HAAS BOOG-AZUN VmumU 6metU* VsJf ^r^EBSLECHTEBING VAN DEN STEUN VOOR DE WERKLOOZEN. m in den lande steekt een krachtig t op tegen de door de regeering pr Gnomen verslechtering voor den aan de werkloozen. De protesten ste"" zich voornamelijk tegen de voorge- riM^ intrekking van de huurtoeslagen. De st „ntebesturen van de groote gemeen- «em® bben daartegen eveneens krachtig ten fpsteerd. Een gister gehouden bespre- gePff Van minister Colijn met de w^hou- - van de groote gemeente heeft, zoo- f wii gister reeds berichtten, tot resul t gehad, dat de Inwerkingtreding van bedoelde wijziging der steunregeling i dagen is opgeschort. De Algemeene Alkmaarsche Werk en Bond, evenzeer verontrust door de l0«ilde afschaffing van den huurbijslag ,je verlaging van het standaardloon, engrnaar de steun wordt berekend, heeft heden het volgende door 420 leden getee- JJende protest aan B. en W. en den Raad verzonden: ne Werkloozen van den Alg. Bond van Jrkloozen zenden hierbij een ernstig yvtest tegen de nieuwe verslechtering, die je regeering wil invoeren: namelijk, het ontnemen van den huurtoe6lag en het In voeren van een standardloon ver beneden 't normale, alzoo weer een steunverminde ring. De steunvermindering beteekent voor je werkeloozen een aanslag op hun leven, nu reeds kan men het noodzakelijke niet meer koopen. Wanneer het gemeentebe stuur van Alkmaar niet alle middelen ge bruikt, om de regeering een halt toe te roepen, dan stellen wij het gemeentebe de gevolgen moeten dragen. Meer ver stuur mede verantwoordelijk, en zal het de gevolgen moeten dragen. Meer ver slechteringen beteekenen de werkloozen tot dieven op te leiden, een andere weg is niet meer open. Hongeren in overvloed is misdaad. Met de verzending van dit adres zijn de werkloozen aan het verkeerde adres. Het mag als bekend verondersteld worden dat ook B. en W. van Alkmaar zich krachtig hebben uitgesproken tegen de voorgeno men maatregelen, zoodat het onjuist is om dit eoUege voor de eventueele invoering mt& verantwoordelijk te stellen. De burgerij heeft echter nu eenmaal meer contact met het bestuursorgaan „gemeentebestuur" dan met het bestuurs orgaan „regeering" en om deze reden is de verzending van het adres wel begrij pelijk. AJOIREN THANS EEN GEMAK EN GOEDKOOP. Momenteel wordt in het magazijn van V. D. een zeer interessante demonstratie gehouden met apparaten voor ajourwerk. Dit app«raat is op iedere naaimachine te plaatsen en aan de machine behoeft bij het opzetten niets veranderd te worden, 'rwjjl als verder voordeel geldt, dat door een ieder, zel#s door kinderen, van een dergelijk apparaat gebruik kan worden gemaakt. In enkele minuten tijds kan thans iets geajourd worden, wat vroeger uren werk kostte en een kwelling voor de oogen beteekende. Door het gebruik maken van dit appa raat is het mogelijk open zoomen te maken te garneeren en twee stukjes aan elkaar te ajouren. In een annonce in dit blad staan nog nadere bijzonderheden omtrent deze de monstratie vermeld. Dames doen goed om kennis van dit nieuwtje te nemen. dat de huidige steun verleen ing echter nauwelijks in staat stelt tot bestrijding van de noodzakelijkste