Olympische Records. Je riïB.srr'<v" st.*.) ,,.8 Olympische Kampioenen. Speerwerpen dames: oud 43-69 M., nieuw 45.18 M. t. n. v. Tilly Fleischer, Duitschl. Kogelstooten heeren: oud 16.005 M., nieuw 16.20 M. t. n. v. Woellke, Duitschland. Hoogspringen heeren: oud 1.98 M., nieuw 2.03 M. t. n. v. Johnsson, Ver. Staten. 100 H. hardloopen dames oud 11.8 sec., nieuw 11.4 sec. tn.v. Stephens, Ver. Staten. Kogelslingeren oud 55.74 M., nieuw 56.49 M. tn.v. Hein, Duitschland. Discuswerpen dames oud 40.56 M., nieuw 47.63 M. t n. v. Gisela Mauermayer (Duitschland). Verspringen heeren oud 7.73 M., nieuw 8.06 M. t. n. v. Jesse Owens (V. St.) 100 H. heeren: oud 10.4 sec., nieuw 10.3 sec. t. n. v. Jesse Owens (Ver. St.) 100 M. dames: oud 11.8 sec., nieuw 11.4 sec. t n. v. Helen Stephens (Ver. St.) Discuswerpen oud 49.50 M., nieuw 50.48 M. t n. v. Carpenter (V. St) Polsstokhoogspringen oud 4.315 M., nieuw 4.35 M. t n. v. Meadows (V. St.) Gewichtheffen (middengewicht) oud 378.4, nieuw 387.5 K.G. t n. v. Touni (Egypte). Het hockey-tornooi. Het voetbal-tornooi. Schermen voor den modernen vjjikamp. De Zeilwedstrijden. Het polsstokhoogspringen. De Ned. ruiters in Berlijn. Donderdagmorgen. De 400 Meter. fcÏÏT"""c Speerwerpen. Osendarp'stweede medaille 10.000 M. hardloopen: SALMINEN (Finland) X min. 15.4 sec. Kog*lstoot«n (h##r*n): Woellke (Duitschland) 16.20 M. Sp*«rw*rp«n (dames): Tilly Fleischer (Duitschland) 45.18 M. Hoogspringen (hearen): Jonhsson (Ver. Staten) 2.03 M Gewichtheffen (licht gewicht): Mohammed Mesbak (Egypte) 342.5 K.G. Gewichtheffen (holfxw. gewicht) Louis Hostin (Fr.) 372.5 K.G. Kogelslingeren Hein (Duitschland) 56-49 M. 100 H. heeren: Helen Stephens (V. St.) 11 -5 sec. Discuswerpen dames 400 M. horden Hardin (V. SL) 52.4 sec 800 M. heeren Woodruff (V. St) 1 m. 52.9 sec. Verspringen heeren Jess^ Owens (V. St) 8.06 M- Floretschermen équipe: Frankrijk. 200 H. heeren: J. Owens (V. St.) in 20.7 sec. 50 K.H. snelwandelen Whitlock (Eng.) in 4 u. X min. 41 sec. Discuswerpen heeren 1 Carpenter (V. St) 50.48 M. Polsstok hoogspringen 1 Meadows (V. St) 4.35 M. Floretschermen dames 1 llona Eleck-Schacherer (Hong.) Gewichtheffen (middengewicht) Touni (Egypte) 387.5 K.G. Gewichtheffen (zwaargewicht) Manger (Duitachl.) 410 K.G. De vijfkamp. ten. Na 3.5 K.M. was de Zweed al ruim 35 sec. voor, maar toen zakte hij wel af, waar op de Duitscher Prehn hem inhaalde. Dit tweetal liep toen geruimen tijd voorop. Na 15 K.M. was de Zweed echter weer aan den kop met een tijd van 1 uur 12 min. 22 sec. De Tsjech Stork was hem dicht op de hielen. Prehn was derde met bijna 1 mi nuut achterstand. Segerstroem bleek echter teveel van zijn krachten te hebben gevergd en langzamer hand zakte hij af. Stork (Tsjechoslowakije) en Dalinsch (Letland) kwamen toen on weerstaanbaar naar voren. Toen de helft van de baan was afgelegd, leidde Dalinsch met 2 uur 8' min. 43 sec. Stork lag met 43 sec. achterstand op de tweede plaats. Derde was na 25 K.M. de Engelschman Whitlock, die bijna 3 minuten achterstand op nr. 1 had. Toen begon de Engelschman zijn kans waar te nemen. Vijf kilometer verder was hij Dalinsch reeds gepasseerd, hij had toen nog precies een minuut achterstand op Da linsch. Inmiddels was ook de Zwitser Schwab, die als een der favorieten was ge start, Stork gepasseerd. Twee en een halve kilometer verder had Whitlock reeds de lei ding genomen met 4 seconden voorsprong op Dalinsch. Dalinsch, die zich enorm had ingespannen, kon toen niet verder, waarop Schwab de 2e plaats bezette, terwijl Stork voorloopig 3e bleef. Nog eenmaal kwam Stork opzetten en op 40.5 K.M. was hij tweede met 