Aqmda DRUKWERK DRUKWERK WfWSCKT N B68TE1T IW 7 COSTERI g tot Waf bedrijven helpt opbouwen Naar *ee en strand J(eck éi School £aatste AccU/Uen De malversatie te Vlissingen de nieuwe spoorbrug voor De toestand in Spanje. Stad en Omkering aan 10 Stedelijk Museum ingan Breedstraat, eiken werkdag van 9 t 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Aug. eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen Zee; 105 en 79 uur; 's Zondags van 9 uur. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Bezauberndes Fraulein (kom.); hoofdrollen Lizzi Holzschuh en Heinz Rühmann; extra Pensiongasten met Watt en Half Watt. Toegang voor eiken leeftijd. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Ver raad (sens.); hoofdrol Victor Mc Laglen. Toegang boven 18 jaar. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het Parijsche leven (operette); hoofdrollen Conchita Montenegro en Max Dearly. Toe gang boven 18 jaar. Donderdag 23 Juli. 8 uur, De Unie, Alkm. Drankweercomité; prop.-film, rede A. Martinus. Vrijdag 24 Juli. 8.45 uur 's av., openluchttheater te Bergen, Opvoering opera Martha. Zondag 26 Juli. 8 uur, Muziektuin, volksconcert Alkm. Symphonieorkest. mannelijke zelfstandige naamwoorden (dit laatste geldt niet voor de woorden een, geen en de bijvoeglijke bezittelijke voor naamwoorden) en verder hier ook in de datief meervoud in bijzondere taal en bijzonderen stijl. Voor het laatste en door degenen, die geheel de oude spelling wen- schen te blijven volgen, is dus voor alle ge vallen kennis van alle geslachten, zooals door De Vries en Te Winkel vastgesteld, noodzakelijk. In de regeling der voornaamwoordelijke aanduiding is geen principieels wijziging aangebracht. De keuze van het voornaam woord blijft gebaseerd op het beschaafde taalgebruik. Eenige negatieve richtlijnen zijn hierbij aangegeven. Een interview met den minister van onderwijs over spelling en taal. Nu het spellingbesluit verschenen is, heeft het A.N.P. zich tot den minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen gewend met de vraag, een onderhoud over de spel ling te' willen toestaan. Minister Slotemaker de Bruïne zette in dit interview uiteen op welke gronden hij tot de bovenstaande rege ling is gekomen. OPLICHTING TE GOUDA. In den muziekhandel van de fa. Van Hees en Co. op den Kleiweg te Gouda kwam een Jongmensch, dat den prijs vroeg van een saxophoon voor een vriend, die zich het in strument wilde aanschaffen. De prijs leek den klant wel, maar hij wilde de saxophoon toch liever eerst aan zijn opdrachtgever la ten zien. Deze woonde op de Turfmarkt. De winkelier vond dit goed en gaf het instru ment, dat een waarde heeft van t 210, mede. Hij wachtte op antwoord, doch de jon geman keerde niet terug. Bij informatie aan het adres op de Turfmarkt bleek daar niets van de zaak bekend. De chef van de fa. van Hees begreep toen, dat een oplichter aan het werk was geweest. De politie, bij wie aan gifte werd gedaan, stelt een onderzoek in. De firma Quant op den Kleiweg is de dupe geworden van een soortgelijke truc, en verspeelde een leeren tasch van ruim 14. BOAZBANK TE UMUIDEN IN MOEILIJKHEDEN. Betalingen voorloopig gestaakt Naar gemeld wordt, is de Boazbank te IJmuiden in moeilijkheden. Zij is niet in staat opgevraagde spaargelden uit te betalen en heeft daarom voorloopig de betalingen gestaakt. De volgende week zal een ver gadering van het bestuur met de spaarders worden gehouden, waarin getracht zal wor den een regeling te treffen. De spaarders, ongeveer 250, hebben mee- rendeels kleine bedragen ingelegd. Er zijn enkele, die eenigszlns grootere bedragen hebben gestort. Het totaal der gespaarde gelden bedraagt pl.m. f 45.000. DE TARIEVEN VAN DE LEVENS VERZEKERINGMAATSCHAPPIJEN. De nieuwe tarieven worden op 1 Augustus Ingevoerd. Naar de N.R.Crt. verneemt, is thans een aantal groote maatschappijen met haar nieuwe tarieven gereed gekomen en zij zul len deze tarieven invoeren voor alle van 