levensbehoeften, dat om de gevolgen de invoering van dit standaardloon daarom niet doorvoer - vraagt geen werk nóch hulp by zyn arbeid; iets zeer kleins met groote toewyding wordt gevraagd, n.1. een offer naar ieders vermo gen by den verkoop van het speldje. Geeft graag en veel op den jaarlykschen speldjes dag! Bedenkt, dat ge door uw gift fnede- helpt aan instandhouding van het magazijn, dat voor alle ziektegevallen op ieder medisch voorschrift elk nuttig voorwerp ter beschik king stelt; ge houdt het onmisbare badhuis mede in Itand; in gezinnen, waar de moeder tydeiyk niet in staat is haar taak te ver richten, wordt door uw gift, via het Witte Kruis, door Huisverzorging, een goede baar moet worden geacht, - m. dat zeer vele arbeiders door langdurige kracht gestuurd. Weest blij, naast uw kleine, werkloosheid werden getroffen, omdat nu I jaarlüksehe contributie, door een gift hier GEVESTIGD. Onze voormalige stadgenoot, de heer Joh. D. van Tol, die reeds tal van pa ttenten alhier behandelde, en een goede bekendheid geniet als pedicure, voetkun- dige en masseur, heeft de practyk over genomen van den heer Schouten en zal in 't vervolg in de Lamoraalstraat iederen Dinsdag spreekuur houden. De vele diploma's, welke genoemde heer bezit, zjjn een waarborg voor de juiste behandeling. Naar men ons verzekert be- booren vele doctoren tot zijn geregelde Patiënten. CARILLON-CONCERT 'oor P. A. van Langen op Woensdagavond van 8.30—9.30 uur. Sonate Andante, Andantino, Menuet, Rondo. Rythmedans, Kermisbed, Kwezelke, Wiegelied, NicolaL Pleyel. Haydn. Handel. Boutmy. Nees. Hullebroeck. 0 Schubert. ADRESSEN AAN B. EN W. Door de besturen van den R.K. Volks bond, den Bestuurdersbond Alkmaar, het Plaatselijk Arbeidssecretariaat en den Alk- ^aarschen Bestuurdersbond, zyn aan B. en W. twee adressen verzonden, luidende als volgt: Tegen het standaardloon. Geven te kennen, dat blijkens de door den minister van so ciale zaken aan het gemeentebestuur gerich- l« circulaire d.d. 31 Juli 1936 no. 209-1129, in deze gemeente met ingang van 31 Aug. 1936 °.a. een standaardloon zal worden ingevoerd, daarmede rekening moet worden gehouden 0 de berekening van het steunbedrag, wan- "eer de betreffende werklooze arbeiders ge durende 4 jaar minder dan 26 weken ar- 'd hebben verricht, dat van steuninvoerlng van dit standaard- on een zeer ingrypende steunverlaging voor tal van werklooze arbeiders het gevolg zyn. eenmaal de bedryven waarin zy in normale economische omstandigheden konden wer ken, sedert langen tyd óf geheel stil liggen óf slechts ten deele in werking zyn, terwijl het evenmin mogelyk was om in andere be dryven eveneens ten gevolge van de cri sis arbeid te bekomen, dat de zeer vele arbeiders derhalve buiten hun schuld langdurig werkloos waren, dat het om deze redenen daarom boven dien hoogst onredeUjk is om deze langdurig werkloos zynde arbeiders, onder wie tal van bekwame vakarbeiders zyn, in hun steun- uitkeering te treffen, door voor hen een standaardloon vast te stellen, hetwelk in vele gevallen zelfs nog beneden het loon der ongeschoolde arbeiders ligt, redenen, waarom ondergeteekenden uw college