H Parijs na het Nationale Feest. Pcavwciaat Hieuw 1Kadiopcagramma .5» SeuiUetoH ET HELSCH COMPLOT „Quatorze Juillet" vrij rustig verloopen Optochten en betoogingen. CASTRICUM ZUIDSCHARWOUDE NOORDSCHARWOUDE SCHAGERBRUG SPANBROEK OUDKARSPEL HEERHUGOWAARD WARMENHUIZEN BEVEPWIJK (Van onzen Parijschen correspondent.) Zoo juist gaat onze conciërge de deur uit, met het geld van de drie maanden huur waarvan hij de kwitantie is komen presenteeren, en het fooitje, dat een wel denkende Parijzenaar bij die gelegen heid aan de hoofdsom pleegt toe te voe gen. Je hebt je conciërge nu eenmaal zoo telkens noodig om boodschapjes te doen, een koffer naar boven of naar beneden te sjouwen, hout boven te bren gen in den winter of ijs in den zomer, dat je goed doet hem te vriend te hou den. En dat deed ons denken aan den klassieken Parijschen mop: „Wat zou de veertiende Juli pleizierig zijn als de vijftiende Juli er niet op volgde!" In weerwil van dien betaaldag van de huur zijn er vandaag heel wat in Parijs en in Frankrijk, die den vijftienden Juli met vreugde hebben begroet, nu het den veer tiende zonder ongelukken is afgeloopen. Want daar waren ze dan maar heelemaal niet gerust op. In gewone omstandigheden was de ge denkdag van het innemen van de Bastille in 1789, de nationale feestdag van Frank rijk, een dag van ongestoorde volksvreugde. De kinderen van de lycea hebben hun lang verbeide vacantie te pakken, en de meeste beter-gesitueerde families hebben daarvan gebruik gemaakt om de warme stoffige stad te verlaten, en aan zee of in de bergen te gaan uitrusten van een afmattend jaar Pa rijs. De „dure" buurten om de Etoile en het park Monceau zijn uitgestorven; alle luiken voor de ramen, en vergezichten zonder één voorbijganger. Maar in de volkswijken con centreert zich het leven van de hoofdstad met groote intensiteit. Alle buurtcaféhou ders, de „bistro's" zooals we ze hier noemen, hebben hun terrassen zoo groot mogelijk gemaakt, tafeltjes en stoelen erbij gehuurd, en versieringen van kunstbloemen, vlagge tjes en lampions over de straat gespannen met de aankondiging op een breede strook calicot dat er bal gehouden wordt. Een paar blazers met groote trom, geïnstalleerd op een eveneens opgesierd verhooginkje, zorgen voor de muziek, en drie avonden achter elkaar wordt er op de ruwe keien of op het al meer geciviliseerde asfalt met vreugde en hartstocht gedanst. Ook ditmaal is die traditie gehandhaafd, en voor zoover wind en regen het toelieten zijn er heel wat schoenparen met walsen en steppen afgesleten. Toch was de stemming niet zoo opgewekt en zorgeloos als anders, nu de betoogingen van 's morgens en 's mid dags een atmosfeer van strijdlust hadden gewekt, die nog niet zoo spoedig tot beda ren wilde komen. Het is juist een jaar geleden, dat hier te Parijs de groote betooging van linksche par tijen plaats had, partijen die elkaar tot op dat oogenblik heftig hadden bestreden, die lot de vorming van het gemeenschappelijke, eensgezinde Volksfront heeft geleid. De ver kiezingen in Mei hebben dat front een onbe twistbare overwinning bezorgd, en de socia listen en linksche radicalen aan het bewind gebracht, met den weiwillenden steun V&n de communisten. Die overwinning moest ge vierd worden; de rechterzijde moest aan het verstand worden gebracht, dat ze vooreerst voor goed beweren zelfs wat boudweg de overwinnaars heeft afgedaan. Op dat denkbeeld berustte de reusachtige optocht, die gisteren heel het