PROFESSOR SLIM EN ZOON 00r7,i!.\ïngen onderwijzend personeel. brief van een pessimist. SCHOORL De telefoon aan den Langendijk. van de hoofdsommen fondsbelasting verschuldigd kif ,gen\een'e- sangegeven belastbare w!, daarbU en één minderjarig kind Wn inkompn3 ning is gehouden met 'de 'vT dat Ceke" ting. vermogensbelas- De commissiën van biktan^ derwijs en voor de finaneiü ï"301" on" met het vorenvermelde' vereenice^T genoemde commissie zou echter mei het i!' king tot de invordering der if bet,rek" bepaald willen zien dat He sch°olselden v.„ h« »ohooij,,r „r»,» «j?' blijv.n. ™™U! Zood.nl,. roKün, brtnB h nistratleve bezwaren mede n. I J nwllng lm dn. h..l, i„ i. praiS^5? ot b-»«™ »«S- w'vü.iS B. en W. «tellen voor de gewijzigde ver ordeningen vast te stellen. B en W. schrijven in bijlage Nr 90- Ter uitvoering van uw besluit van 23 Juni J.linzake organisatie van de zes-klassige op*nnare ncnol^n voor gewoon lager onder- wijs. zullen eenige voorzieningen met be- - trekking tot het onderwijzend personeel moeten worden getroffen. Zoowel aan de Tesselschadeschool als aan de Rochdaleschool moet een leerkracht worden benoemd. Overcompleet worden: aan de Bosboom-Toussaintschool één leer kracht en aan de Hofdijkschool één vast aangestelde leerkracht Krachtens artikel 28. lid 4bis, der Lager- Onderwjjswet 1920, wordt aan elke op den eersten December 1935 bestaande school voor gewoon lager onderwijs, uitsluitend omvattende het zevende leerjaar of het zevende en hoogere leerjaren, het hoofd bij gestaan door ten minste één onderwijzer zoodra het aantal leerlingen 31 bedraagt, en wordt voor elk dertigtal leerlingen boven de 31 een onderwijzer méér vereischt. Deze bepaling treedt krachtens Kon. Besluit van 7 Juli 1930 (Stbl. Nr. 181) in werking op 1 September aa. Op grond van deze bepa ling moet het aantal leerkrachten aan de School voor centraal 7e en 8e leerjaar van dne of vijf worden gebracht. Aan de hand van de thans bekende gegevens zal het ge- asiddelde aantal leerlingen der school over 1936 ook in 1937 aanspraak geven op vijf verplichte leerkrachten. De leerlingenachaal voor de scholen voor uitgebreid lager onderwijs is gelijk aan de hiervóór genoemde. In verband daarmede vergoedt het Rijk ten behoeve van de U. L achool van 1 Augustus a.s. af de wedden van tien leerkrachten. Thans zijn aan de school nog elf leerkrachten verbonden, zoo dat één leerkracht voor ontslag in aanmer king komt Ten slotte komt het ons gewenscht voor, ook overigens In de bezetting der Tessel- achadeschool eenige wijziging te brengen. Wij hadden ons de verschillende voorzie ningen als volgt gedacht: 1. den onderwijzer D. Gerritsma met in gang van 1 Augustus as. over te plaatsen van de Bosboom-Toussaintschool naar de Teaaelschadeschool. 2 den onderwijzer G. C. van Gulik met in gang van 1 September as. over te plaatsen van de Teaaelschadeschool naar de School voor centraal 7a en 8e leerjaar. 3. aan den onderwijzer J. Koe'man met in gang van 1 Augautus as. wegens opheffing van zijn betrekking aan de Hofdijkschool eervol ontslag te verleenen en hem met in gang van 1 September d.a.v. te benoemen aan de School voor centraal "e en 8e leer- jaar; 4. aan den onderwijzer A. Go vers met in gang van 1 Augustus a.s. wegens opheffing van een betrekking van onderwijzer aan de U. L. school eervol ontslag uit zijn betrek king te verleenen, als gevolg waarvan hij aanspraak op wachtgeld heeft ten laste van bet Rijk. Voor de vervulling der vacature, welke door de overplaatsing van den heer Van Gulik zal ontstaan aan de Tesselschade school en der vacature aan de Rochdale school zullen wij voorshands tijdelijke voorzieningen treffen. Voor zoover de datum van 1 September as. is genoemd, houdt zulks verband met de in werking treding op dien datum van d nieuwe leerlingenschaal voor de sc voor het 7e en de hoogere Ult dien hoofde is het niet te vermijden de heer Koelman gedurende de ir Augustus wachtgelder zal zijn. De „Bergensche Badbode' bevatte deze dat maand Amster- weak de volgende geestige brief: Op onza uitnoodiging aan ec" vacant ie in Bergen te ontvingen wy het dammer om rijn komen doorbrengen volgende schrijven: Amsterdam, Juni 1936. Weled. Heer, Het spijt mij U te moeten bericb'*"' het mij ónmogelijk is, a«n Uw zéér bescheiden - verzoek te voldoen. M«n tegenwoordige geestes-. 