AKKERTJES 'Jiedü&<zo&eM ÏS' aniïre'^tuTgen^ dte telte^ÏÏuS- Spoct PROFESSOR SLIM E N O ON Het noodlottig auto-ongeval te Beilen. Een meineed-zaak. Die schele Hoofdpijn die telkens Uw dag vergalt De Tour de France. KONINGIN EN PRINSES IN AMSTERDAM. Bezoek aan de tentoonstelling van oude kunst. Overeenkomstig den wensch, dien dr koningin gistermorgen tijdens haar be zoek aan de tentoonstelling van Engelsche kunst in het Stedelijk Museum te kennen had gegeven, hebben koningin en prinses gistermiddag te half zes, begeleid door de zelfde dames en heeren van haar gevolg, een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van oude kunst in het bezit van den inter nationalen kunsthandel, die ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan van de Ne- derlandsche vereeniging van handelaren in oude kunst in het Rijksmuseum door deze vereeniging is georganiseerd. Evenals gistermorgen bevond burge meester de Vlugt zich weer in het gezel schap van de hooge bezoeksters. Toen men bij het Rijksmuseum arriveerde, waar zij aan den ingang van de nog steeds voor het publiek afgesloten onderdoorgang, welke nog immer als een reusachtige imponee- rende ontvangzaal met Perzische tapijten is belegd en met gobelin's getooid, werden ontvangen, door den heer F. Schmidt Degener, die de hooge bezoeksters naar binnen leidde, waren de heeren Goudstik ker en Houthakker, voorzitter en secre taris van de Nederlandsche vereeniging van handelaren in oude kunst, ter ont vangst aanwezig en werden aan de ko ningin en de prinses voorgesteld. De ko ningin begaf zich vervolgens naar den gróoten Lichthof, waar de tentoonstelling is ingericht. De koningin bezocht in de eerste plaats, mede in aansluiting op haar bezoek van gistermorgen, de Engelsche afdeeling. waar aan Haar werd voorgesteld de ad junct-secretaris der vereeniging, de heer E. Pelirtck. Vervolgens werd de Hollandsche afdeeling bezichtigd, waar het bestuurslid M. Mossel werd voorgesteld, terwijl in de Fransche afdeeling het te Parijs woonach tige bestuurslid, de heer H. Hamburger, die tevens de gedelegeerde van de buitenland- sche inzenders is, aan de beide hooge be zoeksters voorgesteld werd. Na de prachtige porceleincollectie van de Chineesche afdeeling te hebben bekeken, begaven de vorstinnen zich naar de mid- de'n-afdeeling, waar de prachtige doeken van een groot aantal oude meesters zijn ge- exposeerd. Hier werd het bestuurslid, de heer A. Huisman uit den Haag aan de ko ningin en de prinses voorgesteld. Het bezoek duurde ruim een uur. Bij het afscheid complimenteerde Hare Majesteit en de prinses het bestuur met deze grootsche onderneming, waarvoor zij bij de rondgang herhaaldelijk haar bijzon dere Waardeering uitspraken en met groote belangstelling alle onderdeelen bezichtig den. Vooral H.M. de koningin toonde zich zeer geïnteresseerd voor het tentoongestel de en gaf herhaaldelijk uiting aan haar be wondering. Per auto begaven de beide vorstinnen zich te ruim half zeven naar het Centraal Sta tion. Onderweg werden zij op vele plaatsen door het wachtende publiek toegejuicht, terwijl ook bij aankomst voor het Centraal Station door de wachtende menigte den vorstinnen een hartelijk ovatie werd ge bracht. Met een salonwagen, die werd aan gehaakt aan den gewonen trein, die te 18.59 uur uit Amsterdam naar Apeldoorn ver trok, zijn de hooge bezoeksters naar het Loo teruggekeerd. Gisteravond is de gemeenteraad van Beilen in een spoedzitting bijeen gekomen in verband met het ongeluk, dat gister morgen aangiet gemeentebestuur is over komen. In de raadszaal van het gemeentehuis was alles gesloten en de lampen met rouw-crêpe omhangen. Te 8 uur namen de raadsleden hun zetels in, terwijl het ge- meentepersoneel voltallig aanwezig was. De publieke tribune was vrijwel geheel be zet. In de zaal was 't doodstil toen