^T"MrtVsn^rrro5" Z ïSïïfu"?, r*dai ££w2 üuchtoaatt £aatste ieeichtm Stad en O De crisis-controleurs, het moet met leedwezen worden geconstateerd zün Set populair by belanghebbenden, 'vele ne- Glimlachje Piloot Viruly en de opleiding voor vliegers. Grootebrand onder Tilburg. De toestand in Spanje. Bij snelverkeer geen alcohol Sint Margriet. Helderschen kantonrechter dio 1 w noodig blijkt, ook de koot me; dikke hom .tour en hof 'uMT, straf veroordeeld. vangems Sdr.'n',PU"VM"""-c<""r»l«°' SJn soms ^evir h"' S"*' °f veehou<Jers, men soms liever hun hielen dan hun teen tje. en zoo geraakte vermoedelijk de slager J:t0ITP te ..Woggelum" ook uit zijn sas by het bezoek van de controleurs Nap en Watertor uit N.-Scharwoude. Vooral de lieer Watertor scheen zyn antipathie te Wr biiTT a!thans h« ««ep dezen h J. breede borst en trachtte hem xyn winkel uit te werken. We weten niet A t, f gelukte, maar wel weten we v terCCht stond en tot 1 maand vrtjheidsberooving werd veroordeeld een ernstige waarschuwing voor andere crisis- iyaers om in den omgang met crisis-con troleurs voorzichtig te zijn. Inkomen verzwegen. Hoorn levert zoo nu en dan wel eens een steuntrekker die geen toonbeeld van open- 's geweest bij de opgaaf van zijn inkomen en zoo verscheen ook heden de goudsmid Willem Sybrand H. uit de Schoutenstraat, die niet had opgegeven de ontvangst van successievelijk 14.65, 6.35 en 11.55 hem verstrekt door eenige commensaals. Dientengevolge stond hij heden terecht en werd geconstateerd dat de hem gegeven steun werd verstrekt via zijn vakorganisatie en de benoodigde opgaven werden ingeleverd bij het bestuur van den metaalbewerkersbond. Aan den secretaris Nijdam had verdachte geen op gaven verstrekt, doch het desbetreffende formulier dienaangaande niet ingevuld. De secretaris had hieruit geconcludeerd dat geen extra inkomsten waren genoten. Zoowel door politierechter als officier werd de regeling van de Hoornsche steun- verleening in casu Maatsch. Hulpbetoon niet als bovenmatig correct geprezen en de officier aarzelde zelfs niet tegen H. twee maanden gevangenisstraf te vorderen. Mr. Thomas, verdediger van den goud smid, achtte geen kwade trouw bij zijn cliënt aanwezig en bepleitte een voorw. straf. Zijn wensch werd ten deele vervuld, aangezien de politierechter de hand over het hart streek en den delinquent een ge combineerde straf oplegde n.1. 15 boete of 10 dagen en 1 maand gev. voorw. met 2 proefjaren. Een onverkwikkelijke familie geschiedenis. Tusschen de Heldersche families R. en B. is t sinds onheuglijke tijden steeds maar ruzie, kibbelen en schelden. Bij den Alkmaarschen politierechter staan zü dan ook in een zeer slechten reuk. Om en om staan zü terecht dan weer als ge tuige, dan weer als verdachte en moeten de rechters hun tijd besteden aan de vuile fa- mi] iewasch, die beter onder elkaar uitge- wasschen kan worden. Het was nu weer Aaltje R., echtgenoote van L. v. d. Zei, die op 4 Mei haar 19-jarige nicht had beleedigd door haar geheel onge past eenige woorden naar 't hoofd te slin geren, die een goed en degelijk mensch het schaamrood naar de wangen doen vliegen. De officier vond 't geval dan ook zeer on verkwikkelijk en eischte 10 boete of 10 dagen. De politierechter, die eens bezorgd zijn hoofd schudde, vermaande nog eens ver draagzaamheid en hoopte, dat dergelijke za ken in gerechtsgebouwen niet meer uitge vochten behoefden te worden, terwijl hij de uitspraak bepaalde op 3 of 1 dag. Zijn