8®zo" finantieele toestand ia ellendig, dank u Wetten van Staat, Provincie en da varordeningen en bepalingen, e wat, Archiefwet, Auteurswet, Bankwet, Begrafeniawet, Beroepswet - terwet, Dienstplichtwet, Drankwet, Gezond heidawet, Hinderwet, Kieswet, Lo Motorwet, Octrooiwet, Postwet, Zwakzinnigen wet, enz. enz. tot Ziektewet, die zich als een wateiva een weerloos publiek storten. Door c v schillende wetten ben ik zóó ter nei ges gen,, uitgeslagen, opgeslagen, inges age aangeslagen, omgeslagen, murwgeslagen uitgekleed, uitgebeend, uitgewonnen getrokken en uitgeperst, dat ik niet weet wéér ik ben, wié ik ben, hoé ik ben óf ik er nog ben. Men heeft mij genoo zaakt belasting te betalen: Inkomsten- e Vermogensbelasting, Personeele Belas g, Straatbelasting Hondenbelasting, Rijwiei- plaatjesbelasting, Polderbelasting, en Warenwet, met de over uit- meer belasting, Wegenbelasting, Verzekeringsbe lasting, Beursbelasting, Dividend- Tan tièmebelasting, Couponbelasting, Gemeente fondsbelasting en Overbelasting; Suiker- accijns, Benzineaccijns, Vleesehaccijns, Wijn accijns, Bieraccijns, Gedistilleerdaccijns; Zegelrecht, Registratierecht, Statistieksecht. Invoerrecht, Vergunningsrecht en Onrecht. Ik word geplaagd door Zegeltjesplakkerij, Loonlijsteninvullerij, Loonbeslagerij, Ad- vocaterij, Deurwaarderij, Politieker!} en Bakkerij want ik kan het uitgedroogde brood des morgens niet door mijn keel kregen. Ik ben aangezocht of verplicht geworden bij te dragen voor den Vrijheids bond, Volkenbond, Vrouwenbond, Dieren- bond, Padvindersbond, Geheelonthouders- bond, Politiebond, Vakbond, Crisisfonds, Weezenfonds, Ziekenfonds, Zuigelingen fonds, Arbeidersfonds, Emmafonds alsmede voor het Begrafenisfonds. Er wordt druk op mij uitgeoefend om steun te verleenen aan Roode Kruis, Groene Kruis, Witte Kruis, Gele Kruis, Zwarte Kruis, Oranje Kruis en een regenboog van kruisen. Mijn deur wordt platgeloopen door colporteurs van veegmachines, koelmachines, wasch- machines. naaimachines, maaimachines, haardroogmachines; door bedelaars en leve ranciers van alles wat ik niét noodig heb en na alle bovenstaande belagingen van mijn verstand en beurs onmogelijk zou künnen koopen. De Regeering en allen die in haar naam handelen, hebben mij zóó geregeerd dat ik niet meer weet wiens eigendom ik ben. Ik ben verdacht, verhoord, verplicht, onder vraagd, berispt, gestraft, bèkeurd, gèkeurd, bekeken, onderzocht, nagegaan, gecontro leerd, verwisseld, ontboden, gecomman deerd, ingeschreven; uitgeschreven, overge schreven en heen en weer geschreven. Ik heb maanden van mijn leven doorgebracht met het invullen, inschrijven, uitschrijven, overschrijven, herhalen, bekrachtigen en teekenen van formulieren. Ik heb reeds hon derden malen verklaard dat ik geboren ben, en zoo ja, wannéér, en zoo neen, waaróm niet, doch men schijnt mij niet te geloo- ven en mij steeds voor allerlei nieuwe folte* ringen noodig te hebben Ik schijn een bron te vormen voor het verschaffen van een ónuitputelijke hoeveelheid geld tot het be vredigen van iedere tegenwoordige of toe komatige nood, wensch of behoefte van het geheele menschelijke ras. Het éénige wat mij nog aan het leven bindt is mijn nieuwsgierigheid, want ik ben benieuwd wat er nóg méér komt. Ik geloof eigenlijk dat ik al dood ben, maar weet dit niet zeker... zooals ik trouwens niets meer zéker weet. Neen Mijnheer, hoezeer het mij ook spijtik kan niét aan Uw verzoek vol doen. Hoogachtend, PESSIMIST. De voorzitter van de V. V. V., begaan met den zielstoestand van dezen staatsburger, heeft dezen Amsterdammer? een gratis weekend in hotel „Naasau-Bergen" aange boden. Wij kunnen niet anders dan deze vriendelijke geste toejuichen, doch vreezen, dat deze pessimist het hotel nu niet meer zal verlaten. Red. QettteetUecadeu. De heer W'. Be Ion je secr.