaker Wiersma, eveneens op een racekarretje, zijn eererondje. De uitslagen luiden: clubkampioenschap van Nederland op de baan 1936, afvalwedstrijd: 1. Le Champion (Amsterdam). Olympische sprintwedstrijd: le manche: 1. Buchly (tijd laatste 200 M. 12.6 sec.); 2. Peperkamp; 3. A. van Vliet; 4. Herbershof; 2e manche: 1. A. van Vliet, 11.6 sec.; 2. Pe perkamp; 3. Herbershof; 4. Buchly; 3e manche: 1. A. van Vliet, 12.2 sec.; 2. Peperkamp; 3. Herbershof; 4. Buchly. 1. A. van Vliet, 5 p.; 2. Peperkamp 6 p.; 3. Buchly 9 p.; 4. Herbershof 10 p. Olympische inhaalwedstrijd over 4000 M.: 1. voorloopige Olympische ploeg (v. d. Voort, Zwartepoorte, van Wees en Krop man). Olympische tandem wedstrijd over 2000 M.: 1. B. Leene—H. Ooms (Olympische ploeg) tijd laatste 200 M. 10.8 sec.; 2. Brizee- Lodewijks. Extra tandem wedstrijd over 2000 M.: Lee neDuyn winnen van BrizeeLodewijks. Tijd laatste 200 M. 11.4 sec. 100 K.M. achter motoren: 1. Alkema, tijd 1 uur 21 min. 1.2 sec.; op een ronde: 2. Snoek; op twee ronden: 3. van Hoek; op drie ronden: 4. Pelser; op vier ronden: 5. Wildschut; op vijf ronden: 6. Leddy; op ze ven ronden: 7. van der Valk; op elf ronden: 8. Pijnenburg; Buis opgegeven. WIELERBAAN „URBANA" CONTRA PIJNENBURG EN SLAATS. N.W.U. verklaart de wielerbaan niet ontvankelijk. De sportcommissie der N.W.U. heeft thans uitspraak gedaan in het geschil, dat tus schen de directie der wielerbaan „Urbana" was ontstaan met de renners J. Pijnenburg en F. Slaats, naar aanleiding van het feit, dat deze zich contractueel verbonden zou den hebben om in Zwolle in een driedaag- schen koppelwedstrijd te starten op 7, 8 en 9 Juni j.1. en aan deze verplichting geen ge volg hadden gegeven. Naar men zich herin' neren zal, hadden de renners een voor hun voordeeliger contract te Kopenhagen de voorkeur geschonken boven dat te Zwolle, doch de directie der wielerbaan te Zwolle meende daar geen genoegen mee te behoe ven te nemen, daar haar onderneming door het wegblijven zoowel van Pijnenburg als Slaats was geschaad geworden. Wat Slaats betreft, is de zaak nogal een voudig opgelost. Bij het onderhandelen zou n.1. zijn komen vast te staan, dat Pijnen burg, hoewel daartoe niet gerechtigd, het bewuste contract ook van de handteekening van Slaats heeft voorzien. Er onder staat n.1. F. Slaats en daarmee wordt Slaats niet verplicht geacht aan de eischen der baan- directie te voldoen, neerkomend o.m. voor hem op een schadevergoeding van 1500 en de verdere kosten. Wat Pijnenburg betreft komt de commis sie, hoewel op geheel andere gronden tot dezelfde conclusie. Pijnenburg heeft n.1. beweerd, dat van het contract slechts ,een exemplaar behoor lijk geteekend was en wel het exemplaar, dat in het bezit der directie was. Het exem plaar dat hij bezat, zou niet door de directie geteekend zijn geweest en, zoo zegt de ren ner, mocht ik volgens de wedstrijdreglemen ten der N.W.U. niet eens aan de bedoelde wedstrijden deelnemen. De commissie heeft deze motiveering als juist aangenomen en daarmede de baandi- rectie niet ontvankelijk verklaard in haar eisch betreffende de schadevergoeding. Van haar kant gaat de baandirectie na tuurlijk niet met deze uitspraak accoord, zeggende o.m. dat zij haar even vaag vindt fJS^e "f11ïn?nten,van de N-w-u- zelve. Zij bij het is onmiddellijk in beroep gegaan hoofdbestuur der N.W.U. Middelkamp wint de zevende etappe Aix-les-BainsGrenoble. De zevende étappe van de Tour de Fran cc, leidende van Aix-les-Bains naar Greno ble, een afstand van 230 K.M., is gewonnen door onzen landgenoot Middelkamp, waar door hy zich in het algemeen klassement tot de 31ste plaats heeft opgewerkt. Deze overwinning heeft vanzelfsprekend groote voldoening gewekt in het Nederlandsche kamp. De tijd van den winnaar bedroeg 8 uur 32 min. 2 sec. Wat de andere Neder landsche deelnemers betreft volgde To°n van Schendel op de 18e plaats met een tijd van 8 uur 36 min. 35 sec., terwijl zijn broer Albert van Schendel als nummer 25 ein digde met een tijd van 8 uur 36 min. 35 sec. Gijssen kwam achteraan op de 57ste plaats in 9 uur 1 min. 42 sec. De plaatsen in het algemeen klassement van de Nederlandsche renners zijn nu: Albert van Schendel 14e, tijd 48 uur 50 min. 11 sec.; Middelkamp 31ste, tijd 49 uur 10 min. 42 sec.; Toon van Schendel 35ste, 49 uur 15 min. 24 sec. en Gijssen 53ste, 50 uur 24 min. 31 sec. Te Aix-les-Bains waren nog 71 renners overgebleven, die den tocht naar Grenoble aanvaardden. De weg over de Galibier en de Lautaret steeg tot meer dim 2000 meter. De Spanjaarden Ezquerra en Berrendero ble ken wederom de beste klimmers te zijn, doch zij konden zich op het laatste gedeel te van het parcours niet meer handhaven. Te Grenoble ontstond weer een spannende eindspurt van de uit twaalf man bestaande kopgroep. Middelkamp ging het eerst over de eindstreep in den tijd van 8 uur 32 min. 2 sec. Een tijd, welke bijna een uur slech ter is dan die van het vorige jaar. Op Middelkamp volgden Archambaud, Level, Berty, M. Clemens, Coasmat, Sylvain Maes, P. Clemens, Berrendero en Ezquerra. De Fransche equipe verloor op deze etappe haar eersten renner, Mithouard gaf reeds spoedig na het vertrek op, tengevolge van de gisteren bij een val opgeloopen verwon dingen. Speicher kwam bij het afdalen van de Galilier in een bocht zoo ongelukkig te vallen, dat hij den tocht niet meer kon ver volgen. In het totale klassement leidt Archam baud nog steeds met een tijd van 48 uur 23 min. 22 sec., voor Sylvain Maes met 48 uur 27 min. 44 sec en P. Clemens met 48 uur 28 min. 44 sec. Dan volgen: 4. Antonin Magne 48 uur 29 min. 19 sec., 5. Vervaecke 48 uur 30 min. 27 sec., 6. Wierinckx 48 uur 32 min. 24 sec., 7. M. Clemens 48 uur 33 min. 14 sec. en 8. Mersch. TRAININGSWEDSTRIJDEN OP DE ALKMAARSCHE WIELERBAAN. Hoewel het zich op het oogenblik, dat wij dit schrijven niet laat aanzien dat het weer hedenavond zoodanig verbeterd zal zijn, dat er trainings-wedstrijden zullen kunnen worden gehouden, men kan nooit weten en mocht de regen plaats gemaakt hebben voor een zonnetje of een tenminste droge weers gesteldheid, dan kan men aardige wedstrij den tegemoet zien. Er zullen afval-wedstrijden voor ama teurs (2e series voor de nieuwelingen) ge reden worden, benevens eenige tijd-races. Voor de pauze komt dan nog de finale voor de nieuwelingen (50 ronden). Het programma wordt gecompleteerd met 80 ronden voor amateurs en een 150- ronde-koppelwedstrijd voor nieuwelingen. De prijs is als gewoonlijk zoo laag