li- PARLEMENT ïBitwenland 'niS e' Declcers beantwoordt de sprekers. ALKMAARSCHE COURANT vu VRIJDAG 17 JULI 1938 De Eerste Kamer keurt de begrooting Z0nd6r hoofdel'ike stemming goed. ECTIFICATIE. ming, vroegen de N. S. B.-ers geen aan- d" miniater ontkende, dat de boeren zoo ontevreden zouden zyn. Haroen-al-Rasch>d begeeft hy zich yrn «d tot tijd onder zyn volk, zonder dat dit weet, wie hij is. En als hy een boer aan den weg vraagt, of hy tevreden is, het antwoord altijd: „Och ja, het kon beter, maar wy De brand in Rotterdam. teekening, dat zjj tegen waren, ofschoon de neer d Ansembourg had verklaard, dat i verworpen behoorde te 06,1 Haag, 16 Juli, Laat ons beginnen met maken. Wtf hebben den vroegeren coiiege van een fout goed te gister, schrijvende secretaris van het laten zeeren u«7 hendels (s.d.) r J, nf» i u hu op z«n bureau perso nen uit de halve wereld en uit de onder- heefteonMCn '"w00" waren gekomen, heeft ontslagen. Mr. Mendels zeide, dat het zedelyk leven van den eerstbedoelden per soon, al was overigens ernstige kritiek op hem geoefend, geen aanstoot had gegeven. Wij betreuren onze vergissing en bieden er onze verontschuldiging voor aan. Als verzachtende omstandigheid moge gelden, dat net wel eens moeilijk was, het relaas nime van aan •£«2 f ambtenaar" .."ÏSSÜ"^, „de tweede ambtenaar". Wat de vier juristen betreft, die aan genoemd bureau op staanden voet ontslag hadden genomen, achtte minister Deckers geen dringende reden hiervoor aanwezig, omdat zij niet eerst hadden getracht, den minister te spreken. Z. Exc. zeide, voor eiken burger te spreken te zijn, „zelfs voor den malsten burger" en nog eerder voor ambtenaren. Graaf de Marchant et d'Ansembourg (N.S.B.) heeft een plilippica gehouden tegen de crisispolitiek der regeering, maar er geen andere crisispolitiek tegenover ge steld, een leemte, waarop de minister aan stonds wees. De bewindsman bestreed hem zeer scherp. In verband met zijn vroegere functie gewaagde hij van den krygtucht- ondermynenden invloed der N. S. B. De heer d'Ansembourg werkte op de lachspie ren door te klagen, dat deze regeering dictatoriaal was. Toen de minister hier over onder hernieuwde vroolijkheid der Kamer zyn verwondering te kennen gaf, antwoordde de graaf, dat Z. Exc. blijkbaar het verschil niet kende tusschen een dic tator en een leider. Zijn Mussolini en Hitier geen dictators? Blijkt ir. Mussert geen dictator? Men herinnere zich, dat hij be sluit van den algemeen leider de heeren d'Ansembourg en Van Vessem werden aangewezen om zitting in de Eerste Kamer te nemen. Een partijl e i d e ral is zijn invloed nog zoo groot, is niet bevoegd om zoo'n besluit te nemen! Eenigszins komisch deed ook 's heeren d'Ansembourg's klacht aan, dat de crisis maatregelen van boven af worden opge legd. Voor de hand lag 's ministers ant woord, dat de N. S. B. niet den indruk gaf, maatregelen van onder op te wenschen. Niet alleen over de N. S. B. goot de bewindsman zijn ironie uit. Langs zijn neus weg sprak hij bij voorbeeld over „een betoog, dat de heer Mendels tot mijn en zijn genoegen heeft gehouden." Deze se nator is stellig welsprekend, maar maakt van tijd tot tijd den indruk, zichzelf wel gaarne te hooren. Z. Exc. plaagde ook zijn partijgenoot den heer Ruyter, die had ge zegd, van zorg over de crisispolitiek ver vuld te zijn. De zorg, aldus de bewindsman, was, toen hy dit zeide, op zijn gelaat te lezen, maar ik zal trachten, er