-ontvanger. Protesten tegen de aanstelling van den controleur-werkverschaffing. De raad dezer gemeente vergaderde gis termiddag om half drie ten Raadhuize on der voorzitterschap van den burgemeester baron von Fridagh. De secretaris, de heer J. Smits, was wegens verlof afwezig. Alle raadsleden waren aan wezig. De voorzitter heette de raadsleden In de gerestaureerde raadszaal welkom en hoopte, dat de hier genomen raadsbesluiten in het belang der gemeente zullen zijn. Spreker bracht woorden van afscheid en hulde aan het wegens pensioen afgetrelen Hoofd der school te Groet en heette diens opvolger, den heer Band, welkom, den wensch uit sprekende, dat hij zijn taak als onderwijzer en opvoeder naar wensch zou vervullen. De notulen werden na een kleine wijzi ging goedgekeurd. Ingekomen was een verzoek van het r.k. schoolbestuur om f 100 beschikbaar te stellen voor 5 nieuwe schoolbanken. B en W. stelden voor 5 niet meer In ge bruik zijnde banken van de openb. scholer. beschikbaar te stellen. Op voorstel van weth. Bijl, die betoogde, dat die oude banken niet geschikt meer zijn, werd na eenige discussie besloten op de aanvraag van het r.k. schoolbestuur gun stig te beschikken. Een aanvraag van den heer S. Schoorstra om een bijdrage voor het vervoer van 4 van zijn kinderen naar de chr. school te Bergen werd ter afdoening in handen van B. en W. gesteld. Op het verzoek van de voetbalvereniging S.V.V. om een extra subsidie voor verbete ring van het Sportpark werd afwijzend be schikt. Van den heer D. Swaan was een verzoek ingekomen om medewerking van den raad ter verkrijging van de mogelijkheid tot plaatsing van de vroegere valhekjes in het gedeelte Achterpad over zijn landerijen. B. en W. deelden mee, dat hiervoor ont heffing noodig is van het verbod van art. 29 van het Prov. Wegenreglement 1934; daar de heer Swaan die ontheffing niet gevraagd heeft, stelden B. en W. voor het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. Door den voorzitter en weth. Schermer werd betoogd, dat door het verliezen van het proces door den heer Swaan, het pad openbare weg is en de heer Swaan een hek dient te plaatsen. bleek echter, dat, indien ten onderteekenen; anders zullen B. en W. andere maatregelen nemen. Nadat de pensioengrondslag van het ge- pensionneerd schoolhoofd, den heer Ketten- borg, op f 3870 was vastgesteld, werd gun stig beschikt op de aanvraag van den heer C. Blom, om ingevolge de Landarbeiderswet een voorschot te mogen ontvangen van 2794.50 voor aankoop van grond en stich ting van een landarbeiderswoning aan den Houtendijk te Hargen. Tot hoolstekers voor 20 per jaar werden benoemd de heer J. Delis en J. Polle. Aan de gym.-ver. „Olympia" werd een prijs be schikbaar gesteld voor den Turndag op 19 Juli a.s., waarvoor 10 werd gevoteerd. Een beroepschrift van mevr. Modderde Jager inzake restitutie vastrecht voor gas, werd na eenige discussie in handen van de gascommissie gesteld. De voorzitter deelde mede, dat door B. en W. benoemd was tot controleur voor de werkverschaffing de heer Blankensteyn, halte-chef der N.S. De heer Kaandorp protesteerde tegen deze aanstelling van iemand, die zelf ver schillende inkomens cumuleert en moet toe zien, dat de arbeiders geen kwartje van hun inkomen verzwijgen. Er waren 66 aollicitan- ten; daar was wel een ander te vinden ge weest. Spr. betwijfelde, of hier het gemeentebe lang gediend is. Er heerscht ontstemming over en deze benoeming ondermijnt het ver trouwen in de gemeentelijke autoriteit. Hier is aan vriendjespolitiek gedaan. De heeren Blom en Duin onderschreven dit betoog; doch legden er den nadruk op, dat het niet gaat om den persoon, doch om de