Aqmda Stad m Omgeving ^rzrz* 2eer druk Slachtoffers van het water. Conferentie wijziging steunregeling. De toestand in öpanje. Woonhuis totaal uitgebrand. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 91 uur; Zondags gesloten. Tot en met 20 Aug. eiken dag bloemen en plantententoonstelling te Bergen aan Zee; 10—5 en 7—9 uur; 's Zondags van 10 tot 9 uur. Bioscopen. Victoria-theater, half acht, hoofdnummer Liefdes-fanfare (operette), hoofdrollen Fer- nand Gravey en Betty Stockfeldt. Toegang voor alle leeftijden. Roxy-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Modern Times (hum.); hoofdrol Charlie Chaplin; extra De klaplooper (muz.); hoofdrol Gene Raymond. Toegang voor alle leeftijden. Zaterdag- en Woensdagmiddag, half 3, matinee. Bioscoop Harmonie, half 8, tot en met Dinsdag, hoofdnummer Spektakel om Jo- lanthe (kom.); hoofdrollen Willy Schur, Carstra Löck en Jolanthe. Toegang voor alle leeftijden. Woensdag- en Donderdagavond, half acht, hoofdnummer Top Hat (muzikaal); hoofd rollen Fred Astaire en Ginger Rogers. Toe gang elke leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. City-theater, 7.45 uur, hoofdnummer Dui zendmaal dank (kom.); hoofdrollen Ann Dvorak, Dick Pcwell, Paul Whiteman en zijn band. Toegang elke leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Maandag 17 Augustus. In de zaal van O. de Vries te Oterleek uitvoering van K. n. K. ter gelegenheid van de kermis. Dinsdag 18 Augustus. 3 uur, terrein voetbalvereen. Mevo, ach ter Burg. Bosstraat te Oudorp, protestmee ting tegen steunverlaging; spreker de heer H. Sneevliet. 8 uur, openluchttheater te Bergen, opvoe ring klucht Filmmaniakken. AUTO BIJ ZWOLLE IN KANAAL GEREDEN. Gistermorgen heeft zich bij de Lichtmis in de nabijheid van Zwolle,een auto-onge luk voorgedaan, dat gelukkig nog betrek kelijk goed is afgeloopen. Een uit Haarlem afkomstige auto, bestuurd door den heer Akkerman, en waarin voorts nog twee da mes gezeten waren, passeerde n.'l. met veel te groote snelheid de beruchte Licht- misbrug, waar zich reeds zoo veel onge lukken hebben voorgedaan, en kwam in een stroomduiker terecht. De wagen sloeg over den kop en verdween in het water. Toevallig zaten ter plaatse eenige perso nen te hengelen. Zij schoten onmiddellijk te hulp en slaagden er in, bijgestaan door een marechausee, de drie inzittenden uit de auto te halen en op het droge te bren gen. De heer Akkerman had een ernstige bloedende hoofdwonde opgei oopen, de dames waren er met eenige ongevaarlijke neuswonden afgekomen, doch waren uiteraard zeer overstuur. In de marechaus see-kazerne werden de slachtoffers ver bonden en van het noodige voorzien. Een kraanwagen heeft later de vernielde auto uit de vaart gehaald. DE AANRIJDING BIJ NIJMEGEN. De heer G. Krom overleden. De heer G. Krom, die Donderdagavond op den Graafschen weg bij het Maas-Waal-ka naai te Nijmegen op zijn motorfiets door een Engelsche auto werd aangereden en ernstige verwondingen opliep, is Zaterdag zonder tot bewustzijn te zijn teruggekeerd overleden. De heer Krom was secretaris van het landelijk paardensportfeest, dat Zondag middag te Nijmegen wordt gehouden. CHAUFFEUR DOOR DE MENIGTE AANGEVALLEN Auto rijdt op menschen Te Lorient (Fr.) is gisteravond een auto- mobied op een aantal menschen, die op straat dansten, ingereden. Tien personen werden dientengevolge zwaar gewond. De chauffeur werd door de woedende menigte aangevallen, en pas nadat hij zware kwet suren had opgeloopen, kon de politie hem bevrijden. gemeentebedrijven, ir. Feber, de be spreking bij. Omtrent het resultaat van deze con ferentie werd ons medegedeeld, dat de minister-president de inwerking treding van bovengenoem de wijzigingen in de steun regeling 14 dagen heeft opgeschort, ten einde de kwestie nog eens met den minister van sociale zaken te bespreken. HET FABICEEREN VAN MARGARINE. Haarlem's Bijl een uit VAN DE FIETS GEVALLEN EN DOOR EEN AUTO