PROFESSOR SLIM EN ZOON £cuids en Jmih&ouw HET PROEFBEDRIJF „ACHTER-GEEST" TE SINT-PANCRAS. De rykslandbouwconsulent voor Noord holland schrijft ons: Nu door het geregelde bezoek van prac- tyk-menschen aan het bedrijf van den heer J. Blom voldoende duidelijk blijkt, dat men zich zeer interesseert voor hetgeen daar geschiedt, lykt het my wel goed toe zoo nu en dan mededeelingen te geven, blt,ven°0r men °P de hoogte ka" Door omstandigheden buiten myn wil is ""fno» ag over de Periode Mei 1935- Mei 1936 nog niet gepubliceerd, hoewel het reeds eenige maanden persklaar ligt. Nu men geen kennis heeft kunnen nemen van de resultaten van het eerste proefjaar zal ook niet zoo duidelijk uitkomen, welke vooruitgang wy reeds in dit tweede jaar hebben bereikt. Door af en toe een cijfer uit de eerste periode te noemen zal toch getracht wor den iets van dien vooruitgang te laten zien. Allereerst iets over de bemesting. Alle perceelen ontvingen in de loop van de laatste wintermaanden een bemesting met slakkenmeel en wel naar ongeveer 400 K.G. per H.A. Die perceelen welke verleden jaar geen gierbemesting hebben gehad en welke deze bemesting ook dit jaar niet krijgen, heb ben wij ook met kalizout bemest en wel naar 250 K.G. kalizout 40 pet. per H.A. (op de perceelen 3, 6, 10 en 11). De stikstoftoediening is geschied in de vorm van gier en van kunstmest. Vanaf 25 Maart is gier gegeven naar 13 M3. per H.A. en wel op de perceelen 2 (gedeelte lijk, om in te kuilen) en 8. De stikstoftoediening is geschied in den salpeter S. M.) werd het eerst gegeven op de te kuilen perceelen; het strooien werd begonen op 25 Maart j.1. en wel naar 400 K.G. per H.A. op de kuilperceelen (6 en 7), terwyl op perceel 1 bemest werd naar 350 K.G, per H.A. Op dit laatste perceel moest het vee het eerste geweid worden, van daar die betrekkelijk zware bemesting. De overige perceelen zijn met stikstof bemest „naar behoefte", dat wil zeggen, daar is de stikstofgift aangepast aan het toekom stige gebruik. De perceelen welke het laatste aan de beurt zouden komen met beweiden, ontvingen dit voorjaar nog heelemaal geen stikstof. In totaal zijn op ruim 22,5 H.A. dit voorjaar verstrooid 68 balen kalkammon- salpeter van 100 K.G. Er was toen gere kend op een eventueele correctie van deze bemesting in de komende zomermaanden, maar dit is, ook tengevolge van de weers omstandigheden, niet meer noodig ge weest. De genoemde 68 balen zyn ver strooid tusschen 25 Maart en 6 Mei. Gemiddeld is aan stikstof verstrooid over het geheele bedrijf 2,5 baal kalkammon- salpeter per H.A. (tegen 3 balen per H.A. in 1935). De stalmest wordt op „Achter-Geest" in de zomer en nazomer over het land ge bracht. Hiermede is een begin gemaakt in Juli en wel op de perceelen 3 en 10. De veebezetting was dit jaar op 8 Mei, na aankoop van de benoodigde oude scha pen voor kort afweiden, als volgt: 28 melk- en kalfkoeien (27 in 1935) 6 pinken 5 6 kalveren 6 46 oude schapen (30 10 lammeren (30 2 paarden 2 1 stier 1 M In het algemeen dus een iets zwaardere bezetting dan in de vorige weide-periode. Door den goeden grasgroei in Maart werd het eerste vee (jongvee en drachtige koeien) op 20 Maart al naar buiten ge bracht. Het eerste melkvee ging op 9 April naar buiten; de dieren werden dan wel 's nachts opgestald, maar er werd toen al duchtig geprofiteerd van het zeer eiwitrijke, jonge gras. Op 20 April liepen alle melkkoeien buiten, hoewel het opstallen nog moest