Aqmda Jlecfitsaaken Stad en OmgtmHQ- vsïusr* - De kwestie der niet-inmenging. rRT/ÏSWfJ?- bedraagt dan Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9tot 12 en van hall 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9—1 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Aug. eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 105 en 79 uur; 's Zondags van 10 tot 9 uur. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, half 8, hoofdnummer Ein Stern fallt vom Himmel (rom.); hoofd rol Joseph Schmidt. Toegang alle leeftijden. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer De Huurling (rom.); hoofdrollen Victor Mc Laglen en Freddie Bartholomeus. Toegang boven 18 jaar. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer David Copperfield (naar het boek van Charles Dickens). Toegang boven 14 jaar. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Hartedief (rom.); hoofdrol Shirley Temple. Extra: Wolf-Indianen (sens.); hoofdrol Jack Perrin. Toegang voor alle leeftijden. richting van Badajoz als eerste doel verla ten. Een tweede colonne volgt om te begin nen den weg naar het noorden om eenige plaatsjes, die zich in handen der communis ten bevinden, te bezetten. Het is de bedoe ling, dat daarna gezamenlijk de stad Merida bezet wordt, die eveneens nog in het bezit der communisten is. De correspondent meldt verder, dat de zuivering in het dal van den Guidalquivir reeds aanzienlijk gevorderd is, en dat men erin geslaagd is, een groot aantal dorpen geheel van communisten te bevrijden. Offensief tegen Malaga wordt voorbereid. Tienduizend soldaten, die tot de natioana- listische strijdkrachten behooren, bereiden een beslissend offensief tegen Malaga voor. Uit Marokko zouden aan boord van 4 sche pen 3.000 man zijn aangevoerd, terwijl voor het einde der week nog een contingent van 3000 man te Algeciras wordt verwacht. De rebellen zouden over meer dan 200 veldkanonnen en mitrailleurs en duizenden granaten, alsmede over talrijke transport- auto's beschikken. Opstandelingen melden overwinningen. Volgens de in het hoofdkwartier binnen gekomen berichten, hebben de troepen van generaal Mola aan het Somosierra-front een overwinning behaald op de regeeringstroe- pen, die met achterlating van bijna 300 doo- den het veld moesten ruimen. Financieele steun nit Sovjet-Rusland. Het telegraafagentschap der Sovjet Unie deelt mede, dat de inzameling van gelden voor het fonds tot steunverleening aan de Spaansche strijders voor de republiek, wel ke is georganiseerd door den centrale raad van vakvereenigingen in Sovjet Rusland, 12.145.000 roebel heeft opgebracht. De eerste secretaris van den centrale raad van vakvereenigingen, Schwernik, heeft dit bedrag bij de staatsbank gedepo neerd en deze opgedragen het in Fransche franken, d.w.z. een bedrag van 36.435.000 franken, over te maken ten name van den minister-president der Spaansche republiek, Giral, ten behoeve van de Spaansche regee ring. Sovjet-Rusland in principe bereid dit te aanvaarden. De Sovjet Russischen regeering heeft den Franschen zaakgelastigde medegedeeld, dat zy in principe de niet-inmenging in Spaan sche aangelegenheden goedkeurt en bereid is aan de voorgestelde overeenkomst deel te nemen. In haar antwoord heeft de Sovjet Russi sche regeering nog den wensch te kennen gegeven, dat ook Portugal tot de voorge stelde overéénkomst zal toetreden, en te vens, dat de door zekere staten aan de