oostelijke deel van de stad in beroering heeft gebracht. Des morgens werd volgens het aloude ge bruik, de groote parade gehouden. Ook daar aan had de tegenwoordige regeering een bijzonder grootsch karakter willen geven, om te doen uitkomen, dat de tijden waarin „rood" tevens „anti-militaristisch" beteeken- de, voorbij zijn, en dat ook zij de noodzake lijkheid inziet nu de internationale toestand zoo verontrustend blijft, het volk weerbaar en krijgsbereid te houden. Het is vooral daarin, dat de veranderde opvattingen zich uiten van de communisten, die het roer ge heel en al hebben omgegooid sinds Rusland een krachtige militaire staat geworden is, en belang heeft bij een zoo sterk mogelijk Frankrijk. Het is dan ook een machtige ma nifestatie van militair vermogen geworden, die zich langs de breede banen van Espla nade des Invalides en Champs-Elysées ont wikkeld heeft, met kranige troepen, die van het modernste gemotoriseerde materiaal voor aanval en verdediging in overvloed voorzien waren. De linksche partijen had den hun aanhangers opgewekt er in massa heen te gaan, en te betoogen met den groet van het Volksfront: de opgeheven gebalde vuist. Dit gaf eenige schermutselingen met de rechtschen, voor een groot deel aanhan gers van de officieel ontbonden liga's, die zich in die buurt op hun eigen terrein ge voelden, en niet overal geneigd bleken te verdragen, dat men het vaandel begroette, door de vuist op te steken. Er was echter zooveel politie op de been, dat ernstige bot singen overal vermeden konden worden. Des middags werd de groote optocht ge houden van de Volksfront-mannen. Het is een overweldigende betooging geworden. De enorme menigten, die zich om de Bastille hadden opgesteld, omvatten mannen, vrou wen en kinderen, met vaandels en banieren, bijna alle rood en met de emblemen van de communisten (hamer en sikkel) en van de socialen (drie evenwijdige pijlen), met le- vensgroote portretten van beroemde voor mannen in Moskouschen trant, met borden waarop de behaalde overwinningen in loon en arbeidstijd vermeld stonden en verklaard werd, dat men voortaan eensgezind blijven zou. Het was een ware menschenzee, waar uit aanhoudend gezang van de „Internatio nale" en kreten van: „Leve het Volksfront! De la Rocque aan de galg! Chiappe in de gevangenis!" en dergelijke oprezen. Telkens gingen de vuisten in de hoogte. De optoch ten kwamen samen op de groote Place de la Nation, waar de menigte door de voornaam ste leiders en ten slotte ook door Léon Blum den minister-president, werd toegesproken, en het duurde uren eer deze geweldige mas sa menschen, die. misschien met eenige over drijving, op een millioen geschat is, langs den breeden Cours de Vincennes naar de grens van de stad getrokken was, waar de ontbinding plaats had. Als uiting van enorme, zelfbewuste kracht door het aantal en de eensgezindheid van partijen die het totd usver nooit met elkaar hadden kunnen vinden, was deze betooging in hooge mate indrukwekkend. Jammer dat enkele van de meest strijdlustige elementen, voornamelijk jongens, er behoefte aan ge voelden na afloop gauw in taxi's naar de Champs-Elysées en de Etoile te rijden, en daar degenen die een bloemenhulde waren gaan brengen op het graf van den Onbe kende Soldaat te ergeren en te plagen met hun roode vaandels, hun opgestoken vuis ten, hun gezang van de „Internationale". Die uitlokking werd natuurlijk door de jon ge mannen van de liga's met allerlei projec tielen