beleefd doch met nadruk verzoeken, wel zyn medewerking te willen verleenen, opdat de regeering op de invoering van dit standaardloon terug komt, door een desbe treffend verzoek tot haar te richten. Tegen verlaging huurtoeslag Geven te kennen, dat sedert de verlaging der in de steun regeling genoemde steunnormen op 1 Juli 1934 de steun verleen ing in ons land te eenenmale onvoldoende moet worden ge acht, dat ten gevolge van deze te schriele steun verlening elke reserve uit het gezin van den werkloozen arbeider is verdwenen, waardoor de bona-fide, buiten hun schuld werkloos geworden arbeiders gedurende langen tyd in ernstige, armoedige omstan digheden verkeeren, dat de toestand waarin de werklooze ar beider met zyn gezin leefde, onhoudbaar is geworden en derhalve dringend verbetering behoeft, dat een aantal der wyzigingen, waartoe de regeering met ingang van 31 Aug. verplicht, inderdaad eenige verruiming in houdt, dat evenwel de intrekking van den huur toeslag een zoo ingrypende verslechtering voor de betrokkenen m onze gemeente be teekent, dat de gevolgen van deze maatre gelen onoverkomelijk moeten worden geoor deeld, dat de regeering, blijkens haar mededee- lingen, van de afschaffing van den huurtoe slag de gewenschte algemeenen huurverla ging verwacht, dat echter de intrekking van den huurtoe- slag veeleer tot gevolg zal hebben, dat, ge zien het over het algemeen bestaande tekort aan goede en goedkoope arbeiderswoningen en de wegens de afschaffing van bedoelden toeslag zeker te verwachten verhoogde vraag naar deze woningen, een huurstyging zal plaats vinden, dat de noodzakelijke verlaging der wo- ninghuren slechts zal worden verkregen door wettelijke maatregelen en/of aanbouw van goedkoope arbeiderswoningen, dat, zelfs al sou de afschaffing van den huurtoeslag ten slotte wel tot de begeerde huurdaling leiden, het toch in geen geval oirbaar moet worden geacht de zwaarst ge troffen crisisslachtoffers thans vx>r de on overkomelijke moeilijkheden, aan dezen maatregel verbonden, te plaatsen. redenen waarom ondergeteekenden uw college beleefd, doch met nadruk verzoekeu, we! te willen bevorderen, dat de regeer ing alsnog op haar voornemen om den huurtoe slag in te trekken, terugkomt en ter verkry- ging van huurdaling tot wettelijke maatre- geeln en krachtige bevordering van den bouw \an goedkoope arbeiderswoningen be sluit, coor een desbetreffend verzoek tot haar te richten. LANDBOUWCl'RSl'SSEN IN NOORD HOLLAND. Het landbouw-avondonderwys is de laat ste jaren door verschillende omstandighe den wel wat in de verdrukking gekomen En Noordholland in 't by zonder heeft van dien druk zyn deel gekregen, zoodat het aantal cursussen den laatsten tyd zeer ge ring was en ook niet mocht worden uitge breid. Dit laatste is nu anders geworden. Voor zoover de landbouworganisaties de noodigc J leerlingen en onderwijzers kunnen krijgen (en ze zyn er wel!), kan de rykslandbouw- consulent te Schagen de mededeeling doen. dat het aantal '.andbouwcursussen dezen winter belangrijk grooter kan zijn dan de vorige winters. We wekken de besturen dier organisaties dan ook tot actie op, nu de gelegenheid