OVERREDEN. Zaterdagavond heeft op den Kanaalweg te Jutphaas een ernstig ongeluk plaats ge had. Twee meisjes, die per fiets in de rich ting Utrecht reden, gingen, toen van den an deren kant een auto naderde, achter elkaar rijden. Het meisje dat achter reed, mej. van B. uit Utrecht, raakte met haar voorwiel het achterwiel van haar vriendin, met het gevolg dat zij midden op den weg kwam te vallen en werd overreden door de juist pas- seerende auto. Met een hersenschudding, een gebroken been en eenige andere ver wondingen werd zij opgenomen en overge bracht naar het stad- en academisch zieken huis. Een jongen, die achter het meisje op de duo zat, kwam er wonder boven wonder vrij goed af. Het kind werd drie tanden uit den mond geslagen. Het rijwiel werd ge heel vernield. DOODELIJK ONGELUK TE WASSENAAR. Zaterdagmiddag tusschen drie en half vier wilde de ongeveer 60-jarige mevr. Colen brander, wonende Groot Hoefijzerlaan 37 op den hoek van den Zijdeweg en den Wit- tenbergerweg in Wassenaar den rijweg oversteken, toen een drietal autobussen met kinderen aankwamen. Twee dezer bussen liet mevr. Colenbran der, na vergeefsche pogingen te hebben aan gewend om over te steken, passeeren, doch toen zij het voor de derde keer probeerde werd zij door den laatsten bus gegrepen en vrijwel op slag gedood. DOODELIJK ONGEVAL TE t KAMPEN. Toen het negenjarig zoontje van den heer Modders uit IJselmuiden Zaterdagavond, ter hoogte van de gasfabriek op den Noordweg te Kampen, voor zijn vader wilde gaan rij den, om een melkwagen te laten passeeren, kwam hij met het achterwiel van zijn fiets met het voorwiel van de fiets van zijn va der in aanraking met het gevolg, dat de jongen kwam te vallen en onder den wa gen terecht kwam. Een der wielen ging het knaapje over de borstkas, welke werd inge drukt. In deerniswekkenden toestand werd de jongen bij een der omwonenden binnen gedragen. Gisteren is het ventje overleden. MEISJE DOOR AUTO AAN GEREDEN. Gistermorgen is op den Rijksstraatweg te Duivendrecht het 4-jarig dochtertje va.i den bakker Wolfelbuttel, doordat zij plotseling den straatweg overstak, door een auto komende uit de richting Amster dam gegrepen. Het duurde geruimen tijd eer medische hulp kwam opdagen. Ook kon niet onmid dellijk proces-verbaal worden opgemaakt, aangezien er geen rijksveldwachter of marechaussee in de nabijheid was. Deze laatste moest uit Diemen komen. ■Dr. Hartman uit Diemen verleende ten slotte de eerste hulp. Hij liet het slachtof fertje in vrij ernstigen toestand naar het Onze Lieve Vrouwengasthuis te Amster dam overbrengen. DOOR AUTO AANGEREDEN EN GEDOOD. Zondagmiddag te omstreeks half drie stapte een groepje wielrijders uit Loon op Zand, die een bedevaarttocht hadden ge maakt naar Kevelaer, op den weg, gelegen tusschen sluis 3 en de Heeswijksche brug over de Zuid-Willemswaart even af, om wat uit te rusten. Een van hen, de ongeveer 40- jarige M. Leermakers uit Loon op Zand, die met de fiets aan de hand in het gras langs den weg stond, is door een uit de richting Veghel komende auto, bestuurd door den heer W. P. uit Nuland, gegrepen. De man, die tegen den grond werd gesmakt, kreeg een ernstige hoofdwonde. Omwonenden verleenden hulp. Na van de H. Sacramenten te zijn voorzien is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Veghel vervoerd, waar hij na aankomst is overleden. Leermakers was ge huwd en vader van een kind. De gemeente politie stelt een onderzoek in. Gebleken is, dat de weg ter plaatse, toen het ongeval ge schiedde, geheel vrij was. JONGEN VERDRONKEN. De achttienjarige J. Lenningh, wonen de in de Banierstraat te Rotterdam, heeft zich gistermiddag in het Zuiddiepje te genover Brienenoord te water begeven, hoewel hij niet kon zwemmen. Al spoedig zonk de jongeman naar de diepte. Tien minuten later werd hij opgehaald. Kunst matige ademhaling en zuurstofapparaten konden niet meer baten. Het lijk is naar het ziekenhuis op den Coolsingel