geschieden tot 24 April, alleen als gevolg van de slechte weersomstandigheden. Op 11 Mei werd de maaimachine voor dit seizoen weer in gebruik genomen. Per ceel 6 werd toen gemaaid om kuilgras te hebben voor silo no. I. In silo I is een hoeveelheid gras geborgen van ongeveer 71500 K.G. De opbrengst van perceel 6 bedroeg ongeveer 25500 K.G. per H.A. De _ll- T 1* RH M3 hoeveelheid gras - 71500 K.G. De opbrengst van perceel bedroeg ongeveer 25500 K.G. per H.A. grootte van silo I is 50 M3. Voor silo no. II met een inhoud van 30 M3. is op 19 Mei perceel 7 gemaaid. Hier van werden verkregen 37000 K.G. welke precies in de silo gingenDe produc tie van perceel 7 was ongeveer 3000 K.G. Or> 25 Mei werd gemaaid op perceel 2, vervulling v» silo no. III. Hierin wer den 3000 K.G. massa geborgen (eveneens in 30 M3.) Maar deze silo bleek nad®fha" niet voldoende gevuld te zyn productie van perceel 2 bedroeg ongeveer 26000 K.G. massa per H.A. Het in te kuilen gras werd vrywelsteeds den avond van te voren gen i enderi het melken. Het werd dan den voige_ dag, in verschen toestand, i tüevoeging reden. In silo I is gekuild 0 toevoeging van 4 pet. wei, in silo II onder toevoeging van 0,5 pet. gedenatureerde suik in silo III gekuild is volgens de „ouder wetsche" koude methode. welke van Door de groote massa s gia kon de „kullstukken" werden Se*°Jfeljjk be niet alles wat daarvoor °°lsJv worden. stemd was, in de silo s get>° 8 b in ge. Daarom is op 27 Mei en maakt met maaien voorot van wel op perceel 3, terwyl het eeng toen het gemaaide op perceel - weef wa6 al tot hooi moest worden. H doel evenwel niet al te «Witig Mei; dit per- Perceel 10 moest er af op 28 - een ceel was eerst bedoeld als rest eventueel tekort aan kuilgras. gDeCiaal Op 29 Mei werden de eersie, *M„ voor hooiwinning klaar gemaa len gemaald (12 en 13), zooda reeds in totaal 10 H.A. gemaaid wa deze 10 H.A. was het gras van 5,25 H.A. in de silo's geborgen. Omstreeks half Juni was van de totale oppervlakte (26 H.A.) reeds twee derde gedeelte gemaaid. De ongunstige invloed van de vele re gens is voor een deel uitgeschakeld door by de hooiwining op enkele perceelen ge bruik te maken van vierpoot-klaverruiters. Deze ruiters zyn gebruikt op de perceelen 3, 10, 12 en 13. Hoewel dus niet van alle perceelen het hooi geruiterd is, beteekende dit hulpmiddel voor ons dit jaar vry veel, omdat daardoor de hoeveelheid hooi die op den grond gedroogd moest worden, sterk werd beperkt en het eenmaal op ruiters geborgen product vrijwel geheel veilig was voor de nadeelige weersinvloeden. In totaal is opv het oogenblik reeds aan kuilvoer een hoeveelheid van ruim 100 M3. benevens een hoeveelheid hooi van onge- ver 76000 K.G. De grasgroei, liet niets te wenschen over, het was soms zelfs nog vrij lastig een enkel perceel zoodanig kaal te weiden, dat men er tevreden over kon zijn. Er is momenteel nog gelegenheid om nog 1,3 H.A. te kuilen, terwijl van de perceelen 8 en 9 op het oogenblik nog hooi wordt gewonnen. De grootste hooiopbrengst per H.A. is ongeveer 6000 K.G. geweest en de kleinste, tot nu toe, 4000 K.G. De groote koppel weide-schapen was dit jaar zeker noodig om het gewas „bij" te houden. Zooals de omstandigheden zich nu laten aanzien zal in de komende jaren zeker geen zwaardere stikstofbemesting noodig zijn, tenzij men de veebezetting nog sterk zou willen opvoeren, hetgeen voorloopig niet in de bedoeling ligt. Nogmaals dient te worden opgemerkt dat