beantwoord, en zoo ontstonden er weer vechtpartijen, waaraan de politie en de troepen, die daar in grooten getale aanwezig waren met geweld een eind moesten maken. Betoogingen en botsingen als deze voor spellen op den duur niet veel goeds. De overwinningen van Mei, het succes met de stakingen en bezettingen van fabrieken be haald, de snelheid waarmee de regeering. om haar troepen toch maar tevreden te stellen, ingrijpende veranderingen in de so ciale wetgeving, die den indruk maken niet altijd even goed voorbeeld te zijn, heeft doorgezet, en nog doorzet, hebben de link sche partijen vervuld van trots en een over dreven besef van hun macht. Dat er juist hier in Frankrijk aan die sociale wetgeving veel haperde, dat de loonen veel te laag waren en betaalde vacantie onbekend was, is een feit, en dat dit alles eens wat ver beterd wordt, is volkomen billijk. Maar het gevaar bestaat, dat thans de eischen over dreven worden, en dat concessies worden doorgedreven, die de Fransche productie in de tegenwoordige moeilijke tijden onmoge lijk dragen kan. Een voorbeeld van de moeilijkheden die op komst zijn is het geval van de bezetting der fabrieken om de eischen der werklieden met geweld door te drijven. Enkele dagen geleden heeft de minister van binnenland- sche zaken, Salengro, bij een debat in den senaat moeten verklaren, dat de regeering die bezettingen niet goedkeurt en die dan ook niet meer dulden zal. Hü deed dat niet met zijn goedvinden, en de woorden moes ten hem uit de keel gehaald worden, want hy wist ook wel dat hem dit door zijn eigen volgelingen als verraad zou worden aance* rekend, maar hij kon niet anders, omdat de radicalen uit den senaat deze verklaring als voorwaarde stelden voor de aanneming van een wetsontwerp waaraan de regeering groote waarde hechtte. Later heeft de regee ring deze uiting zeer verzacht en verwaterd, door uit te leggen dat als zich opnieuw een geval van bezetting voordeed eerst pogin gen zouden worden aangewend door ver tegenwoordigers van de C. G. T. om de ar beiders tot goedschiks heengaan te bewegen, dan door de regeering, en vervolgens nog eens door C. G. T. en regeering te zamen. Maar als die pogingen geen succes hebben, moet toch eens het oogenblik komen da' geweld gebruikt zal moeten worden en het is dan dat blijken moet of de leiders die op het oogenblik ministers zijn geworden tegen den wensch van de overgroote meerderheid van hun mannetjes zullen willen en durven ingaan. En of dus aan den toestand van verborgen revolutie, die hier door de bezet ting van fabrieken ontstaan is, een eind zal komen, dan wel of die bestendigd en ver ergerd worden zal. Men krijgt meer en meer den indruk dat het fundamenteele verschil tusschen de revolutionnaire partijen die op Het oogen blik aan het bewind zijn en de meer behou dende elementen op een gegeven oogenbl.le met geweld zal moeten worden uitgevoch ten. Dat zal misschien nog zoo gauw niet zijn en vooral wanneer aan het eind van deze maand de Kamers naar huis gaan, zal het allicht nog enkele maanden rustig ble ven. Maar om tegen den herfst hier ernstige botsingen te voorzien behoeft men waarlijk geen overdreven pessimist te zijn. Herbenoeming burgemeester. Tot burgemeester dezer gemeente is her benoemd de heer P. H. L. J. Lommen. SS jaar getrouwd. Woensdag heeft het echtpaar Jb. Berk hout en P. Berkhout-Den Adel zijn SS-jarig huwelijksfeest herdacht. Uiteraard was er voor deze herdenking veel belangstelling. De