15 sec. voorsprong op Schwab, de Zwitser slaagde er echter spoedig in om Stork te passeeren, die daarop verder terugviel. Inmiddels was onze landgenoot Toscani, toen er nog 7.5 K.M. moest worden geloopen, naar voren ge komen. Langen tijd had hij geen rol ge speeld. Maar op het laatst wist hij zich als tiende te plaatsen. Schwab ondernam intusschen een held haftige poging om den Engelschman te ver dringen, maar dit mislukte. Whitlock bleef voor en te ruim 6 uur, juist toen de loopers voor de finale 200 meter aan den start wa ren, verscheen hij als eerste in het stadion, waa hij luid werd toegejuicht. Whitlock, die een tijd noteerde van 4 uur 30 min. 41 sec. maakte een zeer vermoeiden indruk. Hij vestigde een nieuw Olympisch record. In 1932 was de 50 K.M. snelwandelen voor het eerst gehouden, welke toen eveneens door een Engelschman, n.1. Green, was gewonnen in den tijd van 4 uur 50 min. 10 sec. Schwab kwam als tweede binnen in 4 uur 32 min. 9 sec., de Zwitser maakte een heel wat min der uitgeputten indruk dan de winnaar. Derde was Bubenko (Letland) in 4 uur 32 min. 42 sec. Daarna volgden: 4. Stork (Tsjechoslowa kije), 5. Brunn (Noorwegen), 6. Bleiweiss (Duitschland), 7. Reiniger (Zweden), 8. Laisne (Frankrijk), 9 Bieregowoj (Polen) en 10. Toscani (Nederland). Onze landgenoot, die ongeveer ruim twaalf minuten na den winnaar binnen kwam, heeft een uitnemende prestatie ver richt. Men had niet verwacht, dat hij tot de eerste tien zou behooren. Toscani's tijd was 4 uur 42 min. en 59.4 sec. Hij was slechts 10 sec. op nr. 9 achter, nr. 11 was de aanvankelijke leider Segerstroem (Zweden), die 31 seconden na onzen landgenoot bin nen kwam. Britsch-Indië slaat Hongarije met 4—0. In groep a van het Olympisch hockey- tornooi is gisteravond de wedstrijd Britsch Indië-Hongarije gespeeld, die overeenkom stig de verwachtingen door de Indiërs is gewonnen. Vierduizend toeschouwers volg den de ontmoeting. De Hongaren verdedig den zich uitstekend, doch voor het prachti ge spel hunner tegenstanders moesten zy toch de vlag strijken. Gedurende 25 minu ten wisten de Hongaren den stand blank te houden, toen echter bracht Tapsell uit een strafcomer den stand op 10 voor Indië. Even later was het de linksbinnen Roop- singh Bais, die na fraai solospel scoorde. De rust kwam met 20 voor de Indiërs. Na de hervatting speelden dezen zoo mo gelijk nog beter, doch de Hongaarsche doel- verdediger Csak wist in eenige gevaarlijke situaties reding te brengen. Tenslotte moest hij echter zwichten voor schoten van Jafar Syed en Roopsingh. Het einde kwam met een 40 overwinning voor Britsch Indië. Japan wint van de Ver. Staten. In dezelfde groep is ook de wedstrijd Ja- pan-Vereenigde Staten gespeeld. De kleine snelle Japanners speelden zeer goed en wis ten een 51 overwinning te behalen. Het eerste doelpunt ontstond in de 14e minuut, toen de Japansche midvoor Ito het doel wist te vinden. Even voor de rust bracht de uit stekende spelende Tanaka den stand op 2-0. Ook na de rust bleef Amerika in de min derheid en het heeft aan zijn doelverdediger Fentress te danken, dat de nederlaag niet grooter is geworden. Tanaka acoorde nog tweemaal, terwijl ook Ito nog een doelpunt maakte. Even voor het einde maakte de Amerikaansche voorhoede van een misver stand in de Japansche verdediging gebruik om de eer te redden. Zoo kwam het einde met 5—1 voor Japan. Sakai was de beste speler van het veld. Oostenrijk slaat Egypte. In het Mommsenstadion is gisteren de voetbalwedstrijd Oostenrijk-Egypte ge speeld, die door Oostenrijk met 3—1 is ge wonnen. Ongeveer vijfduizend toeschouwers woonden den wedstrijd