er na de voorjaarsbemesting in Maart- April, in dezen zomer geen overbemesting met stikstof heeft plaats gevonden. Er wordt dan ook doelbewust gestreefd naar het tijdig toedienen van stikstof, teneinde naderhand op de nawerking te kunnen teren. KENNEMERLAND. Het ongunstige weer heeft zijn sporen op de groente achtergelaten, wat tot uitting komt in den aanvoer. Er is veel tweede kwaliteit en een over vloed van groente, die het binnenland niet kan verwerken, reden waarom er over de geheele line een teveel aan groente wa3. Snyboonen en spercieboonen hebben veel van den overvloedigen reden te lijden en als het niet spoedig verandert zal het met de opbrengst tegenvallen. Dit geldt niet alleen voor boonen, doch ook voor andere groenten. Bloemkool, waarvan 'n groot deel er mise rabel uitziet, gold, voor zoover bruikbare kwaliteit, vrij goed. Eerste soort gold 10 16, tweede soort 48. Komkommers golden weinig, de prijzen waren 0.75 1.60 per 100 stuks. Tomaten werden vlug verhandeld, de prijzen varieerden van 6 14 per 100 Kg. Snyboonen (waarvan een deel uit de natuur) waren niet hoog. De prijzen waren 912. Spercieboonen (dubbele) golden matig. De pryzen waren 1 69.50. Spercieboonen (enkele) 9 13 per 100 Kg. Spinazie en postelein gol den nog al, de pryzen waren (per 100 Kg.) 812 en 6— 10. Andijvie was er te veel, reden waarom er slechts 0.501.10 per 100 bos werd besteed. Sla, waarvan een middelmatige aanvoer, gold 2f 3 per 100 stuks. Doperwten en capucyners waren ge wild, de pryzen waren 913 per 100 Kg. Tuinboonen werden in varieerende kwaliteit aangeboden en eerste soort was duur. De pryzen waren 410 per 100 Kg. Bospeen gold nog al. de noteering was 4.507 per 100 bos. Bos groente, waar van een ruime aanvoer was, gold bitter weinig, en met een geringe variatie, slecht3 12.50 per 100 bos. De handel in aard appelen was gereserveerd. Er komt ziekte in de partyen en daarom is men voorzich tig. De pryzen waren van 2.80ƒ4.60 per 100 Kg. De fruitafdeeling is vermeerderd met vruchten. Kruideneisen en Jelouw Trans parant waren als eerstelingen in trek en deden 1320 per 100 Kg. Roode bes sen golden 1215, prolifce 1826 en kruisbessen 614 per 100 Kg. Druiven waarvan matige aanvoer waren 2040 per 100 Kg. De overige aanvoer onveran derde pryzen. WERKEN IN DRUKKERIJEN OP ZATERDAGMIDDAG EN ZONDAG. Schriftelijke vragen aan den minister. De heer Amelink heeft tot den minister van sociale zaken de volgende vragen ge richt: 1. Is het juist, dat aan een ongeorgani seerde drukkerij te Amsterdam vergunning is verleend, gedurende de zomermaanden van 1936 in twee ploegen te werken tot des nachts 12 uur, zonder dat daarbij in echt ge nomen zijn de normen, die door de arbeids inspectie, in overleg met de krachtens col lectief contract in dezen bedrijfstak be staande instanties, tot dusver zijn gevo'gd? 2. Is het den minister bekend, dat zeer vele zoowel georganiseerde als ongeor ganiseerde Nederlandsche drukkerijen in staat waren geweest, het werk, waarvoor deze vergunning zou zijn verleend, binnen den normalen arbeidstijd te verrichten, daar zy voor dergelijk werk het drukken van boeken zijn ingericht? 3. Is het juist, dat bovendien by deze ver gunning is toegestaan, dat des Zaterdagsna middags wordt gewerkt tot 6 uur, terwijl by het verleenen van vergunningen tot twee-ploegen-dienst welke alleen voor korten tyd en in zeer bijzondere gevallen pleegden te wordfn verstrekt steeds be dongen is, dat des Zaterdagsmiddags na één uur geen arbeid zou worden verricht? 