roeping misgeloopen! Toen de naam Joh. Petr. T., van beroep arbeider, werd afgeroepen, kwam er een klein mannejte op het bokkebankje afge stevend, die zich later ontpopte als een zeer bespraakt persoontje. Genoemde T. dan had op 30 April te Opmeer in een plotse ling opkomende driftbui, den met schou der en kop boven hem uitstekenden 44- jarigen Jacob Dekker, een klap gegeven in diens aangelaat, wat, zooals de rechtsterm luidt, pijnlijk was getroffen. Toen de politierechter hem vroeg waarom hij dat had gedaan werd er een lawine van woorden uitgestort. Tot zijn eer gezegd, 't verweer leek zeer geloofwaardig en daar getuige Dekker zich zoogenaamd niets meer wist te herinneren en geen andere verkla ring wist te geven, waarvoor hij den klap dan wel had te incasseeren, uitte de officier de crisisboete van 1 of 1 dag. De politie rechter overwoog dat Johannes nog al eens de voor mishandeling was veroordeeld, iets waarvan de officier niet op de hoogte was, deed er n beetje bij, wat zeer sporadisch voorkomt en bepaalde de uitspraak op 3 of 1 dag. Handjes thuis. De volgende verdachte had zich te ver antwoorden, dat hij op 23 Mei in den winkel van mej. Vogelenzang 'n briefje van tien gulden zou hebben gestolen. Verdachte was door langdurige werkloosheid tot zijn daad gekomen. Heden mocht hij het genoegen smaken, dat de zaak werd uitgesteld tot 12 October om een reclasseeringsrapport te laten uitbrengen. Wanneer dit gunstig mocht luiden, staan zijn kansen niet slecht om gevangenis te ontloopen. Een conflict met de steunregeling. De gevallen, dat men gezinsinkomsten ver zwijgt met de bedoeling van de volle onder steuning te genieten, zijn legio. Als laatste der uitgenoodigden van de zitting van heden middag kwam zich verantwoorden Engel P., 34 jaar, van beroep visscher, die verzuimd had op te geven, dat zijn vrouw 20 had verdiend. Engel verklaarde echter, dat zijn vrouw slechts 5 had gekregen, zooals zij zelf zeide tenminste. Als getuige werd ge- hoorfd de heer Alb. van Thiel, ambtenaar van M. H. en de hotelhouder, de heer Die ven, bjj wien de vrouw van P. had gewerkt. De laatste getuige was zeer vaag, daar hij verklaarde, dat zijn vrouw de financiën van bedrijf behartigde. Nu de zaak zoo stond, werd 't geval ge schorst voor onbepaalden tijd en Je stukker, in handen gesteld van den reehter-commis- saris. Mr. van Leeuwen, als verdediger kon vertrekken zooals hij was gekomen. Je kunt gelooven, dat Pietje pleizier heeft van die timmerdoos van ja! DE INDISCHE POSTVLUCHTEN. Morgen zal de Kievit van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning van dit vliegtuig zal be staan uit de heerer. J. J. Duimelaar, 1ste bestuurder; K. Ruepplin von Keffikon, 2e bestuurder; Chr. Biesheuvel, werktuigkun dige en J. W. Hoogland, radio-telegrafist. In de Arbeiderspers is gemeld, dat de piloot Viruly op aandrang van het departement van defensie, geen les meer mag geven aan de kweekschool voor de zeevaart te Amsterdam, ten be hoeve van de practische opleiding van de leerlingen, die bestemd zijn, later in 'dienst te komen voor de burgerlucht vaart en dat deze aandrang zijn oorzaak vindt in het feit, dat de heer Viruly on langs ontslag heeft genomen als reserve militair vlieger. Naar aanleiding van deze mededee- ling vernemen wij, uit betrouwbare bron, dat deze voorstelling van zaken niet juist is. De omstandigheid, dat de heer Viruly zoowel in geschriften als in gehouden inter views duidelijk heeft