weer een glimlach op te tooveren. En toen de Kamer, de heer Ruyter incluis, lachte, constateer de Z. Exc. triomfantelijk, dat dit hem al gelukt was. De heeren Van den Bergh (lib.) en De la Bella (s.d.), in hoevele zaken zij ook van meening verschillen, klaagden beiden, dat de margarineprijs te hoog was. Volgens den heer Ruyter was de margarine-indus trie daarentegen te zeer bevoordeeld. De minister was van oordeel, dat hij het juiste midden hield, en noemde als zijn be ginsel, dat ook de margarinenijverheid recht heeft op een plaats onder de zon. De aandacht trok 's ministers opmerking, dat er industrieën zijn, welke crisiswinsten hebben gemaakt, die, als zij bekend wer den, de haren ten berge zouden doen ry- zen. Welke soort industrieën hier bedoeld werden, bleek niet. Noteeren wij nu eemge nieuwtjes. De lijst van tuinders, die deelnemen aan de crisistuchtrechtspraak, zal word®" gebreid. In overweging is een toepassing van de crisisuitvoerwet op de begrooting worden. Men had gehoopt, dat de senaat vandaag met de agenda klaar zou komen, maar dit bleek niet mogelijk. De Kamer is blijven steken in het wetsontwerp tot oprichting van de maatschappij voor industrie-finan ciering. De heer Ter Haar (c.h.) vreesde, dat het een stroppenbank zou worden, en was evenals de heer Gelderman (lib.) sceptisch gestemd ten aanzien van de in dustrialisatie. De producten der nieuwe industrieën, die de regeering zal bescher men, zullen volgens den christelijk-histo- rischen senator duur zijn en aldus een ver- laging der kosten van het levensonderhoud tegen houden. En, voegde de heer Ter Haar erbij, voor den export van haar producten zullen zij afhankelijk zijn van het buiten land, dat niet licht zijn grenzen openstelt. Deze afgevaardigde zal vermoedelijk tegenstemmen en de heer Gelderman aar zelt om voor te stemmen. De sociaaldemo craten zullen gaarne voorstemmen, blij kens een rede van den heer Danz, die en verlangend vroeg, wat minister Gelissen ten aanzien van de werkverruiming door industriali satie verder zal doen. «n vroege aardappelen, wat «a^dekwaU- «it dezer producer, ten g«de zal komen premie op m.ia nü d?.Pulr waarop de tarwe uitzaai begint, zal worden bekend gemaakt welke richtprijavoo^tarwe tn het menwe seizoen zal gelden. En me landbouworganisaties wordt oserleg g pleegd over de overneming van het werk der veehouderij-centrale door deze orga kunnen wel bestaan." Bij de goedkeuring van de hegrooüng door de Kamer zonder hoofdelijke sten - GOUDEN FEEST VEERDIENST ENKHUIZEN—STAVOREN. Viering op zee. Gezellige stemming en vele toespraken. Echt zeemansweer heeft de veerdienst EnkhuizenStavoren bij zijn gouden jubi leum getroffen. Een lucht, die telkens dicht sloeg door zware regen- en donderbuien, en dan weer openbrak met stapelwolken, brokken blauw en een scheut zon; een zee vol vlokkig schuim en speelsche golven, waar palingkorrende botters op dansten, en daarbij op een boot, welks kapitein, bewo gen met zijn dames-passagiers, veelal het oppertje hield en er voor zorgde, dat bij het dwars oversteken van het IJselmeer, de kop in den wind bleef. De viering van het jubileum droeg een betrekkelijk intiem karakter. Tot den vaar tocht aan boord van het vlaggeschip van den dienst, waren slechts apkele vertegen woordigers van de spoorwegen uitgenoo- digd, als hoedanig, wegens verblijf buitens lands van de leden der directie, mr. Posthu mus Meyes en de hoofdingenieur