4. Indien een en ander juist is, wordt dan door het verleenen van een langdurige ver gunning aan een ongeorganiseerde drukke rij tot het verrichten van arbeid tot des nachts 12 uur en in den Zaterdagnamiddag, ten behoeve van werk, waarvoor men niet speciaal is ingericht, terwijl andere Neder landsche ondernemingen tot het verrichten daarvan binnen den normalen arbeidstijd wél in staat zouden zyn, doch met werkge- brek hebben te kampen, geen onbillijkheid begaan tegenover deze ondernemingen en wordt daardoor met name aan de collectie ve arbeidsovereenkomst in de typografie en het overleg der bedrijfsinstanties met de ar beidsinspectie geen groote schade toege bracht? 5. Is het juist, dat aan dezelfde, in vraag 1 bedoelde, drukkerij een tijdelijke vergun ning is verleend tot het doen arbeiden op Zondag door niet-Joodsche arbeiders ten be hoeve van het weekblad „De Zondagavond"? 6. Indien dit juist is, moet dan niet wor den gevreesd, dat, waar de bedrijfsinstan ties er tot dusverre in zijn geslaagd de op Zondagavond verschijnende uitgaven tot 'n minimum te beperken, door deze vergun ning het sociaal en ethisch kwaad van den niet noodzakelyken Zondagsarbeid zal toe nemen, omdat uitbreiding van het aantal op Zondagavond verschijnende bladen op den duur een algemeene uitbreiding van den Zondagsarbeid in het grafisch bedrijf tenge volge moet hebben, daar de bestaande dag bladen in dit geval redelijkerwijs niet meer kunnen worden gehouden aan de inperking van den Zondagsarbeid voor hun uitgaven, zooals deze indertijd krachtens de wet en het collectief contract is verkregen? 7. Is de minister bereid te bevorderen, dat de in deze vragen bedoelde vergunningen niet worden gecontinueerd en in de toe komst dergelijke vergunningen niet meer worden verleend? HULP AAN NEDERLANDERS IN SPANJE. De Ajax bracht 52 vluchtelingen. Nog geen bericht van de Juno. De Tiberius te Amsterdam. Naar wy vernemen, heeft de Ajax van de Kon. Ned. Stoomboot Mij., die Dinsdag van Barcelona te Marseille is aangekomen en vandaar naar Genua vertrok, in de Fran- sche havenstad 52 vluchtelingen aan wal gezet .waaronder een aantal Nederlanders. Omtrent de „Juno", welk schip Zaterdag orders had gekregen om het eiland Ibiza aan te doen, zijn nog geen nadere berichten ontvangen, doch men verwacht, dat het schip spoedig te Genua zal zyn. De „Tiberius" van de K.N.S.M., welk schip korten tijd ter beschikking van de regeering is geweest om hulp te bieden aan Nederlandsche vluchtelingen in Spanje, is gister in den vroegen morgen te Amsterdam aangekomen. Het schip heeft reizen met vluchtelingen gemaakt van Barcelona naar Zuid-Frankryk en van Malaga naar Lissa bon. De mededeelingen van den kapitein aan de reedery over zyn korte verblijf te Barcelona vormden een bevestiging van de berichten over den toestand van volslagen terreur in deze stad. In Malaga mocht hij de haven niet binnenkomen en zijn vluchtelingen met een boot aan boord gebracht. GESCHENK VAN ONZE VLOOT AAN HR. MS. DE RUYTER. De Koninklijke Nederlandsche Vereeniging Onze Vloot heeft, gevolg gevende aan den wensch van een groot deel harer leden, een bronzen plaquette laten vervaardigen, waar op de uitstekend gelijkende beeltenis van admiraal de Ruyter is ingestempeld. De plaquette is 60 c.M. breed en 30 c.M hoog en zal bij plaatsing aan dek van den kruiser een .waardig pendant vormen van een reeds aan