cumulatie. De heer Duin haalde er de cumulatie van functies bij van den heer Schermer als wet houder en loco-burgemeester en kassier Boerenleenbank. Als kassier heeft hij ge heimen, die hij als wethouder moeilijk kan verzwijgen, wil hij de steunverleening van Schoorl niet in gevaar brengen. De heer Winder wilde als voorzitter van den raad van commissarissen van de Boe renleenbank zeggen, dat als de heer Scher mer zou doen, wat de heer Duin van hem zegt, hij een onwaardig kassier zou zijn. Weth. Bijl getuigde, dat weth. Schermer nooit zijn functie als kassier met die van wethouder heeft verward. De heer Duin betoogde, dat de heer Scher mer als kassier dingen weet, die hij kan gebruiken al» wethouder. De heer Blom wees er op, dat de heer Duin er op doelt, dat het voor kan komen, dat werkloozen verzuimen op te geven dat zij geld op de Boerenleenbank hebben, waar de kassier-wethouder van weet. De heer Winder wees er op, dat deze dis cussie niet in den raad, maar ln de Boeren leenbank thuis hoort. De heer Schermer zeide, dat het niet met zijn eer en geweten overeenkomt, wat de heer Duin van hem denkt; hij protesteerde tegen deze verdachtmaking en legde die maar weer naast zich neer. De voorzitter sloot hierover de discus sie en deelde nog mede, dat de heer Blan kensteyn met 5 van de 6 stemmen is be noemd. Er kon moeilijk een andere keus ge daan worden en al is hier dan een vriend van den heer Schermer benoemd, spr. pro testeerde toch tegen het verwijt van vriend jespolitiek; want de andere heeren staar, niet zoo onder invloed van den heer Scher mer, dat zü daarom den heer BI. benoemd hebben. De heer Gutter verklaarde nog het met de heeren Kaandorp en Blom eens te zijn. Na het nemen van enkele besluiten tot wijziging van de begrooting 1935 boden B. en W. de volgende rekeningen aan over 1935: a. de rekening en verantwoording van Maatschappelijk Hulpbetoon, met een na- deelig saldo van 198,84. b. idem van den Gemeenschappelijken Vleeschkeuringsdienst in den kring Schoorl, met een nadeelig saldo, gewone dienst van 155,83. c. balans benevens verlies- en winstreke ning van de woningbouwvereen. „Schoorl", met een nadeelig saldo, voor de bouwblok ken A en B, tezamen ad 1730,18. d. de rekening van het Gemeentelijk Elec- triciteitsbedrijf, met een voordeelig saldo van 2473,63. e. de lekening van het Gemeentelijk Gas bedrijf met een nadeelig saldo van 5223,25. f. de gemeenterekening, gewone dienst, nadeelig saldo 11.576,65. Kapitaaidienst, voordeelig saldo 1.812,96. In de commissie van onderzoek dezer re keningen werden benoemd de heeren Duin, Gutter, Kaandorp, Winder en Blom. Benoeming secretaris. Aan de orde was hierna de benoeming van een secretaris-ontvanger en van een bezol digd ambtenaar van den Burgerlijken Stand, in de op 1 Septembei a.s. komende vacature- Smits. De aanbeveling van B. en W. luidt: 1. W. K. Belonje, ambtenaar ter secretarie, ont- tevens plaatsvervangend secretaris en vanger. 2. C. J. van Wijk, ambtenaar ter secre tarie. Toelichting: Indien de raad zich met de bovengenoemde aanbeveling zou vereeni gen, door over te gaan tot benoeming van den als nummer 1 gestelden functionnaris tot secretaris en ontvanger, ligt het in de bedoeling van B. en W., den sub 2 aanbe- volene te bevorderen tot ambtenaar ter secretarie en tevens voor te dragen voor benoeming tot administrateur van den Vleeschkeuringsdienst, welke laatstgenoem de betrekking door het bedanken van den tegenwoordigen functionnaris eveneens per 1 September a.s. open komt. Nadat de raad eenigen tijd in comité had vergaderd, vroeg de heer Duin, waarom geen oproeping is geplaatst. De voorzitter zei, dat B. en W. ter secre tarie voldoende stof aanwezig achtten en het niet noodig vonden een oproeping te plaatsen, teneinde onvervulbare verwach tingen te wekken. De heer Belonje werd met algemeene stemmen benoemd en dankte voor het ge schonken vertrouwen. Hy zal gaarne de benoeming aanvaarden en