Spaansche opstandelingen verleende steun gestaakt zal worden. Tijdens de besprekingen in de commissie voor buitenlandsche zaken van de kamer ten aanzien van de gebeurtenissen in Span je hebben alle sprekers een handhaving der neutraliteit bepleit, benevens niet-in- terventie met uitzondering van den com munist Florimond Bonte en den socialist Grumbach, die van meening bleef, dat de toestand na de verklaringen van Delbos van vorige week veranderd is, aangezien bui tenlandsche mogendheden de neutraliteit niet ten volle eerbiedigen. De sprekers deden overigens allen een beroep op de eenheid der Franschen, ter vermijding van internationale complicaties. De onzijdigheid van de mogendheden. Het schijnt, dat het Italiaansche antwoord op de Fransche voorstellen in principe toe stemmend is, doch evenals Londen en Ber lijn maakt Rome voorbehoud, dat ook Mos kou zich verbindt. De Italiaansche bladen wijzen op de actie van de derde inter nationale in Spanje, Griekenland, Argen tinië en Tsjecho-Slowakije. „Juno" van Ibiza naar Genua. Drie Nederlandsche vluchtelingen aan boord gegaan. De Ned. stoomboot mij. heeft gister middag het bericht ontvangen dat het stoomschip „Juno" gisteren van Ibiza- naar Genua is vertrokken. Er zijn van het eiland drie Nederlandsche vluchte lingen aan boord gegaan. San Rafael nog niet in handen der regeeringstroepen. Naar aanleiding van het bericht van gis teren, volgens hetwelk San Rafael door de rood en bezet zou zijn, deelt de Havas-cor- respondent mede, dat de regeeringstroepen gistermorgen een krachtigen aanval hebben gedaan op den rechtervleugel der opstande lingen, die niet gevolgd is door de totale be zetting van San Rafael, zij het ook, dat de rebellen hun opmarsch van den kant van het dorp Guadarrama hebben moeten sta ken. De regeeringstroepen hebben den aan val vanuit het dorp Cercedilla, dat zij ver sterkt en waarheen zij troepen gezonden hebben, hervat. ITALIË BEREID TOT NON-INTERVENTIE IN SPANJE. De minister van buitenlandsche zaken, Ciano, heeft den Franschen ambassadeur mondeling medegedeeld, dat Italië in prin cipe accoord gaat met het Fransche voorstel betreffende non-interventie in Spanje. Het stelt echter de vraag, of moreele solidari teit met een der strijdende partijen, tot uiting komende in openbare betoogingen, perscampagnes, inzamelingen of werving van vrijwilligers, niet reeds een gevaarlijke wijze van interventie vormt. Voorts wil Ita lië weten, of de verplichting tot non-inter ventie een universeel karakter zal dragen of niet, en of het slechts de regeeringen zal binden of ook particulieren. Ten slotte wenscht het te weten, of de Fransche regee ring ook controlemaatregelen overweegt. CHEQUE TEN ONRECHTE GEÏND? Vreemde gang van een ehèque. Voor het gerechtshof te Amsterdam had zich gister een 30-jarige werklooze schilder te verantwoorden, die door de rechtbank al daar wegens valschheid in geschrifte tot een jaar gevangenisstraf was veroordeeld. De man wordt ervan beschuldigd een postchèque met den naam van den ge adresseerde te hebben onderteekend en de 125 te hebben geïncasseerd. Verdachte ontkende. H, had de verval- sching niet gepleegd en het geld niet geïnd. Twee schriftdeskundigen waren er echter volkomen van overtuigd, dat de schilder de valsche handteekening had gezet. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat een juffrouw, die in hetzelfde huis woonde als de geadresseerde, bij vergissing den brief, waarin zich de ehèque bevond, had geopend. Pres.: En, juffrouw, bent u er niet voor gestraft, dat u zoo kalmweg een brief van iemand anders opende en er een ehèque uit haalde en weer aan een derde gaf? Getuige: Neen, maar ik ben er wel erg zenuwachtig van geweest. Pres.: 't Is een schandaal. Wanneer het van mij afhangt, wordt u nog gestraft. U leurt met een gestolen ehèque rond, geeft die tenslotte aan juffrouw B., een kaartleg ster, en u trekt er zich verder niets van aan Hebt u er later geld voor gehad? Getuige: Geen cent heb ik gekregen. In tegendeel, ik heb m'n buurman 1 80 ver goed. Daar de kaartlegster, die tenslotte de ehèque in handen heeft gekregen, griep heeft en niet ter zitting was verschenen, werd de zaak uitgesteld tot 24 September. Deze juffrouw n.L zou de ehèque hebben doorgegeven aan een zuster van verdachte. Langs dezen omweg zou de schilder het pa pier in handen hebben gekregen. Het ver zoek van den verdediger mr. Hiegentlich om nog een derde deskundige te benoemen, wees het hof af. DOODSLAG TE ROTTERDAM. Verzwaring der straf tot veertien jaar geeischt. In hooger beroep heeft voor het Haagsch Gerechtshof terecht gestaan de 27-jarige schippersknecht C. A. van L., die door de Rotterdamsche rechtbank wegens zware mishandeling, gepleegd met voorbedachte rade, is veroordeeld tot twaalf jaar gevange nisstraf. Verdachte heeft in den laten avond van 4 December den schipper van de „Galicië", den 31-jarigen J. Ritmeester, bij wien hy voorheen in betrekking was, doch door wien hij was ontslagen, op een tusschen- balcon van lijn 3 der R.E.T.M. nabij de Glashaven met een mes in het hart gesto ken, tengevolge waarvan de schipper na korten tijd is overleden. Evenals in eerste instantie ontkende ver dachte de bedoeling te hebben gehad om het slachtoffer te dooden. Hy had aanvan kelijk een revolver willen koopen om hem daarmede te bedreigen, doch toen hij die niet kon krijgen, kocht hy een dolkmes, aan één zijde scherp geslepen. Volgens verdachte was het toeval, dat hij toen hy op de tram sprong plotseling tegenover R. kwam te staan. Hij wist zich hoegenaamd niets meer te herinneren, en eerst na zijn arrestatie zou hem op het politiebureau duidelijk zijn geworden om welke redenen men hem daar heen had geleid. In deze zaak werden zes getuigen ge hoord, die hun in eerste instantie afgelegde verklaringen bevestigden. De meeste dezer verklaringen werden door van L. onjuist genoemd. Mr. A. Rombach, advocaat-generaal, achtte met de Rotterdamsche rechtbank doodslag met voorbedachte rade niet bewezen. Even wel kon spreker zich niet met de qualifica- tie van het vonnis vereenigen, omdatt uit alles blijkt, dat hier wel degelijk van dood slag en niet van zware mishandeling sprake is. Verdachte heeft een menschenleven ge offerd aan zijn wraakzucht en daarvoor achtte spreker de opgelegde straf te gering. Mitsdien vroeg hij verzwaring daarvan tot veertien jaar. Het Hof zal a.s. Dinsdag arrest wijzen. TROUWEN EN TERECHTSTAAN OP EEN DAG. Tien maanden geëischt. Trouwen en voor het gerechtshof terecht staan op denzelfden dag is geen gebruike lijke combinatie, doch de jeugdige arbeider, die gistermiddag terechtstond voor de Am- sterdamsche rechtbank, vond blijkbaar, dat de civiele verbintenis, die des morgens door hem was aangegaan, des middags wel door een strafrechterlijke behandelinge kon wor den gevolgd. Aanvankelijk was hy tegen elf uur ge dagvaard, maar