overge bracht. HET VERDRINKINGSGEVAL MOERDIJKBRUG. In verband met het verdrinkingsgeval van den schilder P. H. uit Made, die j.1. Vrijdag van een stelling van de Moerdijk brug viel en verdronk, heeft ji. Zaterdag het hoofd der arbeidsinspectie uit Breda een grondig onderzoek ingesteld. Verschil lende foto's werden genomen, terwijl bleek, dat verschillende stellage's niet aan de voorschriften der Veiligheidswet volde den. Tegen den aannemer zijn dan ook reeds eenige processen-verbaal wegens overtreding der Arbeids- en Hinderwet opgemaakt. Zaterdag heeft de marechaussee nog den geheelen dag gedreigd naar den ver dronken schilder, evenwel zonder resul taat. IN DE MAAS VERDRONKEN. Zaterdagmiddag om half zes was de zes tienjarige M. D. uit Grave die te Venray als schilder in betrekking is, met zijn fa milie in een bootje on de Maas aan het varen. De jongeman wilde wat zwemmen en sprong daartoe midden op de rivier in het water. Aangezien hij geen geoefend zwemmer was, bevond hij zich spoedig in moeilijkheden. Op zijn hulpgeroep wierp men hem een roeispaan toe, doch de jonge man greep mis en verdween in de diepte. Aanstonds is men begonnen te dreggen en tegen acht uur heeft men het lijk gevon den. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. De 19-jarige D. Schooten uit Nijverdal, die als militair te Assen in garnizoen lag, is gisteren aldaar bjj het baden verdronken. 14 dagen uitstel. De min...cr-president, dr. H. Colyn, heeft bij afwezigheid van den minister van sociale zaken, hedenochtend met een aantal wethouders van groote gemeenten een bespreking gevoerd over: „Een samenstel van maatregelen in zake steunverleening en werkverschaf fing", bij rondschrijven van 31 Juli j.1. door den minister van sociale zaken ter kennis van alle gemeentebesturen gebracht. Naar men weet, betreft deze circu laire de afschaffing van den huurbij- slag en het verlagen van het standaard- loon waarnaar de steun wordt bere kend. De bespreking met den minister president, welke om half twaalf aan ving en tot half twee duurde, werd bij gewoond door de wethouders van sociale zaken van de gemeenten Am sterdam, Rotterdam, Utrecht, Gronin gen en Eindhoven. De wethouder van sociale zaken van 's Gravenhage, de heer Buurman, was verhinderd aanwe zig te zjjn, doch namens hem woonde de wethouder van openbare werken en Overtredingen voor kantongerecht. De Haarlemsche kantonrechtter mr. de Vroe behandelde hedenmorgen drietal zaken tegen den 39-jarigen V. Velsen, die als margarinemenger was aan gesloten bij de Nederlasche zuivel-centrale eir die verschillende malen de wettelijke bepalingen inzake het mengen en fabri- ceeren van margarine had overtreden. De eerste overtreding werd geconsta teerd op 30 Mei, toen verdachte margarine a vervoerde, welke geen boter bevatte zooals voorgeschreven is. Conform den eisch werd verdachte hiervoor veroordeeld tot 40 gulden boete subs. 20 dagen. Op 25 Juni vervoerde verdachte weer margarine, welke niet aan de voorschrif ten voldeed. Hiervoor kreeg hij 40 gulden boete subs. 20 dagen en een voorwaarde lijke hechtenisstraf van 10 dagen met twee jaar proeftijd. In verband met de overtredingen hadden de controleurs verdachte's menginstallatie verzegeld. Hij mocht alleen mengen in tegenwoordigheid van den controleur, die het zegel tijdelijk verbrak. Op 4 Juli consta teerde een controleur, dat het zegel inder daad nog in tact was, doch bij een verder onderzoek in de woning van verdachte vond hij een mengmachine welke onder afval in de vuilnisbak verborgen was. Bovendier. bleek verdachte in het bezit te zijn van een derde mengmachine, welke hij op de waran da van de buren had geplaatst. Er werden ook eenige partijen margarine gevonden, welke uit spijsvet en kleursel bestonden, hetgeen wettelijk niet geoorloofd is. Bij een knecht van verdachte, die enkele huizen verder woonde, werd eveneens een groot vat met deze ondeugdelijke margarine ge