Van Meurs optraden, en voorts was de burge meester van Enkhuizen, de heer J. C. Haspels, aanwezig. Verder bestond het ge zelschap uit familieleden van den directeur, mr. W. C. Bosman, en van de directrice, mej. mr. M. C. Bosman. Tegen twaalven voer de „Van der Wijck uit Enkhuizen af en na een tocht langs Medemblik en den Wieringerdijk, gevolgd door een overtocht naar de Friesche kust, werd te ruim 2 uur Stavoren bereikt. Daar waaiden de vlaggen en klaterde kopermu ziek by de aanlegplaats der boot en daar ontving in het aardige raadzaaltje een van de weinige overblijfselen uit Stavoren's bloeitijd burgemeester jhr. van Haersma Buma het gezelschap. De burgemeester ge waagde van het belang, dat de veerdienst voor zyn stadje heeft gehad. De bescheiden opbloei, die Stavoren de laatste vijftig jaar beleven mag, is geheel aan hem te danken. Wethouder de Boer, die na den burge meester sprak, haalde leuke voorvallen op uit den tijd toen de veerdienst er nog niet was, en „Groote Hendrik" met hoogen hoed op, de passagiers in een jol van de Harlinger booten haalde. Al spoedig echter koos de „Van der Wyck" weer zee, en aan boord ving tijdens het diner, dat daar gehouden is, het toasten eerst recht aan. Uiteraard was de heer Bos man het middelpunt der speeches. Met het jubileum van den veerdienst valt immers zijn zeldzaam gouden jubileum als directeur van den dienst samen. En zoowel mr Posthumus Meyes, die namens de spoor wegen sprak, als de burgemeester van Enk huizen, prezen de activiteit en de energie van den man, die volle vijftig jaren den veerdienst op zulk een voortreffelijke wijze heeft geleid. Mr. Bosman zelf wees in zyn tafelrede er op, hoe de veerdienst West-Friesland en het oude Friesland, welke door de zee vaneen gescheurd waren, weer met elkander in aanraking heeft gebracht en hoe deze ver binding de welvaart van beide gewesten heeft verhoogd. Hij stond stil by tal van momenten uit de geschiedenis van den dienst en besloot met den wensch, dat de veerdienst EnkhuizenStavoren moge blij ven toenemen in bloei, zich blijvend moge verheugen in de gunst van het reizend pu bliek en ter provinciaal verkeer tusschen Noord-Holland en Friesland, waarvoor de dienst geschapen is. De maaltijd, waarvan de uitstekende ver zorging door hofmeester Smolders aan de restauratie van het veer alle eer aandeed, had, ondanks dat de lucht opnieuw vol trok en de regen bij stroomen neerviel, een uitermate gezellig verloop. Een man van het vak als de heer Ariëns, directeur der Holl. Stoombootmaatschappij, prees den veerdienst om zijn uitnemend zeemanschap, want er valt nooit iets voor en de burge meester van Enkhuizen vertolkte het ge voelen van alle gasten, toen hy den heer Bosman prees omdat deze het jubileum heeft laten vieren op eigen terrein van den veerdienst: de zee. De tocht voerde tijdens het diner tot on der den Hollandschen wal, van daar oversteek naar Urk, terwijl ten slotte, na dat een tijdlang noordwest voorgelegd was, weer op Enkhuizen koers werd gezet, tegen acht uur viel de boot daar binnen. Bij de aankomst zong het Drommedaris- carillon dwars door de storm heen, werden door het dochtertje van den burgemeester bloemen aangeboden en vormden padvin ders een haag, waartusschen de vierders van het jubileum den Nederlandschen wal weer betraden. Nog vele duistere punten. Op het politiebureau aan de Witte de Withstraat te Rotterdam bevinden zich zooals reeds eerder