£aatste berichten Xcooinciaat Hieuw* Stad en Omqeumq, OLYMPISCHE SPELEN. OUDESLUIS NOORDSCHARWOUDE D. H"rru°s?cr„TAAL- Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Aug. eiken dag bloemen- en plantententuonstelling te Bergen aan Zee; 10—5 en 7—9 uur; 's Zondags van 10 tot 9 uur. Bioscopen. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Mad- chen in Uniform (dram.); hoofdrollen Doro- thea Wieck en Hertha Thiele. Toegang boven 14 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer De circuskoning (episoden uit de Am. en Europ. cultuurgeschiedenis); hoofdrol Wal- lace Beery. Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Het mysterie van de 39 stappen (avont.); hoofd rollen Robert Donat en Madeleine Carrol. Toegang boven 14 jaar. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer De wildernis roept (sens.); hoofdrol Harry PieL Toegang boven 14 jaar. Frankrijk een eeuw geleden heeft doorge maakt. Wy vragen den Franschen- en Engelschen democraten de interventie van de fascistische landen te verhinderen, die trachten Spanje te verstikken. Wij strijden voor dén vrede en de vrijheid. Wij zullen den genadestoot geven aan het wereldfas- cisme". Flegmatiek Nederlander. In de „Times" van vandaag geeft een correspondent nog een uitvoerig relaas van wat zich in den aanvang der revolutie te San Sebastian heeft afgespeeld. Een Neder lander heeft toen onder de buitenlanders veel van zich doen spreken door 't volgen de „heldenfeit": Terwijl overal in de stad geschoten werd, verliet de man zijn hotel, nam een roode arbeider als escorte met zich meen en wandelde naar het station, waar hij zijn twee koffers haalde. Met de kof fers, één in elke hand, keerde hij, temid den van een plotseling losbarstend, hevig Vuurgevecht, naar zijn hotel terug. Ayamonte in handen der rebellen. De grensstad Ayamonte is zonder weer stand in handen der opstandelingen geval len. De regeeringstroepen hadden de stad verlaten. De Spaansche afgevaardigde Jesus de Miguel, lid van het volksfront, is bij Bada- joz de Portugeesche grens gepasseerd. Hij heeft zich naar Lissabon begeven. De telefoonverbindingen met het buiten land, die over Madrid loopen, zijn sinds gisteravond verbroken. Het bureau te Ma drid deelde mede, dat de lijnen beschadigd zijn. Generaal Franco naar Marokko te ruggekeerd. 'Vi- i De leider van den militairen opstand generaal Franco is gisteren na een bespre king met generaal Queipo de Ilano naar Tetoean teruggevlogen. Het radiostation Te- toean deelt mede, dat vier vliegtuigen van de regeering Granada hebben gebombar deerd. Een bom is op het ziekenhuis ge vallen, waardoor vele zieken werden ge wond. Jachtvliegtuigen van de regeering zijn erin geslaagd drie tegenstanders om laag te schieten, een boven Granada en de beide anderen boven Molinillos. Verder deelt de zender Tetoean mede, dat de op standelingen op 7 K.M. van San Sebastian te Renteria staan. Het Portugeesche blad „Diario d' Lisboa" verneemt uit Elvas aan de Portugeesch- Spaansche grens, dat Badajos nog in han den van de regeeringstroepen is. Vijf Spaansche vrachtschepen, die uit Antwerpen, Rotterdam en Nizza waren vertroken, zijn in de haven van Genua op gelegd, aangezien de bemanning is gaan staken en de reederij geen gelegenheid had de mannen te vervangen. De „Compania Transmediterranea" in beslag genomen. De president van den staat heeft een de creet uitgevaardigd, volgens hetwelk de handelsmarine wordt gemachtigd de „Com pania Mediterranea" in beslag te