boord aanwezige plaquette van hetzelf de formaat, waarop de merkwaardige woor den zyn gegrift, den dag voor den vier- daagschen zeeslag door den grooten admiraal uitgesproken: „Laat ons voor 't vaderland, voor de vrijheid, voor onze liefste panden, onze vrouwen en kinderen, vroomelijk strij den. Vertrouwt, dat God onze rechtvaardige zaak zal zegenen, dewijl wij alleen oer logen uit nood, en om vreede". BOTSING TUSSCHEN TRAM EN VRACHTAUTO. Drie gewonden. Hedenmorgen omstreeks half acht ont stond op den Westzeedijk te Rotterdam by de Parksluizen een aanrijding tusschen een motorwagen van lijn 10 en een vrachtauto. Beide voertuigen werden beschadigd. In de vrachtauto zaten behalve de chauf feur, de 21-jarige J. van der Linden en de 42-jarige W. J. H. Geveke, beden uit Schie dam. Van der Linden kreeg een schaaf wonde aan de rechterhand en kneuzingen aan den rug. Geveke bekwam schaafwon den aan het gelaat, terwijl hem de tanden door de bovenlip waren gegaan. Per auto van den G.G.D. werd het drietal naar het ziekenhuis te Schiedam vervoerd. De vracht auto is voor remonderzoek naar het politie bureau aan de Duivenoordestraat gebracht. WORSTVERGIFTIGING TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Ondeugdelijke worst bij opening van een slagerij. Te Alphen aan den Rijn is een worstver giftiging op groote schaal geconstateerd, waarvan tal van ingezetenen, voornamelijk in de omgeving van de Raadhuisstraat en de Jongkindt Coninckstraat, het slachtoffer zijn geworden. Eenige dagen geleden deden zich in ver schillende gezinnen ziekte-verschijnselen voor, waaraan aanvankelijk weinig aandacht werd geschonken. Toen de toestand der patiënten echter met den dag ernstiger werd en tenslotte bleek, dat tal van personen in genoemd deel der gemeente dezelfde ziekteverschijnselen vertoonden in een uit elf personen be staand gezin o.a. waren niet minder dan tien personen ongesteld gingen sommigen er toe over de hulp van een medicus in te roepen en deze constateerde een vry ern stige vergiftiging. Een onderzoek bracht daarop aan het licht, dat deze moest worden toegeschreven aan het gebruik van leverworst, welke was be- troken van den slager J. K., die zich juist in de gemeente heeft gevestigd en by de opening van zyn zaak de ondeugdelijke worst afleverde. Toen een en ander ter ken nis kwam van de politei, heeft deze onmid dellijk een diepgaand onderzoek ingesteld. Daarbij is gebleken, dat K. de worst heeft betrokken van zijn vroegeren patroon uit Gouda, die de worst zelf had gemaakt van door den vleeschkeuringsdienst te Gouda goedgekeurde bestanddeelen. Eenige resten van de vergiftigde worst zijn in beslag genomen en voor bacteriolo gisch onderzoek naar Utrecht gezonden. Hoewel tal van patiënten nog steeds het bed moeten houden is hun toestand naar om standigheden redelijk. MOEDER EN DOCHTER AANGEHOUDEN. Wegens diefstal van winkelgoederen. Wegens diefstal van winkelgoederen, ge pleegd in een warenhuis in het centrum van Amsterdam, zyn .gisteren door de poli tie van het bureau Warmoesstraat een 43- jarige vrouw en haar 13-jarig dochtertje aangehouden. Nadat hun een verhoor was afgenomen, zijn beiden heengezonden. KINDJE IN EEN WASCHTE1L VERDRONKEN. Gisteren is het 2-jarig dochtertje van den heer Tijhuis te Beek bij Nijmegen, in een teil met water gevallen. Toen de moeder het ongeval bemerkte, was de kleine reeds overleden. HET BACONSCHANDAAi,. De „Vee- en Vleeschhandel" weet met ze