er is. Het belang van vakonderwijs voor den boerenzoon en boerenknecht is te goed bekend, om er nog over uit te weiden. Waar de gelegenheden voor dagonderwijs niet benut kunnen worden, moeten die voor avondonderwijs worden aangepakt. Hier is een dankbare taak voor de plaatseiyke organisatie-besturen van elke richting. Voor inlichtingen wende men zich tot den Rykslandbouwconsulent voor Noord holland te Schagen. DE WITTE KRUIS-SPELDJESDAÜ. Zonder rust en zonder vacantie, jaar in, jaar uit en dag na dag gaat onvermoeid de arbeid van het Witte Kruis door. Velen we ten daarvan, menigeen zal in tyden van ziekte en ongeval dankbaar de hulp hebben genoten van deze in ons leven onmisbare vereeniging! Maar veel arbeid en veel hulp vragen veel toewyding en ruime mogelykheid daar toe. Het Witte Kruis te Alkmaar vraagt slechts voor a.s. Vrydag zéér weinig van U. Het aan te kunnen medewerken en weet dat deze gift onmisbaar ia! Juist in déze tyden mag het werkgebied niet worden inge krompen. Laat de opbrengst zoo verrassend zyn, dat uitbreiding mogelyk is!! Als de dames en meisjes s.s. Vrydag door Alkmaar's straten gaan, laat haar dan niet u vragen, maar vraagt of zij u alstublieft de eerespeld van dien dag willen verkoopen Dan heeft het Witte Kruis ook een zonnige dag!! Dames boven zestien jaar: vele handen maken het werk licht en de opbrengst groot I Geeft u op voor de collecte :an het gebouw van het Witte Kruis, Zevenhui zen. U wordt meer gevraagd dan het een voudige kodpen van een speldje: maar 't is een arbeid, niet licht, doch die u voldoe ning geeft! Gebouw Witte Kruis, Zevenhul zen, aanmelding: op ieder uur van den dag!! GEVONDEN VOORWERPEN. Als gevonden te bevragen aan het bureau van politie in de Langestraat des Woensdags en Zaterdags tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen, gevonden tusschen 10 en 17 Augustus 1936: heerenportemonnaie met sleuteltje, autoslinger, hondenpenning, knipmes, duimstok, fototoestel en veldflesch, portemonnaie met eenig kleingeld. Aan de adressen der onderstaande ingeze tenen zyn de navolgende voorwerpen te be vragen, gevonden tusschen 10 en 17 Aug. 1936: A. Ottema, Druivenlaan 14, kinder schoentje; J. Bruin, Scheteldoekshaven 6, schuitbekentenis; A. Smorenberg, Nieuw- landersingel 13, rozenkrans; G. Bossen, Ken- nemerstraatweg 175, kinderportemonnaie met kleingeld; J. van Roon, Tuinstraat 9, bouvier (komen meeloopen uit Bergen); T. Carels, St Anthoniestraat 3, hondenpen ning; A. de Moor, Vondelstraat 6a, foto album; G. J. v. d. Idsert 2e Tuindwarsstraat 15, damespolshorloge met leeren band; De Frenne, Langestraat vulpen en huissleutel: S. de Boer, Ruiterstraat, belastingplaatje; S. de Jong, Stationsstraat 9, regenjas, broek en riem; J. Koops, Tuinstraat 63, portemon naie; C. Jes, Tulpstraat 11, taschje met trommeltje; J. Hoogland, Patemosterstraat 4a, alpino; R. Kraakman, Egmondermeer 472, vulpenhouder en lot; M. Buur, Wester- weg 18, rozenkrans in étui; J. Boon, Sta tionstraat 77, pakje tpet katoen voor petro- leumstelpitten; T. Kramer. Wildemanstraat 14, snelbinder; G. vaJ Hooff, le Kabelstreat 8. witte ceintuur en\rttlsje; C. van