de heer Lunshof, het oudste raadslid met den waar nemend secretaris Overhand Landberg binnen kwamen. De heer Lunshoff nam het woord en wees er op, dat hij van rechte is aangewezen, deze vergadering te leiden. Hij verzocht de aanwezigen op te staan en sprak dan de volgende rede uit: Mijne heeren, Het zijn wel zeer droeve omstandig heden, vrienden waaronder wij als raads leden dezer gemeente in deze oogenblikken tesamen komen. Omstandigheden zoo ern stig en zoo aangrijpend voor deze gemeen te waarvan wij ons vrijwel geen denkbeeld kunnen vormen. U weet het stellig reeds allen in bijzonderheden, welk een ont zettend ongeluk het college van burge meester en wethouders heeft getroffen zoodat ik mij ontslagen acht van den plicht dit te herhalen. Het zij u genoeg, wanneer v!L mededeel, dat onze burgemeester, de heer T. Froentjes, alsmede onze wethou der, de heer J. E. Eleveld, bij dit ongeval hun leven hebben verloren en dat wet houder Schuring en onze gemeente secretaris, de heer Thalen zwaar gewond in het ziekenhuis te Assen zijn opgenomen Ik ben overtuigd, dat wij allen hierdoor diep getroffen zijn. De dooden waren man nen vol levenslust en ijver en zijn midden in hun werk van hun dierbaar gezin weggerukt. Hun levenstaak was nog niet geëindigd. Voor de gemeente zijn ze ech ter te vervangen. Anders is het gesteld bij hen, die zoo plotseling hun man en hun vader hebben verloren. Helaas, daar zijn zy niet meer te vervangen. Vrienden, wanneer ik u straks voorstel onze innige deelneming te betuigen in hun smartelijk verlies dan zij hun dat tot troost in hun groote droefheid. Ik spreek hierbij den wensch uit, dat de zwaar gewonden binnen korteren of lan- geren tijd geheel hersteld het ziekenhuis mogen verlaten en zij hun werkzaamheden onder en met ons mogen hervatten. Vrienden, de dood kan ons ieder oogen- blik verrassen, dat hebben wij vandaag ondervonden. Laat dat voor ons een spoor slag zijn om ons er rekenschap van te geven, dat wij ieder moment bereid moeten zijn den Almachtigen God verantwoording af te leggen van onze daden. Na deze rede, die onder doodsche stilte werd aangehoord, werd besloten een telegram van deelneming te zenden aan mevrouw Froentjesde Haan, echtgenoote van den overleden burgemeester en me vrouw Eleveld—de Vries, echtgenoote van den overleden wethouder. Telegrammen van deelneming waren ingekomen van het gemeentebestuur van Coevorden en van de firma Rottinghuis te Delfzijl, waaraan de Truck toebehoorde die bij het ongeluk betrokken was. Na kennisneming hiervan ging de raad in geheime zitting om maatregelen voor de begrafenis van de slachtoffers te nemen. Het stoffelijk overschot van den burge meester zal Maandag te Doezem (Gr.) ter aarde worden besteld. Dat van den wet houder eveneens Maandag op de alge- meene begraafplaats te Beilen. Omtrent den toestand van de andere slachtoffers, die gewond zijn en in het ziekenhuis te Assen zijn opgenomen, ver nemen wij nog dat beiden een hersen schudding hebben bekomen, doch thans bij kennis zijn. Wethouder Schuring heeft zware hoofdwonden gekregen en is thans nog niet buiten levensgevaar. De gemeen tesecretaris H. Thalen heeft snij- en schaafwonden gekregen. Zijn toestand is thans redelijk wel. Het burgemeesterschap van Beilen waargenomen door den burge meester van Smilde. Krachtens het derde lid van artikel 84 der gemeentewet is door den com missaris der koningin in de provincie Drente tot waarnemend burgemeester der gemeente Beilen aangewezen de heer K. Gerrits, burgemeester der ge meente Smilde. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Hedenmorgen is aan de Zuurbeek te Ambt Vollenhove de kapitale boerderij, be woond door W. Winters, tengevolge van broeiing van het hooit, geheel afgebrand. 