nemen. Een groot aantal van de waardepapieren, welke hierbij worden geconfisceerd behoor den aan den millionnair Juan March, die wordt beschouwd als de financier van den opstand. Ook de schilderij enverzameling van den leider van de Catalaansche rechtschen, Cam- bo, is in beslag genomen. De verzameling zal naar het Catalaansch museum worden gebracht. De raad van beheer van de Spaansche bank, welke reeds eenige dagen geleden 250.000 peseta heeft gegeven voor de slacht offers van den strijd heeft thans de regee- nng de beschikking gegeven over een mil- lutie PeS6ta S t0t bestr0din8 van de revo- Naar hier verder wordt vernomen zijn op nieuw Catalaansche roode milities opgerukt naar Saragossa onder leiding van Perez Farraz. Farraz was in verband met de revo lutie van 1934 ter dood veroordeeld, doch werd begenadigd. Generaal Goded, die door de regeerings troepen gevangen was genomen, is overge bracht naar het gevangenschip „Uruquay". De civiele gouverneur van Valencia heeft uit Borriana vernomen, dat daar een afdee- ling roode militie van 30.000 man is ge vormd. De regeeringstroepen hebben eveneens de stad Oviedo omsingeld en zijn begonnen met de beschieting van de stad, zoodat men re kent dat de stad zich binnenkort zal over geven. Verder wordt gemeld, dat de regeerings troepen een vliegtuig van de opstandelingen nabij Malaga omlaag hebben geschoten. De piloot, een bloedverwant van den generaal Queipo de Ilano, en zijn begeleider zijn hier bij om het leven gekomen. Bovendien moe ten nabij Madrid twee andere vliegtuigen fan de opstandelingen omlaag geschoten zijn. Gunstige berichten voor de regeering De van de grens ontvangen berichten lui den gunstig voor de regeering. De overgave van de rebellen van Sebastian, die de hoop vormden van de opstandelingen in Navarra, welke de stad wilden omsingelen en langs dezen weg de geheele provincie Guipuzcoa wilden ravitailleeren, beteekent een zeer groote tegenslag -.oor de insurgenten, wier benden teruggetrokken zijn op Oyarzun en alle wegen hebben vrijgegeven, die zij sedert eergisteren bezetten. Gisteren heeft in de geheele streek geen enkel gevecht plaats gehad. Het schijnt, dat de opstande lingen versterking uit Pamplona afwachten voor een nieuwen aanval. De voortreffelijke organisatie van de verdediging van San Se bastian door de troepen van het Volksfront, waarbij zich sterke garnizoenen, die giste ren nog in opstand waren, hebben aange sloten, verzekert de veiligheid in dezen zoo langen tijd bedreigden sector. (Ongecorrigeerd). DE „F 36" NIET NAAR MADRID. Naar wij vernemen, is thans defini tief afgezien van het zenden van de „F 36" naar Madrid tot het afhalen van Nederlandsche vluchtelingen. NAT.-SOCIALISTISCH INCIDENT TE WEENEN. Hoe het zich afspeelde. Omtrent het incident, dat de nationaal socialisten hebben veroorzaakt tijdens de plechtigheid van de aankomst van den Olympischen fakkel in Weenen, meldt de „Times" nog het volgende: Langs de Ringstrasse en op het Helden- platz stonden groepen nationaal socialisten opgesteld, die herhaaldelijk „Deutschland über alles" en het Horst Wessellied zongen, terwijl zij verder schreeuwden: „Heil Hitier" en „een volk, een rijk", „referendum", „wij willen Hitier", „weg met de Joden", „Oostenrijk ontwaakt" e.d. Tijdens de redevoering van vorst Starhem berg werd luid gejoeld en geschreeuwd. Na de plechtigheid gingen de nationaal socia listen uiteen, hun slagzinnen in koor op den thuisweg uitroepende. Over het algemeen greep de politie niet in. Toch