De vijf meter proeven te Soesterberg. JijdscfuifteH Radio Uit het vliegtuig een afstand van 170 K.M. overbrugd. Ook de amateurs werkten mede. £cmd: M Juïh&ouw Couranienreclume is van vitaal belang voor winkelbedrijven. Glimlach]* LINDBERGH KOMT NAAR DUITSCHLAND. Op uitnoodiging van den Duitschen mi nister van luchtvaart, Göring, zal kolonel Lindberg een bezoek van verscheidene da gen aan de Duitsche luchtvaartentoonstel lingen brengen. TRAGISCHE DOOD VAN WEESJONGENS IN ZUID-AFRIKA. Tijdens ontsnappingspoging. Drie knapen, van het weeshuis te Somer set Last in Zuid-Afrika, die getracht heb ben tijdens een picnic te vluchten, zijn op tragische wijze om het leven gekomen. Terwijl voor het leven van den vierde wordt gevreesd. Groepen onderwijzers, die sinds Zondag de bergen afzochten, hebben zoojuist de drie bevroren lijken der ongelukkigen ge vonden. De vierde kan, naar men gelooft niet ver weg zijn. ANTI-FASCISTEN GEARRESTEERD IN ITALIË. De „Populaire" bericht uit Rome, dat in de laatste dagen een aantal anti-fascisten zyn gearresteerd, o.a. 60 te Milaan en tien te Rome. Onder de arrestanten bevindt zich het vroegere Kamerlid Merloni, twee beambten van ministeries en twee hoogere officieren, die zijn gearresteerd wegens vrijmetse laarsactie. Acht personen zouden reeds ge deporteerd zijn. VON PAPEN AMBASSADEUR TE LONDEN? De geruchten, dat von Papen Duitsch ambassadeur te Londen zal worden, hou den aan in Weensche politieke kringen. STRATEGISCHE SPOORWEG TUSSCHEN ROEMENIE EN TSJECHO-SLOWAKIJE. Roemenië en Tsjecho-Slowakije zijn tot overeenstemming gekomen inzake den bouw van een strategischen spoorweg tus- schen beide landen, welke in geval van oorlog kan worden gebruikt voor het ver voer van troepen en materieel. BERECHTING VAN OPSTANDELINGEN IN ADDIS ABEBA. Terechtstellingen in het openbaar. Gisteren vond voor de eerste maal op een openbaar plein te Addis Abeba een zitting plaats van de speciale Italiaansche krijgs raad, welke drie inlanders ter dood veroor deelde. Een vierde beklaagde werd vrijge sproken. De terechtstelling der veroordeel den werd terstond voltrokken. De beklaagden erkenden naar Addis Abe ba te zijn gekomen om geheimelijk wapens en munitie te koopen voor de voortzetting van den strijd tegen de Italianen. Het requisitoir werd gehouden door een generaal, die reeds met Graziani de veld tocht in Lybië had meegemaakt. Hij ver klaarde, dat de Italianen tot dusverre zacht zinnig hebben willen optreden, maar ook anders zouden kunnen, wanneer de tegen standers dit wilden. De terechtzitting, welke drie uur duurde, maakte op de duizendkoppige menigte, die haar bijwoonde, zichtbaren indruk. Voor taan zullen dergelijke openbare terechtzit tingen dagelijks worden gehouden. Van speciaal belang wordt het proces tegen de deelnemers aan den onlangs ge- pleegden aanslag op de spoorlijn Addis AbebaDjiboeti. Als afschrikwekkend voor beeld zullen ook de terechtstellingen voor taan in het openbaar plaats hebben. DE BRAND TE BANSKO GEBLUSCHT. Drie personen gedood. De groote brand te Bansko (in Bulgarije), waarvan gisterochtend melding werd ge maakt, is gebluscht. Naar wordt medege deeld, zijn bij dezen brand drie personen om het leven gekomen. ERNSTIG AUTOBUSONGELUK IN BELGIE. Achttien personen zwaar gewond. Bij Lovegnee, een plaatsje bij Ben Ahain is een touringcar, waarin 34 per sonen, kinderen van 7 tot 15 jaar, bege leid door een aantal ouders en onder wijzers, gezeten waren, in botsing ge komen met een vrachtauto in een scherpen bocht van den weg. Achttien inzittenden werden gewond. Twee der gewonden, kinderen van resp. 8 en negen jaar, verkeeren in levensgevaar. De toestand der beide chauffeurs is ernstig. De touringcar en de vrachtauto zijn geheel vernield. AMERIKAANSCH VOORSTEL TOT AANBOUW VAN TWEE GROOTE LUCHTSCHEPEN. Voor