de procureur-generaal had op zijn verzoek de behandeling verschoven tot de middaguren. „Hoe komt u er toe, om juist vandaag te trouwen", informeerde de president mr. Jolles. ,,'t Is een ongeluksdag", antwoordde ver dachte somber. Pres.: „Maar trouwen is toch geen onge luk?" Verd.: „Dat nu niet, maar ik doe 't al voor den tweeden keer, ziet u. Ik hoorde pas van die dagvaarding, toen m'n trouwdag al was vastgesteld en ik houd niet van uitstel". De man bleek reeds herhaaldelijk wegens verduistering te zijn veroordeeld. Thans heeft hjj een stofzuiger en een fiets op af betaling gekocht en enkele dagen later weer in contanten omgeset Den stofzuiger had hij zelfs nog nooit gebruikt. De procureur-generaal requireert tegen den pas gehuwde bevestiging van het von nis (vijf maanden). Daarna had de man zich nogmaals wegens een andere verduistering te verantwoorden en ook in dit geval eischte het O.M. vijf maanden. DE HEER JB. PELS BENOEMD TOT EERELID VAN DEN NEDERLANDSCHEN BOND VAN PAARDENSLAGEBS. Voor den 19en bondsdag van den Ned. Bond van Paardenslagers was namens het hoofdbestuur het volgende voorstel ge daan: Volgens artikel 8 van het huishoudelijk reglement van den Nederlandschen Bond van Paardenslagers, kunnen personen, die zich op bijzondere wijze verdienstelijk heb ben gemaakt voor het doel, by artikel 2 der statuten omschreven, door de alge- meene vergadering, op voorstel van het bondsbestuur, tot eerelid van den Bond worden benoemd. Daar ons bondslid de heer Jb. Pels te Alkmaar, die meer dan een halve eeuw het vak van paardenslager heeft uitgeoefend, zich dit voorjaar uit de zaken heeft terug getrokken, teneinde een rustigen levens avond te genieten, meende het bondsbe stuur hierin aanleiding te moeten vinden, om dezen pionier op vakgebied het praedi- caat „Eerelid" te moeten aanbieden. De heer Jb. Pels mag zeker als pionier van het vak genoemd worden. Begonnen onder zeer moeilijke omstandigheden, toen het paardevleesch nog niet als algemeen volskvoedsel bekend was, heeft de heer Jb. Pels de vele moeilijkheden, die zich op zijn weg voordeden, het hoofd weten te bieden. Vele collega's met gerenommeerde zaken, hebben bij dezen nestor der paardenslagers hun opleiding genoten. Door zijn onver- moeiden arbeid is het echte officieele paar- denslagersvak ontstaan. Als mepsch heeft de heer Jb. Pels immer zeer hoog gestaan en de collega's deden nimmer te vergeefs een bero-.p cp zijn welwillendheid. Maar vooral het feit, dat deze oud-paar- df-nslager zich ten opzichte van het vak steeds zeer verdienstelijk h»cft gemaakt en dat, mede door zijn werken, het vak op het hooge peil is gekomen, waarop het zich thans bevindt, zijn aanleiding, dat het hoofdbestuur zonder schroom U voorstelt den heer Jb. Pels tot eerelid der Neder landschen Bond van Paardenslagers te benoemen. Naar aanleiding van dit voorstel is op het gister te Amsterdam gehouden bonds- congres de heer Jb. Pels, te Alkmaar met algemeene stemmen tot eerelid van den Nederlandschen Bond van Paardenslagers benoemd FAILLISSEMENTEN. Door de arrondissements-rechtbank wer den heden failliet verklaard Joh. G. Aubel, winkelier, Alkmaar. R.-c. mr. Ubbens, cur. mr. v. Leeuwen. W. J. Mooy, loodgieter en electriciën, Heiloo. R.