bruidegom en de bruid zijn beiden nog heel flink; de bruidegom vervult nog steeds zijn werkzaamheden als directeur van de Coöp. Boerenleenbank. Te water gevallen. Woensdagmiddag waren een aantal kin deren aan het spelen by het z.g. Gorter- diepje, bij de brug van het Tegelpad. Een der spelletjes is daarbij wel eens, dat de kinderen achter de brug van het Tegelpad omloopen langs een zeer smallen walkant. Een zesjarig dochtertje van den heer J. Blokker wilde dit ook eens probeeren, met het gevolg, dat zij in het water vieL Geluk kig was een der kinderen zoo flink om het handje van de drenkelinge te grijpen en vast te houden, tot het een voorbijganger gelukte, het kind op het droge te brengen. Tandversorglng op school. Dinsdagmiddag is aan de o.L school al hier aangevangen met de school-tandverzor- ging. De schoolarts onderzocht de gebitten van 24 leerlingen der 2e klasse. Klokkenist. Tot klokkenist alhier is benoemd de heer D. Schoen, koster der Ned. herv. kerk alhier. Fiets vernield. Bij café Konijn, te Zandwerven, werd een nieuwe fiets van den heer Jb. Schipper ver mist en later geheel vernield teruggevonden in een sloot. De politie heeft een onderzoek ingesteld, doch de dader is nog niet be kend. Vrijdag 24 Juli. HILVERSUM, 1875 M. (8.— V.A. R A. 12- A.V.R.O. 4.- V.A.R.A. g._ V.P.R.O. 11.1*.— V.A.R.A.) 8Gramofoonplaten. 10.— Mor genwijding VPRO. 10.15 Voor dracht. 1035 Oramofoonpl. 11.— Voordracht. 11.20 Gramofoonplaten. 12.— Het Omroeporkest. 2.— Het Lyra-Trio. 2.48 Voordracht. 3.18 Gramofoonplaten. 4.- Gramofoon platen. 8.— Voor de kinderen. 5 30 De Flierefluiters en solist. 8.18 Schaakpraatje. 6.20 E. Walls' orkest. 7,15 Oramofoonpl®ten. 7.50 Berlcn- ten ANP. 7.87 S08-Berlchten. 0— Berichten. 8.08 Cursus „Het beloof de land. 8.30 Concert. 0.— Cursus „Gezin, cultuur, volk". 0 30 Vervolg concert. 10.— Cursus „De vensters open". 10.30 Oramofoonpl. 1040 Avondwijding. 11.Ber. ANP. 11.08 Jazzmuziek. 11.38—12.Ora- mofoonplaten. HILVERSUM, 301 M. (Algemeen Programma, verzorgd door den K.R.O.) 8.—0.18 en 10— Oramo- foonplaten. 11.30—12.— Voor zieken en ouden van dagen. 12.18 Gramo foonplaten. 2.— KRO-Melod laten. 3.— Orgelconcert en Oramofoonpl. 4.08 Gramofoonplaten. 4.48 KRO- orkeat. 8.18 Gramofoonplaten. 8.30 Orgelspel. 0.— Causerie over t. b. c* bestrijding. 0.18 Vervolg orgelcon cert. 6.48 Gramofoonplaten. 7— Berichten. 7.18 Vocaal concert 8 Berichten ANP. 8.10 Kon. Milit. Kapel. 0.— Rotterd Kath. Mannen koor. 0.10 Oramofoonplaten. 0.20 Kon. Mllit. Kapel. 0.80 Vervolg Mannenkoor. 10.Oramofoonpl. 10.30 Berichten ANP. 10.38 Popu lair orkestconcert. 11.3012.Gra mofoonplaten. DROITWICH. 1500 M. 11.30 Or gelspel. 11.80 Militair concert. 12.80 Dansmuziek. 1.30 Het Downes- strijkkwartet 2.20 Sted. orkest Mar- gate. 3.20 BBC-Northem-orkest 4.20 4.20 E. Colombo's orkest. 8.08 Ora mofoonplaten. 838 De „Alphas". 0.20 Berichten. 6.00 Het Welford Hyden Zigeuner-orkest. 7.20 Sport- praatje. 7.36 Het BBC-Schotsche orkest. 8.20 Dansmuziek. 0.— Hoor spel. 0.80 Berichten. 10.20 Viaeche- rijpraatje. 10.40 BBC-Theater-orkest S en solisten. 11.38—12.20 Dansmu- w ziek. RADIO-PARIS. 1048 M. 7.20 en g 20 Gramofoonplaten. 11.20 Orkest- cuncert. 2.50 Gramofoonplaten. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Zang en plano. 9.08 Gevar. programma. 11.08—1.06 Orkestconcert. KEULEN, 480 M. 0.20 Populair concert. 8.20 Het Lutz-kwartet en solisten. 0.20 Blaasconcert. 