gesteld, dat dit zeker niemand mag weer houden dit aardige programma te gaan zien. Voetbal. Een onverwacht groote zege voor de jubileerenden. De eere-wedstrijd in verband met het eerste lustrum der rood-witten gister avond aan den Westerweg van de Boys te gen Alcmaria, heeft niet alleen vele goede en aantrekkelijke spelmomenten laten zien, doch tevens nog een tamelijk groote en stel lig niet verwachtte einduitslag. Het leidt geen twijfel, dat de jubileeren den op verdiende wijze hebben gewonnen, doch we kunnen er tevens aan toevoegen, dat de rood-witten niet alleen elke verwach ting, maar in de eerste plaats ongetwijfeld zich zelf hebben overtroffen. Het was voor al de eindspurt welke een sterk overrom pelend karakter droeg en de groote over winning stellig mogelijk heeft gemaakt. En Alcmaria? Krijgt men den laatsten tijd soms wat te veel van het goede? 't Is eenigszins mogelijk in verband met het Rauchbeker-programma maar er waren o.i. ook nog andere factoren. Met voldoening valt te constateeren, dat trainer Meinders de withemden reeds het noodige en zeker noodzakelijke portie spirit heeft bijgebracht, doch de ontmoeting van gister liet nog eenige technische tekortko mingen zien, terwijl voorts bleek, dat het spel van de rood-witten meer resoluut was. Bij de sportparkbewoners bezondigden en kelen zich aan te veel individueel spel. O.a. werd Bijlsma z'n „gepingel" tot tweemaal toe op afdoende wijze afgestraft en leverden even zoo vele doelpunten op. De 50-nederlaag moge groot zijn, vanuit dit verband gezien werpt ze geenszins een blaam op het prestige van de witgehemde kaasclub, integendeel, ze kan tot leering strekken. Tijdens het K.N.V.B.-beker-pro- gramma komt het meerdere malen voor, dat een tweede klasser zelfs van een vierde klasser verliest. Heeft deze ontmoeting laten zien, dat de Boys vrijwel startklaar zijn voor de komen de competitie, de Alcmarianen resten nog ruim twee maanden, een periode, waarin vooral de training nog terdege ter hand ge nomen dient te worden. De wedstrijd. Nadat de voorzitters van beide vereeni- gingen even het woord hebben genomen, waarbij het tot stand komen van deze ont moetingen wordt gememoreerd en tevens den wensch wordt uitgesproken voor een herhaling in de toekomst, blijkt, dat de Boys den toss hebben gewonnen en zien we de volgende opstellingen: Alkm. Boys Keesen Houtkooper Slikker Brouwer Pater Hartog Indri Schenke Kwadijk v. Eerden de Grand Scheidsrechter Buntsma Koning deJong Wieringen deGrand Burgers Hoorn Gerritse Rootring Bijlsma Schokker de Jager Al cm. Victrix Het begin laat een wederzijdsch verken nen zien, waarbij eenmaal het Alcmaria- doel een hachelijk moment doorleeft, het geen goed afloopt. Na 8 minuten hebben de gastheeren succes. Een mooie ren van Indri wordt met een hard schot beslo ten, dat van de Jager afstuit en door Indri met een handig boogballetje scherp langs doel wordt geplaatst. De Grand is er bij en met een even scherpen kopbal is de stand 10. Opnieuw hebben de Boys bijna suc ces, doch het leder kan tot corner worden gewerkt. Goed door de Grand genomen, doch even goed weggewerkt. Dan komt Keesen er weer aan te pas, die een hard schot van v. Wieringen onschadelijk maakt. Nadat Indri een goede