-c. mr. Fruin, cur. mr. Smal. EXAMENS. Esperanto. Voor het esperanto-examen diploma A zijn geslaagd: J. Veen te Alkmaar, D. v. d. Oord, C. v. d. Oord en S. M. Klippel te Schermerhorn, P. Garms en N. Garms te Kwadijk en T. Blokland te 't Zand. De heer M. W. Ruygh te Heiloo slaagde te Den Haag voor de acte handteekenen 1. o. Engelsch l.o. Mej. S. Scholtz te Beverwijk is te Utrecht geslaagd voor het examen Engelsch 1. o. VEREENIGING VOOR GEZINS VERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Juli 89 patiënten en legden 1369 bezoeken af, waarvan 395 betalende bezoeken, 845 bezoe ken voor 't Aza en 129 gratis bezoeken. Er werd 1 x geholpen by transport, 1 x den doctor geassisteerd en 8 x de laatste hulp verleend bij het afleggen. De wykkraamverpleegster verpleegde 13 patiënten, legde 206 bezoeken af en heeft 4 x den docter geassisteerd. JURY TOONEELWEDSTRIJD. Naar wy vernemen zijn mevrouw Joh. van der Veen-Wilson en de heer M. Kater alhier benoemd als juryleden voor dea groote nationale tooneelwedstryd van di lettanten tooneelvereenigingen- en rederij kerskamers in Nederland, welke wedstryd door de tooneelvereeniging „Hierna Beter" te Medemblik voor het a.s. winterseizoen 1936-'37 is georganiseerd. Voor dezen wedstrijd bestaat groote be langstelling: 19 vereenigingen schreven in. RECHTS GING GISTEREN OOK VOOR! Doordat een wielrijder gisteravond op den hoek LaatKoorstraat aan het van rechts komend verkeer, in dit geval een vracht auto, geen voorrang verleende, had een aanrijding plaats. Het gevolg hiervan was, dat de wielrijder van de politie mocht ver nemen, dat proces-verbaal tegen hem werd opgemaakt. NAAR HET HUIS VAN BEWARING. Op den openbaren weg is gisteren door de politie een persoon aangehouden, die in het Algemeen Politieblad stond gesigna leerd tot het ondergaan van enkele dagen hechtenisstraf. Hij is daartoe naar het Huis van Bewaring overgebracht. BOTSING. Een bestuurder van een groentenwagen kwam gistermiddag op den hoek Helder- scheweg—Geestersingel in botsing met een personenauto, die kwam vanuit de richting der Spoorstraat. De handwagenbestuurder was van meening, dat de auto vanaf den Geestersingel rechtsaf de Texelschebrug zou oprijden. Op het laatste oogenblik zag hij echter, dat de bestuurder der auto zijn richtingaanwijzer naar links had uitstaan. De handwagen kantelde en viel eenig fruit over den weg. Beide bestuurden hebben on derling de schade naar genoegen geregeld. ZIJN AUTO VOL GELADEN! Op den Kennemerstraatweg is gisteren te Omstreeks 6 uur door de politie een vracht auto aangehouden, waarin een groot aantal personen werd vervoerd en welke dus als openbaar middel van vervoer werd gebe zigd. Reeds in Haarlem was de hiervoor ver antwoordelijke persoon door de verkeen- politie aldaar gewaarschuwd, waarna men in een taxi was overgestapt Evenwel was gebleken, dat de reizigers even buiten Haar lem weer in de vrachtauto gestegen waren om hun reis op die manier voort te zetten. Men ontkwam hier echter niet aan de aan dacht der politie. Het aantal personen, dat zich teveel in den wagen bevond, heeft de reis vanaf Alkmaar naar Den Helder per taxi vervolgd. Door de politie is proces-ver baal opgemaakt PREMIE-VERLAGING RAAD VAN ARBEID. Bij Kon. Besluit van 1 Juli 1936 is de pre mie voor de Ziektewet te rekenen van I Januari 1936 af, voor alle bedrijven ver laagd tot 1.8 pCt. van het uitbetaalde loon. De werkgevers, die een bedrijf uitoefe nen, waarvoor met ingang van 1 Juli 1935 een hoogere premie is vastgesteld, blijven ook na 1 Januari 1936 die hoogere premie betalen, voorzoover zij daarvan niet door den Raad van Arbeid geheel of gedeeltelijk zyn ontheven. Voor werkverschaffingen is eveneens de premie onveranderd gebleven, nl. 5 pCt De werkgevers zullen, voorzoover geen sprake is van werkverschaffing, met ingang van 16 Juli 1936 van het loon hunner ar beiders niet meer dan de helft van de. alge meene premie, d.w.z. 0,9 pCt van het loon, mogen afhouden. EEN MIJN AANGESPOELD. Op het Schoorlsche strand is hedenmor gen 4 K M ten Z. van Camperduin, onge veer bij K.M.