werden eenige honderden arrestaties verricht en een aantal nazi's zal naar het concentratiekamp Wöllersdorf worden gezonden. Geen amnestie voor deelnemers aan de incidenten. Naar officieel wordt medegedeeld, zal in verband met de incidenten te Weenen tij dens de aankomst van den Olympischen fakkel, de amnestie niet worden toege past op hen, die veroordeeld zijn overeen komstig de zoogenaamde disciplinaire pro cedure. Van welingelichte zijde wordt vernomen, dat dit besluit werd genomen na een lang durige zitting van den ministerraad, welke nog hedenancht werd gehouden. Het aantal personen, dat hierdoor in hechtenis zal blijven, bedraagt ongeveer 5.000. FRANSCHE KAMERLEDEN EISCHEN VERHOOGING VAN PRESENTIE GELDEN. De Fransche Kamerleden hebben na de intrekking van de noodverordening van de regeering-Laval, waarbij de loonen werden verlaagd, thans stappen gedaan om ook de korting van hun presentie-geld, welke bij deze noodverordening was doorgevoerd, on gedaan te maken. Wielrennen. NEDERLANDSCHE RENNERS SPELEN VOOR DE FILM. Training der baan- en wegrenners voortgezet. De weersomstandigheden waren dezen morgen veel beter, de zon scheen en de wind was minder koud, zoodat de baanren ners een extra goede gelegenheid kregen hun training voort te zetten. Onder leiding van Schilling vertrokken de baanrenners naar het B.S.C.-terrein, waar om 12 uur met de training zou worden begonnen. Doch hier wachtte hun een verrassing. De bekende camera-man Klebemann was met eenige assistenten op de baan aanwe zig om opnamen te maken voor de groote Olmypische film, die naar men weet door Leni Riefenstahl wordt samengesteld. Men was verlangend ook de Hollandsche renners op te nemen. Klebemann liet zich vastbin den op de zijspan van een motor, deze werd gestart en terwijl de oranje-renners als jachthonden op anderhalven meter afstand van elkaar den motor volgden, draaide de operateur op deze wel zeer bijzondere wijze zijn opname. De tandem kon nog niet geno men worden omdat Leene eerst Maandag a.s. arriveert. Onmiddellijk nadat de filmopnamen ge maakt waren, werd de training hervat. Eerst kregen de achtervolgers een beurt en Schil ling noteerde enkele tijden. Daarna kwamen de sprinters aan de beurt. Van Vliet draai de best, komt er met eiken dag beter in en gaf enkele snelle spurtjes te zien. Zag je die spurt Guus, vroeg Arie, toen hij op een gegeven moment voorbijkwam. En Schilling, die als een vader over zijn pupil waakt, schreeuwde: „Het gaat goed Arie En als Guus Schilling dat zegt, mag men er op vertrouwen, dat het ook inderdaad waar is. Wij vernamen nog, dat eiken dag door de baanrenners van 12 tot 2 uur getraind zal worden. Deze uren zijn speciaal voor Neder land gereserveerd. Alle wielrenners thans in Berlijn. Vandaag, in de vroege morgenuren, zijn ook de zes wegrenners onder leiding van de heeren Swaab de Beer en Bontekoe ver trokken. Zy hebben het geheele parcours van 100 K.M. afgelegd, in verkenningstempo, afgewisseld met gedeelten, vaarop meer snelheid werd betoond. EEN EXECUTIE DIE NIET DOORGING. Het publiek tracht het slachtoffer te lynchen. Te Louisville zou een neger worden op gehangen, wegens moord op een vrouw. Reeds stond een menigte van 10.00 personen te wachten om het schouwspel te zien, toen de sheriff van het hof van appel bevel kreeg de executie uit te stellen, aan gezien een nieuw proces noodig was geble ken. De verontwaardigde menigte trachtte nu den neger te lynchen, doch de politie slaag de met groote moeite erin