kans gemist heeft, mag Keesen opnieuw een hard schot stop pen en even later brengt Burgers een goede scoorkans jammerlijk om zeep. Als van Wie ringen goed oorbreekt, verwachten we den gelijkaker, doch de uitloopende Keesen voorkomt op keurige wijze erger. Meteen zjen we de Jager uitloopend een hoog schot onschadelijk maken. Vele wederzijd- sche aanvallen volgen, waarbij eenmaal Keesen een kanjer vrije schop van Ger ritse keurig overgestompt. Nadat beide doelverdedigers om beurten enkele schoten goed hebben gestopt, breekt de rust aan. Dadelijk na rust noteeren we vele weder- zijdsche aanvallen, waarbij eenmaal Keesen een hard schot van v. Wieringen stopt en even later een hoogen bal van Burgers on schadelijk maakt. Ook de Jager kan een paar schoten naar behooren verwerken. Bij een korte druk op het Boys-doel, schiet de Jong dicht over de kruising. Een goede ren van Schenke levert een corner op, die goed door Indri genomen, evengoed door de Ja ger wordt weggewerkt Precies is de halve speeltijd verstreken, als Kwadijk goed doorzet, naar links zwenkt, een handige boogbal langs doel brengt, die door Indri keurig en on houdbaar wordt ingekopt, 20. En enkele inuten later kan van Eerden een schuiver inzenden, die eveneens doel treft, 30. Vele wederzijdsche aanvallen volgen, waarbij Alcmaria den achterstand tracht te verklei nen, doch de rood-witte defensie is onwrik baar. Aan de andere kant gaat het beter Indri bestraft een fout van Bijlsma, geeft meteen een voorzet, die goed door v. Eer den wordt ingekopt en doel treft, 40. Nog is het schijnbaar niet genoeg en ook Kwa dijk smaakt nog even het genoegen een goeden en onhoudbaren kopbal in te zen den, waardoor de eindstand op 50 komt te staan. Scheidsrechter Buntsma leidde deze spor tieve kamp die even na rust zwaar dreig de te worden op zeer goede wijze. Na afloop van de voetbalwedstrijd was in den Muziektuin een gezellig samenzijn van Alkm. Boys en Alcmarianen die voor een uitbundige feestvreugde zorg droegen, waar bij o.m. de tuinpolonaise een van de glans punten van het feest was. Ongeveer middernacht keerde men hoogst voldaan huiswaarts. 75. Hierna nam de professor eens een proef met een boon. Hij nep Pietje erbij. „Kijk eens Piet", zei hij, „ik leg dien boon gewoon op den vochtigen grond. Nu moet je eens opletten als we over een paar dagen weer eens gaan kijken. t7t6; sEVa hoor' in dien tijd was er heel wat veranderd. Uit de boon waren mooie witte worteltjes gekropen, die schijnbaar vanzelf in den grond kropen. De boon moest natuurlijk dicht blijven, maar als je hem had openge sneden zou je gezien hebben dat er binnen in den boon een paar blaadjes groeiden. Geanimeerde onderlinge kennismaking te Amsterdam. In een der zalen van Krasnapolsky in Amsterdam zijn gisteravond de deel neemsters en deelnemers aan de Olym pische spelen op uitnoodiging van het Nederlandsch Olympisch Comité bijeen gekomen om met elkaar en met de ver schillende officials en persvertegen woordigers, die de reis naar Berlijn zullen meemaken, kennis te maken en de onderlinge verstandhouding tusschen de Nederlandsche deelnemers te bevor deren. De voorzitter van het N.O.C., Schimmelpenninck van der aanwezigen allen welkom, n" drempel stond