-paal 31, een mijn aangespoeld. Zooals bekend waren in den oorloptijd vele mijnen verankerd en het ia waarschijn lijk, dat er nog vele in zee zijn gebleven. De Schoorlsche myn is na 20 jaar waar schynlyk losgeraakt en weggedreven. Waar dat gebeurd is kan natuurlijk niet worden nagegaan. TE WATER GERAAKT. Te Schagen is het 1)4 jarig zoontje van den heer S. te water geraakt en verdronken. GEMEENTELIJKE KOSTEN VAN WERKLOOSHEIDSZORG. De bijzondere uitkeering van bet Rijk. In Stsbl. 482 is afgekondigd het Kon. Besl. van 18 Juli inzake de bijzondere uitkeering van het Rijk tot dekking der gemeentelijke kosten van werkloosheidszorg. Thans is vastgesteld op welke wijze de vorenbedoel de uitkeering zal geschieden aan die ge meenten, welke voor 1936 voor de perso- neele belasting in een klasse werden gerang schikt, waarbij de opbrengst lager is, dan volgens de klasse, welke gold vóór 1935. De laatstbedoelde verandering in classifi catie werd aangebracht ten gunste van de belastingplichtigen, maar het gevolg ervan is een lagere opbrengst voor het Werkloos heidsfonds en dus ook een lagere uitkee ring uit dat fonds aan de betrokken ge meenten. Teneinde nu de daarvoor in aan merking komende gemeenten eenigszins schadeloos te stellen, is in het bovenbe doelde Kon. Besl. bepaald, dat, als bijzon dere uitkeering aan die gemeenten betaald zal worden een hierna te noemen percen tage van de opbrengst der personeele belas ting naar den eersten en den tweeden grond slag (dus naar den aanslag volgens huur waarde en meubilair). Het vorenbedoelde percentage wordt ge vonden, door het gemiddelde der belastbare huurwaarden te deelen op een der navol gende bedragen: a. by één klasse opschui ving 2700 of 2500, al naar gelang de be trokken gemeente in 1935 was ingedeeld in de 4e of de 5e, dan wel in de 6e, 7e, 8e of \WCe klaMen 0P*chuiving f 5400 of 4600, al naar gelang de betrok ken gemeente in 1935 was ingedeeld in de 6e, dan wel in de 8e of de 9e klasse- c bii ?PQ2Co!1Ving Van dC 6C n"ar de kla"e Indien de uitkeering volgens de hierboven 35, I -50 of 1.75 er belast nnri-«*i m onderscheidenlijk één, twee en drie klalam opschuiving, wordt zy verhoogd tot onder ceel 125' «0 of f1.75 per pér- v*?» i5r°nd V?,n de bovenvermelde gega an IS «emeente, welke daarvoor in aanmerking komt, berekenen, op welke OlOILBlSPKUNaiN GROOTE KERK aSSTESS, voerd door den heer D kL mtge' Egmond, bestaat "t 0r«" Guilmant, de Vries, Zwart e.a. BaCh' naar waarnemingen, verricht in den morgen van Donderdag 6 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt Hoopte barometerstand 769,8 m.M. te Rochefort Laagste barometerstand 743,4 m.M. te Ingö. Verwachting, geldig tot den avond ven Vrijdag 7 Augustus: Matige tot zwakke zuidelijke tot weste lijke wind; zwaar tot half bewolkt, mogelijk eenige regen in het noordwesten; weinig of geen regen in het zuidoosten; waarschijnlijk iets wanner. Buitenlandse)! wreroverricht. Nog kans op lichte regenval; Ma