1 Augustus a.s. af nieuw te sluiten polissen. Wat de lijfrente-tarieven betreft, zullen deze in doorsnee zoowat op hetzelfde niveau staan als deze na de anderhalf jaar ge leden toegepaste verhooging gebracht wer den, doch op een logischer basis, in dier voege, dat voor de zeer jonge leeftijden het „In het eerste kwartaal van dit jaar ls de verkoop van de Holland Furnace Cy. 33 V* vooruit op die van het vorig jaar", verklaarde P. T. Cheff, de vice-president van deze maat schappij. „Courantenreclame heeft van het begin af aan een zeer belangrijke rol gespeeld bij den opbouw van ons bedrijf." De Holland Furnace Cy. zette dit jaar dan ook weer goed in met een reclame-campagne in 375 couranten. nieuwe tarief nog wat hooger wordt, voor de zeer oude leeftijden echter wat lager. Wat de kapitaal-verzekeringen betreft, zullen alle vormen, waarin het risico-ele ment domineert, iets goedkooper worden, die waarin het spaar-element den hoofdtoon voert, wat duurder. Groot zijn de verschil len inmiddels nergens. Het groote belang van deze technische tariefsherziening voor hen, die een levens verzekering zullen wenschen te sluiten, is inmiddels wèl, zoo deelde men ons van de zijde van het veszekeringsbedryf mede, dat de typische risico-verzekering goedkooper wordt. De tijden brengen mede, dat, nu vlug sparen voor eigen behoefte voor velen steeds moeilijker wordt, naar dit soort ver zekeringen veel meer vraag is dan vroeger. Aldus kan men zeggen, dat de bakens tijdig verzet worden. IN EEN RUIM GEVALLEN. Havenarbeider gewond. Aan boord van het Grieksche stoomschip Mount Pelion, dat in de Waalhaven te Rot terdam ligt, was men eergisteren aan dek bezig een ledige bak met een z.g. ijzeren hoed te verplaatsen. Hierdoor verschoof de hoed, die gebruikt wordt om briketten te vervoeren en de 56-jarige havenarbeider H. N. K. uit de Overysselschestraat zag daar bij, dat zijn been groot gevaar liep bekneld te geraken tusschen een tweetal onderdee- len. Hij spronk terzijde, doch toen hij wilde vastgrijpen om het evenwicht te bewaren, greep hij mis, kon zich niet meer houden en stortte in het ongeveer zes meter diepe ruim. Met een schedelbreuk werd de man opgenomen en per politie Hl naar het bureau van de rivierpolitie vervoerd, waar na hij naar het Tropisch ziekenhuis werd vervoerd. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Ontvangsten eerste halfjaar 44.7 (v. j. 49.2) millloen. De geschatte ontvangsten der Nederland- sche Spoorwegen (incl. die der geëxploi teerde spoor- en tramwegen) hebben in Juni f 7,366,388 (v. j. f 8,339,000) bedragen. Gespecificeerd waren de ontvangsten als volgt: reizigers 4,042,800, bagage f 78,100, brief- en pakketpost f 149,588, goederen 2,942,400, levende dieren en lijken S 29,900, diversen f 123,600, totaal 7,366,388. De totale ontvangsten van 1 Januari af beliepen 44,768,669 (v. j. 49,255,527), ge middeld aantal kilometers in exploitatie van 1 Januari af 3429 (3557), dus ontvangst der dagküometer f 71.73 76,52). CONGRES SIGARENWINKELIERS IN UTRECHT. De Nederlandsche bond van sigarenwin- keliers-vereenigingen houdt op 22 en 23 Juli zijn jaarvergadering te Utrecht in ho tel Noord-Brabant. Den eersten dag werden de huishoudelijke zaken behandeld, terwijl den tweeden dag de meer algemeene zaken aan de orde komen. Na een welkomstwoord door den voorzitter der afd. Utrecht volgde een openingsrede door den bondsvoorzitter, den heer L. P. Jongejans uit den Haag. Hierin werd geconstateerd, dat de toestan den in het vak veel te wenschen overlaten, dat de omzetten in de verschillende zaken dalende zijn en de verdiensten steeds ver minderen. Bijzondere bescherming wordt van regee- ringswege niet getoond en wijzigingen in de tabakswet, welke dringend noodzakelijk zijn laten op zich wachten. De huishoudelijke zaken hadden een vlot verloop. Het bondsbestuur werd herkozen. De jaarverslagen werden goedgekeurd. Voorstellen tot verlaging van de contri butie werden afgewezen. TWEE MEISJES MISHANDELD. Laffe daad jegens N.SD.