gemeld op het oogen- blik in arrest de 62-jarige J. M., diens beide zoons de 30-jarige E. M. en de 26-jarige I. M., alsmede de 53-jarige M. van E., direc teuren van het gebouw van kunsten en wetenschappen. De politie heeft gisteravond tot laat in den nacht verhooren afgenomen en het is gebleken, dat diverse verklaringen, van de bij de zaak betrokken personen, niet met elkaar kloppen. Vele punten vragen om nadere opheldering. Het alibi b.v, dat, ter wijl het gebouw van kunsten en weten schappen afbrandde ten huize van de fa milie M. juist een verlovingsfeestje werd gevierd, was wel zeer mooi, doch de politie ontdekte, dat er toch hiaten in bleken te zijn. De verklaring van den nachtwaker Wuystèr, dat voor ongeveer een maand altijd door de nachtwachten zelf in het gebouw was gesurveilleerd, hetgeen later niet meer het geval was, daar de directie de sleutel ingenomen had en zelf voor de con trole in het gebouw zorgde, is van belang gebleken. Ongeveer een half uur voor dat de brand uitbrak hebben voorbijgangers twee per sonen uit het gebouw zien komen, die het ijzeren toegangshek met een sleutel achter zich hebben afgesloten. De heeren begaven zich vervolgens naar een auto die op hen wachtte en waarmede zij weg reden. Toen naderhand bleek, dat een brand in het gebouw van Kunsten en Wetenschappen had gewoed, hebben deze voorbijgangers de politie van hetgeen zij gezien hadden, in kennis gesteld. In verband hiermede ver zoekt de commissaris van de afdeeling Cen trum den chauffeur of auto-bezitter, die in den nacht van den brand tusschen een en twee uur een tweetal heeren naar het ge bouw van Kunsten en Wetenschappen heeft vervoerd, hen voor of nabij het gebouw heeft laten uitstappen om daarna den wagen, tot het tweetal terugkeerde, ten einde daarop weer verder te rijden met de betrokkenen zich, aan het bureau aan de Witte de Withstraat te willen vervoegen tot het geven van Inlichtingen. De bewuste automobiel heeft tusschen Binneweg en Witte de Withstraat, in den tijd tusschen een en twee uur in den nacht, op den Schie- damschen singel gewacht. een LIJK IN VERREN STAAT VAN ONTBINDING GEVONDEN. Op het landgoed van den heer van Haef- ten onder de gem. Groensbeek werd gis termiddag door de beide zoons van den bur gemeester van de Poll, die daar met hun hond wandelden, het lijk van een man ge vonden, dat niet meer herkenbaar was. De kleeren waren grootendeels reeds ver gaan, de schoenen waren nog gaaf. Blijk baar heeft 't lijk, dat onder 'n boom in dicht struikgewas werd gevonden, reeds lang daar gelegen. Op last van den burgemeester is het lijk onder bewaking gesteld in af wachting van het inmiddels gewaarschuw de parket uit Arnhem. DE GEBROKEN GASZINKER TE VELSEN. Tegenslag bij de werkzaamheden door den storm. De aannemersfirma Wiener te Amsterdam, aan welke opgedragen is de breuk in den nieuwen gaszinker in het Noordzeekanaal bij de sluizen te IJrnuiden op te zoeken en te herstellen, heeft door den storm pech ge had. Na dagenlang werken was men zoo ver gekomen, dat de duiktoren op den zinker was geplaatst. Maar door den storm van Woensdag is een schuit losgeslagen en is zand gekomen in den duiktoren, dat eerst verwijderd moet worden. By kalm weer hoopt men echter spoedig de breuk te zullen vinden. MASSA-ONTSLAG TE UITHOORN. De baconfabrieken worden stilgelegd. Als met een donderslag bij helderen hemel werd gisteren te Uithoorn bekend, dat de directie der