der Steen, Koningsweg 99. «mlbinderi A. v. d. Ylugt. Wognumschebuurt 12, huissleutel; W. Roorda, Heilooerdyk 13, lorgnet met hoor nen garnituur; Nelly Harder, St. Jacobstraat 14, klein wit hondje net penning; J. Mul, le Oosterstraat 10, R.K. gebedenboek; J. Schaap, Spoorstraat 3, sleutel. INSCHRIJVINGEN HANDELSREGISTER 11—18 AUGUSTUS 1936. Nieuwe zaken: I Alkmaar: C. Hoogmoed, Snaarmanslaan 75, slagery. W y z i g i n ge n Alkmaar: N.V. Kaashandel, voorheen J. J. Houtkooper Zoon; bestuurswijziging. De Nederlandsche Bank N.V„ Amster dam; benoeming plv. agent b/h agentschap Alkmaar. Barsingerhom: Onderlinge Brandwaar borg Maatschappij: bestuurswijziging. Den Helder: N.V. Drukkery „De Spaarne- stad", Haarlem; fiL gevestigd te Den Helder, Stationsstraat 3. Van Straalen Monsieur Erkelens N.V., Hoofdgracht 61, wynkoopery; bestuurswyzi- ging. H. Thysaen, Hoogstraat 13, melkslytery; overgegaan aan wed. J. M. Thijssende Wit kistenmakers, 4 borstelmakers, 1 beitser, 1 beeldhouder, 1 kuiper. Groep boek- en steendrukkeryen: 10 boek binder, 6 lettenetters, 2 drukkers. Groep handel: 20 vertegenwoordigers, winkelbedienden, 1 colporteur. Groep land- en tuinbouwbedrijven: 8 tuinliedene, 21 boerenarbeiders, 1 bloemist Groep overige beroepen: 4 wasschers, 1 rietwerker, 6 schoenmakers, 1 port.huia- knecht, 1 verfbereider, 1 kalkbrander, huidenzouters, 1 klompenschilder, 1 onder' wijzer, 1 cartonnagebewerker, 1 papierbe werker, 1 controleur, 5 incasseerders, 4 zak- kenstoppers, 2 administrateurs, 1 boekhru der, 1 batikker, 1 secretarie-ambtenaar, 23 kantoorbedienden, 38 los- en 257 los-arbei ders. Gedeelteiyk werkloos: tabaksindustrie metaalindustrie 15, overige beroepen 2. Jeugdige werkzoekenden beneden 18 jaar in diverse beroepen: 25. Vrouweiyk personeel: 3 kantoorbedien den, 2 verkoopsters, 1 kapster, 1 meisje voor halve dagen, 2 werksters. Alkmaar, 15 Augustus 1936. De directeur v.n. v. d. HEUVEL. tPM&ticaties SLUITINGSUUR KERMIS 1936 VOOR CAFE'S ENZ. Als sluitingsuur voor de café's, kermis- en andere inrichtingen is vastgesteld: van 22 Augustus 1936 des nachts 1 uur en op 29 en 30 Augustus 1936 des nachts 2 uur. Oude Niedorp: r.-k. ziekenfonds Martinus"; bestuurswijziging. Opheffingen Bergen: Coöp. verbruiksvereeniging harding, Heerenweg 77, broodbakkery. „St. Vol- BEKENDMAKING. De commissaris van politie der gemeente Alkmaar maakt bekend, dat tydens de kermis van 22 Augustus tot en met 30 Augustus 1936 slechts voor een beperkt aantal straatorgels (uitsluitend boekorgels) of straatmuzikanten (minstens bestaande uit vier spelende personen) vergunning zal worden verleend. Kunstemakers, acrobaten, dierenvertoo- ningen. straatzangers, boeien-koningen, de genslikkers, personen die misvormde lede maten te kyk stellen enz., enz., worden be slist niet op den openbaren weg toege laten. Voorts wordt geen vergunning verleend tydens de kennis op kermis-terreinen aan venters in paling, galanterieën, worstjes nougat, koek, chocolade, kinderspeelgoed enz. Het standwerken met een of ander ver koopsartikel is ten strengste verboden. Verder wordt de aandacht gevestigd op de bepaling in de Arbeidswet