vonden. Conform den eisch van het O.M, werd verdachte voor deze verschillende fei ten tot 7 dagen hechtenis veroordeeld. De in beslag genomen toestellen en hoeveelheden margarine zullen vernietigd worden. MINISTER EULER VERTROKKEN. De Canadeesche minister van handel, en industrie, de heer Euler, is gisteroch tend uit den Haag naar Vlissingen ver trokken en vervolgens vandaar naar Enge land overgestoken. Hij werd uitgeleide gedaan door mr. van Kerkhoven, die hem tijdens zijn verblijf in ons land door den minister van handel, nijverheid en scheep vaart was toegevoegd. ONRECHTMATIG STEUNTREKKEN. Door de directie van maatschappelijk hulpbetoon en van het gemeentelijk bureau voor werkloozensteun werd namens de gemeente 's-Gravenhage aangifte gedaan van onrechtmatig steuntrekken in 9 ge vallen, tot een totaal bedrag van bijna 600 gulden. Bombardement van Irun en San Sebastian begonnen. Aangezien aan het aan Irun en San Se bastian gestelde ultimatum, om zich vóór 17 Augustus over te geven, niet was vol daan, is het bombardement van deze steden begonnen. Van hun kant hebben de autoriteiten van het Volksfront verklaard, dat bij de eerste granaat, die mocht vallen, talrijke gijze laars gefusilleerd zullen worden. In het fort Guadelupe, dat op het oogenblik door den opstandigen kruiser „Espana" beschoten wordt, bevinden zich ongeveer 1200 gevan genen. Volgens verschillende geruchten, die aan de grens de ronde doen, zou een aantal hunner reeds gefusilleerd zijn. TYPHUSBESTRIJDING IN NOORDHOLLAND. Het Statenlid, de heer Klaas de Vries, heeft vragen gesteld aan Ged. Staten van Noordholland naar aanleiding van het ty- phusgevaar te Uithoorn, als gevolg van het gebruik van slootwater in het veehou- dersbedrijf. Ged. Staten hebben thans geantwoord dat het ziektegeval te Uithoorn te wijten is aan het feit, dat gedurende de laatste maand van 1935 en Januari 1936 aldaar geen voor zorgsmaatregelen genomen zijn ten opzichte van de uitwerpselen, die terecht kwamen in een sloot, waaruit een veehouder, wiens koestal aan de overzijde van de sloot is ge legen, water oppompte ten gebruike in zijn bedrijf. De melk uit dezen stal in consump tie gebracht, heeft eenige typhusgevallen veroorzaakt. Door krachtig ingrijpen van de daarvoor aangewezen autoriteiten van het Staatstoe zicht op de volksgezondheid is, de melk uit den bedoelden stad aan de consumptie ont trokken, de pomp afgebroken, de stad aan de waterleiding is aangesloten en de sloot gedesinfecteerd. Krachtens de voorschriften van het melk- besluit z(jn de slijters bedrijven verplicht te zorgen voor een deugdelijke watervoorzie ning. Voor de melkveehoudersbedrijven, die niet tevens zijn slijtersbedrjjven gelden der gelijke voorschriften niet. Ged. Staten zijn bereid stappen te doen om te bevorderen, dat vooral ook voor melkveehoudersbedrijven, die melk leve ren aan melkslijters, voorschriften omtrent de watervoorzieningen worden gegeven. De circulaire van 13 Febr. 1924 van het college aan de gemeentebesturen heeft tot gevolg gehad, dat de daarbij voorgeschre ven bepalingen omtrent het gebruik slootwater in de politie-verordeningen van nagenoeg alle gemeenten zijn opgenomen. In de bouwverordeningen zijn voorts de bepalingen opgenomen, waarbij, behalve het stellen van privaten op slooten, ook het doen uitloopen van privaatstoffen in sloo ten verboden is, behoudens een enkele uit zondering. Op dit oogenblik is 92 der plattelands bevolking in de gelegenheid zich van aan hooge eischen beantwoordend drink- en bedrijfswater te voorzien, terwijl 87 1/2 dier bevolking inderdaad is aangesloten. Het ontbrekende (41/2 zal, indien de bepalingen in zake de verplichte aanslui ting in alle gemeenten ten volle gehand haafd worden, handhaving waarop Ged. Staten voortdurend bij de gemeentebestu ren aandringen, eveneens het genot van goede watervoorziening deelachtig kunnen worden. U dacht Immer», dat m»fl be«t vóór dia andara