van het groote «vontuur. Want een avontuur was het, deze uitzen ding naar Berlijn, omdat men van £vmw niet wist hoe het zou afloopen. C^moefielijk redeneerend heen en weer loopend tu,sch5" de jeugdige athleten, als een «JrJ sprookjes vertelt, vertelde baron Schimmel penninck het bekende verhaal van Rudyard Kipling van „The ship that found itself het schip waarvan alle onderdeelen meen den dat zij onmisbaar waren, totdat hu bii het naderen van de haven de stem van het schip verkondigd, dat het slechts de samen werking van allen was, die de reis had doen slagen. Zoo zou het ook in Berlijn zijn. Men ging daar niet heen in de eerste plaats om prij zen te behalen, doch om de eer van de Ne derlandsche vlag hoog te houden. Indien iedereen zich daarvan bewust zou zijn, eigen belangen op den achtergrond zou stellen, voor dit groote gemeenschappelijke doel en wanneer iedereen voor zich zou weten zijn best te hebben gedaan, dan zou deze tocht, hoe de resultaten ook zouden zijn, in elk geval een succes zijn. Als chef de mission, die belast is met de leiding der geheele Nederlandsche ploeg, sloot de heer Karei Lotzy zich bij de woor den van den voorzitter aan. Het doel van dezen avond was om tot de kern van deze eenheid der Hollandsche deelnemers te ko men. Wü gaan naar Berlijn als goede sportsmen, doch mogen daarbij niet verge ten, dat wg tevens de gasten zijn van het I.O.C. Een goede sportsman probeert zijn min der goede prestaties niet goed te praten door uitvluchten. Het enthousiasme zal de motor moeten zijn, die u tot het doel zal brengen, aldus de heer Lotzy. Natuurlijk vergat de chef de mission niet over zijn geliefkoosde concentratie te spre ken en wekte hij de deelnemers op, al hun belangstelling te concentreeren op het doel, waarvoor zij naar Berlijn waren gezonden. Wanneer men zijn aandacht niet zou aflei den en bezield zou blijven door het ver trouwen in den goeden afloop, zou men in elk geval een mooi sportief resultaat berel ken. Na deze beide opwekkingen maakten de aanwezige deelnemers en officials van de geboden gelegenheid gebruik om met elkaar kennis te maken en weldra was het een op gewekt geroezemoes van stemmen en een komen en gaan van groepen athleten, die zich aan de zwemsters, hockeyers die zich aan de athleten, officials die zich aan de deelnemers voorstelden en deze eerste ge meenschappelijke bijeenkomst heeft bij al len, die haar mochten bijwonen, het vertrou wen versterkt, dat het onze Nederlandsche jongens en meisjes in Berlijn niet zal ont breken aan onderlinge kameraadschap en sportieve gemeenschapsgeest, die hen allen ervan zal doordringen, dat zij gezamenlijk voor de taak staan Nederland op de komen de Olympische spelen zoo goed mogelijk te vertegenwoordigen. Waterpolo. NEREUS III—D.A.W. II 4—2. Prettig-sportieve wedstrijd. In Zaandijk heeft D.A.W. H gisteravond Jen uitwedstrijd tegen Nereus UI met eere verloren. Het is een prettig-sportieve wed strijd geworden, gekenmerkt dcor snel spel, doortastend optreden van de beide achter- hoede's, aardige balcontrole en vaak wis selend aspect. D.A.W. trok direct ten aanval en nauwe lijks na één minuut krijgt Imhülsen Jr. uit dc achterhoede den bal precies op zijn rech terhand en hij scoort zonder dralen. Na weder uitzwemmen is het overwicht ten tweede male bij de Alkmaarders, doch door een misverstand ziet de D.A.W.