getoond, aan zijn anti militaristische gevoelens een zoo groot mo gelijke bekendheid te willen geven, deed bet bepaald ongewenscht voorkomen, gezien de bijzondere verhouding, welke er bestaat tusschen vlieger-instructeur en leerlingen, dat een instructeur met dergelijke mentali teit bemoeienis had met de opleiding van militaire en adspirant-militaire vliegers tot verkeerspiloot, aangezien het gevaar van beïnvloeding van laatstgenoemden met be doelde opvattingen zeer groot is. De verhouding van de K.L.M. tot het rijk als gevolg van de subsidieering en het groo- te militaire belang in aanmerking nemende, moest aan de bemoeienis van den heer Vi ruly met de opleiding der militaire en adspi rant-militaire vliegers een einde komen. Tot zijn opvolger is benoemd den luite nant-vlieger Fuchs. (Ongecorrigeerd.) Brandweer te laat gewaarschuwd. Vanmorgen omstreeks 11 uur ontstond door onbekende oorzaak brand in de boer derij van P. Kolen, gelegen aan de Bokha- melstraat onder Tilburg. Spoedig sloegen de vlammen uit het rieten dak en deelde het vuur zich mede aan de achter de boerderij gelegen landbouwschuur. Nog voor de brandweer, die vrij laat gewaarschuwd werd, ter plaatse was, stortte het dak van de boerderij in. Een groote vonkenregen verspreidde zich over de omgeving en tastte de aan de overzijde van den weg gelegen woning van den kleermaker van Helvort aan. Dit perceel brandde tot den grond toe af. Het vuur breidde zich vervolgens uit naar de op 20 meter afstand gelegen dub bele woning, bewoond door de families van Gorp en van Geel. Uit een dezer woningen moest een zieke vrouw naar buiten worden gedragen. Inmiddels was de brandweer ter plaatse gekomen, die zich ertoe moest be perken het vuur te bestrijden in de twee laatst aangetaste woningen, waarvan alleen bet dak afbrandde. De boerderij met schuur van Kolen en de woning met achtergelegen schuur van van Helvort brandden tot den grond toe af. Ook van de beide inboedels kon niets worden gered. Verzekering dekt, zoowel bij Kolen als bij van Helvort, slechts gedeeltelijk de schade. BRAND IN EEN NOORSCH STOOMSCHIP. Rotterdamsche brandweer sneit te hulp. Hedenmiddag half twee heeft het Noor- sche stoomschip „Tarn" van de reederij Wilhelmsen te Oslo, welk schip van Ham burg via Antwerpen juist hedenmorgen den Nieuwen Waterweg was binnenge komen en aan paal 52 in de Waalhaven te Rotterdam lag, kennis gegeven, dat er een brand was ontstaan in ruim 3. Daar de be manning met de automatische bluschap- paraten den brand niet op eigen kracht kon blusschen heeft men het ruim afgeslo ten en assistentie verzocht. De havendienst 2 en de havendienst 4, alsmede de motor- reservewagen zijn toen onmiddellijk der waarts getroken. Met rookmaskers ia aan boord een onderzoek ingesteld. Op het oogenblik werkt de havendienst 4 met vier stralen, terwijl de bemanning van de „Tarn" met een straal water geeft. Nadere bijzonderheden omtrent dezen brand ontbreken nog. VERKLARING VAN PROF. VOLLGRAFF. Naar aanleiding van zijn rede in de Utrechtsche Domkerk. De rector-magnificus der rijksuniver siteit te Utrecht, prof. C. W. Voigraff, zendt de volgende verklaring aan het Utr. Dbld.: De rector-magnificus der rijksuniver siteit te Utrecht; gelet op de bezwaren die te berde zijn gebracht tegen de door hem uitge sproken rede getiteld: „Volksgeest en wetenschap" (Haarlem, Tjeenk Willink en Zoon); rekening houdende met de mogelijkheid dat sommigen in den lan de niet bekend zijn