100.000 pond hooi en vele landbouwwerk tuigen gingen mede verloren. Verzekering dekt de schade. BELGISCHE ZEELIEDEN VERLATEN TE TERNEUZEN HUN SCHEPEN. Aan boord van de te Terneuzen liggende Belgische stoomschepen „Astrida" en „Jas- par" heeft een vijftigtal leden der beman ning, behoorende tot het lager personeel, zich solidair verklaard met de stakende Belgische zeelieden. Zij hebben de schepen verlaten en zijn naar Antwerpen vertrok ken. Het gerucht gaat, dat de officieren dit voorbeeld zullen volgen. DE SPELLINGSKWESTIE. De vereeniging van letterkundigen heeft aan den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen een adres gezonden met be trekking tot de spellingskwestie. In dit adres zegt het bestuur, dat de ver eeniging zich verheugt over het feit, dat de minister een commissie heeft ingesteld, ten einde het vraagstuk der spelling van de Nederlandsche taal opnieuw te bestudeeren en tot een waarlijk nationale spelling te komen, die het Nederlaudscne volk in zijn geheel zai kunnen aanvaarden. De vereeniging heeft evenwel tot haar teleurstelling moeten opmerken, dat in deze commissie tot dusver niet zijn opgenomen een of meer leden van de vereeniging van letterkundigen. Zij is overtuigd, dat de Nederlandsche schrijvers niet in de laatste plaats het goed recht kunnen doen gelden, op medezeggen schap in deze en daar zelfs toe verplicht zijn, als degenen, die de taal als het vol ledig levend uitdrukkingsmiddel moeten bewaard weten, voor wat zij bij Gods ge nade aan hun volk als blijvend bezit hebben af te dragen. De vereeniging van letterkundigen ver zoekt daarom dringend, alsnog een of meer leden der vereeniging. die een overgroot deel der Nederlandsche schrijvers en schrijf sters omvat, aan genoemde commissie toe te voegen. Negen maanden gevangenisstraf geëischt. Verdachten waren in Alkmaar vrijgesproken. Voor de vacantiekamer van het gerechts hof te Amsterdam werd gister een zaak behandeld, die in Enkhuizen en omgeving nogal de aandacht heeft getrokken. Twee paling-kooplieden J. V. en K. de W., beiden uit Enkhuizen, stonden in hooger beroep terecht wegens meineed. Ongeveer een jaar geleden reden drie palingkooplieden met een vrachtauto van Enkhuizen naar Amsterdam. Voor hen uit r®f t,efï luxe wa8en, waarin o.m. Ds. Bik uit Enkhuizen was gezeten. Pogingen wer den door den bestuurder van de vrachtauto lUX"u aut0 te Passeeren, maar DS. Bik liet hun, ondanks herhaalde signalen, met passeeren. Op de pont over het IJ kwam het tot een woordenwisseling waardoor Ds. Bik zich beleedigd achtte Een klacht werd ingediend en een zeke re E., palingkoopman, heeft voor den poli tierechter te Amsterdam terecht gestaan. Op die zitting hebben V. en de W. ver- klaaid dat niet E. de beleedigende woorden zou hebben gesproken, maar de W. Een strafvervolging wegen: meineed was het gevolg. Deze zaak heeft gediend voor de rechtbank te Alkmaar. Het O. M. heeft daar vrijspraak ge vraagd voor beide verdachten. De recht bank heeft zich daarbij aangesloten. Het O. M. ging echter in hooger beroep en zoo diende de zaak gister te Amsterdam. Ds. Bik, die ook nu als getuige werd ge- ioo'n migraine, die U ongeschikt maakt voor Uw werk, die Uw geest versluiert en U het denken onmogelijk maakt, daar door behoeft Ge U niet te laten kwellen. Gebruik déérvoor nu eens één of twee "AKKERTJES" en dat ellendige gevoel tal optrekken als 'n grauwe mist voor de zon. Dan zult Ge U weer verjongd en als her boren gevoelen, vol werk- en levenslust. "AKKERTJES" bevatten een zeer bijzondere samenstelling van geneesmiddelen, bereid volgens recept van Apotheker Dumont en zijn onschadelijk. "AKKERTJES" zijn ook ongeëvenaard door hun snelle en prompte werking bij allerlei aandoeningen zooals i Griep, Kou, Spierpijn, Zenuwpijn, RHeu- matische pijnen, Lendenpijn, Migraine Vrouwenpijn, Kiespijn en Lusteloosheid. Overal verkrijgbaar. Per 12 stuks 52 