dienst over Atlantischen Oceaan. De raad van advies van het departement van handel heeft gisteren voorgesteld, dat de Amerikaansche regeering den aanbouw ter hand zal nemen van twee groote be stuurbare luchtschepen, teneinde in samen werking met twee buitenlandsche lucht schepen bedoeld zijn de „Graf Zeppelin" en de „Hindenburg" den dienst over den At lantischen Oceaan uit te voeren. DE ONRUST IN DANZIG. Maatregelen tegen de oppositie pers. De maatregelen tegen de opositie-pers duren nog steeds voort. De verkoop te Danzig werd voor zes maanden verboden van een Poolsch oppositie-blad, dat in Poolsch Pommeren verschijnt. Klem, de uitgever van een economisch blad, werd gearresteerd wegens de publicatie in een Poolsch blad van een artikel, waarin den Polen wtrd verzocht geen bezoek aan Danzig te brengen. DE ERASMUS-HERDENKING IN BELGIE. Te Anderlecht. De tweede dag van de Erasmus-herdcn- king in Anderlecht is begonnen met een reeks voordrachten in het Erasmushuis on der voorzitterschap van den inspecteur van de Gentsche universiteit, den heer Rorsch. Als eerste spreekster voerde mevr. Delcoul Curvels, professor aan de universiteit van Luik, het woord over het thema: De vorst volgens den wensen van Erasmus. Zij zette o.m. uiteen, dat volgens den grooten humanist iedere oorlog, zelfs °e defensieve verwerpelijk geacht moet worden. Iedere oorlog tusschen christenen staat gelijk met broederoorlog en beteekent bur geroorlog. De oorlog is een misdaad en d.e krijgsman is een moordenaar. Eramus gaat bij zijn redeneeringen uit van het grondbe ginsel, dat aan een volk niet kan worden toegestaan, wat een individu verboden is. Vervolgens sprak prof. Mario Battistini in het Italiaansche over: „Erasmus in de reisverhalen van twee Italianen uit de zeventiende eeuw". De heer Kossman, de Rotterdamsche stads bibliothecaris, gaf enkele mededeelingen over de Erasmus-tentoonstelling, die te Rot terdam wordt gehouden, dr. Paul Valvekens besprak de vraag of het verblijf van Eras mus in de Zuidelijke Nederlanden een keerpunt in zijn leven had gevormd. De Spaansche professor E. d'Ors behan delde de betrekkingen tusschen Erasmus en den Spanjaard Vivus uit Valencia. De heer Rorsch deed eenige belangwekkende mede deelingen over het boek van een verval- scher der Colloquia Lambertus Campester genaamd, wiens werk in 1540 in Lyon is verschenen. Prof. C. Sobry, leeraar in klassieke philologie, besprak de vraag ot de Nederlander Scriverius de Colloquia nec vertaald. Hij is van meening, dat dit me geval is. De Leuvensche professor Gcss er hield een toespraak over de teeenstar.c ers van Erasmus, waarbij bij vooral Johannes Monanus behandelde. De directeur van de Folkloredienst van de provincie Braban verklaarde de nieuwe belangstelling voor de figuur van Erasmus uit het feit, dat er zoo'n groote overeenstemming bestaat tus schen het begin van de 16e eeuw en he tegenwoordige tijdperk. De Erasmus-dagen werden beëindigd met een excursie naar de Abdy van Park bij Leuven en een bezoek aan Gaasbeek. DE INCIDENTEN OP DE CHAMPS ELYSEES. Politie-agenten gewond. Het is gebleken, dat bij de incidenten op de Champs Elysees 4 politie-agenten ern stig en 12 licht gewond zijn. Bij de betoo- gers bedraagt het aantal gewonden 30, slechts 11 personen zijn gearresteerd. Ofschoon hun verwondingen niet van zeer ernstigen aard zijn, moesten zes poli tieagenten toch het dienstdoen opgeven. Tien andere agenten, die eveneens kwetsu ren opliepen, konden hun dienst blijven vervullen. Vijf der gewonde demonstran ten werden aan het ziekenhuis behandeld, drie hunner konden weer naar huis gtar., de beide anderen werden opgenomen, doch ook hun verwondingen zi.in niet van zeer .ernstigen aard; 26 personen werden gear resteerd, waarvan er negen in arrest wer den gehouden. Door den radiodienst der