10.20 Hans Bund's orkest en solisten, 12.20 Populaire muziek. 2.20 Ora mofoonplaten. 3.20 Kinderkoorzang. 3.00 Zwablsche Dorpsmuzikanten. 4.20 Populair concert. 0.20 Oramo foonplaten. 8.80—1.18 Zie Deutsch- landsender. BRUSSEL. 388 en 484 M. 322 M.: 12.20 Oramofoonplaten 1.80 Ora- mofoonplaten 8.20 Dansmuziek. 0.20 en 0.80 Oramofoonplaten. 7.20 Piano-recital. 8.20 Vioolrecital. 0.20 Symphonleconcert m. m. v. solist 11.—11.20 Oramofoonplaten. 484 M.: 12.20 Oramofoonplaten. 12.80 Or kestconcert. 1.20 Dansmuziek. 1.40 Zang. 2 2.20 en 8— Oramofoon platen. 6.10 en 6.38 Oramofoonpl 6.60 Plano-recital. 8.20 Voor oud- strijders. 0.08 Zang. 0.20 Militair concert 10.20 Oramofoonplaten. DEl'TSCHLANDSENDER. 1871M. 8.10 Bonte Avond (Om 0.06 Repor tage). 10.20 Berichten. 10.28 Sport- reportage. 10.10—1.11 Populair con cert en dansmuziek. GEMEENTELIJKE RADIO-DISTRIBUTIE. Lijn 1: Hilversum. Lijn 8: Hilversum. Lijn 8: Keulen 0.-^JO, Normen- dl« 9 20-10.20. Keulen 10 20— ÏM^ Parijs R. 12.08-13.08. Brussel VI 13.06-14.20. Lond. Reg. 1430- 14.80, Parijs R. 14.00—16 00. Keulen 15.80—22.20. Brussel VI 22 20- 22 30. Weenen 2330-14— Lijn 4: Brussel Vlaamsch 0 10.30. Lond. Reg. 10.36-11 J0. Drolt- wlch 11 30—16 20. Luxemburg 1620 tot 1620. Droitwich 1600—11.—, Luxemburg 21.22.40, Droltwlsfe 22 40-24— Benoeming. Als onderwijzeres aan de nieuw te ope nen kleuterschool van de afdeeling Volks onderwijs alhier is benoemd mej. G. Wit te Heiloo, thans in gelijke functie aldaar werkzaam. Voor de in Juni gehouden examens in boekhouden slaagde voor het diploma Mer- curius en het diploma van de Vereeniging van leeraren in de handelswetenschappen, mej. L, Lindeblad, alhier. Vergadering van de Hanze ald. Warmcnhulxen. Bovengenoemde vereeniging hield Dins dagavond een vergadering in het lokaal van den heer G. J. Mosch. De nieuwe voorzitter de heer Jac. Moojj, opende deze vergadering op de gebruike lijke wijze. Mica 1934. De voorzitter deed mededeeling, dat de drie groote Middenstandsbonden evenals in 1935 thans ook in 1936 een Mica zullen or- ganiseeren. De verschillende bepalingen zijn veel veranderd en wel ten gunste van de kleine plaatsen, zoodat het bestuur, met het oog op deelname van de Middenstan ders in de randgemeenten, de vergadering in overweging geeft aan deze Mica deel te nemen. Plaatselijk zullen er dan prijzen ge kocht en geëtaleerd worden Terwijl het publiek bovendien nog dingen kan naar de groote landelijke prijzen als em auto enz. enz. Na eenige discussies wtfi met meerderheid ven stemmen beslotti san de Mica 1034 deel te nemen. De voorzitter stelde de vergadmfcf er van in kennis, dat een congres te Utrecht gehouden wordt van de Ned. R.K Ridder stands bond. Op versoek ven den voorzitter, les és bier C. Roosendaal een schrijven voor, wsenn de vergedering ter kennis wordt goMlÉt dat het in werking treden ven het plaatse lijk voorschotfond binnen teer kortea 1W ken tegemoet tien. Verslag vergadering Centrale Baad. Als afgevaardigde naar bover vergadering bracht de heer D. Zoon keurig veraleg uit. Het appleus hierop be wees hoe de vergadering dit veralag op pru' stelt en de heer Zoon ken er op rekenen, dat de vergadering hem nog meerdere ma len, dank tij aijn capaciteiten in dezen als afgevaardigde zal benoemen. Rond mag- Nadat nog enkele punten ven huishoud®* lijken aard werden beeproken. verkreeg de Geestelijke adviseur het woord en spoorde de leden aan tot solitariMt en vooral de ge nomen besluiten daadwerkelijk ten uitvoer te brengen. Aardbetse. Al zijn de cijfers nog niet officieel be kend, ken toch reeds ven een slecht aard* beienjear gesproken worden. Het aangevoerde kwantum ging m®t 270.000 K.G. vooruit, doch de besomming daald met 70.000 (alles in ronde cyfer») vergeleken bü 1935. 