met de verhouding tusschen den rector en den senaat, zoo als deze aan de Nederlandsche universi teiten bestaat; stelt er grooten prijs op bekend te maken, dat de bovenvermelde rede door hem is samengesteld zonder medewer king en verantwoordelijkheid, zooals van zelf sprekend is, van den senaat der rijksuniversiteit te Utrecht en voorts zonder den bijstand van eenig 1H van dezen senaat. DUITSCH SCHIP VERGAAN? Nabij het eiland Wiliandi (Estland) heeft men wrakstukken gevonden van sloepen, afkomstig van 't Duitsche schip „Wagrien", dat naar men vreest door de stormen op de Oostzee verrast en vergaan is. Estlandsche booten zoeken op het oogenblik de zee af. De commandant van den Torpedojager „Shamrock" heeft draadloos aan de auto riteiten te Gibraltar geseind, dat Malaga geheel in de macht van het Volksfront is. Algemeen* staking in Noord-Spanje. Uit Figueras wordt gemeld, dat te Gero- ne het kringhuis van den bond der Spaan- sche rechtsgezinden geplunderd en in brand gestoken is, evenals de drukkerij van een monarchistisch orgaan. Te Mataro zijn een klooster en een vrije school in brand gesto ken. In Noord-Spanje is de staking algemeen. Automobielen gerequireerd. De Catalaansche regeering heeft alle auto mobielen en vrachtwagens gerequireerd om de gewapende communistische en socialis tische milities naar Barcelona te doen ver voeren. De commandant van de Guardia Civil te Gerone is naar Frankrijk gevlucht, nadat de opstand door het volk onderdrukt was. Uw strooibiljet verdween verfomfaaid in de mand! Uw advertentie niet! Want die stond in de krant Alcoholgebruikende autobestuurders en (doo- delijke) ongelukken zijn onafscheidelijk, want vei ligheid eischt nuchter heid! - Bezint, voor gij |N begint Er zyn een aantal dagen, die in de volks weerkunde van beteekenis zyn en in Fries land „merkeldagen" genoemd worden. De bekendste is Sint Margriet (20 Juli.) Den dag daarvoor zyn de hondsdagen begonnen, de periode van 30 dagen, waarin het ge- woonlyk warm en broeierig weer is. Sint Margriet brengt vaak regen en is in de oogen van het volk een kritischen dag: St Margriet houdt haar water niet. Deze beruchte dag heeft in Drenthe den bynaam: Pis-Greeiendag. De weervoorspel lende beteekenis blykt wel uit het volgen de versje uit Dwingelo: .Regent het op St. Margriet, Dan krijgen we zes weken lang een natte [tied. Regent het op St. Margriet niet, Dan regent het in zes weken niet." Andere dergelyke rijmpjes uit de boeren- weerkunde zün: „Regen op St. Margriet, Zes weken boerenverdriet." „St. Margriet pist in 't riet: Zes weken boerenverdriet." „Mooi weer op Sinte Margriet, Dan regent het zes weken niet". In Frankrijk kent men hetzelfde rympje ook: „Quand il pleut a St. Marguerite II pleut quarante jours de suite. Mais quand il pleut St. Médard (8 Juni). II pleut quarante jours plus tard". Niet overal wordt de regenperiode even lang aangegeven. In Duitsehland duurt de regen op St. M. veelal 14 dagen volgens de volksweerkunde. Maar zegt men in 01- denburg valt er zooveel regen, dat een varkensspoor volloopt en overloopt, dan zal de regen nog 30 dagen aanhouden. In elk geval is regen op dien beruchten dag een slecht voorteeken. De oogst belooft niet veel en dreigt zelfs geheel te misluk ken. De noten blyven slecht door de vele regens en langs den Rijn krijgt de heilige daarvan de schuld. Men drukt dat wel heel oneerbiedig uit door te zeggen: „Margeretc pisze in die Nüsse". De heilige Margareta, omstreeks