cent. Volgens recept van Apotheker Dumont AKKER.CACHETS hoord, verklaarde o.m. dat de mannen die in de vrachtauto zaten, boos op hem waren omdat hij hen niet heeft laten passeeren. Op de pont kwam een man op hem toe, die E. bleek te zijn en deze schold getuige uit en toen zou ook V. nog zijn boosheiod hebben getoond. De verdachte V. bleef by zijn vroeger afgelegde verklaring, dat Ds. Bik hen heeft belet voorbij te rijden. Zij hadden een vracht levende paling bij zich en had den haast om die in Amsterdam af te le veren. E. heeft met den dominé gesproken en hem gevraagd waaroir hij hen niet liet passeeren. Ds. Bik is toen boos geworden en wilde er geen woord over hooren anders zou hij proces-verbaail laten opmaken. Daarop zou de W. geroepen hebben dat niet Ds. Bik maar hij wel procesverbaal zou laten opmaken, waarop eenige belee digende woorden volgden. Ook de verd. de W. verklaarde thans, dat hij de scheldwoorden heeft geuit. De burgemeester van Enkhuizen, de heer J. C. Haspels, die in de auto van den dominé heeft uitgescholden. Den verdachte leiding was de menschep in de vrachtauto die men niet kende, te hinderen. Op de rechte stukken is snel gereden, in de bochten werd geremd, en juist in de bochten werden signalen gehoord van de achter hen rijdende vrachtauto. Ock deze getuige verklaarde dat E. den dominé heeft uitgescholden. De verdachte de W. heeft getuige niet gezien. Ook de echtgenoote van den burgemees ter verklaarde, dat zij E. beleedigende woorden heeft hooren zeggen. De koopman, die de paling te Amster dam had gekocht, verklaarde dat hij op de aangeboden partij 30 heeft gekort, om dat er veel doode paling bij was. Dit zou tot oorzaak hebben, dat men te lang onderweg was geweest. Get. kreeg toen het verhaal dat de auto was verhin derd harder te rijden door de auto van Ds. Bik. Onder de verdere getuigen die nog ge hoord werden was ook E. Hij deed een omstandig verhaal van de reis naar Am sterdam en verklaarde tenslotte, dat hij geen beleedigende woorden tot den dominé heeft gericht. Zij vergissen zich, die mee- nen dat ik, zei get., beleedigende woorden zou hebben gesproken. De procureur-generaal, hierna het woord verkrijgende, zette uiteen dat beide auto's groote haast hadden. Er is geen sprake van plagen geweest .De dominé had haast en had er belang bij voor te blijven. Dat was onaangenaam voor de visschers en nu is de vraag wie het eerst scheldwoorden bezigde. E. is op de pont uitgestapt en er ont wikkelde zich een gesprek. De verklaringen zoowel van den burge meester als diens echtgenoote wijzen er op da( E. de scheldwoorden heeft gespro- an^reprocrur1eaur1-ggeeneraal vroeg tenslotte vernietiging van het vonnis der i^htbank te Alkmaar en eischte voor beide ver dachten schuldigverklaring aan meineed en een gevangenisstraf van negen maan- verdediger mr. B. W. C. Dwars uit Hoorn zeide in zijn uitvoerig pleidooi, dat hij van meening is, dat beide partyen goeder trouw zijn en vroeg bevestiging van het vrijsprekend vonnis der rechtbank te Alkmaar.- Wielrennen. Luxemburg leidt in het landen klassement. Albert van Schen- del achtste in de rangschikking. Steeds nieuwe verrassingen doen zich in de 30ste ronde van Frankrijk voor. V ooi Nederland kwam er gisteren een minder aangename. Gijzen heeft den strijd ge staakt. Hij was van de vier Nederlanders gedurende alle voorgaande étappes beslist de minste. Hy geraakte ook in het algemeen klassement steeds achterop, terwijl juist de anderen naar voren kwamen, hun positie verbeterden. Maar aan den anderen kant ia er toch wel weer veel reden tot juichen. Want Albert van Schendei verbeterde zijn positie op de algemeene ranglijst weer aan zienlijk. Was hij gisteren 12e. thans klem hij naar de achtste plaats op en is thans de eerste der B-Azan. Dit is voornamelijk te danken aan zijn uitstekende