betrekkelijk jeugdige personen, die luidt: „Een jeugdig persoon mag geen arbeid ver richten. bestaande in gevaarlijke kunstver richtingen en in het deelnemen aan kunst verrichtingen, voor zoover dit gevaar op levert. De wet verstaat onder jeugdige personen, zoowel jongens als meisjes be steden achttte» jaar. VERPLAATSING MARKTEN. De Directeur van het Gemeente-Slacht huis. en het Marktwezen te Alkmaar, brengt hierby ter algemeene kennis, dat de Zater dagochtend- en -avondmarkt op de Zater dagen 22 en 29 Augustus 1936 zal worden gehouden op de Laat, voor zooveel mogelyk achter de kermiskramen. De Pluimveemarkt zal op de genoemde dagen worden gehouden op het gedeelte van de Korte Nieuwesloot, tusschen Koningsweg en Handelskade, terwijl de Fruitmarkt voor die data verplaatst wordt van de Korte Nieuwesloot naar het Waagplein, vóór het kleine Waaggebouw. De directeur voornoemd, VOORTHUYSEN. Alkmaar, den 18den Augustus 1936. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. BEKENDMAKING. De Directeur van het Gem. Bureau v. Sociale Zaken deelt aan belanghebbenden mede, dat gedurende het tijdvak van Woensdag 19 Aug. t/m. Dinsdag 25 Aug. 1936 de volgende kleuren bons geldig zijn: Gehaktbonnen: blauw met roode streep. Boterbonnen: oranje kleur. De directeur voornoemd, v. d. HEUVEL. Alkmaar, 18 Aug .1936. DISTR1CTS-ARBEIDSBEURS. Doelen.straat 30 Tel. 4395 De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 1. bouwkundige, 2 opz. teekenaars, 1 waterbouwkundige, 4 glas in loodzetters, 2 glazen wasschers, 1 steenblikker, 1 steenhouwer, 3 stratenma kers, 1 stratenm.opperman, 1 stuc.oppcr- man, 1 tegelzetter, 1 betonemailleur, 8 be tonwerkers, 38 opperlieden, 21 stucadoors. 48 metselaars, 18 voegers, 29 schilders, 116 grondwerkers, 85 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 1 autog.lasschers, 13 bankwerkers, 1 blikslager, 4 carrosserie bouwers, 1 constructiewerker, 9 electriciens, 2 instrumentmakers, 2 ketelmakers, 8 klin kers, 11 loodgieters, 2 lynwerkers, 4 machi nisten, 2 machineteekenaars, 8 metaal draaiers, 1 metaalvyler, 2 metaalslijpers, 11 monteurs, 4 orgelmakers, 2 plaatwerkers, 3 rijwielherstellers, 1 rijwiellakker, 4 scheeps bouwe», 2 scheepstimmerlieden, 1 scheeps- werktuigkundige, 11 smeden, 11 stokers, 2 tandtechnikers, 1 voorslaander, 2 vuurwer kers, 4 wagenmakers, 1 werktuigbouwkun dige, 11 ijzerwerkers, 1 zandbereider. Groep voedings- en genotmiddelen: 56 sigarenmakers, 3 sorteerders, 1 kistenphk- ker, 1 stripper, 4 tabaksbewerkers, 7 sla gers, 1 kok, 6 chocoladebewerkers, 1 suiker bakker, 1 off.choc.dragist, 22 bakkers, 1 bierbottelaar, 3 zuivelbereiders. Groep verkeerswezen: 54 chauffeurs, 6 koetsiers, 4 motorschippers, 18 pakhuis knechts, 19 magazijnbedienden, 4 kellners, 2 loopknechten, 1 emballeur. Groep houtbewerking: 24 meubelmakers, 10 stoffeerders, 9 mach.houtbewerkcrs, 2 ftucgeciijtie Stand ALKMAAR. GEBOREN: Hans, z. van Lourens Poorter en Adriana Helena Griep. Helena Veronica Wilhel- mina, d. van Petrus Johannes Antonius Hui- berts en Veronica Alida Koomen. Jacobus Apolleinarus Maria, z. van Pieter Bruyn en Maria Evelina van Dael. Nicolaas, z. van