-colpor- tricee. Twee meisjes, die gisteravond op de Nieuwe Prinsengracht te Amsterdam lie pen, werden door een paar mannen her kend als colportrices van de N.S.B. Dit gaf den mannen aanleiding deze meisjes, die niet colporteerden, te beleedi- gen en tot handtastelijkheden over te gaan. Zij werden gestompt en geslagen, later de den zij aangifte bij de politie, die gister avond nog een van de vermoedelijke daders opspoorde. Hedenmorgen werden nog twee der vermoedelijke aanvallers in hechtenis genomen. HET ONTSLAG BIJ DE BACON- FABRIEKEN TE UITHOORN. Groote schade voor de gemeente. De nieuwe inschrijving, door den minis ter van landbouw en visscherij openge steld voor de verwerking van varkens tot bacon, heeft een massa ontslag bij de N.V. Uiihoornsche baconfabrieken te Uithoorn tengevolge gehad. De directie van de Uit- hoornsche vermoedde reeds dadelijk, dat zjj hierbij in een ongunstige positie zou komen tengevolge van het feit, dat haar bedrijf gebaseerd is op een samenwerking met 't gemeentelijk abattoir, althans wat de slachting der dieren betreft .Het re sultaat van de inschrijving was dan ook van dien aard, dat de Uithoornsche bericht ontving, dat zij na 26 Juli geen varkens meer ter verwerking tot bacon zou ont vangen. De burgemeester van Uithoorn, die voor dien eveneens groot gevaar zag voor het instandhouden van het gemeentelijke slachtbedryf, hetwelk een vitaal belang voor de gemeente Uithoorn is, had oogen- blikkelijk een audiëntie aangevraagd bij den minister van landbouw en visscherij waarna een mondeling onderhoud plaats vond. In dit onderhoud heeft de burgemeester de verschillende bezwaren naar voren ge bracht. Deze bestonden n.1. uit het belang hetwelk het slachtbedrijf heeft bij het voortduren der slachtingen voor export. Immers de geheele bouw en exploitatie van het abattoir was erop gebaseerd, dat de Uithoornsche hare slachtingen zou combineeren. Het uitvallen van een groot deel der slachting is voor de exploitatie van het slachtbedrijf als zoodanig, van dusdanig belang, dat gerust gezegd kan worden dat zonder bedoelde slachtingen geen loonende exploitatie mogelijk is. Het gemeentebestuur heeft in dezen alles in het werk gesteld om althans te bereiken, dat met deze overwegende belangen rekening worden gehouden. Totdat het resultaat der inschrijving bekend werd en de directie der Uithoornsche zich gedwongen zag haar personeel aanzegging te doen van het be ëindigen van het dienstverband. Groote te leurstelling en diepe verslagenheid heerschte in de vele gezinnen, toen de tij ding bekend werd, dat zoovelen broodeloos zouden worden. Nochtans was er voor de directie geen andere uitweg dan het aan vaarden van de consequenties, welke de ministerieele beslissing nu eenmaal mee bracht, waarbij zij dan ook nog eens uit drukkelijk verklaarde, dat zij de verant woording geheel moest laten aan degenen die het voortwerken van het bedrijf onmo gelijk maakten. Dat deze maatregel voor het gemeentelijk slachtbedrijf funest is, behoeft na bovenstaande geen betoog. De gemeente ziet zich hierdoor geplaatst in een moeilijke, zooal niet de moeilijkste positie welke voor haar denkbaar is. De gevolgen van een en ander zijn uit dien hoofde dan ook nog lang niet te overzien. Immers het stoppen van de exportslach tingen door de Uithoornsche Baconfabrie ken heeft niet alleen tot gevolg, dat vele gezinnen broodeloos zullen worden doch dat een heele gemeente getroffen wordt op één van de meest vitale punten A. W. VAN SCHAIK- t Te Utrecht is in den leeftijd van 63 jaren overleden de heer A. W. van Schalk, secre taris van de Landelijke federatie tot bevor dering van het ziekenfondswezen. DRONKEN ACHTER HET STUUR. Een politie-agent door een aanrijding ernstig gewond. In den afgeloopen nacht heeft op de Em- mastraat nabij de St Vituskerk te Hilver sum een aanrijding plaats gehad tusschen een auto, bestuurd door T. uit