prestatie in den rit van gisteren, van Briancon naar Digne. waarin hy als 12 arriveerde. Met slechts on geveer 7 minuten achterstand op den win naar, den tourist Level. Over verrassingen gesproken. De touris- ten blinken in de laatste etappes wel bij zonder uit. Waren het gisteren bij de achtste étappe Grenoble—Briancon Goasmat en Cloarec die de eerste plaatsen bezette, gis teren kwamen Level en Thietard wederom touristen op de bovenste plaatsen aan. Maar de allergrootste verrassing is wel het feit, dat Luxemburg, men begrijpe goed. zonder den steun van een Spanjaard, de eerste plaats in het landenklassement van België heeft overgenomen. Geen wonder. Immers onder de zes eersten in het persoonlijk klas sement, bevinden zich. 3 Luxemburgers. Men sprak voor deze ronde, dat het kleine Holland wel niet veel zou presteeren. Dat is anders uitgekomen, heel anders, als men gedacht had Maar wat dan te zeggen van het nog kleinere Luxemburg? Luxemburg en Nederland, de vertegenwoordigers van die beide landen zorgen voor de groote ver rassing van df 30ste ronde van Frankrijk. Het is niet alleen een tweekamp tusschen België en Frankrijk, Luxemburg komt zich serieus aanmelden. Na den alpenrit van gisteren is het rusten te Digne. Men kan nu nieuwe plannen sme den. De spanning stijgt met den dag en na iedere étap^ vraagt men zich opnieuw af, wie leider zal zijn in het algemeen klasse ment, wie winnaar, is der étappe, die de leiding in het landenklassement, heeft geno men. Nog nimmer is de laatste jaren deze ronde van Frankrijk zoo interessant geweest. De reden hiervan is, dat Desgrange. misschien wel noodgedwongen door het wegblijven der Italianen, nieuwe gezichten in zijn jaer- lyksche tour heeft gezet. Dit waren friasche elementen, die zich weinig bekommerden om traditie, oude roem, en dergelijke. Zoo vielen Azen als Speicher, Romain Maes en anderen. Zoo zullen er nog meer vallen. Thans nog iets over de étappe. Drie zware passen moesten de renners beklimmen. Na Briancon steeg de weg steil van 1200 meter tot 2400 meter, de Col di Izoard. Deze 1200 meter stijging ging over de eerste 20 K M., een zwaar begin dus. Behalve de beide Spanjaarden Esquerra en Berrendero waren ook de Belgen S. Maes en Vervaecke, als mede Antonin Magne gister de beste klim mers. Men zag hen steeds in de voorste ge lederen. Maar ook Alben van Schendei en Middelkamp toonden hun krachten. Op de Col di Izoard kwamen Magne en S. Maes gezamenlijk aan, nog voor Ezquerra. By het afdalen naar Quillestre, op 55 K.M van Briancon. kreeg Magne een lekke band, doch S. Maes ging er op onbegrijpelijke redenen niet van door, doch hield het tem po in, waardoor Magne dus weer gelegen heid kreeg bij te komen. Van Quillestre ging het weer naar boven, naar de Col de Vars die 2115 meter hoog is. Hier arriveeiden Ezpuerra en Berrendero het eerst, dank zij ook bovenvermeld voorval en tenslotte lag in deze wel zeer zware étappe de Col d'Allos 2250 M. hoog het tweetal Magne en Maes, alsmede Vervaecke en P. Clement vlak achter de beide Spanjaarden. In de tweede groep, op ongeveer 8 minu ten achterstand, lagen o.m. Level, Albert van Schendei, Canardo. Na de Col d'Allos ging het steeds naar beneden, ruim 100 K.M. nchter elkaar. Er vormde zich een kop groep van 8 renners. Magne kreeg weer een rijwieldefect, waardoor hij weer achter kwam. In de sprint te Digne won de touriat Level tenslotte voor Thietard, den Spanjaard Ca- nardo, S. Mae». P. Clemens, Vervaecke en Berrendero. Een minuut later kwam Magne binnen, weer een minuut later Marcel Lint. En tenslotte kwam de tweede groep, aan- gevoerd door den touriat Bertocco te Digne aan met Albert van Schendei op da 12de plaats. Middelkamp werd 25ste en Anton van Schendei 54ste. S. Maes behoudt zijn leiderspodtia in het algemeene klassement, al blijft het