L. V. A. te Soesterberg is een vijf meter zend- ontvanger voor vliegtuiggebruik en een voor grondgebruik ontworpen, waarmede dezer dagen zeer succes volle proeven worden genomen. Hoewel ook allerwege in het buiten land de toepassing van de ultra korte golven een voorwerp van studie uit maakt, kan men zeggen, dat de be trouwbare telefonische verbinding tusschen grondpost en vliegtuig, wel ke verbinding door den radiodienst te Soesterberg is bereikt, een onover troffen prestatie beteekent. In het buitenland is men er nog niet in ge slaagd over zoo groote afstanden een constant en betrouwbaar radiotelefo- nisch verkeer op deze golflengte tot stand te brengen. Niet alleen voor de burgerluchtvaart is de radiocommunicatie van belang, inte gendeel, de militaire luchtvaart vindt in den radiodienst een niet meer te ontberen hulpmiddel. De radiotelefonie is daarbij voor de één-persoonsvliegtuigen het aan gewezen verbindingsmiddel, vooral ook omdat bjj de jachtvliegtuigen de te over bruggen afstanden in den regel niet groot behoeven te zijn. De radiodienst te Soesterberg nu is er in geslaagd radiotelefonisch wisselverkeer met een vliegtuig tot stand te brengen op de 5 meter golflengte. Waar men zeer veel minder kans op storing heeft dan op an dere golflengten en waar de benoodigde energie minimaal klein is, zoodat toestel len en antenne van de allerkleinste afme tingen kunnen zijn, terwijl de bediening opvallend eenvoudig is. De moderne, zeer snelle eenpersoons vliegtuigen zijn langzamerhand zoo klein geworden, dat de luchtweerstand onder vonden door sleep- of vaste antennes zeer aanzienlijk werd. Voor de vijf meter golven kan men uit den aard der zaak volstaan met een korte staaf als antenne, voor zen den zoowel als ontvangst. De onderzoekingen der laatste jaren op het gebied der golflengten van enkele meters hebben uitstekende resultaten op geleverd. De practische mogelijkheid, te Soesterberg bereikt, om over afstanden van meer dan 170 K.M. met minimaal kleine apparatuur gesprekken te voeren vanuit jachtvliegtuigen met een basissta tion, is een resultaat van internationale beteeken is. Proeven met medewerking van radio-amateurs. De radiodienst der L. V. A. te Soes terberg heeft Zaterdag 11 Juli en Dinsdag 14 Juli j.1. proeven genomen, waarbij men van de zijde der Neder - landsche radio-amateurs groote mede werking heeft ondervonden. De fokker C V 615, het proeftoestel, uitgerust met den vijf meter zend-ont- vanger en antenne-staaf, heeft op die dagen proefvluchten boven ons land gemaakt, waarbij het toestel in vrij wel ononderbroken radiotelefonisch verkeer stond met Soesterberg. Door dat een groot aantal Nederlandsche radio-amateurs rapporten inzond, uit alle deelen van het land, over de sterkte van ontvangst van de door hen afgeluisterde gesprekken, verkreeg men te Soesterberg belangrijk studie materiaal over de werking van het nieuwe systeem. De medewerking, ondervonden van de zijde dezer ama teurs, was zeer groot en wordt, naar men ons verzekerde, buitengewoon op prijs gesteld. Laatste proefvlucht op Donder dag 16 Juli. Bij de Zaterdag genomen proef waar over reeds eerder door ons werd bericht beschreef het vliegtuig een groote boog van Soesterberg over Amsterdam, langs de kust naar het zuiden, door Noord- Brabant over Eindhoven en vandaar over Arnhem en over Apeldoorn. Dinsdag werd een vlucht gemaakt over het Gooi en Am sterdam naar Texel, vanwaar over Me- demblik en Enkhuizen ongeveer langs de zelfde route werd teruggekeerd. Door middel van een uitzending, tege lijkertijd, op de golflengte 356 meter, van de plaats waar het vliegtuig zich bevindt, kunnen de radio-amateurs zich oriënteeren ten opzichte van het radiotelefonisch ver keer op de 5 meter golf. Deze proeven zullen vandaag voor d< derde en voorloopig laatste maal wordei