Utrecht, en den agent van politie N. Deze werd van zijn rijwiel geworpen en tegen den grond gesmakt, waar hij bewusteloos bleef liggen. De automobilist had een café te Blaricum bezocht. Bij het weggaan constateerde een rijksveldwachter, dat hij onbekwaam was om een wagen te besturen. Vóór dat de po litie het kon verhinderen, was de ander evenwel in zijn race-auto vertrokken. De rijksveldwachter requireerde een particulie ren wagen en ging den beschonkene achter na. In razende vaart ging het over den Soestdijkerstraatweg naar Hilversum, al waar op de Emmastraat drie agenten van de gemeente-politie achter elkander reden. De automobilist raakte bij het passeeren twee der agenten; de een kwam er goed af, de andere werd, zooals reeds opgemerkt, tegen den grond geslagen. De dronken bestuurder reed na deze aan rijding door, doch de nog steeds achter hem rijdende rijksveldwachter wist nu met zijn auto vóór hem te komen en hem te dwin gen te stoppen. Een poging tot ontsnapping mislukte, doordat rechercheur V. L, een der drie genoemde politiemannen, enkele waar schuwingsschoten loste, waarop de man ge grepen kon worden. Hij werd naar het poli tiebureau gebracht en ingesloten. Hij was totaal de kluts kwijt en wist niet eens waar hij was; hij dacht bü Maartensdijk. De agent N. liep een gapende wonde aan het achterhoofd op; hij moest zich onder me dische behandeling stellen. Zijn toestand is niet levensgevaarlijk. UITREIKING VAN TEELT VERGUNNINGEN EN UITBETALING VAN STEUNGELDEN IN CAFÉ'S. De minister van landbouw en visscherij heeft aan den minister van binnenlandsche zaken bericht, dat hem een mededeeling gewerd, dat door een landbouw-cr is is-orga nisatie teeltvergunningen op verschillende plaatsen in café's werden uitgereikt. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken, dat het ten platelande veelal gebruikelijk is in café's zitdagen te houden, teneinde al daar teeltvergunningen uit te reiken en/of steungelden uit te betalen. Deze toestand wordt zeer ongewenscht geacht. In de kleine dorpen zijn de crisis organisaties echter uit gebrek aan eenige andere localiteit van eenigen omvang op de café's aangewezen, waarbij nog komt, dat de café's hun lokalen veelal gratis afstaan, zoo dat het huren van andere localiteiten kos ten met zich mede zou brengen. De verschillende veilingen zijn wel be reid, voor zoover uitbetalingen van tuin- bouwsteungelden betreft, voor bovenge noemde doeleinden van tijd tot tijd eenige ruimte af te staan, maar zijn daartoe in het drukke seizoen van 1 April tot 1 September niet in staat In verband hiermede is bij den minister van landbouw en visscherij de vraag ge rezen, in hoeverre de gemeentebesturen zouden kunnen medewerken om aan dezen toestand een eind te maken. Genoemde minister zou gaarne zien, dat de gemeentebesturen in zooverre hun mede werking aan de uitvoering der landbouw- crisiswet 1933 zullen willen verleenen, dat zij van tijd tot tijd gratis eenige localiteit aan de verschillende crisis-organisaties op hunne aanvrage afstaan om deze in staat te stellen zitdagen tot uitbetaling van steun gelden, uitreiking van teeltvergunningen of anderszins in de betrokken gemeenten te houden. In een circulaire zegt de minister van binnenlandsche zaken het zeer op prijs te stellen, indien de gemeentebesturen ten de ze in voorkomende gevallen de noodige medewerking zouden willen verleenen. Verzorg Uw huid aan zee en strand met AMILDA-zonnebruincrême, deze bevordert •n snelle, mooie huldbruining en beschermt tevens volkomen tegen vervellen en zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. GESLAAGD. Bü het gisteren te Haarlem gehouden Mulo-examen slaagden voor diploma A de vrouwelyke candidaten Mi. Beukema en Ca. Zweedyk, beiden alhier. (Ongecorrigeerd.) y d«oht brntri, dat a nog bait *oór dta andara auto hat kralipunt «oo pauaaraai a»oat iddiÉ u 1 sakar watanl B. en W. zien de situatie onder het oog. Hedenmorgen hebben B. en