hoopte deze ver trouwenspositie naar verwachting te ver vullen. Nadat de heer Belonje door de raadsleden was geluk gewenscht, uitte de voorzitter zijn vreugde over de benoeming met alge meene stemmen en uitte hij ook de beste wenschen, dat deze benoeming voor de ge meente en den heer Belonje zelf voldoening zal schenken. In de vergadering van half Augustus zal de heer Belonje als secretaris beëedigd en geïnstalleerd worden. De heer Belonje werd ook benoemd tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Aanpassen. Aan de orde was voorts een voorstel van B. en W. tot wijziging van de begrooting voor 1936 ingevolge opmerkingen van Ged. Staten, waarbij onder meer verlangd wordt: 1. het verlagen met 5 pet. van de jaarwed den van den eersten ambtenaar ter secre tarie en van die van den gemeente-opzich ter, tevens belast met het bouwtoezicht; 2. het aanpassen der loonen van de werk lieden en van het daarmede gelijk te stellen personeel, zooals schoonmakers, bij het plaatselijk loonpeil. B. en W. werd machtiging verleend tot het aanbrengen van die administratieve wijzigingen, welke uit een eventueel nader te voeren correspondentie met Ged. Staten zouden voortvloeien. Conform besloten. Voordracht van B. en W. om eenige ver beteringen in de schoolwoning te Groet aan te brengen, alsmede om school en woning in het a.s. najaar te doen schilderen (uit wendig) en eenige beplanting in den tuin aan te brengen, waartoe een crediet ge vraagd wordt ad 500, overeenkomstig kostenraming van den gemeente-opzichter. Gemeld crediet nader te regelen bü supple- toire begrooting. Aldus besloten. De korenmolen. Aan de orde waa hierna een voorstel van B. en W. om ten behoeve van het aan schaffen van nieuwe zeilen en een stel maalsteenen voor den gemeentelijken Ko renmolen, een crediet te verleenen van 350 nader te regelen bij suppletoire be grooting. De candidaat-huurder, de heer Wierama uit Schoonoord (Dr.) had enkele voorwaar den gesteld en is bereid de eerste twee jaar 50, de daaropvolgende 2 jaar 150 huur te betalen. Weth. Schermer wijst er op, dat door het molen-comité reeds de door „De Holl.- Molen" geadviseerde verbeteringen waren aangebracht. De nieuwe-gevraagde kunst steen is beslist beter en noodzakelijk voor verdere exploitatie. De heer Duin vroeg, of het niet veili- liger is den molen als monument te behou den en hem niet als bedrijf te exploiteeren. Spr. ziet er een gevaar in gelden te notee- ren. Ook de heer Kaandorp was er tegen. De heer Winder eveneens en vroeg of de candidaat-huurder finantieel draag krachtig is, waarop bevestigend wordt ge antwoord. De voorzitter wees er op, dat een monument, dat in bedrijf is, beter is dan 'n monument alleen. Weth. Schermer achtte het voor den molen beter, dat hij in gebruikt is, dan dat hij stil staat. Met den heer Duin tegen werd met 161 stem besloten de gevraagde verbete ringen aan te brengen. Tenslotte was aan de orde een voorstel van B. en W. om de wedde der concergie van het raadhuis met 50 's jaars te ver- hoogen, ingaande 1 Juli j.l., wegens meer der te verrichten werkzaamheden door uit breiding van het aantal vertrekken in het raadhuis. De tegenwoordige belooning bedraagt 333.30. De heer G u 11 e r vond 50 te weinig; er wordt 150 gevraagd. De heer Duin stelde voor 100 meer te geven. De heer Winder zeide, dat altijd nog later een gratificatie kan worden verleend. Conform voorstel van B. en W. werd be sloten. Besloten werd voorts den huurtoeslag aan Wijnjeterp, die met het oog op de ziekte van zijn vrouw verleend was, na advies van den geneesheer, indien de vrouw gene zen is, niet te bestendigen. De heer Blom wilde in elk geval den huurbijslag geven, omdat er geen andere woning is. De heer Kaandorp wees er op, dat het altijd dezelfde is, die extra steun noodig heeft. Weth. Schermer wilde niet onbillijk zijn tegenover anderen, waarop de heer Blom het geval-Wijnjeterp een uitzon deringsgeval noemde. Bij de