Johannes Adrianus Tamis en Kniertje Groen. GETROUWD: Simon Schaaf en Wilhelmina Johanna Francisca Maria Wagenaar. OVERLEDEN: Grietje Smit, wed. van Antoon Nipshagen, 57 jaar. Gerrit Veenhuysen, wedr. van Antje Lange, 79 jaar. Levenloos kind van Adrianus van Ham en Cornelia Doukje Bakker. Gysbertha Jacoba Rijshouwer, geh. met Coenraad Johannes Jes, 66 jaar. Johann Schröder, geh. met Catharina Pau- lina Castricum, 54 jaar. Mackt&ecicfUen N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 17 Aug. 1936. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. 1.502.40; Aal bessen per 100 pond 1315; Andyvid^ per 100 stuks 0.502.20; Appelen 3.50 6.50 en Augurken 3.5012 per 100 pond; Bloemkool le s. 58, 2e s. 1.50 4 per 100 stuks; Doperwten 3.50 en Druiven 1621 per 100 pond; Gele kool per 100 K.G. 2.20; Groene kool 25, Kropsla 0.50—/ 140, Komkommers 1— 3 cn Meloenen 6-/ 30 p. 100 stuks; Pe ren per 100 pond 312; Prei 3.80, Pe terselie 1.10, Rabarber 1.50—7 3, Selde- ne i].80 en Wortelen 5—/ 8 per 100 bos Perziken 3—9 cent per stuk; Postelein oer'bakje 10-85 cent; Pruimen per 100 JL i-l .1; Rood' fc»l por 100 K G. i1.80; Spinazie per bak 18—42 oent; Snyboonen per 100 pond 2—t 7; Enkele spercieboonen 1.10 en dubb. spercieboo- nen f 0.80-t 1.10 per zek; Tomaten per 100 pond 1.50—3 en Uien per 100 K.G. t 140. DE AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 18 uf. 1938. Op de heden gehouden aardappelenmarkt waren de prij zen onveranderd. Aanvoer 1S4000 K.G NOORDSCHARWOUDE, 18 Aug, 1938. Op de heden gehouden velling waren aanvoer en pryzen als volgt: Duc of York 1 3 80, Eigenheimers 1.70-/ 2.20, Seh. muiten 1.80—2.20, Blauwe Eigenheimers 1.80— 2.30, Drielingen 2.402.60, Grove 2.80—2.80; 13500 K.G. Uien: uien 60 ct, gele nep 1.00—/ 2.30, zilver drieling 0 90 1.20, zilvernep 0.601.70, gele drie ling 2.30—3; 13400 K.G. Gele uien 1.80 2.30; 10600 K.G. Spercieboonen 4.10— 7.30; 8700 K.G. Roode kool 1—40; 30800 K.G. Witte kool 11.40; 76' Gele kool 1—/ 1.10, alles per 100 K EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 17 Aug. 1936. Aangevoerd 52695 stuks kipeienan, waarvan de prijzen als volgt: 58—62 K.G. 3.20—/ 8.40, 62—64 f 3.30—3.55, 66—70 3.55—4 en 50—56 2.80—3.15. Alles per 100 stuks. TEXEL, 17 Aug. 1938. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 3 Koeien f 1401 170; 6 Graskalveren 25f 45; 14 Nuchtere kal veren 10—15; 60 Schapen 1218; 140 Lammeren 59; 18 Biggen 9—12; 3 Veulens 60—f 82. WARMENHUIZEN, 17 Aug. 1936. Aan voer 675 K.G. Gele Nep, waarvan de pry» 2.60 en 450 K.G. Uien met een prijs ais volgt: uien 1.80 en drielingen 2.30. PURMEREND, 17 Aug. 1936. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr." Aardap pelen: BI. Eigenheimers 4476 cent en Bonte 7483 cent, kleine: Blauwe 3346 ct per kist, 25 K.G.; Slaboonen: dubb. 6174 cent dubb. z. dr. 0.621.30 en enkele z. dr. 1.10—/ 1.20 per kist 15 K.G.; Snyboo nen: Stok 1.101.80 en Stam (breede) 0.45—1.40 per kist 15 K G.; Blauwe Blauwschokkers 1.15 per kist 15 K.G.; Perziken 1.606.70 per 100 st; Pruimen 1331 per 100 K.G,; Komkommers 1 2.60 per 100 stuks; Tomaten: A 4660 cent en C 3448 cent per 