N.V. Uithoornsche Bacon fabrieken aan haar 80 arbeiders, meest ge huwden en vaders van gezinnen, ontslag heeft aangezegd. De directie had gisteren haar personeel in een der localiteiten bijeengeroepen en heeft toen een uiteenzetting gegeven van den ontstanen toestand. Spreker memoreerde, hoe vier maanden geleden directie en perso neel hadden overlegd en dat daarbij beslo ten was aan te passen aan datgene, wat de minister van landbouw toen verlangde, n.1. een verlaging van de verwerkingskosten voor baconbereiding. Spr. zeide, dat toen èn de gemeente èn alle aanwezigen offers had den gebracht. Allen hadden zich aangepast totdat nu wederom onzekerheid kwam. Voor de nu gehouden inschrijving hebben wy niet wederom willen spreken, overtuigd air wij waren, dat u genoeg heeft aangepast en een verdere verlaging voor de meesten uwer onmogelijk zou zyn. Het stelsel van in schrijving door den minister van landbouw als het meest juiste gekozen, heeft gewild, dat wij thans u moeten aanzeggen, dat onze samenwerking, althans in de naaste toe komst, zal moeten ophouden, ongeacht het feit, dat velen uwer reeds bijna tien jaar met ons met succes hebben getracht de pro ducten der Uithoornsche baconfabrieken een naam te geven, waarop wy zoo trotsch Woensdagavond j.I. om kwart over 9 passeeerde de 50.000ste bezoekster de contrfide in de Overdekte Bad- en Zweminrichting. De gelukkige was het D. A. W.-Kd Mej. AAG HOED. Door den bekenden zwemmer den heer Jan van Hemsbergen werden haar namens de directie bloemen aangeboden benevens een jaar-abonnement dat door den direc teur den heer A. Koster beschikbaar gesteld was. Hierboven de gelukkige, omringd door tal van zwemmers en zwemsters, die by deze „plechtigheid" aanwezig waren. zyn. Tenzij er lichtpunten komen, welke ik voorshands niet zie, zal het dienstverband met onze vennootschap ophouden. Spreker eindigde met de woorden: „Hard, zeer hard moeten deze woorden u in de ooren klin ken, doch ik kan er slechts aan toevoegen, dat de verantwoording van dit ontslag neer komt op dengene, die het doorwerken van ons bedrijf onmogelijk heeft gemaakt". In verband met bovenstaande heeft de „Uithoornsche Baconfabrieken" al hare con tracten met het gemeentelijk abottoir opge zegd op grond van force majeure. Hierom trent zou nog gisteravond een bespreking ten raadhuize plaatsvinden. Het ontslagen personeel heeft een tele gram gezonden aan den minister van land bouw, waarin men hem smeekt hun deze werkgelegenheid niet te ontnemen en hen zoodoende waarschijnlijk voor langen tijd broodeloos te maken, daar Uithoorn voor hen geen andere werkgelegenheid biedt. DE GROOTE TENTOONSTELLING TE AMSTERDAM. Minister Gelissen verklaart, dat geen toestemming voor een geld loterij verleend wordt. Naar aanleiding van de gepubliceerde be richten omtrent de groote tentoonstelling in de hoofdstad, heeft het Hbld. zich tot mi nister Gelissen gewend. De minister toonde zich, evenals hij reeds vroeger te Brussel aan persvertegenwoordi gers had medegedeeld, zeer enthousiast over een tentoonstelling als bedoeld wordt. Toch zal het niet mogelijk zyn, dat de regeering toestemming verleent tot het houden van een geldloterij. Niettemin hoopt de minister, dat de commissie er in zal slagen de noodige gelden te verkrijgen langs den weg van een premie-leening. Over de beslissing van het eventueel ver- leeneh van financieelen steun door de re geering kon de minister zich