het jaar 300 den marteldood gestorven, was de doch ter van een h®ideneev' driester, die naar dwong de varkens te hoeden. Daardoor is zij de patrones van den boerenstand ge worden. Om haar leven zijn natuurlijk een aan tal legenden geweven. Een daarvan ver haalt, hoe zy in de kerker geworpen door den duivel in de gedaante van een draak verslonden werd. De draak barstte echter uit elkander en M. kwam weer le vend en ongedeerd te voorschün. Deze won- derbaarlyke gebeurtenis is aanleiding ge weest, dat zy in verschillende streken door barende vrouwen aangeroepen wordt als beschermende hulp in den nood. In dit verband is het wel merkwaardig te vermelden, dat in Lund (Zuid-Zweden) langen tüd een hemd is bewaard, dat af komstig heette te zyn van een Margareta, die in 1176 door haar man Harlog, een woes- ten heiden, vermoord zou zün. Aan dat hemd werd büzondere kracht toegeschreven bü moeilüke bevallingen. Opmerkelük is het verder, dat in Salz- burg dochters van ongehuwde moeders meestal den naam Margareta krijgen en dat in Estland een kind op Maandag voor St. M. geboren, nooit het vee mag hoeden, om dat de wolven anders groote schade aan de kudde zouden kunnen toebrengen. St. Margriet wordt ook in verband ge bracht met de vliegen, wellicht door de aanwezigheid dier plaaggeesten in grooten getale, nadat het weer warm en drukkend is geworden omstreeks dien tüd. De Hon- gaarsche boeren houden dien dag deuren en vensters antgstvallig dicht, omdat de hei lige Margareta dan rondtrekt en overal de vliegen loslaat. Ook zullen zü by voorkeur geen hooi binnenhalen, want dat zou slechts bevorderlük zün aan het inslaan van den bliksem in de schuur. In het algemeen ach ten zü eiken arbeid dien dag uit den hoo- ze, want de wilde dieren zouden het vee en de büen dan vroeg of laat kwaad doen. In de plantenwereld is de Margriet, wel licht naar de heilige Margareta genoemd, een orakelbloem. Meisjes plukken de blaad jes een voor een af, om er achter te komen, welk beroep haar toekomstige man zal heb ben. In Biel (Zwitserland) plukken zü de gele straalb'oempjes uit het bloemhoofdje en werpen die in de lucht, om ze daarna weer op te vangen. Zooveel zij er te pakken krügen, zooveel kinderen kunnen zü ver wachten. In de buurt van Spa en Verviers maakt men kransen van Margrieten, die in huis en schuur opgehangen, deze tegen bliksemschade beschutten. Tenslotte nog een bygeloof, dat hier en daar tot op heden stand heeft gehouden. Men graaft acht dagen voor of na St. Mar griet by wassende maan den wortel van de Margriet uit den grond en draagt de daar in aanwezige roode wormen het heele rjnia? jaqaz uatu jbz uep !qaiz ftq jeef hebben bij alles, wat men onderneemt. N. R. Ct. INGEKOMEN PERSONEN. E. A. Nannes, R.K., dienstbode, van Uit hoorn naar Heiligland 38b. A. M. Boon, geen, z. b., van Bergen (N.H.) naar Cabel- jaustraat 13a. H. C. Moesman, R.K., echtg. v. K. Josee, z. b., van Amsterdam naar woonwagenkamp Noorderkade. P. C. Hei blom, R.K., echtg. v. K. Kindt, z. b., en kinderen, van Koedük naar Wolfpad 3. A. Vree, G.K., timmerman, van Hoorn naar Lamoraalstraat 3. J. Boots, R.K., wed v. P. Louwe, z. b., van Haarlem naar Spoor straat 47. J. M. Valkering, R.K., cchtg. v. C. J. Vlaar, van Limmen naar Verdron- kenoord 43a. H. M. Franken, R.K., kap per, van Tilburg naar Westerweg 52. Tr. Prinsen, R.K., winkeljuffrouw, van Purme- rend naar Fnidsen 29. P. de Beurs, geen echtg. v. H. Kruider, z. b., van Koedük naar Eikelenbergsraat 31e. Z. Zwaan, N.H., echtg. v. P. van der Meulen, z. b., van Eg' mond aan Zee naar Hoeverkade 3a. J. P. J. van Oers, R.K., adj. Ryksveeteelt-consu- lent, van Utrecht naar Spoorstraat 40. M, E. van der Velde, R.K., dienstbode, van Groningen naar Kanaalkade 48. J. S Kemp, N.H., commies Ned. Sp., van Leeu warden naar Spoorstraat 78. L. Th. C. van Opstal, R.K,, mag.