kerheid mede te deelen, dat de minister Deckers niet en de coöperatieve fabrieken wél van de afspraak hebben geweten. Ten aanzien van deze laatste schrijft het blad: Op voorwaarde, dat de particuliere bedrij ven den coöp. fabrieken ter verwerking een extra-quantum varkens van 490 stuks per week zouden afstaan, bleken de coöpera tieve bedrijven bereid: le. om in te schrijven boven het gemid delde inschrijvingscyfer der particuliere be drijven. Zij schreven dan ook in voor f 2.70 per 100 kg; 2e. om ten aanzien van het extra-contin gent van 490 varkens 60 ets. per 100 kg. af te staan voor den „baconpot". Voor het hen toegewezen quantum van 1359 stuks behiel den zij die extra 60 ets. uit de hooge in schrijving verkregen voor zich zelf. Verder weet het vakblad mede te deelen dat van de f 3200, die per week door de fa brikanten op de inschrijvingssom zyn ge legd, niet alleen ten goede komt aan de ze ven stilgelegde fabrieken. Integendeel 37 of ruim een derde deel 1200 per week of 62 400 per jaar) gaat naar de vier werken de, groote bedrijven, nl. Zwanenburg, Pas man, Udema en Hartog, omdat deze vrijwil lig voor minder varkens hebben ingeschre ven dan zy mochten....!! Hierbij bedenke men aldus het Hbld. dat er onder de stilgelegde fabrieken ook zijn, die een onderdeel zyn van de groote. Zoo behooren b.v. de fabrieken te Uithoorn, Winterswijk en Wijnberg-Boxtel tot het Zwanenberg-concern. De „vergoedingen" voor die fabrieken komen derhalve weer te recht by van ZwanenbergOss, bovenop het aandeel in de genoemde f 1200! Er wordt dus gegoocheld met varkens slachtingen en slachtprijzen op een wijze, die aanleiding geeft tot verzuchting: is er niemand meer in Nederland, die er een yzeren bezem doorheen üurft te halen? Over het principe van het geven eener vergoeding aan stilliggende fabrieken valt in het algemeen te praten, maar in het geval der baconfabrieken zeer zeker niet! RECTIFICATIE. In de Ingezonden Mededeeling „Hevige Hoofdpijnen", welke in ons nummer dd. 31 Juli jL voorkomt, werd één der prijzen van Kruschen Salts abusief niet vermeld. De juiste pryzen van KRUSCHEN SALTS zijn thans 0.40, f 0.70 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. In de eerste plaats resulteert het feit, dat de bacon-export tot de helft is geslonken niet uit binnenlandsche crisismaatregelen, maar uit buitenlandsche (Engelsche) pro- tectie-maatregelen (in tegenstelling b.v. met de ondersteunde meelimporteurs, die gedu peerd worden door de Tarwewet). In de tweede plaats hebben de heeren vier jaren lang schatten verdiend zonder eenig koopmansrisico (zie rapportBeumer en vergelijk den inschrijvingsprijs van thans met den drievoudigen contractprijs van wel eer!). Van het te veel verdiende heeft mi nister Deckers vorig jaar in antwoord op een schriftelijke vraag verklaard „dat hij niet by machte is, om het teveel uitgekeerde te rug te vorderen." In de derde plaats mogen onderlinge af spraken ten deze (35 van den loonenden prijs) niet in het geheim worden aange gaan en als dit geschiedt, dan wordt de zaak daardoor voldoende gekarakteriseerd, mede omdat de grootste baconfabrikant tevens Regeerings-commissaris voor commercieele aangelegenheden is. Het aanzeggen van ontslag aan arbeiders, ook die, welke werkzaam zijn in andere on derdeden der fabrieken dan de bacon-loon- slachtery, komt bovendien in een zéér vreemd daglicht te staan (Zwanenberg- Uithoorn zegde aan 76 menschen ontslag aan, omdat