10 K.G.; Bloem kool 1.509, Roode koo' 1.604.10 en Savojre kool 2.70—5.40 per 100 stuks; Spinazie 1256 cent en Postelein 2433 ct per kist 6 K.G.; Sla 0.80—/ 8.10 per 100 krop; Andijvie 2462 cent per kist; Rabar ber 24.20 per 100 krop; Wortelen 5.40 10.80 per 100 bos; Uien 3543 cent per 25 K.G. Druiven: Frankenthalers 2834 ct en Alicant 28 cent per K.G. Appels: Zoete Bellefleur 4—f 8, Codlin Keswick 4— 11, Flsher's Eerstling 5—/ 10, Cardinaal 417, Roode tulpappel 19 en Yel- low Transparant 726. alles p. 100 K.G. Peren: Clapp's Favorite 7tl, Dirkjes 2.50—7, Kruidenierspeer 721, Pie- cose de Trevoux 416, Seigneur d'Espe ren 310 en Suikerpeer f 3.507, alles per 100 K.G. PURMEREND, 18 Aug. 1936. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en pryzen als volgt: Gem. Kaas beurs. Verhandeld 16 partyen, wegende 5000 K.G„ waarvan de hoogste prijs 19. Handel matig. Kaas. 16 stapels Kleine Boeren 20, han del matig; volvette 22.50. Per 50 K.G en met ryksmerk. 1452 K.G. Boter 1.29 1.36 en weiboter 1.13 per K.G. 612 Run deren, w.o. 305 vette koeien 3463 ct per K G., 160 geldekoeien 80-/ 150, 68 melk koeien 110215 en 79 Stieren 2345 ct per K.G.; 13 Paarden 60-/ 130; 127 Vette kalveren 2550 cent per K.G.; 354 Nuch tere kalveren 310 en fok 8t 13; 145 Vette varkens (slacht) 4043 ct. per K.G.; 27 Magere varkens 1428; 303 Biggen 7—13; 546 Schapen 10—/ 22; 23 Bok ken 313; 898 Lammeren 59; Kip- eiren 33.50 en Eendeieren 2.20 per 100 sts.; Piepkuikens 52)462)4 ct. en Oude kippen en hanen 27)4—37)4 cent per K.G.; Eenden 1540 cent; Duiven (per paar) 40 cent; 152 Eendeieren A 2.10; 1228 Kippen- eier enA 3.30—/ 3.70 en 83 Kippeneieren B 8. Coöp. Centr. Eierveiling Purmerend G.A. (Afd. eieren). 50000 stuks Eendeieren 1.90 2.55 en 55000 stuks Kippeneieren, waar van de pryzen als volgt: 7080 K.G. 3.80 4.50, 65—66 3.30—/ 3.40, 63—64 3.15 3.30, 60—62 3.10—3.25, 58—59 3.10 3.20, 56—57 3—3.10, 53—55 2.85— 3, 50—52 2.70—2.80 en 45—49 2.20— 2.65. BROEK OP LANGEND UK, 18 Aug. 1936. Aanvoer en pryzen waren heden als volgt: 28000 K.g. Aardappelen: Duc of York 4.20, Eigenheimers 2.102.20, Sch. muizen 1.50—2.20, BI. Eigenheimers 1.90— 2.10, Drielingen 2.40 en Bonken 2.60— 3.10; 2000 K.G. Tomaten: A 3.20-/ 4.30, B 3.80, C 3 en CC 2; 6100 K.G. Uitn: gele nep 2.303, zilver drieling 1.40, zilvernep 1.20—/ 1.50, gele drieling 2.20 2.40, gele uien 2.20—/ 2.60; 3640 K.G. Slaboonen 4.106.50; 30 K.G. Snyboo nen 6—/ 6.70; 1225 K.G. Bieten 1.40— 2; 575 K.G. Peen 1.10—1.20; 1020 K.G. Druiven: Frankenthaler 21.90—23.90 en Alicante 20.10—/ 28.40; 42000 K.G. Roode kool 1—/ 1.70; 25000 K.G. Gele kool 1— 1.30 en 27000 K.G. Vroege witte kool f 1-— 1.30, alles per 100 K.G.; 750 stuks Bloem kool le s. 4.30—4.90, 2e s. 1.70. BEVERWIJK, 17 Aug. 1936. Doppers 8 12; Raspers 7 —f 14; Blauwe schok 10—/ 14; Groentjes 5—t 8; Capucynder br. 8— 18; Elis abbandance 410; Snyboonen 7.50—/ 11; Stam 2—/ 7; Dik 8.508.50; Rentegevers 11f 14; Groo te stek 8.50—/ 10.60; Fijne trosboontjes 11—/ 17; Pronkboonen 4—f 8; Meerboo- nen m. dr. 810; Bloemkool le s. 4 7, ld. 2e s. 1.50—3, 3e s. onverkoopbaar V -

Alkmaarsche Courant | 1936 | | pagina 3