-aehlerhoede zich plots geplaatst voor vier Nereus spe lers, hetgeen een doelpunt kost. Op min of meer gelukkige wijze neemt Nereus de lei ding, waarmede de rust komt. In de tweede helft dringt Nereus al min er. meer op en de D A.W.-achterhoede kriiat veel werk. Hier staat vooral Koel zijn man- netje. Groothuizen in de voorhoede heeft last van een oogblessure en speelt op halve kracht en ten Herkei als midvoor mist de noodige vaardigheid om zijn capaciteiten in doelpunten uit te drukken. Het wordt dan D.A.d,n .cXuïï verkleint, om even daarna Nereus het vier de doelpunt te laten scoren. Alles bij elkaar een goede'wedstrijd. D.A.W.-DAMES—HET ZWET-DAME8 Na de eercto Mati* «P®1» thans wederom een 10—n n- Pesie's natuurbad behaald 'n ditmaal met: speelde T v Re»uWlily de Vos Burchart Eli v. d. Berg Tm® Aa« «otd Met de rust was de stand l °08twouder na volgden nog 5 doelpun^5 5~~0, daar* rtgelniaat. In deze lfS «root'*n vooral Jo Oostwouder had door haar snelle rushes bJF a-»ndeel stekende schoten. 'le'1 met kit- V<m d. te.-uuad.ta, WMidt dMj_ 10-0. verdedigster zich heel goed, hoewei het haar „i te dikwijls zeer {makkelijk werd Ke. maakt, doordat óf onzuiver, óf van te groo- ten afstand geschoten werd. Bovendien hiel. den de O.A.W.-dames net spel te kort, waar- door z(j het zich zelf onmogelijk maakten %an hun grootere snelheid te profitecren. Het dames-zevental zal er dan ook goed aan doen haar krachten in den volgenden wedstrijd tegen Kroosduikers niet te over- schatten, te meer daar dat zevental belang, rijk sterker is dan de zeventallen welke z|j tot nu toe ontmoet hebben. Paardensport. DRAVERIJEN TE ALKMAAR. Voor de door de N.V. Kennemer Sport, club in liquidatie op Zondag a.s. te houden dr.verijen zijn de volgende inschrijvingen geboekt: I Openingsprijs, prijzendraverü 4e klasse, afstand 2000 Meter; prijzen 200 en 25; Zilver Queen, Zoon van Sillador, Yvan le Cosaque, Zilver Scott, Zonnekind B, Zon- nebloem V, Yledizoon, Ylbode J, Ylbode, Ansclor, Aviatrice en Yack. n. JuliprUs, heatprijzendraverij 2e en 3e klasse, afstand 1640 meter (Engelsche heat), bij deelname van minder dan io paarden wordt de heat als gewone heat geloopen; prijs 300 benevens 50 voor Hen tweeden aankomende in de beslissende heat: Young Ooststar, X Doorlooper, X Smiling, T. Akista, Windekind, Xaveriui, Young Scott, Vassal. Xerxet, Slavin, Wel kom en Winnie Scott. III. Zomerprüs, heatprijzendraverü lt klasse (Engelsche heat), afstand 1700 me iter; bij deelname van minder dan 10 paar den wordt de heat als gewone heat geloo- pen; prijs 400 benevens 50 voor den tweeden aankomende in de beslissende heat: Libertus. Francii May. Bertha E, Xoli. T Akista, Guy Bingen. Senator Be- dell, Mc. Gregor, Calumet Donald, Claua- man en Princess. IV. Kortebaanprija. kortebaandraverjj- handicap voor alle in Nederland gere gistreerde paarden, min. afstand 700 me ter, max. afstand 800 meter, prijzen 200, 40. 