genomen. Wederom hoopt de radiodienst zoo verzocht men ons te willen meedeelen, op de medewerking der amateurs, wier rapporten gaarne worden ingewacht. De groote beteekenis van het welslagen dezer proeven een feit waarvan wij ons hebben kunnen overtuigen doet een woord van lof voor den chef en staf van den radiodienst der L. V. A., aan wier toe wijding een zoo belangrijke schrede voor waarts te danken is, hier zeker op zijn plaats zijn. Het is te verwachten, dat mede dank zij deze Soesterbergsche proeven het radiotelefonisch verkeer op de 5 meter golf :n de naaste toekemst tot een factor van groote beteekenis in militaire en bur ger-luchtvaart zal uitgroeien. Deze opmerking is niet juist, aange zien bij proeven van Amerikaansche radio amateurs op een golflengte van 5 meter, genomen in den zomer van 1935, afstan den van 200 a 300 mijl zijn overbrugd (360 a 500 K.M.Deze proeven werden toen ge nomen tusschen twee bergtoppen in het Westen van Noord-Amerika. Veel grootere afstanden zijn bovendien eveneens op 5 meter in U. S. A. overbrugd in de afgeloopen maand Mei. Het gold hier evenwel een toevallige omstandigheid, die veroorzaakte dat de 5 meter golven die onder normale omstan digheden niet teruggekaatst worden, dit maal door de zgn. Ionosfeer wél werden gereflecteerd. Deze „5 meter hausse" had plaats in den avond van 9 Mei j.1. en duurde slechts eenige uren. Op dien avond werden door de Amerikaansche amateurs op de betreffende golflengte afstanden van 2000 K.M. en meer overbrugd. Dit laatste geval behoeft natuurlijk geen maatstaf te zijn voor de „standaard mo gelijkheden" op de 5 meter golven. Het zijn uitzonderlijke gevallen, die slechts sporadisch voorkomen en haar oorzaak vrijwel uitsluitend vinden in erupties op de zon, waardoor de dichtheid van de voor de reflectie der radio-trillingen zoo belangrijke-Ionosfeer belangrijk wordt vergroot. Evenwel geeft het laatste geval toch weer een aardigen kijk op de verrassingen waarvoor we, ten aanzien van deze zoo korte golflengten, nog kunnen komen te staan. Red. Alkm. Crt. ONZE POSTVLUCHTEN. De Djalak is gisteren om 10.15 uur van het vliegveld Tjilitan naar Nederland ver trokken. Het toestel vervoert 198 kg. post, 5 kg. pakketpost en 39 kg. goederen. Voor tusschentrajecten werden 13 passagiers ge boekt, terwijl vier passagiers voor tusschen- trajecten wegens plaatsgebrek moesten wor- d*DeRRietvirdf is op de uitreis te Singapore "De'P°eTkuetoet op de thuisreis en J? Edel valk op de uitreis zijn in Athene ge land. LUCHTDIENST N.-YORKBERMUDA S. De Engelsche minister van luchtvaart deelt mede, dat hij zich voorstelt een over eenkomst aan te gaan met de Imperiai Airways betreffende de instelling van een wekelijksche luchtdienst voor post en pas sagiers tusschen de Bermudas en New \ork. Er zal niet minder dan een vlucht weke- Üjksch in beide richtingen gemaakt wor den. SOLDAAT UIT VLIEGTUIG GEVALLEN EN GEDOOD. Bij militaire vlucht boven Polen. Nabij Wilna is een soldaat tijdens een vlucht uit een militair vliegtuig gevellen. De val was zoo hevig, dat zijn lichaam e< i halven meter in den grond drong. Hij werd op slag gedood. KENNEMERLAND. In de week van 6 tot 11 Juli waren de prijzen der aangeboden groenten niet on- voordeeliger, voor zoover zy zijn verkocht. Want het is opmerkelijk hoe weinig be hoefte er is in het binnenland (weinig in verhouding tot den aanvoer) en als de handel genoeg heeft gaan de prijzen naar den kelder en de vorige week ziin dan ook weer honderden colli „doorgedraaid wat zeggen wil dat ze bitter weinig op brachten, daar enkel de door di regeering vastgestelde minimumprijs wordt uitbe taald. Over de geheele lijn was ce aanvoer groot genoeg en wat werd verkxht, bracht een redelijken prijs op. Bloemkool le soort (le soort was in de minderheid van den aanvoer) gold