39) Vrü naar het Engelscb door ANN1E 8. 8WAN. „Ik ben vijf en zeventig", antwoordde zij en haar blik dwaalde bijna angstig naar Alice, alsof ze bang was, dat die haar te oud zou vinden. „Wanneer kunt u komen, miss Cum- mings?" vroeg Alice, bijna kortaf. „Ik heb u bijna onmiddellijk noodig. Kunt u van avond om zes uur klaar zijn, dan stuur ik het rijtuig om u te halen". Zoo werd alles afgesproken en toen ze het huis verlieten, wendde Alice zich met een bevredigde uitdrukking op haar gezicht naar mrs. King. „Ik dank u hiervoor en voor alles heel hartelijk. U hebt me geholpen om tenmin ste een goed begin te maken. Zelfs ik ge voel mijn hart edelmoedig kloppen, ter wijl ik toch zoo weinig gedaan heb. Hoe moet u zich dan wel gevoelen, die slechts leeft om het iedereen aangenaam te ma ken?" HOOFDSTUK XXV. Waar de schaduw lag. Ongeveer om vier uur dien middag reed Alice naar het huis op het George Plein. Een eigenaardig gevoel overmeesterde haar, toen zij voor de bekende deur uitstapte. Want het was nu absoluut haar tehuis, waar ze mee doen kon, wat zij wilde. Het ontbrak haar niet aan een hartelijk wel kom. Bij de open deur stond Christina Caldwell, een keurig net figuurtje in een goedzittende, zwarte jurk met een kort, ge plooid schortje, waardoor zij zich van de rest van de huishouding onderscheidde. Want Christina was voor haar trouwe dien sten gepromoveerd. Ze was nu miss Har- man's eigen meisje, met zulke gemakkelijke plichten, dat zij ze bijna verachtte, alhoewel zij ze heerlijk vond. Er stonden tranen in haar oogen, toen zij op haar meesteres toe liep om haar van haar mantel en hand koffertje te ontlasten, want voor Christina waren zelfs die weinige dagen van schei ding bijna ondragelijk geweest. Alice glim lachte tegen haar en stak hartelijk haar hand uit, blij dat vriendelijke gezicht weer te zien, dat er zooveel toe büdroeg om haar een idee van een eigen thuis te ge ven. „Hier ben ik weer, Christina en dit keer blijf ik voor goed". „Ja, miss, dat heb ik al den heelen dag tegen mezelf gezegd", antwoordde Christina terwijl ze opzij ging om haar meesteres binnen te laten gaan. Daar stonden drie nieuwe bedienden om haar te verwelkomen, een flinke kokkin van middelbaren leef tijd, een vriendelijk dienstmeisje en een ernstige jongen. Ze waren blijkbaar ver heugd haar te zien, wat Alice prettig aam- deed en ze keek met een zucht van tevre denheid om zich heen. „Wat ziet alles er keurig uit", mompelde zij onwillekeurig. „Het is allemaal schoon, miss", merkte de kokkin critisch op. ,Ik heb nog nooit iemand zoo zien werken als Christina en ze heeft ons er allemaal aangehouden". Uit den toon, waarop zij dit zei, bleek, dat er nu tusschen de leden van de huis houding de beste verstandhouding be stond. „Ik dank jullie allen voor jullie vrien delijke belangstelling en ik hoop, dat wij samen een prettigen winter zullen heb ben", zei ze, terwijl ze de kleine bibliotheek binnenging en de deur achter zich sloot. De bekende kamer, waar zooveel gedenk waardige gebeurtenissen plaats gevonden hadden, was precies zooals zij haar verlaten had. De hooge stoel stond alleen, inplaats van voor het vuur, tegen den muur, maar in haar