den man te red den. LUKJE OPGEHAALD. Uit de Maas te Rotterdam is hedenmor gen opgehaald het Hjk van den 8-jarigen A. van der Kruit. Het stoffelijk overschot is naar de ouderlijke woning vervoerd. De jongen is Zaterdag in de Leuvehaven te water geraakt. Hoewel toen door de politie herhaaldelijk werd gedregd, werd het lijk niet gevonden. DE MALVERSATIES TE VLISSINGEN. De wethouder trekt zich terug. De heer P. G. Laernoes, wethouder van sociale zaken en financiën te Vlissingen, is reeds eenige dagen niet op het stadhuis en op het bureau van sociale zaken geweest. Naar wy vernemen, heeft de wethouder thans officieel aan het college van B. en W medegedeeld, dat hjj, in afwachting van het proces met betrekking tot de geconsta teerde onregelmatigheden by het plaatselijk crisis-comité en maatschappelijk hulpbetoon, niet aan de werkzaamheden van het colle ge zal deelnemen. De functies van den heer Laernoes worden voorloopig waargenomen door den wethouder van openbare werken den heer J. de Mey. De burgemeester heeft zich voorloopig belast met den dienst van openbare werken, die onder laatstgenoem den wethouder ressorteert. FIETSRIJDER DOOR AUTO GEDOOD. In den afgeloopen nacht is op den weg Nymegen-Venlo, onder Malden, de 25-jari- ge J. P. Arts uit Cuyk door een auto gegre pen en gedood. De jongeman, die met de fiets onderweg was van Nijmegen naar Malden, werd toen hy op het fietspad reed van achteren aangereden door een auto bestuurd door den heer J. H. fabrikant te Tegelen. Hij werd eerst een eindweegs me- degesleurd en tenslotte weggeslingerd. Het slachtoffer bleef dood liggen. Het stoffelijk overschot is naar het Ca- nisius-ziekenhuis te Nijmegen vervoerd. Tegen den heer H. is proces-verbaal opge maakt. Vermoed wordt dat de bestuurder niet vol doende rekening heeft gehouden met een bocht in den weg ter plaatse waar het on geluk gebeurde. NOTARIS DOOR GERECHTSHOF VEROORDEELD. Het gerechtshof te Leeuwarden veroor deelde heden den vroegeren notaris te Langweer, A. A., tot een jaar gevangenis straf wegens verduistering van twee be dragen, n.L van 4.000 en van 2.300. Dit arrest is overeenkomstig het vonnis van de Leeuwarder rechtbank. Brug ingestort Dinsdag geraakte het achtergedeelte van een vrachtauto door de brug, gelegen aan de Oostzijde van de Groote Sloot naby de spoorbrug. Persoonlijke ongelukken kwamen hierbij gelukkig niet voor. De auto werd echter zwaar beschadigd, terwijl de brug zooda nig gehavend bleek te zijn, dat het verkeer moest worden geleid langs een anderen weg. De politie stelt een onderzoek in naar de schuldvraag. Bestuursvergadering Noordermarkt- bond. In het vergaderlokaal van den Noorder- marktbond werd Dinsdagmiddag een be stuursvergadering gehouden onder leiding van den heer J Ootjes. Naar aanleiding van de voorgelezen no tulen werd door den voorzitter geinfor- meerd naar de resultaten van de proeven met de bestryding van de draaihartigheid in de kool door middel van tabakszand. Hierover werd door verscheidene heeren het woord gevoerd. De bevindingen waren over het algemeen gunstig, hoewel sommigen wel eenig succes meenden bereikt te heb ben. Vervolgens werd geinformeerd naar de in voering van de prijsregeling voor de vroege wittekool. Geantwoord werd, dat deze regeling weer was aangevraagd door de Prov. Commissie en dat de voorzitter een vergadering in Den Haag heeft meegemaakt over dit onder werp, doch dat de resultaten tot op heden nog ongunstig zijn. Er schynen zeer veel moeilijkheden aan te zijn