er 218 varkens minder worden geslacht en ontvangt in plaats van 410 slachtgeld thans 300 „schadevergoe ding!") Er wordt dus óók gegoocheld met de per- soneelen enmet geld, want deze 300 „vergoeding" gaan weer naar Zwanenberg Oss, waar men eveneens „vergoeding" krijgt, omdat men zoo vriendelijk is geweest, voor minder varkensslachtingen in te schrij ven, dan waarop die Ossche fabriek recht heeft Waarom die varkens dan niet aan de Uit- hoornsche dochteronderneming gegund? Zoo krijgt men dus het paradoxale geval, dat „moeder en dochter" beide schadever goeding ontvangen, omdat het „huisgezin van Zwanenberg" vrijwillig minder slacht- werk op zich heeft genomen dan het mocht. VRACHTAUTO OMGESLAGEN. Man beklemd. Gisteravond omstreeks half zeven had or der La turn (Geld.) een ernstig ongeluk plaats. Een met steenen beladen vrachtauto van J. Roelofsen te Angerloo had aan de linkerzijde van den weg getankt en de be stuurder wilde juist wegrijden, toen rechts van hem op den weg de personenauto van den heer H. uit Apeldoorn voorbijreed. De bestuurder van de vrachtauto keek achter om naar de voorbijkomende auto, waardoor hy onzuiver stuurde en de wagen met de linkerwielen in het talud zakte. Even later sloeg de wagen om. Van de tweede op de vracht steenen zittende personen kwam er één met den schrik vrij, doch de andere, zekere J. Baaring uit Angerloo, geraakte be klemd onder de lading steenen. Toen men hem had bevrijd, bleek hy een zware bek ken-fractuur te hebben bekomen. Het slacht offer is in bewusteloozen toestand naar het diaconessenhuis te Arnhem overgebracht. Zijn toestand is ernstig. De bestuurder en de man, die naast hem zat, bleven onge deerd. GEMEENTELIJKE KOSTEN VAN WERKLOOSHEIDSZORG. Meening der Eerste Kamer. Volgens het voorloopig verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot ver lenging van den geldigheidsduur en wijzi ging van de wet van 4 Maart 1935 en wijzi ging van de slotbepaling van de wet van 4 Maart 1935 spraken eenige leden hun leed wezen er over uit, dat de regeering geen gevolg heeft gegeven aan het, indertijd ha rerzijds geuite, voornemen, tijdens de wer king van de wet van den 4den Maart 1935 houdende voorzieningen terzake van ge meentelijke kosten van werkloosheidszorg, andere maatregelen te ontwerpen, welke, beter dan de thans geldende voorschriften, aan het met de wet beoogde doel zouden be antwoorden en aan de gemeenten een groo- tere onafhankelijkheid tegenover het Rijk zouden verzekeren. Nu de ongemeen groote werkloosheid niet in belangrijke mate is verminderd, achtten de hier aan het woord zijnde leden zulke maatregelen dringend ge boden. Zij verklaarden de bedenkingen, tegen verlenging van den werkingsduur der betreffende regeling in de Tweede Kamer ingebracht, dan ook ten volle te deelen. 113. De professor leek nu zelf wel een muis. Met groote sprongen werkte hy zich over alle schuttingen, net zoolang tot hij het open veld bereikte. Nu zette de professor het op een loopen en rustte niet voor hij het hol van een Das had bereikt, die juist zijn winterslaapje had geëindigd. 114. De professor verstopte zich eenige uren in het hol van den Das. Hy maakte van de gelegenheid gebruik om een studie van de Dassen te maken. Deze dieren hadden hun winterslaap juist beëindigd, zoodat er wel wat op dit gebied te beleven zou zijn. Op een koude dag trok de professor er met Pietje op uit,

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 11