bij. Er werd in zeer snel tempo gespeeld en in den aanvang waren de Egyptenaren in den aanval. Reeds in de vierde minuut echter kopte de Oostenrijksche middenvoor Steinmetz een van de doellat terugspringende bal in. Twee minuten later bracht de rechtsbinnen Laudan met een kopbal den stand op 20. Daarmee was de veldmeerderheid der Egyptenaren wel zeer slecht beloond. Te vergeefs probeerden de Noordafrikanen de Oostenrijksche achterhoede te verschalken, doch zij hadden geen succes, ook al doordat zij bij een kort spel bleven volharden. De rust kwam met 20 voor Oostenrijk. 22 minuten na de hervatting doelpuntte Steinmetz opnieuw op een eenigszins ge lukkige wijze. Zijn schot was n.1. als voor zet bedoeld, maar de Egyptische doelverde diger sloeg den bal in eigen doel. De strijd was daarmede practisch beslist. De Oos tenrijkers bleven verder in de meerderheid. Vijf minuten voor het einde scoorden de Egyptenaren huri eenig doelpunt door Sak.-, waarmede de eindstand op 3I werd ge bracht. Oostenrijk komt Zaterdag a s. tegen den winnaar van den wedstrijd Peru-Finland uit. Polen wint van Hongarije. In het Poststadion werd de wedstrijd Po- len-Hongarije gespeeld, die door zesdui zend toeschouwers werd bijgewoond. Al heel spoedig nam Polen de leiding er na een kwartier stond het reeds 20 voor Polen. Met dezen stand kwam ook de rust. In het verdere gedeelte van den wed strijd, deden de Hongaren heftige pogingen om hun achterstand in te halen, zoodat de Poolsche verdediging alle zeilen moest bij zetten om doelpunten te voorkomen. Dit gelukte hun, hetgeen ook op rekening komt van het besluitelooze spel der Hongaarsche voorhoede. Na 17 minuten werd de Hon gaarsche linksbinnen Berczes bij een bot sing aan de knie gewond zoodat hU van het veld moest worden gedragen. Na dit voor val werd het spel steeds feller, waarbij he. niet altyd even zachtzinnig toeging. Een minuut voor het einde scoorde de Poolsche linksbuiten Wodarz opnieuw, zoodat het einde kwam met een 30 overwinning voor Polen. Kagrhelland eerste in de jollen, Carp tiende in de «eemeterklasse en Maas tweede in de starklasse. Kiel, SAugustus. Heden was het de groote dag voor Kagchelland, die eerste werd in de Olympische jollen- klasse. De wind was minder sterk dan gisteren, acht 5 tien meter per seconde. Maar toch had hij als eenige een klein stukje gereefd, dat hij uitreefde, toen hem bleek, dat hij hiervan geen voor deel had. Hij «tartte goed en was gauw vrij. Wel was in het eerste kruisrak eerst de Duit- sehe en later de Engelsche boot even eerste, maar reeds bij den eersten boei had Kagchelland de leiding, die hij niet meer prijsgaf. Te vechten had hü alleen met Scott, den Engelschman, want beiden lagen een Hinken afstand voor de rest. Kagchel land eindigde mooi als eerste met Scott op de tweede plaats. Door hun onderling ge vecht kwamen tenslotte de anderen nog wat nader. Polen werd derde en Duitsch land vierde. In puntental van de beide eerste dagen leidt thans Engeland met 49 voor Nederland met 47 en Duitschland 46 punten. Ook Maas in de starklasse met een nieuwe mast deed het niet kwaad. Zijn start was goed en bij den eersten boei lag hij op de derde plaats na Zweden en Frankrijk. Later wist de Engelschman Maas van de derde plaats te verdringen, terwijl ook Zweden en Frankrijk van plaats verwisselden. Deze stand bleef lang zoo. Maar in het laatste kruisrak naar de eindstreep wist Maas de Engelsche boot weer voorbij te komen. Al dus kwam het einde in de volgorde Frank rijk, Zweden, Nederland. Later bleek, dat drie booten wegens het raken van boeien uitgesloten werden, waarbü ook de Fran- sche (de beide andere waren Noorwegen en Portugal), zoodat de Bern van Bob Maas de tweede plaats in het klassement bezet ie. Van onzen zesmeter „De Ruyter" kunnen wij helaas niet zooveel goeds vertellen. Bij de afvaart lag de Nederlandse!» boot niet zeer gunstig en bij den eersten boei lag zij op de negende plaats. Engeland had toen de leiding, gevolgd door Noorwegen en Zwe den. Later brak op de „De Ruyter" nog de strop van het Spinnaker-val. Wel wist Carp kruisend nog twee plaatsen in te loopen. maar op het laatste kruisrak zakte hü weer terug tot de tiende plaats. Naar verluidt, loopt er bovendien nog een protest tegen de „De Ruyter", ingebracht door Argentinië. Eerste werd tenslotte Noorwegen gevolgd door Engeland en Zwitserland. Wy kunnen concludeeren, dat in de Olym pische zeilwedstrijden Kagchelland een prachtkans maakt, dat Bob Maas nog goede uitzichten heeft en dat er met Carp een won der zal moeten gebeuren, zal hü tenslotte geplaatst worden. Het polsstokhoogsprjngen nam vele uren in beslag. Het liep al naar achten toen de beslissende sprongen moesten worden ge daan. De Amerikanen, die over een groot aantal polsstokspringers beschikken, die over de 4 meter komen, hadden na langdu rige selectie Graber, Meadows en Sefton uitgezonden. De Europeanen komen op dit nummer bü lange na niet mee, hoewel er in bet oude werelddeel verschillende athleten zyn, die over de 4 meter komen. Het langst bleven de Zweed Ljungberg en de Pool Sznajder aan, die echter niet meer over 4.15 meter konden komen. De Japanners bleven de Amerikaansche cracks echter prachtig partü geven. On danks het late uur bleven de tribunes dicht bezet. Met schril gefluit moedigden de Amerikanen hun landgenooten aan. Toen de lat op 4.25 meter was gelegd steeg de span ning ten top. Drie Amerikanen, n.L de we reldrecordhouder Graber, Meadows en Sef ton en twee Japanners Oe en Nishida waren toen nog overgebleven. De eerste maal kwamen allen Sefton en Nishida over de lat. Bü de tweede poging slaagden Meadows en Oe er eveneens in, maar Graber's sprong mislukte. De spanning steeg toen ten top. Zou de wereldrecordman, de groote favoriet voor dit nummer niet tot de prüswin- naars behooren? Het begon al te sche meren toen Graber ten derde male sprong. Met inspanning van alle krach ten sprong de recordman. Hü trok zich hoog op. Maar zün sprong was niet ver genoeg, zoodat hü de lat aanraakte. De eerste, groote verrassing in de athle- tieknummers van deze Olympische spelen was dat Bill Graber, de groote man, niet ge plaatst werd. Verschillende malen in de Olympische spelen hadden drie Amerika nen de eerste plaatsen veroverd. Ditmaal ging de eindstryd tusschen twee Amerikanen en twee Japanners, die de laat ste jaren in dit nummer steeds meer naar voren zyn gekomen. De lat werd toen op 4.35 meter gelegd. Het was al over achten en de lichten wer den ontstoken. De eerste maal mislukten de sprongen van alle vier de deelnemers Maar den tweeden keer sprong Meadows over 4.35 meter, waardoor hü een nieuw Olympisch record vestigde, dat op naam stond van W. Miller (Ver. Staten), die in Los Angeles 4.31 meter sprong. Het Duit- sche publick, dat erg op de hand van de Ja panners was, moedigde hen luid aan. Nishi da s naam werd in spreekkoor van de tribu nes geroepen. Beide Japanners slaagden echter niet in hun tweede poging. Steeds hooger steeg de spanning De der de sprong van Sefton over 4.35 meter mis lukte. Oe's sprong was zeer fraai, maar on- gelukklgerwüs raakte h« de lat nog eve" aan, zoodat deze viel. Nishida vergmg het ongeveer evenzoo en de Amerikaan Mea- dows waa dus Olympiach kampioen 1930. De