-bediende, van Amsterdam naar le Landdwarstraat 9. N. Winder, R.K., koopman in groenten, en gezin, van Zd. Scharwoude naar Geestersin gel 42. M. Schouten, NH., verpleegster van Leiden naar Kruislaan 14. Tr. Wage naar, N.H., wed. v. S. Volkers, z. b., van Oterleek naar Kruislaan 14. D. Toren beek, L. d. H., koopman in wrijf- en wasch producten, van Harlingen naar Uitenbosch- straat 93. E. Truchsess, E.L., echtg. v. P. C. Küpper, z. b., van Rheden, Velp naa Van Houtenkade 27. T. Klaver den Adel, D.G., dienstbode, van Haarlem naar Fnidsen 115. A. van Enoo, N.H., echtg. v. A. Dek ker, z. b., van Oudorp naar Wagenmakers straat 21. G. de Graaf, R.K., kapster, van Anna Paulowna naar Bisschop Bottemanne- straat 14. A. M. Geerling, R.K., dagmeisje, van Amsterdam naar Ingelandstraat 7 A. Rietveld, R.K., auto-slooper, van Bergen (N.H.) naar Laat 177. C. E. C. Walden- maier, H. E. v. L., z. b., van De Bildt naar Kruislaan 14. W. J. M. Abers, R.K., on derwijzeres, van Rotterdam naar Lyceum straat 25. C. J. Waldemaier, H. E. v. L„ z. b., van Utrecht naar Kruislaan 14. A. A. J. Raat, R.K., onderwüzeres, van Nij megen naar Prins Hendrikstraat 30. G. H. Gips, R.K., verpleegster, van Maastricht naar Wilhelminalaan 11. L. van Buren Lensinck, N.H., z. b., van Amsterdam naar Nassauplein 40. A. E. Lindeboom, R K„ z. b., van Maastricht naar Nieuwlandersin- gel 17. M. J. van Elburg, R.K. hulp in de huish., van Velsen naar Vogelenzang 2. K. Tania, scheeusbouwkundige, N.H., van Rotterdam naar Spoorstraat 11. J. de Haas, z.b., N.H., van Wormerveer naar Kruislaan 14. C. P. Jagers, schoenmaker, en gezin, N.H., van Rotterdam naar Snaar- manslaan 51. J. van der Velde, z.b., geen, van Naaldwük naar Macl. Pontstraat 5. C. M. Louter, dienstbode, R.K., van Wognum raar Nassaulaan 16. J. F. Hendriks, broe der-onderwijzer, RK., van Oudenbosch naar Nassaulaan 30. Echtg. B. J. Themmen, en kinderen, RK., van Hilversum naar Van der Lynstraat 14. A. Spruit, dienstbode, R.K., van Hoorn naar Bergerweg 78. C. Smit, wagenmaker, geen, van Heerhugowaard n. Achterdam 11a. Tr. de Vries, z.b., D.G., van Schagen naar Lyceumstraat 3. P. C. M. Janssen, verpleegster, RK., van Hille- gom naar van E verdingenstraat 18. A. J. Bos, employé Bat. Imp. Mij., geen, van Naaldwyk naar Luttik Oudorp 53. J. H. M. de Lang, z.b., R.K., van 's-Gravenhage naar Kerkplein 2. F. Meinders, voetbal trainer, R.K., en gezin, van Amsterdam n. Jan van Scorelkade 64. A. C. A. Lahn- stein-Boer, huishoudster, R.K., van Leiden naar Laat 149. A. G. van de Wiel, chef de bureau A.T.O., R.K., en gezin, van Valkens- waard naar Nieuwesloot 29a. S. Booiman, off. Ned. L.d.H., N.H., van Groningen naar Hekelstraat 9. G. van Voorst, instructeur zwembad, geen, van Amsterdam naar Bis schop Bottemanneplein 3. E. H. G. Lina, dienstbode, R.K., van Noordscharwoude naar Oudorperdijkje 24. J. Tamis, timmerman, R.K., van Wormer naar Westerweg 44. A. Rustenburg, z.b., en echtg., R.K., van Hoorn naar Fontein Verschuierstraat 2. D. M. J. Erkamp, z.b., R.K., van Nümegen naar 2e Landdwarsstraat 17. H. Jong, autogara