verbonden. Het werd zeer betreurd, dat men voor de vroege witte kool, een product, waarvoor zeer gemakkelijk een regeling zou kunnen worden getroffen, omdat het grootste ge deelte in het binnenland wordt gebruikt, geen prijsregeling kon verkrijgen. Men hoopt echter, dat men er tenslotte in zal slagen. De zouters zijn niet zoo optimistisch gestemd over het welslagen van de pogin gen. Medegedeeld werd, dat het liggeld voor schuiten welke niet moeten worden ge veild, is vastgesteld op 0.10 per nacht voor schuiten tot 5 ton, en 0.15 per schuit bo ven 5 ton. Over de ontduiking van de heffing op aardappelen werd groote verontwaardiging uitgesproken. Vervolgens werd voorgelezen de regeling welke voor pootaardappelen is vastgesteld. (Wij hebben deze regeling reeds in ons vo rig no. opgenomen. Red. A.C.) Besproken werd nog het moeten veilen van de pootaardappelen. Men dacht dit het niet noodig was, de aardappelen aan te voeren, als maar blUkt de lingstaten, dat de aflevering heeft plaats "Sf.oordtter deelde mede- J» ten als volgt waren geweest. April Th. 553.36 en Mei 6.133.11. Het se.zoen 1935-1936 heeft een totaal omzet gehad van 1 11*» 219 66 De eerste maand van net üïïfïïS.™ de om*. 3M7UJ Vervolgens moest worden overgegsian tot de benoeming van een controleur m de vei ling in de plaats van den heer heeft bedankt. Het bestuur had uit de 23 sollicitanten een alfabetische voordracht van 6 personen opgemaakt. Na drie stem mingen werd benoemd de heer G. Hop. Aan den heer Leurrink werd eervol ont slag verleend met dank voor de bewezen diensten. De voorzitter deelde mede, dat de gewij zigde statuten waren goedgekeurd. Hier door komt echter een wijziging in het be stuur. daar Noordscharwoude en Haren- karspel Oost elk een bestuurslid minder mogen hebben. Bij de rondvraag werd de misoogststeun nog ter sprake gebracht. De wenschelijk- heid werd geopperd dat de commissie voor den misoogststeun verhooging bepleitte, waarop geantwoord werd, dat dit reeds is geschied. Men had ten antwoord gekregen, dat hü de vaststelling van den steun in het najaar met de wenschen rekening zal wor den gehouden. Over het toezicht bij het doorzoeken van aardappelen, welke zyn ingekuild voor re kening der regeering, werd geantwoord, dat de uitgezochte zieken moeten worden be waard, welke hoeveelheid zal worden ge controleerd. Men moet opgave doen als men gaat onderzoeken. Gevraagd werd nog, of er bewaarloon werd uitgekeerd over de zieken, hetgeen wel billijk werd gevonden. Ook werd de positie van hen besproken, die na 15 Juli hebben gerooid. Dit zijn echter moeilijke gevallen. Medegedeeld werd door de afgevaardig den van Oudkarspel, dat leden lastig wer den gevallen door een incassobureau voor vorderingen wegens geleverden kunstmest vanwege het Landbouwkantoor. De ver- eeniginging zal zich tot mr. Niemöller, se cretaris van het Centraal Bureau, wenden om advies, wat men in dezen moet doen. Er werd nog op aangedrongen, dat de mi nimumprijs van 1.50 weer op 2.50 wordt ge bracht en de duur wat 1 tnger zal zijn. Verder werd gewezen op de onbillijkheid in de minimumprijzen, welke in Juni den productieprijs benaderden en in Juli lang niet hieraan toe kwamen. Schoolfeest Dinsdag en Woensdag werd het school feest gehouden van de r. k. jongens- en meisjesschool. De oudere kinderen zijn naar A'dam geweest, na onderweg de Ruïne van Brederode te hebben aangedaan. Verder werd een bezoek gebracht aan Artis en Schiphol. De laagste klassen zyn Woensdag naar Schoorl en Bergen geweest. Het weer deed helaas wel wat afbreuk, zoodat het school feest o.m. besloten werd met een voorstel ling in het City-theater te Alkmaar. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling, by opbod gehouden op Woensdag 29 Juli 1936, ten overstaan van den notaris mr. J. W. van der Heide te Alkmaar, van de navolgende perceelen, gelegen in de gemeente Heiloo: 1. Een huismanswoning met erf aan den Kapelweg, gr, 9 A. 50 c.A1910. 2. Een perceel grond aan den Kapelweg, groot 5 A. 90 c.A.700.— 3. Een opfokhuis met grond, gelegen achter de percee len 1 en 2, groot pl.m. 28 A. 1805. 4. Een perceel bouwland, ge legen achter het perceel 3, groot pl.m. 82.30 A. 2100.— 5. Een perceel bosch, gelegen naast perceel 4, groot 84 50 A605.— Totaal 7120. De afslag en combinatiën blijven bepaald op Woensdag 5 Augustus 1936, des avonds 7 uur, in het café „Het Heiloër Welvaren" van den heer J. Admiraal Nz. aan den Hee- renweg te Heiloo. ONGEVAL BIJ DEN OPBOUW DER OUDORPER KERMIS. Hedenmiddag heeft te Oudorp op de in aanbouw zynde kermis een ongeval plaats gevonden. Een aantal jongens duwden achter een vrachtauto van de firma van der Koek uit Beverwijk, achter welke auto een aanhang wagen was gekoppeld. Hierbij kwam zekere Piet Nieuwboer uit Oudorp zoodanig te val len, dat hjj onder de wielen van de aan hangwagen terecht kwam, waarvan een hem K ÏSt d IJlingS toe6eschoten het «If den longen weg te te trekken voor het achterwiel over hem heen zou gaan. De jongen zou een been hebben gebroken en is in een naburige woning binnengedragen EEN NIEUW KOEKJE. Geïnspireerd door de actie voor het be houd der kaasmarkt en door de bekende weergegeven. Wapperden wimpel hierin een mooi, 't Hooft te Schagen 7hn t rgen en J' examen Duitsch l.o. «e!,1"gd voor het P. COUWENHOVEN t. Heden overleed alhier in den ouderdom van 74 Jaar, de heer P. Couwenhoven, oud dijkgraaf van „De Schermer". Als dijkgraaf van de Schermer heeft de heer Couwenhoven zich doen kennen alt een man die bovenal een zuinig beheer voor. stond Ook voor zich zelf was de heer Cou- wenhoven een bescheiden persoonlijkheid Om zijn betrouwbaarheid werd hij als dijk graaf, hoewel hy de gave van het woord miste, zeer gewaardeerd. Zyn conservatisme had echter tengevolge dat tusschen hem en het bestuur by de be noeming van een secretaris een conflict ont stond, met als gevolg dat hy voor zyn functie, waarin men hem stellig tot de door de wet voorgeschreven leeftyd zou hebben gehandhaafd, bedankte. In de Schermeer zal men zyn verdienste voor den polder wel in eere blijven houden. VACANTIF IN DE BOtriWAKKEW. Hst werk in de bouwvakken wordt hier ter stede stilgelegd ven 3 tot en met 7 Aug. Een seer vreedseme staking echter, uitgeroepen met goedvinden ven werkgevers en werk. nemers in het bouwbedrijf en waarbij andere vtkgroepen, sis schilders en loodgieters, sich in sooverrs zullen aansluiten, dat ook zij geen arbeid verrichten, deer weer het werk voor de bouwvakken stil ligt. Voor deze staking hebben de arbeiders een aardige kas gevormd, in den vorm van bon nen, hun wekelijks verstrekt door ds patroons, die daartoe contractueel verplicht weren, welke bonnen nu inwisselbaar sijn tegen eon. tanten. Een aardig spaarpotje dus, dat ds werknemers in staat stelt hun vacantie op prettige wijte te besteden. Hieruit blijkt wel, van hoe groot belang het is, dat de arbeiders er op staan wekelijks sen bon te ontvangen. BEROEP GEGROND VERKLAARD. Door de N V. Autobusdienst „Noord-Hol land", Heldersche