W. van Vlissingen in een spoedvergadering, voor het bü wonen waarvan wethouder de Mey zijn elders in het land doorge brachte vacantie heeft onderbroken, de onregelmatigheden bü het plaatse Hik crisiscomité en bij maatschappelijk hulpbetoon onder oogen gezien. Eenparig was het college van oordeel, dat geheel afzijdig van de wüze, waarop zij, die de fraude hebben gepleegd, zullen worden gestraft, in het belang van de behoef tige ingezetenen een ordelük function- neeren van de betrokken diensten ver zekerd moet worden. Vooral de arrestatie en het hierdoor nan zün arbeid onttrekken van den heer de W. zal bü maatschappelijk hulpbetoon tot ern stige aanleiding kunnen geven. De W. is hedenmorgen officieel uit zün functie ge schorst. In overleg met de hoofdinspectie der steun verleen ing te Den Haag is daarom besloten, dat een bekwaam ambtenaar van dien dienst naar Vlissingen zal worden ge dirigeerd. om de functie van den heer de W. waar te nemen. Naar wij vernemen, is voor dit doel de heer van der Struyk. con troleur bü de hoofdinspectie voor de steun- verleening, nog heden uit den Haag ver trokken, zoodat hü Vrijdagochtend zijn arbeid te Vlissingen zal kunnen beginnen. De heer van der Struyk wordt vergezeld door een tweeden ambtenaar, die voorloo pig belast zal worden met de leiding der Vlissingsche arbeidsbeurs. Hoewel deze functionnarissen in den be ginne ongetwüfeld ernstig gehandicapt zul len worden door het feit. dat zü de plaatae- lyke toestanden niet kennen, heeft man ge meend goed te handelen door niet-ingerete- nen voor deze functie aan te wijzen, die zonder aanzien des persoons zullen doen wat noodzakelijk blykt te zün. Uit goede bron vernamen wü voorts, dat de rijkscontroleur, de heer Korver, voor het onderzoek in deze ingewikkelde kwesties als deskundige aan de justitie is toegewezen. IN ZIJN SLAAPKAMER AANGEVALLEN. Zee arrestaties te Winterswijk. Gisteravond laat is een nog niet bekende man de woning van den heer K. J. te Win- terswijk binnengedrongen. Hy stelde zich op in de slaapkamer van den bewoner en ging dezen, toen hy zich ter ruste wilde be geven, met een hard voorwerp te lyf. K. liep verschillende bloedende verwondingen op en moest in het ziekenhuis te Wmteri- wük worden opgenomen. Gemeente-politie en marechaussee wer den onmiddellyk van het voorgevallene op de hoogte gebracht en stelden met ge bruik van een politiehond terstond een uit gebreid onderzoek in. Nog denzelfden nacht werden zes mannen, die zich in een woning te Winterswijk ophielden, gearresteerd. Het onderzoek is nog niet geëindigd. De toestand van den heer K. was van morgen redelyk wel. ERNSTIG MOTORONGELUK. Ongeveer halverwege tusschen Enschedé en Hengelo heeft gisteravond een ernstig motorongeluk plaats gehad. De motorryder J. Kroeze uit Borne wilde een vrachtauto passeeren, maar hü bemerkte te laat, dat de richt ingaan wüzer uitstak ten teeken, dat de vrachtauto naar links wilde afslaan. K. trachtte daarop aan de rechterzüde langs den wagen te komen. Hierbü botste hü in volle vaart tegen een boom. De duorydstcr, de 18-jarige mejuffrouw Olthof uit Borne werd zeer ernstig gewond. In bewusteloozen' toestand is zü naar het r.k. ziekenhuis te Enschedé overgebracht. Het meisje heeft o.a. een schedelbasisfractuur bekomen De motorrüder brak het rechterbeen. DEENSCHE BOTERNOTEERING. De officieele Deensche boternoteering is voor de volgende week vastgesteld od 225 kronen is 74 cent per K.G. ZUID beveland. Vanmorgen heeft het tweede gedeelte van de groote Spoorbrug, die bü de N.V. Knn Mij- De Schelde voor de Nederlandsche Spoorwegen werd geconstrueerd, Vlissingen verlaten. Het transport wordt hedenavond te Vlake verwacht, zoodat morgen met de montage kan worden begonnen. Zooals reeds werd gemeld, zal deze brug het verbindingskanaal door Zuid-Beveland overspannen. DE OLYMPISCHE VLAG IN BREMKRHAFEN AANGEKOMEN. Vanmorgen is bü schitterend weer in Bremerhafen het s.s. Bremen aangekomen, waarop