gehouder, R.K., van Berkhout naar Linden- laan 100. R. Bergen, groen ten ven ter, en echtg., R.K., van Zuidscharwoude. Wed. V. Pranger, z.b., en kinderen, N.H., van De venter naar Oosterkolkstraat 8a. J. Ver boom, monteur, N.H., van Tilburg naar As terstraat 6. L. T. Janssen, z.b., R.K., van Ubbergen naar Kweerenpad 18. P. van Eeten, metselaar, en echtg. en pleegdochter E. P. Gleysteen, geen, van Heiloo naar Wes terhofje 13. VERTROKKEN PERSONEN. I. M. C. Boot, D.G., wed. v. KI. Klaver, z. b., van Zuiderhoutlaan 2 naar Velsen. H. F. Henning, D.G., controleur zuivelcentrale, en echtg., van Dükgraafstraat 58 naar Hei loo. J. H. Licht, geen, chauffeur, en ge zin, van Perronstraat 7 naar Utrecht. J. J. Peerdeman, R.K., kantoorbediende, van Ly ceumstraat 46 naar Enkhuizen. W. G. van den Heuvel, R.K., broeder-onderwüzer, van Nassaulaan 30 naar Nederl. Indië. M. Valkering, R.K., dienstbode, van Coster- straat 14 naar Limmen. J. M. van den Berg, geen, commies N.S., en gezin, van Dahliastraat 3 naar Maartensdyk (U.) M. Admiraal, R.K. kantoorbediende, van Schcr- merweg 2 naar Amsterdam. M. Koster, N.H., z. b., van Breedstraat 10a naar Drie- bergen-Rüsenburg. C. M. den Nüs, R.K., tuindersknecht, van Akerspad 5 naar Heiloo M. Matejicek, Ger. K., dienstbode, van Langestraat 70 naar Bergen (N.H.) N. Prop, N.H., kappersbediende, van Laat 151 naar Medemblib. C. Th. H. Schneiders, R.K., z. b., van Vogelenzang 10 naar Breda. M. Velthuy's, D.G., z. b., van Brouwer straat 9 naar Hilversum. C W. Versloot, N.H., chauffeur, van Asterstraat 6 naar Epe. S. Davids, N.H., z. b., van P. L. Takstraat 9 naar St. Pancras A. de Jong, N.H., dienstbode, van Westerdiik 13 naar Lin- schoten. C. C. Zoon, R.K., dienstbode, van v. Everdingenstraat 18 naar Ursem. B. Wouda, Ger. K., dienstbode, van Nassau laan 39 naar Workum. J. Peetoom, R.K., assuradeur, van Bergerweg 20 naar Am sterdam. L. J. Groenewoud, R.K., z. b van Cabel.iaustraat 6 naar Heesch (N.B G. de Ruiter, N.H., echtg. v. S. Roosendaal, z. b., van 2e Tuindwarsstraat 13 naar Uit geest. R. Hoogeboom, geen, ass. machi nist ter koopvaardij, van Stationsstraat 70 naar Amsterdam. A F. Gomes, R.K., ex pediteur, en gezin, van Nieuwlandersin<;el 75a naar Schoorl. M. S. Wetzels, geen. huishoudster, van Houtweg 21 naar Utrecht. J. Idema, N.H., brugknecht, en gezin, van Noorderkade 2 naar Uithoorn. M. H. A. Schwitzing, E. v. L., dienstbode, van Ken- nemerstraatweg 143 naar Leipzig. J. F. Bulens, geen, monteur, en gezin, van Ridder straat 17 naar Seurre (Frankryk). M. A. L. de Jong, N.H., echtg. v. J. H. v. Amstel. z. b., en zoon, van Westerweg 106a naar Amsterdam. C. C, Dol, R.K., dienstbode, van Heiligland 38b naar Heiloo. A. Schrieken, geen, dienstbode, van Overdie- straat 15 naar Amsterdam. M. A. J. var Will, R.K., jeugdleidster, van Oudegracht 283 naar Amsterdam. M. C. Hoogerwerf, geen, wed. v. J. Visser, z. b., van Kruislaan 14 naar Den Helder. C. Gouda, O. Bis Cl., dienstbode, van Stationsweg 100 naar Eg- mond aan Zee. M. J. van den Berg, E. v. L., z. b., van Kennemerstraalweg 1011 naar Wassenaar. W. P. Quax, R.K., slagers knecht, van Ridderstraat 14 naar Castricum, Bakkum (N.H.) A. Klokkemeüer, D.G., z. b., en gezin, van Varnebroek 17 naar Heiloo. L. M. den Engelsman, N.H., leerl. fotograaf, van v. Leeuwenhoekstraat 1 naar Enkhuizen. G. Pauw, D.G., dienstbode, van Snaarmanslaan 36 naar Bergen (N.H.)

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 7