wanner overdag. De depressie over Scandinavië ia verder noordwaarts getrokken en de barometers bleven over Zweden, Noorwegen, Finland er. Denemarken flink stijgen. Lanp de kust van midden-Noorwegen waait het nog krachtig evenals lanp de kusten van Li- thauen en Estland. De temperatuur is over Scandinavië nog wat gedaald, de regenval was er plaatselijk nog zwaar. Over Polen, Duitschland, Oostenrijk en Zwitserland is de luchtdruk eveneens gestegen. Het weer is vooral over het zuiden van dit gebied sterk verbeterd, tal van stations melden onbe wolkten hemel en zwakken wind, ook over zuid- en midden-Frankrijk is de bewolking afgenomen. De gisteren reeds genoemde secundaire over Ierland bevindt zich thans als een zelfstandip 760 kern boven Wtles er. de Iersche zee. Zij bracht in Ierland zwe ren regen (Holyhead 21, Blacksod 12 m.m), doch toont zich aanu haar zuid- en oostzijde wat minder actief. Wel veroorzaakt zij zware bewolking bi ruld-Engeland, west- Frankrijk en ons land. Tengevolp van den toevoer van lucht uit west-zuidwest of zuid west is bi de hoogere luchtlagen de tempe ratuur sterk gesteger (te Soesterberg op 5000 meter byna 8 graden Celshu). Het weer ten onzent blijft nog onder In vloed van de storing in het westen. Over het noordwesten van ons land Is eenip lichte regen te verwachten. Over het zuid oosten zijn de regenkansen klein. Waar schijnlijk zal de temperatuur ie te stijgen. Aardappelziekte In het etmaal van 's avonds 4 Augustus tot 's avonds 5 Augustus is in de streek tus- schen Hoorn en Enkhuizen de weersgesteld heid critiek geweest voor het optreden van aardappelziekte. LICHT OPl Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 21.12 uur tot 5.02 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TK BERGEN AAN ZEE. (Ia Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwator Dat vm. nam. vm. nam. 7 6.48 7.15 3 27 3 44 8 7.30 7.56 4.11 425 9 8.16 8 44 4.52 5.07 10 9.11 9.43 5J5 5.55 11 10.21 10.57 6.30 6.57 HOOG- EN LAAG WATER Tl EGMOND AAN ZEE. (la Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwator Dat. vm. nam. vm nam- 1 6.45 7.12 2.16 1J2 8 IX! 7.83 359 411 0 8.13 Ml 440 4.55 10 9.08 9.40 5X3 5.43 10.18 10.54 6.18 6.45 UITSLAG OPENBARE AANBESTEDING. Door de directie der Nederlandsche spoor wegen werd te Utrecht in het openbaar aanbesteed het afbreken van woning 23 naby KM. 26.759 van den spoorweg Zaan dam-Enkhuizen. Ingekomen waren 6 biljetten. Geboden werd door de heeren: A. Konst en C. De geling te Blokker 40; K. Batter te Schagen 36: N. Hoek te Wognum 13; K. Sjollema te Zaandam 12. Gevraagd werd door: C. Tjeertes te Edam 39.50 en M. Brosins te Hoorn 100. ALKMAAR. GEBOREN: Berend, z. van Jacob Berend Pilon en Maria Christlna Moraal. Jan Simon, z. van Simon Marie Spruit en Maria Elizabeth van der Ham. Cornelia Neeitje, d. van G er ar dus Petrus Vanneker en Cornelia van Leijen. Pieter, z. van Jelle Wagenaar en Grietje Plat. GETROUWD: Jolle Sistsma en Agatha Johanna Wijn kar. Aria Gelderblom en Aartje de Bes. Hendrik Bieman en Janna Eding. Ste- phanus Loup en Klaaske Engelsma. Frank Hieminga en Trijntje Wolzak. OVERLEDEN: Arie Breed, gehuwd met Joukje Plantin- ga, 46 Jaar. Maartje Groen, gehuwd Johsnnes Dignum, 69 jaar. gfr „Och, beetjel „Och, waren aUa mamaken it li kaaiamaal niet noodlfl, achter Kat ituar maar n klein bat er wilden oplatten, dan e^^**Hewede^jwö_

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2