20 en 10: Catabora T. Trotteur, Zilver Queen. Marie P, Zonnestraal. Fan fare. Harvest Guy. Zoon van Sillate; Bertha E. Rolls Royd. Miss Everhaefc, Zor.r.ebloem V. Weidlooper, Y'.edi»on, Alinda. Ylbot»* J, Fatima, X Smiling. Yl bode. Windekind. Vitesae S W„ Anna B rad fords Guy, Guy Bingen. Xiphias, Ar* mm, Wilhelm. Roulette. Robert E Lee, Hartstein. Hildegard I. Vassal. Xantippe, Welkom, Winnie Scott, Zoo Doorlooper, Yvan le Cosaque. Edna M. Noma B en Clara Bascon Schaken. HET INTERNATIONALE SCHAAK TOERNOOI TE ZANDVOORT. De officieel* loting tal geschMaa op Vrijdag 17 Juli. Ook de butten- Undsche meesters sulles dan aaa- wemig zijn. Het Comité Internationaal Scbaaktournat! Zand voort 1936 organiseert op Vrijdag aa. te vier uur des namiddags een groole pers conferentie in het Grondhotel te Zand voort als officieuze inleiding tot de internationale schaakontmoeting, welke aldaar van 11 Juli af zal plaats vinden. Op dezen Vrijdag zullen reeds de buiten- Undsche deelnemers van het touraooi aan wezig zijn. Men verwacht, dat alle mede- spelende grootmeesters zich reeds te Zand- voort geïnstalleerd zullen hebben. Ten op zichte van de aankomst van verschillends meesters kunnen wij thans reeds mededee- len, dat de meesters Grunfeld en prof. dr. Becker Vrijdagmorgen met den Weenachen trein te ongeveer 11 uur te Amsterdam zul len aankomen, waarna zü direct naar Zand- voort zullen doorgaan. Bogoijubow arri veert reeds Donderdag en R. Fine wordt eveneens Donderdag te Zandvoort verwacht Zooals reeds vroeger is gepubliceerd be hooren tot de deelnemers aan dit sterks tournooi de grootmeesters dr. M. Eu we, Am sterdam, wereldkampioen; prof. dr. A. Becker, Weenen; E. D. Bogoijubow. Tnberg; R. Fine. New-York; E. Gruenfeld. Weenen; H- Keres, Estland; G. Maroczy, Boedapest; R. Spielman, Weenen; dr. S Tartakower, Polen. Van de Nederlandsche meesters nemen deel, behalve de wereldkampioen dr. Max Euwe, dc nieuwe kampioen van Nederland, de heer S. Landau, de tweede prijswinnaar van dit tournooi, de heer J. J. van Doea- turgh, als vierde Nederlandsche deelnemer is aangewezen de winnaar van da twee kamp Prinsvan Scheltinga, welke op het oogenblik te Amsterdam wordt gespeeld. De offieieele loting voor het internationaal tournooi zal reeds op Vrijdagmiddag plaats nebben en is voor het publiek gratis toegan kelijk. Voorts zal dien dag het scheidsge recht worden gekozen. Bridge. WEDSTRIJD TE SCHOORL. In de tooneelzaal van de Roode Leeuw te Schoorl werd gisteren door de sociteit Eendracht", een zeer geanimeerde wed- strijd gehouden, waaraan door 40 personen werd deelgenomen. Er werd in twee groe pen van 5 tafels met 5 spellen per tafel ge speeld. De heer Pinxter sprak een hartelijk openingswoord, terwijl de leiding berustte bij de heer Diderichs. Sterk en zwak spel wisselden elkaar aan de verschillende tafeU regelmatig af, maar het geheel verliep tot aller genoegen. De uiUlag was: Groep A. Oneven lijn. 1 de heeren J. Vink en P. Arten 10 p.; de heeren L. Trjjbetz en A. Visser te Alk maar 12 p. Even lijn. 1 de heer C. Schoorl en W. Buers Alk maar 9 p.; 2 de heer J. Middelkamp en N. Brouwer te Bergen 15 p. Groep B. Onevenl ijn 1 Mevrouw v. Dijk en mej. v. Dijk M Alkmaar 11 p.; 2 de heer H. en J. Eriks te Petten 13 p. Even lijn. 1 J. Eriks en J. P. Geineen te Petten 1® P-; 2 mevr. Coesel en mej. Tol te Bergen 12 p.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 8