van den boeg de vlag met de v(jf Olympische ringen woei. Aan boord bevond zich overste Garland, die de Olympisch» vlag uit Los Angeles heeft overgebracht. De vlag, die van 1 tot en met 16 Augustus over het rükssportveld in Berlün ul waaien, is ln een speciale kast opgerold en omwonden met de Amerikaansche stars en stripes. Op de kast staat vermeld, dat er zich de officieele Olympische vlag in l>evindt, die tüdens de Olympische spelen te Los Angeles wspperde en die tüdens de vier jaren rust trouw werd bewaakt. Overste Garland, die tevens het eenige Amerikaansche lid van het internationale Olympische comité is, zal direct naar Berlyn doorreizen, om de vlag aan het Duitsche Olympische comité te overhandigen. Ook het Japansche lid van het I.O.C, ex cellentie Cano, bevond zich aan boord van de „Bremen". Hü heeft o.a. tot taak op het ,4. congres van het I.O.C voor het houden van de Olympische spelen in Japan in 1940 te pleiten en de organisatie van de spelen daar toe te lichten. Ook had het schip een gezelschap Cans- deesche studenten aan boord, evenals de bekende Amerikaansche golfspeler Bobby Jon es. Hevige gevechten nabij Uit Bayonne meldt men. dat sedert den vroegen morgen van de andere zyde van de grens hevig kanongebulder weerklinkt. Men gelooft algemeen, dat de regeringsgetrouw* troepen uit Bilbso, versterkt door gewapen de vrijwilligers van het Volksfront, In de buurt van San Sebastian met het uit Pam- plona komende leger onder generaal Mola in gevecht gewikkeld zün. Britsehe torpedojagers naar Bareeteaa. Het Foreigh Office heeft hedenmorgen medegedeeld, dat vandaag te Barcelooa vier Britache torpedojagers tullen aankomen. De torpedojager .Londoc' bevmdt zich reeds ta Barcelona. DE TWISTAPPEL DANZIG. De bisschop der roomsch-katholieke tak teDanzig keert zich in een herderlijk schrij ven in felle bewoordingen tegen den ta neet, dien hü ervan beschuldigt, de rosnh sche jeugd met repreasalllee te dreigt*, wanneer zü lid hlüft ven katholieke orga nisaties. Voorts wordt gemeld, dat het bekends anti-semietische orgaan .Der Sturmer" Letter op een prent de trekken van eee Jood geeft, terwül het verder schrijft; .Het verwondert niet, dat Danzig van Greiaer houdt en Laster verafschuwt". EEN ERNSTIG ONGELUK. Naar wy vernemen heeft de arbeider C. uit de Uiten boschstraat werkzaam aan de Kalkovens gister het ongeluk gehad met zyn hand tusschen een pietmachine te ko men, waardoor hü waarschljnUjk drie vin gers zal moeten missen. De man is in het Centraal Ziekenhuis opgenomen. GEMEENTE-AD MINISTRATIE. Gisteren slaagde te Utrecht voor het voor bereidend examen voor de gemeente-admi nistratie onze stadgenoot, de heer W. W le gers. GESLAAGD. By de gehouden examens voor stenogra fie en machineschryven op 22 Juli te Am sterdam, onder leiding van ontwerper den heer A. W. Groote, slaagde voor kan toorstenografie 130 lettergrepen per minuut, mej. T. Hoogland te Heiloo, mcj. C Ver gaai te Alkmaar, de heer B. Kalb te Alk maar, met lof, en de heer P. Keesen te Alk maar. Voor machineschryven de heer B. Kalb te Alkmaar, met een anelheld van 240 letter- aanslagen per minuut Voor het examen» boekhouden „Mercu- rius" Nederlandsche handelscorrespondentie slaagde mej. A. Jiraming te Bergen. BELANGRIJKE AANBESTEDINGEN- Gedeputeerde Staten van Noordhollt®^ hebben hedenmiddag te Haarlem aanbe steed: le. aanleggen van de aarden baan voor het gedeelte van den provincialen weg AlkmaarScha gen, tusschen den Haring" huizerweg en de Loet te Schagen. Laagste inschrüvtr was de N. V. P- Daalder'i Aannemers Bedrüf te Alkmaar voor 68.249.—; 2e. het maken van een achutaluis bezuiden Kolhorn. Laagste inschrüfster was de firma Dijk man en Co. te Amsterdam, voor 190.500. 3e. het verzwaren en verhoogen van den langs het kanaal Alkmaar-Huigendük Hutgen-Oudkarspel gelegen dük. Laagste inachryfster was de firma Aafj** en Co. te Aaaandelft, voor 139.000.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2