hooger, n. 8 a 11 per 100 stuks, 2e soort gold 4 a 6 per 100 stuks; komkommers wa ren iets meer in trek. de noteering voor gele was 1.50 3.50 per 100 stuks; tomaten le soort waren gewild en golden 8 a 13 per 100 K.G. Snijboonen en spercieboonen werden ruimer aangevoerd en de prijzen hielden zich goed. We noteer den resp. 22 k 30 en 20 i 26 per 100 K.G. Spinazie en postelein waren in trek en golden 3 f 5.50 per 100 K.G. Andijvie was niet in trek en gold slechts 0.50 a 1.10 per 100 stuks. Sla was nog al in trek en gold 1 2.80 per 100 st. Capucijners, raspers en doperwten waren gewild en golden resp. 10 a 13. 11 a 15 en 5 a 6.50 per 100 K.G Bospeen (welke in prima kwaliteit werd aange voerd) gold nog al, nL 5 a 7.50 per 100 bos. De overige bosgroente bracht la 2 per 100 bos op. De overige aanvoer onveranderde prijzen. De aardbeienmarkt. De aanvoer liep bedenkelijk af. Dit be gon reeds op 6 Juli om op den 11 Juli in nkele duizenden kilogrammen te eindi- en. De aanvoer der aardbeien (welke na en stortregen van Dinsdag tot pap zijn erregend) werd in hoofdzaak door de abrikanten gekocht, nog geen 10 pet. jverd vooi den kleinhandel afgenomen. De prijzen vielen (gezien den waardeloozen of zoo goed als waardeloozen aanvoer) niet eens tegen en bedroegen (als gemiddelde over de geheele week) 8.50 a 13 per 100 K.G. Hoe groot de aanvoer is geweest is moeilijk te zeggen daar ze per kilogram per slof en ook weer per doos zijn aange boden. Naast de aardbeien komt er rui mer aanvoer van fruit. De aanvoer van roode bessen bepaalde zich tot gewone soorten en Fays Prolefic. De eerste golden 10 a 14, de laatste 20 a 24 per 100 K.G. Frambozen (mooie kwaliteit) golden hoog, nl. 15 a 18 per 100 doosjes. Kruisbessen waren ook ge wild en golden 6 a 13 per 100 K.G. Perziken golden niet hoog, nl. 4 i 5.50 per 100 stuks. Meloenen (matige aanvoer) golden hoog, nl. 0.25 a 0.45 per stuk. Bosbessen en kersen werden voor alle prijzen verhandeld. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Met de vroege aardappelen is het deze week nog slechter gegaan dan de vooraf gaande. De Schotsche muizen, welke nog worden verkocht voor het binnenland, no teerden voortdurend lagere prijzen, zoodat tenslotte niet meer dan de minimumprijs werd genoteerd. Met de grove is dit het zelfde, terwijl de drielingen ook hoe langer hoe meer teruggegaan naar de minimum prijs, welke 2 per 100 K.G. bedraagt. In het begin werd nog wel eens 3 en hooger betaald, deze week, doch de laatste dagen moest men al heel gelukkig zijn om hoog stens 2.50 te maken. De blauwe eigen heimers gingen aanvankelijk van de hand voor prijzen van 4.50-f 5, soms een paar dubbeltjes hooger. Ook deze zijn echter ten slotte gedaald tot de minimumprijs, evenals de schoolmeesters. Rest nog ten aanzien van de aardappelen de mededeeling, dat een zeer groot kwan turn onverkocht blijft en wordt ingekuild Er zullen zoo langzamerhand al heel wat wagonladingen zijn opgekuild De betere prijzen van de tomaten hebben zich vrijwel kunen handhaven. A noteerde van 912, B van f 10-/ 12 Cf aj_# en CC 4—5.70 er 100 K.G. Voor bloem kool werden zeer verschillende prijzen be- s eed. Eerste soorts varieerden van fSlf 12 al naar gelang der kwaliteit. Tweede .L,T tot 3 per 100. tweede soort Voor boswortelen bestond een voert» U,1 Engeland, he.geen e,ch SS"'"" de bootdagen. Dan wordt van sJtT u P taald per 100 bos. 7 t>e- De aanvoeren van ronrt»i,«„i grooter, terwijl ook andere hebben aangemeld De ronrtlv Ch gaan in dalende lijn Hoofd?.