weg 9 te Bergen, exploi- tante van den autobuadienst Alkmaar—Den Helder v.v.. werd heden bericht ontvangen, dat by K B. van 20 Juli 1336 no 105 ge grond ia verklaard het door haar ingaateld beroep tegen de aan de N.V. H.A.B O. ver leende concessie voor het traject Sloot- dorp—TweewegenSchagerburgBurger- brug—Alkmaar, en deze miadien beperkt is tot het traject Slootdorp—Tweewegen— Schagerbrug. BEURSVEREENIGING OPGERICHT TT MIDDENMEER. •Op initiatief van de drie centrale land bouworganisaties in de Wieringermeer en in samenwerking met den bond van graan handelaren ia Woensdagmorgen in hotel Smit te Midden meer de vereeniging „De Beurs" opgericht. In deze vergadering werden het huishou delijk reglement, de statuten en de beurs- condities behandeld en overeenkomstig de concepten aangenomen. Ten aanzien van de beurscondities zal nog nader juridisch ai- vies worden ingewonnen. Op de statuten zal de koninkiyke bewil liging worden aangevraagd. Reglementair werd o.a. vastgesteld, dtt bet bestuur, wat uit zeven personen bestaat, zal worden samengesteld uit vier landbouw- vereen., w.o. de voorzitter en drie hande laren. Voor de groep landbouwers werden ge kozen de heeren A C. de Graaf. K. Schenk, H C. J. de Bont en Th. Oosten brug. Voor de graanhandelaren de heeren J. Koolhaas, C. R*zelman en K. Beem. Het dagelyksch bestuur werd als volgt gevormd: A. C. de Graaf voorzitter, J. Kool haas secretaris en K. Schenk penningmees ter. De contributie werd bepaald op 1 50 per jrar, terwijl van niet-leden voortaan een entreegeld zal worden gevraagd voor toe gang tot de beurs. De voorloopige beurscommissie, dia zich ruim zeven maanden heeft bezig gehouden rr.et de voorbereiding en organisatie van de beurs en de vereeniging die thans is opge- rcht, heeft hiermede opgehouden te bestaan en kan haar werk als geëindigd beschouwen. EXCURSIE VOOR JEUGDIGE WERKLOOZEN. Men schrijft ons: De Commissie voor Ontwikkeling en Ont spanning van Werkloozen had zich voorge steld om de jeugdige deelnemers van de Centrale Werkplaats, die met elkaar de werkplaats hebben opgebouwd, een pretti- gen dag aan te bieden. Een excursie naar een of ander technisch bedrijf met een bezoek aan een groot bouw werk staan op het programma. Het is duidelijk, dat een dergelijke excur sie en voor de onderlinge band en voor de ontwikkeling van deze jonga menachen van groote bet eek en is is, terwyi de belangstel ling voor hun vak daardoor wordt san ge kweekt. Met goedkeuring van B. en W zullen dezer dagen by de Alkmaarache Ingezetenen Ui** ten door enkele personen aangeboden wor den teneinde de hieraan verbonden kosten te bestryden. Dames ,die bereid zyn de commissie helpen door met deze iy>ten ta werken, worden beleefd verzocht zich aan te raaiden aan het kantoor Doelenstraat 3. Het kantoor is geopend eiken werkdag van 9—12 en 2—4 uur. By voorbaat kunnen zy zich van den dank der commissie en de jeugdige deelnemers verzekert houden. De commissie doet een beroep op de Alk- maarsche burgerij om de dames en da com missie niet teleur te stellen. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-rechtbank wer den heden failliet verklaard: J. Kraayganger, landbouwer, Wi** ringermeerpolder. Rechter-commissarif 'nr• Ubbens, curator mr. Prins. H. B e e t s, landbouwer, Beemster- Rechter-commissaria mr. Krabbe, curator mr. v. d. Loos. G. Neijemantlng, sigarenhandelaar, Alkmaar. Rechter-commissaria mr. I*»** boer, curator mr. ds Groot.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2