rondvraag antwoordde de voor zitter op een vraag van Blom dat ds rouleering in de werkverschaffing op mi nisterieel voorschrift moet bestendigd blij ven, B. en W. hebben echter nog stappan gedaan om de rouleering te mogen stop zetten. De heer Winder vroeg voorziening van de water-toevoer bij de gestopte beek bij Kieft. B. en W. zegde het toe, indien moge lijk. De heer Duin drong aan op wegen- achouw. De voorzitter zeide, dat B. en w. dit jaar wel geschouwd hebben, sommige menschen zijn aangeschreven. Hierna sluiting. De splitsing van het streeknet een noodzakelijke maatregel voor de rationaliseering van het bedrijf, In verband met de te verwachten automa tiseering van de telefoon in het streekntt Broek op Langendijk werd gistermiddag ten stadhuize een bijeenkomst van genoo- digden gehouden, waarin een uiteenzetting werd gegeven van de motieven, welke aan leiding hebben gegeven tot splitsing van het streeknet. Het aantal dergenen, die aan de uitnoodiging gehoor hadden gegeven, was slechts gering. Van den Langendijk, waar uiteraard de meeste belangstelling zou bestaan, waren er slechts twee verte genwoordigers van de Winkeliers-, Nering en Vakvereeniging (de voorziter en secre taris, resp, de heeren S. Timmerman en M. Piersma), alsmede de heer Kramer, van Zuidscharwoude ais exporteur en daardoor groot-gebruiker van de telefoon, en de burgemeester van Sint-Pancras, de heer J. Kroonenburg; voort» waren er de heeren Arntz uit Alkmaar, voorzitter van de K. v. K., en Dekker, waarnemend directeur van het postkantoor te Broek op Langendijk, en eenige andere heeren, deels hoofdambte naren van den telefoondienst. De heer ir. C. Broueriut van N i d e c k, hoofd van het telefoondistrict Alkmaar, sprak een woord van welkom, waarin hij o.a. zeide, dat het de wensch is van den minister, dat de gevolgen van de voorgenomen wijzigingen in den telefoon dienst door automatiseering van het net aan den Langendijk worden kenbaar ge maakt, evenals zulks Dinsdag was gebeurd te Hoorn voor wat betreft de plannen voor de Streek. Op die conferentie was men al gemeen ingenomen geweest met de plannen en spr. hoopte op een dergelijke stemming aan den Langendijk. Hierna was het woord aan den heer W a r n i n g, hoofdingenieur, chef van de afd. telefooncentrales bij het hoofdbestuur der P.T.T. Hij stelde voorop, dat het de be doeling is de automatische telefoon door te voeren voor geheel Nederland en dat daar door in de bestaande toestanden hier en daar wel wijzigingen moeten worden ge bracht. Spr. schetste den toestand in de telefonie hier te lande sinds in 1881 de eerste tele foonlijn werd gelegd in Amsterdam door de Ned. Bell-Telefoonmaatschappij welker werkzaamheid daarna geleidelijk werd uit gebreid, zoodat tal van plaatselijke netten ontstonden, waarop het aantal geabonneer- den nog niet zpo heel groot was (in 1896 waren er in Amsterdam nog maar 1800 aansluitingen en thans ongeveer 35000.) Ook andere maatschappijen werden opge richt, die met concessies van gemeentebe sturen hier en daar telefoonnetten exploi teerden, o.a. te Alkmaar en Den Helder ge schiedde dit door den heer Pot. Pas een 40 jaar geleden kregen we hier te lande de eerste interlocale telefoon (tusschen Am. sterdam en Haarlem). Toen in 1897 het Het bleek ecmer, aai, muien de heer Swaan dit vraagt, hij vergunning krijgt, val- 0 - het hem betreffende hekjes te plaatsen. Hij zal echter het stuk, rceHs eerder aangeboden Grond- het eigendomsrecht, nog deze maand moe- 77. En weer enkele dagen later stond de professor er zelf van te kijken hoe snel de boon gegroeid was. De blaadjes stonden recht op een stengeltje en onder de blaadjes kon je nog duidelijk de verdroogde doppen van het boontje onderscheiden. 78. Plotseling zag professor Slim op den rand van het plantje een spin wandelen en hij wilde nu wel eens onderzoeken hoe een spinneweb precies in elkaar zat.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11