^ n Prijzen ze tusschen 3^4 V0or 1Jk tijtjes wordt wel eens iet, m°01e par" Vroege wittekool begon met a'üi betaald- tot r 3 per 100 K.G. De gelekeol werd „Het moderne winkelbedrijf zou zich niet in stand kunnen houden zonder coura n ten reclame". D. F. Kelly, president van een groot Amerikaansch winkelmagazun „The Fair", dat vorig jaar 97.690 regel» méér verbruikte in couranten. kocht in de omgeving van 5 per 100 K.G. Een ander product heeft zich gepresen teerd. n.1. de zilvernep ,een belangrijk pro duct te Noordscharwoude. De eerste aan voeren werden afgenomen van f 6 80— f 9 per 100 K G. Zilverdrielingen brachten 2 op. Ook boonen waren er deze week voor het eerat aan de veiling. De priJa der spercie boonen wai ln het begin 28 en 36. Leter moest hiervan iets af; de markt «loot met 18.70—1 19.80. SnUboonen liepen op van 17 21.80. Tuinboonen gingen van de hand voor 2.20 per 100 K.G. LANDBOUW EN MAATSCHAPPIJ. Nationale landdag te Rolde. De nationale landdag van Landbouw aa Maatschappij heeft het gisteren niet erg met het weer getroffen. Naar schatting wa ren een 13.000 bezoekers aanwezig. Nadat de muziek een paar coupletten had gespeeld van Wij willen Holland houden, werd de landdag geopend door den voor zitter, van den nationalen bond, den hear E. Z. Oldenbanning, die een speciaal welkom toeriep aan den heer J. Smit, die ondanka zijn boegen leeftijd niet alleen tegenwoor dig was, doch de leden weer wilde t<->«tpre. ken. O.a. waren ook aanezig B. en W. van Rolde. De voorzitter bracht speciaal onder hun aandacht, dat deze dag er niet een was van openbare vermakelijkheid (de vermakelijk heidsbelasting) maar een dag om te getui gen van de economische- en sociale nooden van de plattelandsbevolking. Spr. vervolgde, dat hem het optimisme van minister Colljn ongerijmd leek gezien de Indexcijfers 70 voor de landbouwproducten en 138 voor het levensonderhoud, en de groote en toene mende werkloosheid. Vervolgens sprak dr. Egglnk uit ZuMer- woude over boerenstand en cultuur. Natuur, zoo zeide spr- is alles wat ons door den Schepper ln zijn schepping gebo den is. Cultuur is z.i. beheersching der na tuur. Den arbeid, hiervoor noodig. moet de mensch niet als een vloek, doch als een te gen zien. Van dezen arbeid mag en moei de mensch de vruchten plukken. Alle men* schen hebben dus een cultureel# taak. De boerenstand kan van de verwording der cultuur, afkomen door zich bewust te zijn van zijn cultureele teak. De boer heeft én bodem én geest van den Schepper ontvangen, wat hem een dubbe le verplichting oplegt Hij moet zich zelf naar alle kanten ontwikkelen. Dan zei de geheele menschheid eendrachtig samen werken volgens den wil van den Schepper. Spr. wekte de aanwezigen op om dem be ginselen verder uit te dragen. Panorama heeft een fraai islUitotiewil artikel over zeilen en zwalken en be schrijft bij vele interessante opnamen waar de Jan van Gent leeft. Mooie kieken zijn opgenomen van ons nationaal park: de Hooge Veluwe en eveneens van het na tuurschoon in het Noorden tusschen Gro ningen en Assen, waarbij een artikel over hunnebedden zich gemakkelijk aansluit De filmrecensent beschrijft de film „Vrouwen en soldaten". Aan mode en sport vooral criket voor dames ia weer veel aandacht besteed en binnen- en buitenlandsch nieuws in geïllustreerd» vorm is in overvloed aanwezig. Verhaten en novellen zijn er ditmaal van Ked. Pit- tock, van Edgar Wallace. van Henri Du- vernois en van Hanns Otto Stehle. Het Julinummer van De Nieuwe Gids heeft een artikel van dr. G. Kalff over H< t geschonden Mausoleum en een van dr. K. H E de Jong over parapsychologi sche vraagstukken. W. L. M. E. van Leeu wen beschrijft de taak van den kntikus en dr. H. Geversman verhaalt van da romantische verschijnselen in onzen tijd. Er zijn verzen van Hélène Swarth en Daan Iürt. ^e' W'"em Klooa geeft „binnen gedachten en spreekt eveneens over parapsychologie. Het buitenlandsch over zicht is van Maurita Wagenvoort dames-rubriek van Jeanne Klooa—Rey- neke van Stuwe en de bibliographie van De bokser en zijn ondeugend zoontje

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6