auto het kruiipowt kon pa»«eerenl Maar lang» don weg moet dot niet „dan ken", u moet 't xeker wetenl m.M. t« van Een korte maar felle brand heeft hedenochtend' vroeg het woonhuis, be woond door den heer W. Jonker in de Druivenlaan, geheel in de asch gelegd, terwijl de geheele inboedel mede een prooi der vlammen werd en eenige gouden en zilveren sieraden tot een bedrag van 30 gulden, eveneens door het vuur verteerd werden. Omstreeks half zeven hedenmorgen had de heer Jonker, voordat hij naar de kerk ging, een ketel met waschgoed op het 4- pits petroleumstel gezet en dit aangestoken, opdat zijn vrouw vroeg met de wasch zou kunnen beginnen. Een kwartier later onge veer werd de vrouw des huizes, 'die nog te bed lag, wakker en merkte, tot haar schrik, dat de keuken in lichter laaie stond. Zij snelde naar haar buren, die de brandweer alarmeerden, maar aan de reeds fel woe dende brand niets konden doen. Zienderoogen werd de brand feller en slechts enkele minuten later stegen dikke rookkolommen boven dit deel der stad de heldere lucht in, terwijl een vonkenregen zich neerstortte over de geheele omgeving van het brandende perceel. Weldra was men overal in de buurt wak ker geworden en de bewoners van de naast gelegen perceelen begonnen ijlings hun meubelen en kleeren in veiligheid te bren gen. Dat scheen noodig, want reeds werd een der belendende perceelen bedreigd, terwijl de hitte zoo groot werd, dat zelfs de ruiten aan den overkant der straat barstten. De brandweer liet gelukkig niet lang op zich wachten en tastte het vuur met twee stralen aan. Het gevaar voor uitbreiding was terstond geweken, maar aan redden van het brandende perceel zelf kon men niet denken. Dat bleek, waar het heele huis als 't ware één vlammenzee was, een onmo gelijkheid. En terwijl inspecteur Stienstra het ver keer liet regelen t-n voor een afzetting zorg de, liet commandant Ringers tallooze liters water in het huis werpen, zoodat na een goed kwartier slechts lekkende vlammen nog konden herinneren aan een korte, maar felle brand. De bewoners zagen alzoo hun jong huwe lijksgeluk zij waren nog slechts eenige maanden getrouwe bedreigd door een wolk, maar gelukkig waren huis (eigenaar de heer Braakma, Snaarmanslaan) en in boedel verzekerd. Minder prettig was het echter, dat een klein bedrag aan geld, als mede eenig goud- en zilverwerk door het vuur verteerd werden. De belendende perceelen kregen eenige water- en andere schade. Om half acht werd met het nablusschings- werk begonnen. EINDELIJK ZOMER. Overweldigend groot was gister het aan-1 tal stedelingen, dat naar het strand en de bosschen trok. Eindelijk was dan het echte zomerweer daar. Het was een lust voor het oog de duizenden wielrijders in kleurige I zomerkleed in g langs de wegen te zien trek ken. In Bergen aan Zee waren alle parkeer terreinen met auto s uit nagenoeg alle pro vincies bezet, terwijl ook in Bergen-Binnen het toerisme grooter was dan gewoonlijk Aan het strand werd het baden zeer be lemmerd door de duizenden kwallen die waren aangespoeld. Zou het niet mogelijk zijn, op zulke bij zondere dagen, althans voor het badbedrhf ae kwallen, met behulp van schelpenkarren te verwijderen? r9? d.l terrassen van de verschillende cafés te Bergen aan Zee en te Bergen-Bin- nen, heerschte een gezellige drukte °e zom?r ™as eindelijk gekomen, 'dit ver telden ook de stralende gezichten van de vacantiegangers, die de nare regendagen al weer waren vergeten. 