verbeelding zag zü de groote ma gere gestalte erin, die zij zich nog zoo goed herinnerde. Ze was er zich zelfs van be wust, heel dicht bij de ongeziene dingen te zijn, toen een zachte klop op de deur haar stoorde. Het was Christina met een theeblaadje. „Kom binnen, Christina en laten wij sa men eens praten. Wat ziet het er allemaal netjes en gezellig uit. En ben je blij met wat er gebeurd is?" „Natuurlijk, maar we hadden nooit iets anders verwacht. Wat een brutaliteit van die menschen. Ze moeten zich op het oogenblik niet erg prettig gevoelen". „Ze hebben het gerechtshof verlaten, voordat de uitspraak gegeven werd en Ik heb ze sindsdien niet meer gezien, als je het tenminste over dr. Ruthven en zyn vader hebt". „Ja, die bedoel ik. Ik heb hem gisteren avond voor de velden zien loopen met een jonge dame. Dalgleish denkt, dat hjj met haar gaat trouwen, dat had hü tenminste zullen doen, als hy het geld gekregen had". „O, heb je Dalgleish onlangs nog ge sproken?" „Nee, miss, maar Jervis ia hier tweemaal geweest Ze heeft haar betrekking op de boerdery eraan gegeven en woont nu in netzelfde huis als Dalgleish. Bü haar ge trouwde zuster in de Causewayside". „Wanneer is ze hier het laatst geweest?" „Gisterenavond. Dalgleish en Meikle gaan samen trouwen, miss", zei Christina en haar aardige gezicht vertrok zich in allerlei lach rimpeltjes, wat zoo aanstekelyk werkte, dat Alice niet na kon laten te glimlachen „Werkelyk? Dus ze hebben mus Demp- ster's rsad als ernst opgevat. Je schünt er nogal pret over te hebben, Christina?" „Ik lach me dood, als ik eraan denk" antwoordde zü. niet in staat haar vrooelnk- heid te bedwingen. „En ze gaan een her berg beginnen op den Gilmerton Weg Maa- ik weet niet" voegde zü er ernatiger aan toe, „wat ze nu zullen doen". en'hit^i.ïf1'1''" daarvoor wel Beid genoeg en het lykt me wel dat Dalgleish een zui nige waardin zal worden. Maar het spijt me voor Meikle". PU Juü?*w«t°7k heUïCh niet doen Dat 1. denkt dit r gu"PP'g vlnd' Dalgleis., wert dï ae d.t# Zal lUn t>n Me.kk- waa schnnmu T l«n Z<' "llen dat ^lau^ .8lS h°nd en 'even, tot- Dalgleish toegeeft en ik zou veel voor over hebben om dat te zien". Alice vond het verstandiger van onder* werp te veranderen. „Er komt een dame voorgoed by me in* wonen, als gezelschapsdame, bedoel Ut ik geloof, dat ik haar da kamer van mU° tante zal geven. Het is een heel prettig® kamer en ik geloof, dat het voor ons sll®0 beter is, wanneer tü weer In gebruik Be" nomen wordt". ..Ja, miss, alles is er schoon, maar er zu® geen gordynen om het bed. Het andere stel u al schoon, zal ik die er dan maar °<n hangen? Wanneer komt zü?" „Vanavond". „Dan zal ik er maar een vuurtje maken. De kast is niet meer open geweest miss en we hebben den sleutel niet me®r kunnen vinden. Het is de eenige plaat» >fl het huls, waar we niet aan geweest zijn ..Daar zullen we later wel voor zt>rg*n' Christina", antwoordde Alice. „Miss Cum* mings zal haar zaker niet noodig hebben- Ze kan de latafel gebruiken en de h,ng" kaat. We zullen er een dezer dagen wel timmerman bü laten komen". Christina bleef echter nog ln d« 'c*nlC. en er lag een eigenaardige uitdrukking haar gezicht. De gedachte aan dia kast wat zü er gezien had. liet haar niet 1"* Ze had graag alles aan haar meestere# v® teld, maar durfde niet, omdat zü bang dat zü daardoor onaangename herinner gen bü haar wakker sou maken. Wordt vervolgd

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 10