deugde in het Am.rik.an.che kamp. waar men steeds meer was gaan vreezen voor een Japansche zege, was groot. Voor Meadows werd toen de lat op 4.4. meter gelegd. Indien hü er in zouslagen over die hoogte te springen, zou hü een nieuw wereldrecord vestigen, dat met 4.37 meter op naam staat van Graber. Gja 'et kwam fraai over de lat, maar ongelukkiger- wüs raakte hij er met de handen aan. De tweede sprong van Graber waa veel minder goed. Ook zün derde poging om het wereld record te verbeteren faalde. Er werd daarna verder gestreden om de tweede en derde plaats. Eerst werd de lat weer op 4.35 meter gelegd, maar geen der deelnemers kwam er over. Vervolgens werd de hoogte op 4.25 meter teruggebracht. Oe kwam schitterend over de lat, maar de jonge Japanner had pech. Hü trok zün hand met snel genoeg terug, waardoor hij even de Int beroerde, waarop deze neerviel. Toen waa Nishida, die weer luide werd toegejuicht, aan de beurt. Maar de tweede prijswinnaar van Loi Angeles faalde. Een dramatische kamp. Daarna werd de hoogte op 4.15 meter ge bracht. Het was inmiddels reeds bü nege nen. Sefton had hetzelfde ongeluk ala Oe, even daarvoor, waardoor de Japanners een pracht kans kregen om de tweede en derde plaats te veroveren. Het publiek, dat erg veel bewondering had voor de Japanners, moedigde de zonen uit het land van de r(j- zende zon, met rhytmiscM handgeklap aan. Groote stilte heerschte toen Oe sprong, zoo waar gelukte het den Japanner over 4.15 meter te komen. Met een zeer fraaien sprong slaagde Ni shida er daarna in eveneens over 4.13 meter te komen, waardoor Sefton was uitgescha keld en de beide Japanners overbleven voor den strüd om de tweede en derde plaats. De eer gedeeld. De speaker kondigde daarop aan. dat de Japannera voor de tweede en derde plaats zouden verder springen, waarbü de lat op 4.25 meter zou worden gebracht. Nishida en Oe deelden echter mede, dat zü om deze plaatsen niet verder zouden strijden. Zij zullen daarom onderling overleggen hoe de verdeeling zal zün. Om vyf minuten over negen was de grootste kamp in het polsstokhoogspringen, welke ooit is gehouden, ten einde. Ruiters en paarden in goede conditie De Nederlandse!» rui ter-équipe bevindt zich sedert Woensdagmiddag voltallig te Berlün. Aangezien een aantal deelnemers en officials van hun dames vergezeld zün, is het een vroolük gezelschap van ruim twintig Nederlanders, dat zün intrek heeft genomen in het rustig buiten de stad ge legen hotel Haus Gatow nabü de Wannsee, waar men tüdens de vrüe uren bü mooi weer kan genieten van een prachtige om- gewone doen te halen en hun een behoor Ujke rugt te gunnen, liet men ze gedurende de rest van den nacht onder de hoede van de meegekomen oppassers in de wagons en werden ze pas gistermorgen te 7 uur uitge laden. Dit geschiedde onder toezicht van den chef d'équipe kolonel jhr. K. F. Quarles van Ufford, kapitein Versteeg en den paarden arts J. G. H. Holsheimer. die Dinsdagavond laat per auto te Berlün was aangekomen om bü het uitladen der paarden aanwezig te kunnen zün. De paarden, die in goede conditie ver keerden en van de reis weinig te lijden heb ben gehad, werden naar de stallen nabü de renbaan Ruhleben overgebracht. Men zal dagelijks eenige uren trainen. De definitieve aanwüzing der deelnemers, die ons land in elk nummer zullen vertegen woordigen, zal geschieden 24 uur voor het verrijden van elk betrokken nummer, geving, zonder al te ver van de stad en vooral van de renbaan verwüderd te zün. Eenige officials en verschillende ruiters vertoefden reeds korteren of langen tüd in Berlün. Gistermorgen vroeg zün eenigen met dennachttrein