'aagen al- Op zulke dagen wil men, ook al ziin er geen feestelijkheden, naar zee. De s alen de zomerzon mooi,* «iraien- naar waarnemingen, verricht in den morgen van Maandag 17 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt Hoogste barometerstand 771,0 Sortavala in Finland. Laagste barometerstand 750,1 m.M. Vestman oer. Verwachting, geldig tot den avond Dinsdag 18 Augustus: Meest zwakke wind uit westelijke tot zuidelijke richtingen; licht tot half bewolkt; weinig of geen regen; warm weer. Bnitenlandsch weerovenicht. Warm weer met stralende zonneschijn. De toestand van mooi weer handhaaft zich. Op het vasteland nam de luchtdruk nog iets toe en zijn de barometers nog lang zaam stijgende. De depressies, die Zaterdag nog in de Baltische landen en in Frankrijk gevonden werd en nog regens gaven in oost-Duitschland en Berlijn, zijn verdwenen. De IJsland-depressie strekt haar invloed niet verder uit dan tot Schotland en Ier land en de Noorsche zee. De telkens op- nieuw verschijnende secundairen op den oceaan blijven ondiep en reiken niet verder dan tot den vijftigsten breedtegraad. Overal op het vasteland is het thans mooi zomerweer, de hooge Alpentoppen melden onbewolkten hemel met hooge temperatu ren en droge buitengewoon doorzichtige lucht. In de middelgebergten is het zeer nevelig. Voorloopig is nog weinig verande ring in den to^tand te zien. LICHT OP1 Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen van 20.51 uur tot 5.19 uur licht op. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Hoogwater Laagwater Dat. vm. nam. vm. nam. 18 4.53 5.18 1.30 1.47 19 527 5.51 2.07 2.21 20 5.59 624 2.41 2.52 21 6.32 6.53 3.12 321 22 7.03 7.23 3.39 3.50 23 7.36 7.57 4.10 4.19 HOOG- EN LAAG WATER Tl EGMOND AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustu s. ?üC- Dat. Hoogwater Laagwater "f »-m. nam. vm. nam. 18 4.50 5.15 1.18 125 19 5.24 5.48 1.55 2.00 20 5.56 621 229 2.40 21 629 6.50 3.00 3.00 22 7.00 7.20 3.27 3.38 23 7.33 7.54 3.58 4.07 de zomerzon maakt dan oveVal den d kum^aaii Zee TH!*? vooral door families met kmV""*"', dat men goede laken J Camperduin m.ekte h»P.ngw« d»Tk «eer nog een,ge dag,„ mooie POSTDUI1 In De Unie aan de Koorst™-» blauwe postduif komen ïïrvïuLn den eenen poot gemerkt r den anderen met het en aan mei net nummer 189823. een aan ,4N EEN NAUW STRAATJE". Men verzoekt ons, er even op te willen wijzen, dat de voor 18 Nov. aangekondigde voorstelling van „In een nauw straatje" uit gaat van het Comité voor Tooneeluitvoerin- gen. DE ENTREE VOOR HET MUSEUM TE HOOG? Een abonné maakte tegenover ons de opmerking, dat de entree voor het ge meentelijk museum (een kwartje) te hoog moet worden geacht. Hij had in de afge loopen week op twee achtereenvolgende dagen gezien, dat een groep belangstellen den een bezoek aan het museum wilde brengen, maar bij het zien van den entree prijs terstond rechtsomkeert maakte. Bedoelde abonné wijst erop, dat de entree voor het Rijksmuseum te Amster dam slechts een dubbeltje bedraagt en hij vraagt of het niet wenschelyk zou zijn dat Alkmaar het tarief verlaagt tot dien prijs, wat zeker z. i. het bezoek ten goede zou komen. ZEDENMISDRIJF. Door de politie is Zaterdagmiddag op hst £eglis een persoon aangehouden, die zich te Hoorn had schuldig gemaakt aan het plegen van niet nader te noemen handelingen met een jeugdig persoon. Zijn eigenaardige hou ding, waarmede hy zich kennelijk aan de aandacht der politie wüde onttrekken, wek- te de bevreemding der politie op. H»iiÜ„bekenvde, Zich aan vorenbedoelde han- 8en schuldig bebben gemaakt en is gesteld Van de Hoonuche politie VERKEERSPUZZLE. Te omstreeks kwart voor tien reed gister- "?r°firgen een wielrijder 0p den Kennemer- bn '{."1 de riohting van de Heilooér- de Tesselschadestraat bot- n P otseling tegen een personenauto ük'j j ge waarvan zijn rijwiel be over J.8t auto kwanQ van tegen overgestelde richting en reed zonder signaal wJ^Ü Tk8af; de Tesselschadestraat in, kunZ h wielrijder geen rekening had de rt M0 n- Door de politie wordt naar de schuldvraag een onderzoek Ingesteld. O, DIE VERKEERSREGELS. w.e,lrhd^annge8tr<Wt 8tak Si*teravond een zi n nS ua een voet«an«er gepasseerd te oïer cnï g naar lmkï van den rijweg genoverbotainS m#t «en van te- nider R^H ,richtin« komenden wiel- IW de ™iVW?lrÜd,rs kwamen te vallan. po itie is proces-verbaal opgemaakt.

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 2