op dit oogen- blik in geen enkel opzicht uitlaten. MISHANDELING VAN EEN KIND. Ontaarde moeder. De gemeentepolitie te Mill, in samenwer king met de marechaussee heeft in een ergerlijk geval van kindermishandeling en verwaarloozing ingegrepen. Op de St. Hu- bertsche Heide aan het begin van het uitge strekte Peelland, woont onder de gemeente Mill en St. Hubert in een kleine boerderij het gezin van G., bestaande uit man, vrouw en 9 kinderen van 1 tot 18 jaar oud. Of schoon het boerderijtje eenigszins afgelegen ligt, gingen er in de buurtschap reeds ge- ruimen tijd geruchten, dat er zich op de hoeve een drama zou afspelen, waarvan een jongetje van 3% jaar het slachtoffer zou zijn. Deze geruchten zyn ook de politie ter oore gekomen en toen een onderzoek werd ingesteld, bleken de beweringen allerminst overdreven te zyn en dat hier sprake was van een geval van kindermishandeling, dat elke beschrijving tart. De 39-jarige moeder G.S. schijnt een bijzondere haat te koesteren tegen haar 3 y,-jarig zoontje Hendrik. Het kind, dat geheel normaal is en zelfs vlug van begrip, was doodsbang van zijn moeder en werd voortdurend door haar geslagen en getrapt. In de felste koude werd het kind door de moeder op zolder opgesloten, waar het dan den geheelen dag moest blijven. De vrouw schijnt er een duivelsch plezier in gehad te hebben het knaapje te kwellen. Immers, wanneer het kind zich had bevuild, werd het door de moeder onder een pak slaag ge dwongen zijn eigen facaeliën op te eten. Het kind was ook geheel vervuild en werd nooit gewasschen en van schoone kleeren voor zien. Bij de warme kachel werd de kleine niet geduld. Soms werd hij in den vroegen morgen op hardhandige wijze het huis uit gezet, waarna hij den geheelen dag in regen en koude in de buurt moest rondzwerven. Dit bleef in de buurtschap niet onopgemerkt. Wanneer het kind dorst had en om water vroeg, werd ook dit door de moeder gewei gerd, terwijl zij zich zelfs niet ontzag haar oudere kinderen tegen het kleine broertje op te zetten. Meermalen is dan ook gezien, dat de kleine jongen om zijn dorst te les- schen regenwater uit de karresporen van den weg dronk. Het knaapje kreeg nage noeg geen voedsel en was wel gedwongen de rauwe veldvruchten die hij van den ak ker wegnam, op te eten. Talrijk zyn de keeren, dat hij op ruwe wijze werd mishandeld. Toen het kind eens ondeugend was geweest, heeft de ontaarde moeder zich niet ontzien haar 14-jarige zoon te dwingen zijn broertje met een gloe'ende pook de handjes te bewerken, waardoor het ernstige brandwonden opliep. In weerwil van het feit, dat het knaapje pas even 3 jaar oud was, werd hij gedwongen op het land te werken. Zoo goed en zoo kwaad als het VOETEN GEZWOLLEN DOOR RHEUMATIEK. t Nu tennist hy weer. t „Twee jaren geleden kreeg ik pijfo in mijn voeten, die steeds erger werd. Ik probeerde electrische stroomen, massage, hetgeen niet hielp. Nu een jaar geleden raadde men mij aan een proef met Kruschen Salts te nemen. De verbetering trad als het ware onmiddellijk in, toch verdwenen de pijnen en zwellingen in myn voeten slechts geleidelijk. Na zes maanden verbaasde ik mijn vrienden, doordat ik weer lange wandelingen kon maken. Nu speel ik al weer tennis. Ik ben nog'Jong en U zult zich kunnen indenken wat het voor my beteekend zou hebben, voor altijd kreupel te moeten zijn. Ik zal er stee s dankbaar voor blijven, dat men my raadde Kruschen Salts te nemen." C. W. te