gearriveerd en de ove rigen kwamen per auto en met den trein, die des middags omstreeks half vyf aan sta tion Friedrichstrasse aankomt. De aarden zyn vannacht om 2 uur per trein aan het goederenstation Spandau aan gekomen. Om de dieren niet te zeer uit hun De seriewinnaars. De resultaten der series 400 meter die vanmorgen zyn geloopen, luiden als volgt- le serie: 1 Roberts (Engeland) 48,1 sec 2e serie: 1. Henry (Frankrijk) 49,2 sec. 2. Knenicky (Tsjecho-Slowaküe) 49,6 sec 3 Shore (Zuid-Afrika) 49,9 lec 3e serie: 1. Browns (Engeiand) 48 8 sec 2. Lanzi (Italië) 49,3 sec 3 m.»^ (Duitschland) 50,2 sec. Metzner 4e serie: 1. Smallwood (Ver. Staten) 49 Ltaon (Ca„,d„ 49 2 „c d. (Hongarye) 49,3 sec 5e serie: 1. Valle (Ver. Staten) 491 ,.c 2. Anderson (Argentinië) 49 5 «,r a 7*,'' vai (Hongarye) 49,8 sec 4eC" 8" Z#it* se? 2CrR: ,Blazeje"k (Duitschland) 47,9 a (Engeland) 48,6 aec 3 Strandvall (Finland) 49 3 sec sec., Z. Fritz (Canada) 49 sec 3 sen (Denemarken) 49 3 sec Christen- lupsch (Duitschland) 49,1 wc. 'i. tor <ta sp«nt Jk kan het nog niet gelooven' «egt hU. Met een regenjas over zün treningapav geslagen, vlucht Osendarp uit den stroomen den regen, waarin hü op het podium tegen- over de eeretribune de protocolalre huldi- ging heeft ondergaan, onder de Marathon- poort om zich naar zün kleedkamer te be geven. Dan blüft hü evenwel stilitaan om de bronzen medaille ln zün hand en de lau werkrans te beküken. „Dat la de tweede", zegt h(j laconiek, maar dan breekt de vreugde over zün prachtige overwinning op de 200 meter been: „ik vind het geweldig" zegt hü „en kan het nog niet gelooven. Ik heb van tevoren geen mo ment aan de mogelükheid gedacht, dat we het zoover zouden brengen, Maar het was reusachtig, dat we met twee Hollanders in de finale kwamen. Van Bevertn heeft ook schitterend geloopen en had het eigenlük nog harder dan ik, omdat hü niet zoo sterk ia. En ook ik voelde me niet heelemaal los, omdat ik het te koud had. Ik ben tamelük zwaar en heb warmte noodig om goed lot te komen". In de kleedkamer van de NedeTlandsche athleten heerschte vreugde. De hier reeds wechtende athleten en ook de verzorgers vielen Osendarp om den hela, sloegen hem op de schouders en feliciteerden zoowel hem als van Bevertn, die zich uiterst gelukkig voelt, dat hü het tot de finale heeft ge bracht. Dan komen Lotsy en Strengholt binnen en de coach Korver, die allen opgetogen zün. „Laat nog eens kijken die dingetjes", vrsgen ze en de medaille gaat van hand tot hand. Osendarp vertelt, dat hy het wel fün vond, dat hij de binnenste baan kreeg, want nu kon hü de anderen in de gaten houden. Moe was hü niet. maar toch verheugde hij zich op de twee dagen rust, die hü nu voor de boek had. „Het is prachtig", verklaarde de heer Lotsy. „Een tweede bronzen medaille, juf frouw ter Braake geplaatst in de finale en Toscani als tiende binnengekomen bij de 50 K.M. snelwandelen. Het is een fyne dag voor Holland ge weert", Jesse Owens (Ver. St.) 10.3 sec. 100 M. dames: Gisela Mauermayer (Duitschl.) 47.63 M. werpen. Hun namen zün: V a n d e r P 0 1 1 (Naderland), Courtright (Canada), Suse (Eatland), Jaervinen, Nik- kancn en Toivonen (Finland), Jurgis <tel' land), Lokajakl en Turczyk (Polen), Atter- wall (Zwaden), Varszegi (Hongarije). Bert" lett, Metcalf #n Tarry (Ver. Staten), en Gei- dea, Stoeck en Weimann (Duitachland). Handrick Olympische kampoen- De einduitslag van den modernen vyf- kamp luidt: t 1. en Olympiach kampioen le luitena Handrick (Duitschland), 2. luit. (Ver. Staten), 3. le luit. Abba (Italië) 4. luit. Thofelt (Zweden).

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 6