vtrtehl] tusschen de vier eersten wel bijzonder kléin. Algemeen klassement: 1. S. Maes (België) 82 uur 55 min. 52 aec 2. P. Clemens (Luxemburg) 62 uur 57 min. 2 sec.; 3. A. Magne (Frankrijk) 62 uur 88 min. 24 aec.: 4. Vervaecke (België) 62 uur 58 min. 53 sec.; 5. M. Clemens (Luxemburg) 63 uur 8 min. 29 sec.; 6. Mersch (Luxem burg) 63 uur 11 min. 48 sec.; 7. Canardo (Spanje) 63 uur 22 min. 16 sec.; 8. Albert van Schendei 63 uur 28 min. 58 sec: 9. Mar cel Kint (België) 63 uur 30 min. 29 aec.; 10. Level (Frankrijk) tourist 63 uur 34 mfn. 47 sec.; 23e. Middelkamp 64 uur 0 min. 5 sec.; 39e. Anton van Schendei 64 uur 42 min. 10 sec. Landen-klasaement- 1. Luxemburg/Spanje 189 uur 17 min. 19 sec.; 2. België 189 uur 25 min. 14 sec.; 2. Frankrijk: 4. Nederland. TRAININGS WEDSTRIJDEN OP ALKMAARSCHE WIELERBAAN. De tengevolge van den aanhoudenden ragen van Woensdagavond uitgestelde wielerwed strijden op de Alkmaarsche Wielerbaan wer den thans morgenavond om half acht ge houden. De uiterst lage entrëe-prijsen blij ven gehandhaafd. Schaken. SONJE GRAF WINT DAMESTOCRNOOI SCHAKEN. Donderdag werd het dame*-schaaktenr- oooi op den Semmering beëindigd. De uit slag luidt als volgt: eerste prija: Sonje Graf (Duitschland) 10 H punt uit 11 partijen; tweede prijs: Garis Benini (Italië! T pun ten: de derde en vierde prija werden ge deeld tusschen Gisela Hartnn Oostenrijk) en Roedzant (Nederland), die rik 6H punt behaalden. HET MEESTERTOl'RNOO! TE ZANDVOORT. De belanptelling voor de Internationale schaakmatch te Zandvoort neemt met dan dag toe. De eerste meestert uit het team der buitenlandsche grootheden hebben zich be reids te Zandvoort geïnstalleerd. Bogoljubow, prof. Becker, Grunfeld en Fine zyn reeds op de plaats van bestem ming aangekomen. De overige deelnemers worden ten spoedigste verwacht Ook de wereldkampioen, dr. Euwe, ie reeds sinds een igw dagen te Zandvoort ia het Grand Hotel aanwezig. Tenslotte vernemen wij nog. dat de in de Nederlandsche schaakkringen zoo bekende er. gewaardeerde meester Hans Km och zich opnieuw bereid verklaard heeft als wed strijdleider voor dit tournooi op te treden, evenals hij dit gedaan heeft tijdens dan duur van den wedstrijd om het wereldkam pioenschap tusschen dr. Aljechin en dr. Euwe. La wntennis. ENGELAND—AMERIKA. Ferry slaat Grant. Budge wint vaa Austin. Gisteren is te Eastbourne een tenniswed strijd aangevangen tusschen Engeland en Amerika. Deze wedstrijd is bedoeld als oefening voor Engeland, dat in de Challen- geround den davia beker zal moeten verde digen Perry kwam eerst tegen Grant uit en nadat hy de eerste set slechts na groote te genstand met 75 won, was de tweede set voor Grant. Perry maakte hierin zella geen enkele game, zoodat de Amerikaan won met 6—0. De volgende twee sets echter waren weer voor den Wimbledon-kampioen die de party tenslotte won met 7—5, 06 en 6—1. De tweede party ging tusschen Budge en Austin. De eerste set was voor den Engelsch- man met 26, doch in da volgende aet herstelde Budge zich zoo schitterend, dat Austin, evenals Perry in de tweede set, gern enkele game won. De twee laatste aetx won de Amerikaan slechts na uiterst span nend verloop. En met 26, 60, 7—5 en 9—7 moest ustin in Budge zijn meerdere erkennen. .f, ,e s?in vertelde aan hem dat ieder dun draad ie riteer h milli°enen draadjes was samengeweve» Al die draadjes werden door de spin met een vaartie in eikaar gedraaid en al die millioenen draadjes vormen dan tezamen den draad die nog zoo dun is dat dl schen hem nauwelijks kunnen onderscheiden. MK y Ito zijn schnk '7. Ju'St WeglooPen, toen hy tot niets", Zei de ,nin r g0" te regenen ..Hindert nestje kruinen d«?' i, mogen gerust in het kUlne in een droge hoek ÏLn ««weven heb. Dit nestje lag tentje. an een ««huur en leek net een

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6