S. Rheumatische pijnen vinden hun oor zaak in een overmaat van urinezuur in het lichaam. Dit gevaarlijke urinezuur ontstaat door afvalproducten, die zich door onvoldoend werkende afvoerorganen in het lichaam hebben opgehoopt. Kruschen Salts spoort deze afvoerorganen aan tot krachtiger werking, waardoor de afval stoffen zullen worden verwijderd. Met de oorzaak zal ook de pijn verdwijnen. Maar dit niet alleen, ook de geheele gezond heidstoestand zal verbeteren. Lusteloos heid en vermoeidheid zullen plaats maken voor energie en uithoudingsvermogen en men zal zich jaren jonger voelen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgt baar bij alle apothekers en erkend4 drogisten 0.40, 0.70 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Lel op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking, de naanj Rowntree Handels Maatschappij, Amster* dam, voorkomt. ging, moest het kind de ouderen meehelpen wieden. Wanneer hij dit niet goed deed, werd hy met stokslagen gestraft. Het is eigenaardig, dat de vader van deze kwellingen geheel onkundig was. Hij ging des ochtends vroeg naar de werkverschaf fing en keerde 's avond laat terug. De mis handelingen werden alleen gepleegd als de vader afwezig was en de oudere kinderen waren zoo bevreesd voor hun moeder, dal zij hun vader nooit iets hebben durven «eg gen. Zoo heeft het dan kunnen zijn, dat de moe der met haar schandelijke practijken ge- ruimen tijd heeft kunen voortgaan. Thans is hieraan door de politie paal en perk gesteld. De kleine Hendrik is nu onder de hoede van den vader achtergelaten en de justitie zal hebben te beoordeelen wat er met den kleine verder moet gebeuren. Tegen de moeder is proces-verbaal opgemaakt. (N.R.O) BIJ DE MARINEMANOEUVRES OMGEKOMEN MATROOS HERDACHT. De officieren en de equipage van Hr. Ms. Gelderland zijn Woensdagmiddag enkele oogenblikken tezamen gekomen in het ma trozenverblijf om de nagedachtenis van den Woensdag om het leven gekomen matroos Van Dijk te herdenken. De commandant van het schip, schout-bij* nacht Dikkers, sprak enkele treffende woorden. Hij memoreerde, dat van Dijk, zoowel bfl zyn kameraden als bij zijn meerderen, zeef gezien was. Onze gedachten gaan uit, zeide spr., naaf zijn ouders en andere nabestaanden. Mogen zij zich in dit verlies schikken, in de weten schap, dat wij allen diep met hen begaan zijn. Op verzoek van den commandant namen de aanwezigen enkele oogenblikken van stilte in acht, waarna ieder zijn werkzaam heden aan boord hervatte. POOLSCHE ADMIRAAL TE VLISSINGEN. Admiraad J. Swirski, chef van de Pool- sche oorlogsvloot, heeft gistermorgen een langdurig bezoek gebracht aan de werf van de Kon. My. De Schelde te Vlissingen. De admiraal werd namens de directie ontvan gen en rondgeleid door den directeur, den heer A. Smit. Verder namen aan dezen rondgang o.m. deel dr. W. Babinsky, gezant van Polen, lt. t. z. Ie klasse, Waning, aan gewezen commandant van de O 16, alsmede de heer Gunning, directeur van de N.V. Ver. Ned. Scheepsbouwbureaux. Het gezelschap heeft zeer geruimen tijd het uitgebreide bedrijf van De Schelde be zichtigd en zich op de hoogte gesteld van de vorderingen by den bouw van de Poolsché duikboot. Ook werd met groote belang stelling de nieuwste aanwinst van de Neder- landsche marine, de O 16 bezichtigd, waarb(j lt. ter zee le klasse Waning, de noodige toe lichting gaf.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 5